VOORJAAR VERSE GR0EMTI Jongens Interview. v.s. De resulfaten der Volkstelling Bloembollencultuur bespreekt verhouding tussen exporteurs en kwekers Kort en Bondig P<a*6pl/66chet Luidsprekers Typen I Engels I INST. PONT Leden V.V.IJ.Ü UW MATRASSEN Haarlems Matrassenhuis aank. kantoorbediende (m.) EEN NIEUWE WONING? Wij verhuizen U billijk DINSDAG 29 MAART 1949 IJMUIDER COURANT In Nederland was in 1849 4.75% der bevolking 65 jaar en ouder; in 1947 7.44% Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft, vooruitgegrepen op de publicatie; over de Volkstelling van 1947 door gege vens openbaar te maken over de ouderdom der Nederlanders. De oudste gegevens dateren van 1829. Toen was de gemiddelde leeftijd der Ne derlanders (dit cijfer is verkregen door het totaal aantal levensjaren der mensen te delen door het aantal inwoners) voor de mannen 26.6 en voor de vrouwen 27.8 jaar. Voor 1947 zijn deze cijfers: mannen 30.2 en vrouwen 31.2 jaar. Opvallend is dat de vrouwen ouder wor den dan de mannen. De gemiddelde ouderdom van mannen en vrouwen tezamen genomen kwam tot 1909 niet boven de 28 jaar, in 1930 steeg hij tot boven de 29 jaar, waarna het ver dere verloop was: 1939: 30.4 jaar, 1945 30.9 jaar, 1946: 30.7 jaar en 1947: 30.7 jaar In 1849 was 6.54 procent der bevolking van 55 tot 64 jaar, 4.75 pet 65 jaar en ouder. In 1947 waren deze percentages res peclievelijk 7.91 en 7.44. Dit ouder worden der mensen is van zeer veel invloed op de bevolkingsstruc tuur. Het zielen-aantal van 1947 was 9.636.000. Er waren toen dus 764.200 mensen van 55 tot 64 jaar en 716.900 van 65 jaar en ouder. Indien de percentages gelijk gebleven wa ren aan die van 1849, zouden deze aantal len slechts 630.200 en 457.700 zijn. (Wij nemen hierbij aan dat het bevolkingsaan tal hetzelfde zou zijn geweest, wat natuur lijk niet juist is, want als de leeftijdsgrens niet gestegen zou zijn, zou het totaal zie len-aantal lager zijn gebleven.) Een verschil dus van 134.000 mensen van 55-64 jaar en 259.200 van 65 jaar en ouder. Of, tezamen genomen, 393.000 men sen van 55 jaar en ouder. Als wij aannemen dat in het algemeen de mannen tot 65 jaar in het arbeidsproces zijn opgenomen, betekent het ouder wor den der Nederlanders een belangrijke uitbreiding van het aantal werkenden. Dat er veel meer inwoners zijn van 65 jaar en ouder heeft veel invloed op het aantal ge- pensionneerden. De toeneming der percentages ouderen was als volgt: .laar 1849 1859 1869 1879 1839 1899 1909 1920 1930 55-64 jaar 65 jaar en ouder 6.543 6.95 6.70 7.29 6.94 7.03 6.45 4.75 4.88 5.51 5.45 6.00 6.01 6.12 5.88 6.20 6.94 7.28 7.34 7.4 7.22 7.84 1945 7.94 1946 7.93 1947 7.97 Vooral opmerkelijk is dé stijging van het percentage der mensen van 65 jaar en ouder. In het bijzonder in de laatste drie jaren toen het zelfs opliep van 7.28 tot 7.44 Dat wil zeggen dat er in 1945. toen de bevolking 9.300.000 was er 676.000 waren van 65 jaar en ouder, in 1946 (bevolking 9.425.000) 691.700 en 1947 (bevolking 9.636.000) 716.900. Voor de mensen van 55 jaar en ouder: 1945: 1.415.450; 1946: 1.439.200 en 1947: 1.479.250. Duitse krijgsgevangenen terug uit Sovjet-Unie Het Duitse persbureau DPD (Britse zóne) meldt de terugkeer van 1.500 voormalige Duitse krijgsgevangenen uit de Sovjet- Unie. Het persbureau zegt dat de voormalige krijgsgevangenen, die zich thans in een kamp nabij Bieleveld bevinden, allen in goede