„BICKBAR" INBRAAK Voetbal in Kennemerland Stormvogels noch ZFC vond het net INDE Visserij- varia^J fandag 31 October 1949 degradatie-wedstrijden moest - het vorige seizoen tot twee- e zijn meerdere in ZFC erkennen, 3^ s moesten de Zaankanters met spel genoegen nemen. lelijke spel gaf de verhouding g< Geen der partijen kon aanspraak op t*r- L-jnning maken. En toch zou Storm- •jfon beide punten beslag gelegd heb- Ms de proef met Luppens op de mid- a. ,s niet zo'n fiasco was geworden, c van te voren te voorzien, dat, wie *'3deze voorname plaats zou staan, het -«makkelijk zou hebben tegen de emi- ^'toeler der Zaankanters, Kuiper, maar s is £een ogenblik een bedreiging Zaanse achterhoede geweest. Ook :!t als rechtsbinnen was geen openbaring. 'fl maakte hij voor de rust bijna een rLni toen hij het leder handig over :^an'Dijkstra heen plaatste. De bal Sn echter net naast het doel. 7 moest het in de IJmuidense voorhoede van drie spelers komen: Deuling, De f en Tol. Laatstgenoemde twee vorm- fvaak eén goede linkervleugel. De Boer «Lat een extra bewaking, maar was toch r dan eens zijn tegenstanders de baas. mM toonde zich een prima rechtsbuiten, pjr later als midvoor ging het hem niet \Senwe hierboven, dat Stormvogels op Jje punten beslag had kunnen leggen, h, de andere kant moet getuigd, worden, iZFC met de volle winst zou zijn gaan len ais de verdediging van Stormvogels zo'goed op dreef was geweest. Aan- Üskeiijk moest nieuweling Glas nog even jjet verhoogde tempo wennen, maar {ennemerlaan-actie voor de |B begint veelbelovend Daiienden Zaterdag op de been De Kennemerlaan-winkelweek, die •■et zakencentrum" opzette ten bate de IJmuider Reddingsbrigade, is uitgesproken veelbelovend «tart. De duizenden beschikbare bonnen, waaruit 's avonds de eerste jriizen getrokken zouden worden, wa len zo spoedig uitverkocht, dat er een 'u-eéde druk" van verschijnen moest a in de Kennemerlaan leek het Za- veel op de Amsterdamse Kal- rerstraat. Zovel mechanische muziek als „klanken j jjtura" door de IJmuider Harmonie poogden de feestelijke sfeer en toen j»eerste trekking Zaterdagavond een feit ïed, stonden duizenden om de luidspre- B geschaard om de grilligheid van tev/e Fortuna na te gaan. De tien •cofdprijzen vielen ten deel aan Corry iu'yn. Warmenhovenstr. 37zw., Edam- c. kaas; J. Heida, Fultonstraat 1, fruit ed; de Groot, Pres. Krugerstraat 16, jildkist; v. d. Stelt, Kennemerlaan 133, fiilderij; R. v. Bodengraven, Eksterlaan j, Delft's blauwe tabakspot.; P. H. Hoven, Hisonstraat 45, vulpen met gouden pen; J, Kalkman, Koningsplein Izw. halgarni- (mirmet verlichting; P. Rademaker, Bloem itraat 106, een gewatteerde deken; H. v. Eummelen, .Hoofdbuurtstraat 2, Veisen, |ongens-slipover; Rie Heykoop, Kenne- serlaan 89, een waardebon van 25. In ;i!aal werden er 46 prijzen toegekend, zich 6 extra-prijzen bevonden. (ipelaan De Rijk nam afscheid Het was Zondag voor de Oud-Katholieke jemeente van IJmuiden een ietwat wee- :>edige dag, daar kapelaan D. N. de Rijk, üe gedurende bijna vier jaren deze ge zante heeft gediend, wegens zijn benoe- Ég tot pastoor van de Oud-Katholieke gemeente van Egmond aan Zee voor de i=t$te maal in de kerk van de H. Engel- radus het heilig dienstwex-k verrichtte. De belangstelling voor dit afscheid was K* groot, niet alleen omdat de scheiden- 2 geestelijke zolang in IJmuiden was, aar vooral omdat zijn eenvoud en harte- l.lhei3 hem zeer vele vrienden deden «werven, die hem ondanks zijn promotie aar node zien vertrekken. De liturgie was die van de 21ste Zondag n Pinkster, waarbij gezongen werden de Lie mis, de eerste mis van A. Rinkel en tige toepasselijke gezangen. In zijn afscheidsprediking ging kapelaan Ik Rijk uit van Exodus 14 15: „Voorts ig:a>: de Heer tot Mozes: „Zeg de kinde- h Israels, dat zij voorttrekken". De pre- uag doelde op de geschiedenis van de Israëlieten, die uittrokken over de Rode Zee naar de woestijn, waar zij van alle trien bedreigd veertig jaren voorttrok- ia