de Jong's KLEIN MAAR DAPIty vrouwe!, kantoor! Voetbal in Kennemerland di CKort en Bondig J VLEES Met LEVASIER TOURS Prima Wollen lopers Boekhandel 't Centrum, Jongeman Kantoorbediende Luidsprekers MAANDAG 23 MEI 1949 1TMUIDER COURANT KennernersWA 28 Het is de Kennerners niet gelukt om van de laatste kans gebruik te maken, integen deel de wedstrijd tegen WA is een zeer grote nederlaag geworden en de kansen voor WA om te promoveren zijn nu fraaier dan ooit. De Kennerners had in vallers voor v. Wijk en v. Luin en het elftal kwam met de volgende spelers in het veld: Bosman: Steeman, Veenstra, Six, Aptroot en v. d. Plas; v. d. Sluis, Albers, W. Brei,houwer, Jansen en Sluiter. De eerste aanvallen waren voor de thuisclub. Schoten van Albers en Jansen gingen juist naast. Een prachtige kopbal van Brethouwer werd ternauwernood door Schoon gekeerd. Toch zou WA het eerst succes hebben, toen Six geheel onnodig en verkeerd terugspeelde en de WA-mid- voor Rodenburg gemakkelijk kon doelpun ten. (01). Kort hierop volgde een goede aanval van de Kennerners en Albers bracht de stand op gelijke voet. (11). Weer nam WA echter de leiding, toen Steeman een hoekschop weg gaf. De rechtsbinnen maakte er gebruik van. (12). Hiermede kwam de rust. Na de hervatting startte De Kennerners met de beste kansen, maar het wilde niet lukken in de voorhoede. Bij een uitval van de Amsterdammers doelpuntte rechtsbuiten Krol fraai. (13). Toen gooide de thuisclub alles op de aanval en dit bleek fataal. Achtereenvolgens doel punten de midvoor tweemaal. Albers bracht uit een vrije trap de stand op 25. Roden burg tweemaal en Krol voerden de stand tot 28, Zo namen de Beverwijkers afscheid van* de tweede klasse. Velsen deelt de punten met De Hollandiaan Met invallers voor Tromp Jr., Hoogen- dijk, Nijssen en Ninaber speelde Velsen gisteren in het Velser Spertpark de voor geen van beide partijen meer van belang zijnde ontmoeting tegen De Hollandiaan. Desondanks is het nog een aardige wed strijd geworden, daar zowel de Vlaardin- gers als de Santpoortei's er prijs op schenen te stellen deze ontmoeting te winnen. Hoewel de partijen in het veld aardig legen elkaar opwogen, heeft doelman Dem- mers van Velsen het lastiger gehad dan zijn collega aan de andere zijde. Hij heeft zich echter uitstekend geweerd, maar.... het tweede doelpunt had hij kunnen voor komen. Hij liet toen het harde schot van de uitstekende Vlaardingse spil door zijn han den glippen. Daarvoor had hij echter een vliegend schot, door dezelfde speler uit een vrije trap gelost, schitterend gestopt. Voorts voorkwam Stet eenmaal met het hoofd een zeker schijnend doelpunt en hoe het doel van Velsen na de rust bij een hevige doel- worsteling aan een doorboring ontsnapte, is ons nog een raadsel. Tot tweemaal toe heeft Velsen de leiding gehad, eenmaal door toedoen van Bakkum en eenmaal door Wijker. Even zoveel malen maakte. De Hollandiaan echter ge lijk. Stormvogels 3 veroverde de Stads-Editiebeker Evenals het vorige jaar is Stormvogels III er ook dit seizoen in geslaagd beslag te leggen op de Stads-Editiebeker door RCH IV in de eindstrijd met 31 te ver slaan. Aanvankelijk was RCH het meest in de aanval, doch de LJmuidense verdediging bleek voor haar taak berekend. Toen volgde aan de zijde van Stormvogels een periode van een kwartier, waarin drie doelpunten werden gemaakt. Met deze 30 stand brak de rust aan. In de tweede helft scoorde Stormvogels al gauw opnieuw, doch dit doelpunt werd wegens buitenspel geannuleerd. Hierna oefende RCH geruime tijd een stevige