c J UW WINKELIER HEEFT SUNLIGHT ZEEP KLOK n WÊÊÉ Jové Spaarne13 „Hollywood" toch POEDER 32* Te koop een WOONHUIS Holland-België!! De 9 Muzen Luidsprekers per grote f 175.- UW MATRASSEN Haarlems Matrassenhuis nette meisjes gevr. DINSDAG 8 MAART 1949 ÏJMUÏDER COURANT Politierechter „Mijn en dijn" Toen wij de stemmige rechtszaal binnen traden, zaten aan de groene tafel twee heren en een dame in toga tekaarten! In het midden de Politierechter, rechts de Officier en links de (vrouwelijke) Grif fier. De Politierechter schudde de kaarten en gaf. 't Was blijkbaar een opwindend spel, want allen toonden zich sterk geïn teresseerd. Het werd voor de toehoorders raadselachtig toen de Politierechter zucht te: „ik ben niet op de hoogte met „mijn en dijn". Uw verslaggever dacht: Wat nu? Anders weet men van achter de groene tafel aan de slachtoffers die voor het bankje staan precies te vertellen hoe het daarmee gesteld is. Soms zelfs, als het nodig blijkt de mensen te overtuigen hoe oneerlijk zij geweest zijn, in ongezouten taal. Nu zei de Politierechter het zo tam, alsof hij het feit, dat hij gewonnen had, wilde excuseren tegenover zijn minder- fortuinlijke speelgenoten, vooral de „grif- fierin". De Politierechter riep een Haarlemse rechercheur voor het getuigenbank] e en zei: Leg me nu eens uit hoe het met dit „mijn en dijn" precies in elkaar zit. Dat bracht toen meteen de oplossing. „Mijn en dijn" is een gokspel met kaarten, dat in een particulier huis in Haarlem-Noord ge speeld werd. De bewoner van dat perceel stond nu terecht, beschuldigd van het feit, dat hij gelegenheid had gegeven tot hazard- Uit het getuigenverhoor bleek wel dat het hier een heel bescheiden speelholletje was. De bewoner had er niet meer aan verdiend dan wat fooien van de bezoekers, die bovendien nog kosteloos op koffie ont haald waren. Maar de Officier vond het feit zelf toch wel ernstig, want er blijken zo zei hij in Haarlem meer van die speelgelegen- heden te zijn en niet zelden zit moeder de vrouw zonder geld omdat haar man zijn weekloon vergokt heeft. De eis luidde 50 boete en één maand voorwaardelijke gevangenisstraf, het laat ste om de man, die al 66 jaar is en nog een blanco strafregister had, aan het ver stand te brengen: doe het nooit meer! De Politierechter vond dat zo verstandig dat hij er 30 en 6 weken van maakte. De deurwaarder, die blijkbaar haast had, borg meteen de kaarten op. De ellende van samenwonen Een volgende zaak demonstreerde de ellende van gedwongen samenwonen. In het bankje stond een 79-jarige inwoonster van Haarlem die nog nooit met de politie of de rechter in aanraking was geweest. Maar de eerste botsing kwam nu flink aan. Het bleek een lastige en kwaadaardige vrouw te zijn die een medebewoonster had beledigd. De beledigde, een jonge vrouw, vertelde, tussen een tranenvloed door, dat zij geen leven had. Nu daar waren allen, die in de rechtzaal waren, volkomen van overtuigd, want nu kon noch de officier, noch de Politierechter er een woord tussen krijgen. De woorden stroom van de 38-jarige leek een bandjir. De Officier stelde de Politierechter voor de verdachte 60 te laten betalen om haar, zo mogelijk, aan het verstand te brengen, dat zij niet zo lastig moet zijn voor haar