c 3 Het reizen naar België en Luxemburg wordt gemakkelijker Panda en de Meester^Ontdekkingsreiziger Snelverk eer Wereldnieuws MAANDAG 4 APRIL 1949 In- en uitvoer van geld en goederen voor persoonlijk gebruik Op de conferentie van Benelux-minis ters, welke van 10 tot 12 Maart in Den Haag werd gehouden, is onder meer be sloten het personenverkeer tussen Neder land en de Belgisch-Luxemburgse econo mische unie aanzienlijk te vergemakke lijken. Met ingang van heden, 4 April, is het bedrag aan Nederlands geld, dat door in gezetenen van België en Luxemburg, die in het bezit zijn van een paspoort, in Ne derland mag worden ingevoerd en uit Nederland mag worden uitgevoerd, van 30 tot 75 verhoogd. Belgische grensbewoners, die op een pas voor grensverkeer of een dagpas de Nederlands-Belgische grens overschi'ijden, mogen Nederlands geld tot een bedrag van 10 en Belgisch geld tot een bedrag van 100 Belgische francs in Nederland invoe ren en weder uitvoeren. Nederlandse grensbewoners mogen Ne derlands geld tot een bedrag van 5 uit voeren en weder invoeren. Niet-ingezetenen, ook andere buitenlan ders dan ingezetenen van België en Luxem burg, mogen goederen voor persoonlijk gebruik, welke zij in Nederland hebben gekocht of op andere wijze hebben ver kregen, uitvoeren, indien de waarde diei goederen niet meer bedraagt dan 100. Uitvoer van goederen tot een hogere waar de zal worden toegestaan, indien wordt aangetoond, dat de goederen zijn gekocht met guldens, welke op geoorloofde wijze zijn verkregen. Belgische grensbewoners mogen goe deren voor persoonlijk gebruik uitvoe ren, indien de waarde niet meer bedraagt dan 20. Voor ingezetenen van Nederland zijn nieuwe bepalingen in het leven geroepen ten aanzien van de invoer van goederen voor persoonlijk gebruik uit België en Luxemburg. Onverminderd de reeds be staande bepaling volgens welke deze in gezetenen tot 20 pet. van het bedrag aan verleende reisdeviezen mogen besteden voor de aankoop van goederen voor per soonlijk gebruik, zal hun bij terugkeer in Nederland uit de Belgisch-Luxemburgse economische unie worden toegestaan goe deren voor persoonlijk gebruik in te voeren tot een waarde van 10. Zo spoedig mogelijk zullen wijzigingen worden gebracht in de formaliteiten voor het overschrijden van de Nederlands-Bel gische grens met buitenlandse motorrijtui gen. Deze motorrijtuigen zullen binnen af zienbare tijd op éen triptiea of op éen carnet de passage in het gezamenlijke ge bied van de Belgisch-Luxemburgse eco nomische unie en van Nederland gebruikt mogen worden. Een triptiek of een carnet de passage, dat bijvoorbeeld aan de Bel gisch-Franse grens voor invoer is afgete kend, behoeft bij overschrijding van de Belgisch-Nederlandse grens door de Bel gische douane niet voor uitvoer en door de Nederlandse douane niet voor invoer te worden afgetekend. Prinses Wilhelmina exposeert schilderijen In Apeldoorn is Zaterdag een tentoon stelling geopend van schilderijen van Prin ses Wilhelmina. De expositie omvat 28 schilderstukken en 17 tekeningen, alle Nederlandse, Zwitserse en Scandinavische landschappen. Dr. A. M. Hammacher, directeur van het Rijksmuseum Kröller-Müller, heeft een openingswoord gesproken en gelukwensen gericht tot de kunstenares, die in gezel schap van mevrouw L. F. de Beaufort aan wezig was. PROF. DR. K. DE SNOO OVERLEDEN Op 72-jarige leeftijd is te Utrecht over leden prof. dr. K. de Snoo, oud-hoogleraar in de verloskunde aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Prof. De Snoo is directeur-geneesheer