De vijfde Mei: een dag van herdenking en vreugde Velsen één beperkt Velsen-Noord IJmuiden Beverwijk IJmuiden-Oost „Ze lacht niet feestelijk." wnsdag^aprilj94! TJ MUIDER COURANT Velsens monument krijgt een centrale plaats in de viering aardige ue"n= dc DuitSe bezel waarop VlL n jjet is in de loop veriest we^dc traditie geworden >>KU Ifnen uit bet verzet te herd it gevallenen iu üch voor ien en de B.u_ Mej njet j_ etappen ondernomen c Bond Velsen een ;iy,~ dag bezetters der x om herden- oor om zonder om op uit een illegale 61 y \,*n erewacht, dl» dit iae Mldsat en een oud-il matroos. nlonument aan de Z werker, bu het m militaire zrjde te Plaalsffnz reeds toegezegd. De oud-. aanmerking willen eale werkers a nt op de vijfde Me men W1 het gekken, kunnen zich melr erewacht Thyssen, Wijk aan Zeeer- weg°15 te lJmUiden"°0St' Kranslegging. Zeeweg is de -ille. i ko- e Mei de melden b«tW stelt zich verder voor om op w!; M.1 tussen 10 en 11 uur een Je vijfde. Mei tuss momunenl te orgam. lo-anslegging b» djt huldeblük aan 1STZz Sers wensen deel te 1,!" ituen zich om kwart voor tien in nernen, dienen verzameien, van jeltPatronaaUgeo gelegeI1heid zal lmj- '^"eregroct aan de slachtoffers te ""•ft.! andere jaren ook het geval is Si <*n masssle op- Om Hen uur planting van een Oranjeboom in Driehuis i in de avond van de vierde Mei de J, van Driehuis, ongeacht rang, "aloof of politieke overtuiging zich Sn. geschaard achter het bestuur H" a, Oranjevereniging „Driehuis", om t.,S het monument in de urnen- e" het Crematorium te Velsen, welke ft aaat via d™ begraafplaats „Wester- de gevallen doden te herdenken, zal id van de 5e Mei hen wederom *£5 vinden om aan een andere plech- jjleid deel te nemen. w ul om 1» nnr de JuUanaboom wor- 1'Sdil'zal geschieden is nog niet met ?5 M te zeggen, er zijn besprekingen "2. met burgemeester en wethouders ifi, de directeur van de plantsoendienst S, meest geschikte Piaats. Santpoort-dorp Ce wonderen van het heelal "ne Interkerkelijke commissie der samen- «Sende kerken te Santpoort organiseerde Maandagavond in het Jeugdhuis van de Vaderlands Hervormde gemeente een film- irad die veel belangstelling heeft ge- ^TCorzitter de heer H. Meyer opende fcfeenkomst met gebed, waarna hij het «.'kaf aan de heer De Heer, die in Hol- inrood enige tijd met de vervaardigers van tóe rolprent heeft samengewerkt. De heer Da Heer gaf een korte beschrijving van de inhoud en legde de nadruk op de hoge waarde van de verfilming van de wonderen dar schepping. De kleurenfilm „De wonderen van het heelal" geeft een indrukwekkend beeld van de sterrenwereld en licht een tip van de geheimzinnige sluier op die over de levens geheimen van bloemen en insecten hangt. Door middel van ingenieuse telescopen en aeienaamde intervallcamera's is het de cceateurS'gelukt een opzienbarend inzicht lê geven van de vele mysteries die de na- l.: omsluiten. Deze nieuwe 'Amerikaanse film heeft een ^godsdienstige achtergrond en belicht de natuur uit het oogpunt van een gelovige «reld. De avond werd besloten door de heer Meyer, die in het kort de betekenis van deze uitstekende rolprent belichtte. HET „H00GELAND" VRAAGT WEER DE AANDACHT. Woensdagavond wordt in het Santpoortse Jeugdhuis een filmavond gehouden ten bte van het werk der Hoogeland-stichting. Behalve de film: „het Hoogelandse werk in Meuren" wordt ook vertoond de rolprent: Was het zijn schuld alleen?" BIJZONDERE PAASDIENSTEN. »r het Interkerkelijk Comité der Protestantse Kerken is besloten om op 112 April een bijzondere Paaswij- :nst te houden in de Nederlands Hervormde Kapel in Santpoort. Als sprekers zullen optreden ds. D. G. jan Wijngaarden uit IJmuiden en ds. J. C. «tos uit Haarlem. Het Gereformeerd mageluatie Zangkoor werkt mee. Velsen speelde gelijk k eerste degradatie-wedstrijd van Vel- 1 ^e Santpoorters één winstpunt 4 *i»erd en ac^®raf bekeken mogen zij 5 m l'ajt niet ontevreden zijn. De ■'Ce-kiassers bleken inderdaad wel iets voetballen af te weten en gaven de n-ploeg goed partij. Als zij beter op waren geweest, dan was het zeker V-| JJn ene doelpunt gebleven. 