TAXI? 4864 v;& Op twee „duistere punten" zal het licht overvloedig schijnen voor 1 Dinsdag 20 September 1949 MEER LICHT IN VELSEN ,,Diepstralers" en kleur correctors" in Velserbeek en Santpoort Velserbeek zal deze winter zijn repu tatie van het duisterste deel van Velsen niet langer gestand hoeven doen: het bedrijf van gas en water is thans bezig met de aanleg van een veertigtal nieuwe lantaarns. Langs de Savornin Lohmanlaan komen speciale armaturen met zogenaamde „diepslralers", daar deze weg vrij veel verkeer te verwer ken krijgt en ook elders in het villa park worden vele nieuwe lichtpunten aangebracht. Een tweede punt in Vel sen waar de straatverlichting aanzien lijk wordt verbeterd is het Broekber- genplcin in Santpoort-dorp, dat zes grote lichtmasten voor kwikdamp- armaturen krijgt. Het aantal lantaarns in Velsen is sinds het begin van dit jaar mede door de nieuwe wijken flink gestegen. Op 1 Januari brandden er 774 avondlampen (die tot 11 uur aan blijven) en 953 nachtlampen welke van zonsondergang tot zonsopgang bran den. maar op de eerste September waren er al 913 avondlampen en 1126 „nacht branders". Met bekwame spoed wordt er dus aan gewerkt om de verlichting uit te breiden, en als het personeels- en mate riaalgebrek van het PEN geen spaken in wielen gaat steken, zal deze verbetering gelijke tred kunnen houden met de uitbrei ding van de gemeente zelf. Speciale eisen Er zullen mettertijd speciale eisen aan de verlichting worden gesteld: zo krijgt de nieuwe verkeersader, die Velsen van Oost naar West gaan doorsnijden een voor zijn „standing" geschikte verlichting en ook voor de verdere toekomst wordt rekening gehouden met een modernisering van de openbare illuminatie. punten voorzien van 40-watt lampen, onge veer de helft zwakker dan vroeger. Boven dien werd voor de oorlog geen onder scheid gemaakt tussen nacht- en avond branders, maar brandde de straatverlichting de hele nacht door. Desondanks zijn de genoemde verbeterin gen van groot belang: het om zijn duisternis terecht beruchte Velserbeek en het onover zichtelijke kruispunt in Santpoort zullen er in één klap. mee uit de nood geholpen zijn. MET DE „SIBAJAK" HUIS TOE. Met het troepentransportschip „Sibajak", „Schulpen" overzag een vruchtbaar jaar Onder leiding van de heer J. W. L. Scher- penhuizen, voorzitter, werd Maandagavond in het Statenhuis aan de Velserweg de vier de algemene jaarvergadering van de buurt vereniging „Schulpen" gehouden, waaruit bleek, dat het afgelopen jaar een periode van grote activiteit is geweest en dat een aanmerkelijke vooruitgang in het ledental is geboekt. In afwijking van de agenda wegens zeer uitgebreide notulen, gaf de heer J. de Dood een overzicht van de financiële toestand, die met een sluitende rekening van 1137,27 en een saldo van 387,03 een rooskleurige indruk maakte. Met betrekking tot de speeltuin, waar voor over twee jaren een subsidie van gemeente was ontvangen, groot 930. kan een saldo van ruim 265.worden aangetoond. Het zeer uitvoerige jaarverslag van de heer M. J. Marcus, secretaris, had aller belangstelling en kon er op wijzen, dat „Schulpen" als vereniging niet in haar taak was tekort geschoten. Was het aantal „Schulpen"-gezinnen, dat vermoedelijk Zaterdag 1 October in welke lid waren vorig jaar 129, thans be- Rotterdam aankomt, vaart thuis de soldaat draagt dit 170, waarbij verder 24 indivi- der eerste klasse L, Bouwens, Kastanje- duele leden en 3 donateurs het totaal op 367 straat 26, Velsen. Aan de Savornin Lohmanlaan zijn al verscheidene nieuwe