mede-bewoonster. De Politierechter maakte er 40 van omdat hij hoorde dat de verdachte een zeer schrale portemonnaie heeft. Maar toen begon de bandjir weer. De deurwaarder werkte de veroordeelde de zaal uit, maar tijdens haar aftocht hield zij vol, dat het recht en de rechtvaardigheid aan haar kant was. Zij zou Je hoorde aan de groene tafel denken: een spelletje „mijn en dijn" is interes santer! Valsheid in geschrifte "Een Haarlemmer had geknoeid met het opgeven van zyn inkomen bij het aanvra gen van het Consumentencrediet. De ambtenaren hadden het ontdekt en de betrokkene had de schade die het rijk daardoor zou hebben geleden terugbetaald. Maar nu kwamen hij en ook zijn baas voor de rechter beschuldigd van valsheid in geschrifte. De rechter stond voor een puzzle omdat de werkgever heel anders verklaarde dan zijn als getuige gehoorde compagnon. Het slot van het lied was, dat de Officier voor beide vrijspraak vroeg omdat er iets niet met de dagvaarding klopte. Uit het voorgevallene blijkt evenwel dat de opgaven die gedaan zijn voor het Con sumentencrediet nauwkeurig gecontroleerd worden. Nog meer „mijn en dijn" Maar nu het alledaagse van de rechtzaal, fabrïeksdiefstallen. Een jonge man, die al eens geknoeid had met wassen die hij voor een baas haalde, was nu vervolgd omdat hij bij een fabriek in Haarlem lood gestolen had. Hij had er 75 voor van een opkoper ontvan gen. De dief was evenwel zo verstandig geweest aan zijn baas vergeving te vragen en hem het geld terug te betalen. Dat maakte dat de Officier het nog eens met hem wilde proberen en volstond met een boete van 30. De Politierechter was het daarmee eens. Toen kwamen twee andere jonge man nen die bij dezelfde fabriek ook lood ge stolen hadden. Zij hadden enige keren vuil naar de belt moeten brengen en had den er meteen lood onder gestopt, dat zij onderweg aan een opkoper verkochten. De daders waren ontslagen, maar kregen nu, naar zij zeiden, „overbruggingssteun" van Sociale Zaken. Dat vond de Officier raadselachtig, hij noemde het „een premie op de misdaad". Later bleek evenwel dat de dieven een gezin moesten onderhouden. De Politierechter hield de zaak aan voor het vragen van een reclasseringsrapport. Een der daders is al eens veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf. Extra vleesbon voor 50 gram Donderdag weer bonnen voor 400 gram vlees De iets ruimere aanvoer van slachtvee maakt het mogelijk tussentijds een aan vullende bon voor vlees aan te wijzen. Bon 024 Algemeen is geldig verklaard voor het kopen van 50 gram vlees. Deze bon heeft een geldigheidsduur van een week, zodat hij op 12 Maart afloopt. Door onderlinge verschuivingen in de aanvoer bestaan de slagersvoorraden uit naar ver houding grote hoeveelheden spek en vet varkensvlees. Het publiek zal in het bij zonder voor bovengenoemde bon genoegen moeten nemen met de vleessoorten, wel ke de slager thans in voorraad heeft. Onafhankelijk van deze tussentijdse bon aanwijzing, die voor alle leeftijdsgroepen geldt, zullen in de bonnenlijst van Don derdag voor de leeftijdsgroepen A en B weer bonnnen voor 400 gram vlees worden aangewezen, waardoor voorshands het vleesrantsoen op het oude peil wordt ge bracht. Het kaasrantsoen voor deze leeftijds groepen wordt