2 HEINTJE DAVIDS bedrijfsleider PHILIPS Het Beneluxaccoord: een mijlpaal op de weg naar economisch herstel Cffort en Bondig Luidsprekers 'Tie ene sport of de andere. Toast best" Verkadtj Voor elke Incasso Flink Burgerwoonhuis WILLY VER VOORT MAANDAG 21 MAART 1949 ÏJMUÏDER COURANT 't Gooi heeft met 10 van Stormvogels, die zonder Kraak moesten spelen, gewonnen, zodat laatstgenoemden degradatie-wedstrijden moeten spelen. De gewonde doelver- dediger Kraak, met zijn verbonden hand onder de jas, kijkt toe bij de eerste hulpver lening aan zijn clubgenoot Schoort, die in de wedstrijd tegen 't Gooi in een botsing met H. Mol verwondingen aan het hoofd opliep Welke aannemelijke motieven men ook moge aanvoeren voor de apathie van de Amsterdamse effectenbeurs, het blijft op zijn minst merkwaardig dat zij niet_ of nauwelijks reageert op feiten en verschijn selen welke op zich zelf beschouwd een ferme hausse zouden wettigen. Daar is, om met het voornaamste te be ginnen, de tot standkoming van de Bene- lux-overeenkomst, waarbij de ministers der drie landen tot een zodanige overeenstem ming zijn gekomen dat niet alleen tot de creatie der economische unie per 1 Juli 1950 besloten werd, maar tevens tot de vorming van een „voor-unie" gedurende het tijdvak 1 Juli 1949—30 Juni 1950, waardoor van meet af gezamenlijke maatregelen tot co- ordinering van het goederenverkeer, nivel lering van het loon- en prijspeil, unificatie der belastingen en andere maatregelen zullen kunnen worden genomen. We behoeven ons waarlijk *hiet te ont veinzen dat het ideaal van een volkomen economische gemeenschap tussen België, Nederland en Luxemburg niet door een protocol van drie ministers wordt bereikt en dat nog tal van practische moeilijkheden zullen moeten worden overwonnen, dit neemt niet weg dat het welslagen der Haagse conferentie voor de economische toekomst van de drie landen van de groot ste betekenis moet worden geacht. Samen vormen ze een volksgemeenschap van c.a. 20 millioen zielen, waarvan er in België op 1 km2 277, in Nederland 291 wo nen, een groter bevolkingsdichtheid dus dan in enig ander land van Europa, zodat aan de economische potenties de hoogste eisen worden gesteld. Aangezien de volkswelvaart niet alleen is gediend met productie en consumptie, maar ook de distributie en het goederen verkeer een belangrijke rol spelen, moet het tenslotte een groot voordeel zijn als tussen vroeger geheel autonome gebieden de economische grenzen wegvallen en eén vrije uitwisseling van goederen en diensten kan plaats hebben. Niet ten onrechte wordt de tot standko ming en de uitwerking van de Benelux- overeenkomst in heel de wereld gezien als een „test-case" voor economische samen werking tussen alle landen van West- Europa, als een poging om dit werelddeel allengs weer naar economische onafhanke lijkheid van de V. S. te voeren. België, Nederland en Luxemburg hebben tezamen met hun overzeese gebiedsdelen een evenwichtige betalingsbalans ten op zichte van de „Europese sfeer", alleen een tekort ten opzichte van Amerika en het is duidelijk dat wanneer in het kader van een economische unie koppeling van deviezen voorraden en verdere industrialisatie plaats