NETTE MEISJES de Ruyter Geldbelegging Piet v. Lieshout Nachtvlucht - tussen kinderwagens en kanariepietjes-over de Noordzee „Houding der Australische regering was steeds correct" meent Evatt Kort en BondigO opknappen OTTGERING flinke jongens en meisjes SORTEERDER of SORTEERSTER zit- slaapkamer met pension Luidsprekers CLIMAX HELPT DIRECT! De zoen van een man zondersnor.. zaTERDag 19 FEBRUARI 19*) "nf KLM ALS BEURTSCHIPPER Schiphol, machtige spin m Europa s postverkeersweb IJMUIDER COURANT (Van onze correspondent te Londen njeoen is "iets bijzonders meer en zeker >t od het buurtverkeerlijntje Londen— Amsterdam, want dat is het tegenwoordig Sdaad, vergeleken bij de oceaan- en ï^ccnlmenla'e routes. Toec de K.L.M. bijna dertig jaar geleden jjet ei kroop, richtte zij haar eerste «huchtere schreden op het wolkenpad naar Tanden. Twee passagiers in leren jassen namen plaats in de open cabine van een De Havilland"-tweedekker en zaten drie uur te rillen boven het Kanaal. Thans is de Londense lijn de drukste in heel Europa. Het is een soort „airlift", met tussenpozen van twee uur in beide rich- •in'en, acht maal per dag op en neer. Ook \nachis is er verbinding. Om halfeen steekt on Londen Airport een DC 3 zijn neus in iuCht, gromt zacht door de duisternis, bezorgt 'de vracht op Schiphol en keert vandaar met de retourlading naar Enge land terug. Voor passagiers is er ook plaats oo deze nachtvluchten, doch die moeten maar zien hoe zich tussen zakken, kisten en dozen te nestelen. Ik voelde me tenmrn- ete als een verstekeling in dit vliegende pakhuis. Alles, waar haast bij is, wat aan bederf onderhevig is of wat niet tegen een zeereis kan, gaat mee. „Wat piept daar, toch geen wiel los?" vraag ik ietwat bezorgd-aan de lieftallige stewardess, die u zelfs op een vlucht als deze niet in de steek laat. „O, dat zijn kanariepietjes", antwoordt ze lachend; „die zijn dan eindelijk in het luchtruim, maar toch een beetje anders dan ze zich dat in hun dromen hadden voor gesteld." Over gebrek aam verscheidenheid hebben de stewardessen zelfs op deze akelig pro zaïsche vluchten niet te klagen. Een dag tevoren behoorden apen en wasberen voor „Artis" tot de lading. Ditmaal is het een zonderlinge j ournalis t De zitplaatsen zijn geheel bedolven on der het „ijlgoed" en de romantiek vam een nachtvlucht komt dus wel wat m de ver drukking. Maar buiten is het prachtig. Onze lucht-,,Vam Gend en Loos" zweeft boven een door maanlicht verzilverde zee. Hei schijnsel vam vuurtorens, bakens en boeien houdt die aandacht gevangen en wij ver in hel felle licht van de schijnwerpers wordt hét vliegtuig geladen en even later is het toestel klaar voor de sta rt. (Foto KL Al) ge-ten de kinderwagens naast ons. Een hel verlicht roeibootje zien wij. Dat-kan niet anders dan de Harwiohboot wezen, die als onze machine al weer terug is in Londen, nog steeds onderweg zal zijn. We hébben slechts een medelijdende blik voor dat deinende speelgoedgeval. Internationale postestafette. Schiphol ziet er sur-realistisch uit, zoals het baadt in het licht van schijnwerpers en 'van paarse, rode en gele lampen. Maai- zakelijkheid en nuchterheid zijn ook 's nachts de kenmerken van dit wereld- luchtvaartcentrum Alles is er op toegespi tst om de post, die uit alle delen van West- en Noord-Europa wordt aangevoerd, zo snel mogelijk weg te werken. Alle uit 'ons eigen land voor het buitenland bestemde brief post wordt omstreeks elf uur öp Schiphol afgeleverd. Daar liggen reeds grote hoe veelheden post, in de loop vam de dag uit alle windstreken per vliegtuig aangevoerd, op verzending te wachten. Uitgezonderd de nachten van Zaterdag op Zondag en van Zondag