Getwtd aan j-caaq Zonder Ruimen wij op STENO TYPISTE Apotheek Ledeboer ZEEMAN'S de Jong's Voetballes van verre vrienden Matthieu Wiegman exposeert in het Frans Halsmuseum Consultatie bureau INST. PONT Luidsprekers I BRIL Levasiers Tours naar de Hoge Veluwe Kopen als vóór de oorlog bij OOSTERDUSNWEG 29 Geen uitverkoopartikeien, maar verkoop zonder punten, van alle in onze zaak aanwezige goederen en... op alle prijzen een korting van 10 tot 20 Maandag 18 Jtili 1949 TerrasvogelsVerum Boldklub 34 De Deense vijfde klasser Verum Bold klub maakt een korte tournée door ons land. Misschien haalt men zijn schouders op over het feit dat een vijfde klasser uit een klein land zulks doet, maar dan kent men de Verumers niet. En die vijfde klasse is zo erg nog niet, als men weet dat er van elke klasse maar enkele afdelingen zijn. (Zo b.v. geen 66 clubs in de eerste klasse). Uitgeput door een reis vol pech door Duitsland waren ze aangekomen, de jonge Denen, maar hun goede humeur bleek er nog niet te zijn uitgehotst en -gebotst. De eerste indruk van de in rode jerseys gestoken ploeg was reeds goed: gelijk ver laten van het kleedlokaal, vrolijk en toch gedisciplineerd. Opvallend was ook de zeer vriendschappelijke verhouding tussen spe lers en bestuur in de persoon van Tage Weinces, de vice-voorzitler, die aardig, beminnelijk en correct is, maar met straffe hand zijn mannetjes en supporters bij elkaar houdt en bovendien vloeiend Duits en Engels spreekt. Een ideale leider voor zulke gelegenheden als een buitenlandse reis. Het ging alles zeer officieel in het klein. „Wilhelmina" blies vrolijke muziek en kort voor het begin de beide volksliede ren. Zelfs de Santpoortse jeugd, die ove rigens de hele wedstrijd een oorverdovend kabaal maakte en de Deense supporters het uitzicht benam, hield zich toen stil. De heer Weinces overhandigde een vaantje op marmeren voet aan de heer J. L. H. van Egten Jr., de secretaris van Terrasvogels. Reeds direct bleken de Denen een uit stekende spelopvatting te hebben. Zij toonden snelheid, goed en niet te kort sa menspel en beter plaatsen dan de Terras vogels. Vooral hun binnentrio Hansen- Klevon-Nielsen en spil Holmegard gaven blijk van goede talenten. Aangemoedigd door de yells van hun kleine groep supporters zetten de gasten Santpoort Hef festival van „Soli Deo Gloria" Zeven harmonie- en fanfarecorpsen zou den zich deze Zondagmiddag op het festival van „Soli Deo Gloria" laten horen: 1. R.K. Harmonie „Euphonia" uit Haar lem, onder directie van J. W. Lefeber, zette de concertouverture „Berlin" onzeker in; de klarinetten waren zwakjes en de inlei ding niet op toon. Moeilijkheden met de embouchure speelden vele blazers parten. Dynamisch had de directeur alles goed ver zorgd, al ontkwam ik niet aan de indruk dat deze ouverture voor Euphonia te zwaar was. De Walzertraum was evenzeer alles behalve vlekkeloos en werd daarenboven slap gespeeld. 