druk uit op het doel van Stormvogels, dat door Venus evenwel goed verdedigd werd. Ten slotte werd hij echter van dichtbij gepas seerd (31). Met deze cijfers legde Stormvogels beslag op de beker, die na afloop door de voor zitter van de afdeling Haarlem, de heer A. v. d. Aart, werd uitgereikt. Spreker dankte „Droste' voor het beschikbaar stel len van het terrein en bracht hulde aan overwinnaars en overwonnenen. De voor zitter van Stormvogels dankte hierop „de goede oude H.V.B.", onder wiens leiding deze attractieve wedstrijden telkenjare te rugkeren. Terrasvogels in de volgende ronde Voor de jubileumwedstrijden van de af deling Haarlem van de K.N.V.B. speelde Terrasvogels gisteren tegen Ripperda. Het resultaat was een gelijk spel (22), waar door de Santpoorters als bezoekers in de volgende ronde komen. Het begin was aan beide kanten zwak. Het meest werd op de helft van Ripperda gespeeld, maar desondanks namen de Haar lemmers de leiding. Met, een goed schot maakte Walburg echter nog voor de rust gelijk. Na de rust nam Ripperda opnieuw de leiding. Röbken, die daarvóór als achter speler goed werk had verricht, ging nu naar voren en smaakte het genoegen uit een door Goedhart genomen hoekschop de ge lijkmaker te scoren (22). Velsen II verliest van RCH II Met een gehavend elftal verloor Velsen II gisteren voor de bekerwedstrijden van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B. met 1—0 van RCH 2. Velser jeugdelftal A wint van het B-elftal Zaterdag speelden twee Velser jeugdelf- tallen op het hoofdterrein van „Schoonen- berg" een selectie-wedstrijd, ter voorberei ding voor de komende sport-uitwisseling VelsenEdmonton. Het A-elftal won met niet minder dan 51. I.E.V. verloor de laatste wedstrijd De laatste wedstrijd van IEV in de pro- motie-degradatie, waarin de club vorige week haar vierde klasseschap behield met drie overwinningen, is in Akersloot in een nederlaag geëindigd. Meervogels was direct in de meerder heid, maar de IEV-verdediging handhaaf de zich, dank zij Michel en van der Vlies. Na enige tijd echter kwam IEV er beter in en Stokman en Koek kregen prachtige kansen. Het doelpunt kwam aan de an dere kant. Na de,hervatting wilde Meervogels de winst behouden en kreeg daarvoor volop de gelegenheid, omdat de gehele IEV- voorhoede en halflinie met uitzondering van Slotemaker niet in vorm waren. Met 10 kwam het einde. ONDERWIJSVOORZIENINGEN. Naar aanleiding van een advies van de commissie van bijstand in het-beheer van onderwijszaken in Beverwijk wordt de raad voorgesteld ten behoeve van de aanschaf fing van leermiddelen aan de Noorder- school een extra-crediet toe te staan van 650,—. Het bestuur van de R.K. Jongensschool voor uitgebreid lager onderwijsin Bever wijk heeft de raad om geld gevraagd om de centrale verwarming te doen veranderen in gasverwarming. De aanvraag voldoet aan de -wettelijke eisen en derhalve stelt het college de raad voor de gevraagde medewerking te ver lenen. Fancy-fair in ,/t Centrum" Ten bate van het Beverwijkse speeltuin werk werd Zaterdag en Zondag in het vei linggebouw .,'t Centrum" een fancy-fair georganiseerd. De opening vond Zaterdag middag plaats door dé heer E. Rookhuizen, die er zijn vreugde over uitsprak dat het gemeentebestuur van Beverwijk ook dit jaar weer zijn toestemming had verleend voor deze bazar. Verheugend was het, al dus de heer Rookhuizen, dat het in het af gelopen jaar weer mogelijk bleek enige nieuwe speeltuinen aan de bestaande toe te voegen. Na een opwekking aan de talrijke aanwezigen het speeltuinwerk zoveel