mooY LIWAFA r Beverwijk en Omstreken KöUD? Technisch Bureau ROMEIJN DE GROTE DAG NADERT De man Zaterdag 12 November 1949 Dalende prijzen op de groentemarkt Hot zachte najaarsweer zorgde er voor dat de groentemarkt nog voorzien was van een keur van najaarsgroenten. De hoge prijzen van vorige week waren voor de meeste producten aanmerkelijk gedaald, uitgezonderd de andijvie; hiervoor bestond meer vraag en er werd van 12-23 cent per kilo betaald. Prei was minder vlot te ver kopen, voor de goede kwaliteit werd nog tot 18 cent per kilo betaald, maar de derde kwaliteit draaide door. Spruiten gingen nog voor behoorlijke prijzen van de hand, namelijk van 45-97 cent per kilo. Bospeen is nog steeds ruim vertegenwoordigd, de eerste kwaliteit ging tot 21 cent per bos; waspeen noteerde in liet begin der week nog tot 23 cent per kilo, maar daalde hier na tot 15 cent per kilo. Seldery-knollen waren vlot te verkopen, met prijzen van 12-27 cent per stuk. Uien gingen nog tot 20 cent per kilo, er gaat veel weg voor export; winterpeen di*aaide rond de 10 cent per kilo. Tomaten komen er steeds minder, voor de eerste kwaliteit werd tot 95 cent per kilo betaald. Nu de druiven opraken, gaan de prijzen omhoog, er werd nog tot 1,35 per kilo betaald. De bloemenveiling De aanvoer op de bloemenveiling bestaat nu alleen uit chrysanten, uitgezonderd en kele bosjes freesia's. Voor de boschrysan- ten liepen de prijzen nogal uiteen, n.l. van 2185 cent per bos. De grootbloemigen zijn steeds in mooie partijen op de markt, de Blanche, Pulling, Choco's e.a. varieerden van 6-27 cent per stuk. Eiken blad komt nog steeds in grote par tijen op de markt; alhoewel de kwaliteit achteruit gaat, blijft de vraag groot. Freesia's, hoewel niet zo best van kwa liteit, brachten het nog tot 60 cent per bosje. Cyclamen-bloemen werden tot 45 cent per bosje verkocht. Het aanbod bij de potplanten blijft de laatste dagen gelijk, het zijn cyclamens, varens, kapsicums en enkele primula's die worden aangeboden. De cyclamen brachten het tot 1.50 per stuk, de overige „potten" gingen al naar gelang de kwaliteit van de hand. Ouderavond Noorderschool Op Donderdag 17 November wordt in de Openbare Lagere Noorderschool een ouderavond gegeven voor de ouders en voogden van de leerlingen. Het hoofd der Emmaschool de heer W. de Hoop zal enige wetenswaardigheden vertellen over „Het Buitengewoon Lager Onderwijs" dat bij vele mensen nog onbekend is. Vóór en na de vergadering zal er voor de ouders ge legenheid zijn om het werk der leerlingen van de Noorderschool te bezichtigen en te bespreken. B.D.C. II verliest van Stabiel Het tweede tiental van de Beverwijkse Damclub bond voor de competitie van de Haarlemse Dambond, in de bovenzaal van veilinggebouw „'t Centrum" de strijd aan met Stabiel I. Het is de Beverwijkers niet mogen ge lukken de overwinning in de wacht te sle pen. Zij verloren met 812, De gedetailleerde uitslagen luiden: L. Haver-J. A. Bakhuis 02; K. Kikke- J. Oosterling 1*~1; R. Conracli-Janssen 02; N. Vlaar-E. Zuiderduin 11; G. v. d, Outenaar-F. Hoek 11; A. v. Staaldui nen-P. de Kort 20; I-I. Engelhart-J. A. Buyck 02; J. C. H. Hagenaar-J. A. Kop pelman 11; W. de Smit-G. Zuiderman 1—1; F. Bakker-G. Kok 1—1. Verder werden weer een aantal wed strijden verspeeld voor de competitie om het clubkampioenschap van de Beverwijk- se Damclub. In de hoofdklasse heeft P. C. Bais door zijn overwinning op C. M. Snel de leiding genomen. Algemene Beverwijkse Culturele Commissie Men heeft ons verzocht er op te wijzen dat de Algemene Beverwijkse Culturele Commissie, of afgekort de A.B.C.C., niet verward mag worden met de A.B.C., de Arbeiders Bond (voor) Cultuur. Beide li chamen hebben inderdaad niets met elkaar