gezondheid verkeren en dat zij had den gewerkt in het gebied van Finsk en Smolensk. „Einde Maart en begin April zullen meer dan 50.000 Duitse krijgsgevangenen gere patrieerd worden", zo meldt voorts het Russische voorlichtingsbureau te Berlijn. Politie-mannen in wegens „corruptie" Sovjet-zone gearresteerd Een gehele eenheid Duitse politie in de Sovjet-zóne, 80 officieren en manschappen tellend, is ontwapend en naar de politie- gevangenis van Halle gebracht,' zo meldt het Duitse nieuwsbureau DPD. De man nen, die waren gestationneerd aan de Brits-Russische zönegrens, worden be schuldigd van economische misdaden en corruptie. Op de Raamsingc! stak Maandagmiddag een 6-jarig jongetje zonder op het verkeer te letten de rijweg over. Hij werd daarbij door een passerende auto aangereden en kreeg een linkeron'derbeenbreuk. De jongen is per ziekenauto naar het Grote Gasthuis over gebracht. Meer huur maar minder belasting? Minister In 't Véld niet tegen Butlincamp Het vraagstuk van de huurverhoging is nog altijd in studie. Het zal nog wel een half jaar duren, voordat maatregelen wor den getroffen. Het is denkbaar, dat de huurverhoging wordt opgevangen door een daling van de kosten van levensonderhoud. Waarschijn lijker is het echter, dat de oplossing gezocht zal worden in een verlaging van de belas ting, omdat dan ook de gepensionneerden en kleine middenstanders beter kunnen worden geholpen. Deze mededelingen heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting mr. dr. J. in 't Veld gedaan op de jaarvergadering van het gewest Noordholland-Zuid van de Partij van de Arbeid te Amsterdam, meldt „Het Vrije Volk". In deze vergadering werd aan de minis ter gevraagd of hij de bouw van een Butlin camp in Zandvoort verantwoord achtte. „Van een kamp is eigenlijk geen sprake", antwoordde de minister. De vraag is of een Butlin-camp een aanvaardbare vorm van hotel-exploitatie is. Deze vraag beant woordde mr. In 't Veld bevestigend. De deviezen, die voor de bouw nodig zijn, zullen waarschijnlijk in één jaar worden terugverdiend door het vreemdelingenbe- zoek. Concurrentie voor de jeugdkampen behoeft niet te worden gevreesd, want het logeren in een Butlin-camp is heus niet goedkoop. De kosten worden op tien gulden per dag geraamd. Wie dit bedrag kan en wil missen, wilde de minister niet tegen houden. „Voor Zandvoort, waar bijna alle hotels verwoest zijn, is de bouw van een Butlin- camp bovendien een levenskwestie. Er zijn waarborgen voor een moreel verantwoorde opzet van het Butlin-camp getroffen" al dus de minister. Er is nog geen rust in het bloembollen- vale. Brachten op vorige vergaderingen de beurskwestie en de sanering de gemoe deren in beroering, thans is het het con flict tussen exporteurs en kwekers, dat de achtergrond vormt van de voornaamste punten, welke thans op de agenda prijken. De exporteurs toch. verenigd in de Bond van Bloembollenhandelaren, hebben en kele door de Algemene Vereniging vast gestelde wijzigingen in het Handelsregle ment niet aanvaard. Op hun koopbriefjes zullen zij een clausule opnemen, waarin de gewraakte bepalingen buiten werking worden gesteld. Voorts hebben zij tot en met de betaaldata, waarover reeds eerder werd bericht, een besluit genomen, waar mee de kwekers het zéker niet eens zijn, en ten aanzien waarvan het hoofdbestuur der Algemene Vereniging zijn leden ge adviseerd heeft „aan een volstrekt een zijdige