in SERVIESGOEDEREN fa. PRUIS Horloi Dames, Dit is géén drukfout In 1960 de woningnood gelenigd? „Reken maar nietop atoomtijdperk met een lui leventje voor de mens" G.DEJAGER&ZN MOTOR-of AUTORIJLES? Fa. R. DE DOER Imming's Banketbakkerij Fa. N.V. Hees Co. Kijkt u Vrijdas 11 November 1949 Tijdens zijn reis door de Verenigde Staten en Canada bracht de eerste minister van India, Pandit Nehroe, ook een bezoek aan de beroemde geleerde professor dr. Albert Einstein. Van links naar rechts mevrouw Indira Gandhi, de dochter van Pandit Nehroe, professor Einstein, Pandit Nehroe en mevrouw Vijaya Pandit, ambassadeur van India in de Verenigde Staten. Minister In 't Veld heeft aan een ver slaggever van de Volkskrant verklaard, dat na de decentralisatie 2500 van de 5000 ambtenaren van het departement van Wederopbouw en Volkshuisvesting zijn afgevloeid. De 40.000 woningen, die in 1950 gebouwd zullen worden, zullen in de komende jaren nog opgevoerd worden. In 1953 hoopt men er 65.000 te bouwen. Daarna zal de activi teit nog hoger opgevoerd worden, waar door de woningnood in 1960 tot een einde kan komen. De materialenquaestie is door de vrije lijsten in het Europese handelsverkeer vrijwel tot oplossing gekomen. Het vraagstuk van arbeiders en arbeids prestatie zal eerlang een eind in de goede richting komen, wanneer de tariefonder handelingen, welke thans gaande zijn, tot een gunstig resultaat hebben geleid.. En het derde element, dat de wederopbouw van Nederland sedert jaren doorkruist, de beschikbare financiën? „Dat blijft in de toekomst het grote zorgenkind, waarvoor een oplossing uiteindelijk alleen kan wor den gevonden wanneer de huurprijzen en de bouwkosten dichter bij elkaar zijn ge bracht en het Rijk niet meer genoodzaakt is voor elke nieuwe woning, die er ge bouwd wordt, 350 tot 400 gulden bij te passen. Dat is 15 tot 20 rhillioen per jaar. Er is geen minister van Financiën die er aan denken kan deze bedragen steeds op nieuw in zijn begroting te brengen. De huurverhoging' van 15 procent die op korte termijn zal worden ingevoerd, moet zo nodig in het kader van de loon- en prijspolitiek van de regering wellicht worden gevolgd door nog enkele kleine verhogingen. Aan de andere kant zal alles in het werk moeten wórden gesteld om de bouw kosten te verlagen. Reeds zijn de bouwkosten de laatste jaren van 35 tot 31.50 per kubieke meter, dus met ongeveer tien procent gedaald. Het eerste montagebouw-systeem is thans zover, dat het voor 1950 zijn montage- woningen, die in de aanlooptijd tien procent meer mochten kosten, tegen gelijke prijs als bij de traditionele bouw zal kunnen afleveren. „Dat alles wijst erop," zo zei de minister, „dat de wederopbouwzaak loopt. Dat is niet mijn verdienste. Dat is een gevolg van de omstandigheid dat Nederland tot meer nor male verhoudingen is teruggekeerd en de concurrentiefactor weer een element van betekenis is geworden". „Van de concur rentie moet ik het hebben", zegt hij lachend. „Van die concurrentie komen wij op een ander punt; de grote bevolkingsvermeer dering van vlak na de oorlog, die in 1953 de eis van 2000 nieuwe lagere scholen stelt. In 1950 worden er 250 lagere scholen ge bouwd. Het is een bescheiden begin, omdat de scholenkwestie tegelijkertijd een finan cieel probleem is. De bouwprijzen voor scholen lagen tot voor kort nog op onge veer 18.000,per klaslokaal." „Maar het is dwaasheid 250.000,voor de bouw van een school le betalen, als er voor 75.000, een redelijke school kan woi-den gemaakt." Koningin Wilhelminafonds doet een beroep op ons volk Het is thans ongeveer een jaar geleden, dat Prinses Wilhelmina het besluit heeft genomen om het als