uitstaande. Om nu verwarringen uit de wereld te helpen heeft de A.B.C.C. besloten haar programma's voortaan aan te kondi gen onder de volledige naam en niet meer de afkorting te gebruiken. Wij verzoeken de belanghebbende hier goede nota van te nemen. Vrijdenkers bijeen In het gebouwtje van „Nieuw Leven" aan de Baanstraat had de Vrijdenkersver eniging „De Dageraad", afdeling Bever wijk, Vrijdagavond een bijeenkomst be legd, welke werd geopend door de voor zitter de heer B. Roschar. Hierna behandelde de inleider de heer Jac. Rees het onderwerp: „Is er reden tot pessimisme?" op een thema van Hegel. „De geschiedenis voltrekt zich naar zijn nood wendigheid". Spreker was van mening dat er geen reden tot pessimisme aanwezig was omdat er voldoende regeneratievermo gen te bespeuren valt ten aanzien van het maatschappelijke gebeuren. Na de pauze werden verschillende aan de spreker gestelde vragen uitvoerig be antwoord. Speciale collectie GASHAARDEN BETALING IN OVERLEG. Zeestraat 34 - Beverwijk - Tel. 3537 DIRK HARTOGHDWARSSTRAAT 24 Uw adres voor ZAKENBEURZEN, GELDTASSEN, PORTEMONNAIES, enz. (Adv.) Wasmachinesf 198.tot f 434. Wringers f 39.tot f 56. Wringerbokken f 13.85 Onderdelen Stofzuigers f 80.— tot f 150.— Strijkbouten f 12.— tot f 20. Straalkachels f 9.— tot f 22. VELSERDUINWEG 173 vlak bij zwembad Heerenduinen Tel. 4402 Reparaties snel en billijk. Familie-avond A.N.M.B. De afdeling Beverwijk van de Alge mene Nederlandse Metaalbewerkers Bond heeft Vrijdagavond in het Kennemer Thea ter een bijeenkomst belegd, waarbij de heer J. Honig het openingswoord sprak en mededeelde dat het na vijf jaar, nu de bond circa 70.000 leden telt, gewenst was de balans op te maken. Vervolgens voerde de heer Cuperus, lid van het hoofdbestuur, het woord. Hij constateerde dat de op bouw nog lang niet voltooid is maar dat Nederland in vergelijking met andere lan den niet ontevreden mag zijn. Ook ver heugde het spreker dat de vakbeweging zulk een belangrijke plaats inneemt. Ver der vond spreker het jammer dat de ver gaderingen van de vakverenigingen in het algemeen slecht worden bezocht en dat de thuisblijvers dan dikwijls later nog met critiek komen. Spreker besloot zijn uitvoerig betoog met een beroep op de jongeren, om ervoor te zorgen dat zij politiek geschoold worden om mede te werken aan het ideaal, een betere en vrije wereld op te bouwen. Na de toespraak bleef men geruime tijd bijeen en zorgde het gezelschap van Ger Lindenberg ervoor dat men zich prettig amuseerde. Lofwaardig initiatief van Beverwijks Drankweercomité Het Beverwijks drankweercomité had het initiatief genomen om voor een harer leden die al enige jaren ziek is en niet meer in staat om te lopen, een ziekenwandelwagen aan te schaffen. Deze actie had zoveel suc ces dat reeds na twee maanden het vereiste bedrag bijeen was, zodat Donderdagmid dag aan de bekende geheelonthoudersstrij der, de heer J. Sluis, Kees Delfsweg 56, een wagen met plaid en dekkleed en voor in huis een rolstoel kon worden aangeboden. De heer Sluis was door dit blijk van medeleven zeer ontroerd. KLAVERJASSERS SCHUDDEN DE KAARTEN. In de afgelopen week hebben de wed strijden voor de competitie van de Klaver- jas-Federatie Midden-Kennemerland weer voortgang gevonden. De uitslagen luidden: Klasse A: BellevueAnimo 2-0, De Nolle Scheiwijck uitgest., De Strandmeeuwen De Viersprong 0-2, De Vriendschap vrij. De ViersprongDe Vriendschap 2-0, Ani moDe Nolle 0-2, De Strandmeeuwen Bellevue 0-2, Scheiwijck vrij. Klasse B: De NolleBellevue 2-0, De StrandmeeuwenDe Viersprong 0-2, De Vriendschap vrij. De ViersprongDe Vriendschap 2-0, De StrandmeeuwenBel levue 0-2, De Nolle vrij. TWEEDE FILMAVOND. Donderdag 17 November vertoont de Algemene Beverwijkse