om een beter leven tegemoet te gaan. -«spreker vergeleek die toestand met de rmdige in de wereld, waar de mens zich sazaam en verlaten voelt, maar niet terug fflom slechts de juiste richting te vinden, -«wijst naar het kruis van Christus. .Kapelaan De Rijk zag terug op zijn ver min IJmuiden. Hij vond dat hij niet vol- Wnde gedaan zou hebben en hij vroeg de IJmuidense gemeente met haar pastoor wer te reizen in blijmoedigheid. Kape- an De Rijk besloot zijn afscheidswoord W een gebed. Aan het slot van de\ dienst, nadat het pens*wei'k was verricht, sprak pas- C. F. Nieuwenhuyzen gevoelvolle gorden van afscheid en dankbaarheid «ade kapelaan. Donderdagmiddag 10 November zal er i eid bestaan om persoonlijk van ■Waan De Rijk afscheid te nemen in het "fsgebouw. «Sjors' in IJmuiden ^getogen kinderscharen bevolkten T™dagmiddag de zaal van Flora aan r»uüWeg' waar onder auspiciën van een «KWad voorstellingen plaats vonden £-»Sjors van de rebellen club". De held 15 on zijn, goedwillende, maar bangelijk -gevallen vriendje Jimmy beleefden ..oreusartisten" de meest dolle avon ds vooral toen Sjors een losgebroken nét geen echte bleek te zijn opving. jeugdige publiek raakte in verruk- -?«*n directeur van het circus „Sa- --=16 een „gewied» van 500 kg. op- gV®.®» en ander ging er dan ook in -i ian kinderen zullen vermoede- ng over deze avonturen napraten. Agenda voor Veisen Ab>in O Maanfag 31 October Ia 81 U"r' "^e dertien lanciers". "W: „De mannen in haar leven". dinsdag l November toen dit na de rust het geval was, klopte het in de gehele IJmuidense defensie goed, zo goed zelfs, dat de op dreef zijnde Zaanse vleugelspelers Prijs en Michel tegen Broek huizen en Van den Oever niet zoveel had den in te brengen. Een pluim verdienen voorts ook Goedhart en Snoeks Sr.. die veel werk hebben verzet. Een en ander betekent inmiddels niet, dat Kraak een rustige mid dag had, want zo af en toe zonden Harm Dijkstra en anderen harde schoten op hem af maar het snelle reageren van de nationale doelman gevoegd bij zijn op tijd uitlopen loste alle moeilijkheden op één na op. Een maal werd hij n.l. gepasseerd, maar toen voorkwam Broekhuizen, die een zeer nut tige partij speelde, erger dingen. Damkampioenschap Laros kon niet winnen De partij Laris-Onnick werd Vrijdag avond in hotel „Kennemerhof" vooruit gespeeld. Lax-os' laatste kans om zich bij de bo- vexiste zes te plaatsen lag in een overwin- ning. Hij moest daax-om complicaties zoe ken en koos de 31-26 opening, waardoor een va-banque partij ontstond. Wel wist de IJmuidenaar enige stukken winst te forceren, doch dit voordeel bleek niet vol doende om te winnen. Beide spelers hebben het tournooi nu beëindigd. Laros behaalde 13 punten en Onnick 11. Van 24 op 25 October, in zwarte nacht Werd aan .,Dc Bickbar" ongewenst bezoek gebracht De sluitingstijd was ver voorbij Toen was een inbreker zo vrij Om binnen te dringen, via een ruit En stal de restanten van 't eten eruit. Toen de man voor de Politie kwam te staan Bleek dra, waarom hij zulks had gedaan. De honger en onze bekende goede kwaliteit, Hadden hem tot zijn 6node daad verleid. Geachte vrienden en bekenden Wat heb ik aan al die ellende? Vereer ons op normale wijze met Uw bezoek Wij leveren U van Bami en Patates Frites tot koffie met koek. De „Bickbar" is voor U open van 10 tot 24 uur De service is af en wij zijn niet duur. Wilt U voor Bruiloften of Partijen Iets bestellen, Geen bezwaar, dan kunt U 5-6-8-1 bellen. Zege voor Veisen op WE (3—1) In de derde klasse B ziet het er naar uit, dat Veisen kampioen zal worden. Zondag kwam WE op bezoek en het ï'esultaat was een zege van 31 en de andere candidate» voor de bovenste plaats, DCG, Helder en OVVO speelden gelijk. Kinheim liet van zich spreken door een grote zege op Schagcn te behalen. Dat was overigens wel nodig, want de club raakte wat achterop. Door deze overwinning ging Kinheim enige plaatsen omhoog. Beverwijk was bij DIO in Haarlem op bezoek en won met 10; de vroegere tweede klasser uit Beverwijk deed goed werk door Succes met 30 te verslaan, waardoor de kansen voor de bovenste plaats weer stijgen en DEM deelde met WMS de punten. ïki.