CADEAUBON M. REM Bij Van Gelder werd een klaverblad van jubilarissen in de bloemen gezet In April wordt het Noordzeekanaal ter hoogte van de papierfabriek verbreed TAXI telefoon 5163 Nederlandse vissers naar de Oostzee Drie levens Q Visserij- V. S. Taxi telefoon 4864 piNSPAgJ2 MAART 1949 IJMUIDER COURANT D„,rMAAL IS SCHEEPSRECHT uo» was Maandag bij de Papierfabriek I r.Plder Zonen weer een bijzondere I3" door de herdenking van drie zil- vten arbeidsjubilea, aUe in verschil- Ienvd06orafde'hei-en H. H. van Leeuwen. Jrman van de ketelmetselaars, E. P. ïSurg arbeider in de laadploeg der Ssefabriek en S Buis, loodbran- bestond bij^hun zilveren jubileum grot i belangstelling. In tegenwoordigheid van de bedrijfs- Ingenieurs werden de jubilarissen, verge eld van hun familieleden eerst afzonder- Sik op het directiekantoor ontvangen. De heer J. Smit. fabrieksdirecteur, uitte welgemeende waardering en erkentelijk heid voor hun goede verdiensten en bood enveloppe aan, alsmede een schrifte- Sjke felicitatie van de hoofddirectie. Hoofdingenieur M. v. d. Lee getuigde van '„oede persoonlijke eigenschappen van de wen Van Leeuwen en Buis. daarbij herin nerend aan de goede staat van dienst dezer Jubilarissen, die bij de eerstgenoemde heeft ieleid tot zijn promotie als voorman. Ten opzichte van de heer Doesburg kon Ir JM. de Muinck Keizer, bedrijfsingenieur L cellulosefabriek, verklaren in hem een uitstekend arbeider te hebben, die door zijn bijzondere kijk op het werk eigenlijk geen leiding nodig heeft. Waar de heer Doesburg voorkeur gaf aan Kn afdelingshuldiging te zijnen huize, bleek bier welk een gewaardeerde plaats hij on der chefs en collega's inneemt. Uit een flink getal vertegenwoordigers van de cellulose fabriek was het de heer G. v. d. Zande, werkbaas, die de feestrede uitsprak, welke vergezeld ging van de aanbieding van een taart en een enveloppe. Het bijna voltallige personeel der bouw- afdeling bereidde de heer Van Leeuwen Kn warme huldiging. De heer P. J. Elmers, bedrijfschef, noemde de jubilaris een voor beeld van werk- en levensopvatting, die als jmid begon, maar zich meer tot het metsel werk aangetrokken voelde, waar hij zich van opperman wist op te werken tot zijn huidige functie van voorman. Spreker be wees de belangrijkheid van het werk aan je cellulose kookketels, die in ons land bij V.G.Z. enig zijn, en zelfs eens uitgeleend werden aan een ander bedrijf. Namens de collega's en het verdere per- icoeel uitte de heer H. Andrea zijn erken telijkheid voor de uitstekende verstand houding en een fraai armbandhorloge be vestigde de vriendschap, waarbij mevr. Van Leeuwen een mooie plant ontving. Tussen de versiering in de loodbranders- wrkplaats der cellulosefabriek gezeten, rocht de heer Buis hartelijke gelukwensen ontvangen bij monde van de heer J. Grin ds, chef der mechanische werkplaats, waarna de heer J. van Willigen de hulp- vaardigheid van de jubilaris in het licht Prettige verrassingen voor de heer H. Amse Bij zijn afscheid als Concordia-concierge Het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd van de heer H. Amse, die meer dan 36 jaren met zijn echtgenote, mevr, H. AmseTabak, op voorbeel dige wijze als concierge van gebouw „Concordia" der papierfabriek Van Gelder Zonen fungeerde, is Maandag avond voor de verschillende in „Con cordia" „gelegerde" verenigingen aan leiding geweest om, waar de heer Amse binnenkort zijn functie neerlegt, een bijeenkomst te organiseren, die wel- iprekende getuigenis van waardering en erkentelijkheid was. Vele „Concordia"-vrienden waren bijeen b het gebouw, waar de familie Amse en tie familieleden verrassingen ten deel tielen. Onder de vrolijke tonen van Sam Vies- ling's Jubileummars van de Harmoniekapel -De Eendracht" werden de jarige en zijn familie binnengeleid, waarna