\igemene beschouwingen over de begroting zijn geëindigd Vernieuwing van de vissersvloot met Marshallgelden? Verliezen in Indonesië Zaterdag 12 November 1949 Velsen-Noord Zwaar programma voor „Watervliet" Do korfbalvereniging „Watervliet", die met haar eerste twaalftal in zes wedstrijden nog geen enkel verlic-spunt heeft geboekt, krijgt Zondag voor alle vijf de elftallen een zwaar programma te verwerken. Het eerste twaalftal gaat voor de tweede ontmoeting naar Amsterdam op bezoek bij Indo I, welke ploeg wellicht het eerste struikelblok voor de Velsenaren kan wor den. De groen-gelen hebben er echter zin in, ondanks het missen van Möhlman, getuige de stand van de kop: Watervliet 6 gesp. 6 gew., 12 pnt.; KVD 6 gesp., 4 gew., 8 pnt.: OBZB 6 gesp., 4 gew., S pnt,: Indo 6 gesp., 3 gew., 6 pnt. Watervliet I vertrekt met de dames C. Broeksma, T. Gieze, W. Jansen, M. v. d. Plas, J. v. Vught, R. Weymar en de heren R. Bergsma. M. v. d. Brink, J. Broeksma. H. Gieze, B. de Heer en R. Velthuys. Ook het tweede Watervliet-twaalftal trekt naar Amsterdam en ontmoet in de KNKB Blauw Wit 4, welke ploeg drie wedstrijden minder speelde dan Watervliet, dat uit 7 .wedstrijden 7 punten kreeg tegen Blauw Wit 2 punten. De mogelijkheid voor een zege is in handen van de dames D. Dubbel man, G. Kluft, S. Sanders, D. Schelling, H. Voerman, T. Waagmeester en de heren W. Berghuis, T. Heistra. E. v. Lange, M. Veer beek, F. Vos en A. de Vries. Watervliet 3 speelt thuis tegen Onder Ons I, met Oosterkwartier 4 de grootste concurrent, daar alle drie twaalftallen met 5 wedstrijden en 8 punten gelijk aan de kop staan van HKB II. Het zal dus spannen Zaterdagmiddag. Watervliet 4, dat de tweede plaats in neemt in HKB III na Oosthoek 3, ontvangt Plaarlem 3 en de adspiranten van Water vliet a spelen eveneens op eigen terrein tegen Oosterkwartier a. Drie voetbalwedstrijden voor „Noord" De voetbalcompetitie brengt voor Zondag alle drie Noord-Velser elftallen in het strijdperk, waar-bij „Kinheim" een semi- plaatselijke ontmoeting heeft met „Bever wijk" en de „Breesapers" een bezoek brengen aan Swift te Amsterdam. De geel-zwarten, die in de laatste ont moeting het stopperspilsysteem hebben los gelaten en met P. Rem als aanvallende spil tegen Schagen zulk een opmerkelijk succes hadden na een reeks betreurenswaardige nederlagen, zullen ook tegen „Beverwijk" aan de Aagtendijk dezelfde speelwijze handhaven. Het is althans vrijwel zeker, dat Rem v/eer van de partij is, zodat de opstel ling van Kinheim wordt: P. Keirsgieter; A. Paap en W. Groeneveld; C. de Boer, P. Rem en S. de Vries; J. v. d. Linden, H. Prinssen, A. Prinssen, J. H. v. d. Wateren en J. Starreveld. De „Breesapers", die in enkele wedstrij den wegens blessures incompleet waren, gaan nu weer voltallig hun geluk beproeven tegen Swift. Zij hebben thans weer de be schikking over Michel als rechtsbuiten, zo dat in deze belangrijke wedstrijd WB op haar sterkst is. WB vertrekt met: C. v. Veelen; R. Meyer en D. Schriemer; G. v. d. Veldt, M. Arisz en M. de Boer; N. Michel, H. Ver- swijveren, A. Both, P. Helder en P. Hooy- donk.,- IEV heeft nog steeds moeite een goede oplossing te vinden om nu eens een einde te kunnen maken aan het bijna voortdu rende verblijf op de onderste plaats. Voor de wedstrijd tegen ASV uit Amsterdam op „Watervliet" is het elftal weer eens belang rijk gewijzigd door Zoutman opnieuw als midvoor een kans te geven en verder Van Aalst