„„ ""'*aag i Nov °P€a als Maandag. Veisen onoverwinlijk Ook WE heeft het tegen Veisen, dat nu toch wel duidelijk de bewijzen levert, dat het zijn verblijf in de derde klas zo kort mogelijk wil doen duren, niet kunnen bol werken. De bezoekers hebben krachtig tegenstand geboden en enkele hunner naar onze smaak wel eens te krachtig, maar ten slotte zegevierde de betere techniek der Santpoorters. Ook kwam de betere licha melijke conditie der spelers van de thuis club tot uiting. Veisen won met 3-1, nadat de stand met de rust nog gelijk was. In die eerste helft was WE in het veld zeker niet de mindere geweest. Veisen nam in deze periode de leiding door toedoen van Braam, nadat de uitstekende doelverdediger der gasten, Blok, de bal na een hard schot van Bakkum niet had kunnen wegwerken, maar twaalf mi nuten voor de rust maakte de rechtsbinnen van WE van een fout van doelman Dem- mers gebmik (1-1). Na de rust had Veisen het beste van het spel. Keer op keer stuwde de uitstekende middenlinie Tromp jr., Van Bugnum en Maarschalk zijn voorhoede op het Wijk aan Zeéër doel af. In deze linie richtte invaller v. d. Pol betrekkelijk weinig uit en kwam ook Wijker niet boven het middelmatige uit, maar Braam, Bakkum en Hogendijk stelden de WE verdediging voor lastige problemen. Hogendijk en Bakkum zorgden er voor dat de punten op Santpoort bleven. De KennemersSucces 30 Door een behoorlijke zege op Succes heeft de Kennemers weer serieuze kansen gekregen op de bovenste plaats. Dix;ect na het begin bleek, dat de Kennemers sterker was. Het juiste schot ontbrak echter. Toch moest de doelman van Succes verschillende malen in actie komen. Schoten van Van Luin, Albers en Janssen stopte hij fraai. Met 0-0 brak de rust aan. Na de hervatting kwam de thuisclub beter voor de dag. Uitstekend combineren stelde de verdediging van Succes voor moeilijke problemen. Via Janssen belandde de bal bij Van Luin; een voorzet volgde en H. v. d. Sluis doelpuntte (1-0). Direct hier op werd een nieuwe aanval opgezet en Van Luin bracht de stand op 2-0. Nog was de voorsprong niet voldoende en uit een hoek schop van Janssen doelpuntte Albers (3-0). Succes zag in de resterende tijd geen kans meer de stand te wijzigen en met 3-0 kwam het einde. Kinheim op schot en won met 60 De gewijzigde opstelling heeft Kinheim succes opgeleverd. Vooral Rem, die aanval lende spil speelde, stuwde de voorhoede onvermoeid op. De hoge score verklaart dit. Kinheim was spoedig in de aanval. Na een kwartier scoorde v. d. Water onhoud baar. Direct hierna kreeg hij weer een kans, doch miste, evenals Stax-reveld. Spo radisch kwam Schagen bij de verdediging van Kinheim, waar Groeneveld uitstekend werk verrichtte. Een hard schot van Vol- ters stopte Keirsgieter fraai. Rem plaatste de bal naar v. d. Linden, die snel naar bin nen zwenkte en keihard inschoot (2-0). Enige minuten later kopte Starreveld de bal tussen doelman en paal (3-0). Na de rust ontspon zich een gelijk opgaande strijd. Harde schoten op Keirsgieters doel bleven echter zonder uitwerking Toen Van der Linden er alleen van door ging bracht hij met een schot, van korte afstand ingezon den, de stand op 4-0. Na een aardige com binatie op de linkervleugel doelpuntte v. d. Linden (5-0). Hoewel het tempo van Kinheim verslapte maakte Schagen hier van geen gebruik. In de laatste minuten maakte v. d. Wateren uit een goede voor zet van Starreveld het halve dozijn vol (6-0.) V.V.B. sterker dan l.E.V. (51) In de plaatselijke ontmoeting tegen l.E.V. heeft V.V.B. zich uitgesproken de meerdere getoond, want behalve in het veld waren de ..Breesapers" aggressiever in de aanval. De technische meerderheid leidde echter in het laatste deel van de wedstrijd tot ge makzucht. Het aantal kansen was legio. Tegenover het open spel van