vindt, het principieel geen verschil maakt in welk land de besparing der schaarse de viezen plaats vindt. Zonder enige twijfel zal de volkswelvaart in de drie landen door een uniforme leiding van de economie krachtig kunnen worden bevorderd, ook al zal de aanpassing hier en ginds voor som mige bedrijven tijdelijke moeilijkheden'met zich brengen. Prof. Tinbergen heeft onlangs gezegd dat het verschil tussen lonen en prijzen hier en ginds minder groot is dan algemeen wordt aangenomen. Een feit is dat de indi ces der groothandelsprijzen niet veel ver schillen en dat prijzen en lonen in België een dalende, in Nederland een stijgende tendenz hebben, zodat zij op weg zijn naar een evenwicht. Wordt hier met de afschaf fing van subsidies voortgegaan en tot huur verhoging besloten, dan verwachten velen in ons land nog een derde loonronde, welke uiteraard aan de nivellering van het prijs peil in het gevlei komt. Van meer betekenis is voorlopig dat bij de regeringen der drie landen de vaste wil bestaat om tot een volkomen economische gemeenschap te geraken, wat wel heel duidelijk blijkt uit de bereidheid van Bel gië om Nederland voorlopig credieten te verlenen ten behoeve van zijn tekort op de betalingsbalans met België. Wij voeren maandelijks uit België voor 20 a 25 millioen meer in dan we uitvoeren en zo lang onze betalingsbalans met België een deficit toont, kan van een vrije inwissel baarheid der valuta uiteraard geen sprake zijn, aangezien dan het aanbod van guldens in België steeds groter is dan de vraag. Een nieuw Belgisch crediet kan allicht leiden tot een zodanige appreciatie van de gulden, dat de zwarte markt voor guldens in België langzamerhand kan verdwijnen, waarvoor dan nodig zal zijn dat de in België „zwart" gekochte guldens vrij naar Nederland kun nen worden overgebracht en hier vrij kun nen worden besteed. Op deze wijze kan de gulden langzamerhand tot zijn officiële pariteit stijgen én de export worden bevor derd. Hoe dit zij, met de jongste Benelux-over- eenkomst zijn de economische perspectieven van ons land verbeterd en wanneer men daarbij in aanmerking neemt dat de han delsbalans met Engeland bij een veel gro tere goederenomzet thans in evenwicht is, dat met Italië een handelsovereenkomst is gesloten, die een aanmerkelijke uitbreiding der goederenruil betekent, dat ten aanzien van West-Duitsland hetzelfde kan worden 'gezegd en de Marshallhulp voor het tweede jaar verzekerd is, dan kan niet anders worden geconcludeerd dan dat de voor waarden van een verder economisch redres in ons land 'aanwezig zijn,. Daar komt nog bij dat de schatkist thans zodanige bedragen aan belastingen ont vangt Januari niet minder dan 480 millioen dat partiële verlagingen nu toch mogelijk moeten zijn om op die wijze het bedrijfsleven in staat te stellen aan de ver zwaarde concurrentie het hoofd te bieden. Op dit punt talme de minister van Finan ciën niet langer. SCHFFPV44RT UMUTOFIV BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSERSSCHEPEN Binnen op 19 Maart: IJM 78 Hollandia. rederij Weimar, met vis, vertrokken op 7 Maart IJM 60 Catharina Duyvis, rederij De VEM, met vis. vertrokken op 26 Februari. IJM 9 Haarlem, rederij De