IJmuider Courant Westduitse bezettingsstatuut kan over tien dagen gereed zijn Haarlems Dagblad Ontwerp-tekst voor Atlantische Pact gaat vanmiddag in zee Seinbrug bij station Den Haag neergestort 53e Jaargang No. 19172 Bureaux: Kennemerlaan 154, Tel. Adm. 5437, Xel. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), ■jerrasweg 47. Santp. - Haarlem Gr. Houtsü. 93 Teieï. lO?24- Directeur-Hoofdredacteur 15054. Kennemer editie van Directeur-Hoofdredacteur: Robert Peereboom tn OprnWt TSaattetffidjc «ouranl CJBinn Vrijdag 18 Februari 1949 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. - Abonnementen pei week 33 cent, per kwartaal ƒ4,25. Franco >ost 4,75 - Giro rekening 273107 ten name v. Haarlems Dagblad Uitgave van de Stichting Voorlichting te Haarlem Er is niets geheimzinnigs in" President Truman: Noorwegens aansluiting thans „bijna zeker" „„Washington meWt Reuter: ^en ver" IVdat dc Amerikaanse minister van ff3C. Iiondse Zaken Acheson vanmiddag B Scommissie voor buitenlandse betrek- >an de Senaat een ontwerp-Noord- WJU veiligheidsverdrag zal voorleg- «aarin de zienswijze van zijn minis- g'jot in bijzonderheden zal zijn weer- ■Sf'verwachting werd uitgesproken Senator Tom Connally (democraat), cutter is van deze commissie en die nog verklaarde dat het door Buiten- Zaken opgestelde ontwerp, indien de commissie wordt goedgekeurd, uitstel aan de regeringen der be- 2en landen zal worden voorgelegd. Verklaring van Truman -„man zeide verder gisteren op zijn Se persconferentie, dat er niets pinnigs was omtrent het atlantische I1* Amerikaanse politiek terzake was r j. duidelijk door minister Acheson „buitenlandse zaken uiteen gezet". C, tekent hierbij aan, dat de presi- ,ir de passage in zijn inaugurele rede 'C waarin hij zeide, dat het beste M teren agressie was, dat men zich ïi dellijk van affectieve tegenmaatrege- ■tmkerde. Hij zeide ervan overtuigd ,ïn dat Amerika samen met daymdere ïilantisclie mogendheden, het onmis- irrmripn Ipvpren van de ge- Itiihsre bewijs konden leveren van de ge- mpnliike beslotenheid der vrije landen iatagewapende aanval van welke kant iviir ie weerstaan. Acheson had zijn verklaring van Woens- i in overleg met hem, zo besloot lid Ottawa wordt nog gemeld, dat Cana- TfWingsautoriteiten de verklaring, ™L portgeleden door de Amerikaanse „.,„w Connally en Vandenberg die mil invloed op de Amerikaanse buiten- L politiek uitoefenen over het voor- Vyóe atlantische verdrag is afgelegd, als a ontmoedigende episode" beschouwen, jaüw de ondertekening van dit verdrag 2 iwdén vertraagd. Scandinavische besprekingen Inmiddels hebben in Oslo de drie Scan- diiavische premiers, tezamen met de Noor- sa minister van buitenlandse zaken Lange bespreking gehouden, waarbij Hedtoft, óeDeense premier, zou hebben aangedron- k op een Scandinavische samenwerking. D; meningsverschillen tussen de Zweedse en de Noorse premier zouden echter zo «root zijn, dat een toenadering onmogelijk 1; m verklaart men. De Noorse premier Gerhardsen heeft officieel de berichten tegengesproken, welke in het Deense blad „Pollen" zijn verschenen, dat er nadere Scandinavische onderhandelingen zouden worden gevoerd voordat Noorwegen een definitieve beslissing zou nemen- aangaande hel voorgestelde Atlantische Pact Hij voeg de eraan toe: „Het is echter redelijk, dat si; de andere Scandinavische landen in rullen lich'ten alvorens een besluit bekend Ie maken", In politieke kringen te Oslo acht men bet na deze verklaringen thans bijna zeker, dat Noorwegen zich zal aanslui- len bij het Atlantische Pact. Het is ech ter onwaarschijnlijk, dat Noorwegen rich binnen veertien dagen bereid zal verklaren deel te nemen aan de bespre kingen over het pact. De Noorse militaire leiders hebben in middels een ernstige waarschuwing geuit '.egen de besnoeiingen van hun raming vwr het jaar 1949/50, volgens gisteren ge- Kbliceerde détails van de Noorse