teruggebracht tot 200 gram per 14 dagen. Engeise jeugd kan weer snoepen Van onze correspondent te Londen) Succes voor Mahler. De dirigent Paul van Kempen heeft dezer dagen te Florence de Vierde Symphonie van Mahler gediri geerd. Het was de eerste maal, dat in Italië een werk van Mahler werd uitgevoerd. Het succes was zo groot, dat de finale her haald moest worden. Niet van Bruckner. Naar aanleiding van het vinden van een compositie voor orkest, die van Anton Bruckner afkomstig zou zijn. deelt de Nederlandse Brucknervereniging mede: Bij de Nederlandse Brucknervereni ging zijn gegevens binnen gekomen van prof. Max Ayer, de voorzitter van de „Internatio nale Brucknergesellschaft", waaruit blijkt, dat het bewuste stuk niet van Bruckner afkomstig is. Ook prof. Novak, de leider van de „Ge- samt-Ausgabe" is van mening dat het stuk niet van Bruckner's hand is, maar van een van diens leerlingen. (Over de werkelijke betekenis van deze vondst schreef Hendrik Andriessen onlangs in onze Muziekrubriek. Red. H. D.). Er is vreugde in de harten van de En gelse kinderen. Eind April zullen suiker goed en chocolade van de bon gaan. Dat betekent, dat de kleinen de gezellige snoepwinkeltjes, waaraan ook Londen zo rijk is, zullen bestormen. Die winkeltjes, waarin men meestal ook kranten en vroe ger zelfs sigaretten kon kopen, doen met hun knusse, dorpsachtige atmosfeer wel dadig aan temidden van het wriemelende gewoel van deze gigantische wereldstad. Maar niet alleen de kinderen zijn blij, ook de oppositie juicht. Zij gunde de nog jeugdige minister van Voedselvoorziening Strachey geen rust. Voortdurend was hij het mikpunt van haar aanvallen, die ken nelijk berekend waren op de bijval der huismoeders. Van het podium, van inge zonden stukken, en uit hoofdartikelen klonk meer dan een jaar lang het steeds wederkerend adagium „regering mag ik een snoepje?" In zijn hart zal Strachey, zelf vader van jonge spruiten, het met deze smeekbede wel eens zijn geweest maar hij doorzag de politiek en bleef on verstoorbaar. Deze week, vlak voor een belangrijke tussentijdse verkiezing, waag de hij de sprong. Op haar beurt door zagen de „Tories" (Conservatieven) dit als een tactische zet, maar desniettemin beschouwen zij Strachey's besluit als een overwinning voor hem zelf. Immers de minister geeft openlijk toe, dat met de op heffing van de snoepgoeddistributie min der dan 10.000 ton extra suiker zal zijn gemoeid. De Conservatieven betichten hem er van, dat hij steeds weer om louter dog matische redenen aan onnodige „planning" vast houdt. De regering beweert echter, dat het niet verantwoord was, eerder de distributie-teugels te vieren. De bevoorra ding toch is een erg teer punt, omdat En geland op voedselgebied voor het grootste deel van het buitenland afhankelijk is. Hoe dan ook het is een goed ding, dat Strachey, met welk motief dan ook, over zijn vaderlijke hart streek. De vorige maand steeg de Britse export tot 162 pro cent van het vooroorlogse cijfer, maar statistieken laten de mensen steenkoud. Doch dat de balletjes, zuurtjes, ulevellen en lolies er is een soort dat 40 minuten iikgenot waarborgt weer vrij zijn, is iets, dat direct tot aller harten spreekt. Een stukje van de goede oude tijd is in ere