VEM, met vis, vertrokken op 5 Maart. IJM 34 Allan Water, rederij De VEM. met- vis, vertrokken op 7 Maart. RO 53 Dirkje, met vis, vertr. op 5 Maart. IJM 99 Batavia, rederij Batavia, met vis, vertrokken op 5 Maart.' Naar zee vertrokken op 19 Maart: IJM 77 Poolzee; IJM 38 Geberdina Johanna; RO 96 Claesje. BINNENLAND Twintig jaar gevangenisstraf eiste de advocaat-fiscaal bij de Rotterdamse Kamer van het Haagse Bijzondere Gei-echtshof tegen de 32-jarige voormalige SS'er G. van N. uit Roekan je wegens het verraden van talloze bewoners van het eiland Voorae en Putten aen de „Inselkommandant". Tien van hen werden op 5 December 1944 door de Duitsers vermoord. Daar verdachte in het bewarengs- kamp voor politieke deliquenten op het eiland door de B.S. ernstig wérd mishandeld, wilde de advocaat-fiscaal niet de zwaarste straf eisen. Hij achtte het gebeurde in het kamp begrijpelijk, maargeenszins goed te keuren. Verdachte is de gevolgen van de mishandeling nog niet te boven gekomen. „Kop op" Een orgaan van Politieke Delinquenten Onlangs gaven wij een indruk van de inhoud van „De Schijnwerper, een huis orgaan van de gedetineerden in de Bijzon dere Strafgevangenis" te Leeuwarden. Nu vraagt men onze belangstelling voor „Kop op", een uitgave van de rijkswerkinrich ting „Marum" in Groningen, waar politieke delinquenten zijn ondergebracht. Het blijkt ons, dat er. steeds meer gevangenissen en werkinrichtingen komen die een twee weeks orgaan uitgeven, met de bedoeling onder de gedetineerden het besef van saamhorigheid aan te kweken en tevens te werken aan de heropvoeding.. Ook met „Kop op" wordt een goed werk verricht. Op de voorgrond staat natuurlijk de „heropvoeding", hoewel die natuurlijk wordt bekeken uit de gezichtshoek der politieke delinquenten. Het gevolg daarvan is natuurlijk dat enkele stukken wel een zijdige indruk maken. De wereld buiten het kamp wordt gezien als de tegenpartij. Wij kunnen ons dit indenken, maar het doel der heropvoeding moet toch zijn, dat de politieke delinquenten weer een deel gaan vormen van die gemeenschap buiten de hekken. Dat is een moeilijke weg, te meer als dat kamt uit enkele stukken naar voren die buitenwereld schoorvoe tend is met het in haar midden weer op nemen van hen die zich in vroeger jaren afgescheiden hebben. Wij lezen voorts de volgende opmerking: Wij moeten, nu onze vroegere gedachten- wereld in puin ligt, ons opnieuw bezinnen op de verhouding van mens en maatschap pij. Een wezenlijke voorwaarde daartoe is naar onze mening de vrijheid, alle stand punten te onderzoeken en uit de resulta ten van dit onderzoek een nieuwe mening te vormen. Immers, wanneer ons een me ning wordt opgelegd (wat niet de bedoe ling kan zijn) zou de nieuwe, ons aange meten „levenshouding" wel eens een snel versleten confectie-costuum kunnen blij ken te zijn. Een werkelijke overtuiging kan slechts groeien, groeien van binnen uit. Er wordt voorts nog al wat geschreven over de schuldvraag. Er wordt daarbij opgemerkt: „Schuld- belijden, ook een manhaftig erkennen van' wat men in zijn eigen verleden veroordeelt is zwaar. Bovendien zijn verschillende p.d.'s met Gandhi van mening, dat een schuldbelijden aanmerkelijk minder