IJmuider Courant ^:xs™ 1845 hadb®- Hoge Amerikaanse officieren in Batavia van partijdigheid beticht bU de Administratie- meidt dat Haarlems Dagblad Uitvoering van „staakt het vuren" vereist nadere precisering Een afscheid Britse invoerverruiming kan slechts zeer beperkt karakter hebben «3fJ^ng No. 19288 "s"®: 8061 <K 2560) w wdt"' Haarlem: Gr. Houtstr. 93, pgM '^ÏÏwrtenr-Hooftiretiacteur 15054. Hoofdredacteur: Robert Peereboom j54f Telef. Adm. 5437, ,inniee Verslagen over JS waarin de Kamers der I l«wr''*Th«n tawam» in eerste 1 Oe»tralLS te doen horen, „vele ?Sl«»ianpl ?fain betreft het pun- rfa»"1 firing rich extra op haar ïfiurM "Sn Die komt dan tot moet bezinn Antwoorck Het I 5T« 'S Sn te lezen wat vele "teiangwekkend 1 krljgen op be- teil Jilt»00™ inzake het Atlantisch iade gevoelens Rlag zou minister 'se 0" Vf'ÏELheid bieden een rede -ri„ csck de gele. a(jViseurs iaa'litn de Tweede Kamer .«Sllï de kans tot het debat in jpciestjjl jat n® j ^^«0" Europese g?isSitgeblevem onze toetre„ »»8sPact wel ratificeren. begin van het Voor- Is arin zelfs „zeer vele leden j®e Verslag, waan en strekking lerdrag samenwerking der Ver- ertoe genoopt heeft. Maar sï» lil bezwaren. Vele leden menen, de mening der regering, 'iSikheden binnen de Verenig- Ml degelijk spoedig te wachten „ragen zich af. of de imli- 3' SS iagen niet boven onze kracht f nude toestand in Indonesië nog '5 S "laste" °Ple®1' Zij vra^fn 0 ,2® r- mieszins kan aangeven', welke «g fmanciêle verplichtingen ons r ;;%ich zal moeten nemen. Het moet Ünd mogelijk worden verdedigd. en helemaal. Ons hele grond- 6!" Sn dat nu, als de verplichtingen Sbim Snle kracht zullen gaan? jSdat dit nogal belangrijke vragen CW! leden zouden willen weten, wat zal I Stadiën te eniger tijd een der on- Knende staten zijn democratische in- Sïg zou verwisselen voor een dictatuur. ÈM interesseert hen te weten hoe de Lm denkt over de mogelijkheid, West- V-W binnen afzienbare tijd als lid toe O". Dit zijn ook punten van belang. CTjet tweede is er een. Straks wordt ^Atlantische Pact geratificeerd en wij ten aanzien van het verdedigen van Test-Europa nog niet eens, wanneer West- jHüland erin betrokken zal worden. Voor Mffluvereine staat is dit geen erg aanlok- bi;'je positie. Het lijkt overbodig dat nader te te lichten. 5 volg niet alle ongeruste commentaren veie leden op de voet u kunt een r-ekal van het Voorlopig Verslag m dit vinden maar laat nog enige be- ïaijfce volgen. Dit verdrag waarborgt as "automatische militaire hulp als wij «gevallen mochten worden en zeker niet jirede zelf. Vele leden achten het daar- - ren het grootste belang, dat de vrede tiop andere wijze'bevorderd wordt. Het pen naar economische en sociale samen- ding zal zich in daden moeten uitpn. Tv. zijn ..de regering en haar bondgeno te - bedoeld wordt ongetwijfeld „Ne kjes bondgenoten" voornemens te te ter aanvulling van dit pact? Sluit op fce militaire verdediging een sociale en Komische politiek aan, die bevorderlijk i TM; vredelievende verhoudingen? Zal ren afdoende controle worden geschapen s:te zorgen dat deze alliantie een staat- bdige binding blijft, waarin het militaire taait middel is en geen doel wordt? Er tón wegrn gevonden worden om de ia-Generaal op de hoogte te houden ahetgeen ter uitvoering van het verdrag gebiedt en hen in de gelegenheid te stel- a. zich daarover uit te spreken. Aldus vele leden. Het is treffend. Het sf! zo duidelijk aan dat men in interna tte verplichtingen belandt, die men niet reer overzien of controleren kan en die ook iet onder toezicht van een Europees par- bent komen, Want dat is er niet. Het tal zo zonneklaar aan dat men door de fnrarfenissen wordt meegesleept, terwijl ee tegelijkertijd vreest om „te hard te kpm" met het scheppen van een werke ts Unie van Europese volken. Welke af- éezle controle op de „staatkundige bin- 'z-' van een alliantie kan worden ge- ppen? Welke middelen zijn er om de •«n-Generaal op de hoogte te houden raiuitvoeringsmaatregelen, die door inter vale generale staven zullen worden Romen? Alhanties kan men niet waarborgen als fcjmdige bindingen. Dat heeft de histo- auidelijk genoeg aangetoond. Een so- Gs.