lJmuider Courant Stadje met 3000 inwoners Joor het water verzwolg Ronde Tafel-conferentie begint (indién mogelijk) 22 Augustus Nog een laatste poging tot vorming van drie-ledig Belgisch kabinet „De UNO voorkwam of beëindigde oorlogen" Bijna 10.000 doden in Ecuador (teal in de door de aardbeving ge- u~de streken van Ecuador wordt vol- ^(jgKeuter-correspondent in Guayaquil Ertsachtige haast gewerkt om de vv.r der slachtoffers, wier aantal volgens èlatste officiële schatting tot 9240 ge- s zo snel mogelijk op te delven en begraven of te cremeren, maar men LTalgemeen dat epidemieën wegens hitte de vliegen en de ontstellende tóênische toestanden als gevolg van de a zeer moeilijk te voorkomen zullen reddingsploegen, uitgebreid met vrij- -jrers uit het gehele land en vele buiten ga-s, doen inmiddels wat zij kunnen om cder het puin liggende slachtoffers nog ie bevrijden, maar in de meeste ge- komt hun hulp, nu deze lieden die bijna vier dagen bedolven geweest te laat. In Ambato zijn nu ongeveer ij£ lijken geborgen en men rekent dat er ze stad zeker 5000 doden te betreuren Oraal in Zuid-, Midden- en Noord- fcsrika zijn hulpacties begonnen om de roerenden en de 20.000 gewonden die •r:u toe geregistreerd zijn, voelsel, me- sêe hulo en een voorlopig onderdak te •■aten. Vooral dit laatste, zal gróte pro tean met zich meebrengen, daar vólgens sialfingen der Ecuadoriaanse autoriteiten ■iffl 70 procent der woonhuizen in het rcapgebied totaal weggevaagdof onbe- Konbaar zijn, Overlevenden van Pelileo, die gisteren w vliegtuig» "in Guayaquil aankwamen, "en, dat dit stadje van 3500 inwo- Welvaarts-conferentie te Buitenzorg BUITENZORG, 9 Augustus (Aneta) feadagmorgen heeft de Hoge Vertegen- raniiger van de Kroon, de heer Lovink, ra conferentie betreffende een welvaarts- ca voor Indonesië geopend. De conferen- wordt bijgewoond door vertegenwoor- Ler= van alle deelgebieden, inclusief de rpbliek, die vertegenwoordigd wordt ceo: een delegatie onder leiding van de ÉMer van Economische Zaken, Kasimo. Beheer Lovink zeide onder meer: „De taak va de conferentie is leiding te geven bij cs voorbereiding van welvaartsmaatrege- is en de bevordering van de juiste samen ess dezer maatregelen door het vaststel- la van de orde en prioriteit. Tevens advi- iCert de conferentie de regering over pro jecten en oefent zij toezicht uit op de uit wring, wanneer deze zijn goedgekeurd." Deneer Lovink begroette in het bijzonder ublikeinse delegatie. „De financiering e welvaartsplannen dient via de be- JÊ te geschieden en zal maximaal J&lijks vijftig millioen vorderen. De re- wilde niet wachten met de confe ctie tot nadere souvereiniteitsoverdracht, -rat ae Indonesische welvaart niet k&.i aWus de heer Lovink. Met de rating van dit welvaartsplan verbond jegenng zich om door het bekrimpen op j~=re uitgaven gelden af te zonderen voor economische opbouw van het land. Opheffing Australische boycott? 'hCt^iri° vaQ de boycott op Neder- i n door Australische haven- Sitl v misschien een van de eerste talerasduVan de nieuwgekozen fede- delS t venarbeiders« aldus deelde Ünerga?' President van deze haalden eenS^ u' -De §ematigden be- «SSyln de kortgeleden Amerikaanse stafchefs vertrokken «^'fZi1;?bben eeneraal Brad- febttSS en eeneraal Vanden- van WcM" verlaten met «i naai' Washington. 'a de drie stafchefs t«»moesajan.do°r generaal Keyes, c*aril£ K Vetenigde Staten in ners tijdens de ramp plotseling enkele meters wegzakte en direct daarop door een vloedgolf van kolkend water verzwolgen werd. Slechts 500 der inwoners zouden aan deze catastrofe ontkomen zijn, de overige 300 verdwenen volgens de zegslieden met hun stad in de diepte. Op de plaats van het vrolijke stadje, waar de beroemde Ecuadoriaanse tapijten ge maakt werden, ligt thans een groot meer en slechts de voornaamste kerktoren van Pe lileo steekt nog boven het water uit. De regering van Ecuador heeft een lucht brug georganiseerd, die water en