belangenbehartiging hun steun niet te geven". Met de kwestie van de betaaldata hangt ten nauwste samen het gehele crediet- systeem in het Bloembollenvak, waarbij de kweker practisch als geldschieter van de exporteur optreedt, een situatie waar tegen in kwekerskringen steeds meer ver zet rijst, naarmate de moeilijkheden voor de kweker zelf groter worden. Het hoofdbestuur heeft thans een voor stel van de afdeling Anna Paulowna over genomen, om dit gehele vraagstuk ter be studering toe te vertrouwen aan een breed opgezette commissie, waarin niet slechts exporteurs en kwekers, maar ook veiling en bankdeskundigen, zomede regeringsver tegenwoordigers zitting hebben. Het optreden der exporteurs ten aanzien van de wijzigingen in het Handelsregle ment vindt zijn oorzaak in een opvallende afwijking tussen theorie en practijk. In theorie is de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur de overkoepelen de vakorganisatie. Exporteurs en kwekers maken er deel van uit. De groepen zijn vertegenwoordigd in het bestuur. In de nieuwe „commissie voor wijzigingen in het Handelsreglement", die door het hoofd bestuur (als permanent) wordt voorge- Kort verhaal door G. M. Gerritsen Midden in het geploegde land stond een boer. Hij droeg een rond plat Zeeuws hoedje en oorringen en een lang touw met aan het uiteinde een zwarte hond. Ik hield even op met mijn fiets door de klei te duwen en vroeg aan de boer, waarom hij daar stond. „Ik zoek iets", schreeuwde hij. „Ben je dan wat kwijt?" riep ik. De boer lachte luidkeels met zijn buik vooruit. „Ha, ha! Ja ik ben wat kwijt, een haas!" schaterde hij. Op de dijk stond een sombere dagloner, een en al snor en wenkbrauwen en baard, met over zijn schouder een ge weer. Ik had geen zin om de haas te zien doodschieten en ik had trouwens geen tijd, want ik wilde naar het schorre om de schaapherder te interviewen. Na al de regen was de dijk zo glad, dat de fiets en ik herhaaldelijk uit elkaar gleden en mijn kousen en schoenen on zichtbaar waren van de klei. Ik vleide de fiets na een half uurtje tegen de dijkhelling en begon over de eer ste van de duizend kreekjes van het schorre te springen, een grillig, geheimzinnig rijk van zeekraal, klotsend water en griezelige krabben. De schaapherder leunde op zijn staf. „Wanneer werd u schaapherder?" vroeg Ik. „In 1927", zei hij, „waarom?" „Dit is een interview. Hoe kwam u ertoe om schaapherder te worden?" „Er werd er een gevraagd door een boer in een advertentie". „En waarom koos hij u uit de sollicitan ten?" „Ik was de enige", zei de herder. „Ah. En wat zijn uw liefhebberijen? Breien zeker?" „Breien en sigaren", zei de herder. „Het spijt me verschrikkelijk!" zei ik, „ik heb alleen maar een verfomfaaide sigaret, die naar parfum smaakt. Die wil je zeker niet?" Hij gaf geen antwoord. Er kwam een schip langs de kust, een schip met een bruin gelapt zeil en drie vissers aan boord. Een vlucht meeuwen begeleidde het, luidkeels krijsend. „Je bent wel verschrikkelijk eenzaam", zei ik nadenkend. „De eenzaamste man van het eiland Behalve natuurlijk de andere herders op de andere schorren De herder zweeg, en ik had het gevoel, dat hij het vandaag misschien wel hinder lijk druk op het schorre vond, met in een half uur tijds een babbelende jonge vrouw en bovendien nog een schip met drie vis sers langs de kust De kreken liepen langzaam vol water, de vloed kwam op, en de