-economische politiek die de vrede be- is alleen denkbaar bij waarlijk- ^rigce volken. Wij komen er niet uit --.een Atlantisch Pact. En nu zien de par enten hun bevoegdheden verminderen. i aeze dingen hun onrust gaan wekken, ww getuigt dit Voorlopig Verslag. Wat --=pote lijn van het Nederlandse beleid? Jttstourt het heen? Wat stelt het zich c«eiT Dat moet inderdaad blijken. R. P. kouweer in gebreke bij delging Leen- en Pachtschuld functionarissen van het Amerikaanse BK yan Buitenianfise Zaken heb- fi gemaakt, dat de Sovjet- ]°ngste betaling van „Leen- en tefeÏÏ? aaa de Verenigde Staten te hïeftï! Va? redenen met twee der- «at verminderd. j V^, de betaling van meer *ÏÏP dvUar rente bep 1 Juli af. ■/usr. betaalde slechts 1.481.715 "attün'de6 epb9?en de Sov3et-TJnie schoon zii i? interest afloste of- hetaalde dan zii deel van de som 'i reder hiervLï gedaan hee£t werd si 0Pgegeven, dat de Ver- ovl20rlen' die Rusland vol- I Uondense havenstaking iZ^ Tklottamh lSeuter'- - De staking ms" opnieuw afinvr ders heeft zich tei«l «SE "tebteid doordat hon- ;*!'®tatorol«Mh bl) de 8600 stakers fva toldaten bit hen he'te werk stel" voedsel. lossen van schepen ^S?lfeurs te Smith- V,K8 wilden vgegaan, omdat zij ^waa gelost. ren' dat d°or sol- Editie voor Velsen, IJmuiden, Santpoort en Omstreken van ctt Optcüjtr 'fturtattiirix £our,inl Cïttrto Vrijdag 8 Juli 1949 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- er Feest dagen. - Abonnementen per week 33 cent. per kwartaal 4,25. Franco per post 4,75. - Giro rekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom Een foto van het Koninklijk gezin, welke vervaardigd werd ter gelegenheid van het koperen huwelijksfeest van Koningin Juliana en Prins Bernhard. Dr. Van Roy en te Batavia: Beroep op republiek tot ernstige samenwerking Dr. van Royen heeft gisteren in een radio-interview te Batavia verklaard, dat de voorbereidende besprekingen voor de beëindiging van de vijande lijkheden op Java nog niet zijn afge lopen. De wijze, waarop het staken van het vuren ten uitvoer moet wor den gelegd, moet nog worden gepre ciseerd, doch ik ben niet ontevreden over de resultaten, die'tot dusver zijn bereikt, zo zeide dr. Van Royen. Dr. Van Royen zeide met name: „Zoals men weet, is in het officiële perscommu niqué van 22 Juni alleen gesproken van een „overeenstemmende standpunt", een „meeting of minds", te vertalen door „wilsovereenstemming", maar hoe dit ook zij, het is duidelijk, dat de uitwerking van de principieel bereikte overeenstemming ten aanzien van het staakt het vuren nog zal moeten volgen". Dr. Van Royen achtte de grootste concessie van Nederlandse en republikeinse zijde bij de onderhandelin gen het laten varen van het aan beide zijden bestaande wanti'ouwen. „De Neder landse delegatie heeft van het begin dei- conferentie af zich op het standpunt ge steld, dat zij vertrouwen moest hebben in de wederpartij. Dit was, gezien het ver leden, een belangrijke concessie onzer zijds". Aan de andere kant hebben de lei dende figuren der republiek een van hun standpunt uit uiterst belangrijke concessie gedaan door, vertrouwende op de oprechte bedoeling van Nederlandse zijde om tot een spoedige souvereiniteitsoverdracht te komen, zich te verplichten de in de „state ments" van 7 Mei neergelegde politiek te volgen. De republikeinse leiders hebben hiermee geriskeerd, de steun van hun vol gelingen te verliezen. Hij zeide, dat de beste waarborg, dat overeenstemming over de gehele linie verwezenlijkt zal worden, is, de overtuiging, dat alleen door samen werking de orde en vrijheid hersteld en gehandhaafa zullen kunnen worden en al leen door samenwerking Indonesië van chaos zal kunnen worden gevrijwaard. Dr. Van