de heer J. Hemmes, voorzitter van de kapel, de rij van sprekers opende. Als aanvoerder van bet „zware koper" was de heer Amse vol- spreker nimmer overtroffen en de mu- ukbiotheek kreeg in de tijd van zijn tóeer een uitstekende verzorging. De heer Amse was steeds voor elke muzikant een vraagbaak op de repetitie. De heer Hommes bood de schei dde een mooie wandelstok met ïn- Rriptie van de naam van de kapel aan, om c? deze wijze met haar „hand in hand" te ujven gaan. Mevrouw Amse werd verrast met een taaie bouquet. De dames van de Een- wcht-leden lieten zich evenmin onbetuigd e schonken mevr. Amse een bloemenpul. Jamens de Gymnastiekvereniging „Spar- uitte de heer N. de Ligt grote waar- dng aan het adres van de familie Amse, todat deze vereniging door de belhamels Jtl de lastigste „gast" was. Onder aanbie dt van een fraaie plant sprak hij de hoop «t. dat nog vaak tijdens de komende rust de „Sparta-rebellen" zou worden terug- Nacht. Da oudste vriend, de heer C. C. J. Bakker, ™Ntter van de Toneelvereniging „Con- jordia", beweerde dat in en om het gebouw «I was meegemaakt en mocht de Har- Eomekapel altijd op het eerste plan staan, toneelclub volgde daarop direct. Dank er voor de ondervonden medewerking, de hulp in al die jaren en de goede jucndschap schonk de heer Bakker een jvachtig zilveren vulpotlood met inscriptie H'irdmevr. Amse vereerd met een grote aclusplant. Hst mannenkoor „De Eendracht" vond in fftef P- Krabbendam zijn tolk en met L«r u vv!ensen voor de toekomst liet hij ««citatie vergezeld gaan van een azalea, i ï;!i [on,fste der verenigingen, de tafelten- tta-R y-G-Z. dankte bij monde van de tW ^e'n v°or de medewerking, die ^Dinsdag tot een waar genoegen maakte, ^comstwensen vonden tesamen met en ^un weS naar de jarige con- Jcwlotte prees hoofdingenieur M. v. d. oe prettige sfeer in „Concordia", v-.^n de familie Amse zulk een belang- ««deel had. stelde. De vriendschapsband kwam tot uit drukking in de aanbieding van een fraaie lederen portefeuille en een plant aan de dochter. De heer K. Stammis, werkbaas, herin nerde eraan hoe de jubilaris na een zee mansloopbaan zijn anker bij de papier fabriek heeft laten vallen en op welke wijze het wederzijds vertrouwen is gegroeid. Hij wist ook dat de afgelopen kwart eeuw voor de jubilaris niet zonder zorgen was door huiselijke omstandigheden en hij dankte tenslotte voor de goede trouw in de voorbije kwart eeuw. „Schulpen" geeft een gezellige avond De Buurtvereniging „Schulpen" is voor nemens om voor haar leden op Zaterdag 16 April, Paasavond, in het Veilinggebouw ,,'t Centrum" aan de Koningstraat te Bever wijk een gezellige avond te organiseren. Deze is bedoeld om de band en de saam horigheid onder de leden te bevorderen, door het uitvoeren van voordrachten en muziek e.a. Bovendien bestaat er gelegen heid tot dansen. PLAATWERKERS VERGADEREN. De Personeelsvereniging „De Plaatwel- lerij" zal Woensdagavond in het schaft lokaal van het bedrijf haar jaarvergadering houden. Behalve de gebruikelijke jaarstukken staat een bestuursverkiezing op het pro gramma en zullen voorbereidingen worden getroffen om een zomercampagne uit te stippelen. Vijfhonderd-duizend kubieke meter zand naar de rijksweg Amsterdam-Utrecht Naar wij vernemen wordt in April be gon met de verb'., ling van het Noordzec- kanaal ter hoogte van de papierfabriek van Van Gelder. Een Aerdcnhoutse en een Slie- drechtse baggerfirma hebben aangenomen, om het hierbij vrijkomende zand naar schatting 500.000 ton na het baggeren over te brengen naar de nieuw-geprojec- teerde Rijksweg tussen Amsterdam en Utrecht. Indertijd is er een speciale wet gemaakt, die de breedte van het kanaal moest rege len, maar het gedeelte ten Oosten van de Velserbrug voldeed nog steeds niet aan de wettelijke bepalingen. Thans