Nette meisjes gevr. Marcelii Marcelis IJMUIDER WASSERIJ Th. v. Kampen „KLEIN MAAR DAPPER" Invoer van niet-essentiële goederen in de Unie van Zuid-Afrika drastisch beperkt REISTASSEN 't SPORTHUIS ONZE PINKSTER-ETALAGES ZIJN GEREED DELANA BLOUSES PINKSTER AANBIEDING MEISJES VROUWELIJKE WERKKRACHTEN Luidsprekers Het grote ogenblik is Heren- en JooMgk flinke kantoorbediende flinke kantoorbediende Iedere koper theelepeltje naar keuze cadeau! Donderdag 2 Juni 1949 Umuider Courant De waarnemende Zuid-Afrikaanse minis ter jvan Economische Zaken, dr. T. E. Donges, heeft in de Volksraad enige mede delingen verstrekt over de door de rege ring in het tweede halfjaar van 1949 uit te oefenen controle op de invoer. De minister verklaarde, dat na 30 Juni 1949 geen goederen in de Ünie mogen wor den ingevoerd, tenzij gedekt door een ver gunning, uitgereikt door of vanwege het departement van Economische Zaken, welke vergunning aan de directie van in voerrechten en accijnzen dient te worden overgelegd. Uitzonderingen op deze regel betreffen voor wat betreft het sterling- gebied: goederen, verscheept voor of op 13 Juni 1949; voor wat betreft het niet-ster- linggebied- alle goederen, welke onder de huidige valuta en quotabealingen vallen, mits betreffende deze goederen een order bevestiging voor 30 Juni 1949 is ontvangen. Importeurs van deze goederen dienen zich onverwijld met hun bankrelaties in ver binding te stellen voor nadere bijzonder heden van te vervullen formaliteiten. De beschikbare deviezen zullen allereerst wor den aangewend ter verkrijging van essen tiële ruwe materialen voor, de industrie en van essentiële kapitaalsgoederen voor de mijnbedrijven, de landbouw en andere basis-industrieën daar deze van primair belang zijn voor het op gang houden van het economisch leven der Unie in de komende maanden. Dientengevolge zullen in de onmiddellijke toekomst geen vergun ningen worden gegeven voor de invoer van afgewerkte verbruiksgoederen, tenzij in uitzonderlijke, individuele gevallen, waar in de goederen onontbeerlijk zijn voor de handhaving van de openbare gezondheid en soortgelijke doeleinden. De basis, waarop voorlopige vergunnin gen voor essentiële ruwe materialen wor den voorbereid, is de volgende: Betreffende sterling-goederen: niet meer dan 25 procent van de F.O.B.-kosten van de totaal-invoer van de individuele importeur over 1948, dat wil zeggen 50 procent van zijn importen gedurende zes maanden. Betreffende niet-sterling-goederen: niet meer dan 16 2/3 procent van de F.O.B.- kosten van de totaal-invoer van de indi viduele importeur over 1948, 33 1/3 procent van zijn importen gedurende zes maanden. Geen importeur zal vergunningen krijgen voor niet- essentiële materialen of van materialen, welke in de Unie verkrijgbaar zijn. De uitgegeven vergunningen zijn voorlopige, en verdere ramingen voor de periode JuliDecember 1949 zullen binnen drie of vier maanden worden gedaan, wan neer het aannemelijk is, dat verdere quota beschikbaar zullen zijn. In een aantal gevallen zijn de te ver wachten quota reeds medegedeeld aan leden van nijverheidsgroepen, die bespre kingen hebben gevoerd met de directeur van de invoer. Op hen is het bovenstaande niet van toepassing; zij kunnen zich houden aan de door de directeur aan hen mede gedeelde