voedsel naar het getroffen gebied brengt. Iedere 10 minuten stijgt een vliegtuig van verschil lende vliegvelden in het land op. Het Ca- raïbische commando van de Amerikaanse (luchtmacht heeft vliegtuigen gezonden om aan deze luchtbrug-actie deel te nemen. Een ooggetuige vertelt Een in Bogota aangekomen ooggetuige van de ramp in Ambato heeft aan United Press een dramatisch relaas gedaan van het gebeurde. Honderden mannen, vrouwen en kinderen werden, naar hij zeide; gedood toen grote uit beton en bazalt opgetrokken gebouwen boven hun hoofden als kaarten huizen ineenstortten. Toen de narde met donderend geweld begon te scheuren en te schudden riepen kinderen en volwassenen in vertwijfeling de hemel aan om' bijstand. „Ik zag honderden mensen in paniek uit Ambato vluchten toen de schokken begon nen. Vrouwen met babies op de arm ren den blindelings voort, volwassenen vielen op hun knieën, bekenden hun zonden met luider stemme en smeekten om vergeving. Ik zag steeds meer grote gebouwen dreu nend in elkaar zakken. De Socavonbrug was volgepropt met personenwagens en vrachtauto's die niet verder konden, omdat de brug op instorten stond. Vele inzitten den van die vervoermiddelen maakten zich nog voor de brug instortte uit de voeten en ontsnapten daardoqr aan een wisse dood. Inmiddels vielen grote steenblokken van kerktorens en grote gebouwen neer te mid den van de opeengepakte mensen. In een van de kerken hadden honderden een toe vlucht gezocht: Zij hadden zelfs de hoofd deuren gesloten om te voorkomen dat nog meer vluchtelingen zich in de kerk zouden persen. Het had alles geen zin. Weinige ogenblikken later stortte het gehele ge bouw in en honderden vonden een gruwe lijke dood onder het pin van het bedehuis. Een radiografisch overgebrachte foto van de overblijfselen van de Kathedraal in Ambato na de catastrofe. In deze kerk waarvan alleen het hoofdaltaar gespaard bleef, vonden, zoals gemeld, zestig kinde ren de dood toen het gebouw bij de eerste aardschokken als een kaartenhuis in elkaar zakte. Lichte aardschokken in San Francisco Na de aardbeving, die Maandag in het centrale gebied van de Stille Zuidzee is geconstateerd, werd gisteren uit San Fran cisco een aardbeving gemeld, die ver rond om de stad merkbaar was. Er ontstond hier en daar paniek, doch de aardbeving bleek niet zeer sterk. Enkele ramen sneuvelden en gedurende een halve minuut rammelden de deuren in hun sloten. Zestien kinderen gedood bij botsing op overweg Zestien kinderen zijn om het leven ge komen doordat een autobus, waarmede een vacantiereisje werd gemaakt, op een over weg bij Schlesbusch in de buurt van Lever- kusen (Duitsland) door een trein werd aangereden. Een en twintig andere van de in totaal tachtig kinderen, die in het voertuig zaten, werden ernstig gewond naar een ziekenhuis overgebracht. 's-GRAVENHAGE, 8 Augustus. Naar A.N.P. uit goede bron verneemt, ligt het in het voornemen van de regering, indien mo gelijk de Ronde Tafel-conferentie te openen op 22 Augustus. Maandag zijn dr. Van Royen, Moh. Roem en Merle Cochran, het Amerikaanse lid der UNO-commissie, op Schiphol aangekomen. Een groot aantal belangstellenden had zich buiten de gebouwen van het vliegveld Schiphol bij de auto van dr. Van Royen opgesteld. De wachtende journalisten moes ten zich tevreden stellen met een korte ver klaring van dr. Van Royen, Moh. Roem en Merle Cochran. Dr. Van Royén verklaarde: „Ik ben bij zonder verheugd wederom op Nederlandse bodem te zijn. Na bijna vier maanden on derhandelen hebben wij, zo meen ik, een gezonde basis gelegd voor een permanente samenwerking tussen Nederland en Indo nesië. De structuur van die samenwerking zullen wij nu moeten optrekken op de Ronde Tafel-conferentie. Op dit ogenblik zijn alle ogen gericht op de uitvoering van de order tot staken van de vijandelijkheden. Ik ben van mening, dat deze order zal worden uitgevoerd. De ogen van de wereld zijn op ons gericht. Ook