deferx- obegroting. De militaire leiders hadden om meer 309 millioen kronen (ongeveer 155 ailioen gulden) gevraagd plus 75 millioen (W millioen gulden) „voor paraatheid in buitengewone gevallen". Zoals reeds eerder is gepubliceerd, is fehts 250,200.0 00 kronen (ongeveer Opluchting in Batavia BFO-voorzitter acht regerings verklaring „bemoedigend" Onze correspondent te Batavia telegra- etlons: De voorzitter van de BFO acht tpoalijk de regeringsverklaring van g bemoedigend, doch nog te vaag «n onverdeeld optimisme te wettigen, «uister Maarseveens duidelijke stelling- k® tegen een politiek van in de steek fki van Indonesië wekt algemeen ver- Jïen, doch moet nog bevestiging vin dij in een concreet programma. verklaring van Vrijdag wordt met ^ngstelling afgewacht. Inmiddels is in Nederlandse kringen en federale to-Sen een duidelijke opluchting merk- Albanese politie zou Joego- ilaven arresteren het officiële Joegoslavische ^'«•agentschap Tanjoeg heeft de Alba- 1 Poutie talrijke Joegoslavische burgers 'I?na gearresteerd, waarbij in sommige -alien schending der diplom ataeke extra neï re°^en zou kobben plaats ge- Cochran ambassadeur '!rV-S. in Pakistan hij blijft echter voorlopig in Indonesië-commissie 18 Februari (Aneta) Het O»* lid van de commissie der Cir-.'r® Naties voor Indonesië, Merle 1 15 tot Amerikaans ambassadeur 125.100.000 gulden) voor de defensie uit getrokken. Australische belangstelling Robert' Menzies, leider van de Austra lische oppositie, heeft zich voorstander verklaard van de uitbreiding van het voor gestelde Noord-Atlantische Pact tot de Stille Oceaan. Hij zeide op een perscon ferentie, dat de bedreiging van de vrede in beide gebieden even groot was. „Indien Europa in een oorlog betrokken wordt", zo voegde Menzies er aan toe, „weten wij uit ervaring, dat wij er ook bij betrokken zullen worden en een oorlog in de Stille Oceaan zou ook andere Britse landen mee slepen". Menzies stelde tenslotte de vorming van een Pacific-pact voor, dat Australië, de Verenigde Staten, Nieuw-Zeeland, India, Pakistan en Ceylon zou omvatten. Ons jongste prinsesje, Marijke, die vandaag twee jaar geworden is. Gxhra T""ae re§erino benoemd. n ziJn werk in Indonesië voort ui t 1 toestanc* ziin vertrek naar Maar de Drie in Londen schijnen nieuw meningsverschil te hebben „Duitsland volwaardig lid der Westerse Unie" Tijdens 'de besloten zitting van de clrie- mogendhederxeonferentie over een bezet tingsstatuut voor West-Duitslandstootte men gisteren in Londen onverwachts op moeilijkheden, zo meldt Reuten-. Er werd geen voortgang gemaakt en naar men gelooft leefde het debat weer op over verschillende reeds geregelde kwesties. Naar verluidt werd er weer een algemeen debat gehouden over een trizonaal bestuur voor na de totstandkoming van een West- Duitse regering. Niets wees er op, dat over eenstemming was bereikt aangaande de Franse aanspraak op de handhaving van het speciale bestuur voor Kehl, de tegen over Straatsburg gelegen Rijnhaven. Geallieerde functionarissen in Duitsland hebben nóchtans gisteren de leiders van de Duitse Constituerende Vergadering te Bonn medegedeeld, dat zij over ongeveer tien dagen het Geallieerde ontwerp voor het Westduitse bezettingsstatuut tegemoet kun nen zien. Het bezettingsstatuut zal aan geven welke de volmachten der bezettende mogendheden zijn ten opzichte van een Westduitse regering. Verklaringen van Robertson. „De Britse regering streeft er naar vain Duitsland een volwaardig lid dei' Westeuro- pese Unie", zo verklaarde de Britse gou verneur, generaal Robertson tijdens een persconferentie te Düsseldorf. Het is onmogelijk dat dieze betrekkingen in één slag buitengewoon goed zouden wor den. Ter verzekering van vrede en veilig heid zijn wij genoodzaakt geweest in Duits land een paar weinig populaire maatregelen uit te vaardigen." De generaal sprak voorts zijn vertrouwen uit in het succes