op Maandag, zijn er iedere nacht vier postverbindingen, welke vrijwel ge heel West-Europa bestrijken. Het eerste vliegtuig, dat om elf üur bin nen komt, is een machine van dë Zweedse A.B.A., die uit Lyon, Parijs en Brussel post meekrijgt en dan via Malmö en Götebors naar Stockholm vliegt. Een tweede toestel vliegt dezelfde route in omgekeerde rich ting. De Swiss Air onderhoudt de verbin ding tussen Bazel en Amsterdam. Om vijf over twaalf vertrekt het vliegtuig uit Bazel, brengt de post naar Amsterdam en neemt retourpost mee terug. Om 5.40 is deze machine weer in Bazel, juist op tijd voor de aansluiting met de posttreinen, 'die alle delen van Zwitserland bereiken. "De K.L.M. verzorgt de nachtdienst Am sterdamLonden v.v., tegelijk met de Bri tish European Airways. Tot voor kort ver richtte de K.L.M. deze dienst zelfstandig. De Britse regering heeft echter onlangs be paald, dat post uit Engeland slechts met de genationaliseerde Britse luchtlijnen, die er financieel niet erg florissant voorstaan, mag wox^den getransporteerd. Het contract met de K.L.M. werd derhalve opgezegd, waar door deze nu slechts post naar Engeland mag brengen. Het uit Londen komende toe stel is dus nu alleen op vracht aangewezen. Het neemt o.a. de eerste edities der Lon dense ochtendbladen mee. Het B.E.A.-- toestel landt om half twee op - Schiphol, de K.L.M.-machine verschijnt om drie uur. De verbinding AmsterdamKopenhagen v.v., die door de Deense luohtvaart-maatschap- pij wordt gevlogen, sluit hier op aan, zodat de post uit Engeland vrijwel zander op onthoud naar Scandinavië kan worden doorgezonden. De nachtpost- en vrachtdienst der K.L.M. van en naar Londen begon op 7 Augustus 1946. De tijdwinst, die geboekt wordt wan neer men de post per vliegtuig verzendt naar Engeland gebeurt dit automatisch is zeer belangrijk. Wanneer bijvoorbeeld iemand in Nederland 's Maandags een brief post, bestemd voor Montevideo, dan gaat deze Dinsdagochtend mee met het K.L.M.- vliegtuig naar Zuid-Amerika en Donder dag js de brief dan reeds op haar plaats van bestemming. Er wordt 's nachts op Schiphol bij kunst licht koortsachtig gewerkt. In minder dan geen tijd word't de post van het ene vlieg tuig in het andere overgeladen. De K.L.M. heeft haar eigen postmeesters, die hierbij de leiding hebben. Eigen sorteerkantoor van P.T.T. De P.T.T; zal waarschijnlijk in Maart op Schiphol een eigën sorteerkantoor met tachtig man"'.perèóixëêl openen.' De Vöor ons land door dë Tucht" aangevoerde 'post zal dan meteen worden verwerkt en recht streeks naar haar bestemming worden ver voerd-, dus niet meer via het postkantoor Centraal-Station. Een nieuwe tijdsbesparing dus, geheel overeenkomstig het tempo van 'de „vliegende brievenbestellers", clie op Schiphol hun estafette verwisselen. Om vier uur aanvaarden wij de terug tocht, dit keer met 600 kg post en 1600 kg Wêstlandse druiven aan boord. En clank zij het" tijdsverschil met Nederland hadden wê om 4.50 uur weer grond onder de voeten. Uw brieven zouden enkele uren later wor den bezorgd. DE INDONESISCHE KWESTIE «Wij handelden als \«a loyaal UNO-lid" CANBERRA, 17 Februari (Reuter) De Australische minister van Buitenlandse kïen, dr. Herbert Evatt, heeft heden de ««delingen over het vertrouwen van Australië in de UNO tot het oplossen van fïschillen in de wereld herhaald. H;j verklaarde in het Huis van Afgevaar- C!?