2. Fanfarecorps „Wilhelmina" uit Sant poort, directeur Jan Groot, zette Boedijn's Rossiniana voorzichtig in, maakte zich al spoedig los van de moeilijkheden der parti tuur en gaf een sprankelende uitvoering van het werk; het hoge koper musiceerde dat het een genoegen was er naar te luis teren; er werd vlot gelezen en Jan Groot's leiding zorgde voor een muzikaal knap spel, dat in het aan het slot bereikte tempo gios- coso wat geacheveerder had kunnen zijn. De door Dennis Wright gearrangeerde Akademische Fest-ouverture van Brahms was onsamenhangend en daardoor had „Wilhelmina" zich te zeer te verdiepen in de notenmoeilïjkheden. Jammer, want veel tijd is daardoor met studie op de technische kneepjes verloren gegaan. Men deed niet temin zeer verdienstelijk werk en 't klank geheel kon wel b^'redigen, vooral door de afgewerkte crescendi en decrescendi. 3. R.K. Harmonie „St. Caecila" uit Haar lem-Noord, directeur S. A. Noom, gaf van het Egyptisch Ballet een forse vertolking; scherp geblazen door het klarinetregister, dat in deel 2 wel eens een slippertje maakte en het fluitduet overstemde. Saxen maak ten in 3 een goede beurt; jammer dat het corps geen hobo rijk is. Nu moesten andere instrumenten remplaceren en verloor het geheel aan kleur. Aan het tempo deed de heer Noom generlei concessies! Traumideale, de bekende wals van Fu?ik blies men vaardig en acceptabel, zij het eveneens zeer fors. 4. R.K. Harmonie „St. Caecilia" uit Vel- sen-Noord, directeur M. J. Laarveld, speel de de Egmont-ouverture strak en als een goed-geleerde les. Het bas- en slagwerk domineerde en de zijn uiterste best doende hobo kon in zijn solo werk er vaak niet meer tegen op. Laarveld heeft oor voor de détails, maar hij wege de registers meer tegen elkaar af; het schrille effect van het hoge koper ontbrak in de bekende passage. Ook het slot had feller gekund. „De diefachtige ekster" van Rossini ging in een voorzichtig tempo zonder die con- trastwei'king, die een Rossini-ouverture zo bruisend van charme kan doen zijn. Het voordeel nu was dat de klarinetten hun taak naar behoren konden vervullen, al ging het effect van het geheel verloren. 5. R.K. Fanfarecorps „St. Hieronymus" uit Den Haag gaf een muzikale interpreta tie van Tschaikowsky's Feodora-ouverture, 1 verschillende malen goede aanvallen op. Mosman op de rechtsachterplaats en kee per Vader gaven echter goed partij en de missers van linksback Akkerman bleven zonder ernstige gevolgen. Juist de Santpoorters hadden reden tot juichen: na twintig minuten werd een schot van Goedhart niet veilig door keeper Klokholm opgevangen en Dun, de rechts binnen der Santpoorters, die met de links half Klumper het beste werk voor zijn elftal verrichtte, werkte de bal in het doel. (1—0). Vijf minuten voor de rust kreeg de thuisclub nog meer dan haar toekwam: tijdens een flink overwicht van haar te genstanders trok zij ten aanval. Een van de voorhoedespelers stond buitenspel (de Denen hadden hem met opzet in de val doen lopen) en het tweede doelpunt was er. (2—0). De Denen maakten geen misbaar, zeiden zoiets van: „ook dat kunnen wij nog wel hebben", trokken weer naar voren meteen daarna scoorde Erhardt Petersen, de linksbuiten. Het lag in de verwachting dat de Denen na de rust hun meerderheid in doelpunten zouden kunnen uitdrukken; zij waren betere conditie, hun samenspel werd steeds vlotter en de Vogels begonnen te voelen dat zij hun laatste wedstrijd al geruime tijd achter zich hadden liggen. Nog steeds was het geluk echter niet met de gasten, want na 5 minuten werd een doelpunt af gekeurd