is er een goede gelegenheid om in deze leemte te voorzien: het zand is dringend nodig, de tunnel plannen komen dichter bij hun ver wezenlijking en de Velsense spoor brug zal mettertijd verdwijnen (zodat dan ook de breedte vlak bij de brug vergroot kan worden). Waar moet dat puin heen? Een bijkomstige moeilijkheid vormen de puinbergen aan de Velsense Stations weg, die liggen op het stuk, dat straks aan de baggermachines ten offer valt. Het puin dat eigendom is van „Wederopbouw", moet er zo spoedig mogelijk vandaan en het tempo waarin het afbikken er op het ogen blik door de politieke delinquenten bedre ven wordt, is niet zodanig, dat de formaties voor het begin van het baggerwerk ver dwenen zijn. Het ligt echter niet in de bedoeling om van deze puinhopen een werkverschaffingsobject te maken; veeleer denkt men in de richting van een puin- verkoop te gaan. Er is wel belangstelling j** Eendracht" de feestelijke bij- V.V.IJ. 2 versloeg Kennemerland 2 met hoge cijfers Zaterdag ontvingen de reserves van V.V.IJ. het sterke Kennermerland 2 en zij wisten een aardige wedstrijd met een 7-1 overwinning te bezegelen, waarmee de kampioenskans werd behouden. Het was wel erg jammer dat Kennemerland met tien man en twee invallers de strijd moest aanbinden, waarvan V.V.IJ. het beste van het spel kreeg. Dit overwicht werd spoedig tot uiting gebracht in een doelpunt van Swier. Kennemerland pakte toen wat be ter aan en spoedig was het de rechtsbuiten die de partijen op gelijke voet bracht 1-1. V.V.IJ. verplaatste het spel echter weer naar de vijandelijke helft en Vooy wist door goed samenspel zijn club de leiding te geven 2-1. V.V.IJ. was toen niet meer te houden en er werd aardig gecombineerd zodat men de voorsprong wist op te voeren tot 5-1. Na de rust gaf Kennermerland zich nog niet gewonnen. Er ontstonden gevaarlijke momenten voor het V.V.IJ. doel maar doel man Koster was in goede vorm en wist zijn doel schoon te houden. Toen V.V.IJ. eindelijk doorbrak was het Veldman, die er 6-1 van maakte en Vooys fabriceerde zijn 5de doelpunt, waarmee het pleit was beslecht. Het vierde trok naar R.C.H. 1 en moest met 10 man een 2-0 nederlaag incasseren. De Junioren hadden het zwaar te verduren tegen de kampioenen van V.S.V. 6, die hun met een 5-3 nederlaag naar huis stuurden. 22 Maart: 9.32 en 22.21 uur. 23 Maart: 11.08 en uur. voor puin in Nederland van de zijde der montage-beton bouwers en der wegenaan- leggers. Een beslissing over de puinafvoer is echter nog niet genomen. IJmuiden MARKTBERICHTEN 21 Maart 1949 Besommingen. Trawlers: RO 53 Dirkje 16.080; IJM 99 Batavia 17.000. Motorloggers: KW 69 5940; KW 27 2200; KW 17 1950; KW 64 1880; KW 28 2000; KW 56 2320; KW 51 2230; KW 54 2120; KW 129 6170; KW 104 1490: KW 16 4548; KW 91 1720; KW 151 3230: KW 162 2800. Kotter: IJM 52 56. De Allan Water en de Haarlem besomden tezamen f92.000. Aanvoer. 100 kisten tarbot en tong, 920 kisten schel vis, 65 kisten makreel, 170 kisten haring, 310 kisten schol, 250 kisten schar, 40 kisten bot, 10 kisten leng, 250 kisten koolvis, 380 kisten hake, 2060 kisten kabeljauw, 120 kisten puit aal, 230 'kisten wijting, 70 kisten haai, 20 kisten poontjes, 10 kisten wolf, 100 kisten diversen. Totaal 5135 kisten. Prijzen. Heilbot 2,50—2,30; tarbot I 2,40—2,05, gr. tong 2,852,55; gr.m. tong 3,603,05; kl.m. tong 3,75—3,35; kl. tong I 3,35—3,15; kl. tong 11 2,702,25, per kg. Kl. heilbot 104; tongschar 6055; schartong 4935; gr. schol 5548; midd. schol 6048; kl. schol 43—18; schar 36—17; bot 38—25; makreel 3228: v. haring 15; midd. hake 4237,50: kl. hake 4232,50; gr. schelvis 6443; midd. schelvis 6954,50; kl. schelvis 5649; wijting 4921; gr. gul 4329; kl. gul 43—30; kl. koolvis 24—19,50; poon 19—10,50; hom 2925; wit baars 2016; puitaal 2420; ham 5149; kl. haai 