hond dreef alle schapen en geiten op een bosje in de rich ting van de dijk. Toen ik een hele tijd met veel moeite had gezwegen, werd de herder op eenmaal zeer spraakzaam. Eerst grinnikte hij even kort en vertelde toen. dat er de vorige week drie argwanende heren op het schorre waren gekomen, die de schapen wilden tellen. „Waarom?" vroeg ik verbaasd. „Voor de verplichte wollevering. En ik heb gezegd: ga je gang, heren! Toen ze de héle morgen geteld hadden, wisten ze nog niet, hoeveel schapen er waren". „Hoeveel zijn er?" vroeg ik. „Zeshonderdachtenveertig". „Hoe tel je schapen?" „Re stuur ze over een smal bruggetje achter de boerderij". „Oh, en wat toen?" „De heren werden kwaad en vertrokken. De volgende dag kwamen ze terug met z'n vijven, met een bus carbolineum en een kwast. Elk schaap dat geteld was, kreeg een zwarte stip op het voorhoofd". „En wat deed u al die tijd?" „Op de dijk zitten en kijken". De herder grijnsde even bij de herinnering en ver volgde toen: „De hond was erg zenuwachtig geworden en rende om de kudde heen en opeens begon alles te knokken. Nou, en als schapen ruzie hebben, staan ze met de koppen tegen elkaar te duwen, en na af loop van de slag hadden alle schapen zwarte voorhoofden". „En wat gebeurde er toen?" „Niks, de heren zijn weggegaan". De herder nam zijn hoed af en streek door zijn haar, vermoeid en schor door deze ongewone woordenstroom. Ik keek op mijn horloge en zei verschrikt, dat ik weg moest, omdat ik nog rode kool met appelmoes moest koken en broodpudding toe. Maar de herder zweeg en bleef zwijgen en keek peinzend naar het wassende getij. In de verte, op het bleke water van het Sloe, dreef Veere, nevelig en onwerkelijk, als een fata morgana. (Nadruk verboden). steld, is angstvallig gewaakt voor gelijke vertegenwoordiging van exporteurs kwekers. Bij de voorbereiding van die wijzigingen kunnen beide groepen hun stem laten ho ren, maar wanneer het op een beslissing aankomt, valt deze in de algemene verga dering van „Bloembollencultuur". Daarin zijn de exporteurs zeer beslist in de min derheid. Daardoor wordt de algemene vereniging in de practijk meermalen gestempeld tot een „kwekers-organisatie" te meer sinds de exporteurs zich afzonderlijk georgani seerd hebben in de „Bond van Bloembol lenhandelaren" en, zoals thans, openlijk ageren tégen de Algemene Vereniging. Terwijl de algemene vereniging zich keert tegen deze actie, handhaaft zij ech ter in de toelichting op de beschrijvings brief uitdrukkelijk haar pretentie van or ganisatie voor het gehele Vak, door te ver klaren dat „er niets verandert in het feit, dat het Handelsreglement een instelling onzer Vereniging blijft en elke bepaling daarvan pas van kracht wordt door haar goedkeuring door de algemene vergade ring." Zo staan de standpunten scherp tegen over elkaar. Practisch is het zo, dat de exporteurs alléén willen kopen onder een clausule, welke enkele artikelen van het Handelsreglement buiten werking stelt, terwijl de kwekers, daartoe geadviseerd door de algemene vereniging, weigeren op die voorwaarden te verkopen. Van groot belang is in deze zaak de houding der veilingen. Het staat echter vrijwel vast, dat die hun bemiddeling, evenals tot nog toe, alleen zullen verlenen op de eigen verkoopvoorwaarden, welke gebaseerd zijn op het door de algemene vereniging vastgestelde Handelsreglement. Hoffman pleit voor hogere import in De