nationaal huldeblijk ingezamelde bedrag van ruim 2.000.000. te bestemmen voor de kankerbestrijding en dat kapitaal onder te brengen in de stich ting „Koningin Wilhelminafonds". Het kapitaal van het fonds maakt het mogelijk tal van voorzieningen te treffen, welke tot nu toe door gebrek aan geldmid delen achterwege moesten blijven. Echter zullen grote bedragen nodig zijn voor uit breiding van verpleegruimte, voor inrich ting van laboratoria, voor vernieuwing en uitbreiding van apparatuur, voor opleiding van specialisten, voor onderzoekingen en voor tal van andere middelen, welke drin gend aandacht vragen. Voor al deze uit gaven zal het beschikbare kapitaal niet vol doende zijn. Het fonds zal jaarlijks moeten worden voorzien van nieuwe middelen. Om dit doel te bereiken is een aan de stichting gelijknamige vereniging opgericht. Deze vereniging wil trachten de grote belangstel ling welke bij het Nederlandse volk voor de kankerbestrijding bestaat, te organiseren en om te zetten in een voortdurende steun. Ieder jaar sterven ruim 12.000 Neder landers aan kanker en andere gezwellen, ieder jaar worden 18.000 a 19.000 nieuwe gevallen geconstateerd, ieder jaar moet ruim 2.500.000.worden uitgegeven voor verpleging van lijders aan kanker en an dere gezwellen in ziekenhuizen. De vereniging „Koningin Wilhelmina fonds" doet een beroep op alle Nederlanders en op alle in Nederland gevestigde onder nemingen om steun te verlenen aan de be strijding van deze ziekten, door toe te tre den als lid der vereniging (minimum con tributie 2.50 per jaar) of door de vereni ging schenkingen te doen. Het bureau van het „Koningin Wilhel minafonds" is gevestigd Singel 453 te Am sterdam. Het gironummer is 26.000. Bouw van 2000 scholen „Vandaar dat wij thans bezig zijn proe ven te nemen met scholenbouw, volgens een montagesysteem uitgevoerd. De eerste montage-school wordt thans in Zuilen bij Utrecht gebouwd. Wanneer deze proeven slagen, zullen in de toekomst grote aan tallen scholen volgens dit montagesysteem woren gebouwd, vooral omdat wij hierdoor de bouwkosten kunnen drukken tot 12.000,per klaslokaal. Gelukkig is al gebleken, dat de traditionele bouw thans ook in staat is scholen tegen deze bouwprijs af te leveren. Het element concurrentie speelt zijn rol. In industrie en andere bouw blijken de meeste inschrijvingen trouwens al 15 percent beneden de begrotingen te liggen". Het programma voor het jaar 1950 om vat de bouw van 40.000 woningen, waar voor een bedrag van 480 millioen gulden op de begroting is uitgetrokken, 32.000 slechts zijn in het bouwvolume opgenomen. Van de resterende 8000 hoopt minister In 't Veldt, dat er 3000 zullen worden gebouwd door particulieren die gebruik wensen te maken van de regeling „vrij" te kunnen bouwen, zonder bijdrage van het Rijk. De industrie, krijgt in het kader van het industralisatie-schema van de minister van Economische Zaken het volle pond. Er is voor het komende jaar 300 millioen uitgetrokken en dit wordt voldoende ge acht. De minister besloot: Wanneer die grote bevolkingspiek in 1959 de lagere school verlaten heeft en men dus theoretisch zou kunnen stellen, dat er scholen leeg zouden komen te staan, hopen we dat de onderwijsvernieuwing zo ver is, dat men. kan gaan rekenen met 24 kin deren per klas, in plaats van met 48 kinderen, zoals het. in de topjaren on getwijfeld zal zijn. De continuïteit in de scholenbouw blijft dus evenzeer gehandhaafd, temeer daar het tegen die tijd nodig zal zijn een aantal ver ouderde scholen op te ruimen". Vangstberichten uit zee Nacht van 10 op 11 November Uit halve vleet: KW 83 met 45 k.; KW 48 met 90 k.: KW 78 met 55 k.: KW 147 met 