weer op te stellen als linksbuiten, waarbij de midvoor Niesten naar de rechter vleugel is verhuisd en linksbuiten De Vries naar binnen. Schavemaker is hierdoor te ruggetrokken als rechtshalf. IEV komt uit met: W. v. Tunen; J. v. d. Vlies en W. Michel; J. Schavemaker, P. v. d. Berghe en S. Slotemaker; J. Niesten, C. Verkooyen, A. Zoutman, G. de Vries en f. H. v. Aalst. Opgewekte Sint Maarten-viering De elfde November, het feest van Sint Maarten, is in Velsen-Noord opgewekt ge vierd, ondanks de harde regen. Later klaarde het weer gelukkig op, zodat zeer veel kinderen aanwezig waren met hun kleurige lampions, mooi bewerkte schoendozen, uitgeholde suiker bieten en zelfs met van triplex vervaardig de „licht"attributen. Een zeer fraai stuk was een getrouwe nabootsing van de R.K. St. Josephkerk van „Noord", waarbij het licht door de kerkvensters naar buiten straalde. Waar verleden jaar reeds een grote vrij gevigheid van de bewoners kon worden vastgesteld, bleek deze dit jaar nog veel meer te zijn toegenomen. Zelfs lieten ver schillende bewoners het buitenlicht voor hun woningen branden om de kinderen er op attent te maken, dat hier „gegeven" werd. De bonloosheid van de snoep en andere eetbare zaken deed nu ook de winkeliers veel vrijgeviger zijn. Ook de slagers hadden pret in de levendige belangstelling voor hun zaken en verscheidene worsten werden door hen onder de jeugd verdeeld. Vele ouderen en moeders vergezelden te kinderen op hun Sint Maarten tocht, zodat geen wanklank het feest bedierf. Inderdaad is Sint Maarten, die alle kin deren tassen met snoep schonk, dit jaar op voorbeeldige wijze gevierd. Toneelavond van „Da'Costa" De buurtvereniging „Da Costa" biedt Vrij dag 18 November haar leden in het Kenne- mer Theater te Beverwijk een toneelavond aan met medewerking van de eigen toneel groep onder regie van de heer Paul van C-inkel. Opgevoerd wordt het toneelspel in drie bedrijven van Joh. van Eekelen en Jan Grosfeld „Eén, die niet geteld wordt". Er is dansen na met „The Rhythm Boys" en balleiding van de heer A. Dors. Agenda voor Veisen ZATERDAG 12 NOVEMBER Thalia, 7 en 9.15 uur: „Paniek in het waren huis". Rex, 6.45 en 9.15 uur: „Song of Schehe razade". ZONDAG 13 NOVEMBER Thalia, 3, 7 en 9.15 uur: Als Zaterdag. Rex, 3, 6.45 en 9.15 uur: Als Zaterdag. MAANDAG 14 NOVEMBER Thalia. 8 u.: „Een onvergetelijke melodie". Rex, 8 uur: Als Zondag. Patronaatsgeboiiw, 8 uur: A.N.B. Jubileum feestavond. Raadhuis, 1012 uur: Spreekuur Burge meester. Nieuwe nachfdienst- regeling voor de ponten De diensten der Velser stoomponten heb ben een wijziging ondei-gaan, die vooral voor liet verkeer des nachts van groot be lang is. Tot voor kort werd in de nachtelijke uren, nadat te elf uur 's avonds de tweede pont uit de vaart was genomen, veelal overgezet naar behoefte van de verkeersdrukte. Daar aan is nu een einde gekomen door een offi ciële vaste dienstregeling. Wanneer thans de tweede pont 's avonds te 23,20 uur van de Noordzijde van het Kanaal af uit de vaart wordt genomen, wordt een starre twintig minutendïenst onderhouden door de zogenaamde „nacht"-pont. Deze vertrekt (op de minuut af) om 23,20 uur van de Zuidzijde en vervolgens elke 20 minuten tot 's morgens 5,20 uur. Van de Noordzijde wordt van 's avonds 23,30 uur af om de twintig minuten naar de andere kant gevaren tot 's morgens 5,10 uur. Daarna wordt van tien minuten voor half zes af tot half zeven vlugger gevaren en