Alma's dubbele taak dankbaar 99Neerlandis mooiste wi nkelstraat" Zaterdag 24 SeptemKer 1949 Groente- en bloemenmarkt verwelkomen de herfst De aanvoeren beginnen op de groente markt terug te lopen nu verschillende zo- merproduclen opraken. De handel heeft een vlot verloop gehad, al moest deze aan het einde der week een kleine terugslag ondervinden. Hoewel de bonen nog een grote plaats innemen, komen er nu toch andere producten op de voorgrond. Groot was het aanbod van sperciebonen op de laatste marktdag en er werd van 23-56 cent per kilo betaald. Snijbonen zijn zo goed als op; enkele kistjes brachten het nog tot 85 cent, pronkbenen worden duuurder en er werd, van 22-35 cent per kg voor betaald. Spinazie was er in grote partijen; de prijs varieerde van 8-22 cent per kg, Andijvie daalde in prijs en draaide rond de 15 cent. per kilo. Bloemkool loopt nogal in prijs uiteen n.l. van 12-54 ct. per stuk, groene kool ging bij een toenemend aan bod tot 15 cent per kilo en bospeen begint er weer meer te komen, daarentegen raken komkommers op; er werd nog tot 25 cent per stuk betaald. De vraag naar tomaten wordt groter. Bij een ruim aanbod werd er van 12-34 cent per kilo besteèd. Drui ven gaan vlot van de hand voor een prijs van 67-82 cent per kilo. Het aanbod van winterartikelen beperkt zich voornamelijk tot prei, spruiten, knolselderij en enige kistjes winterpeen. Herfsttinten De chrysanten nemen nu voor het groot ste deel de belangrijkste plaats op de bloe menveiling, hiernaast ziet men grote par tijen Heliantus of zonnebloemen. Er is veel vraag naar bloemen en men kan zeggen dat ze zelfs duur zijn, de tros-chrysanten varieerden van 12-68 cent per bos, de groot-bloemige, waarvan het aanbod ook groot is draaiden rond de 15 cent per stuk. De heliantus heeft veel van het slechte weer geleden en komt niet hoger dan 25 cent per bos. De asters raken op, voor goe de kwaliteit werd nog tot 34 ct. per bos betaald. Dahlia's komen er in mooie par tijen, vooral de kleurrijke pompoens gaan vlot weg. Vuurpijlen varieerden van 8-26 cent per bos. Bij de fijnere bloemsoorten zagen we de eerste freesia's, voorts Ger- bera's en Cyclamenbloemen. Hozen en an jers zijn er weinig. Bij de kasplanten wordt het aanbod iets groter, alhoewel dit nog steeds voor uitbreiding vatbaar is, cycla men werden nog tot voor 50 cent per pot verkocht. Vissen op het trottoir Ook de jongens die aan het eerste leerjaar van de Bisschoppelijke Kweek school te Beverwijk gaan deelnemen worden ontgroend. Men kon Vrijdag middag in de Baanstraat een drie tal potsierlijk uitgedoste jongens tegen komen, die met een hengel, waaraan bevestigd een touw plus kurk, op het trottoir zaten te „vissen". De „groen tjes" moesten deze sport liefst twee uur volhouden en kregen gedurende die tijd welgemeende raad van het publiek over de te verwachten vangst, hun simmetje en de manier waarop in deze omgeving de beste resultaten zijn te boeken. Zijt ge Uw alpino kwijt? Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Zaterdags tussen 15 en 17 uur en des Maandags tussen 17 en 19 uur inlichtingen te krijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: Yale sleutel, broche, zilver bon, jongensrijwiel, knipmes met kurken trekker, rijwielgereedschap, ceintuur, glacé dameshandschoen, alpinomuts, damestas met inhoud, damespolshorloge en verschil lende portemonnaie's. Castricum Draverij voor boerenpaarden De Stetweg zal weer „renbaan" wor den. Op 10 October zullen er in deze straat namelijk draverijen voor boeren paarden gehouden worden. De paarden zullen onder de man lopen. 