basis. Importeurs van verbrui ksgoederen, niet- essentiële ruwe materialen en dito kapi taalgoederen doen goed aldus de minis ter alle orders uit te stellen of te her roepen van die goederen welke op 13 Juni 1949 niet uit het sterling-gebied zijn ver scheept of die niet op 30 Juni 1949 bij de Zuid-Afrikaanse douane-autoriteiten zullen zijn ingeklaard. Betreffende de invoer van auto's zeide de minister dat het raadzaam is zoveel mogelijk auto's in de Unie te laten mon teren. Het is momenteel nog niet mogelijk te. zeggen in welke mate gemonteerde auto's zullen worden toegelaten. Mocht op schorting van de invoer van gemonteerde auto's nodig blijken dan zal dit niet een verbod betekenen. Betreffende de invoer van boeken zeide de minister dat de regering niet van plan is de invoer van boeken te verbieden, be halve van die boeken, waarvoor reeds een invoerverbod is afgekondigd, zoals Strip verhalen, Wild-Westromans en dergelijke. Wel dient ook op de invoer van boeken te worden bezuinigd en zo zal de invoer van technische en opvoedkundige boeken de voorkeur genieten boven lichte leesstof. Belanghebbende lichamen is dientenge volge verzocht, volledige bijzonderheden en voorstellen te verstrekken aan het direc toraat van in- en uitvoer. De minister zeide nog, dat men met ver- trouwens kon aannemen, dat de positie in 1950 belangrijk zal zijn verbeterd, ofschoon ook dan het land niet op de weelderige manier van de laatste paar jaar zal kunnen leven. Prima leder f 27.50 Linnen reistassen f 8.75 Koffers vanaf f 7.45 Actetassen (leder) vanaf f 11.50 KENNEMERLAAN 137 TEIEF. 4071 (Adv.) Vacantie-toeslag in hef bakkerbedrijf De samenwerkende organisaties van werkgevers in het bakkersbedrijf, hebben, naar aanleiding van de beschikking van het College van Rijksbemiddelaars betreffende toekenning van eventuele gratificaties in het jaar 1949 in overleg met de bedrijfs- unie voor het bakkersbedrijf besloten, om evenals in 1948 hunne leden te adviseren aan de werknemers in het bakkersbedrijf, die recht hebben op 12 dagen vacantie, bij de vacantie een toeslag te geven gelijk aan het loon over een week en aan werknemers, die minder dan 12 dagen vacantie hebben, een toeslag naar rato. U vindt daarin o.a. in verschillende kleuren met korte of lange mouw NOVANA zwempakken rauv#™ badbro@kjes alle maten Ph- de Koning, Kennemerlaan 24, Tel, 4963 LUXE DAMESTASSEN in leder en plastic, mooie uitvoering voor elke beurs. KOMT U EENS KIJKEN? 'f SPORTHUIS KENNEMERLAAN 137 TEL. 4071 (Adv.) Radio-teletype op New York in gebruik ACA en KLM zenden tegelijkertijd Enige maanden te laat omdat men aan de Amerikaanse zijde van de lijn niet op tijd klaar was is gistermiddag de radio- teletype verbinding tussen Amsterdam en Hew York, die voor driekwart door de American Overseas Airlines en voor één kwart door dé K.L.M. wordt gebruikt in werking gesteld. Zoals wij destijds reeds meldden is Am sterdam tot verbindingscentrum van de A.O.A. gekozen, mede omdat de Neder landse vinding van ir. A. A. van Duuren, die het „Tor-apparaat" (teleprinter on radio) construeerde, een nagenoeg storing- vrije ontvangst garandeert. Op de telex van de A.O.A. in het Hirsch-gebouw te Amsterdam bleek, dat deze Nederlandse installatie inderdaad verbluffend goed werkte. De