hersteld. Zwijgend en een beetje ver bitterd slenterde het koopgrage publiek onlangs door de dure Regentstreet, waar men onbereikbare exportartikelen in de étalages had tentoongesteld. Het was een Tantaluskwelling. Maar de kinderen staar den al negen jaar lang naar de flessen vol gekleurde heerlijkheden, die vanwege de bonnen en de duurte meestal buiten hun bereik waren. De prijscontrole blijft, maar het lekkers wordt iets goedkoper. De eisen tot zakgeldverhoging zullen nu wel sneu velen. Zullen ook de vrouwen, die naar men gelooft voornamelijk wegens gebrek aan zoetigheid sinds de oorlog meer gingen roken, nu weer tot hun oude liefde terug keren? Strachey slooft zich uit om de Engelsen de nodige compensatie te geven voor de dingen, die ze moeten ontberen, maar hij wordt meestal met ondank beloond. Het geen overigens natuurlijk is, want wat is er moeilijker dan een Engelsman te bewe gen iets nieuws te slikken, en dan nog wel in letterlijke zin. Daarom bleef Strachey ook met zijn walvisbiefstuk zitten: men rilde van deze regeringsdelicatesse. Ook wilde men niet aan de „snoek'", een inge blikte Zuid-Afrikaanse vis geen familie van onze snoek die dagelijks pleegt te worden aangeprezen door Strachey's rech terhand, mevrouw dokter Edith Summers- kill, die thans het grote succes is van alle revuemoppen. Vooral sinds ze een stu dentengezelschap uitdaagde, haar geblind doekt het verschil tussen margarine en roomboter te vertellen, een proef die fali- kant voor haar uitviel. Met de eieren wil het ook niet lukken. Van het onlangs verhoogde rantsoen van twee per week bespeurt men maar weinig. Een „zwarte-handels-complot" zit Strachey dwars. De eieren verdwijnen op magische wijze en komen mondjesmaat onder de toonbank weer te voorschijn. Ons land ligt hier een slag voor. Ook trouwens wat suiker betreft, want deze is in Engeland nog solide op de bon, omdat de te verwachten grotere vraag een hoger bedrag aan subsidies vereist. An dere vrijgelaten artikelen brachten reeds hogere kosten mee, iets waarover het La gerhuis het laatste woord nog niet gespro ken heeft De Franse cellist André Navarra zal Vrijdag 11 Maart in de Stadsschouwburg een cello-avond geven. Hij wordt aan de vleugel begeleid door Ady Leyvastre. Het program ma bevat werken van Bach, Brahms, Cou- perin en Schubert. Agenda voor Haarlem DINSDAG 8 MAART Stadsschouwburg: Residentie operette „Geschichten aus dem Wiener Wald". 8 uur. Gem. Concertgebouw: Volksconcert HOV, 8 uur. Luxor: „Het verborgen leven van Walter Mitty", 14 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. City: „Rigoletto", 14 j., 4.30, 7.00 en 9.15 uur. („Ali Baba en de veertig rovers", alle leeft.. 2.15, uur). Spaarne: „Het atoomspook", 18 j., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: „Een avontuur in Berlijn", 18 j., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Rem brandt: „Sudan", 14 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Palace: „Missie naar China", 18 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. WOENSDAG 9 MAART Stadsschouwburg: „Les ballets des Champs Elysées", 8 uur. Bioscopen: avondvoorstellingen. Veiling van tweede hands auto's volgens een Engels systeem Over het algemeen hebben de auto markten in