'eisen had Nijssen weer in de gelederen, genoeg moest hij weer uit- ïn' opvolger Graman deed echter werk' zodat Nijssen's Sn had i .ma n*et zulke funeste gevol- cvv"°b üe Desl»ssingswedstrijd tegen VT'J0Vendlen was nu ook doelman Wertaouee' wa* beter op dreef en het aantal doelpunten '«den ,e der Velsenaren debu- Doata r,^ buitenspelers Kramer en SrJC®fenoemde, die Ninaber op Huflif JJf Verving, viel het minst op. tenen tu Saïverde, de jeugdige rechts- fóiinw!»? Bakkum, die natuurlijk tul aan d f wefd gehouden, kwam dit- CTST® ni6t toe- Het was ''talig nam6 ene Vclsen-s°al ™>r Agenda voor Velsen en Umuiden Tbaiia,l?,?'S5AG 5 APRIL Wnevo«sc'laduwen"- sa?t?dyo 6 april «3Ei"1* sI>rcckuur Wethouder Des avonds om 8 uur is er een Oranje film-avond in het Rex-theater, waar onder meer gedraaid worden: De Prinsesjes padvindsters en de inhuldiging van Hare Majesteit Koningin Juliana en de feeste lijkheden in Amsterdam. Na de pauze volgt de kleurige Olympiade- film: Olympische Spelen 1948, onder regie van J. Arthur Rank, waarin onze landge note Fanny BlankersKoen haar triomfen viert. De heer P. Heiloo 25 jaar bij de Hoogovens De heer P. Heiloo herdacht dezer dagen het feit dat hij een kwart eeuw geleden in dienst trad bij de Konink lijke Nederlandse Hoogovens en Staal fabrieken te IJmuiden en de afdeling Vervoer van het transportwezen heeft deze gelegenheid te baat genomen om uitdrukking te geven aan de warme gevoelens van waardering en vriend schap die zij de jubilaris toedraagt. Als eerste spreker beklom de heer A. van der Mey, die zijn rustig burgerschap van gepensionneerde had onderbroken om zijn oude collega te huldigen, het podium. De gelukwens van de diiectie mocht de jubilaris in ontvangst nemen bij monde van de voorzitter der directie ir. A. H. Ingen Housz, die hem de gebruikelijke enveloppe overhandigde. De heer J. Rijkeboer sprak namens de bedrijfsdirectie en vereerde de jubilaris met het getuigschrift en het ge denkbord van de maatschappij. De heer J. Duyn, lid van de kern, prees het streven van de jubilaris om het geeste lijk peil van de arbeiders omhoog te bren gen en stipte zijn werk als regisseur en ijveraar voor het toneel aan. Namens de jubileumkas van het trans portwezen overhandigde dé heer W. Wiers- ma, chef van het transportwezen, een prachtige fauteuil en prees de heer Heiloo voor de wijze waarop hij steeds zijn werk verrichtte. De geest van vriendschap die de afdeling kenmerkt was voornamelijk te danken aan de heer Heiloo, aldus spreker. De leider van het ontwikkelingswerk van Hoogovenstaten, de heer A. Demmers, stel de de jubilaris tot voorbeeld aan de jonge ren. De heer P. Heiloo Jr. dankte de oud kameraden voor de huldiging waarna de jubilaris in ontroerende woorden dank bracht voor de hem bereide feestdag. Zandstorm over Velsen Zon en wind hebben Maandag een ware zandstorm over Velsen gejaagd en op de open stukken- langs de nieuwboüw werden wandelaars en fietsers belaagd door een bombardement van stuifzand, dat niet al leen gevoelig aankwam, maar ook sporen achterliet in de vorm van woestijnen-in- gelaatsplooien. De gemeenfereiniging gaat, wanneer na een dergelijke uitschieter van Moeder Na tuur de elementen weer wat tot bedaren zijn