c HAAS AZIJN ...voor J De radio geeft Dinsdag M.T.S. vierf dertigjarig bestaan I Heringa Wuthrich £22; fesasSffteSSf „Het vliegtuig van vandaag is morgen reeds ouderwets" Q Wereldnienm j Maandag 12 SeptemSer 1949 Een der merkwaardigste verschijningen op de Britse vliegtuigshow, de Avro 707, Engelands nieuwste en naar men aanneemt snelste straalvliegtuig. Niemand weet hoe snel de Avro 707 is en oorspronkelijk was het niet de bedoeling dit toestel reeds aan nieuwsgierige blikken prijs te gevendoch op het uiterste moment kreeg ook dit laatste snufje van de Engelse vliegtuigbouw een plaatsje op de tentoonstelling. vrijwel aan het gezicht worden onttrokken. De piloten die de lichamelijke inspanning hierbij nog kunnen verdragen, moeten ware mannetjes-putters zijn. De nieuwe Cornet, het straalverkeers- vliegtuig, wist eveneens grote indruk te maken. In de lucht doet het denken aan een enorm en majestueus zweefvliegtuig, maar bij de start produceren de vier straalmotoren een geluid dat niet meer van deze wereld is en men vraagt zich ont steld af hoe dat later moet worden als de luchthavens meer en meer met derge lijke machines „bevolkt" worden. De Cornet demonstreerde tot besluit, na een show op zijn eentje, hoe langzaam hij, ondanks een reissnelheid van niet minder dan 800 km. per uur, kan landen. Tot slot zijn duizenden getuige geweest van het laag en statig overvliegen van de nieuwe reusachtige achtmotorige Braba- zon, die niet op het terrein was te bezich tigen, maar van Bristol was gestart. On danks de enorme afmetingen die niet na lieten diep indruk te maken, is de Brabazon een uitermate sierlijke verschijning. Men mag zeggen dat de Britse industrie dit jaar imponerender dan ooit van haar kunnen blijk geeft. (Nadruk verboden „New Look" in de Britse vliegtuigindustrie (Van onze luchtvaartmedewerker) Vorige week werd op het vliegveld Farn- borough nabij Londen een der grootste luchtvaartvertoningen van alle tijden ge houden. Behalve dat de Britse luchtvaart industrie op haar jaarlijkse tentoonstelling haar producten exposeert, demonstreert zij ook waartoe de nieuwste machines in staat zijn. Op de „greatest airshow of the world" zoals zij op de affiches wordt aangekon digd is de straalvoortstuwing en dus de snelheid troef. Het enerverende gefluit van de op de grond warm draaiende gasturbines is niet van de lucht en ook de over het veld drijvende wolken petroleumgeur (de brandstof voor vliegtuiggasturbines) zul len een luchtvaartman van de oude stem pel nog wel eens onwennig aandoen. Dit jaar schijnt de „new look" in snelle straalvliegtuigen definitief zijn intrede te hebben gedaan. En daaronder verstaan we dan in dit geval de sterk terugwijkende vleugel, waardoor het gehele vliegtuig de indruk van een pijl geeft. Eén van deze toestellen, de Vickers-Supermarine 510, bestuurd door de fabrieksvlieger Lithgow, spande bij dé demonstraties wel de kroon door op niet meer dan naar schatting twin tig of dertig meter hoogte over het veld te scheren met een snelheid van ruim 1000 kilometer per uur. aldus duizenden toe schouwers de „thrill" van hun leven be zorgend. Een ander nieuw experimenteel vliegtuig in deze categorie, dat eerst in de laatste minuut van de „geheime lijst" kwam, is de Avro 707 met een driehoek- vormige vleugel van geringe breedte, waar door dit toestel het meest van alles doet denken aan de papieren pijlen die we als jongen vouwden. Deze machine, nog zeer geheim gehouden en met touwen afgezet, werd niet voorgevlogen. Van de rond zestig vertoonde vliegtuigen van allerlei aard noemen wij nog slechts enkele hoogtepunten. In de eerste plaats de Canberra, een juist gereed gekomen tweemotorige straal bommenwerper, geheel en al door één man