«n: „Het is niet juist të zeggen, dat ge- dien kunnen worden opgelost buiten de c-rsmïsatie der Verenigde Naties. Er be- S&l geen andere mogelijkheid." op Indonesië zeide dr. Evatt: •^handelwijze van de Australische rege ls van het begin tot het eind correct en overeenstemming met de beginselen van Verenigde Naties geweest. De houding de Australische regering ten opzichte "Indonesië werd bepaald door ons lid— Maatschap van de UNO. Het geschil tussen ?e Nederlanders en Indonesiërs ontstond ff voordat Australië er iets mee te Jf/eide letterlijk: „Mijn reactie op de ffaniigen, dat wij de Nederlanders uit wnesié willen hebben, kan niet in woor- nomschreven worden. De bereikte over- wist bedoelde de invloed van Neder- •o in uit deel van de wereld voort te tin i e van een besluit van de UNO de Nederlanders uit Zuidoost-Azië te f V,en' Stekende dit juist het tegen- ^stelde, Wij zijn er van overtuigd en Z wij altijd geweest omwille van J-Arië, dat samenwerking met de «landers bij de vestiging van een I, zelfbesturende staat noodzakelijk rf^danks hebben de Nederlanders, :;der Kennisgeving aan de Veiligheids- rw'-H de Commissie van Goede n n°g bezig was met de uitwerking Tederheden var. de Renville-over- eRn aanval op de hoofdstad van »ZYaÜe ?Gc1aan en de leiders, die thans ^fjf-ouden worden gearresteerd. De 4 v't raad was van mening, dat dit k-jiji. jenvopen schending van het j-Jfrïer UNO betekende, hetgeen het Was- He verwerp geheel de ÏB JL t onze regering enige gedachte -"«teren, dat de belangen van Euro pese landen, zoals die van Engeland op Malakka en van Frankrijk in Nieuw-Cale- donië, moeten worden opgegeven. Wij heb ben gehandeld als een loyaal lid van de UNO." Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 18 Februari 1949 ONDERTROUWD: 17 Febr. J. Disselhof en E. L. Jaeger. BEVALLEN van een zoon: 16 Febr., A. M. Balmvan Bruggen; H. C. Ackermann Seheffer; 17 Febr., A. Moréevan de Pol; W. M. van BakelAdmiraal; J. Jonker Prevost. BEVALLEN van een dochter: 16 Febr., P. M. KroonMarcus; M. A. van der Peetvan der Hulst; F. Mulderde Jong; 17 Febr., W. N. MarinusOuwersloot; A. B. Sprengers van der Vliet; C. M. BurgerdingZeeman; E. C. JansenFernhout; 18 Febr., J. G. Groene- veldJansen; T. SmitMailand. OVERLEDEN: 15 Febr., A. M. Holkamp, 8 m., Visserseinde; H. M. van HeusdenLui- ting, 70 j., Teslastraat; 16 Febr.. I. den Boer, 78 j., Korte' Begijnestraat; J. H, Unger, 70 j., Verspronckweg; R. M. BoksBouckaert, 75 j., Gasthuisvest; A. J. Spoor, 73 j., Brouwers straat; C. Kensen, 54 jJansweg; 17 Febr., M. BaarsRowoud, 75 j., Velserstraat; C. van Velden, 75 j., Craijenesterlaan; J. Ditmar, 78 j., Jansweg. De „Hercules" is vanmorgen binnen gekomen met 80 kisten vis en liefst 2400 kabeljauwen in het ruim. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE Drie Amsterdammers zijn door de Haagse recherche gearresteerd, die bekend hebben bij een twaalftal juweliers in Den Haag sieraden te hebben ontvreemd en dit eveneens te hebben gedaan in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Eindhoven, Breda, Roo sendaal en Alkmaar. Liquidateurs van Joods bezit en Vrijmetselaarsloges berecht Voor het Haagse Bijzondere Hof ston den Vrijdagmorgen twee advocaten terecht, die zoals de procureur-fiscaal mr. Hollan der verklaarde, behoorden tot ,,dè ver achtelijke categorie van lieden, die in dë bezetting als aasgieren zijn neergestreken op de bezittingen van weerloos gemaakte landgenoten". De 43-jarige mr. M. G. J. W. uit Den Haag is opgetreden als „Verwalter" en „Treuhander" van een zestal Joodse naam loze vennootschappen in Amsterdam en een in Wassenaar. Verder heeft hij accoun tantswerkzaamheden verricht bij Joodse zaken, welke in liquidatie waren. De pro cureur-fiscaal eiste zes jaar gevangenis straf. Het Hof deed onmiddellijk uitspraak en veroordeelde mr. W. tot een gevangenis straf van vier jaar en zes maanden en ont zetting uit het recht ambten uit te oefe nen