wegens aanvallen van de keeper. Door de reeds gemelde springende en schreeuwende jeugd konden wij van het hele geval niets zien. Even later wist de uiterst handige mid- voor Klevon toch gelijk te maken. Het be gon er juist naar uit te zien dat hij nog een paar maal het Santpoortse doel zou doorboren toen Goedhart zijn vermoeid heid en enige Denen van zich afschudde en de stand weer in het voordeel van zijn club bracht. (32). Dit was het sein voor de Denen om alle kanonnen in de strijd te werpen. Reeds vier minuten later gaf rechtsbuiten Fos- sum een waarlijk diagonaal kanonschot, dat Vader onmogelijk kon houden. (33). En even voor het einde scoorde Hansen, de rechtsbinnen, het doelpunt dat Verum Boldklub de verdiende overwinning leverde. De Denen hebben uitstekend en mooi spel te zien gegeven tegen een hard wer kend Terrasvogels. De wedstrijd was fair en verliep in een verstandhouding die wij graag bij elke sportgebeurtenis zouden zien. Na afloop van de wedstrijd marcheerde „Wilhelmina" met vrolijke muziek door het dorp. Stilleven van Malthieu Wiegman Verkeersmaatregelen voor het Koninklijk Bezoek De commissaris van politie te Velsen maakt bekend, dat met het oog op ver keersmaatregelen ter gelegenheid van het Koninklijk bezoek aan de gemeenten Haar lem, Velsen en Beverwijk er op gerekend dient te worden, dat het verkeer op de Rijksweg tussen die gemeenten en vooral dat over de ponten te Velsen in de tijd tussen 10 en 12.30 uur op die dag meer malen stagnatie kan ondervinden. Autogebruikers en doorgaand verkeer zullen goed doen in dat tijdvak de route over de ponten te vermijden. Voorts zal IJmuiden tussen 8.30 en 10 uur per auto niet dan met vertraging te bereiken zijn. SCHEEPVAART Vinke en Co. Heelsum 15 Juli. Gibraltar gepass. van Port Said naar Glasgow. Lop- persum 15 Juli Gibraltar gepass. van Savona naar Safi. Zijpenberg 15 Juli van Rotterdam naar Italië. HolL Afrika Lijn. Gaasterkerk 15 Juli te Hamburg naai" Amsterdam. Klipfontein 15 Juli te Port Elisabeth. Oranjefontein 16 Juli van Amsterdam naar Antwerpen. Randkerk 14 Juli Dakar, gepass. van Las Palmas naar Antwerpen. Mij Nederland. Johan van Oldenbarne- velt 15 Juli van Suez naar Sabang. Mapia 15 Juli te Los Angeles naar San Francisco. Poelau Laut 16 Juli te Port Soedan naar Suez. Rondo 15 Juli te Bahrein naar Bombay. Talisse 16 Juli te Makassar van Soerabaja. Tarakan 15 Juli van Port Said naar Halifax. Tawali 15 Juli van Batavia naar Belawan. K.H.L. Cordoba 15 Juli van Vivo naar Am sterdam. Eemland 15 Juli van Rio de Janeiro naar Victoria. K.N.S.M. Ariadne 15 Juli van Gibraltar n. Amsterdam. Breda 15 Juli te Amsterdam van Antwerpen. Cottica 15 Juli van Plymouth n. Amsterdam. Deo Duce 15 Juli van Amster dam naar Kopenhagen. Euterpe 15 Juli van Barcelona naar Tarragona. Ganymedes 15 Juli van Balboa naar Buenaventura. Hestia 13 Juli van Trinidad naar Havre. Ilos 16 Juli te Amsterdam van Gibraltar Iris 15 Juli van Bordeaux naar La Palicce Luna 15 Juli van Gibraltar naar Patras Orpheus 15 Juli van Lissabon naar Tanger Roelf 15 Juli van Ko penhagen naar Amsterdam Strabo 15 Juli v. Amsterdam naar Gothenburg. Stuyvesant 16 Juli te Antwerpen van Amsterdam naar La- guaira. Titus 15 Juli te Izmir van Bourgas naar Sicilië. Grote vaart.