masten van een modern type geplaatst, die van het Broekbergenplejn volgen over niet al te lange tijd. De zes grote lichtbogen daar zullen voorzien worden van kwikdamp lampen maar om de kilheid van het licht wat te ondervangen, gaat de ge meente er speciale „kleurcorrectors" in aanbrengen, die er voor zorgen moeten dat de kleur van het licht de natuur lijke daglicht-tint nabij komt. Verder om nog even naar IJmuiaei! terug te keren zal het „zwarte pad", dat naast de spoorlijn VelsenBeverwijk naar de Velserbrug loopt, van verlichting voor zien worden omdat daar in het donker ge makkelijk ongelukken kunnen gebeuren. Overigens leeft de gemeente nog altijd onder de druk der electriciteitsdistributie: nog steeds is de straatverlichting niet op voor-oorlogs peil en zijn de normale licht- (Adv.) Velsen-Noord „IJmond" bezocht Rapiditas voor ae Een week voor de competities van de speeltuin, waarbij aan de heren Post, Buur Nederlandse Handbal Bond een aanvang en Van der Weerd dank werd gebracht voor zullen nemen, hebben een dames- en een hun belangeloze medewerking en bijdragen herenelftal van de Handbalvereniging tot de inrichting. Niet minder echter aan „IJmond" een vriendschappelijk bezoek de heer J. A. de Dood, die vele avonden gebracht aan Rapiditas te Haarlem voor het opofferde om verschillende speelwerktui- spèlen van een tweetal wedstrijden. gen te fabriceren. De toneelclub kreeg voor Nadat vorig jaar de IJmonders, zowel haar goede bijdragen aan de vereniging dames als heren een vrij slecht seizoen had- eveneens een eervolle vermelding, den. is wel komen vast fe «taan Haf nlc oo. t-»- brachten (vorig jaar 287), wat voorname lijk gevonden moet worden in het getal bewoners der nieuwe wijken. In samenwerking met „Velscn-Noord Vooruit" kwamen verschillende acties tot stand en 20 April 1949 trad „Schulpen" toe tot de Nederlandse Unie van Speeltuin verenigingen. De suggestie om in Velsen-Noord een ontspanningslokaal te stichten, waartoe men zich voorstelde een lunapark te org niseren, wat door het gemeentebestuur werd afgewezen, leed voorlopig schipbreuk. Vervolgens gaf het verslag een overzicht van het voorbereidende werk voor de De bestuursvoorstellen om het bestuur tot negen leden uit te breiden, een reisver- eniging als onderafdeling in het leven te roepen en een regeling van het donateurs- vraagstuk werden geaccepteerd. De aftredende bestuursleden, de heren Velsense geiten onder de mooi ste in Hoorn en Purmerend Op de grote Hoornse tentoonstelling van geiten heeft de Velsense geitenfokvereni- ging een prachtig succes behaald. De Vel- senaren kwamen met twee eerste, één twee de, één derde en twee vierde prijzen voor de dag, wel een bewijs, dat de Velsense geitenhouders naar kwaliteit streven. Het houden van geiten in een gemeente als Velsen is niet zo gemakkelijk als op het platteland. Het vraagt hier veel meer tijd en opoffering. Desondanks kan de Velsense geitenfokvereniging een woordje meespre ken, zoals ook getoond is op de tentoon stelling te Purmerend, waar men één eerste en drie tweede prijzen behaalde. Nog geen beslissing over industrie-uitbreidingen Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de be slissing op de verzoeken van: A. De fa. P. J. Huijg, Stoom- en Che mische Wasserij „Hoek en Vaart" te Sant poort. om vergunning tot het wijzigen van het ketelhuis der wasserij op het perceel Bloemendaalsestraatweg 17 te Santpoort; B. A. Meinema te IJmuiden, om vergun ning tot het oprichten van een timmer werkplaats op het perceel Van Warmen- hovenstraat 