LOENDERSLOOT'S WARENHUIS nationaal ALSII EEN GOED VAK WIL LEREN... meisjes Herkeuring van afgekeurden Zojuist ontvingen wij Visserij-varia Bureaux Luidsprekers TYPIST(E) inst. PONT BEKENDMAKING KENNEMER TAX SIMON DE WIT BIEDT U Maandag 11 Juli 1949 Minister Schokking deelt niet alle bezwaren van de Tweede Kamer De minister van Oorlog en Marine heeft reeds geantwoord op het Voorlopig Ver slag van de Tweede Kamer over het wets ontwerp inzake herkeuring van afgekeur den. De minister geeft toe, dat oproeping in werkelijke dienst van herkeurden de persoonlijke belangen van de betrokkenen in vele gevallen zal schaden. Men diene echter niet te vergeten, zo zegt hij, dat zij onbelemmerd hun maatschappelijke car rière konden voorbereiden en opbouwen, eerder dan hun collega's, die wel moesten dienen. De minister kan dan ook niet inzien dat hier gesproken mag worden van te ver wachten grove onbillijkheden, te meer niet omdat door de naar verhouding bui tengewone belasting van een kleine groep een grove onbillijkheid ontstaat, indien maatregelen ter spreiding van die lasten achterwege zouden blijven. Er zal gelet worden op het verband dat eventueel zou bestaan tussen afkeuring en de daarin gevonden aanleiding om belang rijke verplichtingen aan te gaan. Maar laat de minister hierop volgen, het bestaan van dit verband zal op zich zelf niet reeds een gerechtvaardigd vermoeden voor vrij stelling mogen opleveren. Overigens vraagt de minister zich af, of men zich het aantal van hen, die in be doelde moeilijkheden zullen raken niet te groot voorstelt. Menig destijds afgekeurde heeft zijn carrière pas gevestigd op een leeftijd, waarop hij de eerste oefening reeds lang achter de rug zou hebben gehad. De minister beseft dat een concrete uit spraak der regering hoever zij met de han tering van de wet wil gaan, voor vele Ka merleden het innemen van een definitief standpunt ten opzichte van het ontwerp zou vergemakkelijken. Hij herhaalt, dat bij de regering thans alleen ten aanzien van artsen en tandartsen het stellige voorne men bestaat tot herkeuring van afgekeur den over te gaan. Vaste voornemens ten aanzien van andere categorieën bestaan niet. Bij het oproepen van personen, bestemd voor speciale functies, stuit men veelvuldig op bijkans onoverkomelijke moeilijkheden, doordat de betrokkenen in hun burger functie reeds om redenen van algemeen belang vrijwel onvervangbaar zijn. Daar naast zijn dan veelal specialisten werk zaam, die minder bezwaarlijk zouden kun nen opkomen, maar vroeger werden afge keurd onder gelijke omstandigheden als het geval is' met artsen en tandartsen. Hoe wel dus verder gaande stellige voorne mens niet bestaan, moet de regering, in dien de behoefte aan ruimere bevoegdhe den zich nog duidelijker mocht openbaren, de vereiste maatregelen kunnen nemen, zonder eerst een aanvulling van de wet te hebben tot stand gebracht. Indien het nodig mocht zijn ook ten aan zien van een of meer oudere categorieën de wet te gaan toepassen, zal daartoe pas in uiterste noodzaak en na ampel beraad worden overgegaan. De keuringsnormen zijn vastgesteld bij algemene maatregel van bestuur 't geen ook ten aanzien van het te verwachten nieuwe keuringsreglement zal geschieden. De uit voeringsbepalingen zullen tal van aanwij zingen bevatten, die voor de keurings artsen bindend zullen zijn. De minister onderschrijft ten volle dat nimmer tot herkeuring van welke groep ook mag worden overgegaan, wanneer niet de absolute noodzakelij heid daartoe be staat. Bij inlijving moet vaststaan dat de betrokkene in militaire dienst nuttig werk kan doen. De minister geeft de verzekering, dat hij zal ingrijpen indien