mo gelijk te steunen, verklaarde spreker de fancy-fair voor geopend. Vooraf vond een optocht door Beverwijk plaats waaraan vele kinderen met ver sierde fietsjes en autopeds voorafgegaan door de Hoogovenharmonie, deelnamen. Het lag in de bedoeling van het comité het mooist versierde voertuig met een prijsje te belonen, doch na afloop deelde de heer Rookhuizen mede dat men het achteraf toch niet leuk vond verschil te maken tussen de kinderen door een enkele met een prijsje te verrassen. Veel leuker was het nieuwe plan, namelijk de kinderen die meegeholpen had den, een feestelijke kindermiddag aan te bieden, .welke middag spoedig zal plaats vinden. Direct na de opening van de fancy-fair heerste er in ,,'t Centrum" al een gezellige drukte. Natuurlijk ontbrak ook het be kende rad van avontuur niet. Door „The Rhythm Boys", onder'leiding van J. van Tilburg, werd het geheel be langeloos muzikaal omlijst. Het mooie weer trok Zondag vele lief hebbers van de hengelsport naar de IJmui- der pieren. De eerste makreel is Zondag reeds gevangen. Voor de Dinsdagmarkt wordt ver wacht de Batavia IJM 99. Als de trawler gelost heeft, wordt hij voor enige tijd op gelegd. Er moeten reparaties aan de motor worden verricht. Inmiddels is uit Vlaar- dingen teruggekeerd de Medan IJM 57. Dit schip komt nu weer in de vaart. Zondagmorgen meerde in de Noorder- sluis een walvisvaarder van Noorse natio naliteit. Het schip had de traan reeds ge lost en kwam leeg naar Amsterdam. De Poolse trawler Wulkan meerde Zondag in de Vissershaven. De vangst van 620 „kit" vis werd in Grimsby gelost. De besomming bedroeg 16000. De beman ning heeft nu enige dagen vacantie. De Cornells IJM 15 is voor ketelkeu ring eniie tijd uit de vaart genomen. Ook de Bloemendaal is voor reparaties binnen gebleven. Zaterdag is de trawler de Haarlem IJM 9 naar de visserij vertrokken. Na zijn terugkeer krijgt het schip een schoonmaak- en. verf beurt. Zaterdag was cr visaanvoer van twéé trawloggers en een groot aantal snurre- vaad- en trawlkotters. Alleen de KW 51 had wat rondvis. De grootste aanvoer was schol, welke door de grote aanvoer aan merkelijk in prijs daalde. Passagierslijst van de Johan v. Oldenbarneveldt Op onze bureaux ligt ter inzage de pas sagierslijst van de „Johan van Olden- barnevelt", welk schip op 14 Mei uit Indonesië is vertrokken met repatrië rende militairen. Het wordi omstreeks 9 Juni in Rotterdam verwacht. benea uiterliiic N daar ne O» moeten atreke„^gsr' BINNENLAND De strijdhond „Friesland Vry" heeft bij de minister van Oorlog adhaesie betuigd inzake de voorstellen, welke de heer H. Algra in de Eerste Kamer deed, namelijk: handhaving van het bataljom»„Friesland" als een eenheid en oprichting van een regiment „Friesland". De strijdhond heeft daarbij de verwachting uitgesproken, dat een dergelijk regiment dan uit Friese militairen zal be staan. De Commandant Zeemacht Nederland, Schout bij nacht J. J. L. Willinge. zal op 25 Mei op het hoofdkwartier der Koninklijke Marine te Amsterdam namens alle officieren der Koninklijke Marine in Nederland. In donesië en de West als afscheidsgeschenk aan luitenant-admiraal C. E. L. Helfrich een schilderij aanbieden van de schilder W. Hey- ting. voorstellende de vlootrevue van Sep tember 1948. Het nieuwe station vaii Vlissingen zal op de plaats van het oude wofden gebouwd. Plannen van de Nederlandse Spoorwegen om het station iets Noordelijker te bouwen, hetgeen het verkeer ten goede zou zijn ge komen, zijn afgestuit op financiële bezwaren. De 71-jarige bewoonster van een per