berichten, die door de Amster damse' telex-typisten naar New York wer den gezonden, werden onverwijld beant woord, zonder dat er een enkele storing op de lijn zich voordeed. Ook de telexkamer van de K.L.M. op Schiphol rapporteerde uitstekende resul taten. De mededeling, dat de K.L.M. één kwart en de A.O.A. driekwart van de zendtijd gebruiken, zou op het eerste gezicht doen veronderstellen, dat beide maatschappijen afwisselend hun telegrammen via deze ver binding uitzenden. Dit is echter niet het geval. De vinding van ir. Van Duuren maakt het mogelijk, dat A.O.A. en K.L.M. gelijktijdig zenden. Via de telexapparaten op het Leidseplein, Schiphol en New Vork, worden automatisch de telegrammen zo gesplitst, dat drie letters van de A.O.A. doorgaan, daarna één Ietter van de K.L.M. en dan weer drie letters van de A.O.A. Wanneer één der maatschappijen op een bepaald ogenblik geen berichten zendt, kan de andere maatschappij de lijn geheel al leen gebruiken. Soedirman op vlucht gewond? Batavia, 2 Juni (Aneta). Te Madioen wordt verteld, dat de republikeinse gene raal Soedirman thans in de bergen tussen Ponorogo en Patjitan verblijft. Hij zou op zijn vlucht uit Djokja door twee schoten in de borst zijn getroffen. Van deze ver wonding is hij nog niet hersteld. Hij zou thans optreden als adviseur van de TNI en het studentenleger in dit gebied. Arbitrage tussen Zwitserland en Roemenië over kwestie-Vitianu J. von Lagerberg, de Zweedse gezant te !s Gravenhage, is tot voorzitter benoemd van de arbitragecommissie die het geschil tussen Zwitserland en Roemenië over de zogenaamde „kwestie Vitianu" moet bij leggen. Verleden jaar nam de politie van de Zwitserse bondsstaat de Roemeen Sólvan Vitianu en diens vrouw gevangen. Zij wer den beschuldigd van actie tegen in Zwit serland verblijvende politieke vluchtelin gen uit de Balkanstatën. Bovendien werd Vitianu beschuldigd van economische spionnage ten nadele van Zwitserse fabrie ken. De Roemeense regering protesteerde te gen de arrestatie met de ax'gumentatie, dat Vitianu reeds voor de arrestatie lid van het Roemeense gezantschap te Bern was geworden. Van Zwitserse zijde werd deze bewering bestreden. Op 13 Juni begint het proces tegen bei den. Op grond van het tussen beide lan den bestaande arbitrageverdrag van 1926 is bovengenoemde commissie gevormd, waar verder zitting in hebben de Zwit serse en de Roemeense gezant te 's-Gra- venhage, de Pooise gezant aldaar en de Nederlandse professor dr. J. A. van Hamel. Berlijnse spoorwegstakers gaan stemmen Berlijn, 1 Juni (Reuter). Een woord voerder van de 14.000 stakende West-Ber- lijnse spoorwegarbeiders heeft Woensdag middag verklaard, dat het aanbod van de Oost-Duitse spoorwegdirectie om 60 pro cent vari de lonen in West-Duitse marken te betalen in stemming zal worden ge bracht. „Indien de mannen dit aanbod aanvaarden, zal de staking onmiddellijk beëindigd worden", zo zeide hij. De woordvoerder zeide dat, indien het aanbod door de stakers zal worden afge wezen, de staking zal worden voortgezet totdat tegemoet is gekomen aan alle eisen, te weten volledige betaling in Westelijke marken, erkenning van het onafhankelijke vakverbond en onthouding van strafmaat regelen tegen stakers. Het wrak van het Zweedse sportvlieg tuigje, dat eergisteravond bij