Royen zeide met hpt tot dusver be reikte resultaat niet ontevreden te zijn. De ontwikkelingsmogelijkheden van Groot-Indonesië achtte Van Royen „bijna onbegrensd, mits het mogelijk is een ern stige samenwerking tot stand te brengen tussen de constructieve krachten in de federalistische republiek en Nederland". Gevraagd naar de reactie van de dele gatie op de uitlatingen van de republi keinse leiders, na het terugtrekken van de Nederlandse troepen uit Djokja, zeide dr. Van Royen: „Ik kan u zeggen; dat de Ne- Truman: Oorlogsgevaar neemt geleidelik af Op zijn wekelijkse persconferentie heeft president Truman gisteren onder meer ge zegd, dat de wereld zich langzaam en ge leidelijk naar een wereldvrede beweegt en dat het oorlogsgevaar afneemt. Op een voorstel om na de ratificatie van het Atlantische Pact tot een wereldkruis tocht voor de vrede op te roepen ant woordde de president, dat hij sinds 1945 „onophoudelijk op een vredeskruistocht" is geweest. Hij had niet de bedoeling, Europa in dit jaar te bezoeken. Truman verklaarde zeer optimistisch over de Amerikaanse economische toe stand te zijn. Op de Amerikaanse beurs was een verbetering te verwachten: de prijzen van Woensdag waren de hoogste van de afgelopen zes weken. De president wenste geen commentaar te leveren op de berichten over eventuele Amerikaanse economische steun aan Engeland: te Parijs en Londen werden hieromtrent besprekin gen gevoerd. derlandse delegatie het zeer ernstig be treurt, dat de republikeinse leiders, met name de Sultan van Djokja, geen moge lijkheid hebben gezien om hun volgelin gen te wijzen op de ernstige wil tot samen werking, die aan Nederlandse zijde be staat, en deze volgelingen aan te sporen ook hunnerzijds de thans toegestoken hand te grijpen. Wij hopen en verwachten in tussen, dat de republikeinse regering na haar terugkeer in Djokja bereid zal zijn, de openbare mening in constructieve zin te leiden". Eerste critiek op Atlantisch Pact in Senaat der V.S. Goedkeuring echter zeker geacht Op de derde dag van het senaatsdebat te Washington over het Atlantische Pact heeft de republikeinse Amerikaanse Sena tor Flanders heden de eerste critiek op het pact doen horen, toen hij bepleitte, dat de Amerikaanse militaire hulp aan een ge meenschappelijk verdedigingsmacht ten goede moest komen en niet aan de herbe wapening van afzonderlijke landen. Senator Flanders verklaarde, dat de Sov jet-Unie de Verenigde Staten dwingt, grote sommen te besteden aan de herbewapening van de West-Europese legers. „Wij moe ten onszelf echter niet in deze budgetaire hinderlaag laten lokken", zo zeide hij. Men verwacht, dat het pact Vrijdag of in het begin van de volgende week in stemming zal gaan en het algemene gevoe len is dat de Senaat het verdrag zal goed keuren. Hoogovens en gedemobiliseerden Naar wij vernemen zullen de Konink lijke Nederlandse Hoogovens en Staal fabrieken te IJmuiden bij de perso neelsvoorziening in de naaste toekomst rekening houden met de belangen der gedemobiliseerde militairen uit Indo nesië. In dit verband valt op te mer ken, dat de uitbreiding van de MEKOG ongetwijfeld een personeelsbehoefte zal meebrengen. Dr. Roem ontkent accoord staakt het vuren" Paul Hoffmann: „Export naar Amerika blijve hoofddoel" De administrateur van de E.C.A. Paul Hoffman heeft Donderdag een verklaring gepubliceerd over het nieuwe plan voor de inter-Europese betalingen, waarin hij dit plan een belangrijke stap noemt in de richting van het weder vestigen van de Europese handel op een gezonde basis.. Hoffman deelde mede. dat volgens het nieuwe betalingsplan de landen, die him inter-Europese handel vergroten, de Mar shallhulp met evenveel dollars zullen ver groten als zij kunnen verdienen door een vergroting van de export naar het dollar- gebied. Daar het belangrijkste vraagstuk het dollartekort is, moeten de pogingen om overschotten te kweken met de rest van West-Europa en met het