waar de heeft dan een daadwerkelijk veranderde houding, die immers een veel duidelijker bewijs van de gewijzigde instelling is en de gemeenschap meer baat dan jamme rende zelfverwijten." Verder worden in het orgaan verslagen opgenomen van lezingen,, concerten en wedstrijden die in het kamp gegeven en gehouden worden. Ook is er een rechts- rubriek waarin vragen beantwoord worden over de betekenis van vonnissen, waarbij aan de veroordeelden verschillende bur gerrechten ontnomen worden. Daaruit blijkt dat de Minister van Justitie de- be voegdheid heeft voor personen, die door een Tribunaal of Procureur-Fiscaal uit een burgerrecht ontzet zijn, na 5 jaren weer in dat recht te herstellen. Voorts dat de Haagse Rechtbank beslist heeft dat een Tribunaal-uitspraak, waarbij een interne ring van 4 jaar of meer is opgelegd, geen grond voor echtscheiding oplevert, hoewel art. 264 van het Burgerlijk Wetboek be paalt dat echtscheiding kan worden uit gesproken bij het ondergaan van een vrij heidsstraf van 4 jaar of langer. Velsen-Noord Athleten in Amersfoortse veldloop Aan de veldlopen, die Zondag door AVA te Amersfoort werden gehouden om het persoonlijk clubkampioenschap namen ook enige Velsense athleten deel. Onder hen bevonden zich J. Weenink en L. Schol van Suomi en J. Post, H. Koning, de gebroeders Jan en Joop Smit van IEV. Er waren meer dan honderddeelnemers uit alle delen van het land. Voor alle deel nemers in de verschillende afdelingen was de route niet eenvoudig. Niet alleen, dat bij de start en de eindstreep veel mul zand de prestaties beïnvloedde, maar boven dien was het terrein zeer heuvelachtig. Hoewel de leden van Suomi zich aan vankelijk behoorlijk weerden, was het toch merkbaar, dat Weenink (A-klasse) ge durende lange tijd de baan wedstrijden was ontwend en derhalve in deze veldloop zeer veel moeite had. Schol (Suomi) kon zich, eveneens op de 5 km niet volledig handhaven, maar be zette toch de vijfde plaats in de C-klasse en werd no. 44 in het totaal-klassement. Met de IEV-ers, die bovendien nóg lopers misten, ging het in de 3 y2 km loop voor C- en D-klasse, vrij goed. Post handhaafde zich het best door als no. 3 te eindigen in de D-klasse en no. 7 in het algemeen klas sement. Daar Jan Smit te ver achter lag en de overige IEV-ers wel in de prijzen vielen, kon de verenigingsprijs niet wor den meegenomen. De uitslag was, dat niet alleen het per soonlijke- maar ook het clubkampioenschap over 5 km voor A. B en C-klasse. naar AVON in Heerlen ging. De persoonlijke prestaties waren A-, B- én C-klasse 5 km: 1. Jef Lataster, AVON, Heerlen, 15 min. 20.9 sec.; 2. J. Walstra, AVG '26, Groningen, 15.29.8; 3. Van Rooyen, Holland, Leiden, 15.50.6; 4. Pluij- makers, RK AMV, Maastricht, 16.0.4; 5. Boers, Caesar, Beek (L.), 16.02.8; 12. Weenink, Suomi, Velsen, 16 min. 20 sec. C-klasse: 5. L. Schol, Suomi, Velsen. Slecht bekerdebuut van Kinheim De eerste wedstrijd van Kinheim om de KNVB-beker tegen Rivalen te Amster dam begon op het zwaar te bespelen ter rein aanvankelijk bemoedigend. De geel zwarten hadden met de rust zelfs een voor sprong. De terugslag kwam echter in de tweede 'helft en Rivalen zag kans de ach terstand om te