Ooeree-Over- flakkee in zee stortte, is door de sleepboot „Maas" van L. Smit en Co. naar Maassluis gesleept, waar het aan wal is gebracht. Santpoort Jeugd-Schaaktournooi De plannen tot het houden van een .Teugd- schaaktournooi dat georganiseerd wordt dooi de schaakclub „Santpoort" kunnen nu, dank zij de medewerking van het gemeentebestuur van Velsen en de daarvoor verkregen toe stemming van de Noordhollandse Schaak bond, ten uitvoer worden gebracht. Dit tournooi is bestemd voor alle scholie ren (jongens) van 12 tot en met 18 jaar, welke de Velser scholen bezoeken. De medewerking van de hoofden der scho len is verzocht ten einde de inschrijvingen op de scholen omgelijk te maken. Er wordt gespeeld van 16 tot en met 19 Juli, telkens van 2 tot 6 uur namiddag, in het gymnastieklokaal der Adolf van Nassau- school aan de Burgemeester Enschedélaan te Santpoort. Er worden mooie prijzen, o,a. medailles beschikbaar gesteld. Het inleggeld bedraagt 50 cent. De N.H. Schaakbond heeft reeds een prijs toegezegd, wellicht volgen er nog meer. De inschrijving sluit 2 Juli a.s. Alle schakers zijn welkom, zowel beginners als gevorderden. Het bestuur rekent op een groot aantal inschrijvingen. Beverwijk UITSLAGEN B.C. KLAVER TWEE. De uitslagen van de wedstrijd van de wintercompetitie van de bridgeclub „Kla ver Twee", welke Dinsdagavond in het Statenhuis aan de Velserweg gehouden zijn, luidden als volgt: Groep A: 1. heren Worst-Wegman 41 mp., 2. heren Holleman-Veenstra 36y2 mp., 3. heren v. d. Geer-Minneboo 33 mp., 4. he ren Oosterhout-Aalsbersberg 31 mp., 5. heren Eekhout-Bosman 30 y2 nip., 6. heer en mevrouw Vollaerts 29 mp., 7. mevrouw Wegman-heer Spanjaard 27 mp.,-8. heren Hendriks-Bakker 24 mp. Groep B: 1. mevrouw Kamphuis-heer Groen 41J/2 mp„ 2. Dames Brouwer-Heg kants 37V'2 mp., 3. dames Plooi-Hamel 35 mp., 4. heer en mevrouw v. Aalst 32V2 mp., 5. mevrouw Slaats-heer Klesser 25 mp., 6. heer en mevrouw Brouwer 25 mp., 7. da mes Schaafsma-Groen 22 mp. „Nederlandse Bond van Woningzoekenden" opgericht Meer woningen en een recht vaardige herverdeling ge vraagd In Den Haag is opgericht de „Nederlandse Bond van Woningzoekenden" die zich tot doel stelt de behartiging van de belangen van alle Nederlandse woningzoekenden en woninglozen, in het bijzonder die van de leden van de bond. Het einddoel is: de gehele Nederlandse bevolking aan een eigen woning te helpen. Onder „eigen woning" wordt verstaan een woning, die in haar geheel afsluitbaar is, die door één gezin bewoond wordt en die, indien geen eigendom van een gezinslid, „leeg" van de huis-eigenaar tegen ten hoog ste de officieel toegestane maximum-huur prijs is gehuurd. De bond tracht dit doel te bereiken door: een campagne ter bevordering van de wo ningbouw; een actie voor een rechtvaardige herverdeling der op het ogenblik aan wezige woonruimte; te ijveren voor het toestaan van eén „woninglozenaftrek" bij het vaststellen van het belastbaar inkomen door de belasting-autoriteiten; bestrijding van de woonruimtewoeker in al zijn vor men; het Nederlandse volk ervan te over tuigen dat niemand in tijd van wbningnood over meer woonruimte mag beschikken dan voor hem en zijn gezin strikt noodzakelijk is; het Oprichten en instandhouden van een centraal woningbureau: het geven van raad aan zijn leden