2118; kl. wolf 42, per 50 kg. Gr. hake 10093; gr. leng 6860; kabel jauw 14060; koolvis 5143; gr. wolf 94, per 125 kg. Strawberries III moet de eer aan Eechtrop II laten Na een vlot gespeelde wedstrijd tegen H.O.C. I moesten de dames van Strawber ries in de thuisclub haar meerdere erken nen. Beide partijen kwamen met 10 speel sters in het veld. Mej. J. v. d. Duym doel puntte tweemaal voor Strawberries. De reserves ondervonden tegen het meisjes elftal sterke tegenstand, die pas in het laatste kwartier overwonnen kon worden. Mej. Siebbeles was in goede vorm en pas seerde de doelmond van het jeugdelftal driemaal. Eindstand 4-2. Bij de heren werd een verrassing geno teerd, doch de 1-0 nederlaag, welke het derde elftal leed was zeer onwelkom. Te Werve zag tegen Strawberries II geen kans om de achterhoede te verschalken en zo keerden de reserves met een onverwach te overwinning uit Den Haag terug. Strawberries III had de wedstrijd eigen lijk reeds bij voorbaat verloren, omdat twee spelers verstek hadden laten gaan. Ondanks dat er geducht op de bal gezeten werd nam Eechtrop in de eerste helft de leiding om die later niet meer af te staan. Het jongenselftal verscheen evenmin volledig in Amsterdam en mede hierdoor won H.I.C. met 3-2. Voor alle Strawberries elftallen is de competitie geëindigd en de rest van het seizoen zal hoofdzakelijk gebruikt worden voor het spelen van tournooien en vriend schappelijke wedstrijden. Velsen—De Meteoor 1—4 De Velsenaren hebben de bekercompe titie tegen De Meteoor slecht ingezet. Als verontschuldiging moge dienen, dat doel man Demmers op het appèl ontbrak en diens plaatsvervanger een niet al te be trouwbare indruk maakte. Bovendien ont brak ook Ninaber in de Velsen-gelederen en slaagde de proef met Kuypers in de voorhoede niet bepaald naar wens. De Amsterdamse derde klassers zaten stevig, soms wel eens wat al te stevig op de bal. Bakkum vooral kreeg al heel wei nig kans om zijn gewone spel te ontplooien. De Amsterdammers slaagden er in de niet sterk spelende achterhoede van Vel sen viermaal te passeren. Voor Velsen red de Hoogendijk de eer. Velsen zal in de beslissingswedstrijd tegen C.V.V. op een heel wat andere wijze uit de hoek moeten komen. 1400 „Hoogovenkinderen" gaven zich op voor het zomerkamp Het grote jubileum-zomerkamp voor kinderen van Hoogovenarbeiders, dat in Juli wordt gehouden, heeft wel belangstel ling getrokken: ruim 1400 kinderen zijn er reeds opgegeven. De mogelijkheid is geschapen, dat de ouders hun kroost op 27 Juli bezoeken; het vervoer geschiedt met bussen en 's middags wordt er een voorstelling in een openluchttheater ge geven. KNIPT U de even uit de krant van Zaterdag j.l. 10 SCHEERMESJES GRATIS Schoenrep.bedryf „DE ECONOOM" KENNEMERLAAN 129 - TEL. 4057 IJMUIDEN De eerste buit bracht de „Tessel" (Urn. 5) binnen De IJmuidense kotter „Tessel" van de rederij Drijver heeft een paar we ken geleden de thuishaven met be stemming Oostzee verlaten. Dezer da gen kwam het eerste resultaat van deze verre onderneming aan de markt. Bijna 300 kisten vis werden er per vrachtauto uit een Duitse haven aan gevoerd, die in IJmuiden rond 6000 opleverden. Schipper-eigenaar Drijver heeft hiermee voor het eerst een nieuw gebied „ont gonnen"; tot nu toe kwamen slechts de Zweden, de Duitsers, Russen, Finnen en de Denen in deze wateren, de afstanden uit Nederland waren een bezwaar. Met deze eerste reis is echter een be vredigend resultaat geboekt, al is de ex peditie van de gevangen vis uit Duitsland naar IJmuiden natuurlijk een kostbare post op de exploitatierekening. Zaterdag is in de afslag bewezen dat het initiatief de moeite heeft geloond. Vroeger kwamen vooral de Zweedse kotters nog al eens met Oostzee-vis in IJmuiden maar door de vrij hoge winter-prijzen markten deze bij