c 3 Eindelijk een zege voor Rood en Wit Luxemburgers de sterksten in driekamp De 9 Muzen Eenvageherinnerinfi Sport in het kort Maandag 25 Juli 1949 Cricket Eindelijk is Rood en Wit er in geslaagd om op eigen veld een overwinning te boe ken en wel tegen V.O.C. Buiten de stad is driemaal gewonnen; in totaal heeft Rood en Wit nu negen punten. Rood en Wit batte eerst op een prachtig en zeer snel lopend veld en scoorde 210 runs. De Rotterdamse aanval hield, Ter- wiel uitgezonderd, weinig verschrikkingen in en de runs kwamen dan ook in vlot tempo. Bij Rood en Wit kwamen negen batsmen in de dubbele cijfers, zonder dat er echter hoge scores gemaakt werden. Topscorers waren P. Ligtenstein met 35 waarin 8 vieren en A. v. Baasbank met 30, Bijleveld maakte een goede 19, alvorens hy run out ging. Op het eind van de Rood en Wit-innings kwam er nog een stand van 45 runs tussen Hein Winter en Elias. De eerste sloeg in zijn 25 runs vijf zeer harde vieren. Verder scoorden Vickerstaff 25, v. d. Togt. 18, Osborne 14, Hans Winter 14 en Elias 18 not out. Bowlingcijfers V.O.C.: Terwiel 450, Lochman v. Bennekom 137, Nieuwen- burg 132, Bongers 137 en Stroo 228. Het batten van V.O.C. was zeer zwak en geen der batsmen wist het zuivere bowlen van Hein Winter te bespelen. Deze bowler veroverde zeven wickets voor 31 runs. Er werden tevens enige goede van gen in de slips gedaan. Voor 97 runs zaten de Rotterdammers weer aan de kant. Slechts Konert (21) en Lochman (29) maakten met het bat enige indruk. Bij Rood en Wit bowlden verder nog: Bijleveld 254 en Ligtenstein 04. In de tweede innings maakte V.O.C. 57 runs voor het verlies van 4 wickets, waar na gestopt werd. Hein Winter bowlde toen 014, Bijle veld 112, Hans Winter 05, Ligtenstein 3—11, Vickerstaff 0—10, v. d. Togt 0—5. Oefening voor zeemijl zwemmers In samenwerking met de Touring Zand- voort organiseerde de Zwemclub ..Haarlem" Zaterdagmiddag een prestatie-zwemtocht te Zandvoort. Deze tocht kan worden be schouwd als een generale repetitie voor de traditionele zeemijl-wedstrijd die voor de oorlog geregeld door „Haarlem" werd ge organiseerd en die het volgend jaar weer in volle glorie zal worden gehouden. Begunstigd door een kalme zee, mooi zomerweer en onder grote belangstelling van de badgasten gingen de 72 deelnemers te water; 69 slaagden er in de afstand van 1250 meter op de voor geschreven wijze af te leggen en werden beloond met een fraai uitgevoerd diploma. De Zandvoortse Reddingsbrigade verleende haar medewerking door de zwemmers te begeleiden met boten die, gelukkig, geen dienst behoefden te doen. Goede athletiek op het Haarlem-terrein Ned. Cricketbond De andere uitslagen waren: EXCELSIORHBS gewonnen door HBS met 121 runs. HBS: 211 (Marsden 71, Wun- der 51, Broda 43). Oosterholt 3 v. 65. Bakker 2 v. 77, Terbraak 4 v. 57. Excelsior: 90 runs. (Oosterholt 10, Huet42). V. d. Vegt 2 v. 23, Wunder 2 v. 34, Marsden 6 v. 28, Katwijk 0 v. 3. VWQUICK (Nijmegen). Gewonnen door Quick met 35 runs. Quick 151 (D. Ingelse 79, De Vries 15, Burki 15. Hagen 17). Alders 4 v. 34, Rutgers 5 v. 40. WV 116: (W. Roo- denburg 27, Pelser 28, Rutgers 43). Burki 4 v. 22. Hagen 5 v. 28. VUCHAARLEM 2. Gewonnen door Haar lem 2 niet 120 runs. VUC 116 runs. Haarlem 2: 236 runs voor 8. HBS 2—ROOD EX WIT 2. Gewonnen door HBS 2 met 44 runs. HBS 2: 173 runs voor 8. Rood en Wit 2: 129 runs. VOORBURG—QUICK 2 (H.). Gewonnen door Voorburg met 76 runs op de eerste in nings. QUICK (U.)