Culturele Commis sie zijn tweede film „Het huis der verloren kinderen". Indoor-training D.E.M. De athletïek-afdeling van de sportvere niging DEM te Beverwijk begint óp Dins dag 15 November met de indoor-training in het gymnastieklokaal van de R.K. ULO-school aan de Kees Delftsweg te Beverwijk. Koos uw konijn het hazenpad? Over de volgende vqorwerpen zijn da gelijks van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur, met uizondering van Zaterdagmiddag en Zondag inlichtingen te verkrijgen -op het hoofdbureau van politie. Alpinomuts, zakmes, riem, biljet van 10 nikkelen doosje, paar wanten, dames- polshorloge, hondenhalsriem, ceintuur, portemonnaie, handschoen, rozenkrans, bos sleutels, dasje bril, auto-antenne, hond paar handschoenen, kinderfietsje, tabaks zak, windjack, babyfoto, kindertasje, ta baksdoos, meisjesjurk, sjaal, mondorgel, 6 biljetten van 10, konijn, paar sokken, paar schoenen, biljet van 2,50, zakdoek, damesrijwiel, 4 potloden, kinderpet, akten- tas, pantoffel cardankoppeling. Heemskerk Filmavond Als bewijs van zijn erkentelijkheid voor de bij zijn verjaardag ondervonden belang stelling heeft de directeur van de Maria- congregatie voor de leden de film „Jody en het Hertenjong" laten draaien. De avond had Vrijdag plaats in het Marquette-the- ater. Tuinbouw-studieclub vergaderde De Tuinbouw-studieclub „Heemskerk Vooruit", hield Vrijdagavond in café d'Oranjeboom een vergadering, waarbij de heer N. de Ruiter, voorzitter, over kunst- mest-problemen sprak. Na zijn medede lingen spoorde de heer J. Mulder allen aan om een cursus van bedrijfsleer en econo mie te gaan volgen, waarna de oprichting van een boekenverzameling, die het tuin dersvak aangaat, besproken werd. De heer J. Vendel hield een causerie over de „Lopsnuittor" een kever die de aard beien aantast en ziekte veroorzaakt. De ziekte komt hoofdzakelijk voor op zware grond en is zeer moeilijk te ontdekken, doch een doffe tint aan de plant verraadt haar. De larf en de kever leven in de grond, het geen hun ontdekking zeer bemoeilijkt. Ver der behandelde spreker verschillende be strijdingsmiddelen. waarbij hij onder an dere noemde H.C.H. en D.D.T. Hierna volgde een onderlinge bespreking van vele tuindersaangelegenheden, waar mede men thans in de practijk te maken heeft. Het élftal van ADO '20 Zondag zal ADO '20 de strijd aanbinden tegen Succes met het volgende elftal: ach ter: Beentjes, Vrenegoor en Welboren; midden: Welp, J. Dirks en de Ruyter; voor: Voormeer, C. Dirks, Dam, Nijman en Th. de Wit. Nieuwe woningen Aannemer Smit uit Beverwijk is als laagste inschrijver de bouw van 9 woon huizen, waaronder zeven duplex-wonin- geit opgedragen. Aanstaande Maandag zul len de werkzaamheden beginnen. St. Maarten viering Ook in Heemskerk trokken Vrijdag avond honderden kinderen met lampions, lantaarns en uitgeholde suikerbieten langs de straten. Zij zongen op pittige en vrolijke wijze huis aan huis hun Sinte-Maarten- liedjes. Het was jammer, dat het weer niet medewerkte, doch daar trokken de kinderen zich weinig van aan, opgewekt gingen zij verder en als ze wat in hun „bedelzak" hadden gekregen, vertrokken zij weer dankbaar naar het volgende adres. Het feest van deze Heilige is ook dit jaar weer op prettige wijze herdacht. Uitslag Bridge-drive In het café van de heer Damave werd een bridge-drive gehouden, de uitslag was als volgt: 1. Heer en mevrouw v. d. Lee 61 p.; 2. Dr. Dikkenbergheer Hoope 67 Va Pk 3. heer en mevrouw v. d. Ploeg 71 p.: 4. heer en mevrouw v. d. Wel 74 p.; 5. heer Koop heer Groot 75Va Pk 6. heer en mevrouw Muijen 78 p.: 7. heer Klesserheer Schaafs- ma 78% Pk 8. heer Damaveheer Adxi- chem 80"VA p.; 9. heer v. d. Welheer Com mandeur 81 p.; 10. heer Koopmanheer de Vries 84 p.; 11. heer en mevrouw Spijker 851/2 P-; 12. heer Hennemanheer Corne- lisse 87 p. K.A.V! BIJEENKOMST Voor de Katholieke Arbeiders Vrouwen, afdeling Heemskerk, zal Vi-ijdag 18 No vember mej. Stringa, hoofdbestuurster der K.A.V. komen spreken. De avond zal plaats hebben in het K.S.A.