voorkeur in Engeland. Het ligt in de bedoeling om na de eerste proef nog meer IJmuidense en Urker vis sers naar de Oostzee te laten gaan. SCHEEPVAART IJMUIDEN Binnengekomen 21 Maart: Arcturus van Stavanger. Tantoft van Oslo. Neo Cardia v. Falmotuh. Oreon van Montyluoto. Dotterel van Londen. Euterpe van Gdynia. Vertrokken 21 Maart: Joso naar Antwer pen. Monica naar Rotterdam. Hilder naar Rotterdam. Lingestroom naar Antwerpen. Sheaffield naar Rotterdam. Gallium naar Gent. Arcturus naar Rotterdam. Anti-revolutionnaire Studieclub opgericht In IJmuiden is opgericht een studieclub van anti-revolutionnaire jongeren. Dit ge schiedde op initiatief van dc A.R.-kiesver- eniging „Nederland en Oranje". Spontaan gaven zich 32 leden op. Het bestuur wordt gevormd door de heer L. Roelofs, als voorzitter, mejuffrouw M. van der Plas en de heren A. Schipper, A. Spaans en G. Veltman. De eerste officiële ledenvergadering zal worden gehouden op Zaterdag 9 April in de Marnixschool, waar de heer Sj. de Jong een lezing zal houden over „De A.R. en de buitenlandse politiek". STORMVOGELS 2 VERLIEST VAN SDW 2 De reserves van Stormvogels verschenen met invallers en verloren hun laatste com petitie-wedstrijd tegen SDW 2 met 4-2. Opleiding van vissers in Engeland De Federatie van vissers, betrokken bij de visindustrie in Engeland cn Wales, is op het idee gekomen om de opleiding tot het „vissersambt" reeds op jeugdige leef tijd te doen beginnen. Een schema van een zeker plan is reeds bij de drie betreffende departementen in gediend. Het plan heeft drie projecten. In de eerste plaats behandelt het het pro bleem voor de leerlingen van de hoogste klasse der lagere school, ten tweede voor de na-schoolse jeugd en ten slotte voor de recruten der Nationale Marine-reserve. De leerstof betreft de navigatie, het zeeman schap, het seinen en de voorbereidende industrie. In de vissershavenplaatsen komt hier werkzaamheden ten behoeve van de vis- nog bij het beoefenen van de visserij aan boord der vissersvaartuigen. De kosten moeten voor een groot gedeelte gedekt worden uit bijdragen van staatswege. Als beloning wordt genoemd een aandeel in de opbrengst van de vangst. Gedurende de slappe tijd zou het onderwijs een per manent karakter kunnen hebben. Een af zonderlijk deel van het plan richt de aan dacht op het verband tussen visserij en de Nationale Marine-reserve. Hierbij wordt het idee geopperd, om de jonge vissers, die zich beschikbaar willen stellen voor de practische opleiding bij de visindustrie, vrij te stellen van diensttijd bij genoemde reserve. De Federatie vertrouwt erop, dat vele jonge lieden, als ze bemerken dat de rege ring sympathiek tegenover het plan staat, zich zullen aanmelden voor de opleiding, die hier werd omschreven. IJmuiden-Oost Hoogbouwwonlngen gegund Naar wij vernemen is de bouw van 85 hoogbouwwoningen aan de in het Velsense herbouwplan geprojecteerde „boulevard" in de omgeving van het Raadhuisplein, gegund aan de firma v. d. Putten uit Haai'lem. De hiermee gepaard gaande som bedraagt 784.825.Deze huizen zijn een on derdeel van het zogenaamde „plan Staal". Velserduinweg-gevaren Het stuk Velserduinweg van de Willems- beekweg tot het Velserduinplein is niet be paald een der aangenaamste gedeelten van de gemeente: overdag loopt men de kans er in het overvloedig drijfzand vast te lopen (zoals onlangs een vrachtauto, die even van het rechte pad afweek moest on dervinden) en 's avonds verlichten luttele rode lantarens een onbestemde woestenij. Als het dan ook nog waaien gaat, ver orberen de Velserduiners grote hoeveel heden zand. Bij informatie ten gemeentehuize bleek ons, dat het werk ter plaatse begint op te schieten, zodat het ergste leed geleden is. De avondverlichting wij schreven het al eerder is inderdaad zeer onvoldoende, maar