ceel aan de Hudsonstraat te Amsterdam is Zondagmorgen door de politie dood in haar woning aangetroffen. Buren hadden haar om hulp horen roepen. Volgens mededelingen van deze buren was een ongeveer zestigjarige medebewoner kort te voren thuis gekomen en was er ruzie ontstaan. Bij ondervraging door de politie bleek de man sterk onder invloed van drank te verkeren; hij hield vol zich niets te herinneren van het gebeurde. De politie zal onderzoeken of de vrouw om het leven kwam tengevolge van een ongeluk kige val. dan wel dat er sprake was van moord. Bij de heden gehouden trekking van de Staatsloterij is. op lot no. 4195 een prijs van f 20.000 gevallen. Met de hieronder volgende schepen kan zeepost naar de overzeese gebiedsdelen wor den verzonden. De datum waarop de brieven uiterlijk ter post moeten zijn bezogd, staat tussen haakjes achter de namen der schepen. Naar Suriname en de Nederlandse Antillen: 25 Mei s.s. „Cottiea" (23 Mei). Naar Indo nesië: 3 Juni s.s. „Zuiderkruis" (1 Juni). 31 Mei s.s. „Rempang" (29 Mei). Te Enschedé zullen 'op het terrein van de Velve 194 montagewoningen gebouwd worden, bestemd voor 257 gezinnen. De bouwtijd is geraamd op ongeveer acht maanden. Beverwijk Propaganda-wandeltochten van de N.H.W.B. Begunstigd door mooi zomerweer vonden dit weekend in geheel Nooi'dholland weer de propaganda-wandeltochten plaats, ge organiseerd door de Noordhollandse Wandelsportbond, onderafdeling van de Nederlandse Wandelsportbond. Bij de start te Beverwijk heerste rond café „Parkzicht" een gezellige drukte. De afstanden welke de deelnemers moesten afleggen, waren 10, 20 of 30 kilometer. De tochten waren tevens bedoeld als training voor de komende avondvierdaagse welke dit jaar van 15 tot en met- 18 Juni zal plaats vinden. Er werd zowel individueel als in groepjes deelgeno men. De meeste deelnemers (sters) bleken een dusdanig uithoudingsvermorgen te be zitten, dat zij fris en zingend de finish bereikten. Om het damkampioenschap van Beverwijk De vierde deelnemer aan de finale van de wedstrijden om het damkampioenschap van Beverwijk in de tweede klasse is thans bekend. Door zijn overwinning op H. Engel hart is J. Slager er in geslaag'd zich te -plaatsen. Inmiddels is hij in deze finale goed gestart door een overwinning op W. v. d. Elzen. Door remise van W. de Smit tegen G. Noordermeer. is de stand momen teel; W. v. d. Elzen 3 1 1 1 3 J. Slager1 1 - - 2 G. Noordermeer 2 - 2 - 2 W. de Smit2 - 1 1 1 In de derde klasse won J. Samshuizen van E. Reehout Jr. Mocht eerstgenoemde er in slagen zijn laatste partij te winnen dan heeft hij de begeerde titel veroverd. Zou hij verliezen dan is een beslissingswed strijd tegen Bakker Sr. noodzakelijk. D.O.K. verloor van Breda In het clublokaal van de Beverwijkse krachtsportvereniging D.O.K. vond Zater dagavond voor de competitie gewichtheffen van de Nederlandse Krachtsportbond een ontmoeting plaats tussen DOK en „Breda" welke wedstrijd door laatstgenoemde ver eniging gewonnen werd met 3,774,04 punten. De Brabanders hadden in hun gelederen J. Smeenkens, die aan de laatste Olympi sche Spelen heeft deelgenomen, opgesteld. Het welkomstwoord werd gesproken door de voorzitter, de heer C. G. Tabak, die de vereniging D.O.K. verontschuldigde dat de wedstrijd niet in een grotere zaal kon plaatsvinden. De uitslagen luidden: „D.O.K." (Beverwijk), drukken: J. Mor- lang, 72% kg., F. Buys, 82% kg., H. Iskes, 85 k.g. en C. G. Tabak 82% kg. B.G.V. „Breda" (Breda), drukken: G. Piere 82% k.g., W. Keulemans, 60 k.g., A. Adriaanse 70 k.g., J. Smeenkens 100 kg. D.O.K., trekken: J. Morlang 72% leg., F. Buys 87% kg., H. Iskes 80 kg., C. G. Tabak 95 k.g. B.G.V. Breda, trekken: G. Piere 90 k.g., W. Keulemans 65 k.g., A. Adriaanse 70 kg., J. Smeenkens 110 kg. D.O.K., twee handig stoten: J. Morlang 95 k.g.. F. Buys 110 k.g. H. Iskes 107% k.g., C. G. Tabak 122% k.g. B.G.V. „Breda" G. Piere 105 k.g., W. Keulemans 85 k.g., A. Adriaanse 92% kg. en J. Smeenkens 137% kg. voor MAANDAG 23 MEI. Kennemer Theater. 