dat niet het geval blijkt te zijn. De voorbeelden zijn er, dat dan betrokkenen, voor hen zelf onver wacht, terstond met groot verlof werden gezonden. Bij het spreken over „nieuwe keurings maatstaven" bedenke men, dat deze tot nu toe voor een groot deel hebben bestaan in de na de bevrijding ingevoerde wijze van waardering van de in het keuringsregle ment vermelde ziekten en gebreken. Aan de invoering van een geheel nieuwe keu ringsreglement wordt verbonden een her ziening van hetgeen onder „wijze van waardering" valt te verstaan. Dit maakt de invoering van een geheel nieuw keu ring ook open te houden voor hen, die na 1948 werden afgekeurd, al bestaan er voor alsnog geen plannen om daartoe over te gaan. Santpoort De mobilofoon is al bijna geen snufje meer Draadloos communicatiemiddel wordt steeds ruimer toegepast De mobilofoon, de vinding die het moge lijk maakt draadloze telefoongesprekken te houden tussen een vast en een beweeg lijk punt en ook tussen twee beweeglijke punten via een vast punt (dus te spreken van of met een schip, auto of vliegtuig), begint steeds meer toepassing te vinden. Reeds vóór de oorlog profiteerden enige publieke diensten van dit draadloze com municatiemiddel, maar thans staat het voor alle gegadigden ter beschikking. De chef van de mobilofoondienst deelde mede dat er drie plannen zijn: vooreerst het grote plan voor een landelijk net, waar door men via een aantal vaste installaties over heel Nederland draadloos zal kunnen telefoneren. De vaste posten te Amster dam, Rotterdam en Den Haag zijn reeds gereed, andere worden in snel tempo langs de grote verkeersaderen uitgezaaid. Nog dit jaar hoopt men het gehele net klaar te hebben. De Nederlandse Spoorwegen overwegen hun treinen op de grote lijnen van mobilo foons te laten voorzien. Binnenkort zullen hiermee proeven worden genomen. En sinds 1 Juli is de „Van Hasselt" van de veerdienst Enkhuizen-Stavoren met zulk een snufje uitgerust. De mogelijkheden van de mobilofoon Zijn legio. Als een fabrikant uit Twente of Brabant op weg naar Den Haag bijvoor beeld kennis wenst te nemen van na zijn vertrek op de fabriek binnengekomen be richten, stelt deze nieuwe P.T.T.-service hem in staat zijn fabriek op te bellen of vandaar uit gebeld te worden, waar hij zich ook bevindt. Het is begrijpelijk dat het de taak is van P.T.T. om deze dienst te onderhouden en te exploiteren. Bij het zeer beperkte aan tal golflengten, dat ter beschikking staat, zou het een chaos worden als men zulks aan particulieren over liet. De gesprekken moeten beperkt blijven tot een tijdsduur van drie minuten. Het tweede plan is de vorming van open bare locale netten: in het klein gelijk aan het landelijk net. Zij hebben een actie radius van rond 20 kilometer en zijn van nut voor medici, advocaten, notarissen, handelsreizigers en vele anderen. Een lo caal net werkt met één golflengte. Ook hier geldt een maximumduur per gesprek van drie minuten, hetgeen in practisch alle gevallen voldoende is. Het derde plan tenslotte omvat de ge sloten diensten voor bedrijven en instel lingen, die zulks voor eigen, intern verkeer nodig hebben. Voorbeelden hiervan zijn de taxi-bedrijven en de politie-radiodiensten. Door het gebruik van een verschillende zend- en ontvanggolflengte zullen als regel de chauffeurs niet onderling kunnen spre ken, De mogelijkheid daartoe bestaat ech ter wel. Dat systeem wordt trouwens toege past bij de Hoogovens te IJmuiden, die van de mobilofoon gebruik maken voor het dirigeren van rangeer-locomo- tieven. Teneinde te voorkomen dat netten elkaar „overlappen", zouden drie verschillende golflengten gebruikt moeten worden. Dit maakt