Smyrna uwk „Qlas" PAKHUIS Kort RECLAME VERKOOP Gegalvan. wasteilen In Omaha klopt het hart van de Amerikaanse luchtvaart De gouden koets komt in Haarlem enB< sHsiir ïSHSgs&l Bureaux Luidsprekers RUIM Sparta 'tBinnenhuis GOED ZICHT. DE JONG's BOEKHOUDEN JOH. FENENGA BEGRAFENIS STICHTING „KENNEMERUNT BEGRAFENISSEN CREMATIES Loendersloot's Warenhuis Maandag 8 Augustus 1949 „Iedere minuut van de dag paraal voor elke mogelijke gevechtsopdracht" „Pappy" Lemay sigarenkauwer en luchtstrateeg De Amerikaanse provinciestad Omaha, oerlelijk conglomeriaat van wiskundig- rechthoekige huizenblokken en straten- carrées en gelegen tussen de eindeloze, vlakke maisvelden van Nebraska, heeft weinig aantrekkelijks voor toeristen, on danks haar trots-geadverteerde bezit van „het op twee na het grootste rangeerstation van Amerika, het op één na grootste' slachthuis en de absoluut grootste onge vallen-verzekeringsmaatschappij ter we reld". Toch is Omaha sinds het laatste halfjaar een stad met een zeer bizondere reputatie geworden. Op enige kilometers afstand buiten de stad is namelijk sedert enkele maanden een militair orgaan gevestigd, dat wellicht het belangrijkste van de Verenigde Staten is, namelijk het hoofdbureau van het „strategische lucht-commando". Van buiten ziet het gebouwencomplex dat deze dienst herbergt er overigens vrij inactief en in geslapen uit, maar achter deze muren wer ken de hersenen van de machtigste lucht macht ter wereld in koortsachtig tempo om paraat te zijn en paraat te blijven voor het geval het ergens ter wereld tot een gewa pend conflict zou komen. Het „strategische lucht-commando" im mers heeft de grote lange-afstands-bom- bardementsvliegtuigen, zowel als de atoom- bombardeurs onder zijn bevelen. De militaire chauffeur, die mij naar het hoofdbureau bracht, bleek van dit alles overigens maar matig onder de indruk. Hij vond de huisvesting in de donkere ka mers van de oude infanterie-kazerne „Fort Crock" maar weinig bevredigend, was boos omdat zijn vrouw bij gebrek aan vol doende woonruimte voorlopig in Texas had moeten achterblijven en schold wat op de boeren rondom het vliegveld, die alleen maar weten te praten over mais, mais en nog eens mais. In het „air-conditioned" stafbureau zat een luitenant te telefoneren met een col lega op een vliegveld in Seattle, enige dui zenden kilometers verder. Hij sprak over „de generaal", over hengelen en wijn, er terwijl ik een enorme wereldbol bestu deerde, maakte hij glunderend een af spraak voor de komende Zondagmiddag. Toen zijn gesprek geëindigd was, vertelde hij mij dat Omaha als plaats van vestiging voor het commando is uitgekozen omdat het vrijwel in het midden van Noord-Ame- rika ligt, zowat even ver van alle grote vliegvelden verwijderd is en honderden kilometers ver omgeven wordt door vlak land dat ideaal is voor eventuele nood landingen. Juist toen de telefoon weer even zijn aan dacht had opgeëist, betrad een breedge schouderd officier het bureau: een lange, onaangestoken sigaar in de mond. Hij kwam binnen met grote passen, keek rechts noch links, en zag kennelijk noch de roodharige adjudant, die in de houding sprong, noch de secretaresse van de luitenant, noch de zich bescheiden terughoudende burger voor de wereldbol. Toen hij de luitenant was genaderd zei hij: „Wij gaan niet naar Seattle. Ik moet vanavond naar Washington want die kna pen van de