i|e roofoverval op postagentschap- louJster in Driehuis thalia %nda voor Velsen STOFZUIGERS Visserij-varia IJmuiden-Oost heeft een kwart-eeuw zijn CJMV Stormvogels moet oppassen tegen T.O.C. Wasmachines ia« 22 September 1949 Jongeman sloeg haar in het gezicht en maakte f400.- buit verontwaardiging heeft Drie- »"düiddag gereageerd op de vldie omstreeks half vier in ■«'Sr de postagentschap-hondster jjiuioa»Een Jange donkere gie Ans - Signalement Het signalement van de dader, ons door de politie verstrekt, luidt: Leeftijd 2426 jaar, lang slank postuur, donker haar, bril met donker montuur of zonnebril, die hij van tijd tot tijd afzette, beige plusfours, wit shirt (kan ook verschoten khaki of blauw zijn). De man is in het bezit van een oud Herenrijwiel. huis „urtrui u middag 1 Ei? \ris troi. w at* R' n' van naar schatting 24 a ,ich op dat moment ondanks W J te verweer van mej. Aris van' ktmoea» aan zegelgelden 9'"Jfreniaaki. nadat hü het meisje f ..rolver of een loden pup en in het gericht ge- W® u,.k«n worden na 3 uur niet aange- doormeldt een strookje papier voor Set postagentschap en de dader unneliik dit tijdstip afgewacht om f ïan want omwonenden licb- ri5 ime tijd'een man op het muurtje s! ïiis verderop zien zitten, die 011- liheMoor Kie Arts verstrekte sig- ot hpantwoordde. lokettiste, die sinds 1 Augus- iipuw-geopende kantoor in het be- -• Mderijtje aan de Driehuizerkerk- was op het moment van de i rften De jongeman moet haar .hard voorwerp in het gezicht heb- «dagen, zodat haar bril verbrijzeld s „Ana hij een vlugge greep deed m "SSn geldtrommeltje, dat links van gffp een bureau Jtond. Mof f400 in verschillende coupures is hji verdwenen, nadat er een korte wor- E ontstaan was als gevolg van liet dat mej, Aris de onverlaat bij de Kiep, Het meisje heeft dé tegen- iieheid van geest gehad, direct ïhuls in de Vondellaan op te bellen "depolitie te waarschuwen. De vader a natuurlijk onmiddellijk naar het «rkantoortje gefietst, nadat ook hij je recherche had gealarmeerd. t.eider is er op een oude herenfiets van- te- Maan en van hem ontbrak gister- r-inog elk spoor; geruchten omtrent j. „ohouding waren dan ook van alle ntd ontbloot. Politie in actie Zowel de Velsense recherche als de Haar- te en Amsterdamse politie hebben zich tonder actief getoond en ook.de postale recherche was vrijwel onmiddellijk ter plsalse, Onder commando van hoofdinspec- fe moedige kantoorhoudster achter haar bfetDuidelyJc is te zien, dat de pleger van b overval volop „armslag" had om haar fïilen gevecht te stellen en het mag wel fcfi wonder lieten, dat zijn poging daartoe P® ernstiger gevolgen voor mej. Aris gehad heeft. '®P. J. van IJzendoorn rukten zowel de folitie-jeep als de radiowagen uit, maar de -govergang op de Zeeweg was ge- De laatste wagens van sn lange trein versperden de over ig. xudat het enige kostbare minuten ■yjerrian gewoonlijk duurde voor het ob- kffil gepasseerd was. Inmiddels surveil- «rae ook de Haarlemse politie met een Miowagen door de stad en de Velsense ^nschappen hebben^ïet mej. Avis in de f-A zelfs de wijde dfitrek, inclusief bos Kouin, afgezocht naar de dader en in het - r zijn verscheidene vinger- '•oniKken gevonden, die door de dactylo- ppische dienst der Velsense politie nauw- öffig vereeuwigd werden. Het gerucht van de laffe overval op een "W) die niet goed ter been is, deed als °pend vuurtje de ronde door Velsen, «at er zich vele honderden nieuwsgieri- uVj witte gebouwtje waar zich 'Korte drama had afgespeeld, verzamel- ai ook de schooljeugd was in grote r-le vertegenwoordigd, burgemeester nir. M. M. Kwint was als Vau "e