gekomen, direct aan het werk met haar Sisyphus-arbeid en het zand wordt op ho pen geveegd om later weggevoerd te wor den. De zogenaamde „tussentuinen" in de nieuwbouw-wijken van Velsen-Noord en IJmuiden-Oost veroorzaken de meeste last en slechts een afdekking met zwarte grond kan herhaling van de hinderlijke zand stormen voorkomen. Men hoopt nog dit jaar een groot ge deelte van de gereedkomende „tussentui nen" aldus te kunnen behandelen. Tot zo lang zal slechts een stofbril en een deksel op de eetwaren (want binnenshuis wil het ook nog wel eens stuiven aan de Willems- beekweg!) redding kunnen brengen. „Verduistering" in Noord. De harde Zuidwestelijke windstoten heb ben ook de bewoners van Velsen-Noord de gehele Maandag dwars gezeten. De vlakten ten Westen van de Wijker- straatweg leverden zoveel fijn stuifzand op, dat het vrijwel ondoenlijk was zich langs de verkeersweg te begeven. Zware zand wolken verduisterden bij de krachtige windstoten de straten en open plaatsen, maar nog erger was, dat het fijne zand ook hier in de huizen drong en zelfs tot in de gangen en kamers kwam. Pas nieuw aangelegde voortuintjes sto ven blank, zodat van het jonge gras en de planten niet veel overbleef. Bij verschillende woningen lag het zand voor de voordeur tot boven de stoeprand. Maandagavond nog waren bewoners bezig het teveel te verwijderen. De krachtige wind was verder oorzaak, dat weer verscheidene dakpannen in Velsen sneefden. Schade aan de groente De harde Zuid-Westenwind heeft aan de jonge vooi'jaarsgroente veel schade aan gericht. De nog jonge sla, wortelen, spinazie en bloemkool hebben bovendien veel hinder ondervonden van het stuifzand. VELSENS SPAARZIN. Bij de Rijkspostspaarbank te IJmuiden werd in de afgelopen maand 89.703,62 ingelegd en 82.130,41 terugbetaald. Er gingen te veel makke kalveren In één hok De Velsense politie heeft gelukkig kunnen optreden tegen een wel zeer laakbaar geval van dierenmishandeling. Een vrachtauto van een expediteur uit Rotterdam vervoer de namelijk niet minder dan 80 kalveren in een wagen, die hoogstens ruimte bood aan de helft van dit aantal. Drie van de arme dieren hadden de lange reis uit het Noorden niet overleefd en werden dood uit de wagen gehaald. De expediteur moest naar de politiepost in Velsen-Noord rijden, waar op zijn kosten 40 dieren in een veewagen van een expe diteur uit Santpoort werden overgeladen. De kalveren werden daarop naar Rotter dam vervoerd. Hulde aan de politie voor haar snel op treden tegen dit ergerlijke exces; de be trokken expediteur zal er meer van horen. DAMES VAN T.V.IJ. IN HET GELID Na de adspirantleden van de Turnver eniging „IJmuiden" hebben nu ook de da mes juniores en de dames seniores haar onderlinge wedstrijden gehouden. Winna ressen werden bij de junioren: eerste gelid: mevr. R. de Korte-v. Veelen, tweede gelid: mej. G. Zeeuw en derde lid: mej. A. E. van Vrede en bij de senioren ging de eerste prijs naar mevrouw E. Goos-Klinge. „Weduwensteun" deed belangrijk werk De vereniging „Weduwensteun", welke door en voor de personeelsleden van de Papierfabriek Van Gelder Zonen 21 jaar geleden werd opgericht en Maandagavond in gebouw „Concordia" haar jaarvergade ring belegde, heeft ook nu bewezen in het afgelopen jaar zeer belangrijk sociaal werk te hebben verricht. Hoewel de heer A. Geerlofs, voorzitter, de geringe belangstelling voor het werk der vereniging in deze bijeenkomst be treurde, kon hij op twee belangrijke feiten wijzen. Het ledental overschreed de duizend personeelsleden en de uitkering kon wor den verhoogd tot 400,— per sterfgeval. In zijn jaarverslag onderstreepte de heer W. C. F. de Wijs, secretaris, de beide