120 k.; KW 138 met 70 k.; KW 25 met 40 k.; KW 6 met 70 k.; IJM 75 met 80 k.; KW 110 met 85 k.; KW 15 met 70 k.; KW 50 met 35 k.; KW 175 met 120 k.; KW 45 met 60 k.; KW 130 met 60 k.; KW 65 met 55 k.; KW 227 met 10 k.; KW 86 met 100 k.; KW 39 met 60 k.; KW 73 met 20 k.; KW 14 met 170 k.: KW 140 met 170 k.; KW 123 met 100 k.; KW 37 met 60 k.; KW 56 met 80 k.; IJM 268 met 34 k.; KW 44 met 30 k. uit 20 netten; KW 85 met 70 k. uit 50 netten; KW 151 met 7 k. uit 40 netten: KW 163 met 120 k. uit 20 netten; KW 129 met 80 k. uit 25 netten; KW 54 met 50 k. nog 20 netten halen; KW 47 met 70 k. nog 15 netten halen; KW 170 met 8 k. nog 40 netten halen: KW 22 met 220 k. nog 28 netten halen; KW 68 met 60 k. nog 20 netten halen; KW 161 met 100 k. nog 12 netten halen: KW 144 met 60 k. uit 60 netten: KW 38 met 90 k. uit 60 net ten; KW 29 met 40 k. uit 20 netten; KW 20 met 20 k. uit 30 netten; KW 33 met 130 k. uit 40 netten; KW 23 met 70 k. uit 40 netten; IJM 74 met 30 k. uit 35 netten. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 45 kantjes Scheveningen: 40 kantjes Katwijk: 75 kantjes BINNENGEKOMEN EN UITGEVAREN VISSERSSCHEPEN Binnengekomen te IJmuiden 11 November: IJM 15 Cornelis, rederij Cornelis Bart, met vis, vertrokken 1 November. IJM 21 Jacoba, rederij de Daad, met vis, vertrokken 29 October. Naar zee vertrokken 11 November: IJM 19 Adelante. IJM 43 Simon de Danser. Haringdrijfnetvisserij: KW 16 met 500 k. steurharing; KW 19 met 442 k. steurharing en 680 k. verse haring; SCH 36 met 600 k. verse haring; KW 32 geen vangst; KW 124 met 500 k. steurharing en 300 k. verse ha ring; KW 9 met 56 k. steurharing en 800 k. verse haring; SCH 393 met 600 k. verse haring en KW 159 met 800 k. verse haring. Heemskerk BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Maria T., d. van J. J. Koper en J. M. Nanna; Joanna C. M., d. van C. J. A. de Ruijter en E. Koper. ONDERTROUWD: N. Hollenberg en A. C. Welp. GETROUWD: J. Duinmeijer en J. Lensen; J. Hilberts en A. Stammes. Castricum BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Hendrik Theodorus. z. van H. Vos en C. J. Dobber, Mient 13; Hanny, d. van J. Baard en P. Bloem, Ruiterw. 43. ONDERTROUWD: Adrianus Scheerman te Castricum en Dieuwertje Geertruida Spil, Castricum; Martinus Houtenbos te Heiloo en Cornelia Maria Hollenberg te Castricum. GEHUWD: Adrianus Bakker, wonende te Castricum en Sara Hendrina Schermacher, wonende te Amsterdam; Adrianus Cornelis Vendel en Johanna Maria Schram, wonende beiden te Castricum. OVERLEDEN: Taeke Feenstra, oud 80 j., gehuwd met T. van der Woude, wonende te Velsen. Dr. Frederick Sody: Een auto met atoomkracht aandrijven is even dwaas als een noot onder een stoomhamer kraken Het atoom-tijdperk waarin de atoom energie gebruikt zal worden om alle voor komende karweitjes op te knappen en het mensdom een gemakkelijk leventje te ver schaffen, zal waarschijnlijk nooit komen en de man die dat zegt, dr. Frederick Sody, beschouwt zichzelf als de enige atoom-ge leerde ter wereld die niet onder regerings- contröle staat. Dr. Frederick Sody, die in 1921 de Nobel-prijs won, is een 71-jarige Britse geleerde die tot de eerste onderzoe kers van de atoom-kracht behoort en reeds in 1906 voorspelde dat zij gebruikt zou worden als oorlogswapen. Hij heeft thans in een interview met United Press ver klaard dat hij bezwaar maakte tegen de .degradatie" van de atoomkracht, die men wil „temmen" voor commerciële doel einden, instede haar te gebruiken in ge vallen waar haar ontzaglijke potentiëel zijns lelijke niet kent. „Men gebruikt ook geen dynamiet voor automobiel-motoren", bitste hij van achter zijn bureau, dat schuil ging