voor het leven. Voor vijftien jaar werd hij uit de beide kiesrechten ontzet. De 63-jarige mr. J. M. uit Voorburg is de liquïdateur geweest van vrijmetselaars loges; R.K. militaire tehuizen, de School raad voor de Scholen met de Bijbel en de vereniging Christelijk Volksonderwijs. Voor de oorlog was hij reeds vertrouwensman van de „Deutscher Rechtswahrerbund" in Nederland. Aan de liquidaties had hij 45 mille verdiend. Bij het liquideren Van de vrijmetselaarsloges heeft verdachte'onge veer 200 geschilderde portretten en ruim duizend boeken naar zijn huis' laten brengen. Het vermogen van de vrijmetse laarsloges, zeven tot acht millioen gulden, was gebruikt om een anti-vrij metselaars- tentoonstelling te organiseren en leningen te verstrekken aan nationaal-sociali'stische uitgeverijen. De procureur-fiscaal eiste een gevangenisstraf van vier jaar en zes maanden. Mr. R. Pahlig, de raadsman van ver dachte, was van oordeel dat de liquidatie van de vrijmetselaarsloges geen schade had toegebracht aan de staat, zoals verdachte is teniastegelegd. De liquidatie van mili taire tehuizen en de schoolraad druiste naar het oordeel van de raadsman' ook niet in tegen het democratisch bestel .van Ne derland. Hij vroeg derhalve vrijspraak. Na raadkamer deed het hof ook-hiér'on-, middellijk uitspraak. Mr. M. wérd ver oordeeld tot vier jaar gevangenisstraf en ontzetting uit het recht het beroép van advocaat en procureur uit te oefenen; bo vendien werd hij voor tien jaar uit de beide kiesrechten ontzet. „VARENDE VACANTIEVLOOT" Instructieve reizen per schip voor de schooljeugd Het denkbeeld om instructieve school reizen per schip te maken is al enige jaren oud. Het-is een denkbeeld van de Stichting voor Instructieve schoolreizen, waarvan de zetel is gevestigd te Nieuwolda (Gr.) en werd in de jaren 1946, 1947 en 1948 in be perkte mate toegepast Min of meer los daarvan werden door het comité Onze Marine, kort nadat het con- tactvaartuïg Van der Steng gereed was, plannen uitgewerkt voor de bouw van schepen, die kleiner zouden zijn dan de Van der Steng, doch die gelegenheid zou den bieden om dagenlange tochten te maken met gelegenheid voor logies aan boord. Als overgangsmaatregel werd tot samen werking van S.I.S; met Onze Marine be sloten. Voor 1949 zijn plannen uitgewerkt voor het-in de vaart brengen van een aan tal binnenvaartuigen, die zowel over motor- als over zeilvermogen beschikken. Het comité Onze Marine had in de jaren 1946, 1947 en 1948 proeven genomen met een ^.Varende Vacantievloot" waarbij dit soort schepen zeer bevredigende resultaten gaf. De Instructieve Schoolreizen zullen dienstbaar gemaakt worden aan het onder wijs en de belangstelling bevorderen voor alles wat op, om en van het water leeft. Het comité Onze Marine heeft de zorg voor de schepen, de inrichting en de orga nisatie der tochten op zich genomen. Voorlopig zullen er vier schepen inge richt worden. Het zullen grote tjalkschepen zijn, voorzien van motor en zeiltuig. Op elk schip zullen ten hoogste 48 scholieren met onderwijzend personeel worden onder gebracht. Jongens (met leraren) en meis jes (met learessen) komen op afzonderlijke schépen. Deze vier schepen zullen steeds in convooi varen en diverse plaatsen be zoeken. Er wordt f'-legenheid gegeven tot excursies aan de wal. Tijdens de vaartochten, die een week duren, wordt de gev/one scheepsdienst toe- Het reisplan voor elke week wordt, in overleg met het onderwijzend personeel, te voren opgemaakt. De schoolreizen kunnen reeds in Mei beginnen. Deze schoolreizen zijn bestemd voor leerlingen van diverse onderwijsinrichtin gen, waarbij de benedengrens gevormd wordt door leerlingen