—TCC. Door Quick (H.) ge wonnen met 168 runs en 4 wickets. HERMES DVS 2—HCC 3. Door Hermes DVS 2 gewonnen met 138 runs. ACC 3UW. Gewonnen door ACC 3 met 93 runs. HERCULESLCC. Gewonnen door LCC met 8 runs en 6 wickets. VRA 2—KAMPONG 2. Draw. CVHWMEIKEVERS. Gewonnen door CVHW met 58 runs. Haarlemse Cricketbond HAARLEM 4—CVHW 2. Gewonnen door CVHW met 68 runs. CVHW 2 170 voor 9. N. A. van Loenen 48, G. Zeeuwe 14, G. van Langeraar 43, J. Jacobs 16. F. Vogelsang 15 en J. Machielse 18. J. Beijk 2 v. 37, Th. Hetem 3 v. 51, E. Ter Haai' 2 v 34 en C. van Vreeden 1 v. 22. Haarlem 4 102. Th. Gruppink 33, Th. Hetem 19, J. Beijk 18. G. Zeeuwe 6 v. 54, F. Vogel sang 4 v. 12. O. W. Abendanon naar de West Vrijdag vertrekt de bekende „Haarlem"- Wederom heeft men de afgelopen Zon dag op het „Haarlem"-terrein getuige kun nen zijn van interessante atletiekwedstrij den, n.l. van een internationale drie kamp tussen de Odense G.F. uit Denemar ken, de C. A. Spora uit Luxemburg en de H.A.V. Haarlem. Geheel volgens de ver wachtingen heeft het sterke Spora deze driekamp in haar voordeel weten te beslis sen. De basis voor deze overwinning legde zij reeds tijdens de twee nummers, die vooiafgaande aan de eigenlijke wedstrij den werden gehouden, het speerwerpen en hoogspringen. Poncelet (Spora) won het speerwerpen met 51,02 m en zijn clubge noot Knepper bezette met 1,70 m de eerste plaats bij het hoogspringen. Het speer werpen werd zelfs een dubbele Luxem burgse zege, want Hammer II werd met 48,12 m tweede voor de Haarlemmer Her ben, die het tot 44,38 m,bracht. De 400 m was voor de sterke Deense loper Hansen in 52 sec. Hij stelde echter op de 100 m wel enigszins teleur, door het niet Tennis A- en C-kampioenen van het district Haarlem Zondag werden in het tennispark Einden- hout de finales van de Districtskampioen schappen A en C voor Haarlem gehouden. Hoewel sommige spelers en speelsters drie of vier wedstrijden moesten spelen, kon men hun verrichtingen niet minder noemen dan die van min-dier druk bezette collega's. Het viel echter op, dat het serveren bij verschil lende finalisten slecht verzorgd was. De lieveling van het publiek was J. A. Karamoy, die in het A-tournooi de titels heren-enkel- en dubbelspel verdiend in de wacht sleepte. Zijn spel is verre van fraai, maar zo scherp als een scheermes. Hij was een van de spelers met een zwakke service, maar hij kon het zich gisteren veroorloven. Als hij zijn stijl verbetert en zich vooral op het seiweren toelegt, zal zijn naam ongetwij feld met grotere letters in de krant komen dan thans. Zeer spannend was de finale gemengd dub belspel tussen mej. HooghoudtWeidema en mej. Goeting en Hooijen. De laatsten wonnen in drie sets, zonder echter een grote meer derheid aan den dag te leggen. De overwin ning danken zij hoofdzakelijk aan het feit dat Hooijen in het midden van de derde set met enige moordende services en gewaagd spel een voorsprong van drie punten for ceerde. De all-round speelster mej. Hooghoudt be reikte drie finales. A-tournooi, halve finales en finales: Heren-enkel: C. E. Hoeke—J. Heuer 60, 61; G. A. ErdmanJ. A. Karamoy 06, 06; HoekeKaramoy 46, 36. Heren-dubbel: Karamoy en VerwaalHoe ke en Rhodius 62, 61; Weidema en Erd manHeuer en Horstink 64, 46, 63; cricketer mr. O. W. Abendanon naar Suri- Karamoy en Verwaal—Weidema en Erdman name, waar hij een functie bij de rechterlijke 63, 63. macht gaat vervullen. Gedurende zijn 19-jarig Dames-enkel: mej. Schraagen—mej. Goe- lidmaatschap, waarvan hij verscheidene jaren ting68, 62, 62; mej. Hooghoudtmevr. in de eerste klas speelde, heeft hij zich een Schütz 60, 6-3; mej^ Schraagenmej goed en vooral een uitermate sportief cricketer getoond, die door clubgenoten en tegenpartij als een trouw vriend gewaardeerd werd. Nieuw-Zeeland herstelt zich na slecht begin Op een wicket dat nog drijfnat was van de regen die al 36 uur had gevallen, moes ten de Nieuw Zeelanders Zaterdag op Old Trafford in Manchester beginnen te batten in de derde test-match tegen Engeland. Zij begonnen miserabel want bij de lunch waren er al 4 wickets neer voor slechts 83 runs. Het eten deed de heren blijkbaar goed want Martin Donnelly en John Reid scoor den samen 116 runs, voordat Reid l.b.w. ging. Bij de thee was de stand 198 voor 5. Aan het eind van de dag was de score 276 voor 8. De cijfers waren: Sulcliffe b. Bailey 9; Scott b. Bailey 13; Hadlee b. Bailey 34: Wallace c. Close b. Washbrook 12; Donnel ly l.w.b. b. Bailey 75; Reid l.w.b. b. Jack son 50; Rabone not out 27; Mooney b. Jackson 5; Burtt st. Evans b. Compton 32; Cave not out 6; extra's 13. Totaal 276 voor 8 wickets. Bowlingcijfers: Bailey 428; Jackson 224; Washbrook 125; Compton 16. Hooghoudt 4—6. 