onder stapels papier met berekeningen en reeksen for mules. „Maar wanneer je een berg wilt op blazen of de zee wilt binnenlaten in de woestijn, of een land de civiliserende in vloed van een uitgang naar zee wilt geven, gebruik dan de kracht van het atoom. Ver spil zijn energie niet om het te laten doen, wat andere brandstoffen beter en goedkoper kunnen. Een auto met atoomkracht aandrij ven is hetzelfde als een noot onder een stoomhamer kraken". Dr. Sody die zojuist een boek heeft ge publiceerd over de geschiedenis van de atoom-energie, gaf toe dat de Amerikanen er waarschijnlijk wel in zullen slagen een atoom-motor te construeren, doch hij meende dat deze slechts beperkte toepas sing zal vinden, in oorlogsschepen bijvoor beeld. De oude, maar uiterst kwieke geleerde die zijn atoom-experimenten begon toen hij in 1902 in een Londense rommelwinkel voor medische studenten twintig milligram ra dio-actief erts kocht voor 160 gulden, werd in 1921 door Rusland uitgenodigd om een uraniumvondst op het Pamir plateau bij het Himalaya-gebergte te onderzoeken. Hij weigerde omdat hij bang was dat hij nooit terug zou komen, maar kreeg later erts- monsters toegezonden, die door hem van buitengewoon slechte kwaliteit werden be vonden. Het is hem echter bekend dat Rusland momenteel over een voortreffe lijke vindplaats beschikt in Tsjechoslowa- kije, die even goed is als welke andere mijn dan ook. Dr. Sody waarschuwde voor de gevolgen van atoom-explosies op cle weersgesteld heid "van de wereld, die daardoor wel eens ingrijpend zou kunnen worden gewijzigd. Naar zijn mening maakt de Russische atoom-explosie de indruk van een „onge luk". De Russische geleerden werken onder grote politieke druk en het moet worden betwijfeld of zij zoals de Amerikanen erin geslaagd zijn, al het materiaal in de fractie van een seconde tot explosie te brengen. Hij vermeldde tenslotte nog dat vele ge leerden zich op het ogenblik bezig houden met het nog krachtiger maken van een atoom-explosie door zuurstof in helium om te zetten of door lithium te „breken". Hij betwijfelde echter of deze methode ooit ge perfectioneerd zal worden. Nederlandse onderscheiding voor Amerikaans generaal Heden overhandigde de ambassadeur E. N. van Kleffens op de Nederlandse ambas sade in Washington namens Koningin Juliana de Amerikaanse brigadier-generaal der mariniers Fred. S. RobiHard de ver sierselen van commandeur in de Neder landse Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. Robillard ontving de decoratie wegens het in 1945 verlenen van hulp bij de oplei- ding en uitrusting van Nederlandse mari niers en voor zijn ravitailleringswerk in 1947. Hij is hoofd van de administratie van de marinebasis te San Francisco. Instituut voor landbouw, techniek en rationalisatie Wegens de noodzakelijkheid, de ontwik keling van de rationalisatie in de land- en tuinbouw, zowel wat net tempo als de hier bij te bezigen middelen betreft, zoveel mo gelijk aan te passen bij de verschillende bedrijfstypen in ons land, heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening een stichting opgericht, waarin het onderzoek naar de toepassing van de uit eenlopende technische mogelijkheden en arbeidsmethoden alsmede de verbetering hiervan van overheidswege zal worden ge centraliseerd. De stichting zal onder de naam Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie te Wageningen worden gevestigd. De taak van het instituut is zowel het onderzoek naar de deugdelijkheid en ge schiktheid van technische hulpmiddelen voor de landbouw als het zelf ontwerpen, ontwikkelen en construeren van deze hulp middelen. De bevordering van de normali satie en