de zaak echter duurder. Men bezigt thans om het andere net dezelfde golf lengte en krijgt daarbij de moeilijkheid van zogenaamde grensgebieden, waar men in een enkel geval op twee posten aanslui ting krijgt of waar soms ook geen aanslui ting tot stand komt. Door een paar kilo meter verder te rijden kan men die moei lijkheid evenwel oplossen. Festival Soli Deo Gloria Het ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" gegeven festival was maar mager bezocht. „Crescendo" uit Spaarndam, het fanfare corps dat onder directie van Fr. Dekker staat, opende de feestmiddag met het Terpsichore-ballet van Louis Ganne in pit tig tempo gespeeld, een tempo waarmee de tuba's dikwijls moeilijkheden hadden: het klonk niet homogeen genoeg. De diskant bracht het er beter af; toch was deze balletstudie een te zware voor het corps. Gottfried Mann's ouverture Freya slaagde beter mede door het welluidende hoge koper en het kwartet saxofoons, die alle betrouwbare muzikanten telden. Peter Wit week met zijn corps „Kunst kring" uit Spaarndam van het programma af doordat hij Gerard Boedijns nieuwste werk Rossiniana bracht, dat de hierna vol gende vereniging, de „IJmuider Harmonie' ook zou uitvoeren. .Kunstkring" speelde het voorzichtig aan en wat stijfjes, maar niettemin qua klank zeer beschaafd en met een goede technische beheersing. Deze ouverture naar Italiaanse trant op de motieven van het ouderwetse gangspildeuntje is een uitnemende aan winst voor het blaas-répertoire. Boedijn heeft er wederom een knap stuk werk mee geleverd; het is met kennis van zaken ge- instrumenteerd. Ballet Egyptien was niet overal maat vast; het tempo had pittiger mogen zijn, met name in de introductie en aan het slot. De gehele reproductie had ik mij losser en eleganter, meer in Franse balletstijl ge wenst. Er werd door de blazers, zowel de bugles als pistons, saxen en laag koper, goed gelezen en beschaafd gemusiceerd. De ouverture La Muette de Portici genoot een vlotte voordracht; dat zat er prima in. Een afzonderlijke pluim voor de vaardige hoog-koperblazers (tongslag!), die voor een klaterend slot zorgden. Jan Groot gaf met zijn „IJmuider Harmonie" een wel overwogen, goed be studeerde uitvoering van La poupée de Nuremberg, waarbij de artistieke inleiding opviel. De wals speelde de IJmuider Har monie élégant en fijntjes; een homogene harmonieklank verhoogde de verdienste van het muzikale spel. Het responderen van fluiten en barytons was voortreffelijk; de rhythmiek en de dynamiek verdienen apart vermeld te worden. Rossiniana, dat nog slechts kort in studie is, sloot zich waardig hierbij aan. De van muzikaliteit tintelende directie van Jan Groot droeg daar veel toe bij. Knap en vol effect geblazen. Een fantasie over De Vogelkoopman, veel eisend als steeds, beëindigde het musiceren. De beurt was daarop aan de koren: „Kennemerlands gemengd koor" uit Be verwijk opende de rij met „Sanctus", soe pel en op toon gezongen. Ben Nuyen toonde zich een slagvaardig dirigent, die de fines- niet verwaarloosde. Ook Bonsets Psalm 8 had deze verdienste, al was het een hele opgave voor K.G.K., dat een gezonde koorklank voortbracht. (De sopraantjes waren de minsten van de stemmen qua glans). „Vox Humana" had in Henk J. Arisz de geroutineerde leider, die het volgens de regels der zangkunst kon laten zingen. „Du bist die Ruh" en „Die Ehre Gottes" deden de reputatie van het koor alle eer aan, maar het was droog door de pingelende, asthmatische piano. „IJmuidens Mannenkoor" was, door af wezigheid van de dirigent Jan Beider, niet in staat op te treden. De uitslagen waren: Muziekwedstrijd: 1. IJmuider Harmonie (zilveren lauwerkrans); 