6—1, 7—5. Dames-dubbel: mej. Goeting en mej. Hoog houdtmevr. Schütz en mej. Blikslager 62, 6—1. Gemengd dubbel: mej. Schraagen en Erd manmej. Goeting en Hooijen 68, 36; mej. Hooghoudt en Weidemamej. v. Mar ken en IJsselstein 61, 62; mej. Hooghoudit en Weidemamej. Goeting en Hooijen 75, 7—9, 2—6. C-tournooi, finales. Heren-enkel: R. Kam- meijerC. L. Nieland 57, 46. Heren-dubbel: Moore en Mellema—Kam- meijer en Lamp 57. 36. Dames-enkel: A. M. Vink—M. I. M. Franc ken 26, 57. Dames-dubbel: mej. Bijleveldt en mej. Roelofsmej. Vis en mej. Schous 68, 36. Gemengd dubbel: mej. Schous en Pierlot mevr. Kühn en Nieland 36, 97, 2—6. Davis-bekerwedstrijden Door een 41 overwinning op Canada plaatste Australië zich in de finale van de Amerikaanse zóne voor de Davis Cup. Voor Australië speelden Sedgman en Sidwell, voor Canada Main en Macken. De andere finalist is Mexico. Frankrijk staat met 12 achter op Italië, eveneens in een wedstrijd om de Davis Cup. Abdessalam (F.), verl. van Cucelli (I.) 6—1, 8—6, 8—10, 4—6, 2—6. Bernard (F.) sl. M. del Bello (I.) 6—4. 6—3, 4—6, 2—6, 10—8. Bernard en Bolelli (F.) verL v. Cucelli en M. del Bello (I.) 6—3, 1—6, 6—4, 0—6, 2—6. verder te brengen dan de derde plaats in 11,2 sec., waarmede hij overigens de beide Haarlemmers Wullems en Schaap nog klopte. Knepper (Spora) won dit nummer in 10.9 sec. De 800 m en de 1500 m brachten een overwinning voor de uitstekend lopende Barthel (Spora), die in beide gevallen ech ter de race door een Haarlemmer liet aan trekken. Op de 800 m leidde Van Gcg bij het ingaan van de laatste bocht nog, maar werd toen in de eindspurt geklopt en het geval werd eigenlijk herhaald op de 1500 m, waar de beide Haarlemmers Geuse broek en Van Drunen om beurten op kop zaten. Met nog 200 m te lopen kwam echter de lang verwachte aanval van de Luxem burger en hoewel vooral Geusenbroek ver beten tegenstand bood, moest hij in de laat ste 50 m de meerderheid van Barthel erkennen. De tijden van de winnaar op de 800 en 1500 m waren resp. 2,05,8 en 4,24,' sec. Matige tijden dus voor een canaidaat voor de Olympische titel in 1948. De 3000 m bracht aan de Deen Carl Egon Berg de zege, nadat hij in de laatste ronde felle strijd had geleverd met Van Deursen (Haarlem). De tijden waren hier resp. 9.23,8 en 9,27,0. Op de 110 m horden wist Preben Christiansen (Odense) de strijd na de laatste horde in zijn voordeel te beslis sen. Hij won in 16,2 sec voor de Haarlem mer Ruseier, die 16,3 sec noteerde. Het dis cuswerpen was voor de Luxemburgse kam pioen Wagner met een worp Vah 39,85 m, doch bij het kogelstoten moest hij in de Haarlemmer Kluft zijn meerdere erkennen, die met een stoot van 13,09 m zegevierde. Bij het polsstokhoogspringen lieten spe ciaal de Denen een uitstekende techniek zien. Deze bleek echter nog niet voldoen de om de strijd in hun voordeel te beslis sen, want Cor Lamoree zegevierde met een prachtige sprong van 3.80 m voor Larssen van Odense. De 4 x 400 m gaf als slotnum mer nogmaals spannende strijd te zien. Na dat Spora aanvankelijk de leiding had ge nomen, nam Haarlem deze door haar derde loper Wullems over en behield hem tot enkele meters voor de streep. Toen pas seerde Barthel (Spora) met een laatste krachtsinspanning de Haarlemmer Dekker en besliste de strijd in het voordeel van Spora. Tijden: 3.37,2 en 3.37,5 sec. Bij de eindtelling bleek Spora met 94 punten de overwinning te hebben behaald, Odense en Haarlem eindigden gelijk met 85 punten. Huisartsen en Zieken fondsen zijn het eens Geringe wijzigingen in nieuw accoord In Utrecht zijn Zaterdag de huisartsen, aangesloten bij de Koninklijke Maat schappij ter Bevordering van de Genees kunst, in vergadering bijeen geweest. In deze druk bezochte bijeenkomst heeft het bestuur de huisartsen verslag gedaan van de besprekingen, die zijn gevoerd met de ziekenfondsen, teneinde