van de pogingen tot toenadering, welke van beide zijden worden gedaan. De grenscorrecties. Betreffende de wijzigingen in de West duitse grens kondigde generaal Robertson aan, dat daarover eerlang door de betrok- Noodtoestand in Siam „Ter bestrijding van de communistische dreiging" •De Siamese minister-president, Piboel Songkram, heeft aangekondigd, dat binnen 24 uur in Siam de noodtoestand geprocla meerd zal worden „ter bestrijding van de toenemende communistische bedreiging". Hij verklaarde, dat Siam toegestemd had in het Britse verzoek, de grens van Siam en Malakka te sluiten. In de afgelopen da gen zijn in dit gebied uitgebreide acties tegen de communisten ondernomen. Songkram verklaarde juist bericht uit Parijs te hebben ontvangen, dat Ho Tsji Minh, de leider van de Vietnamese natio nalisten in Indo-China, „de handen ineen geslagen had" met de leider der Chinese communisten, Mao Tse Toeng. ken regeringen een communiqué zal wor den verstrekt. Hij stelde er prijs op te zeg gen, dat deze grenswijzigingen nogmaals zullen worden onderzocht bij de onderteke ning van het vredesverdrag met Duitsland. Voorts wees hij er op, dat hij geen instruc ties had ontvangen betreffende eventuele volksraadplegingen in de grensstreken. Geen vrijhandel. Het Britse militaire bestuur was niet van plan, in zijn zóne maatregelen uit te vaar digen als die, welke in de Amerikaanse zóne met betrekking tot de vi;ijheid om ondernemingen te stichten, van kracht zijn. In Duitsland zouden een bureau en diverse centra worden ingericht, die tot taak zou den hebben de culturele betrekkingen met Engeland te bevorderen, zoals dat in tal rijke landen door de „British Council" wordt gedaan. Kravchenko verhuist naar ander hotel „Verandering van adres doet leven" Victor Kravchenko heeft het weelderige hotel van de Avenue Montaigne verlaten, waar hij sedert zijn komst te Parijs onder de naam van Paul Kedrin verbleef. De Russische schrijver heeft zich ruu ge ïnstalleerd iin een groot hotel aan die linker oever van de Seine, waarvan het adres nog niet bekend is gemaakt. Stakers in China terechtgesteld Uit Chinese bron te Sjanghai verneemt Reuter, dat drie mannen, die als de leiders werden beschouwd van de bus-staking te Sjanghai, welke twee dagen heeft geduurd, op last van de garnizoensleiding zijn te rechtgesteld. Men meent, dat deze terecht stellingen hebben plaats gevonden-teneinde nieüwe stakingen te verhinderen. De stakingsleiders werden veroordeeld op grond van de bepalingen der krijgswet, waarin stakingen gedurende de noodtoe stand, geschapen door de opmars der com munistische troepen, worden verboden. De staking is gisteren geëindigd, zonder dat de stakers hun eis tot het ontvangen van een nood-toewijzing van zes pikols rijst, zagen toegewezen. Vliegtuig van UNO-Balkan- commissie neergestort Twee inzittenden gedood Naar uit Athene wordt gemeld zijn een Bi'itse luitenant-kolonel en een 'Amerikaan se piloot óm het leven gekomen bij het neerstorten van een vliegtuig van de Bal kancommissie der UNO „ergens in Macedo nië". Het vliegtuig was uit Athene naar het gebied van Fiorina vertrokken ter ver sterking van het waarnemerscorps der UNO aldaar. De oorzaak van de ramp werd niet vermeld. (Reuter). Nieuwe pressie-plannen tegen Nederland in Congres Alle Marshall-hulp aan een Europese mogendheid, die weigert te gehoorzamen aan „bevelen of verzoeken" van de Veilig heidsraad, zou ophouden op grond van een wetsontwerp, opgesteld door de republi keinse senator Owen B. Brewster, dat gis teren bij de Amerikaanse Senaat is inge diend. Het wetsontwerp, dat de vorm heeft van een amendement op de wet betreffende de economische samenwerking, is een nieuwe zet van Brewster en andere republikeinse senatoren om invloed uit te oefenen op de Nederlandse militaire activiteit in Indone sië. Spion voor Praag in Duitsland veroordeeld Een Tjechisch baanwachter