nadat op laatstgenoemd tijdstip de tweede pont voor de dag in de vaart komt, wordt de overtocht normaal. Te half negen 's morgens wordt de derde pont ingelegd tot 's avonds half negen. Om twintig minu ten over elf eindigt dus ook de tweede pont haar vaartijd. Zoals gezegd wordt aan deze regeling streng de hand gehouden. Bij urgentie- gevallen, zoals voor doktoren op weg naar zieken, ziekenvervoer of brandweerdiensten wordt van de regeling afgeweken, echter met dien verstande dat direct na zulk een overtocht de vorenvermelde regeling weer in acht wordt genomen. Vergadering van de K.V.P. Trawler „Johc.nna" had moeilijkheden Het Zweedse stoomschip „Karskaer" heef' Vrijdagmorgen noodseinen opgevangen van het Nederlandse schip „Johanna" dat zich zeven mijlen ten Noorden van Casquet, een j eiland ten Westen van Cherbourg, bevond. Later meldde het Zweedse schip, dat het de „Johanna", een Nederlandse motortraw ler, had bereikt. De trawler had een mast gebroken. Er was een noodmast op het stuurhuis opgericht. Daar de „Johanna" buiten gevaar verkeerde heeft het Zweedse j schip de reis voortgezet. De sleepboot „Rode Zee" is op weg naar de trawler. TWEEDE KAMER Voordracht voor Raadsheer in de Hoge Raad (Van onze parlementaire redacteur). De Katholieke Volkspartij, afdeling Vel sen-Noord, welke Donderdagavond in de gymnastiekzaal van de R.K. Meisjesschool aan de Corverslaan in vergadering bijeen kwam, had volgens de voorzitter, de heer M. J. Vergouw, wel meer belangstelling mogen hebben, vooral daar in deze bijeen komst de candidaten voor de volgend jaar te houden verkiezingen voor de Provinciale Staten moesten worden aangewezen. De weinige aanwezigen konden zich vol ledig accoord verklaren met de aanwijzing tot candidaten van de heren P. J. van Groe ningen, die aftredend is; mr. H. M. J. To- nino, ir. J. M. v. d. Lans en J. Maas. In een duidelijk overzicht heeft de heer C. P. J. Maas een beeld gegeven van de „Geneeskundige verzorging in de huidige tijd", waarna de heer J. P. Nuyens als onderwerp behandelde: „Het belang van de Indische cultuur voor Nederland". Daar de heer G. N. Oorthuis door zeer drukke werkzaamheden voorlopig niet in staat is het afdelingssecretariaat van de KVP te behartigen, wordt dit thans tijdelijk waargenomen door de heer W. van der Bos. Intrede van ds. K. Zwitser te Oldemark De heer K. Zwitser, welke op 30 October jl. als hulpprediker afscheid^nam van de Nederlands Hervormde Gemeente van Vel- sen, zal morgen te Oldemark (Overijsel), waar hij tot predikant is beroepen, zijn in trede doen. De bevestiging van ds. Zwitser geschiedt door ds. Johs. Bronsgeest van Haarlem, voorheen Ned. Hervormd predikant te Velsen. Driehuis Crematie B. A. Bongers In het crematorium te Velsen had gis teren de verassing plaats van de overleden oud-voorzitter van Pulchri Studio, de kunstschilder B. A. Bongers. In de aula werd het woox*d gevoerd na mens Pulchri Studio door Wxbbo Hax*tman, die zijn waai'dering voor de overledexxe uitsprak en het omvangrijke oeuvre me moreerde dat Bongers tot stand bx*acht. Ir. C. van Drooge, directeur van de H.B.S. te Delft, heeft als collega van de overledene gesproken van de taak van de aesthetische opvoeding der jeugd van Delft, een taak die de verscheidene jaren lang serieus ten uitvoer bracht. Nadat George Robex-t Wagners compo- ;itie: Sag, welch wunderbare Traume had ingezet, daalde langzaam de kist. Een zoon van de heer Bongex-s dankte voor de betoonde belangstelling. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Trawlvissery Noordzee Vrijdag 28 October: stoomtrawler Bergen IJM 16; Petten IJM 49. Motortrawler Thorina IJM 33. Maandag 31 October: stoomtrawler Mary IJM 61: Norma Maria IJM 6; Prinses Bea trix IJM 17. Dinsdag 1 November: stoomtrawler De Hoop IJM 73. Woensdag 2 November: stoomtrawler Zee- landia IJM 38; Bloemendaal IJM 71. Motortrawler Shamrock IJM 129. Donderdag 3 November: stoomtrawler Assan Reis IJM 42; Flamingo IJM 25. Motortrawler Dirkje RO 53. Zaterdag 5 November: stoomtrawler Vios I IJM 24 Maandag 7 November: stoomtrawler Schoorl IJM 39. Motortrawler Medan IJM 57. Motorlogger Heemstede IJM 53; Verwach ting IJM 204; Wiron III IJM 221; Cornelis KW 24; De Verwachting KW 28; Elizabeth KW 64; Saturnus KW 69; Jan KW 84; Wil- lempje KW 89; Alida KW 91; De Vrouw Dirkje KW 104; Jacoba KW 107: Gebroeders KW 108; Petronella KW 125; De Vier Gezus ters KW 162; Gebroeders KW 166; Aleida KW 169. Dinsdag 8 November: stoomtrawler Suma tra IJM 62; Claes Compaen IJM 41; Viking- Bank IJM 183; En Avant IJM 8. Motortrawler Johannes Polderman IJM 20. Motorlogger Arie Nico KW 17. Stoomtrawler Haarlem IJM 9; Klaas Wij- ker IJM 85. Motortrawler Batavia IJM 99. Motorlogger Drie Gebroeders HD 79; Adjo- wico RO 9. Donderdag 10 November: stoomtrawler Simon de Danser IJM 43: Adelante IJM 19. Vrijdag 11 November: stoomtrawler Catha- rina Duyvis IJM 60; Limburgia IJM 54; Zwarte Zee IJM 94. Trawivisserij Barentszee Zaterdag 5 November: stoomtrawler Tzonne SCH 93. Woensdag 9 November: stoomtrawler Her man SCH 92. Hariiigdryfnetvissery Zaterdag 5 November: motorlogger Piet en Leendert Huibert KW 3; Noordzee KW 47; Scheveningen SCH 107. Maandag 7 November: motorlogger De Arend KW 7; Anna en Cornelia KW 14; Dirk KW 19; Orion KW 22: Wilhelmina I KW 25: Margrietha Maria KW 29; Machiel KW 33; Rijnmond I KW 42; Rijnmond III KW 44; Henk KW 56: Noordster KW 67; Huiberdina Gijsbertha KW 85; Kees KW 124: Wilhelmina II KW 138; Wilhelmina III KW Het algemeen begrotingsdebat ging Vrij dagmiddag als een nachtkaars uit. Eexi paar replieken, daarop een zeer korte du pliek van minister Drees en vervolgens een voor zijix doen ook uitei*mate beknopt ant woord in tweede instantie van minister Lieftinck. Toen was het ogenblik aange broken om de hoofdstukken Huis der Ko ningin; ministex-ie van Financiën; Natio nale Schuld en de Middelenwet onder de hamer te brengen. Dit kon de voorzitter doen zonder hoofdelijke stemming; alleen bij het eerste en laatste onderwerp lieten de communisten hun „tegen" aantekenen. De minister-president had geen aanlei ding om diep op enig bij de x*eplieken te berde gebracht punt in te gaan. Van wat hij zeide is alleen nog vermeldenswaard, dat hij opxiieuw onderstreepte, dat eigen lijk het kabinet het beste wordt omschre ven als een pi'ogramma-kabinet. Minister Lieftinck bleek bereid een coixcessie te doen. Hij deelde mede, bij nota van wijzi ging de in het bijzonder door de heren Schouten en Tilanus bestreden posten voor representatietoelagen ten behoeve van mi nisters door iets anders te zullen vervan gen. Vermoedelijk was hem inmiddels ge bleken, dat hij bij handhaving van die 147; Java KV/ 159: Everdina Jacomina KW 173; Karei Doorman KW 227. Dinsdag 8 November: stoomlogger Robert William KW 123. Motox-logger Gorredijk IJM 75; Coi'nelis de Boer Jr. IJM 268; Mr. Dirk Donker Cxu'tius