-gebouw aan de Deutz- straat. PROPAGANDA-AVOND STEUN WETTIG GEZAG Onder voorzitterschap van burgemeester Nielen zal Maandag 21 November in het Marquettte-theater een propaganda-avond plaats hebben van „Steun Wettig Gezag". Oud-kapelaan Huijboom zal een rede hou den, waarnaast enkele verzetsfilms ge draaid zullen worden. Castricum Scherp uurrecord van liter Catso Gisteren zijn op het Zanclvoortse cir cuit onder auspiciën van de K.N.A.C. voor het eerst nationale uurrecords gevestigd. Als eerste van de vier wagens, die een po ging zouden doen, kwam een 750 cc „Minor" bestuurd door G. Hoogeveen uit Haarlem aan de start. Het kleine Tsjechische wa gentje voortreffelijk door zijn jonge be stuurder gereden, stelde in zijn klasse een vrij scherp uurrecord van 87 km per uur. Als tweede wagen kwam de Oranje 1% liter Gatso op de baan. Dit Nederlandse product op een 1% liter Fiatchassis met een door J. Apers ontworpen stroomlijn-carrosserie toonde nu duidelijk zijn capaciteiten. Met de regelmaat van een uurwerk draaide M. Gatsonides zijn rondjes binnen de 21/2 mi- nuift en wat gehoopt werd, gebeurde. De Gatso vestigde het record op 101.9 km per uur. Zijn snelste ronde reed hij met 104 km per uur. Als derde startte een Citroën, die kenne lijk niet voldoende was voorbereid, maakte er een uur-gemiddelde van 93,1 km mee. Als laatste startte de 4% liter Gatso met K. Barendregt, die er 104,4 km gemiddeld uit haalde. Op de foto ziet men van links naar rechts de 4,5 liter Gatso van de bekende rijder de heer K. Barendregt, de twee liter Citroën van de heer Ten Hove, de 1,5 liter Gatso die gereden werd door de heer M. Gatsonides en de 750 cc Minor van de heer G. Hooge veen. Agenda voor Beverwijk Kennemer Theater,' 7 en 9.15 uur: Gif tige lippen. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: De onsterfelijke wals. W.B. Theater, 8 uur: Vlammende wouden. Corso Theater (Cas tricum), 7.15 en 9.30 uur: Berlin Express. ZONDAG 13 NOVEMBER Kennemer Theater 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Giftige lippen. Luxor Theater, 2.15 en 4.30 uur: Calcut ta, 7 en 9.15 uur De onsterfelijke wals. W. B. Theater, 2.30, 4.30 en 8 uur: Vlam mende wouden. Corco Theater, (Castricum), 2 en 4.15 uur: Het begon in de Pullman, 8 uur: Ber lin Express. MAANDAG 14 NOVEMBER Kennemer Theater, 7 en 9 uur: Giftige lipen. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: De onster felijke wals. W. B. Theater, 8 uur: Vlammende wou den. Corso Theater, (Castricum), 8 uur: Het begon in de Pullman. Bridgeclub „Bricas" De uitslag van de zesde drive die 8 No vember gehouden is luidden: 1 Van Kleef - Kossen 159 p., 2 De Jong-Peys 154 p., 3 v. d. Woord-v. d. Woude 148 p., 4 Bakker- Mol 140%, 5 M. v. Morelis-M. v. Zonjee 139, 6 P. Lute-N.N. 139, 7 Fam. Keetbaas 1378 Koning-Schots 135%, 9 Mv. Bak- ker-Mv. Peters 133 9, 10 Gouma-Tiemstra 128% p., 11 Van Lunen-Zonjee 126% p., 12 Fam. v. d. Brink 126 p., 13 Raven- zwaai-Toepoel 126, 14 Bakker-Peters 123 p., 15 Bakker-Tromp 123 p., 16 G. Lute- B. Tromp 123 p., 17 Van Kluyve-Stein 118% p„ 18 Fam. Padt 116% P-, 19 Broksma-Wirtz 115 p„ 20 Mol-G. Peys 114 p„ 21 Fam. Offenberg' 111% p., 22 Klaatsse-Morelis 110%, 23 Kuy's-Mandjes 110%, 24 Steeman-Tiebie 99%. De stand na zes drives is: 1 Van Kleef- Kossen 953 p., 2 Bakker-Peters 842%, 3 De Jong-Peys 813%, 4 Bakker-Mol 810%, 5 Broksma-Scheerman 807, 6 Mv. Bakker- mv. Peters 805%, 7 Fam. Padt 