3 te IJmuiden; C. G. C. Vreman te IJmuiden-Oost, om vergunning tot het oprichten van een brood-, koek- en banketbakkerij op het perceel Bloemstraat 32 te IJmuiden; D. de Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden. om vergunning tot het uitbreiden van het bedrijf door het opstellen van een oliebij- stookinrichting voor ketel 2 in de hoogoven centrale en het verlengen van de kooks- blushelling, beide inrichtingen gelegen op het hoogoventerrein te IJmuiden; E. de Standard Amerikaanse Petroleum Compagnie N.V. te Den Haag, om vergun- j ning tot het oprichten van een benzine pompinstallatie op Het schiereiland tussen Oostelijke en Westelijke binnenhaven te IJmuiden; F. Th. van Zwieten te IJmuiden, om vergunning tot het wijzigen en uitbreiden van een visconservenfabriek op het perceel Industriestraat 2830 te IJmuiden: G. Joh. Wulfers en Zoon te Santpoort, om vergunning tot het wijzigen en uitbrei den van de meubelfabriek op het perceel Uitendaalstraat 54 te Santpoort; H. G. van der Kolk te Santpoort, om vergunning tot het oprichten van een slachtplaats met inrichting voor het ver werken van vleeswaren op het perceel Broekbergenlaan 46 te Santpoort, door hem is verdaagd op grond, dat het onderzoek .nog niet zover is gevorderd, dat daarom trent thans reeds een beslissing kan wor den genomen. DINSDAG 20 SEPTEMBER Thalia, 8 uur: „Mariandel". Rex. 8 uur: „Sahara". Gebouw voor Christelijke Belangen, „Die Rooiroks". WOENSDAG 21 SEPTEMBER Bioscopen als Dinsdag. Gebouw voor Christelijke Belangen, 8 u.r „Die Rooiroks". Raadhuis, 23 uur: Spreekuur Wethou der van Onderwijs. Jeugdhuis Santpoort, 8 uur: Steun Wettig Gezag. Voormalige Centrale Keuken, 8 uur: I Evangelisatiesamenkomst. den, is wel komen vast te staan, dat als ge volg van een betere training de Velsense handballers(sters) zich in het nieuwe sei zoen zullen doen gelden. Het herenelftal heeft reeds bewezen behoorlijk te zijn in gespeeld en dit kan ook van de dames wor den gezegd, hoewel deze nog teveel inval- ncicu sters hebben, waardoor zij ook de laatste M. J. Marcus, secretaris, F. A. van Asselt, wedstrijd moesten verliezen. tweede voorzitter en C. P. Zoon, tweede Iln beide gevallen werd gespeeld tegen penningmeester zagen zich bij acclamatie ploegen, die een klasse hoger uitkomen. herbenoemd. Bij de heren kon Rapiditas het niet bol- Tot nieuwe en aanvullende bestuursleden werken. Ondanks het zware en natte veld werden gekozen de heren M. J. van Vuuren werd door IJmond in een hoog tempo ge- sn R. van Eyken. speeld. Zocht IJmond het in directe aan- De kascommissie zal bestaan uit de heren vallen, Rapiditas vond het meer in de R. Bosman, H. Schuller en H. Slaman. breedte met combinaties, waarmede de Voor het nieuwe seizoen zijn de toneel- IJmond-verdediging en in laatste instantie avonden vastgesteld op 26 November, 18 de doelman wel raad wist. De rust ging in Februari en 15 April, aangevuld met een met een 4-1 voorsprong voor IJmond. Hier- wildavond tegen Kerstmis en een eieravond na zette Rapiditas alles op alles en met tegen Pasen 1950. enige zeer harde schoten maakten de Haar- Nu de speeltuin vorderingen maakt, heeft lemmers zelfs gelijk (4-4). De strijd om de het bestuur slechts de wens te kunnen be- leiding ontbrandde nu fel en IJmond kon schikken over een clubhuis, waarin men met twee onhoudbare doelpunten de volle verschillende clubjes wil vormen, winst incasseren (4-6). Voor de te vormen reisvereniging zullen De IJmond-dames sneefden eervol. De de leden een circulaire ontvangen, waarna sterkere Rapiditas-zusters zorgden voor een een vergadering zal worden belegd. 