ons land een niet al te beste reputatie. Niet altijd blijken de „koopjes" die men daar gehaald denkt te hebben inderdaad voordelig geweest te zijn. Al zijn de verhalen zaagsel of groene zeep in de versnellingsbak of extra dikke olie in het carter veelal overdreven, toch is het een feit, dat de op deze markten aan gevoerde auto's vaak niet geheel brand schoon zijn. Dit zal voor een expert geen bezwaar zijn. de gewone automobilist die voor een redelijk prijsje een goede tweede handswagen denkt te kopen, komt er op deze markten soms wel eens bekaaid af. In Engeland, waar men te kampen had met de dezelfde bezwaren, heeft men dit euvel van de ongecontroleerde automark ten voor een belangrijk deel onder de knie gekregen, sinds daar in het stadje Meas- ham gereglementeerde autoveilingen wor den gehouden. In Engeland is men thans zo ver, dat men zegt: „Ik heb mijn wagen ge-Meas- ham-ed", als men bedoelt dat men op de veiling een goede tweedehands wagen heeft gekocht. Op deze autoveiling kan men de adspi- rant-kopers de zekerheid geven, dat de aangeboden wagens voordat ze op de vei ling komen door experts gekeurd zijn en dat de eventuele fouten tevoren worden bekend gemaakt. De verkoper moet op een formulier alle gegevens (merk, jaar van fabricage, olie- verbruik, ouderdom) invullen. Komt de wagen op de veiling, dan moet de eigenaar de uiterste prijs, die hij ervoor wenst te hebben, bekend maken. Is deze prijs bij het bieden bereikt, dan gaat er in de veilingzaal een -blauw licht branden. Brandt er tevens een rood licht, dan be tekent dit dat de wagen een ernstig defect heeft. De verkoper kan de limietprijs zelf vast stellen doch hij kan ook bij aankomst aan de markt met een deskundige van de vei lingorganisatie deze prijs bepalen. In Nederland is thans in navolging van de Engelse organisatie te Measham een dergelijke organisatie gesticht. Deze zal eenmaal per week te Zutfen een autovei ling houden, waarbij in grote trekken het Engelse systeem wordt gevolgd. Ook hier worden de wagens dus eerst door ex perts gekeurd, ook hier werkt men met limietprijs en formulieren. Men wil uit sluitend auto's van bonafide eigenaars of garages op de markt brengen. Het gemeentebestuur van Zutfen heeft het binnenkort te openen nieuwe vee marktterrein voor dit doel beschikbaar gesteld. De K.N.A.C. en de A.N.W.B. heb ben hun instemming met het plan betuigd. Voorts hebben deze lichamen zich bereid verklaard bij geschillen experts beschik baar te stellen. De eerste veiling zal waarschijnlijk eind April van dit jaar worden gehouden. SCHEEPVAART HOLLAND AFRIKA LIJNEN. Bosch fontein, 5 Mrt van Southampton naar Las Palmas. Grootekerk, 5 Mrt van Genua naar Port Said. Klipfontein, 6 Mrt te Hamburg v. Amsterdam. Oranjefontein, 5 Mrt te Barce lona verwacht vertrek 7 Mrt naar Southamp ton. Stad Leiden. 