V.V.B. stond het korte spel van l.E.V. Direct na de aanvang was V.V.B. er goed in en later kwam ook l.E.V. los. V.V.B. do mineerde en Helder passeerde Van Tunen met een hard schot (1-0). Schavemaker wilde van repliek dienen, doch zijn schot ging naast. Uit een pass van Verswijveren schoot Helder opnieuw in (2-0), waarna een voorzet van Hooydonk door Verswijve ren met een fraaie kopbal in een doelpunt werd omgezet (3-0). Aan beide kanten deden zich nu aardige momenten voor. Uit een vrije schop verkleinde middenvoor Niesten de achterstand (3-1). Nog was alles voor l.E.V. niet verloren, maar ook in de tweede helft was de tegen partij sterker. Van Tunen werd verschil lende keren met schoten en kopballen zwaar op de proef gesteld. l.E.V. bleef in het te korte spel volharden, maar was toch in staat doelman Van Veelen enkele keren te benaderen. Na een kwartier kreeg Both een kans uit een voorzet van Hooydonk om met een onbereikbare kopbal te scoren (4-1). Even daarna, toen het gehele veld wegens buitenspel bleef staan, zette Hooydonk al leen door en bracht de stand op 5-1. Een klap bij de wedstrijd ZeevogelsC.S.V. Eindelijk is C.S.V. er in geslaagd sinds lange tijd een behoorlijke wedstrijd te spe len. C.S.V. had zijn elftal gewijzigd. Aan voerder Blei stond linksachtex', Boot be zette de spilplaats en A. Donker rechtshalf, Van 't Hul en Koele wijn waren respectie- velijk als rechtsbuiten eix rechtsbinnen op gesteld. Aanvankelijk gaf de wedstrijd een over wicht voor C.S.V. Langzamerhand kwam Zeevogels een beetje opzetten en mede door harder te gaan spelen slaagden zij er in eixige aanvallen op te bouwen. Nadat Beu- mer een buitenspel-doelpunt had gemaakt kwam er een zeer betreurenswaardig inci dent. De Zeevogels rechtshalf wilde nl. in gooien, terwijl de ingooi door een C.S.V.- speler behoorde te geschieden. Smit, de C.S.V.-linksbuiten maakte hem hierop cor rect attent, waarop de rechtshalf Smit een klap in het gezicht gaf. De speler werd van het veld gezonden. Het spel werd steeds ruwer en toen doel man De Heer de bal ving nadat de scheids rechter het spel wegens buitenspel gestopt had, werd hij op zeer unfaii'e wijze door één der Zeevogels-voorwaartsen getrapt. Tien minuten later stond de doelman weer in doel. Na x-ust volgde weer een C.S.V.-overwicht, waartegen Zeevogels enige uitvallen zette. Na vijftien minuten werd een uitval C.S.V. noodlottig, toen de middenvoor der gasten de bal van de linksbuiten toegespeeld kreeg en hard via de onderkant van de lat in schoot (0-1). C.S.V. gooide er een schepje op. Kimme- laar slaagde er met een prachtige kopbal in te scoren, toen invaller A. v. Duin de bal op kniehoogte had voorgezet. Vijf minu ten later liep De Heer te ver uit het doel en miste. De linksbinnen had een kopbal ge geven op de rand van het strafschopgebied, die in de touwen vloog (1-2). Hij viel en moest het veld verlaten. C.S.V. bleef in de aanval en 10 minuten voor het einde gaf J. Smit na goed werk een voorzet welke Van 't Hul met een fraaie kopbal in een doelpunt omzette (2-2). Vijf minuten later maakte Kimmelaar van te laat reageren van de doelman van Zeevo gels gebruik en scoorde het derde doelpunt voor zijn club (3-2). De verdere uitslagen luiden: C.S.V. 4 Assendelft 5 7-0; C.S.V.-adsp. BForesters B 0-1. Handbal dames: C.S.V. IIUrsum I 1-1; C.S.V.-adsp. AS.D.L. adsp. A 1-1. Terrasvogels verloor Een incompleet elftal van Tex-rasvogels (Siegerist, Dordtmunt en Röbken ontbra ken) speelde gisteren een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Vliegende Vogels. De Haaiiemmers wonnen met 4-0. MARKTBERICHTEN 20 October 1949 Aanvoer 30 kisten tarbot en tong, 50 kisten tong schar, 1820 kisten haring, 760 kisten makreel. 70 kisten schol, 170 kisten schar, 10 kisten bot, 250 kisten wijting, 20 kisten kabeljauw. 