Politie ter plaatse en ook de ur van het VplsPncA TtncflzbAfnni- No é..r van het Velsense postkantoor, de f J- P. van Me ^telling blijk. van Megchelen, gaf van zijn vImg blijk, borgen werd ons meegedeeld, dat Jhet theater met de beste films) Hedenavond 8 uur laatste voorstelling wn de grote succesfilm mariandel 0,11'lidag a,s. af vertonen wi;j D,TTE» EEN MENSENKIND en ^eurtenis op filmgebied. |.2rverk00P elke dag van .11-12 uur. Thalia: DONDERDAG 22 SEPTEMBER het bedrag ad 400,als resultaat van het voorlopig onderzoek bij een nauwkeurige telling nog kan verandex-en. Van de dader ontbrak ook toen nog elk spoor. Na de roofoverval begon de door mejuf frouw Aris zelf gewaarschuwde politie een uitgebreid onderzoek naar eventuele sporen en vingerafdrukken van de dader. Evangelisatie-conferentie „Elon" Zondag en Maandag wordt door dc Vrije Evangelisatie „Elon" conferentie-bijeen komsten gehouden. Zondag wordt verga derd in het gebouw van de IJmuidense Huishoudschool aan de Casembrootzijstraat en Maandag heeft de conferentie plaats in het gebouw van de voormalige Centrale Keuken aan de Abelenstraat. Als sprekers zullen optreden de heren J; A. Visser, .Bap tistenpredikant te Amsterdam, en F. H. v. cl. Horst, "Evangelisch voorganger te Leiden. Velsen-Noord foorstelling van „Mariandel", 8 i r.i]UVÏÏ*G "SEPTEMBER jtat.8uur tv'u U.te' een mensenkind".: badhuis, 3^4 m"ér me moeder". I -lVaa Financiën sPreekuur Wethou- Veisen Laatste zomerconcert in Velsens oude kerk Ter afsluiting van het zomerseizoen gaf Aöriaan Verschoor met een tweetal mede werksters het laatste kerkconcert in Vel- sen's oude kerk. De eerste poging om regel matig zomeravond-concerten te geven is veelbelovend geweest en het volgende'jaar moge deze cultureel verzorgde uitvoeringen in grotere frequentie brengen. Maar daar naast mag men het stimuleren van het bezoek der locale muziekliefhebbers niet veronachtzamen, want niet alleen terwille van de uitvoerenden en van hetgeen zij zo geheel belangeloos ten beste geven dient de belangstelling groter te zijn dan nu. Deze avonden immers hebben zeker voor hen, die ze bezoeken, waarde omdat men er altijd wat van opsteekt en zich vermij en kan in hét ongedwongen musiceren der executanten. Dat heb ik ditmaal ook weer' eens ge daan en wel in de eerste plaats in het pret tig muzikale spel van de celliste Corry Jan- sen-Reder, die met gedecideerde streek ons Handel's sonate in g opdiende. In het bijzonder had haar. legato-spel goede kwaliteiten en beschikt ze over een behoorlijk cantilene. Haar staccato klonk wat te stug en daar is in de eerste plaats de acoustiek van het gebouw schuld aan, Na er herhaalde con certen in beluisterd te hebben kan ik niet zeggen dat de klankverwerking er icleaal is: het geluid draagt er niet in en blijft er droog. En.... alle foutjes komen er on verbiddelijk aan het licht! Daar behoefde Corry Jansen niet al te zeer bevreesd voor te zijn. In de Grave-, Adagio- en Andante-passages kon ze zich muzikaal naar hartelust uitspelen en ons met een behoorlijke mate van 'expressivi teit overtuigen van haar artistieke inspi ratie. Mej. M. A. Koper zong pretentieloos, zuiver en voorzichtig het „Lasst .uns sin- gen" uit Paulus alsmede Schubert's lief lijke „lm Abehdrot", beide veelbelovende schreden op de weg die tot het doel sopraansoliste leidt. In Bach's pria, die zij vrijer zong, kwam de stem meer los en koii zij zodoende meer bereiken. Adriaan Verschoor, de auctor intellec tualis dezer muzikale culinaria, was als organist en stuwende kracht van deze avond weer in „tof)'-vorm. Het orgelkoraal van Bach „Gloria in