798%, 8 Fam. v. d. Brink 783%, 9 G. Lute-B. Tromp 783%, 10 Kuys-Mandjes 781%, 11 Klaasse-Morelis 780%, 12 Van Lunen- Zonjee 780%, 13 v. d. Voort-v. d. Woude 779, 14 Bakker-C. Tromp 772%, 15 Gou- ma-Tienstra 767%, 16 Koning-Schats 766, 17 Mv. Morelis-mv. Zonjee 762, 18 Stee man-Tiebie 745, 19 Ravenzwaai-Toepoel 745, 20 Fam. Offenberg 737, 21 Fam. Keetbaas 732%, 22 p. Lute-N.N. 720%, 23 Mol-G. Peys 708, 24 Van Kluyve-Stein 704%. K.A.B.O. kwam bijeen De Katholieke Bond van Overheidsper soneel, afdeling Castricum hield Vrijdag avond een bijeenkomst in de „Harmonie", onder leiding van de heer Kleverlaan. De heer Spit, lid van het hoofdbestuur gaf een uiteenzetting over verschillende punten, waarvan de technische salarisher ziening en.de pensioen uitbetalingen de be langrijkste waren. Met betrekking tot het eerste punt bracht spreker de ontwikkeling van de salaris verbetering in herinnering. Aanvankelijk werden, toeslagen toegekend, die niet in de pensioengrondslag geïncorporeerd waren. Een andere grief was, dat, wanneer iemand bevorderd werd, hij op het salaris van de nieuwe groep kwam, dat direct boven het maximum van zijn oude groep lag. Er zal getracht worden met ingang van 1 Januari 1949 de bevorderden hun aantal dienstjaren uit de vorige groep te laten behouden. Dit werd vooral verzocht ten behoeve van de uodere leden, die hun maximum pen sioen niet konden halen. Na veel actie is de bond er in 'geslaagd de ontknikkïng van de lonen over de hele linie door te voeren. De tijdelijke toe lagen zijn in de grondslag geïncorporeerd. Bovendien worden de salarissen afgerond op hele guldens per week en per maand. „St. Thomas" boekt successen De damclub „St. Thomas" slaat in de 3e klasse van de N.D.B., kring Kennemerland lang geen slecht figuur. Met acht punten uit vier wedstrijden heeft zij de leiding. Maandag 21 November speelt de club in Haarlem tegen H.D.C. 4 en verwacht wordt dat „St. Thomas" wederom de zege zal be halen. Gevonden voorwerpen Gevonden: 1 portemonnaie met rozen krans, 1 sleuteltje, 1 beursje met inhoud. Verloren: zwart lederen portemonnaie, dames-armbandhorloge, heren-armband horloge. Inlichtingen iedere Dinsdag en Vrijdag tot 18 uur aan de politiepost, Dorpsstraat 1. Gezellige avond van de C R B De in hotel „De Rustende JaEer» - den gezellige avond van de cpt? Strancllopers" leverde de nermh, "^e een batig saldo van ongeveer f gfmeester bedrag kwam binnen door waarvoor de Castricumsè writorpr^Ze!J. zorgd hadden. "bekers ge. De zaal was te slecht bezet om ee stemming te krijgen. Bij vlagen wW6 wel, b.v. als de „Cubano's" hun 7^ et jes, begeleid door een gitaar ipn brachten of met de polonaise'waar re avond na het openingswoord van Jmee °e zitter begon. an de voor- Het erelid van de C.R.B., de w Veldhuizen sprak de aanwezigen ff dankte voor het hem aangeboden S.f maatschap. euu- De aanwezigen leerden de canon von Fühn" cn luisterden met belantM? °P. Dit naar de voordrachten van de heer v - Bovene: „Het Kerkhof" eQ n, R t: van Mietje". "Ue Bn*t Tussen de bedrijven door weid m op de muziek van een Castricumsê iïï? Ook is een familiecompetitie sehmSj Winnaars werden de heer Moens mei p., de heer Bouwhuis met 118 nnt juffrouw Wit met 115 punten, alle»?: maximum 140 punten. ht VOETBALELFTALLEN VOOR ZONDAG Vitesse speelt Zondag tegen HRC nil n Helder. Voor deze thuiswedstrijd zita ?K voorhoede enkele wijzigingen gekmt' doordat H. Eickhoff weer ïathifc' Vitesse zal met het volgende elftal schijnen: K. Zonneveld, d.: H. v Vel.»