10 kisten koolvis, 75 kisten schelvis, 10 kisten diversen. Totaal 3230 kisten. Een trawler besomde f 27.790. Prijzer Heilbot 2.30; tarbot 2,20; gr. tong 3,50; gr.m tong 3; kLm. tong 2,952,65; kl. tong I 2,50 —2.05; kl. tong I 1,221,06, per kg. Tongschar 59; midd. schol 5948; kl. schol 3731; bot 39—36; schar 2511; gr. gul 47; kl. gul 24; gr. schelvis 54; midd. schelvis 46,50 —45; kl. schelvis 3331; wijting 314,20, per 50 kg. Kabeljauw 132; koolvis 60, per 125 kg. Weesp heeft de leiding in de Noordhoilandse competitie °°k 6e arbiter een woordje meespreekt m de afgebroken partijen bewijst de uitslag van de wedstrijd WeespOostzaan. Wegens net late uur moest de wedstrijd bij de stand »-*9 worden afgebroken. De twee partijen nadden met het niet afbreken, drie punten voor Oostzaan opgeleverd. Na een week moet de-wedstrijd wat de twee partijen betreft worden hervat maarmet een varianten kennis na analyse. Nu kon de speler van Weesp in de nadelige stanci remise forceren enontging Oost zaan de toch eerlijk voor het bord bevochten overwinning. En door dit resultaat' behoudt Weesp de leiding. De uitslagen der deze week gespeelde ï'.v o rijden luiden: Beverwijk verliest met 12—8 van Haarlemse Damclub. IJmuiden wint met 119 van Oosterkwartier. Jozeph Blankenaar wint met 146 van Zaandam. Gezellig Samenzijn wint met 12—8 van C.D.A. Weesp wint met 12—8 van D.S.T.O. Oost zaan—Wormerveer met 8—8 afgebroken met winstkansen voor Wormerveer. De stand der afdeling luidt: gesp. pnt. v.—t. Weesp 6 11 70—50 Gezellig Samenzijn 6 10 66—54 Haarlemse Damclub 6 9 7545 Jozeph Blankenaar5 8 65—35 Zaandam 6 7 64—56 Oostzaan 6 6 62—53 C. D. A5 4 36—44 D. S. T. 06 4 55—65 D. W. W5 3 33—97 IJmuiden 5 2 36—64 Oosterkwartier 6 2 5169 Beverwijk 6 2 41—79 In deze stand is aangenomen dat Beverwijk met 119 van Wormerveer wint. „Zonnebrand en blaren" Seizoensopening van „Advendo" In de lichte vrieskou van de October- avond heeft een talrijk publiek zich Zater dag en Zondag een zomerse nabetrachting laten opdissen door Advendo. Een vrolijk spel in drie bedrijven van J. W. van der Heiden en Henk Bakker, getiteld „Zonne brand en blai-en", heeft de vele donateurs en belangstellenden, die in het Patronaats gebouw waren samengekomen enige uren van blijde ontspanning bezox-gd. Regisseur Hunsche heeft zowel het uiter lijk als het inxxerlijk van de spelers zodanig weten te metamorphoseren dat het gebo- dene „echt" werd. De zoet-zure geschiedenis, die zich af speelt in een badplaats ergens in Neder land, waar een zuurwaren-kraampjes- familie zich laat inschrijven als „groot industriëlen" wordt in zijn geheel weerge geven in de uitspraak van Hein van dei- Sluis: Ik handel toch zeker in bomme, al benne het dan zure. Het ras-echte hoofdstedelijke accent van Rika Vosse als Saartje van der Sluis, ge paard aan haar radheid van tong, had een kostelijke uitwerking. Trouwens de hele familie mocht er zijn; vader Hein leek zo van Kattenburg geplukt en Henkie, die „zo maar in een mui" terechtkwam had in Ko van der Wel een uitstekende vertolker ge vonden. Gré Hammer slaagde niet altijd in haar moeilijke weergave van de dochter, die enerzijds verbonden is aan een twijfelach tig milieu en anderzijds zich de allures van een aanstaande jonk vrouwe moet aan meten. Henk Hooi als de jonkheer-oplichter had het vrij wat gemakkelijker in zijn rol van „Lebemann". i _Beb.Jé:oninga heeft,.als „WJenerixi" zeker een extra pluim verdiénd. Én1 ook de ove rige vertolkers der diverse rollen hebben hun beste beentje voorgezet. Het enigszins goedkope gegeven van de uit-de-toonvallende familie, die mede ge wikkeld wox-dt in een hötelratten-affaire, maar waar uiteindelijk nog een „gelukkig paartje" uit te voorschijn wordt getoverd, is door de uitvoerenden op zeer lofwaardige wijze omgezet tot een eerste-klas zomer idylle. Er werd met warmte en overtuiging gespeeld. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zaterdag 29 October kwamen de haven van IJmuiden binnen: Sixten van Stëttin. Tarun van Stettin. Airisto. van Helsinki. Gudrun van Roumö. Maartje van Gothenburg. Alpha van Skoghal. Aura van Leningrad. Fivel van Sundsvall. Aldo van Geffle. Marietje Böhmer van Torafoss. Henk van Kotka. Jacoba van Helsinki. Jura van Karlstadt. Seatern van Goole. Jaga van Geffle. Deo Gloria van Abö. Pionier van Hamburg. Noordzee van Erid. Vertrokken zijn: Congostroom naar Rotter dam. Zwijndrecht naar Antwerpen. Joost n. Ostrand. Irwell naar Goole. Crichtown naar Middlesbro. Hoogland n. Newcastle. Oranje fontein naar Hamburg. Niobe naar Helsing- fors. Stentor naar Rotterdam. Strabo naar Kopenhagen. Burgundia naar Odense. Gold finch naar Londen. Ardea naar West-Tndië. Hestia naar Hamburg. Galliume naar Rotter dam. Berkelsti-oom naar Hull. Zeus naar Vil voorde. Hector naar Hamburg. Surte naar Londen. Zondag 30 October kwamen binnen: Idraet van Kragerö. Tempo van Southfields. Romea van Skoghal. Spaax-nestroom van Leith. Bre da van Antwerpen. Grebbestroom van Lon den. Zaanstroom van Fowey. Patria van Huil. Unden van Otterbacken. Jans van Londen. Bullfinch van Londen. Waal van Porto Plato. Frisian Coast van Newcastle. Rijnland van Las Palmas. Oud-Beijerland van Pernoviken. Hildur van Stettin. Vertrokken zijn: Rijnstroom naar Londen. Ardennia naar Gothenburg. Rempang naar Southampton. Hersilia n. Rotterdam. Streef kerk naar Antwerpen. Maria Theresia naar Rotterdam. Velsen-Noord Watervliet won verdiend De korfoalwedstrijd op „Watervliet" heeft voor de reserves van de gelijkna mige club in de K.N.K.B. een verdiende maar geflatteerde zege opgeleverd tegen Landlust 2 uit Amsterdam. Binnen de minuut nam Watervliet door mej. Waagmeester de leiding. De aanval der thuisclub combineerde goed en het middenvak was sterker. Na 10 minuten scoox-de De Vries fxaai. (20). De tweede Watervliet-aanval werkte nog beter en er werd goed verdedigd. Jenny Kluft maakte er 3—0 van. Daarna kwam Land lust opzetten en strafte een verdedigings- fout af. (31). De dex-de aanval van Wa tervliet speelde stroef. Uit een strafworp verkleinde Landlust cte achterstand. (32). Met de hervatting vlotte het weer bij de thuisclub en na enkele minuten scoorde Vos. (42). In de beginopstelling was het verband bij Watervliet ver te zoeken en hierdoor werden de bezoekex-s sterker, zo dat het 43 werd. Toen was Watervliet wakker geschud en ging het weer beter. Veerbeek doelpuntte. (53). De tweede aanval wei*kte zeer goed en kort achtereen brachten de dames Schelling en Kluft de stand op 73. Ongeveer tien minuten voor het einde profiteei'de mej. Dubbelman van een vrije kans (83) en Watervliet had verdiend, maar geflatteerd gewonnen. Jump-i -nieuws In de afgelopen week heeft de bridge club „de Jump" weer enige wedstrijden voor de Nederlandse Bridge Bond gespeeld Team II Moot-Born en Kuiper-De Jong won van Bloemendaal V met zeer hoge score: 75-6 mp. Team III echtpaar de Groot en Mains- Suyk won van het zeer sterke Boeken- roode II met 40-25 mp. Team IV mevrouw Kramer-Baggerman en Laman-v. Pel verloor met een klein verschil van Bloemendaal IV. Team V Amsing-v. d. Berg en Weij-de Haas verloor van Boekenroode III. Woensdagavond speelde „de Jump" in haar clublokaal hotel „Kennemerhof" een Mitchel wedstrijd. De uitslagen luiden: 1. Mevr. Breur-Mains 103 p., 2. Kuiper- Jonker 88'/2 P-» 3- Echtpaar de Gx-oot 84 p., 4. Born-Laman 82'/2 p., 5. De Haas- Kramer 80Vb P-. 6. Wonink-Maarleveld 77 p., 7. Echtpaar Prins 72p. O. W. 1. Amsing-v. d. Berg 97 p., 2. Weij- Breur 93 p., 3. Dames de Haas-Kleij 87 p., 4. Mevr. Kramer-Baggex-man 83 p., 5 en 6. Dames Slaats-Rolloos 81 p., 5 en 6. Mevr. Brouwer-Boon 81 p., 7. Van der Burg-Reeuwijk 66 p. „Lichtcommissies" voor Velsense winkeliers In overleg met het P.E.N. zijn in de ge meente Veisen drie commissies uit de détailhandel gevormd, die op de naleving van de beperking der étalageverlichting in de speruren controle zullen uitoefenen. De verbintenissen en de verklaringen zijn reeds bij de vier secretarissen van de vier Winkeliersvex-enigingen, die deze de leden zullen toezenden. Genoemde verbintenissen moeten zo spoe