de republiek heeft alle belang bij een strikte naleving van deze -order. Mij dunkt dat de resultaten zullen meevallen. Nederland heeft bewezen dat het de aanwijzingen van de Veiligheids raad wil volgen. De republiek moet thans tonen dat zij werkelijk tot samenwerking wil komen." Dr. Van Royen wenste het hierbij te laten omdat hij binnenkort een persconferentie hoopt te geven. Ook mr, Roem, voorzitter van de repu blikeinse delegatie op de preliminaire con ferentie en thans lid van de republikeinse delegatie, wilde slechts een korte verkla ring afleggen met het vooruitzicht op een spoedig door hem te geven persconferentie. In het Indonesisch verklaarde de heer Roem: „Wij republikeinen zijn blij,dat het zo ver is dat de Ronde Tafel-conferentie staat te beginnen. Voor ons betekent dit de vol tooiing van ons ideaal: de souvereine Ver enigde Staten van Indonesië. Ik maak mij geen illusies over het verloop van de con ferentie. Er zullen harde noten moeten wor den gekraakt, maar Jiet succes van de pre liminaire besprekingen te Batavia geeft ons goede hoop. De vereiste atmosfeer voor onderhandelen is thans aanwezig, zodat de conferentie een succes kan zijn." Voorts hield Roem dezelfde toespraak in het Ne derlands. Merle Cochran bepaalde, zich tot de vol gende woorden: „Ik ben verheugd- dat we zover zijn, dat de Haagse conferentie kan beginnen. Wij hopen, dat deze een volledig succes zal worden." Talrijke autoriteiten waren ter verwel koming aanwezig, onder wie minister Van Maarseveen en vertegenwoordigers van de minister van Buitenlandse Zaken en de minister-president. Met hetzelfde toestel kwamen nog an dere leden of adviseurs van de Indonesische delegatie aan. Hatta in New Delhi Mohammed Hatta, de minister-presi dent van de republiek Indonesia, is te New Delhi aangekomen. Hij werd verwelkomd door de minister-president Wan India, Pan dit Nehroe, die de goede wensen van India aan de republiek overbracht voor „succes van de conferentie in Den Haag". „In Zuid- oost-Azië zijn allerlei krachten in het spel", aldus Nehroe, „en wanneer soms ongeluk kigerwijze de krachten van het vooruit strevend nationalisme, vertegenwoordigd door de huidige regering van de republiek Indonesia, niet de overwinning zouden be halen, zou dit een slecht iets betekenen niet alleen voor Indonesië doch ook voor overig Zuidoost-Azië en misschien zelfs voor India". Dr. Hatta had Dinsdag twee persoon lijke ontmoetingen met de Indiase premier Pandit Nehroe. Alvorens zijn reis naar Den Haag voort te zetten zal hij een bespreking met Nehroe en sir Girdja Sjankar Bajpai, de secretaris-generaal van het Indiase departement van Buitenlandse Zaken, hebben. „Algehele en onvoorwaardelijke over dracht van de souvereiniteit aan het Indo nesische volk" noemde Hatta de enige op lossing van het Indonesische probleem. Alvorens Nehroe te ontmoeten, legde Hatta een krans op de plaats waar Gandhi gecremeerd is. Later ontmoette hij in New Delhi woonachtige Indonesiërs en dé ver tegenwoordigers van de Indonesische re publiek in het Midden-Oosten, die naar New Delhi gekomen waren. Op Schiphol arriveerden gisteren per vliegtuig uit Batavia de heren dr. Van Royen (rechts) en Mohammed Roem ter bijwoning van de aanstaande Ronde Tafelconferentie. Minister Van Maarseveen (midden) kwam hen op het vliegveld verwelkomen. Liberalen bereid tot coalitie met de Katholieken Na afloop van de Maandagmiddag ge houden vergadering van liberale parle mentsleden heeft Motz, de voorzitter van de liberale partij, aan journalisten ver klaard dat de liberalen bereid zijn deel te nemen aan een katholiek-liberale regering. Eerst zal echter nog een laatste poging worden gedaan tot vorming van een drie ledige regering. Naar Motz verder mededeelde, zal een eventuele katholiek-liberale regering in de eerste plaats streven naar een oplossing van de Koningskwestie. Mocht blijken, dat onder de huidige omstandigheden het Ko ningsprobleem