3-0 voorsprong toen de Velsense dames nog naar hun vorm zochten. Na rust liepen de IJmond-dames met goed gerichte schoten geheel in (3-3). Jammer was het dat het elftal door invalsters was verzwakt en het vooral in de laatste minuten aan uithou dingsvermogen ontbrak. Rapiditas scoorde toen nog tweemaal achtereen (5-3). „Wijkeroog" gaat vergaderen Het bestuur van de buurtvereniging Tussen de oude, afgedankte oorlogsschepen van de Britse vloot bij Portsmouth ligt een boot met een groot verleden. Het is de (eerste) „Implacable", die eens in-de slag bij Trafalgar streed. Later herbergde het cadeiten en in de tweede wereldoorlog deed het oude schip dienst als drijvend hotel voor de admiraliteit. Nu heeft men besloten de boot tot zinken te brengen, omdat de onderhoudskosten veel te hoog zijn. De Implacablegereed voor de laatste tocht. Zesvoudig jubileum bij de Hoogovens Gemeenschappelijke huldiging in het schaftlokaal IJmuiden Een gezellige bazar in de Edisonstraat Leger des Heils steunt zendingswerk o—o I In het Leger des Heilsgebouw aan de „Wijkeroog" heeft tegen Donderdagavond Edisonstraat in IJmuiden is Maandagavond in het clubgebouw „Kindervreugd" de jaar- de jaarlijkse bazar ten bate van het zen- lijkse algemene vergadering uitgeschreven. Van het bestuur treden af de heren S. Stammis, secretaris en A. J. Dudink, alge meen functionaris. Wegens tussentijds af treden van de heer W. A. Schouten, pen ningmeester, zal ook in deze vacature moe ten worden voorzien Tenslotte wordt aan de orde gesteld de was herschapen oprichting van een zelfstandige reisvereni ging onder de leden. Grondstof voor papierfabricage Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Maandagmorgen aangekomen het Noorse dingswerk geopend. Een gedeelte van de opbrengst zal besteed worden voor het plaatselijke heilswerk en een ander ge deelte gaat naar de zendingsgebieden in West-Indië en Indonesië. Ook de militairen die overzee dienen, worden niet vergeten. De zaal van het Leger des Heilsgebouw in een ware lusthof. Een grote verscheidenheid van artikelen is in de afgelopen weken door de IJmuidense winkeliers bijeengebracht en stond nu keurig netjes in vei-schillende stands op gesteld. Het podium was een warwinkel van touwtjes met daaraan diverse aardige Noomhav» houtelof aanvoerde rL"m J""1?? lateIï aam'ukken en verscheiden at- ti acties verhoogden de gezelligheid nog. Het Transportwezen van de Hoogovens heeft een record op jubileumgebied behaald, want niet minder dan zes medewerkers ierden hun zilveren ambtsjubileum. Het waren allen mannen van de Havens wel de heren: J. C. van der Aar, J. C. van Deursen, G. Grapendaal, H. Steenvoorden, Visbeen en P. de Wit Pzn. De heer Visbeen had te kennen gegeven op een huldiging in het openbaar geen prijs te stellen; ae overigen waren vergezeld van hun vrouwen (met uitzondering van de heer De Wit, die, als vrijgezel, door zijn moeder werd gechaperonneerd) en vele familieleden om in het nieuwe schaftlokaal van de Hoogovens te worden gefêteerd. De gelukwensen der directie werden uit gesproken door ir. A. H. Ingen Housz voor- zittef der directie, die deze gelukwensen van de jubileumenveloppen vergezeld deed gaan. De heer M. J. Janssens, chef van de Ha vens, prees zich gelukkig hier vijf van de besten te mogen feliciteren met en te dan ken voor hun vijf en twintigjarige mede werking. In zijn jubileumrede ging hij achtereenvolgens hun afzonderlijke werk zaamheden na. Vervolgens werd