commissie hebben weer zoda nige plannen dat ik er mij noodzakelijk mee moet bemoeien". Daarop draaide hij zich om en ging weg. „Dat was de generaal", zei mijn zegs man. „In vijf jaar tijds heeft hij nog geen dag verlof genomen, eerst de aanval op Tokio, toen de reorganisatie van het lucht- wapen in Europa, vervolgens de Berlijnse luchtbrug. Hij rookt zelfs al niet meer wegens een maagkwaal. Kauwt alleen nog op een sigaar zonder hem aan te steken. Een chef, waar wij trots op zijn, deze ge neraal Lemay. In 1932 bij de luchtmacht in dienst getreden, heeft hij in deze 17 jaren rond zestig landen op vijf continenten uit de lucht gezien en zijn inzichten zijn van beslissende invloed geweest op de tactiek van het luchtwapen. Hij weegt alle moge lijkheden tegen elkaar af en koele bereke ning geeft daarbij steeds de doorslag. Met sentimentaliteit houdt Lemay zich niet meer op. Radar-net beveiligt Amerika In gezelschap van majoor Kalberer, hoofd van de voorlichtingsdienst, die ook piloot is geweest bij de KLM, heb ik een wandeling gemaakt door de militaire ge bouwen en over de terreinen van de com- mandandopost. In een pand zonder vensters, slechts één verdieping hoog, tikken de telex-machines de berichten, welke van alle zeventien hoofd-steunpunten der bombardements vliegtuigen uit Noord-Amerika binnen ko men. Radiogrammen van niet minder dan drieduizend over heel de wereld verspreide posten van het Amerikaanse luchtwapen worden ontvangen in een met zwaar ge pantserde deuren afgesloten ruimte. Ge durende mij aanwezigheid was er- radio contact met Groenland. Japan en Lybië en met verschillende weerstations. Het regende zo zeiden de berichten in Siam en in Brazilië, er woedde een zand storm bij Dakar, en op de Aleoeten had het die afgelopen nacht licht gesneeuwd. Op „Offut Field" bij Omaha houdt de radar afdeling boek van alle vliegtuigen, die de Verenigde Staten binnen vliegen en door onzichtbare, electrische „waarnemers" worden gemeld. Nog zijn de mazen van dit wereld-radarnet tamelijk groot, maar over ongeveer zestien maanden zal men hier in Omaha precies weten of er een vliegtuig boven Kirkeness in Noorwegen, boven Loch Ness in Schotland of boven willekeu rig welke plaats in Zuid-Frankrijk is ver schenen In het hoofdbureau zag ik ook het kan toor van generaal Lemay. Het heeft geen deuren! leder, die wat te vertellen of te vragen heeft, kan onaangediend bij hem binnen komen. Dikwijls is de bezoeker overigens even snel aan de andere kant het lokaal weer uitgewerkt als hij hier binnen trad. Achter de schrijftafel hangt een grote Amerikaanse vlag, geflankeerd door de pels van een reusachtige beer, de kop van een wild zwijn en andere jacht trofeeën van de generaal uit alle wind streken. Naast zijn bureau is het vergaderlokaal waar „pappy", zoals men algemeen de 42- jarige generaal noemt, tweemaal per week, en dikwijls zelfs dagelijks, zijn stafofficie ren voor besprekingen ontbiedt. De leef tijd van die officieren variëert van 37 tot 43 jaar. Tot hen behoort generaal Power, die luchtvaart-attaché in Londen is ge weest en in opdracht van generaal Spaatz de atoombom-aanval op Hiroshima heeft geleid. Hij is de plaatsvervanger van Le may. Meestal neemt ook een aantal vlieg veld-commandanten aan deze bespre kingen deel, zij komen dan men hun spe ciale machines soms van drieduizend kilo meter ver om rapport uit te brengen. Altijd