ex- celsis Deo" klonk voortreffelijk, de climax kwam via Handel's concert-van-koekoek- en-nachtegaal, (dat hij in de puntjes af gestudeerd had) met de smaakvolle bege leiding der beide solisten. Dit moge wat vreemd klinken, het is geenszins een klei nering van zijn kwaliteiten als solist. Maar het artistieke seconderen en de Spielfreu- digkeit die in Verschoor's spel zo onweer legbaar waar te nemen zijn als hij zijn rol als begeleider zo knap vervult, zijn mij steeds weer een verkwikking als ik hem beluister. Zo is hij groot in het eenvoudige als in het meer gecompliceerde werk. Jacob Bijster's variaties in Verschoor's versie be wezen het laatste. A. J. VAN DER WEIJDEN. Gemeente trekt haar handen van de geiten af burgemeester en Wethouders van Velsen maken bekend, dat tengevolge van het in werking treden van de door de Staten der provincie Noordholland vastgestelde „Bok- kenverordening Noordholland" de Veror dening betreffende verbetering van het geitenras in de gemeente Velsen, welke bij besluit van 6 Augustus 1942 is vastgesteld door de burgemeester, op 23 Juni heeft opgehouden te géiden. Cursus voor loodgieters en fit- ters aan de Nijverheidsschool Het bestuur van de vereniging voor Nij verheidsonderwijs in Kennemerland heeft een verzoek bij de gemeente ingediend tot oprichting van een dagcursus voor lood gieters, gas- en waterfitters aan de Vel sense Nijverheidsschool. Het bestuur voert als redenen aan. dat de eisen, die aan loodgieters en fitters worden gesteld een grondige scholing noodzakelijk maken en meent uit de adhaesiebetuigingen van ver schillende bedrijven en de betrokken vak groep te mogen afleiden, dat de behoefte aan goede werkkrachten groot is. Burgemeester en Wethouders van Velsen stellen de raad dan ook voor om deze cur sus als „noodzakelijk" te beoordelen en tot oprichting' te besluiten. Dinsdagavond vergadert de raad Op Dinsdag 27 September zal de raad der gemeente Velsen om half acht bijeen komen voor de volgende agendapunten: 1. Ingekomen stukken en mededeling; 2. Belastingzaken; 3 Wijziging van de veror-r dening op de heffing van een belasting op de honden; 4. Verhuur van het pand Stationsweg 13; 5, 6, 7, 8 en 9 Verkoop, aankoop en verhuur van grond; 10. Aanleg straat te Velsen; 11. Verbouwing van het perceel Velserbeek 1; 12. Wijziging loon- verordening 1947; 13. Goedkeuring van het Reglement van de Woningstichting „Vel sen"; 14. Aankoop beeldengroep en beel den, staande in „Spaarnberg"; 15. Verle nen van een crediet ten behoeve van de aanschaffing van voetbaldoelen en doei- netten ten behoeve van het sportpark „Schoonenberg"; 16. Verlenen van mede werking door beschikbaarstelling der gel den benodigd voor de aanschaffing van schoolmeubelen, ten behoeve van de R.K. Meisjesschool te Velsen Noord; 17. Idem voor het herstellen van de muur om de tuin van de Emmaschool te IJmuiden Oost; 18. Verzoek van het kerkbestuur der R.K. Parochie van St. Engelmundus te Velsen om toekenning van een vergoeding voor de bouw van een stenen bergplaats op het terrein der onder zijn bestuur staande scho len te Driehuis; 19. Oprichting van een dagcursus voor loodgieters en gas- en waterfitters aan de Nijverheidsschool te Velsen; 20. Verlenen van bijdragen, inge volge de verqrdening regelende de voor waarden, waarop ten behoeve van het bijzonder voorbereidend lager onderwijs een bijdrage uit de gemeentekas kan wor den verleend; 21. Benoeming van leden commissie van advies voor de woningvor dering en woningverdeling en 22. Benoe ming van een leraar aan het gemeentelijk gymnasium „Velserbeek". Openluchtconcerten gestaakt Met het