zetten in een voorsprong. Na enig verkennen kreeg v. d. Wateren na 12 minuten de bal toegespeeld. Met een goede pass gaf hij A. Prinssen de gelegen heid Kinheim met een onhoudbaar schot te doen leiden. Kinheim, dat er goed in was, was overwegend sterker. Na 19 minuten gaf H. Prinsen op fraaie wijze de bal aan zijn broer A. Prinssen af en opnieuw doel puntte deze (02). Vijf minuten later was de stand 12. Na de hervatting was Rivalen beter op dreef en na zes minuten ontstond uit een mooi opgebouwde aanval de gelijkmaker (22). De gastheren zagen hun kans en zetten alles op alles. Wel bleef de verdedi ging van Kinheim de situatie meester, maar na een half uur had Rivalen een voor sprong (32). De bezoekers speelden slecht en hiervan maakte Rivalen gebruik door uit een goede aanval opnieuw te doelpunten (42). Zelfs werd het vijf minuten voor het einde nog 5—2. IJmuiden Schoenmakersknecht benadeelde zijn patroon Een knecht van een IJmuidens schoen reparatiebedrijf is dezer dagen wegens ver duistering door de politie gearresteerd. Hij had een schuld van 168,veroorzaakt door een gerechtelijke vordering tengevolge van een verkeersdelict. Dit bedrag was door zijn werkgever reeds voorgeschoten maar vlak daarna hield de knecht K. R. ongeveer 150,achter, die hij van de klanten ontving, zodat de totale „schuld" aan zijn werkgever tot ongeveer 300, opliep. De politie was niet bereid ons hièr- over nadere inlichtingen te verschaffen. SCHEEPVAART IJMUIDEN Binnengekomen 14 Maart: Selby van Huil. Loosdrecht van Saffi. Celebes van Södër- galje. Benewa van Stockholm. Irena van Bordeaux. Sheffield van Tyne. Hamlet van Gdansk. Riau van Swansea. Stad Haarlem van Bona. Panza van Narvik. Ceres van Lon den. Kaldfoun van Rotterdam. Vertrokken 19 Maart: Rejas naar Swansea. Satka n. Faumouth. Sumatra naar Emden. Grampian Coast naar Newcastle. Frejo naar Antwerpen. Jans naar Londen. Deo Duce n. Kopenhagen. Atlas naar Oporto. Bruce naar Antwerpen. Lissekerk naar Londen. Zijpen berg naar Rotterdam. Normandia naar Ant werpen. Falcon naar Londen. Berkelstroom naar Huil. Selby naar Huil. Banta naar Rot terdam. Rijnstroom, naar Londen. Virginian Coast, naar Rotterdam. Banana naar Ant werpen. Binnengekomen 20 Maart: Kuwi -.van1 Gdansk. Monica van Helsingborg. Spaarne- stroom van Leith. Joso van Nakskov. Gold finch van Londen. Zaanstroom van Londen. Brantingborg van Rouaan. Surte v. Londen. Patria van Hull. Selawati van Batavia. j Vertrokken 20. Maart: Sumatra n. Batavia. Strabo naar Hamburg. Sambre naar Parijs. De eerste groep haringloggers voor de teelt 1949 zal vermoedelijk op 17 Mei uit varen. Beverwijk KABAAL AAN DE KLOOSTERSTRAAT In een café aan de Beverwijkse Kloos terstraat ontstond Zondagavond slaande ruzie tussen enkele lieden die hun offe randen aan Bacchus wat al te groot had den opgezet. De politie sloot de vechten den op en moest in een ander verversings huis een persoon, die de muziek toachtte te overschreeuwen, eveneens in de kraag vatten. Voorts werden enige kleine zon daren, die tezamen op fietsen fietsten of zonder licht reden, op de bon gezet. SCHEEPVAART Holl. Afrika Lijnen. Klipfontein 18 Maart van Antwerpen naar Southampton. Randkerk 