2. Kunstkring Spaarndam; 3. „Crescendo" Spaarndam. Zangwedstrijd: 1. Kennemerlands Ge mengd Koor, Beverwijk (lauwerkrans); 2. Gem. Zangver. „Vox Humana" uit Sant poort. A. J. VAN DER WEIJDEN Ongelukkige vluchten van „De Luchtpost" Zaterdag werd door de Santpoortse post duivenvereniging „De Luchtpost" gevlogen uit Lyon. Deze vlucht is niet voordelig voor de leden geweest, trouwens de laatste weken hebben de vluchten over het alge meen niet het normale verloop gehad. Werd als oorzaak hiervan de stijve Noor denwind aangenomen, Zaterdag en Zondag lag zij zeker ergens anders, want er was bijna geen wind. Zaterdagmorgen om 6 uur werden de duiven in Lyon losgelaten. De eerste vogel kwam Zondagmorgen om 9.44 uur op het hok, het laatste prijswinnende dier om 14.44 uur. Zondag was ongeveer 50 procent van de vogels nog niet thuis. De uitslag was: 1, 2, 3 Joh. Struys en 4 P. Rozemeyer. Ook de vlucht die Zondag uit Quivriem plaats heeft gehad is niet bevre digend verlopen. Zondagmorgen zijn de vogels om 7.25 uur losgelaten. De eerste was om 11.42 uur op honk, de laatste prijs winnende vogel om 12.01 uur. De uitslag was: 1,- G. Bierman; 2, 3, 7, 8, 10, 14 Joh. Struys; 4, 12 P. Koning; 5, 11 P. Bierdra ger; 6 D. Drijver en 9,13 P. Bersee. I Viering van de Koninklijke koperen bruiloft in Santpoort Opbrengst voor de NIWIN Johnny Prins, een sympathieke jongeman die (terecht) humorist-conférencier op zijn visite-kaartje heeft staan, leidde Za terdagavond in het Burgemeester- Rykens- park te Santpoort een feestavond in, welke door de Oranje Vereniging „Santpoort" en de „Vereniging tot het houden van natio nale dagen te Santpoort-Station eh Bloe- mendaal-Noord" georganiseerd Was' ter gelegenheid van de Koninklijke koperen bruiloft, met de belofte dat het programma zou klinken als een klok. En dat deed het ook. In de met vlaggen en bloemen versierde muzieknis, achter een groot kartonnen scherm waarop in levensgrote letters éen slagzin was geschilderd die de militairen in Indonesië een gouden tijd voorspellen: „Wij leven mee met de jongens overzee", maakte het accordeonorkest „IJmuidens Roem", onder leiding van de heer D. Wijkei-, zich inmiddels' gereed om een gedeelte van Johnny Prins' belofte in te lossen. Met enige pittige nummers verzorgden deze IJmuidense schipperspianovituozen de muzikale opening en het moet gezegd dat zij zich uitstekend van hun taak hebben gekweten. De charmante cabaretière Truss Koop- mans, een geziene figuur in verscheidene radio-programma's, kwam met enkele aar dige levensliedjes voor het voetlicht. Haat- bescheiden (dikwijls geestige) mi miek en frisse stem verrieden de ras- artiste. Dat het talrijke publiek opgetogen; was over haar optreden bleek overduidelijk uit het ovationele applaus dat haar ten deel viel. Peter Pikos, een voortreffelijk imitator, zou aanspraak kunnen maken op het prae- dicaat „eenmansorkest". Het nabootsen van het oorverdovende lawaai dat dorps-fan fares wel eens produceren bleek voor hem een peulschilletje te zijn en het imiteren van het monotone gedruis van een electri- sche zaag leverde (schijnbaar) evenmin moeilijkheden op. Dank zij Peter Pikos weten we nu ook (als wij hem kunnen ge loven) hoe Lou Bandy en Henriëtte Davids in hun jonge jaren zongen en hoe Rood kapje eigenlijk met haar grootmoeder om ging Het optreden van het Symphonie orkest „Euphonië" viel een beetje uit de toon en paste niet geheel in het raam van een pro gramma waarin de kleinkunst hoogtij vierde. Bovendien bleek het koper niet altijd opgewassen te zijn tegen, de sterke overheersing van de strijkers waardoor een enkele maal een storende wanklank werd gehoord. Een