- Alcor Porto Alegre-Rotter- dam 15 Juli te San Francisco. Aldabi 16 Juli van Rotterdam te Antwerpen. Alhena Bue- Zaterdag is in 't Haarlemse Frans Halsmu seum een tentoonstelling geopend van werk van Matthieu Wiegman. Deze tentoonstel ling, waar wij in hoofdzaak het laatste werk van Wiegman kunnen zien, is een grote verrassing. Matthieu Wiegman toch be hoort al jaren tot de belangrijke figuren van onze schilderkunst. In het algemeen verwacht men van een schilder van zijn leeftijd (hij werd in 't jaar 1886 te Zwolle geboren) geen ommezwaai meer, maar toch staat hier weer een geheel nieuwe Wieg man voor ons. Hij wordt gerekend te be horen tot de Bergense School, waartoe men o.m. ook zijn broer Piet Wiegman, op- I Blaaderen en Colnot rekent. Kenmerkend voor deze schilders, die eigenlijk in Hol land het expressionisme vertegenwoor digen, zijn de sombere expressie en de zware kleur. Nu was Matthieu in dit gezel schap toch altijd wel anders door de warme gloed van zijn kleur (hij heeft ook glas in lood ontworpen) en door een religieuse ondertoon in zijn werk. Ook was hij, vooral in zijn naakten, wat meer Frans georiën teerd dan de anderen. Nu zien wij op deze expositie een grote collectie werk met veel zon en van een blijde open kleur. Het grote schilderij met een groep kin deren is nog uit zijn „tonige" tijd en een gaaf en rijp voorbeeld van zijn vroegere manier. Het Franse landschap (no. 11) en het Hollandse landschap (no. 10) zijn tijdens de oorlog ontstaan en hebben nog een sterk „Bergens" karakter, maar dan komen hele rijen studies in olieverf en in gouache van Hollandse en Franse land schappen die de nieuwe Wiegman laten zien. Spontane en frisse kleurnotities zijn vooral de Franse studies met de zuidelijke bergen, soms in een blauwe nevel, dan weer rossig opblinkend in de felle zon. Van deze lichte serie wil ik speciaal vermelden no. 15, waar palmen en witte huizen fris tegen een groenige zomerlucht staan. In no. 18 Jar din du Luxembourg" en nog meer in no. 21 „Place de la Concorde" is de architectuur sterk geplaatst in de compositie. Een veel inniger werk, voor mij een van de beste van deze expositie, is de grote aquarel (no. 22), een stilleven met appelen, een fruitschaal op een voet en een bruine kan, dit alles gebonden door een witte draperie. Wat nadrukkelijker van bouw zijn een paar Franse landschappen met oppers van het een of andere veldge was, beide in olieverf (nos. 4 en 9). Uit Thorn in Limburg zijn er een paar mooie transparante aquarellen (nos. 35 en 37) en waarbij het beheerste spel van bugles en nos Aires-Rotterdam 15 Juli te Rio de Ja- cornets opviel. Het was een verdienstelijke neiro. Alnati, Rotterdam-Buenos Aires, pass. prestatie van dit kleine groepje blazers 1-5 Juli St. Vincent. Meliskerk, Amsterdam- - - i= t.1t-,„in_ ai (niet meer dan 23), dat een ietwat luid ruchtige bekkenspeler heeft. De fantasie over een schone Meimorgen kwam er vlot uit en lag geheel binnen het bereik der beschikbare capaciteiten. 6. Harmonie „Oefening Kweekt Kunst" uit Santpoort, concerteerde onder L. v. d. Hoef en bleef met haar gespeelde nummers (Sincérité en Zomers Buiten) ook binnen het kader van het kunnen, v. d. Hoef hield hel geheel in gedempte kleuren, vergde niets te veel, zodat allen hun (en haar) partijen naar behoren vertolkten. Het was beschaafd en goed van klank. 