bediend en gevlogen, welke doet denken aan een sterk vergrote editie van de bekende Meteor jager, en zoals de piloot bewees, ook de prestaties van een jager levert. Al deze snelheids monsters werden op dezelfde manier ge demonstreerd: een steile duik tot op ge ringe hoogte, gevolgd door een komeet achtige klim tot zij binnen enkele ogen blikken als een stip aan de blauwe hemel verdwenen. De enige „stunts" die bij deze snelheden nog mogelijk zijn, zijn wente lingen om de langsas of een looping met zo grote straal dat de toestellen daarbij -NATUURAZIJN OP Z'N BEST (Adv.) HILVERSUM I, 30L5 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Orgel. 7.45 Gebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoon- muziek. 9.05 Lichtbaken. 9.30 Gramofoon- muziek. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gra- mofoonmuziek. 11.30 „Als de ziele luistert". 11.40 Kamermuziek. 12.00 Angelus. 12.03 Zang. 12.30 Mededelingen. 12.33 Promena de-orkest. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Promenadeorkest. 13.45 Gewijde mu ziek. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Zang. 15.15 Gramofoonmuziek, 16.00 Voor de zieken. 16*0 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending. 18.00 Amusements orkest 19.30 „Dit is leven". 19.45 Rege- ringsuitzendlng. 20.00 Nieuws. 20.05 De ge wone man. 20 12 Gramofoonmuziek. 20.15 BBC symphonie-orkest. koor en solist. 21.00 Vragen van deze tijd. 21.17 Vervolg van 20.15. 21.45 Actualiteiten. 21.55 Zang. 22.30 Sextet 22.45 Gebed. 23.00 Nieuws. 23.15 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 414.5 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoon muziek. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gramo foonmuziek. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Sopraan en piano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Orgel. 12.30 Mededelingen. 12.33 Voor het platte land. 12.40 Dansmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Populaire muziek. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Hoorspel. 16.25 Muzikale causerie. 16.40 Voor de jeugd. 17.00 Kinderkoor. 17.30 Surinaamse muziek. 17.45 Ronde Tafel-conferentie. 18.00 Neiuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Jazzmuziek. 19.00 „Paris vous parle". 19.05 Graimofoon- muziék. 19.15 Toneelbeschouwing. 19.30 Pianorecital. 20.00 Nieuws. 20.05 Actuali teiten. 20.15 Politiekapel. 20.45 Cabaret. 21.20 Hammondorgel. 21.35 Buitenlands overzicht. 21.50 Strijktrio. 22.30 Strijk orkest. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramo foonmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.33 Musette- muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 14.00 en 17.00 Gramofoonmuziek. 17.05 Nieuws. 17.15 Gramofoonmuziek. 18.00 Gramofoonmu ziek. 18.25 Financiële kroniek. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gramofoon muziek. 19.50 Vrije politieke tribune. 20.00 Hoorspel. 21.35 Gramofoonmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Zang en piano. 22.40 Gramo foonmuziek. 22.55—23.00 Nieuws. BRUSSEL. 484 m. 12 05 Omroeporkest. 13.15, 13.32. 14.00 Gramofoonmuziek. 18.30 Omroepkoor. 19.00 Gramofoonmuziek. 20.00 Omroeporkest. 20.45 Gramofoonmuziek. 21.00 Operafrag- menten. 