van de hoogtepunten van de avond werd ongetwijfeld gevormd door de expe rimenten van de bekende telepaath Jonglisto. Hij imponeerde door een rustig optreden en wist het sensationele van zijn prestaties te reduceren tot een minimum waardoor het geheel ten volle tot zijn récht kwam. Met medewerking van een aantal dames en heren uit het publiek voerde hij enige verbluffende staaltjes van helder ziendheid uit. ,De Notenkrakers", twee muzikale jonge lieden met een gitaar, kwamen met een origineel repertoire voor de dag doch had- j den hun soms wat gedwongen uitbundig heid beter achterwege kunnen laten. Velen van de aanwezigen zullen met spanning gewacht hebben op het moment Santpoort-dorp Jeugd-schaaktournooi komt naderbij Een twintigtal jeugdige schakers zal Zaterdag 16 Juli de strijd aanbinden in het Jeugd Schaaktournooi, georganiseerd door de schaakclub „Santpoort". Het zal spannen in het gymnastieklokaal van de Adolf v. Nassauschool aan de Bur gemeester Enschedélaan te Santpoort, waar dit tournooi des middags geopend wordt. Het bestuur van Santpoort had meer deelnemers verwacht. De leiding is in goede handen bij op dit terrein beproefde krachten. IJmuiden dat Tom Erich achter de piano zou gaan middag op het sportpark „Watervliet" zitten en toen hij dat eindelijk deed vielj organiseerd door de HAV „Suomi". VISSERSSCHEPEN Binnen 9 Juli: ÏJM 24 Vios I, rederij VEM, met vis, ver trokken 17 Juni. Naar zee 9 Juli: IJM 83 Vikingbank. Binnen 10 Juli: IJM 54 Limburgia, rederij Hollandia, met vis, vertrokken 28 Juni. IJM 41 Claes Kompaen, rederij WM, met vis. vertrokken 25 Juni. IJM 62 Sumatra, rederij VEM. met vis, ver trokken 20 Juni. IJM 85 Klaas Wijker, rederij De Daad, met vis, vertrokken 28 Juni. Haringdrijfnetvisserij Binnen 9 Juli KW 5 met 183 kantjes van 6 schepen. KW 48 met 290 kantjes van 6 schepen. Binnen 10 Juli: KW 86 met 308 kantjes van 3 schepen. KW 161 met 418 kantjes van 7 schepen. KW 50 met 198 kantjes van 4 schepen. KW 97 met 393 kantjes van 6 schepen. - KW 167 met 242 kantjes van 6 schepen. Voetbal V.V.B.—D.E.M. 2-5 In het begin van de wedstrijd zag het er naar uit dat de Breesapers de wedstrijd zouden winnen. De bal was steeds voor het DEM-doel. Na vijf minuten spelen wist de midvoor van VVB A. Bat uit een goede voorzet de bal in het net te werken (10). Een gevaarlijk moment volgde, toen de rechtshalf van DEM Starremans een vrije schop hard op de goal schoot. De back Arends kopte de bal rakelings naast de lat corner. De linkshalf van DEM Schram, die in het begin van de wedstrijd niet op viel, schoot van vrij grote afstand de bal in de uiterste hoek (11). Even voor de rust scoorde De Boer (12). Na de rust nam DEM het spel geheel in handen en na een half uur wist deze ploeg de stand op 15 te brengen. Even voor het einde verkleinde Vers wij veren de achterstand (25). Met deze stand kwam het einde met een ver diende zege voor DEM dat technisch beter was. De wedstrijd werd in het gemeentelijk sportpark te Beverwijk gehouden en de op brengst was ten bate van de Niwin. Velsen-Noord Athletiekcompetitie op „Watervliet" Meisjes van zeven clubs op de baan De athletiekcompetitie voor meisjes van het district Noordholland-Zuid van de Kon. Ned. Athietiek Unie werd Zondag- ge- Vast staat echter wel, dat Sagitta num mer één zal blijven. Voor wat de verrichtingen van de Suomi- meisjes in de loopnummers betreft, volgen hier de uitslagen: 80 meter A. 1. W. Lust, Zaanl., 10,3; 2. N. Buch, Sag., 10,5; 3. R. Horden, Sag., 10,9; 11. N. C. Hagenaars, Suomi. 80 meter B. 1. T. de Jong, 10,5; 2. L. Falk, 10,6; 3. R. Aronson, 10,9 (allen Sag.); 3. C. Schauikes, Suomi, 11,4; 12. A. J. Sur ges, 11,7; 15. J. de Niet, 11,7; beide Suomi. 