be langrijke mijlpalen nog eens, daarbij tevens gewag makend van het hoge aantal sterfge vallen in 1948, dat 16 bedroeg tegen 5 in 1947. Het ledental bestaat uit 693 gewone leden, 129 gepensionneerden en ruim 200 adspirant-leden. De nagestreefde centralisatie met het fonds van de fabriek te Renkum kon wegens het hoge sterftecijfer te Velsen niet ten uitvoer worden gelegd. De voorzitter dankte de secretaris voor diens activiteit, waardoor hij het belang rijkste deel bijdroeg om het ledental 1000 te doen overschrijden. Het kasverslag van de heer J; Menzel, penningmeester, vermeldde een totaal-be drag aan inkomsten en uitgaven van ƒ7.012,05, waarvan in de 16 sterfgevallen totaal 5600,werd uitgekeerd en een saldo van 1400,resteerde. In 21 jaren werd totaal uitgekeerd over 134 sterfgevallen 46.113,53, zijnde gemid deld 344,—. Met nadruk werd gewezen op de moge lijkheid, dat door het grote getal gepension neerden (129) de eerstkomende jaren een hoog sterftecijfer niet uitgesloten is. Zowel de penningmeester, wie décharge werd verleend, als de lijstlopers werd dank gebracht. Na stemming zagen de heren A. Geerlofs, voorzitter, en C. H. v. d. Aart en Chr. Schrijver zich herbenoemd als bestuurslid. Een verzoek tot wijziging van het regle ment, verband houdende met uitbetaling der uitkering aan anderen dan weduwen moest het bestuur, na serieus onderzoek naar de eventuele mogelijkheid, adviseren niet te aanvaarden, daar dan mede aan het doel der vereniging zou worden voorbij gegaan. Uit de vergadering kwam echter een ander voorstel, waartoe eveneens regle mentswijziging nodig zal blijken. Na langdurige bespreking werd besloten het betreffende voorstel schriftelijk te doen indienen, opdat na een hiervoor uit te schrijven ledenvergadering zo mogelijk per referendum al of niet een beslissing zal vallen. Dansend D.S.S. besloot het seizoen Als April zijn intocht doet, gaan de ver enigingen aanstalten maken het winter seizoen te besluiten. De dansclub van D.S.S. heeft ditmaal de primeur gehad. In een allergenoeglijkst samenzijn hebben de talrijke clubleden gezamenlijk de voeten in beweging gebracht, om onder leiding van de heer John Stol de samba, tango, rumba en vele andere bekende dansen te demonstreren. De heer Stol en zijn vrouw hebben alle eer van hun lesgeverij gehad. Het is geble ken dat de leden, jongeren zowel als zij die meer op leeftijd zijn, willige en vlotte leer lingen zijn geweest, die vol gratie de moei lijkste variaties kunnen uitvoeren. De onvolprezen Sint-Bernards-wals was het hoogtepunt van de avond. Om afwisseling in het programma te brengen hebben de bekende „Cow-girls", die indertijd stormenderhand IJmuiden met hun frisse liedekens en charmante ge baren veroverden en derhalve graag gezie ne gasten worden genoemd, het podium beklommen en verdiend applaus geoogst aan het eind van hun optreden. Wat is echter een avond zonder puntige opmerkingen en grappen. De heer A. Westgeest heeft hiermede zijn aandeel gehad in het slagen van het feest. En zo is deze sluitingsavond een aaneen schakeling van vreugde geworden, waarop het bestuur met voldoening kan terugzien. Binnenkort gaat de roltrommelwagen met de nieuwe vuilnisemmers werken Tweehonderd per dag worden er uitgereikt De eerste duizend nieuwe vuilnisemmers zijn nu in IJmuiden door de gemeentereini ging uitgezet en met een tempo van 200 250 stuks pér dag hoopt men deze maand de resterende 3000 ook aan de „huurders" uit te kunnen reiken. Deze stroom van emmers naar de bur gerij wordt echter binnenkort vermoe delijk volgende week onderbroken door een eerste proef met de daartoe verbouw de roltrommelwagen. t>e directie van