het verleden heeft geleerd, dat de lantarens, die er van gemeentewege worden neergehangen of geplaatst, door onbeken den prompt ontvreemd worden, zodat de gemeente zich genoodzaakt heeft gezien slechts de allerdonkerste punten enig licht te geven. Agenda voor Velsen en IJnuiLiiden DINSDAG 22 MAART: TRalia, 8 uur: „Haven der verleiding". Rex, 8 uur: „Carnegie Hall". Raadhuis, 7.30 uur: Gemeenteraadszit ting. WOENSDAG 23 MAART: Bioscopen als Dinsdag. Raadhuis, 45 uur: Spreekuur wethou der van Onderwijs. FEUILLETON fe,mawet een P'tttée mars had beslo- n a^e aanwezigen van de ge- ta„! feliciteren gebruik en. bleef enige tijd gezellig bijeen. DOOR DAVID GARTH Zij verspilde er verder geen tijd aan. Er ging onmiddellijk een telegram aan hem weg. Heb sterk vermoeden Miss Carsden in gevaar. Is onvindbaar. Ben in Hotel Etruria, New York. Maar de boodschap, die haar in de vroege morgen uit een onrustige slaap haalde, deed haar bijna even verbaasd staan als de ervaring van de vorige mid dag. Jock Pemberlain's woorden knetter den van een afstand van 3000 mijlen over het land. Neem het eerste vliegtuig. Ontmoet mij vanavond Newark. Heb je politie gewaar schuwd? Connie staarde naar het gele papiertje. „Sapperloot!" zei zij als verdoofd. „Komt die even in actie!" In Connie's ogen zag Jock Pemberlain er beter uit dan ooit, toen hij uit het grote vliegtuig stapte en met lange snelle passen naar de barrière toe kwam. Zijn door de zon verbrande huid was bijna opvallend in deze kille Maartse omgeving. Op de terugweg naar New York in de auto van de luchtvaartmaatschappij, ver telde zij hem, wat er gaande was. „De politie....", begon hij. „Hoor eens, Jock, als zij iets met een van Turgott's ondernemingen heeft uit te staan, zou het veel te gevaarlijk zijn, om de politie er in te mengen. En bovendien kon de politie Turgott wel eens dwingen tot krasse maatregelen, als hij haar in zijn macht heeft. Ik weet het niet zij is gisteren niet thuis gekomen en zij hebben de gehele dag niets van haar gehoord. De butler bij haar thuis schijnt niet te denken, dat het iets te betekenen heeft. Je bent toch niet boos, dat ik je getelegrafeerd heb?" „Natuurlijk niet, Connie," zei hij met warmte. „Ik ben integendeel heel blij, dat je het gedaan hebt." „Je bent tenminste gauw genoeg geko men.". Zij keek hem met plotselinge aan dachtvaan. „Dat meisje betekent zoveel voor jezeg, ben je verliefd op dat mens?" „Natuurlijk niet! Het is eenvoudig, dat ik voel, dat ik dat aan haar grootvader verplicht ben. Ik zou alles voor hem wil len doen, wat ik maar kon en als zij in moeilijkheden zit wel, dan is toch wel het minste, wat ik doen kan, eens te zien, wat er eigenlijk gaande is." Hij maakte een kort gebaar met de hand. „Als zij niet gauw voor de dag komt, zullen wij de politie moeten waarschuwen. Connie. Het is het enige logische, wat wij doen kun nen." „We moeten gauw voortmaken," gaf zij toe. Ongeduldig sloeg zij haar smalle handjes op elkaar. „Als ik Branley maar vinden kon! Ik wed, dat waar Branley is, zij ook is." Het meeste hiervan was voor Jock Pem berlain niet meer dan Grieks Branley en Turgott en de hele rest erbijmaar 1 één feit was goed tot hem doorgedrongen; Fontaine Carsden in staat was, om zich in bijna ieder soort moeilijkheden te ste ken, was een feit, dat even onweerlegbaar was, als een geometrisch axioma of de cirkelgang der jaargetijden. Onder een kop koffie en sigaretten hiel den zij krijgsraad in de koffiekamer van haar hotel. „Ik heb maar één idee," zei Connie gespannen, „en dat is om Branley te vin den. Ik wil wedden, dat ik het wel uit hem kan krijgen, waar zij uithangt. In vroeger dagen zou die oude vechtjas heel wat voor mij over gehad hebben, als ik niet nog liever met een luipaard op stap was ge gaan. Enfin, we gaan op