19 Maart te Antwerpen van Am sterdam. Congostroom 19 Maart te Dakar van Bordeaux. Amstelkerk 17 Maart van Monfovia naar Port Bouet. Ittersum 19 Maart te Novoredondo van Mossamedes naar Lobito. Maaskerk 20 Maart van Lagos naar Accra. Jaarstroom 18 Maart Las Pal mas gepass. van Dakar naar Le Havre. Kon. Holl. Lloyd. Waterland 18 Maart van Las Palmas (uitr.), K. P. M. Waibalong 17 Maart te Port Said. Nederland. Bengkalis 18 Maart te Ma kassar naar Oosthoek. Ceram 18 Maart te Pensacole naar Kaapstad. Lombok 17 Maart van Singapore naar Makassar. Rempang 16 Maart van Lourenzo Marques naar Dur ban. Riouw 17 Maart van Bahrein naar Karachi. K. N. S. M. Deo Duce 18 Maart van Bremen te Amsterdam. Draco 17 Maart van Amsterdam te Rotterdam naar Bilbao. Euterpe 17 Maart van Gdynia te Kopen hagen naar Amsterdam. Ilos 17 Maart van IJmuiden naar Gibraltar. Midas 17 Maart van IJmuiden te Halmstad naar Gothen burg. Nestor 17 Maart van Piraeus naar Beyrouth. Orion 17 Maart van Mantyluoto naar Amsterdam. Ornen 17 Maart van Gi braltar te Valencia naar Barcelona. Orpheus 17 Maart van Djidjelli naar Gibraltar. So crates 17 Maart van Cristobal naar Curasao. Stentor 17 Maart van Istanbul naar Caval- la. Stuyvesant 17 Maart van Madeira te Paramaribo naar Demerara. Titus 17 Maart van Izmir naar Samos. Grote vaart. Ainda (t) 18 Maart van Singapore naar Pladjoe. Alcinous, LiverpoolRotterdam, pass. 18 Maart Dungeness, 19 Maart te Rot terdam. Aludra, RotterdamPerz. Golf, 18 Maart van Aden. Alerta (t) 15 Maart van Pladjoe te Batavia. Aldegonda (t) 12 Maart van Pladjoe naar Bankok. Antonia (t) 14 Maart van Soerabaya naar Singapore. Axeldijk, RotterdamNew York, pass. 18 Maart Ccillies. Britsum 19 Maart van Ta- matave te Manakara. Celebes, New York Java, 19 Maart van Colombo te Penang. Chama (t) 14 Maart van Cebu te Hong kong. Gorilla (t) 12 Maart van Balikpapan te Pladjoe. Congostroom, Amsterdam West-Afrika 19 Maart de Dakar. Erinna (t) 18 Maart van Miri naar Singapore. Ittersum 18 Maart van Port Alexander naar Novo- redonde. Jaarstroom, DakarAmsterdam, pass. 18 Maart Las Palmas. Jobshaven 19 Maart van Pointe Noire te Port Gentil. Kertosono, JavaNew York, 18 Maart te Suez. Laurenskerk, RotterdamCalcutta, 18 Maart van Alexandrië. Lemsterkerk 18 Maart BombayRotterdam, 19 Maart te Antwerpen. Macoma (t) 18 Maart van de Tyne naar Purfleet en Port Said. Mapia, AmsterdamJava, pass. 18 Maart Malta. Madoera, JavaAmsterdam, 18 Maart te Belawan. Manoeran 20 Maart van Batavia te Singapore verw. Mariekerfe, Rotterdam Japan, pass. 18 Maart Guardafui. Mirza (t) la (t) 14 Maart van Pladjoe te Batavia. On- 18 Maart van Pladjoe naar Singapore. Oma- dina (t) 16 Maart van Havre te Rouen, daarna Curasao. Ovula (t) 18 Maar-t van Pladjoe te Miri verw. Perna (t) 13 Maart- te Miri, daarna Port Said, Perz. Golf en Engeland. Polydorus 18 Maart van Batavia naar Singapore. Prins Frederik Hendrik 18 Maart van Gandia naar Antwerpen. Saidj a (t) 18 Maart van Pladjoe naar Miri. Stad Schiedam 19 Maart van Vlaardingen te Narvik. Straat Soenda 17 Maart van Hong kong naar Belawan. Tawali, Amsterdam Newport News, pass. 18 Maart Ouessant. Tegelberg, SingaporeRio de Janeiro, 19 Maart