7 en 9 uur: Een ko ninkrijk voor een huis. Luxor Theaterfc'7 en 9,15 uur: Het ver borgen leven van Walter Mitty. W. B. Theater. 8 uur: Hét geheim der dode stad. Corso Theater (Castricum). 8 uur: Hoog ste roem. DINSDAG 24 MEI. Kennemer Theater. 7 en 9 uur: Een ko ninkrijk voor een huis. Luxor Theater. 7 en 9,15 uur: Het ver-, borgen leven van Walter Mitty. Corso Theater (Castricum). 8 uur: Hoog te roem. Nieuwe school voor bijzonder onderwijs? De zevende April heeft de kerkeraad van de Nederlands Hervormde gemeente in Beverwijk een aanvraag ingediend bij het gemeentebestuur om de nodige gelden te mogen ontvangen voor de stichting van een gebouw voor een nieuw op te richten bijzondere school voor gewoon lager onder wijs. Het leerlingenaantal van de onder dit be stuur staande school aan de Noorderwijk- weg is sinds 1940 van 146 tot 274 opgelo pen. Het tegenwoordige schoolgebouw telt slechts vier leslokalen, er zijn zeven leer krachten, dus komt men drie lokalen tekort. Op grond hiervan is genoemd adres aan de raad gericht. De lijst van nieuwe leerlingen omvat voorts zoveel namen, dat de stichting van een nieuwe school is gewettigd, zodat de raad Woensdagavond waarschijnlijk .gun stig zal antwoorden op de gedane aanvraag. Verloren en gevonden Op het politiebureau te Beverwijk "zijn des Maandags tussen 17 en 19 "én Zaterdags tussen 16 en 18 uur inlichtingen te krijgen omtl-ent de volgende gevonden voorwerpen: een herenrijwiel, verchroomd sehroef- knopje, Nylonkous, twee honden, regenjas, kindermuts, rozenkrans, een paar glacé dameshandschoenen. Motorreddingboot voor de N.Z.H.R.M. Geschenk van Mij. Nederland aan Prinses Wilhelmina De N.V. Stoomvaartmaatschappij „Ne derland" heeft aan Prinses Wilhelmina een motorreddingboot ten geschenke aange boden. Pi-inses Wilhelmina heeft dit geschenk met genoegen aanvaard en bepaald dat deze motorreddingboot ter beschikking zal worden gesteld van de Noord- en Zuid hollandse Reddingmaatschappij. Prinses Wilhelmina heeft tevens te lc'en- rien gegeven dat zij er prijs opstelt, dat aan deze nieuwe motorreddingboot de naam wordt gegeven van haar overleden gemaal, „Prins Hendrik". De motorreddingboot zal worden ge bouwd te Muiden bij de scheepsbouwmaat schappij voorheen firma H. Schouten. SCHEEPVAART K.N.S.M. Ariadne 20 Mei te Oran van Algiers naar Gibraltar. Bacchus 19 Mei van Talcahuano naar Porto Montt. Danae 20 Mei van Rijeka naar Bari. Delft 20 Mei van Cristobal naar Curagao. Draco 20 Meite Oporto van Bilbao naar Amsterdam. Hestia 21 Mei te Rotterdam van Amsterdam naar Antwerpen. Mentor 20 Mei van Gibraltar naar Tunis. No tos 19 Mei van New York naar Port au Prince. Odysseus 20 Mei te Lissabon van Cadiz naar Amsterdam. Orion 19 Mei van Mantyluoto naar Amsterdam. Ornen 20 Mei van Amsterdam naar Gothen burg. Orpheus 20 Mei van Lissabon naar Gibraltar. Roelf 20 Mei van Bordeaux naar La Pallice. Stentor 20 Mei te Istanbul van Varna naar Cavalla. Van Ostade 20 Mei van Amsterdam naar Trinidad. K. H. L. Amstelland 21 Mei te Am sterdam. Eemland 20 Mei van Amsterdam naar Hamburg. Holl. Afrika Lijn. Aalsum 20 Mei te Port Said van Suez. Alkaid 21 Mei te Am sterdam van Hamburg. Boschfontein 21 Mei te Antwerpen van Southampton. Randkerk 20 Mei van Tanger naar Zanzibar. Holl. West Afrika Lijn. Muiderkerk 21 Mei Finisterre gepass. naar Le Havre. Salta 20 Mei Finisterre gepass. naar Le Havre. Mij. Nederland. Ceram 20 Mei te Tan ger naar Mombassa. Roebiah 20 Mei van Batavia naar Semarang. Tawali 20 Mei van Penang naar Port Swettenham.