overge gaan tot het aanbieden der geschenken, waarmede de heren N. Doets, G. Schelvis, J. Tap en J. Visser waren belast. Goed-ge- meende en vriendschappelijke toespraken zetten de huldiging kracht bij. Als sluitstuk werd door de mannen van de „ploeg-Doets' een huldigingslied gezongen. De heer W. Wiersma, chef van het Trans portwezen, meende, dat dit wel een bij zondere dag genoemd mocht worden, want wanneer één jubilaris op het bedrijf wordt gehuldigd, zeide hij, betekent dit voor hem een onvergetelijke dag. De heer W. Marinus, in de wandeling als „baas Marinus" bekend, die langer dan een kwarteeuw dagelijks langs de los wal en havens komt, kwam van zijn vriend schap voor de oude kameraden getuigenis afleggen, waarna de heer C. Julius het po dium betrad om in hartelijke woorden hulde te brengen, waarbij hij ook het re cente ongeluk in de Staalfabriek met en kele gevoelige woorden memoreerde. De nieuwe voorzitter van de arbeiders kern, de heer G. Jansen (die met de secre taris de heer W. C. H. van Tilburg en de voorzitter van de beambtenkern, de heer Paul Rijken naar de huldiging was geko men) hield hier zijn „maidenspeech" en verheugde zich, dat hij een lid van de kern (de heer Van der Aar) mocht gelukwensen, dat algemeen geacht wordt en als „man met ruggegraat" staat aangeschreven. Drs. A. Demmers, algemeen adviseur van Hoogovenstaten, richtte zich in het bij zonder tot de heer Van der Aar (hoewel hij ook de andere vier in zijn rede betrok) die hij dankte voor al hetgeen hij voor zijn medearbeiders te hunner ontwikkeling had gedaan en waa-rvoor hij veel van zijn vrije tijd heeft opgeofferd. De bedrijfsinspecleur, ir. F. W. E. Spies sloot de rij van sprekers. De gevoelens op I deze dag zijn zeer verdeeld; aan de ene kant een gezin in diepe rouw over een noodlot tig ongeval, aan de andere kant de inner- I lijke vreugde van hen die een kwart eeuw Irouw hun plicht hebben gedaan. Op dit I punt betrok de heer Spies ook de dames in zijn rede. Zij weten, zeide spreker, in de gezinnen tesamen te strijden en te werken, zoals de mannen dit op het bedrijf doem Het verheugde ir. Spies, zoals een der vo- i rige sprekers had kenbaar gemaakt, dat I onder het toezicht van deze jubilarissen nimmer een ernstig ongeval was geschied en voor hun veilig werken stelde hij hen de gehele werkgemeenschap tot voorbeeld en verzocht hun ook in de toekomst deze heilzame invloed van hen te doen uitgaan. Aan het slot van zijn voorname rede ver eerde hij de jubilarissen, voor een ieder met een persoonlijk woord, met het ge- denkboek en het getuigschrift der maat schappij. Weer examens. De Sticht™ v... ding voor de vishandel houdtmir* haar theoretische examens li i> 17 en 18 October volgt het wicS? in IJmuiden. Ski Naar de „Salon". De Bnissch, voor voedingsmiddelen, die dit iaaï t 16 October wordt gehouden, telt 0ovf "7 deling Vis van het voorüchtingsw,-'t de voedingsraad onder haar deelnerr.e-'l" zal propaganda worden gemaakt" vont7 Hollandse maatjes. 06 Visserij op tentoonstelling. Cm d lernalionale motor-tentoonstelling van 28 September tot 8 October in W.Jt wordt gehouden, zullen diverse snufjes te zien zijn. Hoofdzakelijk zuiv" nieuwe vindingen op het gebied van moto uitrustingen op visserschepen ten toon steld worden. Na 13 jaarEen inwoner Grimsby maakte er zijn beroep van stelen van de verschillende trawlers en lo:. gers die zijn woonplaats aandoen. Meer'dan 13 jaar heeft hij op deze manier in zijne-, derhoud kunnen voorzien. Dezer 'on echter werd hij bij het uitoefenen van