administrateur van het Marshall-plan Paül Hoffman heeft verklaard, dat hij er van overtuigd is, dat de landen van Europa voor een waarde van twee en half milliard dollar aan de Verenigde Staten zouden kunnen verkopen, zonder dat er in Ame rika een teveel aan het een of ander artikel zou ontstaan. Hoffman wees erop dat de import in de Verenigde Staten verhoogd moet worden als men van het Marshall-plan redelijker wijs enig succes wil verwachten. Hoffman wees er voorts op dat er wel licht enige reden is voor de vrees, die thans bij de Amerikaanse handelslieden heerst, om hun Europese markt te verliezen, maar dat zij iedere tijdelijke of permanente wijzi ging in de handel moesten aanvaarden en dat deze voortvloeide uit eën gestadig groeien van de Europese productie. Hoffman was van mening dat de Ame rikanen technisch personeel naar Europa moesten zenden om de productie te helpen opvoeren. Hij drukte de Europeanen op het hart hun koloniale ontwikkeling op een hoger peil te brengen, omdat een ontwik keld koloniaal gebied grote mogelijkheden biedt tot stabiliteit van de wereldeconomie, zonder dat daarin relatief gesproken veel kapitaal geïnvesteerd behoeft te worden. Hoffman besloot zijn toespraak met te zeggen dat velen de mening toegedaan zijn dat de ECA haar werk in 1952 nog niet vol tooid zal hebben, maar dat hij zelf wat-dit betrof optimistisch was. (U.P.) Foe Ping Tsjang weigert ministerfunctie De Chinese ambassadeur te Moskou Foe Ping Tsjang heeft aan zijn regering te Nan king getelegrafeerd, dat hij de post van minister van Buitenlandse Zaken niet wenst te aanvaarden. De Chinese premier Ho Ying Tsjing had de ambassadeur ver zocht naar Nanking te komen om de func tie op zich te nemen. Conservatieve leden van de regerings partij waren van oordeel, dat de politiek van de ambassadeur zeer Sovjet-gezind zou zijn indien hij minister zou worden. Door Japanners gestolen patenten weer van kracht De commissie voor het Verre Oosten heeft bekend gemaakt, dat voor Japan geldende patentrechten, die tijdens de oorlog aan de geallieerden werden ontnomen of ongeldig verklaard, weer van kracht zullen worden en aan de oorspronkelijke eigenaars terug gegeven. Officiële functionarissen schatten het aantal hiervoor in aapmerking komende patenten, modellen en ontwerpen op bijna vijfduizend. Het nieuwe besluit heeft ook betrekking op schade, die tengevolge van het intrekken der patenten of het zonder toestemming gebruiken daarvan door de rechtmatige eigenaars is geleden. (U.P.) BINNENLAND Aan de Zuid-Westkust van Ameland, op een plaats waar de zee nog steeds grote stuk ken duingrond wegslaat, heeft men een be graafplaats gevonden, vermoedelijk van het dorpje Sier, dat in 1723 door de golven ver zwolgen is. In 1948 werden 413440 geluktelegram- men verzonden. De netto-opbrengst hiervan die ten goede komt aan het kinderfonds P.T.T. en aan de organisaties van de vrije jeugdvorming en de instelling voor de massa- jeugd van alle gezindten was f 75.481,16. De gemeente Amsterdam heeft voor f250.000 het terrein gekocht aan het Rem- brandtplein, waarop destijds het Rembrandt- theater stond. Het is de bedoeling van het gemeentebestuur het terrein ter beschikking ;e houden voor een toekomstige verkeers- verbetering. HAARLEM EN OMGEVING Ds. Js. van der Linden, die vroeger pre dikant bij de Gereformeerde Kerk van Haarlem was, thans van de Kerk te Rotter - dam-Delfshaven, heeft bedankt voor het beroep naar Utrecht. Bij de Doopsgezinde Gezinshulp te Haar lem zijn drie nieuwe gezinsverzorgsters benoemd: de dames B. Z. Ruiter, T. Dijkstra en M. Rodenburg. Om 11 uur gisteravond werd brand gemeld in een perceel aan de Hértzogstraat. 