- Saparoea 19 Mei te Los Angeles naar Presco. K. P. M. Baud 20 Mei van Aden naar Batavia. Grote vaart. Aardijk, Amsterdam Montreal, pass. 20 Mei Prawlepoint. Alde- baran, BaltimoreAmsterdam, pass. 20 Mei Scillies. Almdijk, RotterdamNew Orleans pass. 20 Mel Bermudas. Almkerlt, Rotter damBrisbane, 21 Mei te Marseille. Alwa- ki 21 Mei van Rotterdam te New York. Boschfontein, BeiraAmsterdam, 20 Mei van Southampton naar Antwerpen. Boskoop ValparaisoAmsterdam, 20 Mei 120 mijl N. Flores. Blommersdijk 20 Mei van New York naar Boston. Delft, ValparaisoAmsterdam 20 Mei van Cristobal. Eemdiik, Antwer penHavanna, pass. 20 Mei Scxllies. Gany- medes-21 Mei van Buenos Aires te Rio de Janeiro, Joh. van Oldenbarnevelt, Batavia Amsterdam, pass. 20 Mei Anderhalf- graadskanaal. Kota Inten, Rotterdam—Java pass. 20 Mei Daedalesbank (Rode Zee). Laurenskerk, RotterdamCalcutta, 20 Mei te Chittagong. Maashaven 21 Mei van Las Palmas te Batliurst. Oranjefontein 20 Mei van Lorenzo Marquez naar Beira. Randkerk 20 Mei van Tanga naar Dar es Salaam. Roe biah 20 Mei van Batavia naar Semarang. Rijnkerk, SjanghaiRotterdam, pass. 20 Mei Kaap St. Vincent. Slamat 21 Mei van Makassar te Soerabaja. Stad Arnhem, Rpt- terdamHuelva, pass. 20 Mei Ouessant. Su matra 20 Mei van Makassar te Balikpapan. Tabian, AmsterdamJava, 21 Mei te Genua Tawali, AmsterdamJava, 21 Mei te Port Swettenham. Tiba, Bahia BlancaRotter dam, 20 Mei 50 mijl Oost van Victoria. Tjit- jalenka 21 Mei van Batavia te Muntok. Tri ton 21 Mei van Paramaribo te Curagao. Va lerius 20 Mei van Yokohama te Makassar. Van Oudshoorn 20 Mei te Djambi. Volen- dam, BataviaRotterdam, 21 Mei te Suez. Waterman 21 Mei van Rotterdam te Bata via verw. Aldabi, RotterdamBuenos Aii'es 21 Mei te Rio de Janeiro verw. Kedoe, Java —Rotterdam, 19 Mei te Port Swettenham. Kota Baroe, RotterdamJava, 20 Mei van Aden. Maetsuycker 18 Mei van Geraldton te Singapore. Alblasserdijk, 20 Mei van Vera Cruz naar Cbatzacoalcos. Annenkerk, Sydney-Rotterdam, 21 Mei te Suez. Bloem fontein, AmsterdamBeira, pass. 20 Mei Kaap Blanco. Breda 21 Mei van Guayaquil te Calao. Colyto 19 Mei van Sorel (Canada) naar Europa. Dalerdijk, VancouverRot terdam, 20 Mei van Balboa naar Avon- mouth. Jobshaven 21 Mei van Hamburg te Newcastle. Lawak 21 Mei van Manilla te Los Angelos verw. Poseidon 20 Mei van Ma- racaibo naar Haiti. Abbedijk 20 Mei van Buenos Aires te Rosario. Alamak 20 Mei van Antwerpen te Narvik. Albireo 20 Mei van Porto Alegro te Rio Grande do Sul. Al- gorab, Porto AlegroRotterdam, 20 Mei van Bahia. Alnati 20 Mei van Rotterdam te Buxos Aires. Alpherat. New YorkBuenos Aires, 21 Mei van Recife. Arkeldijk 20 Mei van Rotterdam te Bremen. Boschfontein, BeiraAmsterdam. 21 Mei te Antwerpen. Edam. Rotterdam—New York, vertr. 