10 October is tevens de datum, dat de Bakkumerkermis sluit; vandaar deze dra verijen, die door verschillende geldprijzen aantrekkelijk worden gemaakt. Ditmaal mogen ook paarden van buiten de gemeente mede dingen. VEILINGBERICHT. Sla 11 1/2 ct., bloemkool 1442, snij bonen 2863, peren 811, postelein 8, dubbele bonen 2049, meloenen 3133, stoof sla 18 ct. per kg., komkommers 15 18, andijvie 11 1/2, pronkbonen 2127, tomaten 1723, uien 9, spinazie 7, bos peen 1012, waspeen 15, trosbonen 53 60, spruitkool 721, groene kool 12, aard beien 33 ct. per doosje, bramen f 1.50. Heemskerk A.D.O.I.V.V. Het elftal van ADO, dat Zondag tegen IVV uit zal komen, is als volgt samenge steld Kloes; Vrenegoor en Welboren; Welp, J. Dirks en Nijman; Sinnige, C. Dirks, Dam, Voormeer en De Wit. Murray vastberaden, en het leek Alma, alsof hij hierop alles gezet had. Overschat u mijn capaciteiten niet een beetje, probeerde ze. Nee. Ik persoonlijk zou het ook een heel rustig idee vinden, als u met m'n moeder meeging. Het zal niet langer dan een week of twee, drie zijitv zoals u zelf zegt. Al uw kosten worden natuurlijk door ons betaald en we zouden er vanzelfspre kend rekening mee houden, dat u meer honorarium toe zou komen dan nu, nu u slechts halve dagen hier werkt. Hij sprak volkomen formeel-zakelijk, maar Alma, die eraan gewend was thuis de hele dag te werken zonder dat er ooit enige notitie van genomen werd, voelde zich geamuseerd en tegelijkertijd opgewon den bij het vooruitzicht van drie weken op reis met vergoeding van alle kosten. Als ik het enigszins kan arrangeren, zou ik dolgraag met uw moeder meegaan, bekende ze eerlijk. Maar. Goed zo, zei hij, alsof hiermede alles afgesproken was. En op dat moment kwa men de anderen uit de tuin de kamer weer binnen. Mevrouw Farraday was vol vrien delijke attentie voor Pansy's opmerkingen en ze zag er ongewoon levendig en jeugdig uit. Deze levendigheid gaf haar frêle schoonheid zo'n intense warmte, dat Alma even de neiging kreeg om haar armen om haar heen te slaan en te zeggen: Alles is voor elkaar! U mag naar Londen! In plaats daarvan stelde ze echter Pansy voor aan de zo veelbesproken Murray Farraday, die door Pansy van achter haar brilleglazen met grote belangstelling werd bekeken. De familieleden zouden straks uitgebreide commentaren op hem van FEUILLETON door Mary Burchell Vertaald uit het Engels 22) Alma voelde zich niet helemaal zeker, hoe hij hierop zou reageren, maar ze merkte, dat hij haar ernstig en vol inte resse aankeek. Gelooft u werkelijk, dat het zó met haar gesteld is? Ik heb dat maar al te goed gemerkt in de dagelijkse omgang. Natuurlijk is het waar, dat een dergelijke verveeldheid meer een geestesgesteldheid is, dan dat haar omstandigheden wérkelijk zo erg zijn, maar al of niet redelijk, meneer Farraday, uw moeder heeft zich nu eenmaal het idee- fixe aangemeten, dat haar leven niets meer waard is, dat ze zich dood verveelt. Ik ben oprecht van mening, dat ze eens wat af leiding moet hebben, dat aan haar ver langen om een wat boeiender leven te leiden op de een of andere wijze tegemoet gekomen moet worden, ook al zou dat be tekenen, dat ze zich lichamelijk wat meer zou moeten inspannen. Misschien hebt u gelijk. Hij streek met zijn hand over zijn ogen en Alma leek dit gebaar vermoeid, als bezorgde hem een dergelijk klein probleem in huis meer moeilijkheden dan de grote beslis singen. die hij in zaken te nemen had. Wat stelt u voor te doen, juffrouw Brendall? Zoudt u 't bijvoorbeeld niet goed kunnen vinden, dat zeeens voor een paar weken naar Londen gaat? Chrissie zou mee kunnen gaan en uitstekend voor haar zorgen, en ze zou al haar vrienden weer eens kunnen zien, zonder zich al te veel te vermoeien. Ik geloof, dat zoiets zeer aan te bevelen zou zijn en als proef op de som de moeite waard, als het maar voor de korte tijd van twee a drie we ken was. Alma sprak aarzelend, en was wéinig op haar gemak, omdat ze zich nu vol komen een willig werktuig van