de reiniging wil namelijk in het deel van IJmuiden, dat van nieuwe emmers voor zien is, eens proberen, hoe de roltrommel- wagens, die in eigen garage en volgens eigen procédé zijn verbouwd, voldoen. De fabrikant van de vuilnisemmers heeft indertijd toegezegd, dat aan het eind vSn 1949 nog eens 4000 emmers voor Velsen zouden worden afgeleverd, maar de mate riaalpositie maakt op dit punt een slag om de arm noodzakelijk. Zoals men weet, heeft Velsen 12.000 em mers besteld. Een haringlogger werd drijvend hótel In de Friese centra van watersporttoe- risme worden voorbereidingen getroffen om straks de gasten uit binnen- en buitenland te kunnen ontvangen. In Langweer is een haringlogger geheel verbouwd en als hötelschip ingericht. De grote ruimte onderin werd gebruikt voor het maken van veertig slaapvertrekjes. De bovenbouw heeft een eetsalon, een kom buis, een bar en een serre. Dit hötelschip draagt de naam „De alve marren" (De elf meren). Dat vooral de bui tenlanders er belangstelling voor hebben blijkt uit het feit, dat van de tot nu toe voor dit jaar ingeboekte gasten meer dan de helft uit het buitenland komt. De bouw van zeiljachten is dit voorjaar in Friesland niet groot. Door de hoge weel debelasting krijgen de werfeigenaren uit het binnenland practisch geen opdrachten. Wel heeft m^n in Amerika belangstelling voor de specifiek Friese jachtjes. Brabantse Hoogovenman in de bloemen De heer V. 3. v. Loon 25 jaar bij het bedrijf Het feestelijk versierde schaftlokaal van de Bouwafdeling van de Hoog ovens bevattte bijna alle medewer kers van die afdeling, toen de heer V. J. van Loon, baas bij de Spoorploeg, en zijn echtgenote naar het podium werden geleid om te worden gehuldigd ter gelegenheid van des heren van Loon's zilveren jubileum. Bij monde van ir. A. H. Ingen Housz, voorzitter der directie, mocht de jubilaris de gelukwensen in ontvangst nemen, welke felicitatie uiteraard van de gebruikelijke enveloppe vergezeld ging. Hoofdingenieur J. Rijkeboer bracht de hulde en dank namens de bedrijfsdirectie over. Spreker memoreerde, hoe de jubila ris uit het Zuiden naar Noordholland is getrokken en dat het hem, hoewel hij altijd een goede Brabander is gebleven, zo goed is bekomen, dat hij het een kwart eeuw heeft uitgehouden. Aan het slot van zijn toespraak vereerde de heer Rijkeboer de jubilaris met het Gedenkboek en het getuigschrift der Maat schappij. De heer H. Groeneboom, opzichter, bracht de hartelijke gelukwensen over van allen die bij de Bouwafdeling werken en die hem in hun kring gaarne hebben opge nomen. Zijn ijver en vakmanschap worden door de leiding van de Bouwafdeling zeer gewaardeerd, waarvoor hij hem dank bracht. De heer G. Schelvis, directe chef van de jubilaris, zeide onder andere dat zijn werk altijd in orde is. De heer G. Kluft had de taak op zich genomen, het geschenk der afdeling te overhandigen, van welke opdracht hij zich met een hartelijke toespraak kweet. Spre ker noemde de jubilaris de juiste man op de juiste plaats, vooral ook door de goede en prettige wijze waarop hij met zijn men sen weet om te gaan. Als merkwaardig be wijs van trouw vertelde hij nog, dat de heer van Loon ook op deze gedenkwaardige dag bij zijn gang naar het feestlokaal gebruik had gemaakt van het „pontje van Donker sloot" waarmede hij al die jaren was over gevaren. De jubilaris sprak een dankwoord in sappig Brabants. V.V.IJ. wint zijn eerste wed strijd voor de K.N.V.B.-beker Zaterdag is V. V. IJ. de gast van D. V. V. A. in Amsterdam geweest en heeft zij kans gezien een 6-1 overwinning in de wacht te slepen. Hoewel V.V.IJ. niet in grootse vorm was hadden de IJmuidena- ren weinig moeite met het slecht spelende D.V.V.A. Toch wisten de Amsterdammers, door een fout in de V.V.IJ.