dig mogelijk opgezonden worden aan het P.EN., Kennemerlaan 34 te IJmuiden. Aan de naleving van een en ander zal streng de hand worden gehouden. De namen en adressen van de drie com missies zijn als volgt: Voor de Algemene Winkeliersvereniging „Santpoort": R. Wildschut, Hagelingerweg 12; J. D. v. Schoneveld, Bloemendaalse- straatweg 132; Voor Ned. R.K. Middenstandsbond en Winkeliersvereniging „Groot-IJmuiden": M. G. Kuipers, Edisonstx-aat 50, G. van Praag, Zeeweg 278, J. P. Loendersloot, Driehuizerkerkweg 20; Voor Winkeliersvereniging „Wijkeroog": J. W. Schoot, Wijker straat weg 47 B, E. Sanders, Watervlietstraat 27. Serenade aan gouden echtpaar Ter gelegenheid van het gouden huwelijks feest van het echtpaar J. Snijders en Th. A. van Zutphen, dat Zondag in familiekring in het clubgebouw „Kindervreugd" aan de Doodweg is gevierd, bracht de R.K. Har monie „St. Caecilia" het gouden paar een serenade. Uiteraard bestond hiervoor grote belangstelling. De heer H. Vermey, voor zitter van het corps, bracht de gelukwensen over. Hout aangevoerd Met het Finse s.s. „Airisto" is Zaterdag morgen voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangevoerd een lading van byna 900 vadem geschild hout en aspenhout van de Finse haven Sörnas. „DE HEILIGE VLAM" VOOR „SCHULPEN". De toneelvereniging van de Buurtvereni ging „Schulpen" zal Zaterdag 26 November in het Kennemer Theater te Beverwijk de eerste seizoenuitvoering geven. Opgevoerd zal worden het toneelspel in drie bedrijven „De heilige vlam". PERSONALIA. De heer A. de Gx-oot te IJmuiden is aan de gemeente-universiteit te Amsterdam ge slaagd voor het candidaats-examen econo mie. Incompleet. Een in het najaar steeds terugkerend verschijnsel is het gebrek aan trawler- of loggermensen, zodat verschei dene vissersschepen het vertx-ek moeten uitstellen omdat de bemanning niet com pleet is. De Norma Maria en de Px-inses Beatrix kunnen niet uitvaren wegens een tekort aan manschappen en de Alkmaar heeft dezelfde moeilijkheden. Pluk dc dag. Profiterend van het be tere weer trok de garnalenvloot x-eeds Vrij dagochtend vroeg naar zee. Er werden schrale vangsten gemaakt, maar als com pensatie voor de arbeid werd er nogal wat wijting gevangen. Trawlers. De kottervloot, die door het slechte weer de afgelopen week niet heeft gevist, verwisselde in die tijd het snurrevaadmateriaal voor trawlnetten. Bijna dc gehele ^xux-revaadvloot vist nu weer met het sleepnet. Aan de Maandugmarkt was er weinig visaanvoer. De Cornelis (IJM 15) had 800 kisten, de Bloemendaal (IJM 71) 650 kis ten vis. Nogcn trawlloggcrs en negen kot ters brachten voorts 550 kisten platvis aan. Er was geen haringaanvoer van de traw lers. Engelse wal-haring kwam van drie loggers, namelijk van de Arend (KW 7), die 500 kisten had, van de SCH 160, die 350 kisten had en van de Java (KW 159) die voor 450 kisten haring zorgde. De Shamrock (IJM 129) had 450 manden verse vis. Een grote haai zat er met de laatste trek in het net van de trawler „De Hoop". Het dier werd naar België doorvex-kocht en bracht f 116 op. De kustvissers voerden Zaterdag voor het eerst na lange tijd wat kleine wijting aan. De prijs, f 8 per kist, viel tegen. Twee boten. Aan de Zaterdagmarkt losten twee trawlers: 1600 kisten haring kwamen uit de Mary IJM 61 en „De Hoop" had makreel en wat tx-ipvis, in totaal 1100 kisten. De makreel was weer wat duurder dan Vrijdag en bracht nu f 13.00 op. De haring was zelfs erg prijzig: f 18.50 tot f 17.00 per kist. Beide trawlers losten voorts wat kleine haring, waar in de hal de toters (vissen beneden de 21 centimeter) werden uitgezocht. Verwachtingen. De Flamingo (IJM 25) heeft 500 kisten makreel, 70 kisten gul, 100 kisten schelvis en 200 kisten haring; door het slechte weer is de vangst van schipper Koper beneden de verwachtingen geble ven. Het was vorige week nog niet zeker of de Flamingo vandaag zou lossen. De Zeelandia lost de vangst makreel eerst Dinsdag. Voor de Woensdagmarkt komen