6 Mrt te Dar es Salaam v. Tanga. Zonnewijk, 5 Mrt te Port Elisabeth v. East London, verwacht vertrek 6 Mrt naar MIJ. NEDERLAND. Bengkalis, 6 Mrt te Soerabaja naar Makassar. Borneo, 5 Mrt van Manilla naar Cebu. Heelsum, 6 Mrt te Genua naar Port Said. Java, 6 Mrt te Port Said n. werpen. Maasland, 4 Mrt van Rio de Janeiro (thuisreis). Rijnland, 5 Mrt van Rio de Grande (thuisreis). Waterland, 6 Mrt te Amsterdam. OCEAAN. Alcinous, 4 Mrt te Liverpool naar Rotterdam. Glenogle, 2 Mrt te Londen naar Rotterdam van Otaru. Phrontis, 4 Mrt Gibraltar gepasseerd naar New York. Troi- lus, 3 Mrt van Port Said naar Rotterdam. VINKE EN CO. Rossum, Ouessant ge passeerd naar Degerhamn. K. P. M. Camphuys, 6 Mrt Kaap Guar- dafui gepasseerd op weg naar Batavia. Sinabang, 5 Mrt Algiers gepasseerd naar Batavia. Grote vaart. Aardijk, Java-New York 4 Mrt te Penang. Alblasserdijk, RotterdamMobile pass. 6 Mrt Ouessant. Akkrumdijk, RotterdamTampa 7 Mrt op 450 mijl Z. W. van Lands End. Alcor, 6 Mrt van Rio Grande te Porto Alegre. Alcyone, 6 Mrt van Rotterdam te Hamburg. Algenib, BahiaAntwerpen 6 Mrt van Las Palmas. Amsteldijk, JavaNew York 7 Mrt te Suez. Andijk, 7 Mrt van Port Arthur te Mobile. Blijdendijk, 5 Mrt van Baltimore te Norfolk. Boissevain, Buenos AiresJapan 7 Mrt van Zanzibar te Tamatave. verwacht. Buys Ballot, 6 Mrt van Curasao naar Ant werpen. Ceram, 7 Mrt van Houston te Mobile. Lievevrouwekerk, ColomboRotter dam 6 Mrt van Massawa. Loosdrecht, Rot terdamSaffi pass. 7 Mrt Ouessant. Mentor, 7 Mrt van Haifa te Tel-Aviv. Nieuw Amster dam, 7 Mrt van New York te Cape Haitien. Oranjefontein 6 Mrt v. Barcelona n. Genua. Pericles, A'damChili 7 Mrt te Cristobal. Po lyphemus, A'damJava 6 Mrt va. Suez. Pr. Fred. Hendrik, EsbjergMalaga pass. 6 Mrt Ouessant. Ridderkerk, SydneyRotterdam pass. 5 Mrt Gibraltar. Salawati, JavaAm sterdam 6 Mrt van Port Said. Socrates, CorralAmsterdam 7 Mrt te Antofagasta. Brinda, 5 Mrt van Emden te Middlesbro. Crescendo, 5 Mrt van Lübeck te Hull. Ibis, 6 Mrt van Emden naar Newcastle. Rika, 5 Mrt van Kiel te Middlesbro. Taurus, 6 Mrt van Wilhelmshaven te Hull. Virgo, 6 Mrt van Kopenhagen te Kiel. Kleine vaart Auracïa, 5 Mrt van Ards naar Garston. Brem, 5 Mrt van Antwerpen naar Oporto. Cornelia (t) 6 Mrt van Cardiff te Rouen. Elisa, 4 Mrt van Marseille naar Port Lyauty. Escaut, 4 Mrt van Rouen naar Manchester. Ferocia, 6 Mrt van Rouen te Trepot. Inge borg, 6 Mrt van Kalmar naar Birkenhead. Mercurius, 6 Mrt van Lowestoft naar Londen. Mizar N, 6 Mrt van Bordeaux te Agadir. Njord, BergkvaraSunderland pass. 7 Mrt Brunsbuttel. Nijenburgh, pass. 7 Mrt Bruns- buttel naar Rotterdam. Oise. 6 Mrt van Rouen naar Antwerpen. Rapid, 5 Mrt van Hamburg naar Rotterdam. Sambre, 7 Mrt van Parijs n. Rotterdam. Strijpe, 6 Mrt van Rotterdam te Belfast. Cronenburgh, 5 Mrt van Bordeaux naar Londen. Elsenburgh, 8 Mrt te Casa blanca verwacht. Sandenburgh, 7 Mrt van Casablanca naar Duinkerken. Ariadne, Mrt te Rotterdam van Amsterdam. Draco, 6 Mrt Kiel gepasseerd van Amsterdam naar Odense. Euterpe, 7 Mrt Brunsbuttel gepass. van Rostock naar Amsterdam. Gordias. 5 Mrt te Istanbul van Burgas naar Izmir. Haarlem, 5 Mrt van Amsterdam naar Antwerpen. Her cules, 6 Mrt te Rotterdam van Gibraltar. Ilos, 7 Mrt te Hamburg van Amsterdam naar Kopenhagen. Mabella, 5 Mrt te Bremen van Antwerpen naar Amsterdam. Nestor, 5 Mrt Ouessant gepasseerd van Amsterdam naar Tanger. Odysseus, 5 Mrt van Oporto naar Lissabon. Prins Willem 4 5 Mrt van Rotter dam naar Kingston. Roelf, 6 Mrt van Amster dam naar Bordeaux. Strabo, 5 Mrt te Pasajes van Rotterdam naar Bilbao. Bernina, 5 Mrt te Middelfahrt. Carpo, 5 Mrt van Drogheda naar