geweest van de vroedvrouwenschool te Rotterdam. In 1926 werd hij hoogleraar in de verloskunde te Utrecht als opvolger van prof. Kouwer. R.K. universiteit verleent ere-docforaten Bij de viering van het 25-jarig bestaan der R.K. universiteit te Nijmegen zullen op 7 Mei ere-doctoraten worden uitgereikt. Het eredoctoraat in de godgeleerdheid wordt toegekend aan Kardinaal Van Roey, aartsbisschop van Mechelen. Het ere-doc- toraat in de letteren en wijsbegeerte wordt verleend aan de schrijfster mevrouw Marie Koenen uit Maastricht. Eenzelfde onder scheiding valt ten deel aan prof. dr. P. H. J. Hoenen S.J., hoogleraar aan de Pause lijke Gregoriaanse universiteit te Rome. Voorts worden eredoctoraten verleend aan prof. dr. A. M. Michotte van den Berck. hoogleraar in de experimentele psychologie te Leuven en aan prof. dr. J. E. van Dievoet, hoogleraar in het interna tionaal privaatrecht, burgerlijke rechtsvor dering en plichtenleer aan de R.K. univer siteit te Leuven. De oud-actrice Marie van Eysden Vink. die de vorige maaand haar 85ste ver jaardag vierde, is voor een lichte ongesteld heid in een ziekenhuis te Den Haai opgenomen. Vrijstelling van belasting. Een andere faciliteit behelst de vrijstel ling van belasting voor uit de Belgisch- Luxemburgse economische unie ingevoer de goederen voor persoonlijk gebruik. Voorwaarde daartoe is, dat de waarde van deze goederen niet meer bedraagt dan 25. Bedraagt de waarde meer dan 25. dan zal de belasting over de volle waarde wor den geheven. De vrijstelling van belasting zal worden verleend zowel aan Nederlan ders als aan buitenlanders. Het ministerie van Financiën vestigt er de aandacht op, dat men er verstandig aan doet onder alle omstandigheden aan de ambtenaren der invoerrechten en ac cijnzen volledig op te geven wat men aan betaalmiddelen of goederen bij zich heeft. Ook wanneer de reiziger meer bij zich heeft dan ingevolge de voorschriften mag worden in- of uitgevoerd, zal normale aangifte hem in het algemeen aanzienlijk minder ongerief bezorgen, dan wanneer hij op ontduiking van de voorschriften wordt betrapt. Het douane-onderzoek van reizigers in de doorgaande internationale treinen te Roosendaal en te Maastricht zal thans in de trein geschieden. Kolenbonnen na 11 April niet meer geldig Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de bonnen 03 van de Brandstof- fenkaarten TA 806 en TB 806 en de rant soenbonnen voor brandstoffen met de op druk „1 eenheid 1948/49" na 11 April niet meer geldig zijn. Men moet deze bonnen dus uiterlijk op deze datum bij een brand stof fenleverancier inleverenDe bonnen met de opdruk „1 eenheid brandstoffen a.s. moeders" blijven daarentegen geldig. Na 9 April a.s. zullen tot nader order geen brandstoffenkaarten of rantsoenbon nen worden uitgereikt. Zij, die nog recht kunnen doen gelden op r; .tsoenbonnen wegens ziekte, tijdelijke voorziening, in kwartiering e.d. moeten er derhalve zorg voor dragen, dat zij deze vóór 9 April in ontvangst hebben genomen. Bijzondere verbruikex-s moeten hun aan vullingstoewijzing uiterlijk 7 April in ont vangst hebben genomen. Deze toewij zingen zijn uiterlijk tot 11 April geldig. De radio geeft Dinsdag HILVERSUM I. 301.5 M. 7.00, 8.00, 13.00, 18.00. 20.00 en 23.00 uur Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Platen. 7.50 Dagopening- 8.15 Platen. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Herhaling Hersengymnastiek. 9.30 Franse chansons. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Arbeids vitaminen. 10.50 Voor kleuters. 