22.15 en 22.45 Gramofoonmuziek. Bloemencorso van 1 i k.m. lengte trok door de hoofdstad Tienduizenden Amsterdammers vorm- i den Zaterdagmiddag een vrijwel ononder broken haag langs de gehele van Zuid naar Oost, van Oost naar het centrum en van het centrum via West weer naar het Zuiden lopende route, die het anderhalve kilometer lange Aalsmeerse bloemencorso door de hoofdstad volgde. Zestig auto's reden in langzaam tempo met hun prachtige bloe- mentooi voorbij. Opvallend was het grote aantal uit bloemen vervaardigde dieren - figuren dat de revue passeerde. Op de Dam legde burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller van Aalsmeer een krans bij het nationaal monument voor de gevallenen. Op het terras van het Internationaal Cul tureel Centrum in het Vondelpark hadden vele gedelegeerden van de Ronde Tafel conferentie plaats genomen, die het voorbij rijdende corso gadesloegen. Burgemeester d'Ailly reikte daar de prij zen uit. De eerste prijs met lof, bestaande uit een medaille van de gemeente Aal: meer, ontving de heer J. Versluis uit Am stelveen, die met zijn onder anjers bedol ven open personenauto de hoogste onder scheiding verwierf in deze groep. De tweede hoofdprijs, de medaille van de stad Amsterdam voor de groep wagens van be drijven, viel ten deel aan de tuinbouwbank uit Aalsmeer, die met een in een grote mier herschapen auto het symbool der spaar zaamheid toonde. Na de prijsuitreiking reden de wagens terug naar Aalsmeer. De organisatie van het bloemencorso is geschied in samenwerking met 450 Am sterdamse bloemenhandelaren. Zij zijn met de Aalsmeerse kwekers sinds Vrijdagmid- in de weer geweest met het versieren der wagens. Amerikaanse landbouwers komen op bezoek Ook dit jaar zal een aantal Amerikaanse landbouwers een bezoek aan Europa brengen. Dit jaar is de excursie, die onge veer zes weken zal duren en waaraan on geveer 175 Amerikaanse landbouwers deel nemen, georganiseerd door de „American Express Company". Vier van de zes groepen, waarin de deel nemers zijn ondergebracht, zullen een be zoek aan ons land brengen. Drie ervan zul len een eendaagse excursie ondernemen, de vierde groep zal een rondreis van twee dagen maken, voornamelijk naar landbouw bedrijven en -instellingen in de provincies Noordholland en Friesland. n f PRODENTA - AMERSFOORT 392 (Adv.) Gesmokkelde horloges in keuken van Amsterdams café Bij een inval, die Zaterdagmiddag door zes rechercheurs van de douane in een café aan het Weesperplein te Amsterdam werd uitgevoerd, zijn ruim honderd horloges, een waarde vertegenwoordigende van 3500, in beslag genomen in een geheime berg plaats in de keuken van het café. De hor loges waren uit het buitenland gesmokkeld en bestemd om op de markt op het Water- looplein aan het publiek te worden ver kocht. De caféhouder en een bezoeker, die een aantal horloges bij zich had, zijn in bewa ring gesteld. Zes gezinnen dakloos door brand in Groesbeek Zes gezinnen zijn dakloos geworden door een brand, die Zaterdagavond uitbrak in een Zweedse woonbarak te Groesbeek. Hoewel omwonenden onmiddellijk te hulp snelden en ook de gemeentelijke brandweer direct ter plaatse was, kon deze niet ver hinderen, dat zes barakken met bijna alle meubilair in vlammen opgingen. Door het kordaat optreden der buurtbewoners kon den twee kinderen, die reeds te bed lagen en waarvan de ouders niet thuis waren, ge red worden. De woningen behoren aan de gemeente Groesbeek. Boerderijbrand in Kessel Zondagavond ontstond brand in een grote boerderij van G. van Sonsbeek in Kessel, gemeente Lith. Men slaagde er in de kinde ren, welke reeds in bed lagen, uit de in lichter laaie staande boerderij te redden. De gehele inboedel, de landbouwinventaris en enige machines gingen verloren. Een achttal varkens kwam in de vlammen om. De brandweren van Lith, Oss en 's-Her- togenbosch wisten met negen stralen water het vuur meester te worden. De boerderij was slechts laag verzekerd. Nieuwe film van bet Rode Kruis Het Nederlandse Rode Kruis heeft aan de Haagse cineast Otto van Neyenhoff op dracht gegeven een korte film te maken over de vredestaak van het Rode Kruis hier te lande en overzee. In vier maanden tijds is deze film tot stand