t- dagelijks werk op heterdaad betrapt moest zich voor de rechters verantwoorde Liever wachten. De „Thorina' en'dj „Claesje" waren Zondag al binnen voor d» Maandagmarkt, maar voor de eerste 1-. beurt waren zij te laat. De consent"' - - rip 1—L- de tweede losbeurt is riP mrj'f4uent;e^ het gevaar, dat dV Men besloot dus de twee E ?en Dmsdagmarkt te laten loss Hoewel er Maandag van" „Cathar.na Duyvis" en ivicS** wat loggers een totale aanval 1 kisten haring geboekt werd wij? zeer goed. Voor de eerol b, f de Pft 14 en voor de mindere kJlrf 6'1 f 11 betaald. Voor de expoS ,1! 1,1 die hoofdzakelijk doo? h' s handel werd besteed, te hl g™ regeling was werkloos. Tonijnenaanvoer duurt zeer grote tonijnen zijn door Drie van de logger'KW dag gelost. De KW 24 had l3~" dat was dan de totale buil: vjjfroïï 0 in de vorige week. exemplye« Verwacht. Voor de TWd,„,j komt met 300 kisten makreej 2"^ Receptie van ir. Ingen Housz Ir. A. H. Ingen Housz, president-direc teur der Hopgovens en Staalfabrieken te IJmuiden, wordt op 30 September a.s. ter gelegenheid van zijn 25-jarig directeurs schap door het gezamenlijk personeel op het bedrijf gehuldigd. Des middags tussen 4-5.30 uur zal in Hótel de l'Europe te Amsterdam gelegen heid zijn, de jubilaris geluk te wensen. Muzikale ver^iardag van „die Rooiroks" „Die Rooiroks", de muzikale onderaf deling van de C.J.M.V. in IJmuiden, heeft Maandagavond in het gebouw voor Christe lijke belangen aan de Enschedéstraat in een vlot tempo een rijk gevarieerd pro gramma ter gelegenheid van het tweejarig bestaan ten gehore gebracht. Onder leiding van de heer Joh. Ottens heeft dit ensem- i varia pn wat WeHo* ble een experiment uitgevoerd dat in (ijm jon VermnprTpi;-laniiSr« Ade'-;-'s- menig opzicht geslaagd genoemd mag wor- 73) eveneens die dailo™?® ?ïp den. Het pleit voor de ondernemingsgeest van deze jongelui dat zij het aangedurfd hebben om naast enige bekende nummers uit de wereld van de amusementsmuziek, enkele melodieën van hoger gehalte op hun repertoire te plaatsen. Zo hoorden we on der meer het Ave Verum van Mcfeart en het Largo van Handel. Hoewel deze muziek moeilijk tot zijn recht komt in een bezet ting als die van „Die Rooiroks" en er een hele dosis muzikaliteit en routine aan te pas komt voordat van een gave vertolking sprake kan zijn, mag men toch niet onte vreden zijn over de wijze waarop deze enthousiaste amateurs zich van hun moei lijke taak hebben gekweten. De „slips of the strings", die vooral in „De heilige stad" van Adams een paar maal hinderlijk voorkwamen, zullen wel op rekening van de plankenkoorts geschreven moeten worden. Het orgelspel van de heer Joh. Kenty kwam het geheel zeker ten goede, maar was niet altijd strak genoeg van rhytme. Heden- en morgenavond zullen „Die Rooiroks" hun jubileum-uitvoering her halen. ,T)ag der persvrijheid". Negen-en-veertig journalisten uit Europa, onder wie vijf uit Nederland, hebben een veertiendaags bezoek aan de Verenigde Staten gebracht. Ter afsluiting van dit bezoek werden zij in New York ontvangen. De burgemeester van New YorkWilliam O'Dwijerproclameerde de dag van hun bezoek tot de „Dag der Persvrijheid" en bood de journalisten op het Stadhuis „de sleutels van de stad" aan, nadat op Broadway een grootse parade gehouden was. die door de journalisten en vele autoriteiten werd gadegeslagen. Een overzicht van de optocht. V.V.IJ. leed iri Spakenburg een gevoelige nederlaag Zaterdag trok WIJ naar Spakenburg en leed daar een 5-0 nederlaag tegen de IJssel- meervogels: een lelijke tegenvaller voor