7. Harmonie „Crescendo" uit Haarlem, directeur Jac. Zwaan, had met de Peter Schmoll-ouverture een te zware taak op zich genomen. De stemming was niet overal even fraai; hoewel door het fraaie lage koper en een voorname bezetting der an dere instrumenten vlot gelezen werd, maak te men vele onnauwkeurigheden. De mas sale bezetting wist er veel van te verdoeze len en aan het tempo werd menige nauw keurigheid opgeofferd. Eenzelfde manco vertoonde de „Morgen, middag en avond in Wenen". „Crescendo" heeft er te hoog mee gegrepen. „Soli Deo Gloria" heeft met haar festival de gelegenheid aangegrepen weer eens de nadruk te leggen op het culturele werk, dat ook van het musiceren in harmonie- en fanfarecorpsen kan uitgaan. Daarvoor ver dient de organiserende vereniging, die hier mee haar 40-jarig jubileum vierde, een woord van lof. A. J. VAN DER WEIJDEN. Walvisbaai pass. 15 Juli Dakar. Pr. Alexan der 16 Juli van Antwerpen te Hamburg. Arnedijk 17 Juli van Bremen te Rotterdam verwacht. Alblasserdijk 17 Juli van Antwer pen te Rotterdam verwacht. Alpherat 15 Juli van Baltimore te Boston. Edam Rotterdam- New York 16 Juli te Antwerpen. Eemdijk 17 Juli van Bremen te Rotterdam verwacht. Kota Gede 16 Juli van Soerabaya te Batavia verwacht. Maashaven 16 Juli van Pointe Noire te Kalabar verwacht. Noordam 16 Juli 13 uur van Rotterdam naar New York. Rijn- kerk, Rotterdam-Japan 15 Juli te Port Said. Stad Arnhem 16 Juli van Rotterdam naar West Italië. Stad Haarlem verm. 15 Juli van Lulea naar Emden. Stad Leiden Rotterdam- Bombay 14 Juli van Suez. Stad Maastricht verm. 18 Juli van Genua naar Bona. Stad Vlaardingen verm. 27 Juli van Savona naar Saffi. Tjisadane 16 Juli van Hongkong- te Batavia verwacht. Alamak 15 Juli van Narvik naar Antwer pen. Cottica West Indië-Amsterdam 15 Juli van Plymouth. Drente 15 Juli nog te Bata via. Garoet 15 Juli van Soerabaja naar Se- marang. Groote Beer 16 Juli van Amsterdam te Batavia verwacht. Heelsum Portsaid Glasgow pass. 15 Juli Gibraltar. Helena Rot terdamFunchal pass. 15 Juli Ouessant. Kertosono 16 Juli van Soerabaja te Makas sar. Langkoeas 16 Juli van Tandjongoeban te Batavia. Loppersum SavonaSaffi pass. 15 Juli Gibraltar. Modjokerto Rotterdam Java 15 Juli te Southampton. Tosari Rotter dam—Java 15 Juli te Genua. Utrecht New YorkBombay 15 Juli te Gibraltar vertrekt 15 Juli vandaar naar Port Said. Waterman RotterdamBatavia pass. 15 Juli Finisterre. Zeeman 14 Juli van Kaapstad naar Durban. Zuiderkruis Java—Rotterdam 15 Juli van Suez. Aalsdijk 16 Juli van New Orleans te Rotterdam. ook, no. 38 uit Zuid-Frankrijk is een heel fijn ding. Sterk en solide is een groot olie verfschilderij van een danseres (no. 12); men lette op de bouw van hals en schou ders. Dergelijke kwaliteiten heeft trouwens ook het kleinere „Naakt" (no. 5). Een mooie tentoonstelling van een belangwek kend schilder. L. H. H. SCHUTTE Toon Verhey weer dirigent van de H. O. V. Benoeming gaat 1 October in Het bestuur van de Haarlemse Orkest- Vereniging deelt mede: „Het bestuur heeft in zijn jongste ver gadering de heer Toon Verhey tot eerste dirigent van de H.O.V. benoemd. Deze be noeming zal 1 October ingaan". Geboren 15 Juli: FRANKLIN ALBERT zoon van: P. E. Redert C. A. Redert-Kuiper, Copernicuslaan 74. 