paraat „Wij zijn", zegt majoor Kalberer, met echte krijgsmanstrots, als wij weer in zijn kantoor zijn aangekomen, „hier in enkele minuten gereed voor elite mogelijke op dracht, hoe onverwacht die ook komen mag. Lemay heeft er een half jaar voor nodig gehad om het „strategische lucht- commando" op dit niveau van voortdu rende paraatheid te brengen. Ons voor naamste probleem was en is, de gehele organisatie niet voor enkele weken, maar gedurende maanden en jaren en zo nodig zelfs voor altijd, in een zodanige staat te houden dat zij onmiddellijk op volle kracht kan functioneren. Het is lastig dat op peil te houden. Onze jongens vervoeren nu bij wijze van oefening, fruit en speelgoed voor zieke kinderen over het gehele continent van Zuid-Florida tot Noord-Californië; voor een baseball-wedstrijd tegen de ploeg van een ander vliegveld reizen zij een paar duizend kilometer en voorts houden wij vrijwel dagelijks manoeuvres en oefen- vluchten, doen schijnaanvallen op steden, en zo meer. Toch gaat de tijd hier voor velen maar te langzaam om en veel amu sement is er niet als men afziet van het mais-panorama. En intussen voeren wij hevige gevechten in de bijeenkomsten van de Congrescommissies te Washington, die maar niet begrijpen kunnen waarom wij zoveel geld uitgeven, of met de plaatselijke autoriteiten, die ons zoveel moeilijkheden bezorgen bij de uitvoering van het wo- ningbouw-programma. De lucht was zwaar en drukkend toen de chauffeur mij naar Omaha terug bracht. Voor de „Big Bomber", een kleine bar dicht bij het vliegveld, boksten twee sol daten een aantrekkelijke partij volgens alle regelen der kunst: fair en hard, maar hun toekijkende collega's zagen er landerig en verveeld uit. Aan de gezichtseinder achter de groene maisvelden dook de stad op met haar ran geerstation, haar slachthuis en haar abso luut grootste ongevallen-verzekerings maatschappij ter wereld. ROBERT JUNGK Varende tentoonstelling kiest Zoals wij reeds meedeelden komt de kleine varende expositie van de gouden koets nu overmorgen naar Haarlem. Het binnenvaartuig, waarop de koets en de crème calèche ten toon zijn gesteld, zal op Woensdag 10 en Donderdag 11 Augus tus ligplaats kiezen aan de Turfmarkt. De gouden koets, die telkenjare bij de opening van de Staten-Generaal de Konin gin naar de Ridderzaal brengt, is een ge schenk van de Amsterdamse burgerij aan Koningin Wilhelmina ter gelegenheid van haar inhuldiging in 1898. De ornamentatie van de koets is in Hol landse Renaissancestijl. De vier beelden van de bovengroep symboliseren Land bouw, Handel, Nijverheid en Scheepvaart als de vier hoofdtakken van volksbestaan, welke de koninklijke kroon en waardig heidstekenen verheffen De versiering op de kroonlijst bevat boven de deuren een „W" en op de hoeken de koninklijke wa pens, door cherubijntjes en kinderfiguren omlauwerd. Voorts de wapens der provin ciën en van Amsterdam. De kroonlijst rust op vier atlanten, die tevens de dragers zijn van de vier lan taarns. In de fries zijn symbolisch voorge steld godsdienst, militaire macht, rechter lijke macht, wetenschap, kunst en arbeid. De treden zijn versierd met waterlelies. De bussen van de wielen stellen zonnen voor, aansluitende aan de met stralen be werkte spaken en naar de velg uitlopend in een firmament; op de velg zijn de te kens van de Dierem-iem aangebracht. De binnenbekleding van de gouden