11.00 „Soft and Sweet". 11.30 De wekker. 12.00 Metro- pole-orkest. 12.30 Weerpraatje. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Accordeon. 13.15 Platen. 13.20 Lichte muziek en zang. 14.00 Met naald en schaar. 14.30 Symphonie van Chausson en opera Paljas. 16.25 Causerie over Carl Maria von Weber. 16.40 De Schoolbel. 17.00 Kinder koor. 17.30 De Zuid-Afrikaanse zangeres Franana Buys. 17.45 De nieuwe staten dei- Nederlandse Antillen. 18.15 Pianopotpourri. 18.30 Strijdkrachten. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Symphonische muziek. 19.15 Toneelbeschou wing 19.30 Gevraagde platen. 19.45 Scheep vaartrubriek. 19.50 Wederopbouw, 20.05 West- Europese commentaar. 20.15 Bonte Dinsdag- avondtrein. 21.35 Clinge Doorenbos. 21.45 Buitenlands overzicht. 22.00 Orgel, viool en fluit. 22.30 „Orphéa", Franse cantate van Clérambault. 22.55 Platen. 23.15 Orkest werken. HILVERSUM H, 414.5 M. 7.00, 8.00, 13.00, 19.00, 20.00 en 23.00 uur Nieuws. 7.15 Platen. 7.45 Gebed. 8.15 Platen. 9.05 Lichtbaken. 9.35 Werken van Von We ber. 10.00 Voor kleuters. 10.15 Russische mu ziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Platen. 11.30 Als de ziele luistert. 11.40 Orgel (Bach, Franck). 12.00 Angelus. 12,03 Pianowerken van Ravel. 12.30 Weerpraatje. 12.33 Orkest. 12.55 Zonne wijzer. 13.20 Orkest. 13.45 Operamuziek van Gounod. 14.00 De Belgische zangeres Nini de Boël. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Schoolradio. 15.30 Uit operettes van Sullivan, 16.00 Voor zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Na schooltijd. 17.15 Wigwam-jarigen. 17.45 Amusements orkest. 18.10 Sportpraatje. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Parapsychologie. 19.15 Het blaasinstru ment in de kamermuziek. 19 45 „Dit is leven" 20.05 De gewone man 20.12 Sonate van Bach 20.30 Lijdensmeditatie. 21.30 Titi Fermin, zang. 22.45 Gebed. 23.15 Boedapester Strijk kwartet (Schubert), De „Oslofjord" in zijn element Kroonprinses Martha van Noorwegen heeft Zaterdagmiddag op de werf van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouwmaat schappij te Amsterdam het vlaggeschip van de Noorse handelsvloot gedoopt en te water gelaten. Eén minuut voor drieën waren alle ob stakels weggehaald, die het schip konden beletten in zijn element te glijden, behalve een ijzeren balk, die midden onder het schip ervoor zorgde dat de tewaterlating niet te vroeg zou geschieden. Op de tribune bevonden zich het Noorse kroonprinselijk paar, de minister van Ver keer en Waterstaat, mr. D. G. W. Spitzen, de minister van Economische Zaken prof. dr. J. R. M. van den Brink, de chef van de Marinestaf vice-admiraal jhr. E. J. van Holthe en voorts een groot aantal Noorse en Nederlandse gasten uit regerings- scheepvaartkringen. Om precies drie uur liet kroonprinses artha de fles cham pagne door een tik met een ivoren hamer op een knop tegen de scheepswand stuk spatten. Zij sprak hierbij de'woorden uit: „Ditt Navn skal vaere Oslofjord. Maa held og lykke foelge dig paa havene" (Je naam zal Oslofjord zijn. Mogen geluk en voorspoed je volgen op de zeeën). Onder het schip werd tegelijkertijd de ijzeren balk weggerammeid en statig gleed de Oslofjord in het IJ-water. Het grote witte schip werd onmiddellijk door sleepbootjes omringd, die de oceaanreus naar zijn voor lopige ligplaats sleepten. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar de tot receptiezaal ingerichte perso- neelscantine. Hier sprak als eerste de di recteur van de N.D.S.M. de heer F. de Boer een dankwoord tot de Noorse ko ninklijke gasten. Minister Spitzen deelde hierna mede dat het de Koningin behaagd heeft twee man nen, die zich grote vrienden van Neder land hebben getoond, te benoemen tot of ficier in de Orde van Oranje Nassau, na melijk de heer Leif Hoegh, president directeur van de Norske Amerika Linje en de heer H. Ch. Henriksen, directeur van deze maatschappij. Prins Olav van Noorwegen heeft de leden der directie van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouwmaatschappij, de he ren P. Goedkoop en F. de Boer, benoemd tot commandeur in de Orde van St. Olav. Mr. J. Overweg, lid van de directie van de Kon, Machinefabriek Stork en Co. N.V. te Hengelo werd benoemd tot officier in de Orde van St. Olav. Het gezelschap vertrok om half vijf per boot naar het Amstelhötel. Kroonprinses Martha van Noorwegen heeft Zaterdagmiddag op de werf van de Neder landse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam het vlaggeschip van de Noorse koopvaardijvloot Oslofjorddat op de Amsterdamse werf gebouwd is, te DE „KATOWICE" EN DRIEKWART DEEL VAN DE LADING VERLOREN Personeel van de rederij Doeksen, ver sterkt met een groot aantal losse arbeiders, is. er de laaste weken in geslaagd ongeveer het vierde deel van de lading uit het wrak van de Poolse boot „Katowice" die in water gelaten. Links de Kroonprinses van i de storm van 1 Maart bij Terschelling Noorwegen op het moment, dat zij met het strandde te bergen. Circa 7000 huiden De gelaarsde kat Aerdenhouts Kindertoneel voerde gister middag een operette-bewerking van het bekende sprookje „De gelaarsde kat" op de planken van de goedgevulde stedelijke schouwburg uit. Mevrouw J. van Kampen had als vanouds de algemene leiding, met assistentie van mevrouw Hesmerg voor het instuderen van de eenvoudige dansen. Er waren ongeveer vyftig medespelenden, waarvan het grootste gedeelte nog in de kleuterschoenen staat. Mevrouw Kreugel zat aan de piano. Door de zeer fortuinlijke rolbezetting, de bonte afwisseling van fraaie costuums en de vele toverkunsten bij open doek geraak te het overwegend jeugdige publiek sterk onder de indruk van dit spel. In het laatste bedrijf was de toneelschikking jammer ge noeg vrij onvoordelig, doch overigens heer ste er dank zij een overzichtelijke indeling van de ruimte voldoende sfeer om het ge loof in wonderen te rechtvaardigen. Ge voegelijk hadden zelfs nog enkele beschou welijke passages uit de tamelijk bloed armoedige tekst geschrapt kunnen worden. Ook tussen de figuranten zag men vele staaltjes van opvallende acteerkunst in de dop. Het is te hopen dat er een oplossing zal worden gevonden om de koorzang te versterken, want ook thans bleef het vocale gedeelte behalve in de solopartijen het zwakst. Alles bijeengenomen een voorstelling die een herhaling dubbel en dwars verdient. Alle hulde voor de verbeeldingskracht en het uithoudingsvermogen van de leidsters. D. K, zilveren bijltje de doop van het schip ver richt, rechts het in zijn element glijdende schip. „Let niet op de klok" Paviljoen Dreef zicht in Haarlem was door een tamelijk grote schare goedgezinde vrienden van „De Reünie" bevolkt, die de door zeventien werkende leden vertoonde cabaret-revue „Let niet op de klok" aan meer succes hielpen, dan waarop de kwa liteit van het programma strikt genomen aanspraak mocht maken. De blijmoedige voorzitter der vereniging deelde na afloop van de voorstelling mede, dat men in de toekomst op gezette tijden de kleinkunst zou blijven beoefenen en daar kan geen enkel bezwaar tegen