sterlingge- bied, de deelnemende landen niet af brengen van de fundamentele taak: uit breiding van de export naar het Westelijk halfrond. ZEEPOST NAAR OOST EN WEST. Naar Indonesië vertrekt op 13 Juli het ss „Waterman". Met dit schip kan zeepost worden meegezonden, mits deze uiterlijk 10 Juli is gepost Naar Suriname vertrekt op 22 Juli het ss „Cottica". Correspondentie moet uiterlijk 20 Juli gepost worden. (By de Rotterdamse Lloyd is mejuffrouw Wilzen met. pensioen gegaan, nadat zij 42 jaar lang hoofd van de Linnenkamer is geweest) Mejuffrouw Wilzen krijgt haar rust, Ik ken mejuffrouw Wilzen niet, Maar zij is, ben ik mij bewust, Een kei op haar speciaal gebied Gaf zij niet tweeënveertig jaar Vol plichtsvervulling in haar vak, Voor ieder schip naar d'evenaar, Van 't zelfde laken weer een pak? Ook ik heb met de Lloyd gereisd. Van West naar Oost en Oost naar West, En wat je ook van lakens eist. Je slaapt in Lloydse lakens best. Zij heeft het lang en goed gedaan, Naar ik in een berichtje las. Ik stel me voor dat nimmer aan Haar laken iets te laken was. Nu gaat zij rusten met pensioen Het is haar recht en 't is haar tijd, Een ander gaat haar arbeid doen En krijgt haar verantwoordelijkheid. Voor haar is 't een verandering, Die wel iets zeer speciaals beduidt, Want voortaan, en dat is een ding. Deelt zij niet meer de lakens uit. P. GASUS. Amerikaans journalist beschuldigt hen van feitenverdraaiing ten gunste van Djokja over Op een persconferentie heeft dr. Mo hammed Roem gisteren te Djokja ver klaard, dat de republikeinse troepen „in geen geval de posities, die zij thans op Java en Sumatra bezet houden, zullen ont ruimen". Dr. Roem zeide dit in een commentaar op de besprekingen over een algemeen geldend be-.el tot staking van het vuren. Hij verwachtte dat deze besprekingen nog twee weken zouden duren. Roem 'zeide te hopen, dat de kwestie van het terugtrekken der Nederlandse troepen zal worden besproken vóór de Haagse Ronde-Tafelconferentie. In de „New York Telegram" schrijft William H. Newton (van het Scripps- Howard dagbladenconcern) die behoort tot het gezelschap van 15 Amerikaanse jour nalisten dat thans een reis maakt door Indonesië, uit Djokja, „dat Amerikaanse waarnemers, die hier de UNO vertegen woordigen. zeggen, dat zij niet in staat zijn. objectieve rapporten te doen toekomen, hetzij aan de UNO-naties, hetzij aan de Amerikaanse regering, met betrekking tot de toestand in Indonesië. In plaats daarvan worden hun rapporten zodanig „herzien" of verdraaid, dat de republikeinse zaak in een gunstig licht komt te staan, zeggen zij. Deze „herziening" geschiedt „door hoog geplaatste Amerikanen te Batavia, waar de rapporten van de waarnemers-te-velde Hij sprak de geruchten tegen, dat een worden geschift, samengevoegd en omge' voorlopig accoord over het staken van het vuren reeds tussen de Nederlandse en re publikeinse delegatie was bereikt. De terugkeer van president Soekarno en andere republikeinse leiders noemde Roem een eerste stap naar de toepassing van het accoord van 7 Mei. werkt, alvorens te worden verzonden". De bedoeling hiervan is blijkbaar, „de feiten zodanig te verwringen, dat ze passen in het kader van wat op dat ogenblik de politiek van het Amerikaanse State Department (departement van Buitenlandse Zaken) of van de Veiligheidsraad is". Wilson over de Parijse besluiten Nieuw Engels voorstel aan Amerika De president van de Board of Trade, Harold Wilson, heeft Donderdag in het Britse parlement een aanvullende verkla ring afgelegd met betrekking tot de mede deling van sir Stafford Cripps over de overeenkomst, welke tussen de landen der „Organisatie voor Europese Economische Samenwerking" tot stand is gekomen tot verzachting van de beperkende bepalingen op de invoer. Wilson zeide, dat de verzachting niet kon worden toegepast ten aanzien van lan den, met welke zij moeilijkheden voor de betalingsbalans zou kunnen veroorzaken. De Britse betalingsregelingen