-verdediging, het eerst te doelpunten en zij brachten de stand op 1-0. Bij dat ene doelpunt is het echter gebleven. Na een serie goed opge zette aanvallen van V.V.IJ., die echter steeds moesten stranden op paal of lat, wisten de IJmuidenaren vrij spoedig de gelijkmaker te scoren (1-1). Na de rust pakte D.V.V.A. goed aan, maar ook V.V.IJ. voerde het spelpeil op. IJmuiden wist nog vijfmaal het Amster damse net te vinden en zo kwam het einde van de wedstrijd met* 'eeri 6-1 overwinning voor V.V.IJ. Ongewone sleep Een niet alledaags transport is Maandag van de Britse haven Gravesend naar de Nieuwe Waterweg vertrokken: een stalen cylinder van 24 meter lengte met een doorsnee van drie meter en een gewicht van 108.000 kg zal naar de raffinaderij van de NV., de Bataafse Petroleum Maatschap pij (Koninklijke Shell-groep) te Pernis worden gesleept. Het betreft hier een „dub belganger' van de grootste cylinder, die ooit in Engeland geheel van gelast staal werd vervaardigd. Zij zal deel uitmaken van de installaties te Pernis, waar een groot uitbreidingsplan in uitvoering is. Hierdoor zal in 1952 de bewaringscapaciteit van deze raffinaderij tot 3^2 millioen ton verhoogd worden. De cylinder werd gemaakt bij G. A. Harvey and Company te Woolwich. Het eerste exemplaar werd een jaar geleden gemaakt voor Venezuela. De moeilijkheden die zich toen bij het transport voordeden, gaven de firma thans aanleiding, dit tweede gevaarte met lucht te vullen, het met een kraan in de Theems te deponeren en naar zyn doel te laten slepen. De kolos, welke thans naar Nederland wordt gesleept, is er een van de vele die op de raffinaderij worden opgesteld. Hij is bestemd voor de in'stallatie, waarmede het actaangetal van benzine verbeterd wordt. Na deze cylinder zullen er meer te water worden aangevoerd, onder andere twee, die thans in fabrieken te Amsterdam en Leiden worden vervaardigd. MARKTBERICHTEN 4 April 1949. Besommingen. Trawlers: IJM 78 Hollandia 5350; IJM 6 Norma 32.580; IJM 15 Cornelis 8860. Loggers: KW 56 KW 124 6170; KW 29 KW 140 KW 17 1965: KW 107 2512; KW 84 2330; KW 24 1730: KW 51 1890: KW 64 1750: KW 28 KW 59 1548: KW 138 1658: KW 227 KW 151 KW 129 5760: KW 108 2024; KW 91 1660; KW 104 KW 125 2030; KW 16 5550; KW 41 6090; KW 89 2400; KW 162 2410; KW 169 BU 33 1500; VL 83 2448: IJM 204 2274. KW 77 1400; KW 210 1570; KW 53 1270; IJM 53 1427; IJM 276 1524; IJM 277 1988; IJM 229 Aanvoer. 250 kisten tarbot en tong, 370 kisten ma kreel, 300 kisten haring, 1000 kisten kabel jauw, 625 kisten koolvis, 170 kisten leng, 1050 kisten wijting, 200 kisten poon. 100 kisten wolf, 870 kisten schelvis. 20 kisten heek, 10 kisten haai, 1100 kisten schol, 350 kisten schar, 15 kisten bot, 100 kisten diversen. Totaal 6530 kisten. 2 trawlers met f 30.800 besomming. Prijzen. Heilbot 2,201,80; gr. tong 1,951,75; gr.m. tong 2,10—1,85; kl.m. tong 2,15—1.90; kl. tong I 2,10—1,80; kl. tong II 1,90—1.75; tarbot I 2,051,60, per kg. Tarbot II 9084; tarbot III 9283; tarbot IV 92—79; tongschar 64—50; schartong 3831; makreel 2621; v. haring 1410,50; gr. schel vis 4027; midd. schelvis 4731; kl. schelvis 42—27; wijting 24—2; poon 12—3.30; kl. wolf 29—24; gr. gul 29—22; kl. gul 29—13; kl. koolvis zwart 1510,50; kl. koolvis wit 24 20; ham 4436; midd. heek 37; kl. heek 21; kl. haai 14; gr. schol 5647;' midd. schol 48—22; kl .schol 27—2,70; schar 15—4,40; bot 203,40. per 50 kg. Kabeljauw 11856; leng 6141; gr. wolf 6051; gr. koolvis zwart 2925; gr. koolvis wit 5247; gr. heek 106, per 125 kg. „Olympia" hield onderlinge wedstrijden Vrijdag zijn de