KW 2; Fierman Eduard KW 5; Hubertha Gerarda KW 9; Margaretha en Maria KW 23; Margrietha Maria KW 29; Nederland VI KW 37; Helena KW 39; Rijnmond II KW 43: Rijn mond III KW 44; Neptunus KW 45; Cornelis Marinus KW 48; Jan KW 50; Volharding KW 65; Nelly Maria KW 70; Excelsior II KW 78; Zeezwaluw KW 83; Sumatra KW 86; Rijnmond V KW 110; De Vrouw Jacoba KW 122; Bali KW 129: Nederland VII KW 130; Voorwaarts KW 140; Katwijk III KW 161; Janna KW 163; Zeemeeuw KW 170; Karei Doorman KW 227; Scheveningeix SCH 107; Onderneming I SCH 140; Onderneming II SCH 160. Woensdag 9 November: motorlogger Martha IJM 74; Vertrouwen KW 6; Grietje KW 20; Sakina KW 32; Bertha KW 38; Annie KW 54; Albatros KW 68; Borneo KW 127: Wilhel mina V KW 144: Onderneming KW 175; Ka- rel Doorman KW 227; Willy SCH 7. Donderdag 10 November: motorlogger Piet exx Leendert Huibert KW 3: Noordzee KW 47; Elizabeth KW 49: Maria Jacoba KW 73; Voor uit KW 151. IJmuiden-Oost Bridgeclub „Dé Jump" Daar er voor „De Jump" deze week geen wedstrijden voor de Nedex-landse Bridge Bond te spelen waren, heeft men j.l. Woensdag weer eens een volledige prorqotie-degradatiewedstrxjd kunnen spe len. Voor het paar Amsing-v.d. Berg bleek het een moeilijke opgave om zich in de A-groep te handhaven: het moet weer de graderen. In de B-groep bleek het echt paar-De Groot het beste gespeeld te heb ben en bewees daarmee dat het toch wel in de A-groep thuis hoort. De uitslagen waren: A: 1 Ligthart-Wo- nink 32Va P-, 2 Jonker-Cleex-en 27 p., 3 Maarleveld-Kuiper 25% P-, 4 Weij-Breur 25 p., 5 dames Slaats-Rolloos 20 p„ 6 Mw. Breur-Slaats 19% P-. 7 Amsing-v. d. Berg 18% p. B: 1 Échtp. de Groot 55% p„ 2 en 3 Moot-Born 47 p. en de-Haas-Kramer 47 p., 4 v. d. Burg-v. Reeuwijk 41% p„ 5 Mw. Kramer-Baggerman 41 p„ 6 Laman- v. Pel 37 p„ 7 Dames de Haas-Kley 35% p., 8 Mw. Brouwer-Boon 31% p. IJmuiden GESLAAGDE KRUIDENIERSTER. Mevrouw J. van der Meer-Rooze uit IJmuiden behaalde dezer dagen te Alk maar het diploma vakbekwaamheid iix de kruideniersbranche. „Velsen" naar Amsterdam Velsen verschijnt as. Zondag in de strijd tegen W.M.S. in Amsterdam als volgt: Doel Demmers; achter Kuipers en Tromp: midden B. Tromp, v. Bugnum en Maarschalk; voor Braam. Kramer, Bak- kum, Hoogedijk en Wijker. Supporters maken de reis per autobus. Beverwijk Sint Maarten in Beverwijk Voox-afgegaan door de Beverwijkse Har monie en de Hoogoven-Harmonie hebben enige honderden kinderen uit Beverwijk Vx-ijdagavond de tx-aditionele St. Maarten optocht gehouden. Na afloop van de op tocht maakte de jeugd de gebruikelijke St. Maarten-gang langs de huizen. Verschei dene Beverwijkse winkeliers hadden prij zen beschikbaar gesteld voor de kinderen met de fraaiste lampion. Minister Mansholt zal de mogelijkheid daarvan nagaan Scherpe concurrentie op de markt voor visconserven In het Voorlopig Vex-slag der Tweede Kamer over de begi'oting van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening hebben vex-scheidene Kamerleden verklaard, dat in visserijkx'ingen grote ontevredenheid heerst over het gevoerde beleid. De prij- zenstop maakte het in het verleden aan de vissers onmogelijk om de nodige gelden te x-eserveren voor verbouw en nieuw bouw van zijn schepen. De minister heeft evenmin maatregelen getroffen om tot de nodige modernisering van de vissersvloot te geraken. De gevolgen zijn nu reeds te zien. Door de ovex*bevissing van de Noord zee kumien vele schippers wegens de hoge