's Gravenhage. Tot onze grote vreugde werd de 16e Juli onze dochter JANSJE ELIZABETH geboren. Wij noemen haar ANNELIESJE D. Goedhai't A. Goedhart-Plooi IJmuiden, Bik en Arnold- kade 48 rood. Tijd. adx-es Antonius-Zie- kenhuis kamer 42. Tandarts BIEWINCA AFWEZIG TOT 1 AUG. Spoedgevallen Tandarts de Graaf, Thorbeckelaan 7, Velsen. voor Riheumabestrijding, Woensdag 20 Juli GESLOTEN Veldmaarschalk Montgomery sprak in Den Haag „De eisen van de moderne oorlog" Veldmaarschalk Viscount Montgomex-y of Alamein, voorzitter van het West-Europese comité van opperbevelhebbers, sprak Vrijdagavond in de Ridderzaal in Den Haag op uitnodiging van de Koninklijke Neder landse Vereniging „Ons Leger" over „De eisen welke een moderne oorlog aan de natie stelt". De vice-president van de Raad van State, jhr. mr. E. Beelaerts van Blokland, de staatssecretaris van Oorlog, mr. W. H. Fockema Andrea, de voorzitter van de Eer ste Kamer, prof. mr. R. Kranenburg, oud- minister ir. J. Albarda en tal van militaire attachés behoorden tot zijn toehoorders. Na een inleiding van generaal mr. H. J. Kruis zette veldmaarschalk Montgomery uiteen dat een onverhoopt volgende oorlog totaal zal zijn. Een volk in oorlog zal dan een gevechtseenheid moeten zijn, samen gesteld uit verscheidene onderdelen der nationale inspanning. Iedereen zal er bij be trokken zijn, iedereen zal een schakel vor men in de organisatie van het geheel. Toon Verhey De heer Verhey, die voor de H.O.V. een oude bekende is, werd 27 October 1894 te Rotterdam geboren. Hij studeerde cello en was in 1912 bij het Utrechts Stedelijk Orkest onder Wouter Hutschenruyter werkzaam, vertoefde met een onderbre king tijdens de wereldoorlog jarenlang in het buitenland en werd in 1936 dirigent van de Koninklijke Orkestvereniging „Symphonia" te Rotterdam en van het Haagse Kamerorkest. Op 1 April 1939 volgde zijn benoeming tot eerste dirigent bij de H.O.V., waar hij drie jaar lang uitstekend werk deed. In het voorjaar van 1942 ging hij naar Den Haag, waar hij verscheidene concerten van het Residentie-orkest leidde. Daar bleef hij tot 31 Mei 1944. In die tijd was hij ook directeur van de Rijks Orkestschool aan het Rijks Conser- vatox-ium te 's-Gravenhage. Sedert enige jaren is de heer Verhey leider aan de orkestklasse van het., Haarlems Muziek instituut. Op grond van zijn prestaties in het ver leden is de verwachting gewettigd, dat hij het Haarlemse orkest tot nieuwe bloei zal brengen. Zij die reeds onder hem hebben gewerkt, weten dat Verhey streng is voor anderen, maar bovenal voor zichzelf. Hij ziet altijd de kunst en nooit de persoon, hij komt rond voor zijn mening uit. Kort om: een harde en onvermoeide werker. Naar wij vernamen zal het nog wel enige tijd duren voordat ook de tweede dirigent wordt aangewezen. Het bestuur zal eerst overleg plegen met de commissie van deskundigen en met de heer Verhey. Inschrijving geopend Aanv. direct of Sept. Prosp. op aanvr. Tel. 14517 Oude Gracht 71. Haarlem. De naam der IJMUIDER APOTHEEK is met ingang van 15 Juli veranderd in P. C. DE GEUS oud-belast.ambt. te