bestaan, want wèl is bewezen dat het de voornaamste solisten niet aan geschikte capaciteiten ontbreekt, al dient men zich ernstig te hoeden voor imitatie van de allesbehalve illustere pu blieksfavorieten. Over het algemeen ech ter presenteerde men de vele en zeer ver schillende onderdelen (misschien wat te veel sketches, het gehalte in aanmerking gebracht) in een vlot tempo en met aar dige fantasie. Maar men zal er goed aan doen voortaan de humoristische middelen in een voornamere inrichting dan - bij wijze van spreken- een winkel voor feest artikelen te kopen. Het glansnummer, dat werkelijk een hoog niveau haalde, kwam na de pauze: het optreden van Annie v. d. Wolk- Henzen. eerst met „De soubrette" van Dirk Witte en daar met „De zoen" van Clinge Doorenbos, fris gezongen en frappant ge acteerd. Frans Pennarts verscheen een keer of drie op het kleine, doch voor dit doel bijzonder bruikbare toneel met even onoorspronkelijke als voortreffelijk gede biteerde aardigheden. De geestelijke va der van het geheel, Jan Eizema, oogstte veel niet goed te verklaren bijval met enkele chansons in een taal, die niet die van Charles Trenet genoemd mag worden. De invaller-pianist Ted Koops kweet zich waardig van zijn taak, Doordat men de titel van deze blijkbaar in de smaak gevallen revue aan weerskan ten van het voetlicht wel zeer letterlijk opvatte, begon men eerst na middernacht op de muziek van „The Bamboozlers" te dansen. D. K. en enige duizenden zakjes looistof, tezamen voor een waarde van ongeveer 258.000, zijn voor de maatschappij, die de lading verzekerde, gered. Met het schip moet nu de rest der lading als verloren worden beschouwd. raadt 't Vissertje Een héérlijk recept van de Voe dingsraad: U hebt er voor nodig: 1 l'/3 kilo schol. zout. bloem, (melk), olie. vet. boter of margarine. Was de vis (vooral de buik holte) goed en wrijf ze met zout in. Laat haar dan goed uitlekken en wentel haar door bloem of melk (of een dun pap. je van beide). Laat olie of vet dampend heet (boter of mar garine lichtbruin) worden in een koekenpan. Bak de schol op een heet vuur snel bruin! Eerst de lichte kant. daarna de donkere. Eet in vet gebakken schol liefst warmIn boter, margarine of olie gebakken schol is ook koud bijzonder smakelyk, vooral by brood. Geef gebakken schol bjj gekookte aardappelen, allerlei soorten sla of gekookte groen ten (rode kool, bieten, worte len. enz. Republikeins antwoord op de uitnodiging der UNO.commissie BATAVIA (Aneta). Het door de re publikeinse minister Leimena na zijn terug keer uit Banka aan de heer Critchley over handigde antwoord van ir. Soekarno in ver band met de uitnodiging van de commissie der UNO voor Indonesië tot deelneming aan de conferentie te Batavia, is vervat in een brief, die is ondertekend door Moham med Roem. In deze brief wordt gezegd, dat besloten werd, de uitnodiging van de com missie te aanvaarden, doch cr wordt aan toegevoegd: „Aangezien deze aanvaarding „alvorens door Nederland werd toegestemd in een herstel van de republikeinse rege ring te Djokjakarta", waarschijnlijk „ern stige misverstanden bij de republikeinse leiders in andere delen van het land en daarbuiten, alsmede bij het Indonesische volk in het algemeen" tengevogle zal heb ben, welke misverstanden „ongetwijfeld een eventuele bijlegging van het Indonesi sche geschil nog meer zouden bemoeilijken" wordt tevens nadrukkelijk verklaard, dat deze deelneming aan de conferentie nood zakelijkerwijs een beperkt karakter zal hebben, althans gedurende de eerste fazen der