standaardisatie van werktuigen en hulpmiddelen zal eveneens tot het terrein van werkzaamheden behoren. De bruik baarheid van de verscheidene technische middelen zal worden getoetst op de door het instituut te exploiteren proefboerde- rijen. Behalve in de vorm van publicaties zal het instituut zijn ervaringen ten goede doen komen aan de opleiding van studerenden aan de Landbouwhogeschool, door het geven van cursussen en door het houden van voordrachten. Tot directeur van het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie is be noemd ir. C. S. Knottnerus, hoofd van het bureau grondstoffen van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Voor een Luidspreker in dit blad behoeft u slechts weinig te betalen en u hebt er veel voordeel van. Een ideale combinatie. Mej. H. M. Hazevoet te Santpoort is aan de rijksuniversiteit te Leiden geslaagd voor het candidaatsexamen geneeskunde. Donderdagmorgen om kwart voor twaalf stak een zes en zestigjarige Haarlemmer op de Rijksstraatweg, ter hoogte van perceel 374, de weg over zonder op het verkeer te letten. Hij werd aangereden door een auto, komen de uit de richting Santpoort en liep een been breuk en vermoedelijk een schedelbasis- fractuur op. De aangeredene is naar het Sint Elisabeths Gasthuis overgebracht. Nooifgeda'!? Sps»!-.^ is cr. ver woestbaar en tevens zaam, bijzonder geschik; ais st *,®er" laascadeau öt' n'm- \®n s) \j U voo« de BABy Garantie van Israel aan pelgrims naar Jeruzalem De regering van Israel heelt bekend maakt dat zij, met het oog op de te v wachten bedevaarten naar de Heil^" Plaatsen in Palestina, alle maatregelen Si nemen en alle faciliteiten zal verlenen de pelgrims in staat te stellen onder T gunstigste omstandigheden het doel jtl hun Vrome reis te bereiken. Een ministers comité is samengesteld om deze kwestie t bestuderen en de maatregelen te treffp6 voor vereenvoudiging der formaliteiten voor de logiesgelegenheid en de voedin* der pelgrims. De regering van Israel verklaart in het bijzonder dat zij de pelgrims zal toestaan de grenslijnen te Jeruzalem zonder moei lijkheden te passeren in beide richtingen zonder onderscheid of de pelgrim eerst dé Arabische dan wel de Israëlische sent™ betreedt. uor Hersenontsteking door besmetting bij het melken Zestienjarige dochter van veehouder overleden Een veehouder uit Wons.bij Makkon zijn zoon en zijn zestienjarige dochter ziiii bij het melken besmet met koepokken. Het meisje dat niet was ingeënt heeft tenge volge van de besmetting met pokken een hersenontsteking gekregen en is over leden. Dat mensen door koeien met koepokken worden besmet komt wel vaker voor. Dat hersenontsteking hiervan het gevolg is, is echter een zeer grote zeldzaamheid. Ver tegenwoordigers van de Encephalitiscora- missie en van de Veeartsenijkundige Dienst in Friesland hebben een onderzoek inge steld. In plaats van kaarten. Heden werden wij verblijd met de geboorte van een dochter IJBERTHA R. de Boer G. de Boer-v. d. Oever IJmuiden, 10 Nov 1949. v. Spilbergenstraat 22. Tijd. Anthonius Ziekenhuis, kamer 24. Volop Winterjassen, Dezni- saisons, Tweed Doordraag- jassen, Regenjassen, Heren- cosluums en Plusfourspakjes RIJKSSTRAATWEG 39 t. o. Ludwinakerk. Goudvissen 55 cent. Ronde Viskommen f 1.Aquaria, Tropische vis, Visvoeders, Waterplanten. Bruggenkamp VELSERDUINWEG 197 t.o. zwembad „Herenduinen" Tel 4497. Kijk de advertentiepagi- nas door en gij ziet, hoe veel waarde de grootste zaken aan adverteren hechten. Geen wonder: niet in de laatste plaats hierdoor zijn zij groot geworden. En zij adverteren in dit blad. ZOEKT U EEN CADEAUTJE? Luxe dozen oud-Holl. Eau de Cologne - Boldoot Eau de Cologne - Parfum en Zeep - Parfum 4711. - Dit alles en nog veel meer vindt U in de geheel nieuw naar de eisen des tijds ingerichte DROGISTERIJ HET WITTE KRUIS D. DE GROOT Ass.