oog op het gevorderde seizoen zullen dc openluchtconcerten, die tijdens de afgelopen zomer door verschillende Vel sense verenigingen in de gemeentelijke parken Velserbeek en Rijkenspark werden gegeven, gestaakt worden. Het concert op 27 September gaat niet door. Ditte, een mensenkind De arbeiderskunstkring van cle Arbeiders Bond voor Cultuur, afdeling Velsen, opent haar wintel-programma op Donderdag 27 October met de bekende film „Ditte, een mensenkind" naar het gelijknamige boek van de grote Deense schrijver Martin An- dersen-Nexö. Deze voorstelling zal gegeven worden in het Rex-theater te IJmuiden-Oost. I.E.V.'s zorgen in een vergadering belicht De zorgen van de R.K. Sportvereniging „I.E.V.", die zich vooral openbaren in het gemis van een eigen sportveld en daar door de financiële toestand beïnvloeden, zijn Woensdagavond in de jaarlijkse alge mene vergadering, gehouden in de R.K. Meisjesschool aan de Corverslaan, aan de leden voorgelegd. De voorzitter, de heer B. J. v. d. Ham, gaf in zijn openingsrede een terugblik over de verschillende afdelingen. De gymnastiek, die tijdelijk in de heer en mevrouw J. Schavemaker goede leiders vond, staat nu onder leiding van de heer J. Post te Santpoort. Hoewel in het begin-seizoen enige goede prestaties konden worden bereikt en zelfs districtsveldlopen in „Velserbeek" zijn ge organiseerd, strandde de athletiekafdeling op het gebrek aan een oefenterrein. Zelfs moest I.E.V. besluiten zich uit wedstrijden terug te trekken. Ten aanzien van voetbal werd gewag ge maakt van de met succes gespeelde degra datiewedstrijden van het eerste elftal en het kampioenschap der junioren, maar ook van de vele slapeloze nachten voor de be stuursleden met het oog op de terrein kwestie. Zoals wij reeds meldden, werd het sportterrein „Watervliet" waarvan contact gezocht met „Hoogovenstaten" voor echter alleen het eerste elftal kan profi teren. Men is evenwel bevreesd, dat dit vanwege uitbreidingsplannen en woning bouw slechts van zeer tijdelijke aard zal zijn. Voor de lagere elftallen is met het ge meentebestuur overeenstemming bereikt tot het gebruik van het noodterrein aan de Nieuwe Weg, doch daar dit te klein en niet voldoende geëffend is, kan de H.V.B. dit vooralsnog niet goedkeuren voor het spelen van wedstrijden. In afwachting van een eventuele verbetering is de Haarlemse Voetbal Bond I.E.V. in zoverre terwille, dat een andere wedstrijdregeling wordt toege past en I.E.V.'s lagere elftallen uitsluitend eerst uitwedstrijden zullen spelen. Uit het jaarverslag van de heer J. J. Winkel, secretaris, viel nog op te merken, dat I.E.V. thans in haar geheel ruim 400 leden telt. Naar aanleiding van het zeer deskundig geformuleerde financiële verslag van de heer N. C. Rozemeyer, die eerst vorig jaar Juli het kasbeheer kreeg, werd vastgesteld, dat I.E.V. op dat tijdstip in een zeer deplo rabele financiële toestand verkeerde. De balans sloot tot een bedrag van ruim 3300 en de exploitatie-rekening gaf een batig saldo van ruim 300 te zien. De algemene situatie van de kasmidde len toont echter, dank zij rigoureuze maat regelen van de penningmeester en van de voorzitter, die persoonlijk donateurs wierf en een terreinhuur-kostenverlaging be werkte, een verbetering. Daar de heer J. Sffiit als bestuurder niet herkiesbaar was, werd de verkiezing van een voorzitter der athletiekafdeling aange houden. De heer N. C. Rozemeyer zag zich als penningmeester bij acclamatie herbenoemd. Tot leden der kascommissie werden aan gewezen mevrouw Leydekkers en de heren J. v. d. Vlies en P, Beentjes. Wegens het vertrek van de heer W. Ver- mèy als redacteur van het orgaan „Half time", kreeg de redactie-commissie naast de heer P. A. Bart aanvulling van enige leden, die tevens als feestcommissie zullen fungeren. De rondvraag bracht' verschillende in terne zaken ter tafel. „Velsen-Noord Vooruit" komt bijeen De vereniging ..Velsen-Noord Vooruit" samengesteld uit de besturen der vier plaat selijke buurtverenigingen, komt Vrijdag. 