besprekingen. Na verwijzing naar de desbetreffende passages in het rapport der UNO-commis- sïe van 1 Maart en naar de debatten in de Veiligheidsraad, onderstreept de republi keinse brief, dat wederinstelling van de republikeinse regering te Djokja „voor waarde is voor vruchtbare onderhandelin gen". Vervolgens wordt gepreciseerd, dat de republikeinse delegatie bij deelneming aan de besprekingen te Batavia „aanvan kelijk" alleen in staat zal zijn „de practi- sche bijzonderheden van het herstel der republikeinse regering te Djokja te bespre ken." De brief besluit met. het uitspreken van de hoop, dat Nederland in principe met een dergelijk herstel „reeds dadelijk bij het be gin" zal instemmen, teneinde de republi keinse regering in staat te stellen, te Djokja „en op grond van de onomstootbaar vast gestelde wensen van haar volk, essentiële besluiten te nemen met betrekking tot de resolutie van de Veiligheidsraad van 28 Januari en de richtlijnen van 23 Maart". Sumatra-conferentie geëindigd BATAVIA, 2 April (Aneta). De slotzitting van de Sumatraconferen- tie, die Dinsdag te Medan is begonnen, duurde van Vrijdagmiddag vier uur io 12 uur 's nachts. Aan het einde van de be sprekingen werd een uitvoerige resolutie aangenomen, waarmee alle deelnemers in stemden, hoewel Siak, Bangkalis, Banka en Billiton zich van stemming onthielden, omdat hun mandaat onvoldoende was. De overige twaalf ondertekenaars van de esolutie zijn: Indragiri, Bengkoelen, Djambi, Lampong, Minangkabau, Riau, Si- bolga, Noord Tapanoeli, Zuid Tapanoeli, Sabang, Zuid-Sumatra en Oost-Sumatra. In de resolutie concluderen de deelne mers, dat zij de spoedige totstandkoming van de uit gelijkwaardige en gelijkgerech tigde deelgebieden bestaande vrije souve- reine Verenigde Staten van Indonesië, als gelijkwaardige partner verbonden met Nederland, met alle middelen zullen be vorderen. Zij overwegen daarbij dat Su matra bij de staatkundige vorming en op bouw van de Verenigde Staten van Indo nesië een belangrijke rol zal dienen te ver vullen, hetgeen zij alleen mogelijk achten indien het eiland op basis van de volkswil wordt geordend en dat derhalve de staat kundige opbouw van de gebiedsdelen, be rustend op de volkswil moet worden be vorderd, opdat deze gebieden ten spoedig ste als zelfstandige gebiedsdelen van de Verenigde Staten van Indonesië worden erkend. De vergadering besloot op gezette tijden bijeen te komen en door het instellen van een permanent contactlichaam, waarin de deelnemers op gelijke wijze vertegen woordigd zijn, de vorming van de V. S. 1. en het streven naar een krachtig en eens gezind Sumatra te bevorderen. In de over wegingen van de resolutie werd ook op genomen, dat zelfs door verschillende delegaties de wenselijkheid werd geuit te komen tot een staatkundige eenheid voor geheel Sumatra. Ku Klux Klan dreigt De 59-jarige Amerikaan William Lowe, wonende in East Orange (New Jersey) heeft het stoute voornemen ruzie met de beruchte Ku-Klux-Klan te maken. Bij voorbaat heeft hij echter al politie-bewa- king gevraagd en de hulp van een gerechts hof ingeroepen. Lowe heeft het misnoegen van de heren opgewekt door een advertentie in een van de plaatselijke bladen inzake -de verkoop van zijn huis. Niemand zal bezwaar hebben dat Lowe zijn huis te koop aanbiedt, maai de advertentie bevat de uitdagende mede deling dat niet alleen blanken, maar ook neger-gegadigden welkom zijn. En bij het lezen daarvan heeft de Ku Klux Klan maar direct de handschoen opgenomen en is zij briesend van verontwaardiging Lowe gaan bestoken met een stroom van dreige menten per brief en per telefoon. De naam van de klan wordt niet ver zwegen, maar integendeel op opvallende wijze vermeld en de bedreigingen voor Wil liam en zijn gezinsleden zijn niet mals. Lowe zegt, ondanks alles zijn aanbieding gestand te zullen doen. Intussen zijn jus titie en politie bezig een onderzoek in te stellen. 