60 meter C. 1. J. H. v. d. Werf, 8,2; 2. v, Geytenbeek, 8,4; beide Suomi; 3. A. Baard, Zaanl., 8,7; 9. A. M. Hooy, 9,3; 13. A. C. Koomen 9; 14. W. Struys, 9,1; allen Suomi. Estafette 4 x 80 meter A. 3. Suomi I, 45,9 sec; B. 3. Suomi II, 49,3 sec.; 4 x 60 m. C. 1. Suomi I, 34,2 sec.; 2. Suomi II, 37,3 sec. Kogelstoten A. 1. L. Berndes, Meteoor, 10,48 m.; 2. A. de Vries. Volew., 10,05 m.; 3. C. Wandels, ADA, 9,63 m.; 8. A. Vrene- goor, Suomi, 7,30 m. Discuswerpen A. 1. C. Wendels, ADA, 3 r oh d St«ten Schauikes, 13o V' E. SchweiUer .Tprl.» i ~*k Suomi. A' jV *5 Hoogspringen C 1 vt 1,28 m.; 2 A \xt B, \v Mulder, Zaanj, Wrsprtagè;Srni'VSï'^ 4,52 m'i2' 4,52 Ealck, Sag., 4,45 Suomi, 4,11 m Verspringen c - Olm, 4,49 m.; 2 c Hnl i v Mg Volop zeemlappen vanaf 98 ct tot f - -n Porseleinen theeserviezen vanif f i Prachtige kop en schotels vanaf BQ ,1 Wit emailie dubbele gasstellen met u, Enige prima Jaarsma haarden en k>r£ Gega van seerde teilen, flinke nSat f »S' Gegalvaniseerde kinderbadjes flinl Zware wit emailie emmers f 3 36 at 8.75. Rundlederen actetassen f 1975 '97'sn Alle modellen Gero ZUmeta ca,2'J 32'95' Alle maten koffers zware uitvoering V3naf f 52.90. Moderne wandelwagen met Grote sortering kinderwagens met kn«i f 61~- Ligstoelen met linnen lopers f 9 75 2 v'a t«j/i Ladenkasten, grote uitvoering f Var, Rieten terrasstoelen f 10.80. Verder een grote sortering rooktafels radios stokken, theemeubels en dlotafels- wringerbokken, stofzuigers. en rookslandaards, kap. wringers, WILLEMSBEEKWEG 96 TELEFOON 4654 I1MUIDEN.00ST hem bij voorbaat reeds een hartelijk ap plaus ten deel dat aanzwol tot een ovatie toen hij plaats ging maken voor de climax van de avond: Lou Bandy. Met de onaf scheidelijke strooien op de rode resultaten van een gang naar Een in Drente sloot Loü Bandy de rij der prominenten en de lief hebbers van zijn kunst zijn zeker niet in hun verwachtingen teleurgesteld. De netto opbrengst van deze rijk-geva rieerde avond zal geheel ten goede komen aan de jongens in Indonesië. Een: woord van lof voor de organisatoren! L. v. B. Vios I voerde Zaterdag 9 Juli 1410 kis ten IJslantlse vis aan, waarvan 800 kisten schelvis, 100 kisten kabeljauw en een grote partij koolvis. Catherina Duivis voerde 1000 kisten aan, waarvan 600 kisten makreel, 200 ha ring, 30 keek, 50 kabeljauw en wat varia. Verwacht. Aan de Woensdagmarkt wordt verwacht de „Haarlem" met een flinke partij haring en makreel. De organisatie van deze wedstrijden waaraan ongeveer 200 meisjes van zeven verenigingen hebben deelgenomen was niet eenvoudig, maar „Suomi" is er in geslaagd het lijvige programma vlot af te doen werken. De deelnemende verenigingen waren Blauw Wit, Meteoor, ADA, Sagitta, De Vo- lewijckers, allen Amsterdam, Zaanland te Zaandam en Suomi te Velsen, van welke laatste ruim dertig meisjes hadden inge schreven. Op de 60 meter C. toonde Jopie v. d. Werf (Suomi) met 8,2 sec. zich onbetwist de sterkste, gevolgd door haar zeer jeugdige clubgenote Els van Geytenbeek met 8,4 sec. Deze beide Suomi-leden zorgden dan ook, dat de zege der 4 x 60 meter C. aan hun club kwam in de fraaie tijd van 34,2 sec. Bovendien legde J. v. d. Werf met 4,49 m. beslag op de eerste plaats bij vèrsprin- gen C. Daar „Suomi" in deze competitie reeds de vierde plaats onder de deelnemende verenigingen innam en de verschillende resultaten van deze derde en laatste wed strijd voor de Velsense meisjes over het algemeen vrij goed waren, mag wel wor den verondersteld, dat zij deze plaats blij ven behouden. in staal of hout VERMANDE ZONEN Afd. van N.V.Drukkerij SINJEWEL □MUIDEN Toonkamer: Kanaalstr. 