door juridische adviseurs: het uitgeven van een tijdschrift. Initiatiefnemers van de bond zijn de heren Göbel uit Haarlem, Peters uit Am sterdam, Goddijn en v. d. Meulen uit 's-Gravenhage. De vergadering stond onder leiding van de heer Göbel, die een bijzonder woord van welkom sprak tot de leden van de Tweede Kamer mr. W. F. G. baron van der Feltz uit Middelburg en mr. C. ten Hagen uit Nijmegen, die waren uitgenodigd om op deze vergadering een kort woord te spreken. De heer Göbel deed hierna mede deling van hetgeen reeds door de initiatief nemers was gedaan. Hij deelde voorts mede, dat de N.B.W. geen politieke bond is. Hij respecteert ieders godsdienstige overtuiging en alle Neder landse woninglozen, welke politieke rich ting zij ook mogen zijn toegedaan, moeten' zich in de bond thuis voelen. Zowel mr. ten Hagen als baron van der Feltz zeiden in hun toespraken dat de Bond stimulerend zou kunnen werken op de op lossing van het woningvraagstuk. ZEEP EN VERKIEZINGEN. Donderdag werden in Numansdorp ge meenteraadsverkiezingen gehouden. De WD had huis aan huis in een zakje een stukje toiletzeep laten bezorgen met een circulaire waarin stond: „Veel werd U be loofd, maar de WD begint met de daad. Wast van Uw handen alle politieke onrein af. waarmede U de laatste weken werd ge bombardeerd, met bijgaand stukje zeep". Toen men ter stembus trok had de AR- partij aanplakbiljetten opgehangen met als opschrift „Stemt zonder zeep maar met plezier de mannen van lijst 4". SCHEEPVAART MIJ. NEDERLAND. Amsteldiep, 31 Mei te Palembang van Muntok. Ceram, 31 Mei v. Mombassa naar Durban. Mapia, 30 Mei te Makassar naar Philippijnen. Rempang, 1 Juni van Amsterdam naar Algiers. Salawati, 31 Mei Oostkaap gepass. naar Belawan. OCEAAN. Anchisis, 29 Mei v. Singapore van Rotterdam naar Kobe. Denbigshire. 29 Mei te Londen van Shanghai naar Rotterdam. Glenartney, 30 Mei van Penang van Kobe naar Rotterdam. Phrontis, 29 Mei van Suez van New York naar Batavia. Polyphemus, 30 Mei van Colombo naar Amsterdam. Tele- machus, 30 Mei te Makassar van Sorong. VINKE EI CO. Leersum. 1 Juni te Rot terdam van Boulogne. Rossum, 31 Mei van Setubal naar Pernis. Zijpenberg, 31 Mei van Rotterdam naar Italië. I-IOLL. AFRIKA LIJN. Empire Ely, 31 Mei te Mombassa van Aden. Randkerk, 31 Mei van Dar es Salaam naar Mozambique. KON HOLL. LLOYD. Amstelland, 1 Juni van Amsterdam naar Hamburg. Eem- land, 1 Juni te Amsterdam. Salland, 30 Mei van Santos (uitreis). K. N. S. M. Bonaire, 31 Mei van Para maribo te Trinidad. Danae, 31 Mei van Gibraltar naar Cadiz. Hercules, 1 Juni te Amsterdam van Rotterdam. Hestia, 31 Mei van Madeira naar Barbados. Luna. 30 Mei v. Tel-Aviv naar Genua. Midas, 31 Mei te Ma laga van Cartagena naar Amsterdam. Nestor, 31 Mei te Patras van Algiers naar Piraeusf. Strabo, 31 Mei v. Horsens naar Kopenhagen. Theseus, 31 'Mei van Algiers naar tunis. Grote vaart. Garoeto, 31 Mei van Rotterdam te Batavia. Kamerlingh Onnes, RotterdamJava ver moedelijk 1 Juni van Marseille. Salawati, AmsterdamJava pass. 31 Mei Socotra. Sal land, AmsterdamBuenos Aires 31 Mei van Santos. Rondo. 31 Mei van New York te Bahrein. Socrates. 