'IJit het onderzoek is gebleken, dat in een achter het bewuste perceel gelegen stookhok van de centrale verwarming brand is ont staan door het gaan gloeien van houtpiot, die op de buizen van de centrale verwarming lag. De brandweer heeft de brand geblust en er is geen schade. Oudheidkundige vondsten in de Noord-Oostpolder Fundamenten blootgelegd van de burcht van Kuinre Men is thans gereed gekomen met de werkzaamheden, verbonden aan het onder zoek naar de voormalige burcht bij Kuinre, waarvan reeds in 1941 de fundamenten in het drooggemalen gebied van de Noordoost polder bij Kuinre werden gevonden. Bij een nader onderzoek in 1943 kwamen gedeelten van een spaarbogen-fundering te voor schijn. Na de oorlog werd begonnen een gracht, die om de burcht liep, verder te onderzoeken. De burcht was in de middeleeuwen be woond door de heren van Kuinre. De plaats er van bleek thans te zijn ongeveer 800 meter uit de kustlijn, vrijwel récht ten Zuiden van het dorp Kuirfre. Er werd bij de opgravingen geen zwaar muurwerk ge vonden, maar slechts bossen kleine paal tjes, waarop de stenen fundering was ge legd. De teruggevonden fundamenten lagen in een niet gesloten cirkel met een diameter van ongeveer 31 meter. De kloosterstenen werden in een schelpenbed gevonden. De aangepunte paaltjes, waarop de stenen fun damenten oorspronkelijk hebben gelegen, waren in het zand geheid. Bij de opgraving van de burcht bleek voorts, dat er zich in het veen nog een aan tal paaltjes bevond en enig vlechtwerk, dat echter niet gedateerd kon worden. Het ge vonden aardwerk wees uit, dat de burcht :n ieder geval in de twaalfde eeuw bewoond moet zijn geweest. Ten Zuiden van de burcht werden nog resten gevonden van een oude verkaveling. In de gracht en bij de burchtopgraving werden talrijke vond sten gedaan. Uit de gracht kwamen zes gave drinkkannetjes ep kroezen uit de dertiende eeuw aan het licht. Voorts werden enkele in elkaar gedrukte kogelpotten gevonden, die nog goed te reconstrueren bleken. In teressant was ook de vondst van een ge deelte van een bronzen pot met hoekige oren op drie rechte, staande voeten. Derge lijke z.g. Spaanse potten dateren ongeveer uit de vijftiende eeuw. De oudheidkundige dienst voor de Noord oostpolder heeft veel vondsten in het mu seum in het oude kerkje op Schokland ten toongesteld. bouwstoffen en vitamin, "j1 ons lichaam de herfst spaarde, opgeE™ Dat drukkende gevoel J moeheid, lusteloosheid zwakte, waaronderlhj" zoveel mensen !u is er het gevolg »an.Ci,,en' Gelukkig geeft de natuur de heerlijke verse groenten t mits goed bereid" al e's en m het bijzonder C tamme C bevatten, wel onj. hchaatn thans nodig heeft. Help de moeilijke tijd dMI 5 PUBLICATIE CENTR. BUR. VOOR DE TUINBOUW. VEILINGEN IN NEDERLAND Binnenkort komt ons nieuwe recep tenboek uit U zult dit spoedig bij Uw groentenhandelaar kunnen krij gen. Let op de volgende publicatie. Smalfilmers uit IJmuiden en om streken! Heeft U moei lijkheden op smalfilm- gebied. hetzij montage, titels inzetten of wat dan ook, wij doen alle smalfilmwerkzaamhe den voor U, daar wij door onze moderne outilage elke opdracht