gekomen. Van Neyenhoff heeft onder de titel „Paraat" in verhalende trant een serie ac- tiebeelden aaneengeregen, die taak en organisatie van het Rode Kruis bij ongeval len, branden, rampen, hulp en ontspanning voor zieken, invaliden en ouden van dagen en de medische hulpverlening aan de be volking van Indonesië weergeven. Het filmpje komt binnenkort in de bioscopen. Agenda voor Haarlem MAANDAG 12 SEPTEMBER Restaurant Brlnkmann Humanistisch Verbond, openbare vergadering, 8 uur. Rembrandt: „Een dubbel leven, 18 j., 2, 4,15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Onder bedrei ging". 18 j„ 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Het dubbele gelaat", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Vrouwen in de nacht", 18 j„ 2.15, 4,30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De ge heime zending", 14 j., 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „La Traviata", 14 j„ 2.30, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 13 SEPTEMBER Grote Kerk: Orgelconcert, 8 uur. Biosco pen: Middag- en avondvoorstellingen. „Verwezenlijking der Benelux van het allergrootste belang" BRUSSEL. 10 September (Belga). De algemene drielandenraad van het Benelux- comité heeft heden te Brussel een vergade ring gehouden onder voorzitterschap van Julius Hoste, voorzitter van het Belgisch comité; jhr. F. Beelaerts van Blokland, voorzitter van het Nederlands comité en prof. Margue, voorzitter van het Luxem burgs comité waren eveneens aanwezig. Er werden verschillende beslissingen be treffende de algemene werkzaamheid dei- comités genomen, onder andere de oprich ting van Benelux-afdelingen in het buiten land. De raad stelde vast, dat de betrokken be langen meer en meer in overeenstemming kunnen gebracht worden door een doel bewust beleid van de regeringen en door persoonlijk contact onder de vertegenwoor digers van alle sectoren der nationale nij verheid van de drie landen. De raad sprak de wens uit, dat de drie regeringen zo spoedig mogelijk de reeds aangegane verbintenissen ten uitvoer zou den leggen. Hij was van mening dat, gezien de algemene ontwikkeling van de Europese problemen, de economische unie van de drie landen een noodzaak is, met het oog op de hogere gemeenschappelijke belangen. De Benelux is van zodanige betekenis, dat haar verdere verwezenlijking als van het allergrootste belang moet worden geacht, aldus de raad. HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES GRONDVERWARMING De Haarlemse MTS heeft Zaterdag haar dertigjarig bestaan gevierd met een pro gramma dat klonk als e-en klok en waaraan de nodige luister werd bijgezet door het grote aantal oud-leerlingen dat op het appèl was verschenen. Het begon 's ochtends met de ontvangst op het Haarlemse raadhuis, die wij Zaterdag al in een deel. van onze editie vermeldden, 's Middags kwam, nadat de directeur der school, ir. G. L. Ludolph, een ieder in een geestig speechje had ver welkomd, het plechtige hoogtepunt in de school zelf. De voorzitter van de oud-leerlingenver eniging, de heer G. van Marle, bood de school een eikenhouten halbank aan, die hij vergezeld deed gaan van schone bloemen en vriendelijke woorden over het voortref felijke onderwijs, dat de school terecht zo'n grote naam heeft bezorgd. De volgende spreker, ir. P. J. van Zwieten, voorzitter van de vereniging voor Nijverheidsonder wijs in Haarlem, bedankte de reünisten voor hun geweldige opkomst. Jubilarissen Het was tenslotte aan de ere-voorzitter van de oud-leerlingenvereniging, de heer C. van Schieveen, om de mensen die samen met de school jubileerden, te feliciteren. Daar was ten eerste de directeur, ir. Lu dolph, die bij de oprichting van de school als leraar in dienst kwam en die na de