30 September in café Sloot in vergadering bijeen. In deze bijeenkomst zal mededeling wor den gedaan van verschillende acties en worden plannen uiteengezet om, evenals vorig jaar, met de vier buurtverenigingen gezamenlijk een kinder-St. Nicolaasfeest te organiseren. Plaatwellers op de planken De leden van de Personeelvereniging ..De Plaatwellerij" wacht Zaterdag. 15 October, in gebouw „Concordia" de eerste grote bijeenkomst in het nieuwe seizoen, ver zorgd door de toneelclub der vereniging. Opgevoerd zal worden het blijspel van Lalo en Brakenberg „Vier mannen en één meisje" onder regie van de heer J. Kramer. Nieuw meubilair voor de R.K. Meisjesschool Door het R.K. Kerkbestuur van de Pa rochie St. Joseph te Velsen Noord is. als schoolbestuur, aan de gemeenteraad een aanvrage gericht om beschikbaarstelling van- gelden, benodigd voor de aanschaffing van schoolmeubelen. ten behoeve van de R.K. Meisjesschool. Daar de aanvrage voldoet aan de be palingen der Lageronderwjjswet 1920, stel len B. en W. voor, de gevraagde mede werking te verlenen. Nog meer hout aangevoerd Dinsdagnacht arriveerde voor de papier fabriek Van Gelder Zonen het Finse s.s. „Hildegaard" met een lading van 1250 va dem geschild hout, afkomstig van de Finse haven Hamina. Hierdoor wordt thans weer aan beide steigers van het bedrijf hout gelost. Erres - Ruton - H.E. e.a. Verkoop - Reparatie Kom eens kijken en praten. LIWAFA VELSERDU1NWEG 173 - TELEFOON 4402 (Adv.) IJmuiden Damcompetitie D.C.IJ. De onderlinge wedstrijd om het club kampioenschap van DC.IJ is deze week voortgezet. De uitslagen luiden: J. Smit- G. Postma remise; H. Swier verloor van G. Postma en de partij L. Nanne-L. Koet sier moest wegens tijdgebrek worden af gebroken. In de eerste klasse speelde J. Broek re mise tegen K. Groen. Nieuwenhuizen won van V. Beeien en Ott won van P. v. d. Velde. In de tweede klasse was J. Post Mulder de baas. Reyendam verloor van v. d. Berghe en De Boer verloor van v. d. Bos. De partij Postma-A. Post werd afgebroken. Verongelukt sleepbootje naar Amsterdam Het sleepbootje van de Verenigde Steen kolenhandel, dat Vrijdagochtend in de ha ringhaven zonk, is naar Amsterdam ge bracht waar het gex-epareerd wordt. Men neemt voorshands aan, dat overkomend water het ongeluk heeft veroorzaakt. Telepaath in Flora De telepaath Chandu uit Indonesië zal Zondag 25 September een voorstelling geven in gebouw Flora aan cle Zeeweg. Als bijzondere attractie staat de behandeling van foto's en brieven op hel programma. Vlaardingen-haringhavcn. Omdat in Vlaai-dingen voor de steüi'haring over het algemeen de beste prijzen betaald worden, lossen de IJmuider haringtrawlers veelal in deze plaats. De „Abraham" (Sch. 91) loste Woensdag 200 kantjes steurharing. Hoge prijzen. De visprijzen waren Woensdag zeer hoog. De schelvis van de ..Abrahani" (Sch. 91) bracht ƒ55 op, de makreel 26 en de kabeljauw 128. In totaal voerde de „Abraham" 950 kisten verse vis aan. Alleen de „Medan" (IJm. 57) was met 1500 kisten haring aan de afslag. De prijs per 50 kilo varieerde van 18 tot 20. Ook voor de platvis werden hoge prij zen betaald. ^.Vacantie. De Poolse trawlers „Wulkon" en „Neptunia" zijn in IJmuiden aange komen en zullen daar vijf dagen