niet op te lossen valt, dan zouden de liberale ministers zich uit het kabinet terugtrekken voordat een der wet gevende kamers een beslissing heeft ge nomen. Naar verder verluidt, zou de socialisten 24 uur de tijd zijn gelaten om te beslissen of zij alsnog aan een driepartijen-regering willen deelnemen. In katholieke en liberale kringen maakt men zich evenwel geen il lusies over het antwoord dei' socialisten en kabinetsformateur Eyskens zou maatrege len getroffen hebben om binnen 48 uur een katholiek-liberale regering te vormen. In het nieuwe kabinet zouden zowel aan de katholieken als aan de liberalen zeven zetels worden toegewezen. Wat de econo mische politiek betreft, zou in hoofdzaak het liberale programma worden gevolgd. Zoals bekend zijn de liberalen sterk tegen geleide economie gekant en zij zijn voor standers van een drastische belastingver laging. Tijdens de onderhandelingen zouden de liberalen het voorbehoud hebben ge maakt zich uit de regering terug te trekken, indien mocht blijken dat een oplossing van de Koningskwestie niet mogelijk is. In linkse politieke kringen is men van oor deel, dat een definitief accoord op het stuk van de Koningskwestie tussen katholieken en liberalen bij voorbaat is uitgesloten en verwacht men, dat een katholiek-liberale coalitie een kort leven beschoren zal zijn. Engelse ongerustheid over Duits nationalisme Een correspondent van de New York Times schrijft uit Hamburg, dat vele En gelsen in de Britse zone van Duitsland, onder wie „hooggeplaatste functionarissen", toegeven, dat zij hun gezag over de Duit sers verloren hebben. Vele ervaren ambte naren zijn verontrust over de huidige golf van nationalisme in Duitsland. Die amb tenaren geloven wel, dat de Sovjet-Unie de machtigste vijand van het Westen is, maar zij zijn er geenszins' van overtuigd, dat het de enige machtige vijand is, aldus de correspondent. Wapenstilstandsorder overhandigd aan de Siliwangi-divisie Batavia,-9 Augustus (Aneta). De repu blikeinse delegatie heeft een communiqué uitgegeven waarin wordt gemeld dat een militaire missie, bestaande uit drie officie ren, die uitgezonden waren in opdracht van de centrale gemeenschappelijke raad, nabij Koeningan met de commandant van de Siliwangidivisie contact maakte. De order staakt het vuren werd overhandigd, de commandant, luitenant kolonel Abiman- joe, verklaarde, dat het „leger gediscipli neerd alle orders zal uitvoeren". EX-LID VAN GERMAANSE SS THANS WERKZAAM BIJ MILITAIR HOF? Het Tweede Kamerlid, de heer G. Wage naar (C.P.N.) heeft aan de ministers van Justitie, van Oorlog en van Marine de vol gende vragen gesteld: Is het dé ministers bekend, dat op de griffie" van het Hoog Militair Gerechtshof hier te lande een vrouwelijke arbeidskracht werkzaam is, die, .toen zij aldaar werd aan gesteld, begunstigend lid van de Germaanse S.S'. bleek geweest te zijn en die tijdens de Duitse bezetting bovendien met een Duitser in het huwelijk is getreden? Is het de ministers bekend, dat omtrent deze werkneemster de P.R.A. geen bewijs van politieke betrouwbaarheid wenste af te geven? r- Zijn de ministers bereid mede te delen, wat de reden is geweest, haar desondanks, op deze post aan te stellen en te hand haven? Zijn de ministers bereid, deze figuur, die een zo duidelijk nationaal socialistische houding heeft aangenomen, onmiddellijk uit haar ambtelijke functie te ontslaan? Batavia, 8 Augustus (Aneta). Aan de vooravond van zijn vertrek naar Lake Success heeft de heer Palar, republikeins vertegenwoordiger te Lake Success, die sedert 29 Juli in Indonesië heeft vertoefd, op een persconferentie te Batavia verklaard dat de houding van de republikeinse dele gatie te Lake Success geheel zal afhangen van 'het verloop der besprekingen op, de Ronde Tafel-conferentie. „Het ligt zeide hij niet in de bedoeling, in de algemene vergadering der UNO of in de Veiligheids raad een debat uit te lokken over de Indo nesische