oorlog met zijn onvermoeide werkkracht de school weer op poten heeft gezet. De heer Ludolph kreeg een mooie vulpen. De volgende jubilaris was ir, J. A. van der Have, een van de leraren der school. Hij kreeg een aantal boeken. De heer J. Beel- der zal later gehuldigd worden, daar hij op deze dag niet aanwezig kon zijn. Tot slot kwam de huldiging van de concierge, de heer J. Woudstra. Deze trouwe functionaris werd een enveloppe met inhoud overhan digd. Nadat een oud-leerling, de heer Ten Houten de Lange, het woord had gevoerd en de school een model van een lager had aangeboden, kwam ir. G. Hofstede, de in specteur-generaal van het Nijverheids onderwijs, op het spreekgestoelte. De heer Hofstede, die zelf directeur van deze MTS is geweest, sprak mede namens de minister Negende zomerconcert der HOV De violist Dick de Reus kwam het Con cert in D van Brahms spelen en hij vond in de dirigent Marinus Adam een partner zoals hij hem slechts had kunnen wensen. Noem ik hier de dirigent, dan bedoel ik tevens het orkest, dat deze avond volko men één was met zijn aanvoerder, lenig zijn gemoedsbewegingen volgde en inzake muzikale geladenheid voor hem niet onder deed. Dick de Reus was dus de solist, laat ik er bijvoegen: de sublieme solist; maar aan een zeldzaam prachtige samenwerking met het orkest was het te danken, dat het een eerste rangs-vertolking werd, een sym- phonisch geheel vol spanning en boeiende kracht. De zes-en-twintigjarige solist gaf zijn interpretatie een magistraal karakter, eens deels door zijn fraaie, sterk dragende toon en de ongerepte zuiverheid van zijn vir tuoos beheerste spel, en anderzijds doorzijn levendige voordracht die de compositie waar maakte in al haar kracht en in al haar poëzie. Daar was geen tikje jeugdige onbesuisdheid bij; dat was werk van een vroeg-rijp talent in volle mannelijke kracht en bezonnenheid. Ik heb het viool-concert van Brahms zelden zo gaaf en zo overtuigend gehoord. De goddelijke vonk, die de musiceergeest moet aansteken, regeerde de hele concert avond. „Die Moldau" van Smetana groeide met kleurig klank-effect naar zijn stralen de apotheose en de Vijfde symphonie van Dvorak heeft op een H.O.V.-concert nooit bezielder en acurater geklonken dan op deze avond, waarmee Adam zijn functie besloot. Men mag wensen dat de Winter- concerten dit Zomerconcert mogen evena ren. Dan is de H.O.V. er weer bovenop. De volle zaal bracht een lang durende ovatie aan Adam en bloemen vertolkten de goede wensen van een groep bezoekers van de zomer concerten. JOS DE KLERK. Orgelbespeling Er wordt een orgelbespeling gegeven in de Grote of St. Bavo Kerk te Haarlem op Dinsdag 13 September 1949, 's avonds van 89 uur door George Robert. 1. Chromatische Fantasie J. P. Sweelinck 2. Cantilena anglica fortunae, S. Scheidt 1. a. Advent-Hymnus b. Weiihnachts-Hymnus, M. Praetorius 1. Toccata, Adagio et Fuga C gr. t., J. S. Bach 5. „Wacih auf, mein Herz" (uit Sonate III), (op verzoek) P. Hindemith Pastel III, S. KargElert Nederlands bestratingsprocédé toegepast in New York In zes van de drukste New Yorkse straten zal een proefbestrating worden aangelegd van rubber-asfalt, xolgens een door Ne derlandse geleerden uitgevonden procédé. Warren Lockwoond, oud-president van de Rubber Manufacturers Association en thans vertegenwoordiger van Rubber De velopment in de Verenigde Staten, heeft het rubbergebruik voor bestrating de be langrijkste gebeurtenis in de rubberindus trie sedert de uitvinding van de autoband genoemd. zijn beste wensen voor de toekomst van zijn oude school uit. Naar de Markt Nadat de oud-leerlingen in de school banken waren gekropen om het oude ge voel nog eens terug It krijgen, werd de stoet geformeerd waarin men naar de Grote Markt zou trekken. Voorop ging het politie-muziekcorps. Daarachter kwamen twee versierde vra.chtauto's met M.T.S.