1 Juni van Ponto Delgada te Curagao. Stad Dordrecht, 31 Mei van Stet tin naai" Rotterdam. Tabian, Amsterdam Java, 31 Mei in Suezkanaal. Waterman, BataviaRotterdam pass. 31 Mei Point de Galle. Westland. Buenos Aires—Amsterdam 1 Juni te Las Palmas. Kelbergen, Sfax— Vlaardingen pass. 31 Mei Gibraltar. Kerto- sono, New YorkJava pass. 1 Juni Gibraltar, Papendrecht, Abadan—Salend pass. 1 Juni Finisterre. Stad Alkmaar, 1 Juni van Rotter dam te Narvik. Stad Haarlem, 1 Juni van Savöna naar Sfax. Stentor. KavallaLissabon pass. 1 Juni Gibraltar. Alcyone, 2 Juni van Baltimore aan de Hoek van Holland verw. Arnedijk. 1 Juni 17 uur van Rotterdam naar Bremen. Blommersdijk, 31 Mei van Baltimore te Philadelphia. Cirrus, weerschip, 31 Mei v. Rotterdam naar Atl. Oceaan. Sommelsdijk, 1 Juni 17 uur van Rotlerdgm naar Montreal. Walenburgh. 31 Mei van Kingslynn naar Rotterdam. Wickenburgh. 31 Mei van Bor deaux te Cassablanca. Aardijk. vermoedelijk 2 Juni van Montreal naar Rotterdam. Andijk, 1 Juni van Londen te Antwerpen 3 Juni te Rotterdam verwacht. Annenkerk, Sydney- Rotterdam pass. 1 Juni Ouessant. Bengkahs, 1 Juni v. Amsterdam te Philadelphia. Breda, 1 Juni van Antofagasta te Valparaiso. Hestia, Amsterdam—Cristobal 31 Mei van Madeira. Joost van den Vondel, RotterdamBaltimore 31 Mei 100 mijl Z. Z. O. Bermuda. Lindekerk, BombayRotterdam 31 Mei van Genua. Mapia, "30 Mei van Batavia te Makassar. Sal land. AmsterdamBuenos Aires 30 Mei van Santos. Stad Dordrecht. 31 Mei van Stettin naar Amsterdam of Rotterdam. Stad Vlaar dingen, 31 Mei van Baltimore naar Rotter dam of Amsterdam. Arendskerk, Brisbane- Rotterdam pass. 31 Mei Kaap Guardafui. Bakongan, 31 Mei van Batavia naar Djambi. Hera, 31 Mei van Cartagena te Cristobal. Leopoldskerk, 31 Mei van Rotterdam naar Calcutta. Leersum, 1 Juni van Calcutta te 'Rotterdam. Loppersum, Saffi—Amsterdam pass. 31 Mei Ouessant. Nestor, 31 Mei van Algiers te Patras. Polyphemus, Batavia— Amsterdam pass. 31 Mei Minicoy. Pr. Alexan der, 31 Mei van Antwerpen te Rotterdam. Titus, AlgiersAmsterdam 31 Mei in Golf v. Biscaye. Tjibodas, 1 Juni te Adelaide verw. Tiipanas. KaapstadSingapore 31 Mei van Santa Maria. Van Riebeeck. 31 Mei van Bela wan naar Batavia. Zonnewijk. 31 Mei yan Walvisbaai naar Kaapstad. Alhena. 1 Juni v. Antwerpen te Rotterdam. Pr. Willem 3, 31 Mei van Antwerpen te Rotterdam. Rossum, 31 Mei van Cetubal naar Rotterdam. Rijn, 1 juni van Rotterdam naar Huil. Stad Schie dam, 31 Mei v. Rotterdam naar Philadelphia. Volendam, 1 Juni van Batavia te Rotterdam. Zijpenberg, 31 Mei van Rotterdam naar Gibraltar. Aalsdijk, Bremen—'Vera Cruz 31 Mei van Antwerpen. Aalsum, BeiraAm sterdam -31 Mei te Marseille. Alcyone, Balti moreRotterdam pass. 31 Mei Lands End. Alkaid, AntwerpenZ. Afrika pass. 30 Mei Ouessant. Alderamin. DuinkerkenDakar pass. 31 Mei Dover. Alnati, Buenos Aires- Rotterdam 31 Mei van Montevideo. Alphacca, 31 Mei van New York naar Boston. Amstel- dijk, RotterdamJapan 1 Juni te Genua. Ceram, 31 Mei van Mombassa naar Durban. Delft, ValparasioAmsterdam 31 Mei op 330 mijl N. van Azoren. Congostroom, 31 Mei van Freetown naar Dakar. Cottica, Amster damParamaribo 1 Juni yan Madeira. Joh. van Oldenbarnevelt, Batavia—Amsterdam pass. 31 Mei Kreta. Loenerkerk, Amsterdam Lorenzo Marquez pass. 31 Mei Gibraltar. Maaskerk. 31 Mei van Monrovia naar Port Bout. Mariekerk, ManillaRotterdam 1 Juni te Aden verwacht. Nieuw Holland. 