koets is in „petit point-naaldwerk" als gobelin, geheel in zijde uitgevoerd door de Amster damse Kunstnaaldwerkschool, in het Bur gerweeshuis en door anderen. De paneelschilderingen zijn van prof. Van der Waay, hoogleraar aan de Rijks academie van Beeldende Kunsten te Am sterdam. Het achterpaneel is een herinne ring aan de inhuldiging van Koningin Wilhelmina. De schildering op de rechter zijkant symboliseert de hulde van Neder land, de linkerzijkant de hulde van de over zeese gebiedsdelen aan de Nederlandse Maagd. Het voorpaneel is getiteld: de toe komst. Degouden koets is het ontwerp van de gebroeders Spijker te Amsterdam en is in hun rijtuigfabriek vervaardigd. Alle onderdelen van de koets zijn in Nederland gemaakt. Baten van de expositie: Koningin Julianafonds De opzet van deze varende tentoonstel ling (die behalve de gouden koets en de crème calèche ook garde-uniformen van grenadiers, jagers en van de Irene-brigade, een vitrine vol accessoires en een aantal tuigen te zien geeft) is gelden te verzame len voor het Koningin Julianafonds zonder gebruik te maken van collectebus en speld jes. Op 4 September 1948, de dag waarop Koningin Juliana de regering aanvaardde, heeft de stichting plaats gehad van een Natonaal Fonds ter bevordering van Maat schappelijk Werk. De Koningin heeft haar naam willen verbinden aan dit fonds waar van de doelstelling geheel in de lijn ligt van de bijzondere belangstelling die zij steeds voor het maatschappelijk werk heeft ge toond. Dank zij veler vriendelijke en belange loze medewerking is deze varende exposi tie mogelijk gemaakt. Het schip, waarop de tentoonstelling wordt gehouden en de. gehele reis door ons land werden aange boden door de Nederlandse Particuliere Rijnvaart Centrale en de Stichting Neder- Oudste raadslid moet nieuwe Haagse raad installeren In Den Haag zal op 6 September de nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd worden. Naar alle waarschijnlijkheid is er dan nog geen nieuwe burgemeester die de nieuwe raadsleden de eed kan afnemen en instal leren. Ook is er geen waarnemend burge meester, omdat de wethouders dan nog niet zijn benoemd. Volgens het protocol moet in dergelijke gevallen het oudste raadslid de installatie verrichten na het afnemen van de eed der nieuwe leden. In dit geval is dat de heer H. Smitskamp (A.R.). De heer Smitskamp zal deze taak dan vervullen zonder ambtsketen. Omdat hij ook zelf lid is, moet hij zichzelf eveneens installeren. Chemische fabriek in de hoofdstad in vlammen Hedenmorgen om zes uur constateerde een surveillerende agent van politie, dat rook opsteeg uit de achterzijde van het per ceel Geldersekade 92 te Amsterdam. In dit gebouw is een chemische fabriek voor ge neesmiddelen gevestigd. De brandweer was na het alarm van de politie-agent snel ter plaatse en moest wegens de verstikkende rook vlammen waren niet te zien met rookmaskers het gebouw binnendringen, waar het vuur in een opslagplaats op de tweede verdieping woedde. De brand was reeds naar de zolder overgeslagen. Om kwart over zeven had de brandweer het vuur onder de knie. Opslagplaats en zolder waren toen uitgebrand. De schade is vrij groot. De oorzaak is onbekend. De opslagplaats was sedert Vrijdag gesloten. ligpaats aan de Turf markt landse Particuliere Binnenvaart. Het trans port wordt verzorgd door (3e Stichting Wa tertransport. Dit zijn de overkoepelende