blijven, teneinde de bemanning vacantie te geven. De „Merkurry" en de „Uran" zullen Don derdag om verse haring gaan. Verwachtingen. De Poolse trawler „Syrieun" die Donderdag 15 September van IJmuiden uit ter vissérij vertrokken is zal Donderdag 22 September 2200 kisten vei-se haring en 70 kantjes steurharing in Gdynia lossen. De „Tzonne" (Sch. 93) cn de „Lim- burgia" zullen vermoedelijk Vrijdag aan de afslag vei-schijnen. De „Tzonne" had Dinsdagavond ï-eeds een vangst van 1400 kisten haring. Zaterdag lossen cle „Bergen" en de „Zeelandia" in IJmuiden. Visknechts vergaderen. De losse en vaste visknechts komen Vrijdag 23 Septem ber in het gebouw van de Centrale bond van transportarbeiders in IJmuiden bijeen, ter* bespi-eking van de collectieve arbeids overeenkomst voor vaste visknechts. De KW. 51 was Woensdag met twee tonijnen aan de afslag present. Zij brachten 438,— en 166,— op. De ..Adelante" (IJm, Jfl) voerde Don derdag 160 kisten schelvis, 120 kisten kool- vis en kabeljauw, 260 kisten makreel en 30 kisten varia aan. Voorts had de „Ade lante" nog 30 kistjes haring van 25 kilo. De „Johannes Polderman" (IJm. 20) was met 1200 kisten haring, 60 kisten makreel en 15 kisten' varia aan de afslag. ..De Hoop" (IJm. 73) voei-de 1250 kisten verse haring aan. Dc Poolse trawler „Kastoria" is met 2000 kisten haring en 100 kantjes steur haring op weg naar Stettin, waar men Za terdag hoopt te lossen. De „Podlasïe", eveneens een Poolse trawler, zal vei-moe- delijk de vangst van 2000 kisten haring, 50 kantjes steurharing en 130 kisten ma kreel. Zaterdag in Gdynia lossen. Weer garnalen. Verleden week heb ben de kust-dagvissers vei-geefse pogingen gedaan om garnalen voor de IJmuider kust machtig te wordén, maar Woensdag is de kotter IJm. 237 er in geslaagd 165 kilo te verschalken. I-Iiermecle is het gar nalen seizoen weer geopend en als de vis serij wat beter wordt zullen nog meer kot ters de garnalenvisserij gaan uitoefenen. Thans geven deze bootjes er nog de voor keur aan om op platvis uit te gaan, daar de kleine schol van de 35,tot 38, per kist geldt. Vlootverandering. De snelle kotter Lien (IJm. 211), eigenaar de heer K. de Best uit IJmuiden is verkocht aan enige visscx-s uit Marken. Deze hebben het scheepje onder de mei-ken Mai-ken 21, weer in de vaart gebracht. Voor de Maandagmarkt wordt met^ verse vis verwacht de Viking Bank. Pool. Nadat de winch hersteld was, is Woensdagmiddag naar de vissex-ij ver trokken cle Poolse trawler „Polesië". De Alkmaar (IJm. 31) heeft 10 dagen stilge legen voor een defecte motor. De trawler is Woensdagmiddag eveneens opnieuw om haring uitgevaren. Op 26 September 1924 kwamen zes leden van de CJMV in IJmuiden-Oost tot cle conclusie, dat een eigen afdeling reden van bestaan zou hebben en met cle heer A. v. Nierop als initiatief nemer is op die dag een stuk jeugd werk in Velsen gestart, dat vijf en twintig jaar lang dit bestaansrecht be wees. al waren el- zorgelijke momenten te over. VOETBALOVERZICHT VSV speelt Zondag a.s. in Amsterdam tegen Zeeburgia. Te oordelen naar hetgeen de IJmuidenaren tegen DOS lieten zien, zouden we zo zeggen, dat ze tegen de Am sterdammers anders voor de dag moeten komen, niet zozeer, omdat de hoofdstede lingen tot dusver al zoveel bereikt hebben, maar wel, omdat zij, evenals DOS dit de vorige week deed, het wapen, dat enthou siasme heet, zo goed weten te hanteren. Spelen de VSV'ers echtér voor wat ze waard zijn, dan moet Zeeburgia capituleren. Stoi-mvegels heeft het goed gedaan in Enkhuizen, want de ontmoeting tegen West- Frisia beschouwden wij als één der zwaar ste uitwedstrijden. Een