31 Mei v. Adelaide te Melbourne. Nigerstroom, 31 Mei van Port Gentil te Pointe Noire. Rand kerk. 31 Mei van Dar es Salaam naar Port Amelia. Kleine vaart. Birmingham. .31 Mei van Blyth naar Rot terdam. Constant, 31 Mei van Hamburg te Wilhelmshaven. Daviena Goedkoop, 31 Mei v. Amsterdam te Gothenburg. Evertsen, 31 Mei van Emden te Leith. Heemskerk. 31 Mei van Kopenhagen naar Oskarshamn. java, 31 Mei van Grangemouth naar Goole. Koningshaven, 31 Mei van Halmstad naar Rotterdam. Leny, 31 Mei v. Londen naar de Tees. Leuvehaven, 31 Mei van Kopenhagen te Antwerpen. Maart je. 31 Mei van Par naar Amsterdam. Magrietha, pass. 1 Juni Vlissingen naar Ant werpen. Nassauhaven, 31 Mei van Halmstad naar Malmö. Nettie. 31 Mei van Londen naar Ronskar. Nijenburgh, 31 Mei van Stockholm te Antwerpen Rapid, 1 Juni te Hamburg Roelf, 31 Mei van Gothenburg naar Duin kerken. Rose Marie, 31 Mei van Newcastle naar Hamburg. Sambre. 31 Mei van Rouen naar Amsterdam. Silv olana, 31 Mei te Brest. Tyro, 31 Mei van Rotterdam te Cork. Urmajo, 31 Mei van Middlesbro naar Newburgh. Van Gelder, 1 Juni van Duinkerken naar Rouen. WOONHUIS te Beverwijk ruilen voor flink woonhuis te IJm, of IJm.-O. Mun- nikeweg 111, Beverwijk. WONINGRUIL. Voor- en achterkamer, keuken, 2 slp.- kamers met overloop, voor kamer-keuken Adres bur. v. d. blad. WONINGRUIL. Huis Sant poort Station 3 kamers met keuken, en gebruik van zol der, v. woning Santp.-Dorp Brieven L 254 bur. v. d. bl. GRATIS AF TE HALEN zindelijke jonge poesjes, Platanenstraat 42 LAAT NU UW KAPOKMA TRASSEN en BEDDEN 3 de- lig maken, bijvullen en nieuw overtrekken met lin nen tijk, in één dag retour. A. v. 't Hof. Romerkerkweg 47, Beverwijk. WEGGELOPEN: br.-harïge Pekingees. Tegen beloning terug te bezorgen bij C. Kramer. 2e Torricellidwars- straat 1, IJmuiden. Mantelstiksters, Handwerksters, Leerlingen en Strijkster gevraagd Gezellige sfeer. Goede voorwaarden. Aanmelden Fa. CLASSIC CONFECTIE, Rozenstraat 57 Haarlem bij het Station. Bij de Kousenfabrieken HIN N.V. kunnen geplaatst worden op verschillende afdelingen. Ook is er mogelijkheid tot plaatsing van andere gehuwde dames eventueel halve dagen. Aanmelden: Zijlweg 136, Haarlem, tussen 9 en 12 uur. IJMUIDER WASSERIJ, Snelliusstraat 39, IJmuiden. Zaterdag 4 Juni Dr J. de Vries AFWEZIG NETTE WERKSTER gevr. voor een dag per week. Apo theek Ledeboer, Kennemer laan 102. KOSTGANGER gevraagd. W. Dekker, v. Wassenaerstr. no. 14, GEDIPL. COSTUMIèRE kan nog enig werk aannemen. Ook genegen aan huis te komen. Adres te vern, bur. van dit blad Te koop: pracht BRUIDS JAPON (met sleep, sluier en onderjurk) z. p. m. 42. Adres bur. v. d. blad. Te koop agb. 2 pers. 3 delig KAPOKBED met houten le dikant. Na 5 uur Kanariestr. no. 218 zwart. THEESCHENKERIJ, Velser- beekpark 3 te Velsen, Zaal te huur voor Bruiloften, Partijen en Vergaderingen Dagelijks te bespreken. Wij leveren prima consumptie. Te koop: 1 pr. in beste staat zijnde HOUTEN WIELEN met ijzeren banden, met ko gellagers en assen. P. Schuit, Zeeweg 15, IJmuiden-O* Te koop: 4 gehaakte ONDER GORDIJNEN en 1 gehaakte 2 p. bedsprei. IJmuiderstr.- weg 66, IJmuiden-O. Te koop: 2 D.JAPONNEN v. oude dame, z. p. Berkenstr. no. 27. Ter overname aangeb. goed onderhouden CHEVROLET PERSONENWAGEN. Nadere bijzonderheden: Stationsweg 83, Velsen. TE KOOP: kinderwagen, wit zijden trouwjapon m. 40. Adres bur. v. d. blad. Partij BABYKLEERTJES te koop f 15. 