de IJmuidenaren. De gastheren, die over een hard werkende ploeg beschikken, waren in elk opzicht sterker dan de IJmuidenaren, die veelal te „peuterig" en te langzaam speèlden. Toch duurde het een kwartier voor de midvoor van de IJsselmeervogels zijn club de leiding kon geven en dezelfde speler verrgrootte even voor rust de voor sprong tot 2-0. WIJ deed verwoede tegen- j aanvallen, maar strandde op de^ hechte verdediging van de Vogels. Na de rust werd het nog slechter voor de WIJ-ers en in een stortregen, die de ge hele tweede helft aanhield, was voetbal een onmogelijkheid. De ploeg van WIJ zakte als een kaartenhuis in elkaar en de Vogels hadden dan ook geen moeite om de stand tot 5-0 op te voeren, waarmee het einde kwam. De reserves deden het niet veel beter en wei-den door Kinheim met 4-1 uit de eerste ronde van de Kennemerlandbeker-compe- titie gebonjourd.- Jaarvergadering „De Stormvogel" De supportersvereniging „De Stormvo gel" hield dezer dagen in de bovenzaal van Hótel Kennemef-hof te IJmuiden haar tiende jaarvergadering. Periodiek aftredend waren de heren Sterkveld en Neervoort. De bestuursleden Smit en De Leeuw bedankten voor een nieuwe functie. Na afloop van de vergadering werden de heren Sterkveld en Neervoort toege sproken door de heren v. den Berg en De Bruin, waarbij een klein huldeblijk werd aangeboden. De bestuursfuncties zijn als volgt, ver deeld: voorzitter de heer J. Jung, secre taris W. de Bruin, penningmeester I. de Jong, tweede voorzitter v. den Berg, tweede secretaris P. Hüll, tweede penningmeester H. Looijen en G. Autes, commissaris. Velsen nog ongeslagen De tocht naar het nogal sterk geachte Hollandia (Hoorn) heeft Velsen de volle winst opgeleverd. De ploeg heeft deze zege zeker niet cadeau gekregen, want Hollandia heeft geducht tegenstand geboden, maar de sterke achterhoede van Velsen wist pas van wijken, toen de zege een voldongen feit was. Van de drie doelpunten maakte Bak- kum er ditmaal geen een, hetgeen zijn.oor zaak vond in de extra bewaking, welke de achterhoede van Hqllandia hem waardig keurde. Daardoor kregen andere spelers meer vrijheid en hiervan maakte linksbin nen Hoogendijk voor de rust tweemaal ge bruik. Ook na. de hervatting gaf Hollandia zich nog lang niet gewonnen, maar Tromp Sr. en anderen wisten van geen wijken en in laatste instantie toonde doelman Demmers, dat hij zijn vak nog prima verstaat. Nadat rechtsbinnen Kramer de stand op 0-3 had gebracht, werd Demmers pas gepasseerd, zodat Velsen met een overwinning van 3-1 de Coenstad verliet. 73), eveneens die dag lossen. Schist*-; Schaap had Maandag 1000 kisten aan bert ,Het 1J°°P' "iet mM'Tot no«Wta de IJmuidense trawlers, die Zaterdag ij Huil de haring losten, het met de bei- nung niet gunstig getroffen. De Dirkje U! in de afgelopen week 1200 „kif harar doch de vishandel nam slechts 500 „kif 700 „kit" bleef voor de vismeelfabr'jekea staan. De besomming bedroeg slechts Ml pond. Inmiddels vist de Dirkje weer. Pech. De Poolse trawler Pólesië trok Zaterdag naar de haringvisserij. May. dagavond keerde schipper Zwaan alwg naar IJmuiden terug, want de winch bled: niet meer te werken en er moest dus reparatie aan de Zuidzij uitgevoerd w den. De Neptun moest na één dag vissen de reis ook al afbreken en komt Dinsdagmid dag in IJmuiden met een cylindermanke- ment. Schipper De Groot heeft de 200 kis-; ten haring laten steuren. Devaluatie. Door de devaluatie-co™-1 plicaties zal de Medan (IJm. 57) de vanis' niet in Huil lossen. Woensdag wordt de trawler in IJmuiden aan de markt