43 Tel. 4163—5235 MEISJE gevraagd voor de huishouding f 15 p. w. Café Boers, Visseringstraat 1. Te koop: WIT KEESHOND JE, 8 weken. Stationsweg no. 107. Te koop: MOTORRIJWIEL F.N., 500 cc. kk. f 300. B. Rambonnetlaan 47, IJm.-O. Meubelfabriek Levert aan solide personen zware Goth. Huisk. f 625, Slaapk., Salons, bedden enz. Tegen de laagste prijzen op gemakkelijke betalingscon ditie. Brieven no. 3584. Onrechtvaardig! Er zijn mannen die beweren: Jk kan maar geen goed mesje vinden. Zelfs „Nationaal" deugt nielf Maar niet het mesje, dóch... Uw scheerapparaat is de schuldige! Als dé klenibladen niet precies zuiver afgeslepen en gepolijst zijn gaat het mesje onherroepelijk „bobbelen" en gaat ook de strakke lijn van de snijkant verloren. En hoe dunner het mesje, hoe meer last U daarvan heeft Een „Nationaal" mesje, een goed scheerapparaat en U scheert zich recht vaardig! P. C. DE GEUS oud-belast.ambt te IJmuiden Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19.20 uur IDag- en avondcursus sen. Aanv. direct of September-. Oude Gracht 71 Haarlem de het Uw naam en artikelen moeten voott- durend onder aandacht van publiek worden ge bracht, anders wor den zij al te licht vergeten. Alleen regelmatig adverteren kan dit voorkomen. Adverteer in dit blad. daarom HUWELIJK 2 jongemannen, knap ver zorgd uiterlijk, rijksbetrek king, leeft-. 24 en 25 j. zoe ken kennismaking met 2 beschaafde dames, zelfde leeftijd algemeen ontwik keld. Brieven met foto, welke op erewoord wordt terug gestuurd, onder IJ 284 bur. van dit blad. TAPIJTEN—LOPERS Verkoop toonkamermon- sters. Pr. moq. karpetten w.o. gr. m. f 62.60, f 90.40, f 115.70; lopers f 6.95 en f 7.70 p. mtx., prachtige co- cosmatten 200 x 300 a f 50.95. Verkoop Dinsd., Woensd., Donderd., Vrijd. van 10—5 u. TAPIJTHAN- DEL „MARO" N.V., Ge bouw St. Bavo, Smedestraat 23, Haarlem. Zo bros als... de Verkade Biscuitjes die u bij BEEK koopt. Alle soorten steeds vers in voorraad. Verkade handhaaft kwaliteit en.... bovvt opkvtaliteirj Jac. v. Heemskerkstr. 25 1 min., v. d. Kénnemerl. SIMON DE WIT N-V. kan in één van haar filialen te Haarlem plaatsen: een LEERLING-VERKOOPSTER of VERKOOPSTER (15.20 jaar) Vakkennis is geen vereiste, strekt- wel tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties te richten aan Simonde Wit N.V., Personeelsafdeling, Postbus 2 te Zaan dam. t J Dinsdag 12 Juli a.s. is ons telefoonnummer 5633 van 6 uur tot 20 uur afgesloten. U kunt ons bereiken op nummer 5372 F. A. SCHELLINGER KENNEMERLAAN 104, IJMUIDEN zal U flink moeten aanpakken en tevre den moeten zijn met het feit, 8at U in opleiding bent. naast een goede opleiding in het krui deniersvak ook goede promotiekansen. Alle 1e verkopers, filiaalchefs en hogere functies worden uitsluitend uit eigen medewerkers gekozen. Goede salarisregeling. Leeftijd 1625 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan Simon de Wit N.V., Personeelsafdeling, Postbus 2 te Zaandam. ALBERT HEIJN vraagt voor spoedige in- diensttreding: EEN FLINKE VERKOOPSTER leeftijd .18-26 jaar. Voor een goede kracht, die op prettige wijze met onze klanten kan omgaan, hebben wij een gezellige, afwisse lende werkring. Filiaal J. v. Goyenstraat 2, Heemstede. Op het nieuw opgerichte Kousenatelier HIE te IJ®1, den kunnen geplaatst worden: nette, handige Het is prettig werk in goed verzorgde omgpdng- Aanmelden dagelijks van 9—6 uur, Neptunusstra hoek v. d. Polstraat, IJmuiden. Voor directe indiensttreding =e'"" modelien.naaistess die tevens geschikt pasfiguur hebben (Maat 40 of 42). TEN BERGE's CONFECTIE INDUSTRIE N.V. Kleine Houtweg 16

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 4