organisaties van de verenigingen van particuliere (zelf standige) schippers in de nationale en in ternationale binnenvaart en de internatio naal varende particuliere sleepboot-eige naren. Deze particulieren vormen het over- grootste gedeelte van de binnenvloot. De groep omvat ongeveer 8500 schepen met ruim 2.000.000 ton laadruimte en honder den sleepboten. Tabaksindustrie vond weinig te waarderen in 1948 Overleg tussen de drie branches wordt gecontinueerd „Het jaar overziende blijft slechts een beeld van teleurstelling over het bedroevend resul taat van een jaar arbeid en onverdroten ijver", aldus het secretariaat van de Be- diijfsgroep Tabakverwerkende Industrieën in zijn verslag over 1948. Terwijl in vrijwel alle takken van handel en industrie weer welhaast vooroorlogse situaties intraden, verkeerde deze bedrijfstak nog steeds in een vrij desolate toestand, waarin in ieder geval geen ruimte was voor enige ondernemers- activiteit of expansiedrang, aldus het verslag. Het overleg, zoals dat in de loop der jaren tussen de sigaren-, sigaretten- en kerftabak- verwerkende industrie gegroeid is, heeft gro te voldoening gewekt, zodat uit de drie takken de wens is naar voren gekomen het eenmaal gevormd contact straks in vrij organisatorisch verband voort te zetten. Aan het einde van het jaar waren 1168 sigarenbedrijven ingeschakeld tegen 1151 in 1947, bij de sigaretten- en kerftabakindustrie waren deze cijfers respectievelijk 15 (14) en 203 (209). Totaal werden geproduceerd 678.761.000 sigaren, 199.137.000 „senoritas" en 12.646.000 „sprietjes (1947 respectievelijk 618.424.000, 246.236.000 en 30 302.000). De sigarettenpro- ductie beliep 5.317.611.000 stuks (5.330.347.000), 'e kerftabak leverde 8.293.451 kg. af 3.984.346 kg.). Het aantal verkooppunten is van 60.000 voor de oorlog teruggelopen tot nog" geen 20.000. Het indexcijfer voor de geldomzet in de siga renwinkels'is gestegen van 100 (in 1938) tot 486. Een ministei'iëïé commissie, die reeds voxng jaar gevormd was, is tot de conclusie gekomen, dat het treffen van maatregelen van wettelijke aard. welke zouden moeten leiden tot een sanering van de tabaks- détailhandel, niet als noodzakelijk kan wor den beschouwd. De tabaksaccijns bracht in 1948 177.212.000 op (ƒ151.100.000 in 1947). Export gestegen. De export vertoonde een zeer verheugende stijging, waai'bij vooral de sigaretten- en kerfindustrie sterk konden uitlopen. De sigarenindustrie exporteerde 40.000.000 stuks (35.000.000) met een opbrengst vart ƒ6.188.000 (ƒ4.800.000). De sigarettenexport bedroeg 350.000.000 stuks met een opbrengst van ruim f3.00.000 (1947 40.000.000 stuks voor ƒ357.000). Aan kerftabak werd 1.031.800 kilo ge ëxporteerd tegen 384.000 in 1947. Nieuwe Amerikaanse commandant voor Berlijn Het Amerikaanse opperbevel in Europa heeft heden medegedeeld, dat generaal- majoor Maxwell Davenport Taylor, thans plaatsvervangend stafchef van het Ameri kaanse leger in Europa, op een nader be kend te maken datum de functie van Ame rikaans commandant te Berlijn zal over nemen. Taylor zal fungeren als de persoonlijke vertegenwoordiger zowel van John McCloy, de Amerikaanse hoge commissaris, als van luitenant-generaal Clarence R. Huebner, die het bevel voert over de Amerikaanse strijdkrachten in Europa. Philippijnse president bezocht Truman President Quirino der Philippijnse x-epu- bliek is met een uit 24 