Partington. Casana, 6 Mrt te Antwer pen. Cornelia B. 3 Mrt van Cardiff n. Rouen. Iscaut, 2 Mrt van Parijs naar Manchester. Hast 1, 5 Mrt van Antwerpen naar Ipswich. Helvetia, 6 Mrt v. Roscoff naar Portsmouth. Henrica, 6 Mrt van West Hartlepool te New castle. Jacoba Catharina, 5 Mrt van Taragona te Casablanca. Java, 5 Mrt van Kiel naar Middlesbro. Larix, 28 Febr. van Goole te Santander. Lingestroom, 2 Mrt van Antwer- Suez. Johan van Oldenbarnevelt, passeerde pen te Reykjavik. Mattew, 7 Mrt van Le Ouessant 6 Mrt op weg naar Amsterdam. Madoera, 6 Mrt te Semarang naar Batavia. Salawati, 5 Mrt te Suez naar Port Said. Raki, 6 Mrt te Menado naar Sangi Hand. Riouw, 5 Mrt te Khorram Shahr n. Koweit Rondo, 6 Mrt te Suez naar Port Said. Tabinta, 7 Mrt te Priok naar Suez. K. H. L. American Jurist, 6 Mrt te Ant- Havre naar La Pallice. Mayglen, 7 Mrt van Antwerpen naar Vlissingen. Maymere, 7 Mrt van Kopenhagen te Holbeek. Mulan, 7 Mrt van Kalmar te Newcastle. Nieuwaal, 5 Mrt van Hamburg naar Noorwegén. Saba, 5 Mrt van Rotterdam te Kingslynn. Viking, 6 Mrt van Antwerpen te Bohus. Wester Eems, 1 Mrt van Casablanca naar Londen. In plaats van kaarten. Door Gods goedheid werden wij verblijd met de geboor te van een Zoon AT1KE B. v. Slooten-de Vries H. v. Slooten J. P. Coenstraat 79. IJmuiden. Een AANK. KAPSTER of 2e KAPSTER gevraagd. Maïson i „Annie", Zeeweg 263. Telef. 5672, IJmuiden-Oost. B. z. a. NET MEISJE voor winkel of huishouden. Brie ven L 39 bur. v. d. blad. Verloren GOUDEN TROUW RING, gemerkt 22-6-1941. Te gen beloning terug te bezor gen bij J. Krijger, de Wetstr. 20, IJmuiden. WONINGRUIL. Aangeb. te IJm.-O. vrije woning f 3.1 p. w. voor iets groter met ruim erf. Br. L 38 bur. van dit blad Wie wil ruilen: NIEUW BOUWWONING bij de wa tertoren voor huis omgeving Velserduinweg of Zeeweg. Br. L 30 bur. van dit blad. Te koop gevr.: een HUIS, vrije bewoning te Driehuis. Brieven L 37 bur. v. d. blad. Ter overn. aangeb. HAND WEEFGETOUW, merk We- riti 80 c.m. breed (ook rond- weven) f 25. Driehuizerkerk- weg 54, Driehuis. TER OVERNAME na 7 uur: herendemi m. 48 f 29, zw. oude d. mantel 46 f 17, Eg. linnen m. 110 1. f 24, heren- cost. Eng. m. 50 f 28, zw. z. japon gekleed 1. 110 f 19, kamg. tailleur mar. 1. 110 f 22 mant.cost. Eng. 42 f 35, man- telcost. gestr. 42 f 10. 2 pers. kapokmatras met peluw f 35 en nog enkele japonnen 110 1. Min. Lelylaan 1. Velser- beek. TAPIJTEN LOPERS Belangrijke voorjaars aanbieding: Axminster tapijten f 225, mo quette tapijten f-115, enige mach. Smyrna's 280 x 380 f 560, goede sortering cocos, bouclé moquette lopers en vitrage. Verkoop Woensd. Dond. Vrijd. Zaterd. v. 1-5 u. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw St. Bavo,, Sme- destraat 23, Haarlem. Leerling j Rijwielhersteller gevraagd Chr. Steffers, Smedestr. 