mevrouw Farraday voelde. Maar aan de andere kant onderschreef ze de ideeën. d!e ze meneer Farraday aan de hand deed. vol komen en derhalve klonken haar woor den toch overtuigend. Hij keek haar, terwijl ze sprak, strak aan en hoewel ze zijn harde blik heel dapper weerstond, voelde ze, dat zijn neiging tot medewerking minder was dan in het begin van hun gesprek en dat hij nu weer meer geleek op de Murray Far raday, die ze die eerste avond in het Wa termolen-restaurant aangesproken had. Als hij me alleen maar niet vraagt, of zij me er toe aangezet heeft, dit voor te stellen!, dacht Alma, niet op haar gemak. Wel, ik moet zeggen, dat u mijn moeders orders heel goed hebt uitge voerd, merkte hij op en Alma voelde, hoe hij niet eens de vraag behoefde te stellen, doch onmiddellijk zelf *al de con clusie had getrokken. Maar anderzijds Meneer Farraday, onderbrak Alma hem scherp, er alles op zettend om hem duidelijk te maken, dat ze niet enkel en alleen maar een werktuig in zijn moe ders handen was, denkt u alstublieft niet, dat ik voor iets pleit, waar ik het zelf niet mee eens ben. Ik ben er persoonlijk van overtuigd, dat het de moeite waard is het te proberen. Natuurlijk heb ik me vrouw Farraday dikwijls horen zeggen, dat ze zoiets wilde, maar ik ben er echt van overtuigd, dat het inderdaad goed j voor haar zou zijn. Waarom wilt u er niet I eens over denken? Ik denk er al over!, antwoordde hij zó kortaf, dat Alma onmiddellijk verder zweeg. Ze sloeg hem gade, terwijl hij op stond j en naar het raam liep en op en neer de kamer door begon te lopen. Opeens hield hij hiermee op en bleef vlak voor haar staan. Op haar neer kijkend zei hij: Juffrouw Brendall, mijn vader en ik zijn er tegen, dat mijn moeder naar Lon den gaat en wel om andere redenen dan l haar lichamelijk welzijn. Hij sprak lang zaam en scheen zijn woorden zorgvuldig te kiezen. Maar aan de andere kant kunnen familieleden iemand niet hele maal tegenhouden, als iemand iets graag wil, en uiteindelijk zal ze zelf de beslis- 1 sing in deze moeten nemen. Misschien hebben we wel teveel de nadruk op haar I gezondheidstoestand gelegd in dit ver-1 band, omdat dat toevallig goed samen- I viel met onze persoonlijke bezwaren. Ik1 weet 't niet. Maar, hoe dan ook, gelooft i u me, dat we alleen, enkel en alleen op haar welzijn bedacht zijn. Daarvan ben ik overtuigd, zei Alma vol warmte, en ze weerhield zich er van op te merken, dat er dikwijls heel wat fouten gemaakt worden, juist als men het goed met iemand voor heeft. Natuur lijk kan ik niet beweren, meer te weten dan wat ik in de dagelijkse omgang'met uw moeder heb kunnen constateren, voegde ze er ernstig aan toe. Ik heb u eerlijk mijn mening gezegd, voor zover ik een en ander kan beoordelen. Maar uiter aard kunnen u en uw vader beter uitma ken, wat het beste voor haar is. Natuurlijk, stemde hij, wat vaag, toe, en hij scheen diep in zijn binnenste iets te overwegen. Hij hief zijn hoofd op en keek haar doordringend aan. Eén ding is mogelijk Chrissie gaat niet al léén mee om haar gezelschap te houden, die heeft niet de minste autoriteit maar u zélf vergezelt haar ook naar Londen, dan zal zelfs mijn vader waarschijnlijk geen bezwaren meer hebben. Ik? Alma had aan deze mogelijkheid geen ogenblik gedacht. Maar meneer Farraday, ik heb toch helemaal geen auto riteit. U hebt op een rustige, niet opdrin gerige wijze, een uitstekende invloed op miin moeder. Alma bloosde, ze voelde zich wonderlijk gelukkig over deze opmerking. Maar. ehzou het niet beter zijn, dat uw vader zelf Nee, zei Murray nadrukkelijk, dat zou zeker niet beter zijn! Alma dacht aan thuis en aan het werk, dat ze daar altijd te verzetten had. Ik weet niet, of ik het voor elkaar zou kunnen krijgen, begon ze aarzelend, hoewel ze zich tegelijkertijd bedacht, dat dit een goede generale repetitie voor de familie zou zijn, want binnen niet al te lange tijd zouden ze het toch, hoe dan ook, zonder haar moe ten stellen. Dat zou me zeer spijten, want ik kan b.v. bij mijn vader niet met het plan aan komen, tenzij u toestemt mee te gaan, zei V,? !