onderlinge wedstrijden van de gymnastiekvereniging „Olympia" beëindigd, waaraan in het geheel 400 leden hebben deelgenomen. Voor jury, leden en leiders kwam hiermee een einde aan een drukke maar prettige tijd. Het paedagogische element in deze on derlinge kamp is van grote waarde ge weest, want niet slechts dat er individueel op de correcte uitvoering van de oefe ningen werd gelet, houding en kleding spraken ook een woordje mee. De directeur Chr. F. Smit heeft de da mes- en jongenswedstrijden geleid, mejuf frouw I. Smit had het bevel over de meis jesafdelingen. Met genoegen valt te constateren dat het algemeen peil van de oefenstof hoger lag dan in de voorgaande jaren. De uitslag van deze kracht- en houding metingen is als volgt: Dames. Ie graad. Bekerhoudster: mej. R. Hoek éOVzPunt, no. 2 Mej. A. de Best, 40 p. 2e gr. No. 1 Mej. A. Krab, 38 p., no. 2 mej. F. v. d. Zee 36% p., no. 3 mej. J. Joris 36 punten. Jongens A no. 1. F. v. Niekerken, 42 p., no. 2 E. de Boer 41 p., no. 3 D. Boogaard 40 p. Jongens B: no. 1 P. Clots 36 p., no. 2 A. Luytjes 35% en A. Bannink. no. 3 W. Visser 35 p. Jongens C: no. 1 N. Aarden burg 35% p., no. 2 N. de Graaf 35 p., no. 3 C. de Boer, P, van Hoven, K. Blok 34% p. Jongens D: no. 1. G. Dekker 39 p.; no. 2 P. van Niekerken 37% p.; No. 3, J. Buisman 37 p. Meisjes A: No. 1. A. Stam 36 p.; no. 2. M. Ramakers 35% p.; no. 3. N. van Duyven- bode; 3. Spoelstra 34% p.; no. 4. Rè Zwier- J. v. d. Hoek 34 p. Meisjes B: no. 1. R. Nat 43 p.; no. 2. H. van Raan 42% p.; J. v. d. Pol 42% p.; no. 3. H. Maché, L. Beuger, H. Zwemmer 41% p. Meisjes C: no. 1. T. Martens 46% p.; no. 2. Th. van Pel 45 p.; no. 3. N. Nierop Groot, I. Huygens, R. Gil lissen 43% p. Meisjes D: no. 1. L. v. d. Graaf 49 p.; no. 2. M. Bakse, G. Drijver, F. van Stippriaan 46 p.; no. 3. R. Zwarter 45 p. Meisjes E: no. 1. T. Zwier 39 p.; no. 2. M. Nierop Groot 38% p.; no. 3. W. Kaptein, T. Pieterman 38 p. Meisjes F: no. 1. T. v. d. Bogaard 48 p.; no. 2. H. Venus 45 p.; no. 3. A. v. d. Velde 44% p. Adsp. Dames: no. 1. C. van Croonenborg 42 p.; no. 2. H. Bannink 39 p.; no. 3. B. Dekker 38% p. Teleurstellingen zijn voor velen niet uitgebleven, het valt nu eenmaal niet mee in het leven de meerdere te moeten erkennen, wanneer men zelf alle zeilen heeft bijgezet. Maar de clubgeest is bij Olympia zeer sportief en zij, die zich thans de eer zagen ontgaan hebben het vaste voornemen zo te oefenen, dat zij de volgende maal minstens één plaats hoger op de lijst zullen komen. ONGELUKKIGE VAL. Dezer dagen had mevrouw v. d. H. uit de Edisondwarsstraat in IJmuiden *t ongeluk van de trap te vallen. De dokter constateer de later een gecompliceerde armbreuk. Haar toestand was van die aard, dat overbren ging naar het Antonius ziekenhuis nood zakelijk werd geoordeeld. „MIJN NEEF BONAPARTE" Onder auspiciën van het comité Katho liek- Beverwijk zal het Zuid-Nederlands toneel, onder leiding van Piere Balledux, op Woensdag 20 April in het K.S.A.-gebouw een opvoèring geven «an het toneelstuk „Mijn neef Bonaparte". DE EERSTE SPINAZIE VAN DE KOUDE GROND Maandag werd op de Beverwijkse groen temarkt de eerste spinazie van de koude grond aangevoerd. „MEISJES-LYCEUM" Op Vrijdag 13 Mei zal de toneelvereni ging „Tavido" in het Kennemer Theater te Beverwijk, het toneelstuk „Meisjes- Lyceum" van Ladislaus Fodor voor het voetlicht brengen. De regie is in handen van de heer A. H. Holtslag. „De Wljkertoren" in het bezit van „Vriendenkring" Het Wijkertorentournooi is geëindigd en de klaverjasclub „Vriendenkring" is als win naar van de „Wijkertoren" uit het strijdperk getreden. Tevens won zij de marsenprijs, met 18 marsen. De laatste