de moeilijkheden tussen huisartsen en ziekenfondsen op te Het bestuur had in de loop van de vorige week overeenstemming weten te bereiken met de ziekenfondsen. De leden van de afdeling huisartsen van de maatschappij hebben met nagenoeg al gemene stemmen dit accoord goedgekeurd. Hierdoor is dus alle gevaar voor een con flict bezworen en is een regeling, evenals die welke een maand geleden voor de spe cialisten werd getroffen, definitief. De nieuwe overeenkomst wijkt op enkele pun ten af van de bestaande regeling, maar brengt geen enkele wijziging in de positie van de patiënt. Feitelijk blijft alles bij het oude en de medewerking van de arsten aan de ziekenfondsen blijft volledig verzekerd. Waterpolo Frankrijk—Nederland 0—2 In het prachtige zwemstadion van Tou relies te Parijs werd Zondagmiddag de veertiende waterpolo-ontmoeting tussen Frankrijk en Nederland gespeeld. Na een aantrekkelijke en spannende match heeft het Nederlandse zevental de wedstrijd met 20 gewonnen. De ploeg met de meeste techniek en schotvaardigheid heeft geze gen vierd, want wat snelheid betreft waren de zeventallen aan elkaar gewaagd. Zelfs waren de Fransen sneller, maar door een minder goed ploegverband konden zij deze snelheid niet uitbuiten. Dit gebrek aan ho mogeniteit is de Fransen noodlottig gewor den, want in het gebruik maken van hun, op papier grotere snelheid lag hun enige kans. De Franse keuze-commissie had ingezien, dat de Nederlanders met techniek niet waren te verslaan en behalve Nakache had men de wereldrecordhouder Alex Jany opgesteld, die zijn debuut in interland waterpolo maakte. Het begin was overrompelend. De wed strijd was nauwelijks een minuut oud of Smol zwom zich met de bal handig vrij. Door verkeerd overnemen in de Franse verdediging kwam middenvoor Van Feg- gelen vrij te liggen. Smol plaatste de bal onmiddellijk op zijn hand en een tel later was het 10 voor Nederland. De Fransen zetten hierna enkele gevaar lijke aanvallen via de linkervleugel op, maar hierbij bleek reeds dadelijk dat het schieten der gastheren slecht was verzorgd. Toch had Rohner de grootste moeite met een hoog schot van Bermyn. Hij kon slechts ten kosten van een corner redden, maar de corner werd slecht genomen en zo was het gevaar bezworen. Toch bleef het Franse zevental alles op alles zetten om de stand weer in evenwicht te brengen. Een van deze onstuimige aanvallen werd hun bijna noodlottig. Padou kwam naar voren en loste een schot, dat echter prachtig door Rohner werd gestopt. Tegelijkertijd had Braasem zich reeds los gezwommen en in een snelle rush ging hij op Massol's doel af. Van grote afstand loste hij een hard schot, doch met uiterste krachtsinspanning stopte Massol de bal. Na de hervatting kreeg Rhoner, die zijn doel uitstekend verdedigde, enkele schoten van Jany te verwerken. Hoewel Jany nog geen ervaring genoeg heeft om in een zware landenwedstrijd uit te kunnen blin ken, kan zijn spel toch een verrassing wor den genoemd en wanneer hij kans ziet zijn techniek te verbeteren, zal hij zeker nog menige wedstrijd in de nationale ploeg van Frankrijk spelen. Enkele minuten voor het einde werd het 20 voor Nederland toen Van Feggelen uit een mooie pass van Keetelaar doelman Massol met een verra derlijke bal het nakijken gaf. Met deze stand, 20 voor het Nederlands zevental, kwam het einde. Winnende Spaarne-vier De ploeg van Het Spaarne, die Zondag j de Bosbaan het Nederlandse dames- kampioenschap vier met stuurvrouw over 1000 m. won, bestond uit de dames H. Minnema (boeg), R. Beekes, F. Tjebbes, I. Molijn (slag) en G. Geerling (stuur vrouw). De gemaakte tijd was 4 min. 7 sec. Tweede was de Hoop (Amsterdam) in 4 min. 9.2 sec. (driekwart lengte ^achter) derde Nautilus (Rotterdam). Aanvanke lijk leidde Nautilus met Het Spaarne op de tweede plaats, dat een meter voor sprong op de Hoop had. De Rotterdamse meisjesvier, technisch de minste van de drie, zakte evenwel halverwege de baan af; Het Spaarne kwam snel naar voren en bleek in hoger tempo