1 jongens pakje voor 4 j. f 5. J. P. Coenstr. 97 TE KOOP wegens te klein 1 zomer japon en 1 wollen ja pon, blouses vanaf f 2.50, z. g. a. n. en z. p. m. 42. Adres: Velserduinweg 260. Alleen Donderdag te bevragen. Te koop agb. z. g. a. n. KIN DERWAGEN. Sav. Lohman- laan 11, Velsen. WEGGELOPEN 26 Mei een muisgrijze kater, witte borst en pootjes. Gaarne halen of terugbez. Hoofdstr. 226 Sant poort (dorp). TE KOOP een 2-pers. ledi kant. Willemsbeekweg 27. TE KOOP een tandem in goede staat. Te bezichtigen na 6 uur alle dagen Velser duinweg 117, IJm. O. VOLOP KOUSEN, SOK KEN en WOL in de Nieuwe Wolbaai Willemsbeekweg 90 TE KOOP wegens vertrek z. a. n. modern d. e. slaap kamerameublement; 54 weckflessen, div. maten; reiswieg; kamgaren heren- costuum lang, slank persoon f 60; Marine-trui, serge ma trozen Blouse. Verder net gedragen damesmantels w.o. wit linnen zomermantel maat 40/42. Fazantenlaan 46 TE KOOP 1 truitje, kleur cyclame ptr. gebr. nieuw f 8. 1 grijze zom.mantel m. 40 f 7,50. Kievitlaan 20 TE KOOP mooie huiskamer lamp f 7,50 en 2 lichtbl. zo- merjaponnen m, 42-44 samen f 15. Trompstraat 144, IJm.O. Te koop: KANO 1 pers. f 50 hérenrijwiel f 50, damesrijw. a. n. f 85. Stationsweg 107, Velsen. TE KOOP Damesrijwiel f 45 Herenrijwiel f 55. Adres: Zeeweg 298. TE KOOP GEVRAAGD een divan met of z. kleed (in goede staat). Adres J. P. Coenstraat 143, IJm, RUILEN woning Amster dam, dubb. étage, samen huur f 7.75 voor woning in IJmuiden of omg. Brieven A. Mooij, Vismarkt 15, Den Helder. MORGENOCHTEND 10 UUR 0pE Wij brengen U de grootste keuze in Fantastische collectie in o.a.: Kamgaren cosluums in diverse kleuren Egyptisch linnen regenjassen i„ Gabardinejassen. ln alle tnav- Tweedjassen Sportcostuums Sportcolberts Zwarte colberts m, vest en fa*..- Zwarte kellnerspantalons lepal«a!oa} Pantalons in diverse kleuren GEN. BOTH ASTRA AT 130 hoek tegenover DE KLOMPEN CENTRale Telefoon 12447 Haarlem.Ni J. MEYER EN ZOON Herenmode - Maatkleermakers KENNEMERLAAN 36 TELEFOON 4453 IJMÜIDÉN BRITISH INDIA THEE Onovertrefbaar HEERLIJKE DESSERT KOFFIE Alle dagen vers gebrand. De allergrootste sortering CHOCOLADE EN SUIKERWERKEN Heden ontvangen OUDERWETSE STUDENTENHAVER Voor spullen om te smullen Koffie- en Pindabranderij TROMPSTRAAT 14 IJMUIDEN Uw gehele was gewassen voor slechts f 0.26 per kg. Laat 'thans Uw was winddroog behandelen door de SNELLIUSSTRAAT 39 TELEFOON 4311 Binnen 2 x 24 uur klaar. Bij PELT HOOYKAAS N.V. te IJmuiden kunnen n<m geplaatst: een bekend met loonadministratie en sociale wet|evir.= en een voor algem. administratieve doeleinden, d beneden 30 ja n te richten aa straat 67, Beverwijk. Leeftijd beneden 30 jaar. Brieven te richten aan het kantoor Strick v. Lrnscno Tot en met Zaterdag 11 3uni kunt U nog profiteren van deze GEWELDIGE RECLAME (van tenminste 5,daar bij een willekeurig bedrag er misbruik van gemaakt werd) ontvangt geheel gratis een goedblijvend En bovendien 10 korting op alle artikelen (behalve op KeUum-PIeetarti«|ji> ZIET DE ETALAGE!! ZIET DE PRIJZEN!! Voor Uurwerken, Goud, Zilver, Doublé, Verzilverd, Bijouterieën, enz., maar één adres DA COSTALAAN 3 DRIEHUIS

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 8