weg naar de onderwereld en," voegde zij er aan toe met een stem, die eigenaardig onvast klonk, „wat heb ik er een hekel aan!" „Wel," zei Jock, „in ieder geval heb je gezelschap, Constance. Waar gaan we het eerst heen?" „Jij niet, Jock. Dit kan ik alleen wel af." „Hoor eens," vroeg hij, „laten we nu geen tijd verspillen met argumenteren." Zij glimlachte. In ieder geval zou een man, die op stel en sprong dwars over een heel continent kwam aanvliegen, niet wer keloos in een hotel gaan zitten wachten. Het scheen Jock toe, dat zij de gehele avond doorbrachten met in taxies van de ene plaats naar de andere te rennen een zg. athletiekclub, een nachtclub, een obscure inrichting in een kelder, verschil lende soorten flatwoningen, waar vrienden van Eddie Branley woonden, een „rozen tuin" ergens buiten, waar je kaartjes kocht om te mogen dansen en een kroeg in een j zijstraat allemaal plaatsen, waar die zij was verdwenen! Hij had er geen flauw geheimzinnige draden van de onderwereld idee van, wat zy uitgevoerd had, maar dat 1 afgetapt konden worden voor kleine vonk jes inlichtingen. In een wijde boog be streken zij een terrein, dat zich uitstrekte van Second tot Eight Avenue en van Harlem naar Times Square. Branley Vanzelfsprekend wachtte Jock op ver schillende van die plaatsen buiten, als Connie hem zei, dat zijn tegenwoordigheid haar verlegen zou maken. Bovendien zou de aanwezigheid van vreemden verschil lende mogelijke bronnen van informatie wel eens kunnen doen opdrogen. En al wachtende vroeg Jock zich af, of hij wer kelijk slechts een paar dagen geleden in een bungalow gezeten had, die uitzicht bood op de Oceaan, bezig met het schrijven van een boek over de oorlog. Hij voelde zich een heel andere persoonlijkheid, zöals hij daar door de stad zwierf van de ene verdachte gelegenheid naar de andere. Maar Constance Dawson vervolgde snel en zonder enige aarzeling haar weg. Branley. En de stad was ontwaakt en begon haar dagelijks leven in een grauwe kille och tend, toen zij beiden overspannen, doodmoe en verslagen naar haar hotel terugkeerden. Zij lieten zich op een divqn in een hoek van de lounge neervallen. „Niemand weet, waar die schoelje zit," zei het meisje rusteloos. „Ik heb nog één vislijntje uitstaanJohnny Bergdor, die er zijn werk van maakte, groentjes naar Fishbalm's tenten te sturen. Hij heeft wel verschillende middelen, om dingen uit te kienen en hij zal trachten mij te helpen. Ik heb hem ook eens uit de nesten gehol pen." Zij streek moe met de hand over haar voorhoofd. „Ze zeggen, dat Branley bezig is met een wérkje op te knappen. Dat behoeven ze me niet te vertellen; dat weet ik ook wel. Het is net precies, waar ik bang voor ben." (Wordt vervolgd), i Door de grote aanvoer van Maandag besloot de V.E.M.-trawler „Allan Water" (IJm. 34) maar te wachten met lossen tot Dinsdag. Schipper Houwenhand moet toch binnen blijven om eens grondig de motor te laten nazien. Voor de Woensdagmarkt wordt ver wacht de Sumatra (IJm. 62) van IJsland. Schipper Korbee gaf de volgende vangst door: 300 kisten schelvis, 1100 kisten kabel jauw en koolvis. Thuisstomende is ook van de IJsland- visserij de te Vlaardingen thuis behorende logger Tonny (VL. 74). De vangst van dé Tonny bedraagt 1200 kisten vis. Het is nog niet bekend of de logger te Vlaardingen of IJmuiden lost. Men gelooft het niet. Volgens „Fishing News" gelooft men in Engelse visserij kringen het Duitse verhaal over het af nemen van de visstand in de Noordzee als gevolg van het overvloedig „dumpen" van gifgassen niet erg. Hoewel er direct wordt toegegeven, dat de visstand in de Noordzee dreigend laag wordt, meent men dit toch zeker niet aan gas of munitie te moeten toeschrijven, maar louter en alleen aan de overbevissing. Beverwijk Toon Hermans in het Kennemer Theater