van de Oriënt- expresslijn Klecka. is te München tot 20 jaar dwangarbeid veroordeeld omdat hij schuldig werd bevonden aan spionnage voor Tsjecho- Slowakije. In de acte van beschuldiging werd hem onder meer ten laste gelegd, dat hij de Tsjechoslowaakse regering inlichtin gen had verstrekt over de garnizoertsinde- ling van de Amerikaanse en Britse troepen en de organisatie van sommige takken der Duitse industrie. Klecka is Tsjech van ori gine. Alle»getuigenverklaringen en bewijs materiaal in de zaak-Klecka zijn geheim gehouden. Het Amerikaanse hof liet ver slaggevers slechts ih de zaal toe om de uit spraak te horen. De beklaagde was zeer ónder de indruk van het. vonnis en riep in het Duits uit: „Geloof me, ik ben onschul dig". De verdedigers van Klecka, een Ame rikaans officier en een burger, zeiden dat zij tegen het vonnis in beroep zouden gaan. President Truman heeft op een pers conferentie verklaard, dat het proces van München even ernstig is als dat van de Duitse saboteurs, die tijdens de oorlog d:oor duikboten op de kusten der Verenigde Sta ten werden aan wal gezet. Zaak-Mindszenty misschien voor de UNO Latijns-Amerikaans initiatief NEW YORK, 17 Februari. (Reuter). Hedenavond werd te New York vernomen, dat negen Latijns-Amerikaanse staten en de Philippijnen onderling niet-officieel zouden hebben besloten, de zaak-Mends- zenty voor de Verenigde Naties te brengen. Men meent, dat dit besluit is genomen tijdens een privé-bijeenkomst in het kan toorgebouw, waarover de Columbiaanse delegatie bij de UNO de beschikking heeft. Een van de betrokken gedelegeerden verklaarde later, dat de meeste van de af gevaardigden dezer landen wachten op uit eindelijke instructies van hun regeringen. Mogelijk zullen deze instructies afkomen voor de bijeenkomst op Woensdag aan staande. Alle twintig Zuid-Amerikaanse #nden zouden, naar nader gemeld wordt, bij het overleg over deze kwestie betrok ken zijn. Bloedige botsing bij Rome tussen stakers en politie Tijdens een protest-demonstratie door arbeiders van een papier-fabriek te Isola Lori ongeveer 48 kilometer ten Zuiden van Rome gehouden wegens het ontslag vam 50 employés, openden in pantserwa gens gezeten politie-troepen het vuur. Als gevolg van de wanordelij kheden wer den 31 personen gewond, waaronder 14 man van de politie-troepen en negen leden der plaatselijke politiemacht. Acht arbei ders moesten naar een ziekenhuis worden gebracht. Door de politie werd verklaard dait zij het vuur opende nadat de demonstranten haar hadden beschoten. Duizend werklie den die een fabriek hadden, bezet, werden door de politie met behulp van traangas- bommen verdreven. Het woord is aan Woodrow Wilson: Velen klagen over de zonnelooslieid van hun bestaan, die over hun eigen blindheid moesten klagen. Nieuwe terreurdaden op Java Uit Bandoeng meldt Aneta, dat op de onderneming Panglipurgalih in West-Java de administrateur werd gedood en een em ployé werd gewond, toen een grote bende de ondernemingswacht had overvallen en vuur opende op de emplacementsgebou wen. De gewonde employé wist zich dood te houden toen hij door zeven schoten was getroffen, waarop de leden der bende hem van alles beroofden en lieten liggen. Twee Europese employés van de rubber onderneming Dj aioepang in We^t-Java werden enkele dagen geleden uit een hin derlaag beschoten en gedood, toen zij in een motor met zijspan de rubbertuinen in specteerden. Uit Oost-Java wordt gemeld, dat een Europese inspecteur van politie tijdens een nachtelijke patrouille te Probolinggo 'le vensgevaarlijk werd gewond en later aan zijn verwondingen is overleden. Op de weg van Malang naar Batu is een motorrijder ontvoerd en werden drie auto's aangehouden, waarvan de inzittenden wer den beroofd. Kort geleden werden nog maals drie kleine bussen aangehouden, waaxwan er twee in brand werden gesto ken en een Chinese passagier werd ont voerd, die later