met landen, waarop de verzachting van toepassing is, moet zodanig zijn, dat iedere betaling met goud of dollars door Engeland wordt ver meden. Bovendien rijzen er in dit verband bepaalde vragen ten aanzien van de Britse verplichtingen tegenover landen, die niet tot de „O.E.E.S." behoren. Engeland is be reid voor te gaan in de opheffing van de beperkingen, doch hoever het daarbij kan gaan, moet afhangen van de mate, waarin andere landen zich in staat achten het Britse voorbeeld te volgen en de beperkin gen op invoer uit Engeland te verzachten. VOOR HET KONINKLIJK PAAR Wegens het bezoek, dat H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden voornemens zijn aan de gemeente Velsen te brengen in de voormiddag van 20 Juli a.s., vestigt de Burgemeester de aandacht op het navolgende; a. alle verenigingen in de gemeente worden gaarne in de gelegenheid gesteld langs een bepaald gedeelte van de door de Koninklijke stoet te volgen route één of naar gelang van de plaatsruimte twee harer vertegenwoordigers ,met verenigingsvaandel of -vlag te doen opstellen. Verenigingen, die van deze gelegenheid gebruik wensen te maken, wordt verzocht ten spoedigste (voor Donderdag 14 Juli) opgave te doen aan het hoofdbureau van politie. b. alle jeugdverenigingen in de gemeente wordt gaarne de gelegenheid geboden zich met al haar leden langs een bepaald gedeelte van de route te doen opstellen. Opgaven hiervoor dienen ten spoedigste (voor Donderdag 14 Juli) te worden ingediend bij de heer A. Mijs, Kievitlaan 5, IJmuiden-Oost. op alle werkgevers wordt tevens in verband hiermede een dringend beroep gedaan hun personeel tijdens het Koninklijk bezoek zoveel mogelijk vrijaf te geven. Naar te Washington Donderdag verno men werd zal waarschijnlijk te Londen door sir Stafford Cripps en de Amerikaan se minister van financiën John Snijder een plan worden besproken tot bespoediging van de Amerikaanse aankopen van strate gische grondstoffen in Engeland, dat ten doel heeft verlichting te brengen in de Britse dollarcrisis. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken zeide, dat een Brits voorstel terzake informeel was ontvangen. Het Britse plan is, naar de woordvoerder zeide. gebaseerd op het verlangen, dat de dollars spoediger beschikbaar zullen komen, daar men van mening is, dat zij thans beter gebruikt zullen kunnen worden. Hij voeg de daaraan nog toe, dat het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken er aan twijfelt, of het plan wel zo grote voordelen zal bieden. De totale aankopen in het komende jaar zullen namelijk ongeveer hetzelfde blijven, onverschillig wanneer ze verricht worden. De prijzen in de Verenigde Staten dalen, zodat de Britse dollarinkomsten later van grotere werkelijke waarde zullen zijn. De financiële besprekingen tussen Cripps en Snyder zullen Vrijdag te Londen be ginnen in de streng bewaakte zaal van het Britse ministerie van financiën. De Canadese minister van financiën Abbott zal eveneens tegenwoordig zijn, zo wordt nader uit de Britse hoofdstad gemeld. Geen stroom en weinig gas in Parijs Nieuwe staking in de energiebedrijven In Parijs is de electrische stroom afge sneden en de druk van het gas verminderd ten gevolge van stakingen bij de gasbe drijven en de electrische centrales. De be trokken arbeiders eisen hoger loon en de besprekingen, welke de gehele nacht wer den gevoerd, zijn op niets uitgelopen. Een woordvoerder van de „Electricité de France" verklaarde, dat de helft van Frankrijk en geheel Parijs bij de staking betrokken waren. Auto reed tegen een boom; meisje gedood Donderdagmiddag omstreeks zes uur is op de straatweg tussen Ter Apel en Sellin- gen een auto in volle vaart tegen een boom gereden. Een meisje van ongeveer 22 jaar werd uit de wagen geslingerd en zo ernstig gewond dat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. De chauffeur is na het ongeluk wegge lopen, maar heeft zich later bij de politie