onkosten van hun verouderde schepen hun beroep niet uitoefenen op verder verwij- dex-de visgronden. Deze leden vreesden, dat hierdoor onherstelbare -schade aan de visserij wox-öt aangebracht. Wat denkt de minister te doen om dit gevaar af te wen den? zo vragen zij. Voorts vreesden deze leden, dat de Nederlandse visserij op weg is een een zijdige haringvisserij te worden. Hieraan zijn grote gevaren verbonden. In zijn Memorie van Antwoord heeft minister Mansholt thans verklaard dat hem tot dusvex-re niet is gebleken dat in visserij kringen grote ontevredenheid heerst over het gevoex'de beleid. Dat geen maatregelen werden getroffen om tot de nodige modernisering van de vissersvloot te geraken, meent de minister te moeten tegenspreken. Hij wijst er op, dat de Stichting Wederopbouw Kustvaart en Vissersvloot, afdeling Visserij, aan de georganiseerde bedxijfsgenoten van diver se scheepstypen tekeningen ter beoorde ling toezond. Ook werden vreemde valuta beschikbaar gesteld voor rederijen, die mede dank zij deze mogelijkheden in staat waren over te gaan tot uitbreiding of ver nieuwing van haar vloot. De minister is bereid na ie gaan of de mogelijkheden voor bijzondere crediet- voox-ziening, geboden uit Marshallgelden, kunnen worden gebezigd voor de vernieu wing van de vissersvloot. Dat het finan cieringsplan nog niet tot uitvoering kwam, vond ten dele zijn oorzaak in de onzekere toestand in het visserijbedrijf, dat voor de afzet van zijn product voor een gx*oot deel op het buitenland is aangewezen. Als tweede factor moet worden genoemd de nog niet vaststaande wijze, waarop het aanhangige wetsontwerp op de materiële oorlogsschade aan de gedupeerden zal tegemoet komen. De minister vindt niet voldoende aan leiding om gevolg te geven aan het verzoek van de Stichting van de Nederlandse Vis serij om over te gaan tot benoeming van een staatssecretaris voor de vissexijen. De verkoop van de door de regering in- gevoex'de IJslandse kabeljauwfilets op de binnenlandse markt stuit op ernstige moei lijkheden onder andere wegens de geringe vraag bij het publiek. Getracht wordt in het buitenland afzetmogelijkheden daarvoor te vinden. Hoewel de prijs van de Hollandse snelgevroren kabeljauw beneden de prijs van de IJslandse lag, moest import van IJslandse kabeljauwfilets geaccepteerd worden ten einde tevens het zozeer ge wenste vismeel van IJsland te kunnen ver krijgen. De kwaliteit van de IJslandse fi lets laat ïxiets te wensen. Het is aan de minister niet bekend, dat een zeer belangrijke buitenlandse order aan visconserven naar Noorwegen is ge gaan, omdat de prijs in Nederland te hoog zou zijn geweest. Index-daad is er een schex-pe concurrentie op de buitenlandse markt voor visconserven, doch in het al gemeen kan worden gezegd, dat de Neder landse visconservenindustrie, waarvan de productie steeds wordt vex-beterd, geen slecht figuur maakt bij de algemene bui tenlandse concurrentie. Binnenvisserij Het is juist dat dit jaar de optrekkende zalm door verontreinigd water, dat uit Duitsland kwam, aanzienlijk werd ge schaad. Tot nu toe kon de juiste oorzaak van deze vex-ontreiniging niet worden vast gesteld. Hierdoor was het niet mogelijk krachtig te protesteren, waarbij nog komt, dat inzake de verontreiniging van het Rijnwater geen internationale ovex-een- komst bestaat, op grond waarvan een aan vaardbaar protest mogelijk zou zijn. Wel is de aandacht van de betrokken instanties op