- leerlingen en vervolgens twee rijtuigen met bestuur, directeur en leraren. Een lange rij oud-leerlingen te voet sloot de vrolijke op tocht. In Brinkmann werd eerst gerecipieerd, waarbij talloze handen moesten worden gedrukt, toen geborreld en daarna gedi neerd. Het slot van het feest was een opgewekte danspartij, die werd opgeluisterd met een cabaret-programma van Chiel de Boer. Hij peuterde er'aan mF» geen tot gevolg wi m„et ee" zakml Plotte. De jongen ju! "at de handen en scherven88,"®''® lï Hu IS m een der «n zen opgenomen. proviShale'SoMi Sm"1 «w zusterschip van de S,:ö^ttad SS grootste vertS?5111 ■lata.v* goedgevonden eS ft"*, "wS» naam zal dragen. mcuw sch,, De directeur der Haarlemse M.T.S., de heer ir. G. L. Ludolph, bekijkt met he- f, I de bank die de jubilerende school Zaterdag ter gelegenheid ren haarlirn bestaan door de oud-leerlingen geschonken werd. Prins Bernhard opent jaarvergadering von dt „International Air Transport Association" in het Vredespaleis Prins Bernhard opende vanmorgen in het Vredespaleis te 's Gravenhage de der tigste jaarvergadering van de „Internatio nal Air Transport Association", de I.A.T.A. Aan deze vergadering nemen ongeveer 200 directeuren en leidinggevende personen van 70 internationale luchtvaartmaatschap pijen deel. Dr. A. Plcsman presideert deze jaarvergadering. De minister van Verkeer en Waterstaat mr. D. G. W. Spitzen sprak een welkomstwoord. Het jaarlijkse verslag over het luchtverkeer werd tijdens de eerste openbare vergadering uitgebracht door de directeur-generaal van de I.A.T.A., Sir William P. Hildred. In zijn openingswoord trok Prins Bern hard naar aanleiding van het dertigjarig bestaan van deze internationale luchtvaart organisatie, die in 1945 een nieuwe vorm kreeg, een vergelijking met een jonge man, die zijn dertigste jaar heeft bereikt. Deze leeftijd wordt in de samenleving gewoonlijk beschouwd als het begin van een periode van geconcentreerde kracht en rijp oordeel. Verwacht wordt, dat de man dan de beloften zal gaan inlossen, die hij in voorgaande jaren heeft gewekt. Hiermede wilde Prins Bernhard niet zeggen, dat het de I.A.T.A. aan deze eigen schappen ontbroken heeft. „Het lijkt mij toe", aldus Prins Bern hard, „dat de I.A.T.A. in zeker opzicht in eenzelfde positie als een dertigjarige man verkeert. Ik behoef u niet te vertellen, dat we in de vliegtuigbouw bij lange na niet een fase van enige stabiliteit hebben be reikt. Doorlopend worden nieuwe uitvin dingen gedaan en op dit ogenblik kunnen we nauwelijks een grens zien van de enor me vooruitgang, die door wetenschap en technische vaardigheid jaar in jaar uit wordt bereikt. De schier revolutionnaire ontwikkeling van het moderne vliegtuig of moet ik eigenlijk spreken over het he dendaagse vliegtuig, want het moderne vliegtuig van vandaag is morgen ouderwets, aldus de prins deze verbazingwekkende ontwikkeling veroorzaakt talrijke nieuwe vraagstukken op de gebieden van verkeer, exploitatie, montage en onderhoud, ver bindingen, tarieven en routes, berekening en statistiek, verzekering, hygiëne, genoeg om een grote organisatie als de I.A.T.A. het gehele jaar door op volle toeren aan het werk te houden. Ik weet, dat gij deze za- PANDA EN DE MEESTER-UITVINDER 34, Nauwelijks was de gebroken spoor boom weer omhoog, of Ernest Klapper wilde in volle vaart achter Panda en zijn mechanisch paard aan; maar in dit voor nemen werd hij verhinderd door de taxi chauffeur, die beleefd zei: „Zou ik effe af mogen rekenen?" Dat gebeurde dus, en zo kwam het, dat Ernest Klapper met een aanzienlijke vertraging het terrein van de renbaan op kwam