! W. de Wilde, m; Th. Tromp, A. HoSJ en J. Tool, m.: N. v. Weenen, A Valk h Eickhoff, F. Twisk en P. Duin, v CSV gaat naar Amsterdam omEner»»» te bekampen. Zij vertrekt met het'votoS. elftal: De Heer, d.; J. de Beurs en c S a.; A. Dokter. C. Boot en Klashorst A. v. Duyn Beumer, G. v. >t Hul, Kiij." laar en J. Gras, v. Bakkumer Buurtvereniging Op 14 en 15 November zal de Bakkumr Buurtbeweging in de zaal Borst een bon 1 avond geven. Op 4 December zal in dezelfde zaal een St. Nicolaasfeest gevierd worden door o. kinderen. ALS ER ZIEKEN ZIJN De medische dienst is voor Zondag sk volgt geregeld: Dr. Van Nievelt, Mient 33, telef. 354. Zr. De Wildt, Torenstraat 29, telef. 401. PREDIKBEURTEN Nederl. Herv. Gemeente, 10 uur: ds. L Cannegieter. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. J. Krüger. Hervormd Evangelische Gemeente, 10.45 uur: ds. S. Kranenburg uit Amsterdam in de Geref. Kerk. Wijk aan Zee COLLECTE VOOR BLINDENHULP De huis- en straatcollecte voor de stich ting „Christelijke Blindenhulp" heeft 57,38 opgebracht. MARKTBERICHTEN 11 November 1!.. Besommingen IJM 15 Cornelïs 6150. SCH 36 7830; SCH 399 KW 19 3450:1 KW 124 4180; KW 9 11.420; KW 2 7860; KW 159 HD 125 2730 KW 92 760; IJM 11 2440, Een VEM-trawler besomde f 11,700. Prjjzen Heilbot 2,60; tai'bot 2,101,70; gr, tong 2,40 —2,20; gr.m. tong 2,20—2,10; kl.m. tong 2,202; kl.m. tong I 1,80—1,65; kl.m. tong II 0,980,82, per kg. Tongschar 25; haring 14—10,50; makreel 138,30; haai 15; poon 73,60; kl. gul 12-10; wijting 11—3,30; gr. schelvis 48; midd. schelvis 38—36; kl. schelvis 21.18,50; kl. schelvis II 7,503.20; gr. schol 56,50; midd. schol 40—33; kl. schol 26,5021; schar 22—10, per 50 ku Kabeljauw 152118; koolvis 4340,50. por 125 kg. SCHEEPVAART IJMUIDEN. Vrijdag 11 November kwamen de haven van IJmuiden binnen: Bernhard V van Huil Salland van Euenos Aires. Lucas Bol Kotka. Titan van Port Said. Prinsengracht v. Kotka. Rijnstroom van Londen. Express v. Parijs. Watson Ferris van Swansea. Jupiter van Aalsborg. Grundborg Segret van Gelle. Rijnland van Hamburg. Erna van SundsvalL Surte van Londen. Vertrokken zijn: Diana naar Lissabon American Jurist n. Rotterdam. Texelstroom naar Manchester. Marie Maersk naai- Vene zuela. Belocian naar Montreal. Rössum r.5ar Abo. Adjudant naar Swansea. Resnova naar IJstadt. Vienti naar Newcastle. Valburg naar Newcastle. Fram naar IJstadt. Larik naar Delfzijl. Stad Arnhem naar Gdynia. Galium naar Rotterdam. Sambre naar Rotterdam. Een kou, een griep koorts en pijnen, drijft U uit door de kracht der genezing van SANAPIRIN Buisje 25 tabl. 40 et; 50 tabl. 75 ct (Adv.)' FEUILLETON die zijn geheugen verloor DOOR PATRICIA WENTWORTH Vertaald uit het Engels 14) In zijn blikken karretje arriveerde hij enige tijd later. Toen Katherine het aan hoorde komen, liep ze de gang in en stond klaar om hem binnen te laten. Ze had weer haar blauw-groene jurk aan. Toen ze zijn stap voor haar deur hoorde, open de ze deze. Hij bracht koude winterse lucht met zich mee en leis van vorst. De deur viel achter hem dicht en Katherine was in zijn armen. HOOFDSTUK VIII. Op de bewuste Woensdagmorgen begon juffrouw Jones ongeveer een half uur, voordat Admiraal Holden zou arriveren, haar werkgever moed in te spreken voor het onderhoud. In feite was ze niet meer juffrouw Jones, maar mevrouw Cyril Eversley. Ze waren de afgelopen Zaterdag in alle stilte getrouwd. Het feit had haar zelfverzekerdheid nog vergroot. Heus, er is werkelijk niets, waarover je je zenuwachtig behoeft te maken. Alles is prima in orde. Als hij moeilijk wordt, schuif je alles op meneer Davies. Je hoeft alleen maar te zeggen, dat hij de laatste tijd nogal tekort schoot, maar dat je hem niet wilde ontslaan na dertig jaren trouwe dienst. Dan vertel je over zijn plotselinge dood zes weken geleden en voeg je eraan toe, dat het nogal wat tijd kostte om een en ander, dat hij in wanorde achterliet, uit te zoeken. Als hij iets