ve- wacht. De grootste. In Denemarken wordt de grootste stoomtrawler ter wereld gebouwd voor rekening van een rederij uit Eorcei Het schip meet 1700 ton en de msii» moet 1350 p.k. leveren. Tonijnen daar. In de wateren red Skagen (Denemarken) werden in één week 1400 tonijnen gevangen. Zuiger. In Amerika worden prfffE genomen met een installatie, die hei tri net leegzuigt. Daartoe komt de kuil larsi, die op een bepaalde manier geopend woi en met behulp van een sterke zuiger m\ de vangst op het dek gepompt. Haringprofetie. Volgens een voorspelling" van het Engelse minisei van Landbouw en Visserij wordt tijdas volle maan in October geen grote vangst van „East Anglian herring" venvacht. Wc wordt een goede vangst van „mattie" haring verwacht in November. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder» dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE Santpoort Twaalfde, jaarvergadering „Santpoort" MARKTBERICHTEN IJM 204 1980: KW 69 1820; KW 107 2190; KW 17 2890; KW 28 3910; KW 227 1500; KW 69 6160; KW 166 2115: KW 59 2376: KW 169 2576; KW 125 4784: KW 162 4000; KW 24 3580: KW 50 680: KW 110 3600; IJM 276 1370: KW 77 1850; KW 210 1510; KW 94 1160: KW 53 1760; BU 23 2640; KW 72 830. Stern-haring: Shamrock 3610. Drie trawlers besomden f 58.700. Aanvoer 130 kisten tarbot en tong, 10 kisten griet, 3900 kisten v. haring, 450 kisten makreel, 520 kisten kabeljauw, 200 kisten wijting, 650 kisten schelvis, 100 kisten koolvis, 100 kisten schar, 500 kisten schol, 20 kisten haai, 50 kisten diversen. Totaal 6630 kisten. Prijzen Heilbot 2.352,20; gr. tong 3,102,75; gr.m. tong 2,902.45; kl.m. tong 2,802,45; kl. tong 1 2,40—1,85; kl. tong II 0,98—0,76, tarbot I 32,50, per kg. Tarbot IV 4039; gr. schol 5547; midd. schol 47,5027; kl. schol 2810,50; schar 23,5015: v. haring 14,4010,50; makreel 2216; gr. schelvis 51,5041,50; midd. schelvis 51,5042; kl. schelvis I 3825: kl. schelvis II 2513,50; wijting 2615; gr. gul 38,5033; kl. gul 35,5020; poon 4,20; horsmakreel 4,10; kl. haai, 17. p. 50 kg. Kabeljauw 14875; koolvis 38,50—30, per 125 kg. De schaakclub ..Santpoort" belegt op Dinsdag 20 September zijn twaalfde alge mene jaarvergadering. Aan de orde kom: onder meer de uitbreiding van het bestur met twee leden. Aftredend zijn de heren A. Schweitser, voorzitter; H. B. Haanappel, penningmeester en H. Vulling, comntL^rJ materiaal. De heren Schweitser en VulliH stellen zich herkiesbaar. Voorts zal een regeling voor ae winter competitie getroffen v/orden en na afloop van het zakelijke gedeelte zal een gong wedstrijd plaats hebben. JEUGDIG VOETBALLER BREEKT EEN POLS Tijdens de voetbalwedstrijd Velsen—ADO (adspiranten) had een jeugdig Heemeer* ker voetballer het ongeluk een foj breken. Dr. Mansholt verleende de «-• hulp en daarna werd de onfortum# voetballer naar het Antonius Ziekenhuis gebracht. SCHEEPVAART IJMTIDE.V Maandag 19 September kwameiidehat'ffl van IJmuiden binnen: Spes van Vaidem vik. Nizar van Plymouth. RofPa' tt, Batavia. Frisian Coast vanjewc^t Tyne van Fedala. Triants var. terel van Liverpool. Ariel van Ste.ün--- van Vesteras. Deo Duce van ft-Open-^r Virgo van Mantiluoto. Tilly v.a",, VW Unden van Otterbacken. Mobiducx Hernösand. Hr. Ms Piet Hem vM Helder. Zonnewijck van Oost-Afnua debek van Le Havre. Vertrokken zijn: Horst naar Emfe^ geland naar Antwerpen. H. h, a. naar Noordzee. Ariadne naarn.,. ii-yo Ilos naar Algiers. Basel na^Jv p.. naar Millous. Breehelle naar Goo.^ naar Hamburg. Mobe naar Rotfem J

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 8