deze aangelegenheid gevestigd. De aanvoer van aal en paling uit Dene marken exi Noorwegen en ook uit Zweden moet krachtens de met die landen gesloten handelsovereenkomsten in Nedex-land wor den toegestaan. Het is niet mogelijk om slechts dan, waxxneer hier te lande een ge- brek aan aal en paling zou bestaan, de in voer toe te staan. Wat het doorstromen van IJselmeerwater door Noordholland aangaat, verklaart de minister zich bereid ovei-leg te plegen xnet zijn ambtgenoot van Verkeer en Water staat om na te gaan of maatregelen kunnen worden getroffen, waardoor de visserij- belangen meer dan tot dusver worden be schermd. De wolhandkrab treedt hier en daar in zulke hoeveelheden op, dat ze in die wa teren bijna als een plaag voor de visserij kan wox-den beschouwd. Een afdoende be- stx-ijdingswijze werd tot dusver echter niet gevonden. posten de kous op de kop zou hebben. Naar ik in parlementaire kringen ver nam zal het er nu waarschijnlijk op neer komen, dat men de ministerssalarissen op 24000 per jaar gaat brengen en voorts dat met behulp van een wijziging van het Bezoldigingsbesluit de mogelijkheid zal worden geopend om het salaris van een secretaris-generaal te verhogen met een toelage, die meer dan 20 procent van het salaris zal bedx-agen. Deze functionarissen zullen dan van hun ambtelijke inkomens het bedrag, dat zij voor representatiedoel einden uitgeven, bij wijze van beroeps kosten mogen aftrekken van de som, waar over zij belasting te betalen hebben. Na tuurlijk zullen zij in dat geval aan de be lastingautoriteiten moeten kunnen aanto nen, dat het door hen afgetx-okkene inder daad voor representatie-uitgaven is of wordt gebruikt. Aan het begin van de vergadering heeft de Kamer de volgende voordracht opge maakt ter vervulling van de vacature in de Hoge Raad, ontstaan door het eervol ontslag, dat verleend is aan de raadsheer mr. G. van der Flier: 1. mr. M. A. van Rijn van Alkemade, x-aadsheer in het gerechts hof te 's-Gravenhage; 2. prof. mr. G. J. Wiarda, hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de rijksuniversiteit te Utrecht; 3. mr. F. M. Westerouen van Meeteren, advocaat en procureur te 's-Gra venhage en x-aadsheer-plaatsvervanger in het gerechtshof aldaar. DEN HAAG, 11 November. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerap porteerd: Koninklijke Landmacht. Gesneuveld 30 October 1949: soldaat H. J. Beverdaxn, afkomstig uit Almelo en soldaat G. Dijkstra afkomstig uit Wymbritseradeel (Fr.) Koninklijk Ned. Ind. Legei\ Gesneu veld 17 October 1949: Amb. soldaat le kl. Infie: K. Jachaoeboen; 17 October tijdens actie verdronken: Chin, soldaat 2e kl. An Kwee en Men. soldaat 2e kl. Infie: D. Warow. Alle drie afkomstig uit Indonesië. Veiling van huizen De uitslag van de veiling, Donderdag in het Notarishuis te Haarlem gehouden, is: Kogelstraat 6 zwart en i"ood, Haarlem, f 5250,F. H. v. Emmerik qq. Van Merlenstraat, Haarlem, 1150, W. J. Heeremans qq. Slaperdijk 106, Haarlem, 1800,J. W. G. Anschütz qq. Slaperdijk 116, Haarlem, 1550,J. W. G. Anschütz qq. Heemsteedse Dreef 240, Heemstede, 36.200—, J. H. Stoel qq. Leidsestraat 159, Haarlem, 2700,Th. Coene. Leidsestraat 163, Haarlem, 3175,—, J. W. Heuperman qq. Molenaarstraat 3, Haarlem, 6000,N. v. d. Kxiaap qq. Burgwal 60, Haarlem (opgehouden), f 5000,—. Orchideeënlaan 7, Heemstede, 5070, mevr. A. Brokken-Melgers. Acaciastraat 23, Haarlem, 4085,N.N. L. Wijngaardstraat 13, Haarlem, 