te sterk voor de Hoop. Lehar-museum. Een villa te Ischl in het schilderachtige Salzkammergut, waar Franz Lehar meestentijds vertoefde en waar hij zijn bekende composities schiep, is te zijner na gedachtenis tot een museum herschapen. Op uitdrukkelijke wens van de overledene zul len zijn woon- en werkkamers geen veran deringen ondergaan en voor iedereen toe gankelijk zijn. Het dodenmasker van Franz Lehar, alsmede alle handschriften en parti turen zullen in dit museum een plaats krij gen. Filmfestival te Marianske Lazne. Op het internationale filmfestival te Marianske Lazne (Tsjechoslowakije), dat deze week be gint, zullen onder meer Engelse, Amerikaan se, Franse, Italiaanse en Sovjetfilms worden vertoond. Het organiserend comité zal de films beoordelen op haar waarde voor de ideeën van vooruitgang, democratie en vrede. Alleeniverkoop voor .Nederland E. G. BOU.WER'j Handelsyereeniging Amsterdam-? (Adv.) FEUILLETON door NATALIE SHIPMAN 35) Hij kon haar voelen beven. Zij sloot een ogenblik de ogen en ging toen weer wat kalmer voort: Sedert dat ogenblik ben ik altijd bang voor haar geweest. En als Nicht Callie mij zei, dat ik op haar leek en net was als zij, dan was ik bang. Ik placht af en toe te dromen, dat zij terug zou ko men en als er weer een jaar om was, daar op de boerderij en het weer Kerstmis was en ik niets van haar gehoord had, dan dacht ik: Zie zo, dat is weer een jaar voorbij. Mis schien is zij in een ander land gaan wonen en komt ze nooit terug. Misschien is zij wel dood. Ze spraken nooit over haar, be halve om mij te straffen, om mij te zeggeh, dat ik slecht was, zoals toen die keer met Tom. Ik weet het, zei hij. Zij sprak door: zij moest het nu eens allemaal uitspreken. Zie je, Jim, ik hield veel van mijn vader. Ik wist, dat hij opgewonden en jaloers was en dat hij te veel dronk, maar ik hield van hem. En het was zijn bedoeling niet die avond, om mij pijn te doen. Ik zag zijn gezicht, nadat het tot hem doorgedrongen was en ik heb nog nooit zo'n uitdrukking van afgrijnzen op zijn gezicht gezien. Toen keerde hij de revolver Zij beefde hevig in het warme zonlicht Alden, zei hij, Honora. Honora Alden Brayle, zei zij. Ik moest Paardensport Courses te Duindigt De uitslagen van de op Zaterdag gehou den draverijen en rennen te Duindigt lui den: Jupiter-prijs. 2100 m. (Ie afd.). 1 Leonidas Scott (A. B. v.d. Veen) kmtijd 1.43.2. 2 Ni- colette (H. C. ten Hagen) km.tijd 1.38.7. 3 Mientje V. (H. de Vries) km.tijd 1.39. Toto winnend: f 22.10, plaats f 2,70, f 1,40, f 1,60. (2e afdeling): 1 Little Anton D. (H. C. ten Hagen) km.tijd 1.37.1. 2 Lancaster (N. v. Leeuwen) kmtijd 1.38.2. Toto winnend: f 6,40, plaats: f 2,40, f 3,60, gekoppeld: f21.10. Jacqueline-prys. (2480 m.) 1 Luck TIeny (J. M. v. d. Berg) kmtijd 1.29. 2 Margretha Hanover (J. Wagenaar) kmtijd 1.29.8. 3 Louise de la Maire B (Th. Ponsen) kmtijd 1.29.6. Toto winnend: f 5.40, plaats f 1,80, f 2,60, f 1,80. Jumelle-prijs (2100 m.) 1 Louis Axkit (W. H. Geersen) kmtijd 1.25.2, 2 Guy Ha- ncver (W. Leeuwenkamp) kmtijd 1.24. 3 Intrepid (J. v. Leeuwen jr) kmtijd 1.25.3. Toto winnend: f 1.40; plaats f 1,30, f 2,20. Gekoppeld f 3.90. Joliette-prijs (2100 m.) 1 Lady Zora (J. Wagenaar) kmtijd 1.27.4. 2 Maarten Spen cer (W. H. Geersen) kmtijd 1.28.6. 3 Joe Axkit (F. A. Bosveld) kmtijd 1.26.3. Toto winnend: f 5,40; plaats f 1,40, f 1,20, f 2,70, gekoppeld f 4,60. Rennen Jocasto-prijs (1600 m.) 1 Constance (H. J. v. d. Kraats), 2 Metropole Palace (L. Rance), 3 Ramena (F. Delbrassinne)Toto winnend f 3, plaats f 1,30, f 1,20, gekoppeld f 3,10. Jasmin Isabey-prijs (2400 m.). 1 Majes- to (A. E. Selens) 2 Young Phalaris (T. Tim mer), 3 Martine (D. Wagenaar), Toto win nend f 1.30, gekoppeld f 2,90. Totale omzet f 41.465. Hilversum De uitslagen van de op Zondag 24 Juli gehouden draverijen te Hilversum luiden: Hotel Heidepark-prijs (1000 m) (le afd.) 1 Onderduiker G (W. H. Geersen) kmtijd 1.33, 2 Nelly Zora (J. Wagenaar) kintijd 1.35.8, 3 Olympus (B. U. de Jong) kmtijd 1.40.5. Toto: winnend f 1,80, plaats f 1,10, f 1,20, f 2,40. 