van het zesde leer jaar van lagere scholen of soortgelijke in stellingen. De maximum leeftijdsgrens is vastgesteld op 18 jaar. De deelnemers(sters) aan de instructieve schoolreizen vormen groepen, bijvoorbeeld een of meer klassen van dezelfde school of van verschillende scholen uit dezelfde plaats. Aanmeldingen of verzoeken om inlichtingen kunnen ge richt worden aan de Stichting voor Instruc tieve Schoolreizen te Nieuwolda (Gr.) of tot het comité „Onze Marine" te Hilver sum. Er kunnen per week niet meer dan 192 deelnemers (sters) aan een instructieve schoolreis meedoen, zodat, het nodig is spreiding toe te passen over de maanden Mei en Juni tot de eerste helft van Juli. Bij kleinere groepen zal combinatie nood zakelijk zijn. Stokvis kan heus smakelijk zijn Het voorlichtingsbureau van de Voedings raad meldt: Stokvis kent u allen wel van naam en aan zien maar heeft u ze ook wel eens ge geten? Misschien heeft u zich laten afschrikken door het wat eigenaardige uiterlijk van dit 'artikel. Maar de kans is groot, dat u daarvan spijt zult hebben, wanneer u ze maar eenmaal goed toebereid geproefd heeft! Stokvis is gedroogde, niet gezouten vis, die vooral uit Noorwegen wordt ingevoerd. Het drogen is een conserveringsmethode, die op kabeljauw, maar ook op schelvis, leng en koolviS wordt toegepast. Men kan de stokvis geweekt of ongeweekt kopen; de ongeweekte is goedkoper, maar bij het zelf weken krijgt men deze niet zo blank als de vishandelaar ze leveren kan. De ongeweekte stokvis moet men tenminste 2 x 24 uur in koud water leg gen en in die tijd het water eens verversen. Bij het weken neemt de stokvis echter niet meer zoveel water op als ze bij het drogen heeft verloren. En daardoor is een portie stokvis voedzamer dan een even grote portie verse vis. Ze bevat dezelfde stoffen als verse vis: eiwitten, voedingszouten en vitamine B, maar alle in een wat grotere hoeveelheid, omdat er minder water in voorkomt dan in de verse vis. Men neemt van ongeweekte stokvis ge woonlijk 75 g. per persoon; is ze geweekt, dan kan men 150 g. rekenen. (Er is dan na tuurlijk geen afval bij). Recept: V- kg stokvis, water zout. Wanneer de stokvis nog niet is geweekt, ze tenminste 48 uur in koud, schoon water weken. Ze vervolgens schoonmaken en wassen. Koopt men ze geweekt, dan kan men de stukken zó koken. De stokvis in ruim kokend water, met 10 g. zout per liter, leggen en ze zachtjes gaar laten worden. Het water moet tegen de kook aanblijven, doch mag niet koken. De kooktijd is 11 uur. Als de vis gaar is, ze uit het water halen en opdienen met mosterdsaus, aardappelen, gebakken uien en gort (of rijst). Stokvis-schotel: 500 g. stokvis, 1 kg. aard appelen, 1 kg. uien, 400 g. (31h kopje) gort, mosterd, wat margarine of vet, wat melk. Ongeweekte stokvis tenminste 48 uur in koud water weken, schoonmaken en wassen. De stokvis in ruim kokend water met zout (10 g. per liter water) zachtjes gaar laten worden. De vis uit het water nemen en in stukken verdelen. De gort wassen, weken in pl.m, 1 liter water en ze gaar en droog koken, (b.v. met behulp van de hooikist). De aard appelen schillen en gaar koken. De uien snipperen en in margarine of vet fruiten. Stokvis, aardappelen uien en gort dooreen mengen en naar smaak mosterd en zout toe voegen. Het geheel in een schotel overdoen. Naar verkiezing deze met wat paneermeel1 bestrooien, hier en daar een klontje boter of margarine er op leggen en er in de oven een bruin korstje op laten komen. Stokvis in tomaten-purée: 1 kg. gekookte stokvis, 1 gehakte ui, 2 lepels tomatenpurée, margarine, 1 dl. water, fijngehakte peterselie, zout, - De. stokvis schoonmaken en in stukjes