\C,Cn (Thaii-i Wij hebben zo'n vermoedendit vergelijking met haar grote J zee, korte riemen waarmee de Deense filmindustrie moet roeien Vi de goede weg op gestuwd hebbent^ werden gedwongen om oog t, hebbed het armetierige leven van visser S terboeren en de soms in hutten en W schuilgaande menselijkheid. Dat wil nog niet zeggen dal men mee de filmtaal vloeiend spreekt t „Dxtte het simpele leven oneekipó wordt verteld, evenzeer moet erkend S den dat niet altijd de kortste - in d matografie de beste - weg word 2 om het doel te bereiken. De omstandigheid, dat het scenafm een roman is ontleend zal hier niet aan zijn. Niets is moeilijker voor ee* dra boekschrijver dan het zich volkomal maken van het origineel, dat tol bltitt, dienen voor een nieuw, zelfstands te werk, waarin sfeer en geest van het te raire model bewaard blijven. De voet» den van een geslaagde roman-veria liggen niet opgescheept, uit de laats-et noemen wij slechts „Le diable au eon naar het boek van Raymond Radiguet. De band met de roman van Nexö in „Ditte" tamelijk nauw aangehaald., alleen dat de inleidende en aisluh passages worden gelezen voordat"de lijke handeling begir.t, doch hier en S werden fasen Ingelast, die in de litteral niet, maar in de film wel gemist kura worden. Reeds in het begin waar ge'ooa wordt dat het vissersmeisje Söfine een ta tenechtelijk kind ter wereld heeft bracht, werd de gang van haar oude vs naar de hoeve van de man die Sonne steek liet, opgenomen. Zo'n scène is over bodig, omdat voor de beschouwer volslau kan worden met het meedelen van het re-, sultaat van dit bezoek. Elders vond de regisseur, Bj;re .ir> ning-Jensen, wel de juiste filra-c- taJ teltrant, waar hij het stuurrad var. :e ré-1 sersboot laat vervloeien tot grrotoas» spinnewiel. Dit motief wordt herhaald «ij het optreden van de scharesllep Johannes. Grote lof verdienen de makers voor de wijze waarop zij niet alleen de ieitelrl?* inhoud maar vooral de menselijke to va de roman hebben bewaard. Op twee plaatsen komt dit vooral uiting. Dat is daar, waar „Ditte" in haai slaap de prins van haar dromen ontmoet en op zijn vraag „hoe heet jij?" met oê woorden uit haar kleutertijd antwoordt' „Ditte viespoes, Ditte kleine heks, Dï* mensenkind". En tenslotte bij het einde waar Ditte. - zelf zwanger, weer terugkeert in (ie anr* lijke omgeving van het ouderlijk huis. De moeilijkheden blijven hetzelfde o worden nog groter. In zoverre is er ara geen sprake van een „happy ending de vreugde van mensen, die elkaar kerf den hebben is er niet minder om er. deelt zich onwillekeurig aan de toe;-- wers mee. De Nederlandse Filmclub onderschei „Ditte" terecht met het praedicaat £itt van de maand". Pansy te verwerken krijgen, daarvan «ft Alma overtuigd. ik ben naar de stallen naar de jiaarden te kijken, Men mevrouw Farraday, terwijl ze stoel ging zitten, in plaats van zi op de rustbank le installeren. werkelijk veel eerder weer e^h~^ ten gaan. Ze vonden he^0,h^}'rc,x. zien, die lieve dieren. Zelfs de me bruine scheen te beseffen, dal m J iets zeer bijzonders betekencte. Dat was het inderdaad, Murray en Alma krees 3.»