IJmuiden Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19-20 uur WERKSTER b. z. a. voor hele dagen. Adres te vern. bur. v. d. blad. 2 WERKSTERS b. z. a. voor het schoonhouden van kan toren of iets derg. Adres bur. van dit blad. VERSTELNAAISTER heeft nog enkele dagen vi'ij.' Adr. bur. van dit blad. VERMIST: autoped omg. Velserduinweg, kindje erg verdrietig. Gaarne terug te bez. Velserduinweg 199A. pi-ima DAMES- en HERENRIJWIEL. Meer- vlietstraat 69, Velsen.. Te koop: z. g. a. n. echte FI- BREKOFFER 75 x 42 x 20 f 20. Esdoox-nstraat 3. Te koop: MOTOR PUCH, 350 c.c. Van Speykstr. 36, IJmuiden-Oost. MOTORCARRIER, dichte ijzeren laadbak, 5 a 700 kilo merk Janson, z. g. a. n. John Duijn, Noox"derdorpstr. 9, Santpoort. Welke dame of 2 dames willen VERANDEREN VAN INWONING? Aangeboden wordt een ruime zitk., slpk. met vaste wasb. en gebruik van keuken te Santpoort. Brieven 114 Boekhandel Erasmus, Santpoort. Te koop: AIREDALE TER RIER. Le Mairestx'. 10. Bij vonnis van de Arr Rechtbank te Haarlem dh' 17 Mei 1949 is verklaard in staat van faillissement T DE VRIES, expediteur?wo nende te Beverwijk aan dè Meerestemstr. 28, met be noeming van de E. A hPpZ Mr H J. Ferwerda tot Rech ter-Commissaris en van ondergetekende tot Curator. 1 De verificatievergadering zal worden gehouden on Donderdag 13 October a" des v.m. te 10.30 uur in het Gerechtsgebouw aan de Jansstraat 81 te Haarlem terwijl de schuldvorderin gen uiterlijk 27 September 1949 bij de Curator mS zijn ingediend. De Curator Mr. C. Blanke voort. Haarlem, 15 Juli 1949. Kruisweg 61 rd. Buisstoelen verchroomd of gelakt VERMANDE ZONEN Afd. van N.V.Drukkerij SINJEWEL □MUIDEN Toonkamer: Kanaalstr. 43 Tel. 4163—5235 Prachtige MO a 150.95! VrW. c ^eoouw S' t" Smedestraat 23, Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer Maatschappij N.V, Woensdag 20 Juli a.s, zullen i„ b„s d'ensJen: in.verba"b met rijtoeren', Komngtn en de Prins der Neder wijzigingen worderi landen, belangrijke gebracht. Voor de vacantie AUTOPEDS met spaakwielen en bel 138SD 2.— per week, zonder vooruitbetaling DRIEWIELERS I 25.- f 1.50 per week zonder vooruitbetaling HANDELSONDERNEMING CENTRA KENNEMERPLEIN 1 HAARLEM - TELEFOON'13' tegen lage prijzen Damesdirectoires, grote maten f2.19 Onderjurken, zwart en marineblauw f 1.16 Bretels, prima elastiek f 0.98 Sportkousen 39 cent per paar.. Verder hebben wij op te ruimen Dames zomer- japonnen Overhemden met losse en vaste boord. Polohemden, Heren sport broekjes. Singlets, flinke maten f m Werkjassen, werk- en fantasiesokken. Komt, ziet en overtuigt U van onze geweldije koopjes Textielhandel PRES. STEYNSTRAAT 35 - IJMUIDEN TEL. 1235 Een van de mooiste hulpmiddelen is zeer zeker een maardan naar speciaal-optiek Voorlopig Dinsdags van 10—5 uur KENNEMERLAAN 42 - TEL. 5301 Woensdag 20 Juli met Schitterende reis a f 5 per persoon. Vertrek 8 uur Haalt spoedig uw plaat sen bij: LEVASIERS TOURS, Wijk a. Zeeërweg 55. Tel. 4650 MENTINK, Driehuizerkerk weg 103. Tel. 4250. 000O0OO00OO000O0O0 Gevr. per 1 Aug. a.s. jongste bediende (vr.) en vertegenwoordiger buitendienst Brieven aan Makelaars- en Assurantiekantoor Corn. Janus en Zn., Stationsweg 81, Velsen. 0O0OOOOO0OOOOOGOOO ZIET ONZE ETALAGE

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 4