32. Het waren een hele massa agenten, werpt hem in de folterkamer! Ik spreek die met een zwaar gekraak van laarzen namens de Allerverhevenste Bey van Kro- de trap op kwamen maar zij waren niet I mostan, die deze schurk niet kent en niet alleen! Er kwam nog een heer met hen wenst te kennen! Ik ben Ben Piep-seh, de mee, en dat was geen gewoon heer, maar Eerste Grootvizier van de Bey! Ik eis zijn een rijk-geklede Oosterling. En deze ste- gevangenname! De Bey lijdt een onnoe- vende aan het hoofd van de politie-macht I melyk leed door het misbruik., dat deze rechtstreeks op de deur van Joris' kamer schurk van zijn naam maakt! Bovendien af, en riep verontwaardigd: „Hier rekt de i handelt hij in caponiet, dat aan de Bey nietswaardige zijn leven! Grijpt heni en\ toebehoort!" „Och, och, wat gemeen is die A Joris tochdacht Panda, die het allemaal hoorde maar Joris trok zich nergens iets van aan en liep kalm tussen de agenten door, waarbij hij zijn petje afnamen om dat de agenten dachten dat hij de huis knecht was lieten ze hem rustig lopen. Maar Panda doorzag nu alles, en hij riep: „Dat is hem! Hij is het! Pak hem maar, want hij is weer gemeen!" Want Panda had medelijden met alle mensen, die door Joris bedrogen waren.... Hoezeer nietige dingen de sim» verkeer vermogen tc .J?0®1»'-, Zaterdag gedemonstreerd S®® »S zitter van een kleine orani. Niet dat hij met behulp va "LMx*k ravages aanrichtte, want daan te gering van structuur HilïÏÏ' >aS voertuig slechts op een sttiS?** aan de Imkerkant van de Grr,l?5hf»ü Dat strategische karakter paald door een melkwagen a®65*»- rechterkant op dezelfde hooifeI? 4 dat hij zich er van overtuigd fc geen agent in de buurt was en a il' verkeer op niet tè verbeteren "S geblokkeerd, steeg hij ui} en g». aan mijmerende observatie etalage. Aangezien de Grot. n op Zaterdagmorgen een zeer dn.ïï*1® is, groeide achter het obstakel S'f" motorrijtuigen van allerlei grootte. Het duurde bovendien IS" de slachtoffers van deze blokkï l®" nen op niet te miskennen wij?!,,?* langen naar snelverkeer om t. 'e' geduchte activiteit met de di,i claxon. Tussen de schrille uil2?'" kleine Europeanen mengde zich geluid van twee autobus-toe^»?.1 hoorns van de Amerikanen bliezen nadrukkelijk hun tweetonfe kwamen ook nog Vox Humana???' aan deze geïrriteerde symphjfj maar aangez.cn de taal van nijdige lemmers van zeer krachtig allure? wij ons van exacte Weergave derha Um.dem Or de mm uit de blokkade-,»? die zich ongetwijfeld als een soort sf lofsky in vestzak-formaat moet hebh? voeld had dat alles slechts de Sgg dal hl] zich slaneng naar een vo1»S winkelruit begaf. Eerst toen de cliyS zulke hevige vormen aannam, dat d» zo ongeveer tot in Haarlem-Noorj 2 verontruste bewoners werden open.»