-Apoth. TROMPSTRAAT 188 - TELEF. -4486 Aan leden van de „DE STORMVOGELS" Supporters-vereniging .Vertrek Zondag 12 uur, Kennemerplein Opgeven voor hedenavond 6 uur aan de bekende adressen. HET BESTUUR A.s. Zaterdag vanaf 9 uur begint onze Wij brengen U o.a. zolang de voorraad strekt Koppen en schotels 1.15, 1, 98 ct., 88 ct., 48 ct. Bekers, pracht modellen, 51 ct. en 25 cl. Diepe-, Platte- en Ontbijtborden. Nesten schalen, leuk model, slechts2,95 Theeserviezen, grote sortering, vanaf 11,70 Wastafelstellen slechts7,75 Ovale groenteschotels, wit, nu maar 0,69 Kamerpotten, wit,1,90 Eetserviezen, grote sortering, vanaf29,75 Leuke kop- en schotels met opschrift„1,35 Kinderbekers met oor 0,59 enz. enz U gaat dus even naar De Jager om voordelig serviesgoed te kopen. TROMPSTRAAT 66 Er wordt heel veel gevergd van onze iiets! Ons karretje moet dus in de eerste plaats solide zijn. Zie hier enige merken, die hun degelijkheid be wezen hebben. Vesting - Maxwell - Batavus - Union - Simplex e.a. Ook met trommelrem, drie- versnellingsnaaf en sport in alle kleuren. (Overlegt even met ons over de be taling). Willem Barendszstr. 21 IJmuiden - Tel. 6726 RIJSCHOOL REIJM OOK UW ADRES HAGELINGERWEG 134 - TEL. 8930 - SANTPOORT Erkend instructeur GEPROLONGEERD WEGENS ENORM SUCCES. Dit geldt voor alle landgenoten, inbegrepen afge zwaaide militairen. KLEIN MAAR DAPPER presenteert U een grote collectie, bestaande uit 3-delige Kamgaren costuums, in grijs, bruin, blauw, gelijk Maatwerk - 3-delige Kamgaren costuums in grote buikmaten - 2-delige Kam garen costuums - Prima winterjassen - Tweed jassen - Winterjassen - Gabardine regenjassen - Jongens winterjassen, in alle maten - Trench coat regenjassen - Broeken met elastiek en ceintuur. Op vertoon van deze advertentie krijgt iedere koper 3 procent korting. Dus allen naar het van ouüs vertrouwde adres KLEIM MAAR DAPPER GEN. BOTHASTRA \T 130 - TEL. 12417 b./d. Gen. Cronjéstraat - Haarlem-Noord. Doet Uw inkopen liefst in de morgenuren. Door de devaluatie stijgen de prijzen, neemt geen risico. Zoekt nu Uw horloge reeds uit en wij leggen het weg tot St. Nicolaas. Trompstraat 10-18 - IJmuiden-Oost - Telefoon 4938 Wegens de enorme vraag de vorige week naar onze Fondant-borstplaat geven wij ook deze week nogmaals een halS pond voor 40 eent Verder zijn wij ruim voorzien var- Boterkoek, opge maakte Koek, Gevulde koeken, Kano's', Sprits- koeken, enz. ZONDAGS VAN 10—2 UUR GEOPEND. LAGERSTRAAT 13 - IJM.-O. - TELEFOON 5362 Boomkwekerij, dahlia- en vaste planten- cultuur Jsf. v. d. Grijn Kwekerij: Groene Laantje aan de Rijksweg tussen Beeckenstein en voormalig Rozenstein. Kantooradres: Kenncmerlaan 149. Tel. 5833 Bezoekt onze kwekerij wij hebben een grote voorraad bomen en blanten Voor Uw tuin vruchtbomen, rozen, sierheesters, coni feren en laanbomen. ZO JUIST ONTVANGEN een prachtcollecfie RADIO-ONTVANGAPPARATEN °zols Philips, Erres, Waldorp, Sierra enz., alsmede een mooie sortering Pick-ups en Automatische wis selaars. Voor een ieder bereikbaar, daar betaling geregeld kan worden met koper(s). Vert. B. KRAAIJ STEPHENSONSTRAAT 61 - IJMUIDEN - TEL. 4325 Wist U reeds dat wij een uitgebreide collectie DAMESHOEDEN hebben?-in nieuwste mo dellen, en zeer voordelig. Ook in Damesparapluies hebben wij een aardige sortering j. HOOGENS—HERMSE Trompstraat 32, IJmuiden Narcissestr. 29, Santpoort met ee"-tas van winterjas v aa, aan^ebt' kunt u Komt si of, met een

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 8