vraagt, waar je geen anwoord op weet, bel mij dan. Je kunt hem zeggen, dat ik de warboel uit gezocht heb. Cyril fronste. Ik kan me er maar niet mee verenigen. Ik vind het zeer onaan genaam en weinig fair tegenover de oude Davies. Ongeduldig antwoordde ze: Het komt niet buiten deze kamer. En wie onder vindt er schade van? Zeker de oude Davies niet meer! Maar hoe dan ook, je behoeft hem niet te noemen, tenzij de Admiraal moeilijk gaat doen. Als het werkelijk noodzakelijk wordt erover te beginnen, dan zal het juist een goede indruk maken, als je de schijn ophoudt, dat je er een beetje mee in zit. Loyaliteit ten opzichte van oude trouwe dienstknechten van de zaak, staat zeer sympathiek! Schei uit! zei hij op zo'n scherpe toon, dat ze hem verwonderd aankeek. Dan liep ze op hem toe en drukte een kus op z'n voorhoofd. Kom lieveling, kijk een beetje vrolijker. Het zal heus allemaal heel vlot verlopen, dat-zul je zien. Ze boog zich over naar de papieren, die voor hem lagen. Jij zegt eerst wat je te zeggen hebt, en dan laat je hem dit papier zien. Je praat niet over Davies, tenzij het strikt noodzakelijk is, en als je het gevoel krijgt, dat je er niet helemaal uitkomt, dan zeg je: Ik denk, dat juffrouw Jones dat wel zal weten, en dan druk je op de bel. Ze keek hem nog eens lachend aan en verliet dan het vertrek, om door een lange gang naar de kamer van Brett Eversley te gaan. Deze keek op, toen ze binnen kwam. Alles in orde? Ze haalde haar schouders 'op. Ik hoop 't. Hij is dood zenuwachtig. Brett trok zijn wenkbrauwen op. Nu, ik geloo'f wel, dat we allemaal blij zullen zijn, als dit onderhoud voorbij is. Zul je, erbij tegenwoordig zijn? Niet dadelijk. Dat is 't juist, wat ik even met je wil bespreken. Ik heb hem gezegd om mij te bellen, als er moeilijke vragen te beantwoorden zijn. Misschien is dat helemaal niet het geval, maar als de Admiraal al te diep op de zaak in wil gaan, dan zal het heel eenvoudig zijn, dat een van jullie voorstelt mij er even bij te halen. Het argument zal zijn, dat ik de warboel, die meneer Davies achterliet, in orde heb gebracht. Het zal n.l. heten, dat meneer Davies de laatste tijd niet meer honderd procent was en de zaak niet meer aankon. Brett lachte. Dat is een prachtoplos- sing. Ja, dat vond ik ook. Maar Cyril kan er zich niet goed mee verenigen. Nee, natuurlijk niet. Dat is écht Cyril! En daarom moet meneer Davies er buiten gelaten worden, tenzij het abso luut noodzakelijk, wordt hem te noemen. Vanzelfsprekend zou het helemaal geen kwaad kunnen, als jij terloops de opmer king plaatste, dat meneer Davies de laat ste tijd erg oud was geworden en met zijn werk begon te knoeien, terwijl Cyril dan zou kunnen doen alsof hij dit een pijnlijk punt vond en zijn oude trouwe bediende niet af wilde vallen. Alles bij elkaar zou dat precies de goede indruk maken. Op die manier zou het idee, dat meneer Davies de zaak in de war heeft gebracht, onop vallend gelanceerd zijn. Juist die houding van Cyril maakt dat de indruk, alsof wij opzettelijk de oude man van alles de schuld willen geven, volkomen wordt vermeden. Begrijp je wat ik bedoel? Brett keek haar aan met een wonder lijke uitdrukking in zijn donkere ogen. O ja, ik begx-ijp het volkomen. Nogal knap bedacht hè? Hij lachte. Het lijkt me verstandig om nooit kwade vriendjes met jou te worden. Ze glimlachte luchtig. Er is werke lijk geen reden om zenuwachtig te zijn. Wat dit onderhoud betreft, kan er een voudig niets mislopen. Ik heb dat Cyril ook gezegd. De moeilijkheid is echter, dat het niet altijd goed kan blijven gaan. Nie mand is helemaal safe, voordat jij met haar getrouwd bent. Hij duwde zijn stoel achteruit en stond op. Zijn handen hield hij in z'n zakken gestoken en er