wedstrijden vonden plaats tussen de klaverjasclubs „Vrienden kring". „De Ring", „De Unie" en „Vespucci". De uitslagen luiden: „Vriendenkring": 1ste ronde 9456 pr.t., 7 marsen, 5 gewonnen; 2de ronde 7620 pnt., 3 mars., 2 gew.; 3de ronde 9239 pnt., 8 mars., 5 gew. Totaal 26315 pnt.. 18 mars.. 12 gew. „De Ring": 1ste ronde 7524 pnt., 2 mars., 1 gew.; 2de ronde 9272 pnt., 5 mars., 4 gew.; 3de ronde 8288 pnt.. 3 mars., 3 gew,. Totaal 25084 pnt., 10 mars., 8 gew. „De Unie": 1ste ronde 7646 pnt., 1 mars., 1 gew.; 2de ronde 8888 pnt., 3 mars., 4 gew.; 3de ronde 8120 pnt., 4 mars., 3 gew. Totaal 24654 pnt., 8 mars., 8 gew. „Vespucci": 1ste ronde 9084 pnt., 4 mars., 5 gew.; 2de ronde 8722 pnt., 3 mars., 2 gew.; 3de ronde 6721 pnt„ 3 mars., 1 gew. Totaal 24527 pnt,, 10 mars., 8 gew. „Das Lied van der Glocke" Onder auspiciën van de Maatschappij tot bevordering van de toonkunst afdeling Beverwijk zal op 29 April in de Grote Kerk te Beverwijk „Das lied von der Glocke", van Max Bruch, ten gehore wor den gebracht, met medewerking van de volledige H.O.V. en het Toonkunstkoor. De solisten van deze avond zijn Bep StreefkerkWigmans, sopraan; Henriëtte Doornbos, alt; Leo Larsen, tenor en Herman Schey, bas. De algehele leiding heeft de heer P. J. Potgieser. Aquariumhouders bijeen Maandagavond had in het bovenzaaltje van hótel „Ter Burg" te Beverwijk een vergadering plaats van de aquariumver eniging „Kennemerland". De vergadering werd geopend door de voorzitter de heer A. Vermeulen die er zijn grote vreugde over uitsprak dat de vereniging steeds meer leden wint. Speciaal de jeugd schijnt zich voor het houden van aquaria te inte resseren. Aangezien er zoveel jeugdleden zijn toegetreden, werd het gewijzigde huis houdelijke reglement voorgelezen, dat door de aanwezigen na enige discussie werd goedgekeurd. De ballotage van nieuwe leden ondervond nogal wat critiek, doch werd tenslotte goedgekeurd. Besloten werd om deel te nemen aan de landelijke kweekwedstrijd. Na de pauze werden verschillende vragen van nieuwe leden over het houden van aquaria en terraria beantwoox-d. De voor zitter deelde mede dat eerstdaags het 100ste lid zal worden ingeschreven en sloot hier na de vergadering. „IN VEILIGE HAVEN" HOUDT JAARVERGADERING. Op 8 April zal de bekende ÏJmuidense speeltuinvereniging „In Veilige Haven" in haar clubgebouw de jaarvei-gadei-ing be leggen. Onder meer staat een bestuursver kiezing op de agenda wegens het aftreden van de hex*en H. Kwast, D. Kruiten en me vrouw Linders, die echter allen herkies baar zijn. scheepvaart ijmuiden Binnengekomen 4 April: Vliestroom van Lyth. Prinses Marijke van Newcastle. Fenna van Larvik. Gun van Osgrun. Blue Boy van Bordeaux. Midas van Gothenburg. Maria Theresia van -Newcastle. Delfinus v. Bergen. Deo Duce van Kopenhagen. Glith van Feste- ras. Dotterel van Liverpool. Vertrokken 4 April: Niets. Agenda voor Beverwijk dinsdag 5 april Kennemer Theater, 7.00 en 9.15 uur: The Devil and miss Joves. Luxor Theater, 6.45 en 9.15 uur: Licht het anker. Corso Theater (Castricum)8 uur: Nanook. woensdag 6 april Bioscopen: Zie Dinsdag 5 April. Zelfs op haar verjaardag had Mevrouw Jaarsma „lach-angst", omdat... haar tanden niet smet teloos waren. ZEI: „Je ziet feestelijk uit.» MAAR MEN DACHT: Later zei een vriendin haor: „Ga toch Solidox gebruiken. Mijn tanden werden er ook prachtig wit door," Na enkele weken had zij reeds succes: haar gebit werd marmer wit door het tandsteenwerend surinol, dat in Solidox verwerkt Is, Thans durft Mevrouw Jaarsma weer vrij te lachen. Het frisse Solidox gaf haar stralend witte tanden - ook van dichtbij.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 3