verdelen. Ongeveer 2 eetlepels margarine in een pan .smelten De vis en de overige be standdelen, behalve de peterselie, hieraan toevoegen en alles tezamen 15 minuten laten stoven. Het gerecht met peterselie bestrooien en warm opdienen. HAARLEM EN OMGEVING De lieer F. S. Xooröhoff, wethouder van Financiën,Volksgezondheid en Sociale Za ken der-gemeente Haarlem, zal iedere Dins dag van 11 tot 12 uur spreekuur houden. De Eerste Hulpvereniging: „Snelverband" houdt een.Te'zing met lichtbeelden op Dins dag 22 Februari in restaurant „Brinkmann". Grote Markt. Spreker is dr. W. Mol met het onderwerp: „Over lichaamsgebreken". De heer J. B. Schuil zal Maandag 28 Februari voor de Vereniging Haerlem in het gebouw van de Haarlemse Jonge Mannen Vereniging aan de Lange Margarethastraat een causerie houden over „Rederijkers, schouwburgen en toneel te Haarlem in vroe ger tijden". Voor het Genootschap Nederland Engeland zal mr. Cecil Gould Maandagavond 21 Februari in Brinkmann, Grote Markt, een lezing met lantaarnplaatjes geven over ..Britse architectuur in de tweede helft van de zeventiende eeuw en haar verwantschap met de Nederlandse". Op de Anti-Rev. partijdag, die 1 M art in „De Beurs" te Hoofddorp zal gehoi ien worden, zullen als sprekers optreder de heren mr. A. B. Roosjen, lid der Twi :de Kamer, met het onderwerp: „De politieke toestand", ds. B. A. Bos, Geref. predikant onderh. art. 31 K. O., voorheen te Haarlem- mermeer-O.Z. en thans legerpredikam te Groningen, onderwerp: „Houdt wat gij hebt", waarna in de avondvergadering zal spreken oud-minister mr. J. A. de Wilde, lid der Eerste Kamer. De partijdag vangt om half drie 's middags aan. Verloofd: 20 Febr. W. ALDERS en H. J. HABICH IJmuiden-Oost: de Ruyterstraat 108. Haarlem: Oranjestraat 155. Heden overleed ling in het Verzorgings huis te Wijk aan Zee onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd-. Groot- en Overgrootmoeder WILHELMINA EMMA VELDMAN Echtgenote van Petrus Rademakers in de ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam: P. Rademakers IJmuiden, 18 Febr. 1949. Bloemstraat 92. De overledene is opge baard in het perceel Bloemstraat 92 te IJmui den. Tevens condoleantie- adres. De teraardebestelling zal plaats vinden op Dinsdag 22 Februari a.s. des na middags 3 uur op de Westerbegraafplaats te IJmuiden. Vertrek huis 2.45 uur. DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan al len die met ons meeleefden of van hun belangstelling blijk gaven tijdens de ziekte en het overlijden van onze dierbare Vrouw en Moeder GRIETJE LEVINA MAGDALENA DE FEBER. S. Voet en kinderen. Driehuis, 18 Febr. 1949. DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de bewijzen van medeleven, ondervonden bij het overlij den van onze geliefde vader GERRIT BOUWER, in het bijzonder aan Dr. v. d. Toorn en de wijkverpleeg sters van het Witte Kruis, Zr. de Beurs en Zr. v. d. Ende. voor hun liefdevolle hulp tijdens ziekte en bij het overlijden ondervónden. Alsmede onze hartelijke dank aan de Heer Fenenga, directeur der begrafenison derneming „Kennemerland" voor de keurige verzorging der begrafenis. Uit aller naam: N. Koning-Bouwer D. Koning, v. Linschotenstraat 8, IJmuiden. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze oprechte dank, aan buren en bekenden, voor de betoonde belangstelling tijdens het overlijden van onze geliefde Vader en Grootvader de heer BAREND HELEMIGH in het bijzonder aart Dr. de Ruiter en tevens aan de be grafenis onderneming Me mento Mori voor de keurige teraardebestelling. Namens de Familie Helemigh Velsen-N., Februari 1949. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van be langstelling van Vrienden, Btiren en Kennissen bij ons 50 jarig huwelijk zeggen on dergetekenden hartelijk dank F. Kras N. Kras-Schilder en Kinderen Schoolstraat 17, IJmuiden. A. Zandvoort, Verloskundige, BORNSTRAAT 43, Velsen-Noord. Spreekuur: Maandagavond 78 uur. Dinsdagmiddag en Donder dagmiddag 23 uur. HERENHOEDEN goed en vlug, desnoods in één dag terug. WORTMAN BREESTRAAT 16fc, Beverwijk. Verwacht U Veel bezoek? Wij verhuren Stoelen en tafels voor elke gelegenheid. TROMPSTRAAT 35 Tel. 4273 Te koop Woonhuis koopsom f 3500, huur f 234 p. jaar. lasten f 33, nu 5 pet. rente/ straks 7 pet. Brieven IJ 196 bur. van dit blad. enh ut Zufd. ...WIJ MAKEN UW HAARIEM: AMSTERDAM5CHE VAART 28-32TEL11561 GR,H0UT5TR5*TEL1077> Depöt Lottgering, Driehuizerkerkweg 88, Driehuis De BATES CEPRO ZAKKEN MIJ. N.V. vraagt voor haar nieuwe fabriek te Velsen voor lichte werkzaamheden. Persoonlijk aanmelden bij het Gew. Arbeidsbureau te IJmuiden, Kerkstraat 1 Visconservenfabriek „DOGGERSBANK" vraagt Aanmelden Industriestraat 10, IJmuiden, Zuidzijde. GEVRAAGD Vakkennis niet vereist. IJMUIDER WASSERIJ, Snelliusstraat 39 OOSTERDUINPLEIN 92 IJmuiden. Tel. 5651 CAMBRIDGE UNIVERSITY Privé opl. Vaardigheidsdi ploma Engels der Cambridge University, het over de ge hele wereld bekende bewijs van een perfecte kennis der gesproken en geschreven taal, examens in Nederl. Inl. bij Cambridge Inst. Adel- heidstr. 33. Den Haag. Pers. onderh. te Haarlem en omg. na afspraak. WONINGRUIL. Mooi huis Velsen-N. riant uitz. Huur f 27 p. m.' voor huis in Drie huis of omgeving. Br. L 3155 bur. van dit blad. Te koop gevraagd in g. st. z. WANDELWAGENTJE. Tus- senbeekweg 28. Te koop: crème COMMODE gr', 'nr nieuwe doopjurk, rose lamsvel jasje met kapje, lft. 1 jaar. Elzenstraat 44. Te koop aangeb. JONGE HENNEN R. I. R. en W. L. a. d. leg. Tevens zware slacht kippen f 3.50 p. kg. levend gewicht. Bloemstraat 68. PARTIJTJE OUDE KRAN TEN te koop. Br. L 3153 bur. van dit blad. Te koop: z. g. a. n. bl. eiken BEKLEDE WIEG. Bloem straat 27. Heer b. b. h. h. vraagt omg. IJm., Velsen of Drie huis. Brieven IJ 197 bur. van dit blad. LEERLING of 2e KAPSTER gevr. Br. L 3150 bur. v. d. bl. NAAI- en VERSTELWERK gevr. Kruidbergerweg 135 B, Santpoort. DAMES! Aan ons Instituut worden uw moedervlekken, wratten en overtollig haar door de nieuwste apparaten (diathermie) afdoend ver- wijdérd. Pijnboomstr. 6 H.N. aan Soendaplein. Tel. 24402. Heer vr. PENSION in rus tig gezin omg. station Drie huis Zeeweg. Brieven L 3151 bur. van dit blad. Mooi BEN.- of BOVENHUIS met gr. zolder m. sl.kamer te Driehuis ruilen voor klein huis. Ook nieuwbouw te LJm.-O. Br. L 3152 bur. v. d. blad. WONINGRUIL (Koop) Eige naar van huis Kennemerlaan wenst te ruilen met eigenaar van huis in Driehuis of om geving halte Zeeweg. Indien ruil niet nodig ook genegen te kopen. Brieven L 3154 bur. van dit blad. TE KOOP: z. g. a. n. heren Falcon regenjas, zw. dames mantel met bont, v. oudere dame. zw. damesmantelpakje m. 42 lage br. herenschoenen 43. zw. damessch. met ingeb. steunzool 42, meisjesjurkjes (13 j.) en meisjessch. m. 36. Adres bur. v. d. blad. Te koop z. g. a. n. moderne KINDERWAGEN f 65. De Ruyterstraat 55, IJm.-O. Te koop wegens plaatsgebrek 1 z. g. a. n. DIVAN, gr. m. v. d. Vondellaan 40, Driehuis. Eerste kl gespecialiseerd radio rep bedrijf. VISSERSEINDE 24, Spaarndam. Tel. K 2564—285 zo leerde ons groot moeder „is als een ei zonder zout." Smaken verschillen. Oma-lief! Maar in één opzicht hebben alle vrouwen dezelfde smaak: ze zijn „weg" van een man, wiens overhemd gewassen en opgemaakt is door- Bi ekersvaartweg 55, Tel. 28201 HEEMSTEDE H

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 3