was een lach op zijn ge zicht. Zeg jij me dat? Natuurlijk zeg ik dat! Het is de volle waarheid. Wil jij dat ik met Katherine trouw? Mijn beste Brett, denk eens even goed na, je moét met haar trouwen! Stel, dat ze me niet hebben wil? Dan zul je haar tot andere gedach ten moeten brengen. Je hebt jezelf altijd onweerstaanbaar gevonden ten opzichte van vrouwen. Ik herinner me zoiets, dat je me vei'telde, dat je iédere vrouw kon krijgen, als je dat wilde. Wel, nu zul je met Katherine Eversley moeten trouwen, ofde gevangexxis ingaan, dat laat aan duidelijkheid, dunkt me, niets te wen sen ovex*. Gebruik al je charmes, waarop je zo prat gaat, en tracht iè'ts te bereiken bij haar. Want als ze iemand anders neemt, zal je ellende niet te overzien zijn, en zal ik de zaak niet meer voor je kun nen redden. Ik kan de Admiraal zand in de ogen strooien, maar niet een notaris, en dat ben ik ook niet van plan. Als Ka therine Eversley met iemand anders trouwt, zal haar echtgenoot willen weten, wat er van haar geld in de zaak is ge- wox'dexi, en je zult hem geen bevredigende verklaring kunnen geven. Ik heb dit alles niet aan Cyx'il gezegd, omdat hij er toch niets aan doen kan en het geen zin heeft hem onnodig bezorgd te maken. Maar ik zeg het jou wél, en het lijkt me het beste, dat je dadelijk alles in het werk gaat stellen. Meer heb ik je niet te zeggen, Brett HOOFDSTUK IX. De lunch vex'liep allerprettigst. In zijn opluchting over het goed verlopen onder houd, waarvoor hij zo benauwd was ge weest, overtrof Cyril zichzelf als charman te, hoffelijke en goed-gemanierde gastheer. Hij was blij, dat hij- zijn rol van ernstig zakenman momenteel kon laten varen, en in de rol van attente gastheer vdelde hij zich kennelijk beter thuis. Admiraal Hol den, die nooit een erg hoge dunk van hem gehad had, was aangenaam verrast door zijn verborgen kwaliteiten. De Admix'aal was in een opperbeste stemming hij was blij, dat hij weer hier kon zijn; blij, dat hij zich bij de Evers- ley's weer kon doen gelden, die natuurlijk gedacht hadden, dat hij 't niet zou halen (hij zou hun laten merken, dat hij er nog was!), en blij, dat hij alle oude plekjes in Londen weer kon bezoeken, waferbij hij als vanouds hevig schelden kon op deze „afschuwelijke, vuile" stad. Tenslotte '.vas liij bijzonder gelukkig Katherine weer te zien. Toen ze de hall van de club binnen kwam in haar blauwachtige jurk met een bontjas erover heen en haar handen in de zijne legde, terwijl ze hem een kus gaii kreeg zijn verweerde, oude gezicht ee kleur van plezier en dacht hij bij zk*®1-' Ze is het liefste meisje, dat ik ken; is geen ander met haar te vergelijken. Hij drukte haar handen bijna fijn hoorde haar zeggen; Dag lieve Bunny, u ziet eruit, ais» u zo van een reis om de wereld terug komt. Ik heb in bedden op veranda s legen, zei hij met een grinnik. Maar n had me tegen kunnen houden om vanmiddag aanwezig te zijn. Hierna verliep alles even prettig en Ze noemde hem Bunny sinds haar derjaren. Het deed hem enorm goed, ze hem nog steeds zo noemde. Ze een warm hartje, dacht hij, God zes haar, ze zag er jong en stralend gel uit, en hij had haar zaken in orde gem a Misschien was hij wel juist op"J bed uit gekomen, om haar bruiloft m vieren. Niemand zou daar geliikkiger_ zijn dan hij. Alleen was hij er nie maal zeker van, of Brett wel een g keuze was. Nee,_ werkelijk I"et;,"tussgi scheen van oordeel te zijn, dat het die twee al voor elkaar was, of m - geval binnenkort zou zijn, maar n zegd dat alles nog zeer geheim we houden. Hij begreep niet waaro nam zich voor er Katherine naar{e gen, om een en ander precies te J-jf komen. Waarom al die geheim*^ (Wordt venom

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 6