bemoedigend begin tot dusverre voor Stoi-mvogels! Zondag a.s. ontvangt de club in 4»et. Velser Sportpark TOG, dat tot dusver nog geen succes boekte. Laat dit voor de spelers echter juist een reden zijn, om de zaken extra serieus op te vatten: Door onderschatting van de tegen- paröj zijn al zoveel wedstx-ijden vei-loren gegaan. Ook Velsen ging op het goede pad voort, door het sterke Hollandia er onder te hou den. Als de Velsenaren zo blijven spelen, voorzien we, dat zij een goede gooi naar het kampioenschap zullen doen. Zondag zijn zij vrij. Met de andere Santpoortse derde klasser vlot het nog niet zo. Wel werd Zondag j.l. op DIO één winstpunt behaald, doch het was maar op het nippertje. De ontmoeting Tëri-asvogelsKinheim kan een interessant paiTijtje worden, niet alleen omdat al van ouds de partijen er prijs op stéllen deze ontmoéting te winnen, maar ook, omdat Kinheim revanche zal wordt. willen nemen voor de onlangs in een beker wedstrijd geleden zware nederlaag. Wij verwachten een gelijk spel. Na de slechte inzet van het seizoen kwam de kranige overwinning van de Kennemers op het toch niet zwakke IW min of meer onverwacht. Er zullen nog wel meer over winningen volgen. Om te beginnen zal Zon dag GVO er wel aan moeten geloven. Ook zal spanning heersen bij Vitesse Beverwijk. De Castricummers zullen zich gestei-kt gevoelen door de overwinning en Beverwijk zal er niet veel voor gevoelen om deze ontmoeting te vex-liezen. Het resul taat? Een gelijk spel met niet al te grote cijfers! WE zal het in Hoorn tegen Hollandia niet gemakkelijk hebben, want de Hollan- dianen hebben na de nederlaag tegen Vel sen tegenover eigen publiek wat goed te maken. We durven haast niet eens op een gelijk spel te hopen. DEM trekt naar Bloemendaal. We zou den ons al sterk vergissen, als deze ont moeting de Wijkers geen winstpunten op levert. ADO leverde geen slechte px-estatie door van het sterke QSC slechts met 2-1 te ver liezen. Dit resultaat doet ons verwachten, dat de Heemskei-kers het tegen IW tot een gelijk spel zullen brengen. IEV won met niet minder dan 51 van BPC. Hebben de Velsenaren andere plan nen dan het vorige jaar? Als het een beetje wil, legt IEV Zondag tegen WMHO weer op beide punten beslag. Voor WB ook niets dan lof! Wie zal het volgende slachtoffer zijn? We vermoeden ASV, de club waartegen Zondag gespeeld De afdeling sloot zich aan bij het Neder lands Jongelings Vex-bond (het huidige Christelijke Jongemannen Verbond) en als een der kleine afdelingen kon cle groep IJmuiden-Oost zich rustig ontwikkelen tot een onmiskenbax-e schakel in de sociale ketting der Velsense gemeenschap. Als onderafdeling deed vooral „Het Jon- genswei-k" veel ten behoeve van de verzor ging der jongens van 1216 jaar een taak, waar vooral IJmuiden-Oost een vruchtbaar ax-beidstex-rein aan oplevert. Maar het gebrek aan leiders deed dit werk ondanks zijn noodzakelijkheid meex-- malen kwijnen, en steeds heeft het zich nog niet ontwikkeld tot wat het moet zijn. Deze winter komt er wellicht nieuw leven in door de activiteit van „Sociale Jeugdzorg", het overkoepelend orgaan, dat binnenkox-t van zijn activiteit op velerlei gebied zal blijk geven. De IJmuidense CMJV heeft in de jaren van de grote crisis prachtig wex-k gedaan met haar „instuif", waar elke jongeman van harte welkom was en waar meermalen een basis is gelegd voor een morele verheffing van de jonge werkloze. Het gebouw, waar zich 't jeugdwerk con- centreei-de stond aan de Kalverstraat, maar ook dat viel onder slopei-shanden. Onder afdelingen van deze afdeling, die zichzelf „Immanuël" noemde, bewogen zich op het