*» *3, stem warmer klonk dan je was wonderlijk, hoe de ;d soms met een koele handelden, terwijl ze dan op<ie» recht hartelijk tegen elkaar Hoe voelt u «««SS wijl hij met een haast teder moeder neerkeek. Prima, rei deze mm gend. En begin me dus maar tellen, dat ik eigenlijk niet na» gaan, de M Natuurlijk met. p™u Alma - te zeggen Mu"ay keek g jlÈi juffrouw Brendall en (,ne(jvooruïïa over gesproken, of het nieg r afleidhg zijn, eens een poosje wat te hebben. j.en hem i— O ja? Haar ogeen ™L)aie]#®' aan, maar ze vermeed w* Je moet het natuinhj c! ven en»jezelf °verve™dieiliik op ™rrwnondnerT»/-M Parade der verleidingen achter spiegelglas DIE STEENSTRAET VAN DEN WIJC heeft mejoffer Barchman Wuytiers, een statige weeuw uit de jaren rond zeventien-dertig dezelfde vrouwelijke vreugden gebracht als thans de „Breestraat" aan Anneke van Dalen geboren Pleeging verschaft. Zij is de ziel van een stad en al ging haar middenstand in de loop der historie uit de bonte kramen en stalletjes achter de marmeren facades en de neonlichten de wisse lende winsten tellen: zijzelf is niet zo hfeel veel veranderd. Zij is de hupse matrone der Kennemer winkelstraten gebleven en als zodanig misstaat haar het. marmer evenmin als het tentdoek, de neonbuis evenmin als het vetpotje. Zij heeft de jaren van de dertiende tot de twintigste eeuw over haar modderplaveisel, haar kinderhoofdjes en haar asfalt zien komen. Onder de bomen en langs de ver anderende gevels zijn zij gestreken en de mussen van het jaar onzes Heren 1298 hebben even brutaal gepikt in hetgeen de sleperspaarden hun schonken als de grijze rakkers in onze dagen voor het veilinggebouw, waar de paarden op de plaats rust staan, voor hun groentewagens. In de Breestraat waren immer de meeste mussen. Breestraat: een hupse matrone SPREEKUUR CONSULTATIEBUREAU Het spreekuur van liet Consultatiebureau voor spreekgebrekkigen is thans gesteld op Vrijdagavond van half vijf tot half zes in het St. Joseph-rusthuis. Zij die er heen gaan moeten vooral het attest van de dokter en de kaart van het lidmaatschap van hel Wil-Gele Kruis meenemen. Ze zijn gelijk gebleven evenals de mensen. Die kennen in Beverwijk het Hobbet.ie waarmee zij de Hobbestecg bedoelen en de smalle Zeestraat, ze kennen de Torenstraat en zijn een tikkeltje trots op „Scheybeeck omdat niet iedereen Vondel te gast heeft gehad. Maar de Breestraat raak er niet aan, want dat is zeer positief de mooiste zakenboulevard van Nederland zeggen zij. Dat heeft mejoffer Barchman—Wuytiers ook gevonden vermoedelijk, al zal zij de vergelijking slechts met Alkmaar of Haar lem hebben kunnen maken. Dat het chau vinisme in de loop der tijden geen krimp heeft gegeven, moge bewezen worden dooi de Beverwijker, die van Broadway retour kwam en mededeelde, dat hij het meest van alles zijn Breestraat had gemist en daarvan nog zeer bijzonderlijk een kleine nering in opwekkende flacons, die het nec tar en de ambrozijn voor zijn speciaal ver hemelte bevatten. Maar daar spraken wij niet over. Dit chauvinisme is niet misplaatst, wij moeten het beamen al houden wij eigenlijk niet van chauvinisme. In Beverwijk wordt het echter overtogen van de begrijpende glimlach, die elke vers-geïmporteerde siert wanneer hij „onze Breestraat" gaat be kijken. Oranje pijlen Er zijn sinds énige dagen oranje-pijlen aan de gevels gehangen, pijl-aan-pijl. Zij wijzen naar de glanzende draai- en de knarsende zwaaideuren en 's avonds geven zij licht. Daarmee zou de aanleiding tot dit verhaal omschreven zijn, ware het niet, dat de winkelweek, dié zich als gespannen boog achter de pijlen bevindt, zulk een vrien delijk Beverwijks karakter heeft. - „Ziet" zei ons een boekhandelaar, die zich tussen zijn moderne romans, schoolagenda's en smetteloze dozen postpapier te woord stond, „wij hebben ons niet extra mooi gemaakt, maar wij zijn mooi, ook ge durende de 51 niet-winkelweken, welke het jaar vol maken. Niet graag zou de Bree straat haar kijkers en kopers te verstaan willen geven, dat het voor de rest van dat jaar maar een rommeltje is bij ons." Dit waren wijze woorden, maar hij vertelde er veiligheidshalve bij, dat er ook speciale