ongedeerd werd aange troffen. Twee dagen geleden werd op nieuw een autobus aangehouden. Onder de passagiers was een Europeaan, die ech ter ongemoeid werd gelaten, aldus meldt de correspondent van Aneta te Soerabaja. Paus Pius XII verlaat het bijzonder geheim consistorie in Rome, waarin hij voor zestien kardi naleneen scherp protest uitsprak tegen de veroordeling, behandeling en procesvoering jegens kardinaal Mindszenty door de Hongaarse „volksrechtbank" in Boedapest. Treindie door te vroeg overhalen van een wissel ontspoordereed steun omver Tengevolge van een ontsporing, even na middernacht aan de Noordzijde van het station Den HaagHollandse Spoor, is een seinbrug aangereden en op het ontspoorde treingedeelte gevallen, als gevolg waarvan alle sporen versperd werden. Het ongeval gebeurde om kwart voor een tussen het station Hollandse Spoor en de brug over do Trekvliet. Tijdens het ran geren met een ledig electrisoh treinstel werd door een bedienin'gsfout van een lid van het seinhuispersoneel een wissel onder de rijdende trein verzet. Het voorste ge deelte van de trein ontspoorde en botste tegen de middelste steun van de seinbrug. Deze. steun knapte af, waardoor de sein brug, die alle sporen overspant, naar be neden startte. Alle sporen in de richting Leiden en Rot terd aan-Hof plein werden hierdoor versperd. Vanmorgen vroeg, bij het begin vain.de reiziigersdaenst, was één spoor weer vrij, maar nog niet bereidbaar voor 'electrische treinen. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. De seinbrug wordt thans door een uit Utrecht ontboden kraan wagen opgevijzeld. De opruimingswerk zaamheden zullen waarschijnlijk vandaag de gehele dag duren. Tussen Rotterdam-D.P. en Den Haag- H.S. en tussen Leiden en Amsterdam rijden electrische treinen. Tussen Den Haag en Leiden wordt met Diesels gereden. De electrische treinen vertrekken op de nor male tijden uit Leiden en Den Haag, doch door de vertraging bij het overstappen komen de reizigers een half uur later op de plaats van bestemming dan normaal. Op de lijn Den HaagRotterdam-Hofplein wordt het traject Den HaagVoorburgLeid- De eerste zitting van de pas gekozen Israëlische Constituerende Vergadering is deze week in Jeruzalem geopend. De minister van buitenlandse zaken van Israel, Mosje Sjertok, in de-zittings zaal in gesprek met de hoofden van de Grieks-orthodoxe en Mohammedaanse religieuze gemeenschappen, die als gasten de eerste vergadering bijwoonden. Franse douaniers willen „stiptheidssstaking" beginnen Parijs, 17 Februari (AFP). De Franse bond van douanebeambten heeft besloten de leden uit te nodigen tot een zeer bizon- dere staking, die op 28 Februari in moet gaan, om kracht bij te zetten aan de eisen inzake de herklassering. De bedoeling is niet, het werk neer te leggen; de douaniers zullen integendeel „zeer strikt de reglementen toepassen zo wel aan de grenzen als in de vlieghavens en aan de kust, hetgeen tot gevolg zal heb ben, dat de reizigers vertraging ondervin den, want een nauwgezet onderzoek van I een eenvoudige handkoffer kan men zo f nodig tot 2Vz uur rekken". De actie is slechts eeri „eerste stadium en zal in verscherpte vorm worden voort gezet tot een gunstige oplossing is verkre gen". schendam met autobussen, het traject Voorburg-LeidschendatmRotterdam-Hof plein met electrische treinen gereden. De D-trein naai- Parijs en de boottreinen naar eri van Hoek van Holland worden over Utrecht geleid. Einddatum gesteld voor de zuivering in West-Berlijn „Alle in behandeling zijnde zuiverings zaken moeten voor 1 Juni beëindigd zijn en na 26 Februari 1949 zal geen enkele zaak meer in behandeling worden geno men", zo luiden de instructies, die door het Geallieerde militaire bestuur aan het gemeentebestuur van de Westelijke secto ren van Berlijn zijn gegeven. Alle voor malige nazi's, die tegen die datum niet voor ,de zuiveringscommissie zullen