uitgestx-ekte terrein der ax-tistieke en spor tieve opvoeding, maar toen het gebouw verdwenen was, moest de CJMV zich be helpen met de intieme kring. Het zilveren jubileum gaat geviex-d wor den met een speciale kerkdienst op Zondag 25 September, waarin ds. J. v. d. Wiel zal voorgaan en het Nederlands Hervormd Kei'kkoor zijn medewex-king verleent. Half October kómt er een ontspanningsavond door eigen krachten. De muur om de Emmaschool wordt hersteld Door het bestuur van de vereniging voor Christelijk Volksonderwijs, afdeling IJmui den-Oost, is aan de raad een aanvrage ge richt om medewerking door beschikbaar stelling van gelden, benodigd voor het her stellen van de afscheidingsmuur om de speelplaats van de Emmaschool te IJmui- den-Oost. Daar de aanvi-age voldoet aan de bepa lingen der Lager-onderwijswet 1920, stellen B. en W. voor, de gevraagde medewerking te verlenen. Grootste sortering Bekende fabrieken Lage prijzen Snelle service LIWAFA VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 lAdv.) MARKTBERICHTEN Besommingen SCH 91 Abraham 20.550; IJM 57 Medan 29.650. RO 1 KW 51 7500. SCH 2 830; IJM 228 1740; IJM 241 105; IJM 213 395; IJM 249 615. Aanvoer 95 kisten tarbot en tong, 5 lusten schar- tong en tongschar, 565 kisten makreel, 1600 kisten haring, 350 kisten schelvis. 300 kisten schol. 150 kisten kabeljauw, 30 kisten koolvis, 20 kisten bot, 60 kisten wijting, 50 kisten schar, 10 kisten heek, 20 kisten poon, 25 kisten divei-sen. Totaal 3280 kisten. Prijzen Heilbot 2,40—2,35; tarbot I 3,10—2,85; gr. tong 3,252,85; gr.m. tong 3,152,90; kl.m. tong 3.10—3,40; kl. tong I 2,60—2,20; kl. tong II 1,260,84, per kg. Tongschar 58: gr. schol 5854; midd. schol 5137; kl. schol 3926; schar 28 14,51; bot 3931; gr. gul 4948; midd. gul 4642; kl. gul 3929; makreel 2617; v. haring 2215; kl. koolvis 26,5020; poon 119.50; midd. schelvis 64—45,50; kl. schel vis I 40—32; kl. schelvis II 32—27,50; wij ting 3610,50; midd. heek 76; kl. heek .3228; gr. schelvis 5848,50, per 50 kg. Gr. koolvis 6151,50; kabeljauw 17488, per 125 kg. SCHEEPVAART IJMUIDEN Woensdag 21 September kv/amen de ha ven van IJmuiden binnen: Norma van Fekamp; Claes Compaen, van Nverxham. Fx*ans van Londen. Wilda van Ralmö. Wikla van Ralmö. Jutland van Rotterdam. Imma Ragner van Gent. Lysacker IV van Duin kerken. Nato van Goole. Lingestx'oom van Kopenhagen. Ellinor van Terneuzen. Volke rak van Dunstown. Cordoba van Buenos Aires. Kelbergen van Bona. Admiraal Fra- ser van Hambui-g. Vega van Stockholm. Vertrokken zijn: Grebbestx-oom naar Lon den. Cresco naar Londen. Frans naar Lon den. Trianta naar Emden. Spes naar Rot terdam. Stad Alkmaar naar Montevideo. Fjrancina Glore naar Abadan. Prinses Ma rijke naar Trompstad. Oranje n. Batavia. Nisar naar Dublin. Jutland naar Dublin. Poschfontein naar Hamburg. Unden naar Karlstadt. Northdown naar Rotterdam. Amsteldijk naar Lulea. Birmingham naar Goole. Caudebek naar Gdynia. Virgo naar M' bro. Nato naar Rotterdam. Agenda voor Haarlem DONDERDAG 22 SEPTEMBER Stadsschpuwburg ..De Parelvissers" (De Nederlandse opera), 8 uur. Begijnhofkapel, Zang-recital Phine van Vlierden. 8 uur. Palace: „Gekroonde slaven", 18 j., 2, 415, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zaken gaan voor het meisje", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Hamlet". 14 j„ 2,15. 8 u. Spaarne: „Vech tende wakers", 14 j„ 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „La Traviata", 14 j„ 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De onstei'felijke wals", 14 j„ 2, 4,15, 7 en 9.15 uur.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 5