31, Haarlem. Deze advertentie is al leen bestemd voor verloofde paartjes! Reeds 12 jaren foto graferen wij huwelij ken voor het raadhuis te Velsen. Wanneer U binnenkort in het hu welijksbootje stapt, laat HOLLYWOOD dan deze gewichtige daad in uw leven ver eeuwigen. Bedenkt: de tijd vergaat, maar de foto's blijven! Bent U dan zo'n 25 of 50 jaar getrouwd, dan zult U steeds opnieuw met plezier uw album met de reportage van Hol lywood bekijken. Op bestelling ook volle dige reportages vanuit huis, raadhuis, kerk, etc. Dus voor een hu- welijksreportage 's Avonds reeds gereed en goed. OOSTERDUINWEG 37 IJmuiden-Oost. Te koop: 1 pers. OPKLAP BED. Duinlustparkweg 30, Santpoort-St. Te koop: mooie grijze ZO MERMANTEL m. 40 f 12.50 damestruitje Jaeger wol, pa troon gebreid f 7.50. Kievit laan 20. FIETSTASSEN, bruin f 16, schooltassen dubbele f 8. Rep. Dekzeilen enz. Zeilma- kerjj. De Ruyterstraat 196. blauwe f>ns Wegens teleurstelling voor direct gevraagd: flinke DIENSTBODE zelfst. kunn. werken. J. Prins Stationskoffiehuis, IJm. te IJmuiden, tegenover Wa tertoren. Te bevr. Corn. Ja nus en Zn., Stationsweg 81, Velsen. Te koop agb. z.g.a.n. blauwe KINDERWAGEN. Stephen- sonstraat 67. Confectieatelier Wij vragen wegens uitbreiding bekwame machinesfiksters bekwame controleuses aankomende stiksters en leerlingen Aanmelden van 9—12.30 en van 1—5 uur Spaarne 13 en van 79 uur Maarten van Heemskerkstraat 52zw. bij Mej. Henneke. Gevraagd voor spoedige indiensttreding: 3 MONTEURS, met ervaring in montage van fijne machines, in het bezit van Ambaohtsschooldiploma, of gelijk waardige opleiding. Leeftijd 21-30 jaar. 2 ERVAREN MACHINEBANKWERKERS, in staat om zelfstandig fijne machineonderdelen met grote nauwkeurigheid te maken. Leeftijd 30-40 jaar. Sollicitaties bij voorkeur schriftelijk, met uitvoerige inlichtingen betreffende persoon en opgedane ervaring aan: Personeelsafdeling KOUSENF ABRIEKEN HIN N.V., Zijlweg 136, Haarlem. Deze Fabrieksradio: 3 golflengten, mooi geluid, prachtig afgewerk. te houten kast voor de prijs van Laat U deze kans niet voorbij gaan en komt U eens met om praten. Wij brengen U de oplossing. Sluit U aan bij o spaarsysteem, zonder verhoging. Kinderfietsen f 75.—; R., wielen f 108.25; Aoutopeds, spaakwielen f 37.50; Driewieler» f 22.50, enz. enz. Alles onder volle garantie. Betaling in overleg Handelsonderneming „Centra" KENNEMERPLEIN 1 TELEFOON 1H7S Geopend 9—12 en 2—5.30 HAARVERVEN NATUUR-GELIJK IN ALLE TINTEN SALON HOFFMANN MIDDENWEG 126 - TEL. 22202 - HAARLEM-N. LAAT U INSCHRIJVEN ALS LIDl der Protestantse Begrafenis Vereniging. Contributie voor het gehele gezin 50 ct. per jaar. Inl. J. MEIJER (Aanspreker), Fazantenlaan 3. IJmuldea-0. TeL 4576 TE DUN OF VERSLETEN? Laat U het ons even weten 1 Bijvullen en vernieuwen met Javakapok in één dag retour GROTE HOUTSTRAAT 103 - TELEFOON 11485 Wij vragen voor spoedige indiensttreding NETTE MEISJES voor werk, hoofdzakelijk verpakking, in goede frisse lokalen en onder gunstige sociale verhoudingen. Aanmelden bij de Sociale Afde ling van de fabriek aan de Harmenjansweg te Haarlem op elke werkdag van 8.30—10 uur v.m., behalve Zaterdag. Indiensttreding na medische goedkeuring. Reiskosten van bul ten de stad worden vergoed, ook die gemaakt zijn voor de aanmelding en keuring, wanneer dienstverband hierop volgt- cacao- en chocolade- *S fabrieken N.V„ Haarlem Nog enige vanaf 15 jaar. IJMUIDER WASSERIJ, Snelliusstraat 39, IJmuiden. Fa. D. JOH KRIJGER, Trawlerkade 52. IJmuiden, vraag wegens uitbreiding per 1 April a.s. Boekhouder(ster) Correspondent(e) Engels vereist. Duits gewenst Sollicitaties uitsluitend schriftelijk.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 4