uitstalkasten waren, zoals aan de ovex-kant bij de manufacturier en \yj de man die een ameublement van de praedicaten „stijl en sfeer" voorziet en deswege alle ongetrouwde paren van Beverwijk voor zijn ramen of in zijn winkel krijgt een mahonie- slaapkamer in de hand is beter dan tien beloften voor een huis in de lucht. heeft gebracht, zeemde heur ramen, omdat ook in haar een winkelweekse bereddering En zelfs de juffrouw, die deze zomer hele bergen dubbeldikke ijsjes aan de man Samen onder de paraplu samen in de regen en achter de spiegelruit een droom van een bankstelHoeveel keer per dag, sinds hoeveel jaar herhaalt dit zich? W(jk aan 7 "Brand de ]Q. dum» wordt op roJJ® Mey zal dan de Brand he<!r i voordragen. iand de jJ"? Verder werken aan v, 1 de cabaretgroep W? pIOgri---^-* Onlangs bracht™ vil, «e voor de papierfahr X e,en TO* de Finse houtboot lossir-« lia? Twee van hen harid?egaard begeven, overigens Zlch ««a by, feit, maar liepen legenS terrempolitie hen aanhield p dat een een gestolen ias ha In samenwerking met rle dr°eg. uit IJmuiden is daar™ l e Voor de drie andere een staartje. In de loon J «2 deze in hun woningen te 1 hun bed gelicht en eveneei^? naaf het Politiebureau °VergeN Nadat de heren enige uren waren vast»!" zij met verschillende op zak op vrije voeten £*1 was gevaren. Als men eenmaal er op gaat letten, blijken er meer juffrouwen in éta lages met iets bezig te zijn, dat kennelijk niet bedoeld is om het publiek de sluipen op het lijf te jagen: een etaleur staat daar meestal achter en wil het ruitjesdessin vijf centimeter naar rechts hebben, anders komt die klokrok niet tot haar recht. Het ruitjes dessin gaat. De schocnwinkelier verwacht bijzonder veel van het feest, waarmee zijn straat vanavond aan de start verschijnt. „De mensen zullen meer gaan lopen, meneer" en dat lijkt ons een geslaagde conclusie. Wat dat betreft, zal ook juffrouw Hetty van de Snackbar versterking moeten recru- teren om na het geloop de warme worstjes en de ballen gehakt snel te kunnen distri bueren. Dat is echter allemaal terecht gekomen voor de eerste klaroenstoten uit de verster kers in de Breestx-aat-bomen gevloeid zul len zijn, deze 24e September. De spandoe ken hebben dan het gezicht op de produc ten der étaleurs vrijgegeven en ergens bij een pick-up legt een discothecaris „Ma- riandel" op de draaischijf omdat dat ook in Beverwijk de melodie van de dag van de winkelweek mogen wij wel zeggen is. Deze man hoopt er natuurlijk meer gra- mofoons door te verkopen want hij kan wijzen op een goed geluid als men de platen op zijn installaties draait. Echte Engelse stof en overhemden-met- losse-boord. Vader moet nodig een nieuw hebben voor de Zondag en zijn das wordt ook zo vaal. Geestelijk voedsel ligt weer opgetast in millioenen versgedrukte bladzijden dè boekhandelaar levert van Homeros tot Piet Bakker. Eix elke avond komt er een prijs uit de bus voor de fortuinlijke, die het nummer tje op zijn bon gedrukt kreeg, waar het geluk zijn oog op liet vallen. En elke avond is er muziek van de Be- verwijkse Harmonie en een stel montere tamboers en pijpers uit Haarlem, die met z'n vijf-en-zeventigen alle versterkers in de bomen gemakkelijk de baas kunnen, zo dat deze versterkers dan ook zullen zwijgen tijdens de muzikale parade. Mejoffer Barchman enzovoorts en An neke van Dalen: uw Breestraat tooide ^ich om u te vangen. Laat het u maar aan leunen, ^vant het is geen schande door een neteldoeks keurs (in 1730) of een Schotse ruit (in 1949) vei'leid te worden. Vitesse speelt tegen Beverwijk Zondag 25 September speelt Vitesse te gen Beverwijk op haar eigen terrein. De Castricummers zijn niet onverdienstelijk gestart door twee overwinningen te beha len. Beverwijk heeft haar eixige compe titiewedstrijd verloren. Speelt