kwestie, indien op de Ronde Tafel conferentie de besprekingen een vlot ver loop hebben. Slechts indien men in Den Haag in een impasse geraakt, zal de repu blikeinse delegatie in Lake Success verzoe ken om een bespreking van het Indonesi sche probleem". Hij vervolgde: „Zelfs zal ik, indien de conferentie in Den Haag vlot verloopt, en de landen van het Aziatische bloc zouden een discussie verlangen, het als mijn plicht beschouwen, deze discussie te verhinderen". Met betrekking tot de vorm van de toe komstige Nederlands-Indonesische Unie zeide hij, dat deze unie dient te zijn een orgaan van twee souvereine staten en dat de unie ondergeschikt moet zijn aan de souvereiniteit der twee staten. De heer Palar vertrekt Woensdag via Bangkok, Hongkong en Manilla weer naar de Verenigde Staten. Aanval op Soerakarta Semarang, 9 Augustus (Aneta). In de loop van Zondag hebben benden de stad Soerakarta aangevallen. Bijzonderheden hieromtrent ontbreken, doch de Nederland se troepen zijn de situatie volkomen mees ter. Een convooi uit Semarang dat Zondag op weg was naar Soerakarta moest in ver band met deze gebeurtenissen, na enkele uren gewacht te hebben in Solo, weer te rugkeren naar Semarang. Trygve Lie rapporteert: Indirecte critiek op het Atlantisch pact LAKE SUCCESS, 9 Augustus (Reuter). Trygve Lie, de secretaris-generaal van de UNO verklaart in zijn heden gepubli ceerd jaarlijks rapport, dat de UNO heeft bijgedragen tot de verwezenlijking van een vreedzamer wereld door het voorkomen of beëindigen van oorlogen waarbij 500 mil lioen mensen zouden zijn betrokken. De vrees voor oorlog is afgenomen, aldus Trygve Lie. Het einde van de Berlijnse impasse is een der voornaamste factoren, die hiertoe heeft bijgedragen; Lje beschuldigt de grote mogendheden 'er van, dat zij haar pogingen voortzetten „om haar posities te versterken voordat de toe stand door de sluiting der vredesverdragen meer gestabiliseerd is". Hij voegde hieraan toe, dat „ten gevolge van de geschillen tussen de grote mogend heden geen vorderingen zijn gemaakt bij het ter beschikking stellen van strijdkrach ten aan de Veiligheidsraad om zijn acties kracht bij te zetten. Ook zijn er weinig vorderingen gemaakt inzake overeenstem ming over de controle op atoomenergie en andere wapenen." Aflossing van troepen in de West Inzake de aflossing van de troepen van de Koninklijke Landmacht in de Neder landse Antillen en Suriname wordt van bevoegde zijde medegedeeld, dat als alge meen beginsel geldt, dat deze dienstplich tigen, die onder gunstiger omstandigheden dan in Indonesië hun dienst vervullen, eenzelfde tijd onder de wapenen moeten blijven als overeenkomstige categorieën dienstplichtigen in Indonesië. Ten aanzien van de thans in de Neder landse Antillen en Suriname verblijvende militairen kan in het algemeen worden vermeld, dat de in het eerste kwartaal 1948 vertrokken groepen zullen worden afge lost in het eerste kwartaal 1950, de in Juni en Juli 1948 vertrokken groepen in het derde kwartaal 1950 en de in November en December 1949 vertrokken groepen in het eerste kwartaal 1951. Aangezien geen speciale troepenschepen naar deze gebieden varen, doch het ver voer geschiedt met de normale lijnschepen en derhalve afhankelijk is van de beschik bare ruimte, kunnen geen definitieve data worden opgegeven. Amerikaanse Senaat aanvaardt wetsontwerp Marshallplan tot 1950 De Amerikaanse Senaat heeft met 63 tegen 7 stemmen het wetsontwerp aange nomen, waarbij tot 30 Juni 1950 5.797.824.000 dollar voor het Europees her stelprogram en voor de tegemoetkoming in de bezettingskosten van Duitsland worden uitgetrokken. Het Huis van Afgevaardigden, dat veel minder wil verstrekken en de Senaat zullen thans bijeenkomen om een compromis te vinden. Het amendement van Senator James Kern, die elk land dat in de toekomst een industrie zou nationaliseren de herstel fondsen wilde onthouden, werd door de senaat verworpen. „De morele