personen bestaand gevolg per vliegtuig naar de Verenigde Staten vertrokken. Hij zal een bezoek aan president Truman brengen, die hem ver leden maand uitnodigde naar Washington te komen ter bespreking van „een aantal aangelegenheden van gemeenschappelijk belang, welke voortdurend de aandacht van de Verenigde Staten en van de Philippijnse republiek vragen." Tsjang in Zuid-Korea Generalissimus Tjang Kai Tsjek is, ver gezeld van achttien raadgevers, te Chinhae op Korea aangekomen. De generalissimus werd bij aankomst welkom geheten dooi de president van Zuid-Korea, dr. Syngham Rhee, mét wie hij besprekingen zal voeren over het sluiten van een anti-communis tisch verdrag. Import van tabaksproducten kwam practisch niet voor: alleen de zogenaamde „volkshef- stelsigaretten" werden ingevoerd tot een totaal van 76.500.000 stuks. Bij de teelt van inlandse tabak is men er nog niet in geslaagd een product te kweken, dat enigermate de vergelijking met overzeese tabakken kan doorstaan. De amateurtabak verliest daardoor ieder jaar meer van zijn aantrekkingskracht. rij dijkgraaf v"ÏÏItS hollands Noorn... F. Kamp Ruim i5o h?ï,r! 11 de°geincentc de tijd van 2"",™" vwiiuuSi®®2 heden hervat Vn ?rt naar° n ^verwijl, Motor reed mei<i„ Een motorrijder !"1,a» de richting Heem,ke?k h,°°damfe 1 wijk da Hoflande«Sr JffiokSS de bocht te kort aanreed, dat in tegÏÏ?0™ «t, fietste Het meisje S gKlfl=t r knieschijfbreuk per *W et Rode Kruis Ziekenhui Stuur was gebloklc^ daSidLBge^Sffito^«-.. de bestum-der van "en dooi33'5, °r': d wagen gesleepte, auto contactsleuteltje om te JS* «R sU!ur Seblokkeercl was. fc** auto de Breestraat wilde in. s bestuurder de bocht niet 2?' gevolg dat een wielrMu.! 1 werd. De dame werd aa» I gewond. aa" «Öo, Méde namens mijn ouders betuig ik mijn oprechte dank aan familie, vrienden en be kenden en in 't bijzonder de bewoners van de Warmen- hovenstraat voor de grote blijken van belangstelling ondervonden bij mijn be houden thuiskomst uit Indo nesië. L. SMIT. Wai-menhovenstraat 93. Algemene Vergadering van aandeelhouders der N.V. Vis- scherij Maatschappij „Sylt", te IJmuïden, op Donderdag 18 Augustus 1949, des n.m. te 4 uur. ten kantore der Ven nootschap, Koningstr. 1 rood te IJmuiden. Punten van be handeling liggen vanaf heden ten kantore der vennoot schap voor aandeelhouders ter inzage. Aandeelhouders of gemach tigden hebben alleen toegang tot de vergadering op ver toon hunner aandelen, resp. machtigng. DE DIRECTIE. P. C. DE GEUS oud-belast.ambt te IJmuiden Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19-20 uur in staal en hout VERMANDE ZONEN Afd. van N.V.Drukkerij SINJEWEL IJMUIDEN Toonkamer: Kanaalstr. 4 Tel. 4163—5235 VERPLEEGSTER b. z. a. voor het geven van. wasbeur ten, verbedden, enz. Brieven Breesaapstr. 7 rd. TE HUUR gevraagd voor meubelopslag, liefst in het centrum van Haarlem. KRUISSTRAAT 11 KRUISSTRAAT 11 HAARLEM - TELEF. 1 1491 TAPIJTEN BEDDEN MEUBELEN Motorrijwiel 1940 te koop agb. zeer weinig be i-eden, in pr. staat en Tel- en Rekenmachine, merk Alva. Rijksstraatweg 250, H.