2e afdeling). 1 Omar Spencer (W. H. Geersen) kmtijd 1.37.8. 2 Ooievaar S. (B. U. de Jong) kmtijd 1.38.6. 3 Oscar (H. Oos ten) kmtijd 1.42.7. Toto winnend f 1,70, plaats f 1,20, f 1,30, f 2,70, koppel f 3.70. Hótel Hiensch-prijs (2060 m.) 1 Laurus S. (P. J. Ruiter) kmtijd 1.27, 2 Koerier (R. Bosma) kmtijd 1.28.4. 3 Karei Diamant (M. J. Kluvers) kmtijd 1.30.3. Toto: winnend f 2,60, plaats f 2,20, f 3,30, f 6,30. Hotel Jans-prijs (2040 m.) (le afdeling). 1 Notre Dame (B. U. de Jong) kmtijd 1.32.7 2 Messidor II (W. H. Geersen) kmtijd 1.35.4 3 Nanda (W. Leeuwenkamp) kmtijd 1.36.9, Toto: winnend f 2,60, plaats f 1,40, f 1,70, f 4.30, koppel f 7,20. (2e afdeling): 1 Marianne V. (J. Rooden- burg) tijd 1,33.7, 2 Marie Dynamic (N. J. Bloemsaat) kmtijd 1.34, 3 Maraboe S. (J. v. Leeuwen Jzn.) kmtijd 1.36.4. Toto: win nend: f 6,10, plaats f 1,40, f 1,20, f 1,50, kop pel f 3,10. Hotel Hof van Holland-prijs (2360 m.) 1 Guy Hannover (W. Leeuwenkamp) kmtijd 1.25.3 2 Junoschka (W. H. Geersen) tijd 1.26.6. 3 Juggler (H. Doornekamp) tijd 1.26.9. Toto: winnend f 14, plaats f 2,50, f 1,70 koppel f 11,90. Trompenberg Palace-prijs (1640 m.) 1 Miss A. (J. Wagenaar) kmtijd 1.27.2. 2 Little Axkit (W. Leeuwenkamp) kmtijd 1.28.3. Toto: winnend f 2,10, plaats f 1,40, f 1,30, koppel f 2,90. Hotel Rademaker-prijs (2040 m.) 1 Leo O. (P. v. Dijk) kmtijd 1.32. 2 Judge Scott jr(W. Leeuwenkamp) kmtijd 1.31.3. 3 Ka- roline (R. v. Wieringen) kmtijd 1.31.5. Toto ■winnend f 46.90, plaats f 10,50, f 4,10, f 2,80 Totale omzet f 49.168. ring dringend "verzocht de?,!?de i deD2JLs^LeZSd0dES«a»E^ HVGB-er Haas Bij crSe, maöher met ruime voS?mg°ntaiSi»: KAATSEN. Heta wordt te L[euweJ I |S?|. IWSj? „KLEINE TOUR DE FR\NfF" tv STERDAM - Op 3 AubiSS «T,, R Olympische Stadion te Imste'rdï" f ttonale wielerwedstrijden wordaMï waaraan o.a. zullen deelnemenfiS Mannelli, Magni, Kiibler. Goldsïïjuï Lazandes en de Belgische A etZT 'A?5 Ronde van Erankff1 VAN VLIET WEER OPPERMACRrtr Pr deS Pritces wonAKfc Zondag de sprintwedstrijden voor wf wielrenners zonder één verliespunt (K volgden resp. Gerardin (F.), Harm Britt.) Senfftleben (F.), Derksen (N) Sch? rens (B.) e. a. m BLIJKBAAR ONGEWENST. - De ook h mternatinonale voetbalkringen bekt*, voorzitter van de Federale Raad van4 Franse Voetbalbond, Jules Rimet is bii 4 jongste verkiezingen voor dit collere a* als voorzitter, noch als bestuurslid hêrfco^ In zijn plaats kwam de president van de pT. rijse Liga, de heer Lafarge. BEKEND SKIëR OVERLEDEN, - Nils Oestensson, die verleden jaar te SL Morilz een zilveren medaille voor Zweden won, is ten gevolge van een motorongeluk overleden. PRINS BERNHARD TE LONDEN. -£ terdag werd te Londen het concours hip. pique om de Country Life and Riding Cup gewonnen door de Ierse ruiter Caotaia Tubridy op Bruree. Prins BernhamonVb- nique maakte 20 straipunten. DR. EUWE BLIJFT NEDERLANDS KAM- PIOEN. Aangezien I. Prins in Augustus en September aan een tournooi in Tsjecho slowakije deelneemt en dan geen tweekamp met di'. Euwe kan spelen, heeft de Konink lijke Nederlandse Schaakbond besloten, dr. M. Euwe de titel van persoonlijk schaakkam pioen van Nederland te laten behouden. REIFF TEGEN SLIJKHUIS. - Op 8 Augustus worden te Antwerpen inters:» nale atletiekwedstrijden gehouden, waaróij ook een 1500 meter op het programma stat Op dit nummer zouden Reiff en Slijkhuis tegen elkaar uitkomen. HET KANAAL TREKT. - Behalve mevr. Croesvan Rijsel, willen de 18-jarige Amerikaanse Shirley May en de even«a 18-jarige Engelse scholier Philip Hickman het Engelse Kanaal overzwemmen. Mickaa moest Zondag zijn poging staken. De feit dames wachten nog op geschikt wer. HAARLEMS ZEVENTAL. - Voor ded» ming aan het vyfkringenwaterpolotaimool dat op 6 en 7 Augustus wordt gehouden heelt de polocommissie lering Haarlem van de Ko ninklijke Nederlandse Zwembond, het vol gende zevental samengesteld: doel: D. Brok ken. HVGB; achter: G. Bijlsma, Haarlem. P. Swier. VZV, J. Kollerie, DWR; voor: J. Hoek stra, HVGB, A. Rol, HVGB. J. Hog&X HVGB. Reserves: E. Vrugt, HPC.W, hip huis, HVGB, D. Bongertman, HVGB, t. Behle, DWR en P. Smit, HPC. UITSLAGEN WATERPOLO-COMFETFnï kring Haarlem van de KNZB: Dames: VZV2 HZV 1 7-0; HZV-VZV 2 1-6. Heren: Har- lem 5-DWT 3. Meisjes: Haar em-DW 0—7; DWT a—Haarlem 3—2, DWT b-DWU 5—1, HVGB a—HVGB b 0—11. Jonge* VZV b—Haarlem 1—5, HVGB b-Haaria 3—2 natuurlijk mijn naam veranderen. Zij voeg de er zacht aan toe: Het was vriende lijk van de Blanshaws om mij toe te staan hun naam aan te nemen. Het was vrien delijk van hen, om mij te adopteren, maar zij begrepen sommige dingen niet vele dingen zelfs. Ook de kinderen. Als ik mij eenzaam voelde en huilde, dachten zij, dat ik naar mijn moeder verlangde, maar in werkelijkheid huilde ik om mijn vader. Ik wilde boven alles ter wereld hem hebben, behalve jou. Mij? Hij kon nauwelijks spreken. Je wilt toch niet zeggen, dat je je mij her innerde. Zij knikte met haar ogen strak op de zijne gevestigd. Natuurlijk, zei zij zacht. Jij waart de enige, die aan mij dacht, die avond en die vriendelijk voor mij was. Je kwam in mijn kamer, waar ik op mijn bed zat en je praatte met mij. Je was groot en je haar zat verward als van een kleine jongen en je had de vriendelijkste ogen, die ik nog ooit gezien had. Je droeg me naar beneden en je kwam me in het zie kenhuis opzoeken en vertelde mij verhaal tjes. Toen kwam je niet terug en ik vroeg me af, of 't allemaal een droom was ge weest en je er helemaal niet geweest was. Maar ik herinnerde mij, wat je gezegd had over je boerenafkomst en toen ze mij ver telden, dat ik op een boerderij zou gaan wonen, kon het me niet zoveel schelen, om dat ik dacht, dat ik jou misschien te zien zou krijgen. Zij glimlachte even. Ik dacht, dat die boerderij net zo zou zijn, als die van jou. Maar dat was zij niet. Ik zag je nooit terug, maar ik heb je nooit vergeten. Jij was Calabad en Lancelot en Achilles, als we daar op school over lazen. Als nicht Callie voor mij bad en mij strafte, dan was jij de held, die mij op een gegeven ogen blik zou komen verlossen niet vandaag, maar misschien morgen. Aldenlieveling Toen zag ik je hier en ik kon het een voudig niet geloven. Het was meer dan een droom. Ik dacht niet, dat je mij nog her kennen zou ik was toch maar een baby. Later oh, een lange tijd voor die dag bij het meer dat ik, dat je mij wel her kend had, maar ik was bang om een woord te zeggen. Er waren zoveel redenen, om dat niet te doen. Zij keek weer even voor zich uit en trok een rimpel in haar voorhoofd. Ik was er niet zeker van, dat je me werke lijk herkend had ik had al zo lang aap je gedacht, dat ik het mij best verbeeld kon hebben. En ik schaamde mij. Zie je, ik trachtte te vergeten, dat ik ook Honora Brayle geweest was en ik was bang, om daaraan herinnerd te worden. Ik dacht, dat het te veel pijn zou doen. Dat was laf van mij, Jim, maar het was niet alleen voor mezelf. Geloof me alsjeblieft, dat dat het niet alleen was. Haar ogen waren hel der als een meertje in het bos. Ik was ook bang, om jou pijn te doen. Je was niet zoals ik je had nooit iets verschrikke lijks in je leven te verbergen gehad. Je had familie de kinderen en de Haskeths en vrienden; mensen, die van je hielden, zoals Tony. Ik kon je niet noodzaken, om al die oude vreselijke dingen weer onder ogen te moeten zien. Ik had het al een maal onder ogen gezien en ik wist wat het betekende. Zelfs als je me liefhad en ik kon niet denken, dat je van me houden kon, speciaal als je wist, wie ik was.... zelfs dan zou het verkeerd geweest zijn. Neen, zei hij, neen, lieveling....; Wacht even, ik ben bijna uitgespro ken Toen je me zei, dat je van mij hield, was dat op de avond, dat mijn moeder uit New York gekomen was. Als dat er niet geweest was, zei zij langzaam, weet ik nog niet, wat ik gedaan zou hebben. Ik hield zo ontzaggelijk veel van je ik heb van je gehouden van het eerste ogenblik, dat ik mij herinneren kan je gekend te hebben