Vitesse als in de tweede helft tegen Zilvermeeuwen, dan vermoeden wij, dat de punten in Castricum blijven en Vitesse de positie aan de kop van "de ranglijst versterkt. De vierde klasser CSV wacht een zwaar dere taak. Alle clubs in de afdeling 4 C, hebben twee wedstryden gespeeld. Drie clubs RCZ, WSV '30 en CSV hebben het maximaal aantal punten bereikt. Zondag brengt CSV een bezoek in Wormer, waar WSV '30 zeker zijn best zal doen het aan tal punten met twee te vergroten. Dé clubs hebben in de twee gespeelde wed strijden acht doelpunten gemaakt en be schikken dus 'over een productieve voor hoede. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: G. Hoogland en G. M. Poncin; A. Schellevis en C. Balvert. GETROUWD: J. J. Schelvis en W. M. Duin; J. de Haan en L. Chr. Witteveld; A. Hoeben en A. A. v. d. Does; N. P. van dei- Engel en A. Nijman. GEBOREN: Antonia M. A. B. C., d. van J. J. de Johg en'E. M. Bekker; Anna G. M., d. van J. J. M. van Schuift en J. M. Jak; Kornelis J., z. van K. J. van Duren en M. Vaandrager; Wilhelmina A. M., d. van S. Slotemaker en W. Zwagei-man: Antonius, z. van A. Spierings en C. E. H. Klessens; Maria, d. van A. Davidson en M. C. Jong bloed; Hendrikus- N., z. van H. Bos en A. Heijnen; Coi-nelis M„ z. van C. Smit en M. Heijnen; Vincent Cl., z. van J. J. Vink en M. Piepers; Paula Jacoba, d. van J. U. van Wijngaarden en J. Jurriens; Arnrfdus H. M.. z. van A. Alders en I. Markx. OVERLEDEN: J. M. Schinkel,78 j„ ge huwd met H. Rothe; J. A. Huijg, 52 j., gehuwd met P. Kabel; J. Ruijsenaars, 90 j„ weduwnaar van G. Veensti-a; E. A. Knecht, 2 jdochter van S. Knecht en M. E. van Burger; J. van der Steen, 2 j., zoon van J. van der Steen en C. Krommenhoek. Zwart gas Van begin 1945 af, tot midden in de afgelopen zomer, had de Bevex-wijkenaar, die gistei-ochtend voor de Haax-lemse poli tierechter stond, door een clandestiene buis gas afgetapt van de hoofdleiding. Sinds de bevrijding, vertelde de verde diger, rar. O. H. van Wijk, had de ver dachte vele tegenslagen gehad, en ten dele daardoor had hem de morele kracht ont broken om de aftapping na de oorlog weer te verbreken. Mr. van Wijk vroeg na een eis van een maand gevangenisstraf de uitei-ste clementie voor deze 53-jarige, die een nog blank strafregister had. De politierechter veroordeelde de man tot een boete van honderd gulden of der tig dagen hechtenis, en een maand voox-- waai-delijk met een proeftijd van twee jaar. Knalpatronen en jonge dieven Een vijftal Beverwijkse jongens ont- vi-eemdde dezer dagen uit een bagagewagen die op het stationsemplacement stond, vijf „knalpatronen". Eén ervan brachten zij tot ontploffing, „omdat het zo aardig was". De knapen werden door de politie betrapt en uit het verhoor bleek, dat zij dergelijke gevaarlijke gi-appen al meer hebben uit gehaald. ZATERDAG 24 SEPTEMBER. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Per luchtpost". Luxor Theatex-, 7 en 9.15 uur: „Veilig, Vlug, Voordelig". W. B. Theater, 8 uur: „In het duister van de nacht". Corso Theater (Castricum), 7.15 en 9.30 uur: „Mit musik durch's leben". ZONDAG 25 SEPTEMBER. Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Pbr luchtpost". Luxor Theater, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Veilig, Vlug, Voordelig". W. B. Theater, 2.30, 4.30 uur: „De wet van de zweep"; 8 uur: „In het duister van de nacht". Corso Theater (Castricum), 3, 7.15 en 9.30 uur: ;,Mit musik durch's leben". MAANDAG 26 SEPTEMBER. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Per luchtpost". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Veilig, Vlug, Voordelig". W. B. Theater, 8 uur: „In het duister van de nacht". Corso Theater (Castricum), 8 uur: „Haar laatste liefde".

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 6