? ven. drong het langzaam lot hem dn? men zijn aandacht trachtte te trekken Met een aan grote traagheid mw. waardigheid zelte hii op halve krachl t? naar ziin vehikel steeg bedaard in JS niet nalatend de fraaie gevels van de be omringende percelen aan een nam.»; onderzoek te onderwerpen, en tastte'te, slotte naar de knoppen, die de mot® het lopen moesten brengen. Met zeer grote tevredenheid bi hij de Decibels, die achter hem g ceercl werden en reed hij weg, 7,0 langzaan als zulks mogelijk was zonder het apparaii af te laten slaan. Zelden zagen wij zoveel paars-woedeé gezichten, zoveel heerhjke lente-sten- mingen vermorzeld, als in de serie vee- tuigen die hem op de bumper volgde. Kraaien roken lont De stad Montezuma, in de staat Xe» York, wordt sinds enige weken geteste! door een kraaienplaag. Bij duizenden ben de zwarte vogels zich daar verzan*!: en terwijl hun gekrijs de kinderen uit slaap houdt en de gemeentereiniging X schoonhouden der straten niet meer ka bijbenen, wordt in de tuinen de jonge groente volkomen weggevreten. Met goedvinden van het bestuur van os staat is de bevolking daarom tot een tegen offensief overgegaan. Het kraaieniegtr bood daar de gelegenheid toe omdat het 's nachts altijd op hetzelfde terrein bivak keerde. Omdat men blijkbaar de atoombom wat te erg vond en er minstens driehonderd dode kraaien aan de Cornell universiteit moesten worden afgestaan voor weten schappelijk onderzoek, gebruikte men vijf honderd ladingen dynamiet, die in het holst van de nacht tot ontploffing werden gebracht. Te oordelen naar het lawaai, de wol) vuil, welke over de stad werden uitgesl en het grote aantal kapotte ruiten, was de explosie een geweldig succes, Maar rca vond die volgende morgen geen enie!» 'dode kraai. Alsof ze geweten hadden -welk gevs hen bedreigde, hadden ze ditmaal over nacht op een terrein dat enkele kilometen uit de buurt lag. De groenten zullen nu dit voorjaar sd duur worden in Montezuma. En wie es kraaien hoort krassen, krijgt stellig de in druk dat zij schaterlachen. Beertje. In een grot te Bissea inPiemontii het geraamte gevonden van een holen- beer. Men heeft uitgemaakt, datdebK in staande houding ongeveer zeven meter hoog was. Periodiek. De Verenigde Staten en Enge land hebben nota's aan Bulgarije, Hon garije en Roemenië overhandigd, waarin deze landen van „herhaaldelijke schen dingen" worden beschuldigd van de voorzieningen in de vredesverdragen betreffende de rechten van d* Canada heeft de Amerikaanse Vu.-o--- woordigers in die landen verzoen' mededeling tè doen van zijn instemming met het protest. (Canada onderhoud' zelf geen diplomatieke betrekkingen met genoemde landen). Oefening. Men verwacht dat omstreeks 40.000 Amerikaanse manschappen zui len deelnemen aan militaire manoeuvre op grote schaal, die omstreeks lo AP; in de Brits-Amerikaanse zóne van Duitsland zullen beginnen. Volgens ees bekendmaking van de legerleiding len practisch alle manschappen v3" Amerikaanse commando in Europa dfc-' nemen. De „strijd" zal zich richten teg^ een denkbeeldige aanvaller, die v" grensincidenten veroorzaakt. Kinderwagen-bank. De directie van c- Bavside National Bank in New City poogt zich bij haar vrouwe®] cliëntèle populair te maken aooi inrichtingen van een zogenaamd njj derwagen-loket". Dames met w wagens kunnen, via een van net keer gescheiden pad, voor een 1 loket langs rijden en 7.0 haar b behartigen zonder haar kroost uit oog te verliezen. Collectief recept» De Roemeense KS«* heeft in het kader van haar r-'"™» satieprogram gisteren alle overgenomen. Hoelbloedig. De schade, die tedw f jaar in Frankrijk door de spun wordt aangericht, is zeer aan Vooral suikerbieten hebben er erg te lijden. Het technische sufte* J instituut heeft enige offerd aan het met kracht van deze plaag. In Vexin mJ& gaan vliegtuigen een middel, dat geheel onschagggT warmbloedige wezens is, uiiswv

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 2