en ik had je moeten vertrou wen. Ik had je alles moeten vertellen. Maar, mijn lieveling, ik wist het! Ik wist het al die tijd. Ja, maar ik was er niet zeker van. Ik was nog bang bang, dat je me haten zou, als je werkelijk alles wist. Haar han den lagen slap in de zijne. Maar wat alles veranderde, Jim, was zijn moeder. Ik ge loof, dat het altijd mijn moeder geweest is, Jim. Ik ben bang voor haar geweest en was bang, dat ik net zou worden als zij en bang om iemand lief te krijgen, om dat ik alleen de ellendige kant van de liefde gezien had. Ik was niet langer Honora Brayle, maar ik had het evengoed wel kunnen zijn, omdat ik het verleden niet werkelijk vergeten had. Ik was vol vrees en haat. Ik haatte mijn moeder voor hetgeen zij mijn vader en mij en trouwens die man ook had aangedaan. En toen zij terugkwam, kon ik het niet verdragen. Ik dacht, dat je misschien wel van mij hield, zelfs voor je het mij zei en haar terugkomst was gewoon een nachtmerrie. Zij had eens mijn leven be dorven en zij bedierf het nu weer. Dat weet ik. Het was verschrikkelijk. Ik voelde mij, of ik in tweeën gescheurd werd. Ik haatte haar, maar zij was mijn moeder en zij was ziek en ellendig en meelij wekkend. Zij schudde de tranen uit haar ogen. Toen zij erger ziek werd, verheugde dit mij. Ik hoopte, dat zij sterven zou. Ja, dat deed ik, Jim, tot het einde toe. En toen wilde ik, dat zij zou blijven leven! Ik ontdekte toen, hoe zij geleden had zij praatte over de dingen, als zij ijlde Zij zweeg weer en keek naar de bloeiende velden. Maar op het einde, toen zij ster vende was, voelde ik mij, of zij mijn kind was en ik wilde haar graag gelukkig maken. Dat heb je gedaan, zei hij met vaste stem, dat weet ik. Op de dag, dat zij stierf, keek zij mij aari, even voor zij bewusteloos werd en hield mijn hand vast en noemde mij lieveling! Dat had zy al eens eerder ge zegd, maar niet op die manier. Niet zo, dat zij het meende. De tranen stroomden haar weer over de wangen en hij sloeg zijn arm om haar heen. En toen zij keek als het ware ongelovig naar hem op toen was alles anders. Het was, alsof ik zelf gestorven was tenminste dat deel van mij, dat haar gehaat had. Het was wonderbaarlijk, zei zij zachtjes. Zelfs het weer daar naar Lentworth gaan, alles was veranderd. Ik had er vrese lijk tegenop gezien en er was niets om tegen op te zien. Zij was tenslotte geluk kig en ik kon anders zijn en niet meer bevreesd nooit meer. Begrijp je het, Jim? Ik begrijp het allemaal, lieveling, zei hij, jij bent anders en zult dat altijd blijven. Hij wist, dat dit waar was. Al haar reserve, al haar vrees, al de schaduwen van het verleden waren verdwenen. Zij waren verdwenen als de mist, die boven de velden bij de rivier hangt, verdwijnt voor de morgenzon. Zij was het kind, dat hij liefhad; met alles, wat het kind be loofd had en nog veel, veel meer. Nu was zij een vrouw en bovendien was zij zien- zelf. Hij zei: Ik heb van Honora Brayle gehouden, toen zij acht jaar was en ii hield van Alden Blanshaw, toen zij vier entwintig was, maar nooit zoveel, als ik nu van jou houd. Haar ogen hielden de zijne vast. - Ben je er zeker van Jim? Na alles wat er ge beurd is? Juist om alles, wat er gebeurd is. Na een minuut fluisterde zij: - Dit als de droom, die ik had, toen ik nog klein was en die ik dacht, dat nooit ver wezenlijkt zou worden. ■7- Het is waar, zei hij haar. Het is bet enige, wat waar is. Al het andere was een droom. Hij dacht, dat hij nooit zoiets glan- zends gezien had, als haar glimlach, toen zij haar gezichtje naar het zijne ophief Het was, of hij in een heldere spiegel een beeld van zijn eigen hart zag en van aHöj wat hij voelde, maar niet onder woorden kon brengen. Hij dacht: Maar later is er tijd genoeg voor woorden. We beo- ben geen haast. We hebben de rest van ons leven voor ons.... Zij wachtten nog een poosje en toen reden zij verder langs de rivier en isnp de door de morgenzon beschenen ve.cen. EINDE.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 6