Om met Hermans te spreken heeft men Maandagavond in het Kennemer Theater te Beverwijk weer enige uren zitten „huilen van de lach" toen het Theater Plezier van Floris Meslier de nieuwste revue „Zeg. hé!" voor het voetlicht bracht. Met Toon Hermans, die in weinige jaren een klein- kunstartist van klasse geworden is, was een groot gezelschap naar Beverwijk ge komen, waarvan wij naast Toon Hermans in de eerste plaats noemen Wiesje Bouw meester en Jan van Ees, die in de talrijke schetsen een groot aandeel hadden. Van de opgevoerde schetsen viel vooral „De vrien delijke rechtbank" op, waarbij Toon Her mans als verdachte de lachspieren der toe schouwers danig in beweging bracht. Ook zijn conférence was een welverdiend suc ces. Begeleid door piano zong Wiesje Bouwmeester op haar innemende wijze „De ballonnen", waarvoor zij dan ook een dankbaar applaus in ontvangst kon nemen. Het geheel werd afgewisseld door een aantal zeer muzikale jongedames, die de naam „The Melody Rhythms" dragen, waar bij de groteske dansgroep „Theater Ple zier" enige staaltjes van haar danskunst ten beste gaf. Wandeltochten „Rode Kruis" De wandelsport-afdeling van het „Rode Kruis Korps Beverwijk" organiseert op Za terdag 2 en Zondag 3 April enkele wandel tochten. Deze tochten worden ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van het korps gehouden. De afstanden zijn op Zaterdag 10 en 25 km en op Zondag 20 of 30 km. Tennissers bereiden de sporluitwisseling voor Wie zullen de Velsense kleuren verdedigen? Van 4 tot en met 10 Juni zal in Velsen de jaarlijkse sportuitwisseling plaats vinden tussen vertegenwoordigende teams van de gemeenten Velsen en Edmonton op het ge bied van voetbal, athletiek en tennis. De tenniswedstrijden zullen waarschijn lijk gehouden worden op Maandag 6 Juni (2e Pinksterdag) en Woensdag 8 Juni des avonds. Tennisspeelsters en spelers die geen lid zijn van een erkende tennisvereniging in de gemeente Velsen en die denken in aanmer king te komen om de gemeente Velsen te vertegenwoordigen bij deze tenniswedstrij den wordt verzocht zich vóór 15 April op te geven aan de heer ir. J. v. d. Lans, Stationsweg 65, Velsen. Er is inmiddels contact opgenomen met de diverse tennisverenigingen in de gemeente en hieruit is reeds een tech nische commissie gevormd, om te ko men tot samenstelling van een zo sterk mogelijk team, bestaande uit tenminste vier dames en vier heren. Nadat een overzicht is verkregen van het beschikbare spelersmateriaal, zullen er, in dien noodzakelijk, begin Mei selectiewed strijden worden gehouden, om hierna het team samen te stellen dat op 6 en 8 Juni de Velsense kleuren zal moeten verdedigen. Het comité vertrouwt op aller medewer king om te proberen dit jaar in het bezit te komen van de vorig jaar door Edmonton uitgeloofde wisselbeker. Film over de toekomst van het platteland Maandagavond werd in het Centrum te Beverwijk een filmavond gehouden, welke georganiseerd was door de afdelingen Be verwijk, Heemskerk en Velsen van de Hol landse Maatschappij voor Landbouw. Ook de plaatselijke Bond van Plattelandsvrou wen was vertegenwoordigd. De heer R. Muyen sprak als voorzitter der afdeling Heemskerk een inleidend woord. De hoofdfilm gaf een blik op het platte landsleven zoals de maker zich dat om streeks 1950 voorstelt. Drie films gingen hieraan vooraf n.l. het bloemencorso in de Bloembollenstreek, een film van de Marine Voorlichtingsdienst en een beeld van een enorm orkest. Agenda voor Be verwijk DINSDAG 22 MAART. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Road to Rio". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Missie naar China". Corso Theater (Castricum), 8 uur: „Anna Karenina". WOENSDAG 23 MAART. Bioscopen: Zie Dinsdag 22 Maart.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 3