-N. Tegen 1 Sept. gevraagd: EEN BEKWAAM KAPPER(STER) geheel zelfst. kunn. werken. H. Gosen, Zeestraat 17, Be verwijk. Tel. 3367. GEMAKKELIJKE STOEL, EEN LEUK TAFELTJE, WIJ HEBBEN VOLOP KEUS IN j MOOIE KLEIN-/AEUBELEN. I Bezichtigt geheel vrijblij vend onze toonkamers le en 2e etage N.V. Woninginrichting Julianapark 58-62, tel. 13661 (bij het Soendaplein). TAPIJTEN—LOPERS Restanten verkoop: tapijten van f 105 voor f 52.50; van f 225-voor f 98, enz. Lopers vanaf f 2.25 p. mtr. Vitrage v. f 2.25 voor 1.25. Enige M. Smyrna's en Wiltons tegen verl. prijzen. Verkoop Dinsd. Woensd. Donderd. Vrijd. TA- PIJTHANDEL MARÖ N.V. Gebouw St. Bavo, Smedestr. 23, Haarlem. Een fraai modern montuur, passend bij Uw persoonlijkheid geeft U. voldoening. SPECIAAL OPTIEK verzorgt dit voor U! Dinsdags 105 uur KENNEMERLAAN 42, IJMUIDEN - TEL. 5301 DEELGENOOT. Steller heeft 7 Herbouwplichten. echter grond toegewezen voor 9. Wie wil gezamenlijk 1 of 2 huizen mede bouwen. 250 280 M3. Brieven L 3310 bur. van dit blad. Te koop: MEISJES, en JON GENSRIJWIEL 12-14 jaar. Meervlietstraat 69, Velsen. Te koop aangeb. JONGE HENNEN, R. I. R. 3)4 m. oud f 6.50, konijnen Holl. halfwas f 3.50 p. st slachtkippen f 1.60 p. p. Berkenstr. 37, IJm.-O. Te koop wegens plaatsgebrek 2 pers OPKLAPBED m. omb. Minderhoud, J. P. Coenstr. no. 123. Kijk de advertentiepagi- nas door en gij ziet, hoe veel waarde de grootste zaken aan adverteren hechten. Geen wonder: niet In de laatste plaats hierdoor zijn zij groot geworden. En zij adverteren In dit blad. praciijhdiplomas De nieuwe cursussen voor hèc praktijkdiploma vangen Dinsdag 16 Augustus aan. Opgeleid wordt voor het Associatie-examen Juni 1950. 3 Lesuren per week. Lesgeld f 10.- per maand. (Incl. gebruik van studieboeken). Voor het in Dec. -'48 gehouden exomen slaagden 257 van onze candidaten. Inlichtingen en inschrijving Woensdag 10 Aug. van 7—9 uur en Zaterdag 13 Augustus van 2—4.30 uur aan het lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9, TEL. 16372 EXAME from E I D I N G yUGASELGERSMA.POTGIESER DEN HAAG - HAARLEM - AMSTERDAM ROTTERDAM - UTRECHT - EINDHOVEN Smyrna handknoopwerk is een fraai en dankbaar hand. werk. Mede door de schaarste aan en duurte van vloer kleden, kleedjes, kussens enz. komen velen er toe om deze kleden thans zelf te vervaardigen. Ook mannen kunnen met veel plezier aan dit knoopwerk deelnemen De prachtige, speciaal getekende Oosterse patronen^ die wij in een boekje tot Uw beschikking hebben, zijn' van grote artistieke waarde. In dit boekje vindt U ook de handleiding voor de Smyrna-knoop met de naald, bewerking. De benodigdheden voor Smyrnawerk vindt U bij ons in ruime mate voorradig. SAAYRNA-WOL in ruim 20 fijne kleuren per knot van 100 gram^55 SMYRNA-GAAS 60 cm breed per meter 1,90 SMYRNA-GAAS 120 cm breed per meter 4.40 SMYRNA-HAAKNAALD ..„1,30 SMYRNA-PATRONENBOEK 1,50 Verder hebben wij een prachtige collectie brei. en haakwol, breikatoen, borduurzijde, borduurkleedjes enz. Ziet heden onze SPECIALE ETALAGE Trompstraat 2-4 IJmuiden-Oost, Tel. 5205 Directeur-uitvoerder van de (op Protestantse grondslag) /pf/pll Een comPlete begrafenis kost'f 248.-, roet Pra^t VOUl l&U&Tl» prjma rouwauto'sl Niet leden f 100.— hoger. Voo I geboren kinderen van leden, tussen f 30.— en nodigde materialen worden tegen kostprijs bereden Lidmaatschap f 1.per jaar per gezin met minderpjarige kinderen. Duur van betaling 10 jaar. Vraagt, direct een aanmeldingsformulier. U ziet; als lid van onze stichting heeft C belangrijk minder kosten. OOSTERDUINWEG 22 IJMUIDEN-OOST SO cm 60 cm zeer geschikt voor 4.3(> BABYTEIL 6.07 IJMUIDEN-OOST WILLEMSBEEKWEG TELEFOON 4654

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 4