aangemeld. De man, B. O. uit Nieuwe Pekela, is in bewaring gesteld. Het slacht offer is de dienstbode H. T. uit Ter Apel, die met O. bevriend wal. Newton verklaart verder dat zowel de Amerikaanse als de Australische militaire waarnemers zich ernstig bezorgd maken over het feit, dat hun rapporten in feite worden gecensureerd en verdraaid, al vorens zij ter kennis komen van de hoog ste instanties in de UNO en hun regeringen. Om voor de hand liggende redenen is het duidelijk, dat deze waarnemers hun namen niet gepubliceerd wensen te zien, maar het gevoelen, dat zij weergeven is onder hen algemeen en er heerst bij bijna alle officieren ter plaatse een ernstige bezorgd heid voor de toekomst. Na te hebben uiteengezet, dat alle rap porten van de Amerikaanse militaire waar nemers door de handen moeten gaan van de kolonel Williard B. Carlock en dat die van de Australische waarnemers lopen via de brigade-generaal Claude E. Prior, geeft Newton „een voorbeeld uit de eerste hand van cje mate van partijdigheid van deze beide mannen", door een relaas te geven van wat zich heeft voorgedaan bij de ont ruiming van Wonosari, waarbij de Neder landers zich terugtrokken volgens het op gestelde schema, maar de republikeinse troepen niet ter plaatse kwamen om hel be stuur over te nemen. Newton schrijft, dat binnen enkele uren na de ontruiming door de Nederlanders, waarvan hij getuige was geweest, de heren Carlock en Prior, hetzij op eigen gelegenheid, hetzij gezamenlijk, drie verschillende verklaringen hebben af gelegd, waarin de Nederlanders werd aan gewreven: le. dat zij niet hadden gezorgd voor een gewapend geleide van de militaire waar nemers; 2e. dat zij het vliegveld bij Wonosari een uur vóór de vastgestelde tijd hadden ont ruimd en daardoor de maatregelen voor de overgave in de war hadden laten lopen en 3e. dat de Nederlanders met voorbe dachte, rade de overgave van Wonosari in de war hadden laten lopen, door de avond te voren alle republikeinse strijdkrachten zo ver van de plaats af te hebben gejaagd, dat zij de volgende dag niet op tijd terug konden zijn voor de bezetting. Newton wraakt deze drie verklaringen alle en voegt daaraan toe: „Er bestond slechts weinig verband tussen de rapporten van de heren Carlock en Prior enerzijds en de gebeurtenissen, zoals deze zich te Wono sari in werkelijkheid hebben afgespeeld anderzijds. Noch de kolonel Carlock, noch de brigade-generaal Prior waren te Wono sari aanwezig, maar zij hadden nauwkeurig rapporten kunnen verkrijgen van Ameri kaanse en Australische militaire waar nemers. die er wel waren.» Geïrriteerd door de weigering van deze correspondent om zijn lezing van de gebeurtenissen te Wono sari te aanvaarden, stelde de kolonel Car lock later sarcastisch de vraag, of de 15 Amerikaanse journalisten die thans een be zoek brengen aan Indonesië, door de Nederlanders wellicht zorgvuldig zijn uit gezocht". Sovjet-Russisch vredescongres Rado Moskou heeft medegedeeld, dat eerlang in Rusland een conferentie van Russische strijders voor de vrede plaats zal hebben. Het besluit daartoe werd genomen op een vergadering, die te Moskou werd ge houden door de unie der vakbonden, het anti-fascistische comité der Russische vrouwen en de Unie van Russische schrij vers, in tegenwoordigheid van meer dan 100 afgevaardigden van diverse Russische organisaties en instellingen. AANHOUDEND VRIJ KOEL WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt te 10 uur: Zwaar bweolkt met aanvankelijk nog hier en daar enige motregen, maar morgen plaatselijk opklaringen. Zwak ke tot matige wind uit Noordelijke richtingen. Weinig verandering van temperatuur. 9 Juli: Zon op 4.30 uur; onder 20.59 uur Maan op 21.14 uur: onder 2.44 uur Hoogwatertijden: Vrijdag 8 Juli: 1.40—14.40 uur. Zaterdag 9 Juli: 2.3215.05 uur. Laagwatertijden: Vrijdag 8 Juli: 9.35—22.15 uur. Zaterdag 9 Juli: 10.36—23.08 uur

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 1