te Kaapstad. Waterman 18 Maart van Tjilatjap naar Singapore en Rotterdam. Aalsum 19 Maart van Walvisbaai te Kaap stad verw. Aalsdijk 18 Maart van Portland Main naar Antwerpen en Rotterdam. Am- steldiep, AmsterdamJava, 18 Maart te Port. Swettenham. Bantam 16 Maart van Houston te New Orleans. Baralt 15 Maart van Barranquilla te La Guaira. Clio 16 Maart van Veracruz tiaar Ciudadtrujillo. Dido 16 Maart van Cristobal naar Guaya quil. Drente, JavaRotterdam, 18 Maart van Belawan. Dorus 16 Maart van New York te Port au Prince. Hersilia 16 Maart van Kaap Hatien te Kingston Jam. Leer dam vertr. 19 Maart, van New York naar Rotterdam. Limburg, Penang—Basra, 18 Maart te Colombo. Lissekerk 18 Maart van Rotterdam naar Amsterdam, Maas, 15 Maart van Puerto Cabello te Maracaibo. Pbrontis 15 Maart van Java te Halifax. Si- bajak, JavaRotterdam, 18 Maart 7 uur van Suez. Trajanus 16 Maart van La Guaira naar Guanta. Westerdam 19 Maart van New York naar Rotterdam. Willem Ruys, Bata viaRotterdam, pass. 17 Maart 19 uur Pe- rim. Doros 16 Maart van New York te Port au Prince. Kleine vaart. Audacia 19 Maart van Swansea te Ham burg. Cornelia (b) 19 Maart van Hobro te Kiel. Depa 19 Maart van Plymouth te Rot terdam. Duiveland 19 Maart van Grange mouth naar Rotterdam. Escaut 18 Maart van Parijs naar Antwerpen. Franka 18 Maart van Sunderland naar Plymouth. Hast 3 18 Maart van Rouen naar Poissy (bij Parijs). Marcella 18 Maart van Rotterdam te Port Jerome. Matar (n) 18 Maart van Rotterdam te Totness. Mercurius 18 Maart van de Thames naar Port Slade. Nijenburgh 18 Maart van Norrkoping naar Rotterdam. Virgo 18 Maart van Huil te Faxe. Zeeland (ssm) van Hamburg naar Huil. Sleepbedrijf. Ebro met bak 19 Maart van Boulogne te Rotterdam. Humber 18 Maart van Aden naar Saigon (met bok en sleepboot). HOOGWATERTIJDEN IJMUIDEN 21 Maart: 8.27 en 21.01 uur. 22 Maart: 9.32 en 22.21 uur. P. C. DE GEUS oud-belast, ambt te IJmuiden Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19-20 uur C. DENIJS. L. DENIJS. Frans M.O. Leraren Duits M.O. Engels M.O. Praktijkexamen, Akten L.Ö. en M.O. Conversatie. Mond. en schriftel. cursus. Zaanenlaan 114, tel. 33907 Vlak bij Stat. Bloemendaal. Mevr. Planten, Driehuizer- kerkweg 38, vraagt een MEISJE voor 2 a 3 ochten den p. week. Gevraagd: WERKSTER voor Dinsdags en Vrijdags. Mevr. Haan, v. d. Vondellaan 59, Driehuis. NET MEISJE gevraagd, 's Maandags en Vrijdags tot 5 uur, overige dagen tot 3 u. Aanmelden na 7 u. S. v. d. Kolk, Velserduinweg 229, IJmuiden-O. NET BESCH. MEISJE boven 18 j. gevr. voor d. e. n. in ge zin met 3 kind. Postlaan 5, Heemstede. BOEKHOUDER b. z. a. voor dag- of avonduren. Brieven L 67 bur. v. d. blad. Nette KOSTGANGER gevr. Adres bur. v. d. blad. Te koop: eiken SCHRIJF BUREAU, acht laden. v. Leeuwenstr. 34 rd. WONINGRUIL. Ik wil mijn woning, 2 kamers en suite, keuken, 3 sl. kamérs, badka mer, zolder en tuin, omg. halte Zeeweg ruilen voor een ruimere woning omg. Kennemerlaan of Villawijk IJmuiden-Oost. Brieven L 82 bur. van dit blad. Te koop: prima blauwe DAMESMANTEL z. g. a. n. en trouwjapon. Bloemstraat 133, IJmuiden. Te koop: bl. MANTELPAK m. 48, 'jumper en jasje sa men f 15. Dames pumps m. 39, tuinschoppen f 1.25 p. st. Wijk aan Zeeërweg 126. TE KOOP: 7 zware W. L. kippen met een prima haan, broed '48. alle aan de leg f 50 Lindenstr. 