21 Mei van Antwerpen. Lemsterkerk, Rotterdam Calcutta, pass. 21 Mei Perim. Meliskerk, Japan—Rotterdam, 20 Mei van Genua. Nw. Amsterdam wordt 25 Mei van New York te Rotterdam verw, Ossendrecht, verm. 23 Mei van Middlesbro naar Narvik. Ridder kerk, Rotterdam—Sydney, 20 Mei van Ka rachi. Stad Maassluis 20 Mei van Rotter dam te Baltimore. Kleine vaart. Audacia 21 Mei van Boston te Maassluis. Brem 20 Mei van Ant werpen te Lissabon. Brinda 20 Mei van Amsterdam naar Wilhelmshaven. Ferocia 21 Mei van Cagliari te Swansea. Franka 20 Mei van Fowey naar Amsterdam. Helvetia 21 Mei van de Tyne te Duinkerken. Import 21 Mei van Oporto te Antwerpen verw. Matthew 21 Mei van Warnemunde naar Rotterdam. Mercurius 20 Mei van Lowe stoft naar Saltend. Monica 21 Mei van Lon den naar Paimboeuf. Soemba 20 Mei vaii Duinkerken te Londen. Speedwell 20 Mei van Gibraltar te Reykjavik. Spurt 20 Mei van Casablanca te Marseille. Virgo 21 Mei van Emden te Grangemouth. BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSCHERSSCHEPEN Naar zee, 21 Mei: IJM 95 Maria, IJM 9 Haarlem. Binnen 22 Mei: IJM 8 En Avant, rederij En Avant, met vis, vertrokken 5 Mei. IJM 38 Gerberdina Johanna, rederij VEM, met vis. vertrokken 10 Mei. IJM 54 Limburgia, rederij Hollandia, met vis, vertrokken 11 Mei. IJM 129 Shamrock, rederij Pronk, met vis, vertrokken 10 Mei. RO 15 Anlje, met vis. vertrokken 10 Mei. Haringdrijfnetvisserü. Binnen 22 Mei: KW 129 met 52 kantjes (en met 36 kantjes van KW 124, 23 kantjes van KW 19, 6-5 kantjes •van KW 70). KW 110 met 20 kantjes (en met 25-kantjes van KW 43. 21 kantjes van KW 42, 32 kantjes van KW 151, 26 kantjes van KW 127, 32 kantjes van KW 123, 16 kantjes van KW 130, kantjes van KW 175, 26 kantjes van KW 168). KW 38 met 22 kantjes (en met 21 kantjes van KW 67, 16 kantjes van KW 18. 22 kantjes van KW 20: 25 kantjes van KW 32, 20 kantjes van KW 49. 23 kantjes van KW 97, kantjes van KW 33). KW 2 met 5 kantjes (en met 8 kantjes van KW 3, 9 kantjes van KW 9, 9 kantjes van KW 19, 16 kantjes van KW 25, 20 kantjes van KW 47. 25 kantjes van IJM 75, 17 kantjes van IJM 268, 30 kantjes van SCH 107). SCHEEPVAART IJMUIDEN Zaterdag 21 Mei kwamen de haven van IJmuiden binnen: Haliard Bratt v. Bristol; Sirius van Goole. Bernard V van Huil. Singoala van Mantiluoto. Amstelland van Las Palmas. Gallium van Caen. Globe van Sylt. Rigol van Stettin. Nueva Esperanza v. Melilla. Kun Labori van Fowey. Alkaid van Hamburg. Sado van Kragerö. Noordzee van Par. Vertrokken zijn: Ornen naar Gothenburg. Triton naar Rotterdam. Wilno naar Methyl. Volkerak naar Rotterdam, Brittgold naar Stockholm. Eljo naar Helsinki. Arcturus n. Stavanger. Surte naar Londen. Joost van Goole. - Ittersum naar Hamburg. David Li vingstone naar Kopenhagen. Goldfinch naar Londen'. Loenerkerk naar Antwerpen. Hal- vart- Bratt naar Varborg. Bernard V naar Emden. Spaarnestroom naar Leith. Zaan- stroom naar Londen. Berkelstroom naar Hull. Gallium naar Newcastle. Zondag 22 Mei kwamen binnen: Ponza van Skutskar. Borelli van Newcastle. Gruno van Par. Tora Elise van Ipswich. British Valour van Aabadan. Twin van Goole. Corsica van Newcastle. Eemstroom van Bristol. Sir James Clark Ross van Sandafjord. Neretva van Dubrovnik. Ardea van Antwerpen. Trianta van Goole. Grebbestroom van Londen. Jans van Londen. Patria van Hull. Algol van Immirigham. Norma van Nantes. Unden van Ottêrbacken. Van Brakel van Swansea. Greenfinch van Londen. Franca van Fowey. Holdernook van Goole. Vertrokken zijn: Noordholland n. Schier monnikoog. Novian Coast naar Rotterdam. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een smartelijk doch geduldig gedragen lijden in het St. Antonius-Ziekenhuis onze geliefde Vrouw en zorg zame moeder, behuwd- en grootmoeder JOHANNA VROLIJK geb. SPAANS, in de leeftijd van 64 jaar. Zalig zijn de zachtmoe- digen want zij zullen het aardrijk beërven. Matth. 