zijn verschenen, kunnen de volgende straffen oplopen: verlies van hun burgerrechten, ontzegging van elk openbaar ambt of lei dende functie in een particulier bedrijf, schrapping van de lijsten der pensioen- of rentetrekkenden en boeten van 5 tot 60 pet. van de waarde hunner bezittingen Tenslotte zullen deze personen een „zui veringsbelasting" ten bedrage van 2 pet. van hun vermogen moeten betalen. Raad van Advies voor Europese economische samenwerking De raad van de organisatie voor Euro pese economische samenwerking heeft gis teren overeenkomstig een Woensdag ge daan voorstel van de negen-mogendheden commissie der organisatie besloten een raad van advies waarin ministers van zeven landen zitting zullen hebben, in te stellen. Deze raad van advies, die onder voorzit terschap van de Belgische premier Spaak zal staan, zal de algemene leiding van de organisatie in handen nemen. De volgende landen zullen in de raad vertegenwoordigd zijn: Engeland, België, Frankrijk, Italië, Nederland, Zweden en Turkije. RUN OP DE WISSELKANTOREN IN WEST-BERLIJN. BERLIJN, 18 Februari. (Reuter). He den werd druk queue gemaakt voor de wisselkantoren in West-Berlijn, ondanks de herhaalde ontkenning van Sovjet-Rus- siche zijde, dat in de Sovjet-zóne een nieu we geldsanex-ing op handen zou zijn. Reeds Donderdag werd aan de Westelijke wisselkantoren in totaal vierhonderddui zend Oostmark aangeboden. De omwisse- lingskoers is: 4.5 Oostmark tegen 1 West mark. In do namiddag wei'd het aanbod zo groot, dat per klant niet meer dan voor vijf Westmark werd ingewisseld. Triëst-intermezzo in de Veiligheidsraad Een Russische „concessie" door Amerika verworpen LAKE SUCCESS. 17 Februari (Reuter). De Sovjet-Unie heeft gisteren in de Veiligheidsraad voor een surprise gezorgd door mee te delen, dat zij de candidatuur voor het gouverneurschap van Triest goed keurde van de vroegere Zwitserse gezant te Moskou, kolonel Herman Flückiger. Bijna twee jaar geleden stelde Engeland kolonel Flückiger reeds als candidaat voor, doch toen achtte de Sovjet-Unie hem on- aanvaardbaar. De Russische afgevaardigde Malik deed zijn onverwachte aankondiging na een rede, waarin hij de V. S. en Engeland er van. beschuldigde, de regeling van de gouver neurskwestie opzettelijk te vertragen om de bezetting van Tx-iëst door Brits-Ameri kaanse troepen te kunnen doen voortduren. Nu waren de rollen omgedraaid, want Warren Austin (V. S.) zei, dat de situatie in Triëst inmiddels „volledig van karakter veranderd was en in feite reeds ten dele was ingelijfd bij de Joegoslavische politie staat, waardoor een onafhankelijke en de mocratische status van het gebied onmo gelijk werd gemaakt". Dodelijke gasvergiftiging bij de Hoogovens Vanmorgen om halfacht moest op een bordesje bij de gasreinigingsinstallatie van de Hoogoven III in IJmuïden een z.g. „af sluiter" worden dichtgedraaid. De storings bankwerkers B. W. V. uit Beverwijk en D. J. Z. uit Haarlem gingen daax'voor naar boven. Ofschoon beiden een gasmasker droegen, raakten zij bewusteloos. De 49- jarige V. is tengevolge van gasvergiftiging overleden en de eveneens 49-jarige Z. werd in het Rode Kruisziekenhuis te Be verwijk de eerste hulp verleend waarna hij huiswaarts kon keren. V. was gehuwd, maar had geen kinderen. IETS MINDER KOUDE NACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van1 Vrij dagavond tot Zaterdagavond: Aanvankelijk enkele overdrijvende wolkenvelden, maar later verder toe nemende bewolking. In het Oosten van het land droog weer, In het Westen gedurende het grootste deel van de dag droog weer. Matige, langs de Waddenkust later krachtige wind hoofdzakelijk tussen Zuid en Zuid- West. Iets minder koude nacht en ochtend. In de middag ongeveer de zelfde temperatuur als "andaag. 19 Februari: Zon op 7.48 uur, onder 18 00 uur Maan op1.28 uur, onder 10.06 uur

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 1