2, IJm.-O. Te koop: mod. mahonie EET KAMER, van vakman, prijs f 750. Brieven L 83 bur. van dit blad. Aan welke sport U ook doet, als U zich geheel eraan geeft, voelt U van tijd tot tijd duchtig Uw spierenEr is een ideaal middel om spierstramheid, spierpijn en opgelopen kleine verstuikingen te be strijden. Dat is Philips „Infraphil", het infrarood-bestralingsapparaat, dat met zijn heilzame stralen de pijnlijke plek koestert en verwarmt. De daardoor veroorzaakte ver hoogde bloedstroom doet de pijn snel ver minderen en bespoedigt de genezing. Van zelfsprekend is het noodzakelijk bij ieder letsel, dat zich enigszins ernstig laat aanzien, eerst Uw dokter te raadplegen. De diep doordringende warmte van Phtlty, „Infraphil" U tenm. treffelijke ondersteuning bij alle massage. f.36,. N.V. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND - eindhoveij •Op.M DIT JAAfj BODCKAEftr I THALIA THEATER, IJmuiden Donderdag 24 Maart - 8 uur Vliegen in één klap! Bonte treinen op één avond! Fa. W. F. CLAUS betaalt voor huishoudlompen 22 ct. per kg, Bakenessergracht 45—51 Tel 11436. Gevraagd: flinke nette Sorteerster IJmuider Wasserij, Snellius- straat 39. TAPIJTEN LOPERS Voorjaarsaanbieding Karpetten v.a. f 105.echte Mosché's f 225.Mach. Smyrna's 280 x 380 f 565. Cocos en Moq. lopers, prima vloerbedekking, Vitrage en overgordijnstoffen. Flanellen lakens 2 pers. f 10.35. Ver koop dagel, van 10-12 en 1.30-5 uur. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw St. Bavo, Smedestraat 23, Haar lem. van part., bedrijven, vereniging of andere, tegen, billijke condities is 't vertrouwd adres Adm.kant. L.E.A.S. - Velsen-N. - Meerweidenlaan 12 z. Geen opdracht te groot of te klein. Te koop aangeboden Kompasstraat no. 17 te IJmuiden. Prijs f 5200. Te bevragen G. Jansen Zn-, De Genestet- laan 5, Driehuis. Tel. 4277. I terug uit Amerika met een daverend HOLLYWOOD 1 PROGRAMMA!! de sappige Vlaamse komiek. Peter Piekos imiteert en hoe! Wim Bosch AccoL-deonklanken Leslie Davis Muzikaal allerlei Prof. Mennochini Parodist MenSlO Grondsmaj Internationaal Zangwoiider ZO WERD NOOIT GELACHEN!!! j Prijzen f 2.en f 2.50. Plaatsbespr. vanaf Dinsdag 11—12.30 uur. De Trannosan Remedy van Dr. Polland doet drie dingen! 4 stili onmiddellijk de meest anerpendj öa pijn en sluit de deur voor infectie. weekt den kwelgeest los.... Binnen 2» twee dagen plukt U hem, zooals U een madeliefje zoudt plukken. o met wortel en al, zoodat hij niet 0 meer terugkomt. Martel niet onnoodig. Doe er vanavond een Trannosan Remedy op. Doos/s voor 8 toepassingen. Bruisend Voelbai gratis erbij. Lompensorleerbedrijf in omgeving van Haarlem-zoekt be trouwbare en goed met de sortering bekende Brieven onder no. IJ 213. Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer Maatschappij N.V Voor spoedige indiensttreding gevraagd ERVAREN SMID/ELECTRISCH LASSER ter standplaats Haarlem. Schriftelijke sollicitaties worden zo spoedig mogelijk inS* wacht bij de aid. Personeelzaken, Leideevaart.3 I Haarl®

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 4