vlug en correct uit voeren. Smalfilmbedryf Hollywood OOSTERDUINWEG 37 IJmuiden. Tel. 5858 Feithlaan 22, Driehuis Tel. 5859 Gevraagd: een net MEISJE voor de huishouding, netjes kunnende werken. Vrijdags de gehele dag. Wijk aan Zeeërweg 55. B. z. a. flinke VISKNECHT. goed kunnende fileren en tevens kunn. chaufferen. Br. L 104 bur. v. d. blad. WEGGELOPEN jonge Kees hond (bruin met wit) omg. Semaphore. Tegen bel. terug te bezorgen Seinpostweg 33. VERLOREN: Plastic regen jas (wit) gaande Kennemer- laan. IJm. Straatweg, Casern- brootstraat 44. De jongeman, die Zaterdag namiddag een PORTEMON- NAIE opraapte bij de bus halte brug, wordt in zijn eigen belang verzocht deze terug te bezorgen Kon. Wil- helminakade 5. VERLOREN: led. linker handschoen, van Thalia naar Ahornstr. Ter. bez. Ahornstr. no. 31. Te koop: een geëmailleerde BADKUIP merk Godin en een kachel, bill, prijs, een p. rubber lieslaarzen Wijk aan Zeeërweg 55. Te koop: ZEILBOOT, type tjotter. Billijke prijs. Adres bur. van dit blad. TE KOOP: vloerkleed f 1.45. prima studie piano f 175. boekenkast f 75, salontafel f 65, staande Vestibuleklok klok f 295, Rijksstraatweg 167, Haarlem-N. Velleman koopt! Alle soorten goede meu belen, tapijten, kristal, goud en zilver, etc., voor hoge prijzen. TEL. 14637 ZIJLSTR. 62. OVERAL TE ONTBIEDEN. Heden is zacht en kalm van ons heengegaan, onze lieve vader, behuwd- en grootvader CORNELIS BETIST Weduwnaar van S. Wandemaker in de ouderdom van 86 jaar. Namens de familie: G. Rens-Betist. IJmuiden-O., 27 Maart '49 J. P. Coenstraat 12 De teraardebestelling zal plaats vinden op Woens dag 30 Maart a.s. des voormiddags 11.45 uur op de Westerbegraafplaats te Umuiden. ~>e Heer K. KEURIS ,-n Mevrouw M. J. KEURIS VAN DONISELAAR 'anken namens wederzijdse 'uders voor de overgrote be angste'I inn voor en bij hun ïuwelijl ondervonden. 28 Maart 1949. Ruysdaelstraat 13 ÏJmuiden-O. Out Dag- en avondcursussen beginnen 4 Apr. Aan melden vóór 2 Apr. De avondcursussen op leid. „Associatie" be gint 4 Apr. Oude Gracht 71 Haarlem Directeur Nijverheidsschool Velsen biedt ter ruiling aan het perceel P. C. Hooft- laan 37. Driehuis, bevatten de: 2 kamers en suite, keu ken. 2 gr. en 2 kl. slaapka mers. zolder en schuur. Huur f 30 p. maand tegen een wo ning in dezelfde omgeving, Santpoort of Velserbeek m. een huurprijs van f 45 a f 50 p. maand. HEDEN GEEN CONTACTAVOND, maar volgende week, DINSDAG 5 APRIL a.s. HET BESTUUR TE DUN OF VERSLETEN? Laat U het ons even weten I Bijvullen en vernieuwen met Javakapok In één dag retour GROTE HOUTSTRAAT 103 - TELEFOON 11485 Chemische Wasserij HOEK EN VAART vraagt voor haar chemische afdeling BEKWAME STRIJKSTERS en PERSSTERS Aanmelden Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station. Machinefabriek te IJmuiden vraagt zo spoedig mogelijk Minimum eisen: Vlot typen en goed handschrift. Mulo-opleiding en enige bekendheid met loon administratie strekken tot aanbeveling. Uitvoerige sollicitaties met opgaaf van verlangd salaris onder IJ 217 bureau van dit blad. WINDJACKS ÏEIL-JOPPERS PLUS-FOURS KORTE BROEKEN OVERHEMDEN SPORTKOUSEN Gefeliciteerd!!! onder garantie. Nieuw materiaal. Vraagt prf1 Op transport-bon eveneens correct en zonder enige be a -> GEBR. v. d. KOLK VELSERDUINWEG 229 en 199A, TEL. 4735, IJMPIPD^ UW ADRES HEREN enmode Barteljorisstraat 24, Haarlem - Tel, 2M1

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 4