de Flamingo IJM 25 en Viking Bank IJM 183. Voor dc Woensdagmarkt lost de Fla mingo (IJM 25). Schipper Koper had nu reeds 1250 kisten vis aan boord. Het on stuimige weer van de laatste tien dagen zal wel van invloed zijn op de aanvoer van deze week, wat de visaanvoer betx-eft. Vele trawlers hébben niet kunnen vissen en uxt IJmuiden is pas Vx-ijdagmox-gen de eerste trawler gaan vax-en. Afgebroken. Door een defect aan de luchtpompen moest de grootste Poolse trawler Jowitsz de reis te vroeg beëindi gen. Schipper G. Visser uit IJmuiden had nog drie etmalen kunnen vissen als hij deze tegenslag niet had gehad. Woensdag lost de Jowitsz de vangst van 1200 kisten verse haring en 200 kantjes steurharing in Gdynia. Verbouwing. De Alkmaar (IJM 31) is voorlopig uit de vaart genomen. De trawler gaat een verbouwing aan het ach terschip tegemoet waardoor men hem zee waardiger hoopt te maken. Franse trawler spoorloos verdwenen Alle schepen op de Noordzee is verzocht uit te kijken naar de Franse trawler „Zai- ne", die sinds 23 October spoorloos ver dwenen is. De boot is herkenbaar aan haar grijze romp en een lange witte schooi'steen. Het laatste is de trawler voor Grimsby ge zien op 540 45' Noorderbreedte en 1 graad Oosterlengte, vorige week Zondagavond om 8 uur. In onze registers wordt de naam van de „Zaine" niet vermeld, wel die van de „Zane", een boot uit Marseille van de „In dustrial de la grande Pêche", gebouwd in 1922 te Saint Malo, groot 187 bruto ton en 72 netto. Santpoort Een brandweerwagen uit het jaar 1895 reed dezer dagen mee in een folkloristische optocht te Bexhill (Engeland), die de ontwikkeling van het vervoer en de openbare diensten sinds 1850 in beeld bracht. Er is wel enig verschil tussen de loeiende monsters die heden ten dage in vliegende vaart naar een brand snorren en die van een halve eeuw geleden ook wat de snorren der bemanning betreft. Feest wegens een éénjarig bestaan Het programma van de feestavond ter gelegenheid van het één-jarig bestaan van de voetbalvereniging van „van Hattum én Blankevoort", welke Zaterdagavond in de zaal Böhm te Santpoort werd gehouden werd grootendeels verzorgd door eigen krachten. Allereerst werd een film ver toond, die geheel gewijd was aan de wer ken die door de' firma in Harlingen zijn verricht en een kleurenfilm over Curagao. Vervolgens boekten „De Herie's", twee jongens met een gitaar, veel succes met eigen liedjes en de dames Jansen, een accordéon duo haalde uit hun instrumen ten met veel bravour diverse populaire nummers. „De Omgekeerde Wereld", een para- phx-ase op het sprookje Roodkapje, voor gedragen door de heer Koster, droeg er veel toe bij de avond te doen slagen. Laatstgenoemde moest als muzikale exen- triek zelfs nog een „toegiftje" geven. Na dat nog verschillende leden hun kunnen hadden getoond besloot de heer J. Bouw meester met een vrolijke voordracht. Voor de muzikale omlijsting van het geheel zorgden de Beverwijkse „Sky Liners". Vangstberichten uit zee Nacht van 30—31 October Dc volgende schepen haalden de halve vleet: KW 83 met 7 k.; KW 44 met 12 k KW 38 met 2 k.; KW 43 xnet 5 k.; KW 20 met 15 k.; KW 42 met 10 k.; KW 138 met 70 k.; KW 15 met 15 k.; KW 14 met 10 k.: KW 85 met 2 k.; KW 54 met 140 k.; KW 173 met 15 k.; KW 47 met 5 k.: KW 123 met 5 k KW 70 met 40 k.; KW 170 met 1 k.; IJM 74 met 6 k.; KW 175 met 2 k. Totale vangst: KW 127 met 3 k.; KW 86 met 5 k-: KW 22 met 9 k.; KW 67 met 2 k.: KW 227 met 1 k.; KW 18 met 12 k.; KW 167 met 1 k.; KW 78 met 5 k.; KW 130 met 10 k.; KW 29 met 1 k_: KW 65 met 2 k.; KW 33 met 2 Wk.; KW 163 met 3 k.; KW 97 met 1 k.: KW 129 met 2 k.; KW 147 met 1 k_; KW 124 met 2 k.: KW 73 met 1 k.; KW 122 met 12 k 7 KW 9 met 1 k.; KW 56 met 2 k.: KW 6 met 1 k.; KW 19 met 12 k.; KW 5 met 17 k.; KW 3 met 1 k.; KW 2 met 1 k. KW 39. KW 16. «een TMpl hadden Gemiddelde vangsten vlaardingen: 4 kantjes Scheveningen: 14 kantjes Katwijk: 10 kantjes.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 3