draven. „Hallo, meneer," vroeg de portierwat had u gewild? Zocht u iets?" „Of ik iets zocht?" riep de wilde Klapper, die bijna uitzinnig was van de zorgen over zijn mechaniek. „Mijn paard! Waar is mijn paard? Mijn mooi, mechanisch paard?" „Paard.... bedoelt u soms dat gekke ijzeren machientje dat hier net langs kwam?" vroeg de portier. Op hetzelfde ogenblik klonk er vanuit de verte een da verende slag. „Ha!" zei de portier. „Daar hoor ik hem weer! Hij is schijnbaar net het gebouw van de Commissie van Onder zoek binnen gegaan." En ja, hoor; de rook- en stofwolken gaven nog aan welke weg Panda en zijn rijdier genomen haddenzo dat Ernest Klapper hen gemakkelijk kon volgen. Het enige vervelende was, dat zij niet door de deur naar binnen waren ge gaan, maar dwars door de muur heen. Dat kan natuurlijk wel eens gebeuren met me chanische paarden. Nu zullen we eens gaan kijken, hoe het intussen met Panda was. ken uiterst efficiënt behandelt" aliii Prins Bernhard. De Prins zeide, dat de luchtvaart gedu- rende tal van jaren een rol in zijn leva heeft gespeeld, dat zulks thans nog fc geval is en dit zo zal blijven. Als overtii luchtvaartman sprekende zeide hij, ds'.ii luchtvaart, door het overbruggen van standen, de volken der wereld réér lot elkaar brengt. „Luchtvaart", aldus Prins Bernhard, „is niet een doel, noch vindt zij rechtvaardiging in zichzelf. Zij wordt slechts gerechtvaardigd in zoverre zij het mensdom dient. Mijns inziens is de I.A.T.A. In de grond van de zaak een organisatie, die ten doel heeft haar leden te steunen in het volbrengen van hun plicht, de mens heid met het beste van hun kunnen !a dienen. Ik stem oprecht met dit doel in*. 'n Maag, die klaagt, vraagt niet. Maar met een maag, die brandt, raatl ga van kwaad tot erger. Blus daarom dat zuurb Met Digestif Rennie... op de andere, prompt e ten in onzekerheid, dat zo menigeen er lang van weerhoudt de proef met een medicijn t! nemen. Rennies geven verlichting us zwaarste aanvallen van brandend maapun binnen een of twee minuten. En zo eenv;;dij om in te nemen. Een of twee tabletten Utea smelten op de tong, zonder water of wat ook U kunt Rennies nemen zonder dat iöfittd het opvalt. Steek een paar Rennies bij U regelmatig - om altijd en overal op alia voorbereid te zijn. Ze smaken nog lekker ook! Voorradig bij alle Apothekers en Dro» gls,en' (AM Flinke kerel. In Tuttlingen (Duitsland) heeft een hond een kind gered door te verhinderen dat het, terwijl het buiten aan het spelen was, een slang zou gnj* pen. De hond werd daarop door de slac, Bij nader Inzien. Dr. Hugo Ectener, de befaamde constructeur van (ie OTP tins, is door de zuiveriogssttaltiB van het Franse militaire bestuur H# „met-schuldigen" ondergel»»» December 1947 werd ar. Eek» oordeeld tot de betaling vani van 100.000 fr. en werden hem» periode van vijf jaar zijn burger»»® ontnomen. -iA_ -„.tiHs Belediging. De Finse minister zal overgaan tot vervolging Finse communistische Waden I „oeieaiging v«m uC beschuldigden deregenngvan tische methoden nadat t bij een botsing te Kemi j ste staking om het leven waren Hinderlaag. In het_wassenbeelden-muse^ Grevin te Parijs hebbe?Jf L wet mannen twee zakkenro daad betrapt. De PObtie®Si zich als wassen beeidenoPS Geen excuus. Patrick Ryan, _yn jad? kaans matroos, die verW ,d iKf gemist te hebben el? 2nlegioen te het Franse vreemdelmgenlegi geronseld, is veroordeeld Post'MHon d'amcur. Een l^.d vader uit Chicago zal de naar Europa overs^e te trouwt 28-jarige Weense schone t hij per brief het hof hebuien. c'. Van de wal in de sloot. 0 lts* een einde maakten aan hebbeD ia liaanse zomer in hen) A^erfea Noord-Italië de g schade aan de fruitbom

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 2