5:5. IJmuiden, 21 Mei 1949. Bakkerstraat 34. K. Vrolijk J. Roos-Vrolijk A. F. Roos C. Vrolijk (Australië). D. Vrolijk-Gellert G. Vrolijk A. Vrolijk A. VrolijkVisser C. Roos-Vrolijk N. Roos W. Verschoor-Vrolijk N. Verschoor W. Vrolijk C. Vrolijk-Koelemeijer en kleinkinderen. De teraardebestelling zal plaats vinden Woensdag 25 Mei des n.m. 1.30 uur op de begraafplaats te IJmuiden. p. c. DE GEUS oud-belast.ambt. te IJmuiden Belastingconsulent BREDERQODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. f9.20 uur TAPIJTEN—LOPEKS Uit onze speciale aanbieding v. d. week: Karpetten bouclé moquette, Wilton enz. f 56.80 f 105, f 211; moquette en bou clé lopers f 3.75, f 8.95, over- gordijnstoffen f 4.30, vitrage f 1.95 p. mtr. molton dekens f 4.15. Verkoop Dinsd. Woens dag en Vrijd. van 10—12 en 1.30—5 uur. TAPIJTHAN- DEL „MARO" N.V., Gebouw St. Bavo, Smedestr. 23, Hrl. Herinnert II zich nog? Wij komen Mezzochrome De aangewezen film voor uw vacantiefoto's en allerlei andere opnamen. Mezzopan k x 6.5 f 1.35 6x9 f 1.50 6.5 x 11 f 1.90 Ook in tropen- verpakking verkrijgbaar. Mszzopan De ideale Alle kleurnuances komen volmaakt tot hun recht EEN GEZELLIGE HUISKAMER? Let eens op de lamp, die doet 't 'm! Voor gezellige en goed kope Huiskameriampen na tuurlijk naar DE RIJPSTRAAT 14 Deze week: Pracht zijden Rokkappen f 29.50 Zonder Bon Weer bijna dagelijks ver krijgbaar, vers gestoomd vlees voor honden en katten W, I. ZOMERDIJK GED. OUDE GRACHT 62 Haarlem. Tel. 11269. Zaterdag 27 Mei voor de laatste maal naar de IJSREVUE in Amsterdam Vertrek 7 uur uit Oud- IJmuiden. Haalt spoedig uw plaatsen, Woensdag 1 Juni een prachtreis over Rotter dam, den Bosch en Nijmegen Nog enkele plaatsen vrij, vertrek 8 uur. Haalt spoedig uw plaatsen bij LEVASIER, Neptunusstraat 33 rood. Tel. 4650. MENTINK, Driehuizerkerk- weg 103. Tei. 4250. KARSTEN, Kon. Wilhelmi- nakade 1, tel. 5691. BIJZONDERE AANBIEDING!! in 50 en 70 cm breed v.a. 4.90 p.M. TAPIJTHUIS H. INEKE Schermerstraat 26 (bij de Zjjlweg) - HET MEEST GESORTEERD Shell Wegenkaart Ten Brink's Zakatlas Ten Brink's Nw. Autokaart TROMPSTRAAT 61 TELEFOON 5523 (in het betere genre) hebben wij iedere week bij ons. In recordtijd leverbaar gekleurde glazen op sterkte Speciale sptiels waar men ook ziet. 0—5 uur TEL. 5301 - IJMUIDEN" Voorlopig Dinsdags van KENNEMERLAAN 42 - 10Tijdschriften v.a.40ctp.w. Agent „Sport", Velserduin- weg 205. Telef. 4369. Schrijfmach. t. h. f 2.50 p. w. Fa, W. F. CLAUS betaalt voor huishoudlompen 22 ct. per kg. Bakencssergracht 4551 Tel. 11436. Aangeboden: VRIJ RUIS Middenweg, Haarlem, huur f 35 p. m. Gevraagd: vrij huis in Velsen of Beverwijk of omgeving. Huur tot pl.m. f 35 p. m. Brieven IJ 255 bur. van dit blad. Gevraagd: om als verkoper opgeleid te worden, in bezit van Mulo diploma. Kloats' Kleding- Gevraagd: FLINKE HULP 2 ochtenden 8-12. Kerkerink- magazijn, Kleine Houtstr. 2A1 laan 9, Santpoort. WIJKHUIZEN - BONTWERKERS vragen voor direct: lo. Geroutineerde naaisters 2o. Machine-stiksters 3o. Jongeman ter assistentie bontwerkers Gehele jaar vast werk, prettig atelier en goed loon. Aanmelden: Dinsdagavond 6—3 uur Ged- Oude Gracht^ Kantoor te Haarlem vraagt voor lichte admin. werkzaamheden. Brieven onder No. 3317 aan het bureau van dit blad. Automobielbedrijf vraagt jongste bediende, ohg. 1 voor typen en eenvoudige administratie. Brieven onder no. 3315 aan het bun van MEISJE gevr. voor de mór genuren. Werkster aanwezig Adres Mevr. Bottger, Drie- huizerkerkweg 41. Aangeb.: f 25, Loendersloot, beekweg 96.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 4