macht van de UNO en haar overredingskracht ten bate van een rede lijk compromis en een vreedzame rege ling" hebben in Palestina, Indonesië en Kasjqpir tot de vrede geleid" aldus het rapport. Zonder het Atlantisch pact met name te noemen verklaart Trygve Lie, dat derge lijke overeenkomsten geen regionale over eenkomsten kunnen worden genoemd in de betekenis, die het Handvest der UNO aan deze term hecht. „Het handvest van de UNO voorziet weliswaar in regionale samenwerking, doch stelt, ook beperkingen aan een dergelijke samenwerking", aldus Lie. „Regionale sa menwerking kan dikwijls zeer nuttig zijn, doch kan nooit de UNO vervangen. Indien regionale samenwerking overeenkomstig de voorzieningen én de belangen der UNO is, is zij een weldaad voor de mensheid, maar als zij hiermee Strijdig is, kunnen de scha delijke gevolgen ervan onherstelbaar zijn." Critiek van „Times" In een commentaar op het jaarrapport van Trygve Lie over de UNO zegt de „Times": „Lie laat zich door zijn loyaliteit ten opzichte van de UNO en zijn hartstoch telijk geloof in de beginselen ervan soms wel eens brengen tot overdrijving van de successen van de UNO en voorbijzien van haar fouten. Ook al wanneer men de UNO alle recht doet wedervaren voor het door haar verrichte werk in Kasjmir, Indonesië en Palestina, valt het bijvoorbeeld moeilijk de'uitspraak te aanvaarden, dat de UNO in het afgelopen jaar heeft bijgedragen aan de vooruitgang naar een vreedzamer we reld door oorlogen, waarbij 500 millioen mensen zouden betrokken zijn, te voor komen of te doen eindigen. Lie ziet duide lijk genoeg, dat het conflict, tussen de grote mogendheden de'UNO verhindert tot vol ledig succes te komen. Jammer genoeg doet hij het voorkomen alsof dit conflict, dat om zo te zeggen de droom van San, Fran cisco blijft verstoren, onbelangrijk zou zijn en alle grote mogendheden hiervoor gelij kelijk aansprakelijk zouden zijn. De onder vinding heeft geleerd, dat de "UNO op het ogenblik haar leden geen veiligheid kan waarborgen of hun kwesties kan oplossen door openbare besprekingen en stemmingen De UNO is echter wel de enige instantie, waar de mogendheden zonder al te veel formaliteiten elkander „en particulier" kunnen treffen en elkanders meningen rechtstreeks of door bemiddeling van een derde kunnen peilen." ZWAKKE WIND. Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt te 10 uur: Overwegend droog weer met wisse lende bewolking. Meest zwakke wind uit uiteenlopende richtingen. Dezelfde of iets hogere temperaturen dan van daag. 10 Augustus: Zon op 5.15 uur, onder 20.15 uur Maan op 21.13 uur, onder 6.42 uur Hoog- en laagwaterlijdcn in IJmuiden Dinsdag 9 Augustus: Hoog water: 4.01 en 16 30 uur. Laag water: 12.06 en 00.00 uur. Woensdag 10 Augustus: Hoog water: 4.41 en 17.07 uur. Laag water: 0.28 en 12-47 uur. f «aiig N"- 19315 TT 1 Dinsdag 9 Augustus 1949 e«.to - Haarlem: w. I'' Directeur-Hoofdredacteur 15054. 10724- H j. Administratie. v „nemerlaan 154, Telef. Adm. 5437, g g H IsT 1 I 1 T 1^% ST Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiat* 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), i fï 1 IP8®™ IT 1 fl 0 |f 1 8 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- er Feest, fï'qantp. -Haarlem: Gr. Houts.tr.^93, gÉs «El eJL JL JBL JL Jgg A A 1L> dagen. - Abonnementen por week 33 cent, per kwartaal 4,25. Franco per post f 4,75. - Giro- op aanvrage by de Administratie. Editie voor Velsen, IJmuiden, Santpoort en Omstreken van rekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Hoofdredacteur: Robert Peereboom HodflsmS Ddgfolctcl Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom m ©prctijte WaarlcmBrbc iwmt (Intra »6cé) Aankomst van Dr. Van Royen, Mr. Roem en Merle Cochran op Schiphol Palar: „Geen debat in de UNO over Indonesië" Het woord is aan.... Etienne Rey: Het geluk is geen gebeurtenis; het is een bekwaamheid.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 1