1825,-, mr. B. E. van Tijn qq. Schotex'singel 53, Haarlem, 6050,mr. B. E. van Tijn qq. Schotersingel 121, Haarlem, 9800,H. Th. Fibbe qq. Grebberstraat 3, Haarlem, 3750,Th. Schaap. Brouwerstraat 65, Haarlem, 2355,J. Lucas qq. Acaciastraat 19, Haax-lem, ƒ4095,W. J. Heeremans. Roosveldstx-aat 22, Haarlem, 3465,H. Akex-sloot. Rozenoriëelstraat 50, Haarlem (opgehou den), 2000,—. Bos en Vaartstraat 31, Haarlem, 6150,-, C. J. J. Jacques qq. Tulpenstraat 47 zwart en rood, Haarlem, 2100,G. Postma qq. Wilhelminastraat 7, Haarlem, 13.000, J. P. v. d. Aardweg qq. Kleverpax-kweg 19, Haaxiem (niet ge veild). Mentawistraat 11, Haarlem (opgehou den), 5800,— Faillissementen Bij beschikking van de rechtbank te Haarlem is de op 11 Mei 1948 aan Hermina Johanna Nachbar, wonende te Zaandam, aldaar handelende aan de Zuiddijk 158 oxi- der de naam Boekhandel Nachbar, ver leende surséance van betaling ingetrokken. terwijl voornoemde Hermina Johanna Nachbar gelijktijdig in staat van faillisse ment is verklaard, met benoeming van mr. J. P. Petersen, tot rechter-commissaris en van mr. D. Aten, advocaat en procureur te Zaandam, tot curator. van Roberto Benzi is tien jaar en de zoon van een Italiaanse accordeonhandelaar. Toen Roberto vier jaar was deed hij voor de eerste keer van zich spreken door op een accordeon-toumooi een prijs in de wacht te slepen. Een jaar geleden begon hij te dirigerenen met succes. De kleine Roberto is nu door een Franse filmmaatschappij aangezocht in twee films te spelen. Op het ogenblik repeteert Roberto met het Philharmonisch orkest in de Royal Albert Hall te Londen, voor een concert dal Dinsdag aldaar zal worden gegeven. SCHEEPVAART HOLL. AFRIKA LljVrv Amstelkerk, 12 Nov. of 13 Nov. ver» Duala naar Lagos. Bloemfontein, 10 Nov. te Amsterdam Hamburg. an Congosti-oom, 10 Nov. te Antwerpen Amsterdam. Blommersdijk, 11 Nov. te Antweroen Amsterdam. Van Klipfontein, 9 Nov. van Beira naar Durw Meliskerk, 10 Nov. te Hambiirg v. RoUeM-i!' Nordpol. 10 Nov. v. Lobito n. Porto AmboiÜ!' Oranjefontein, 10 Nov. van Antwernen Southampton. naar Para, 7 Nov. van Lagos naar Port Gentil Streefkerk, 10 Nov. van Marseille n Gp«'„ kon. HOLL. llos Rijnland, 11 Nov. 17.00 u. te IJmuiden vJm grote Vaart Alchiba, 10 Nov. 400 m. Z.W. Kaap Verdisch eil. RotterdamBuenos Aires." 0 Algorab, RotterdamPorto Alegre 10 wiv van Recife. Almdijk, 10 Nov. van Hamburg te Rotterdam Alphacca, Buenos Aires 10 Nov. te New York Aludra, BahiaAntwerpen 10 Nov. Fernando Noronha. Alwaki, 11 Nov. van Antwerpen te R'dam Annenkerk. BrisbaneRotterdam iq v... 320 mijl W. Adelaide. Aldabi. RotterdamBuenos Aires 10 Nov u Montevideo. Arendsdijk, New YorkRio de Janeiro iv mijl Oost Kaap Hattex*as. Blitar, JavaRotterdam 10 Nov. op 100 miii W.Z.W. van Minikoy. Clavella (t)AbadanMombassa 10 Nov on 290 mijl Z. Kaap Guardafui. Cistula (t), 11 Nov. te Durban v. Singapore Congostroom, AmsterdamWest Afrika ij Nov. te Antwei-pen. Delfshaven, AntwerpenMontevideo ji Nov. te St. Vincent. Eendracht, AlexandriëMelilla 10 Nov. pass Algiers. Erinna (t), 11 Nov. van Miri naar Pladjoe Esso Amsterdam (t), 11 Nov. van Aruba te Vado verwacht. Farmsum, R'damItalië 10 Nov. te Savoua Gordias, 10 Nov. van Samos naar Izmir, Garoet, New YorkBatavia 11 Nov. jm te Djeddah. Gooiland, Buenos Aii-esAmsterdam 10 Nov pass. Fernando Noronha. Gouwe, OuluR'dam pass. 10 Nov. Borkum Helena, 10 Nov. van Maracaibo naar Curacao Hecuba, ParamariboAmsterdam pass. jj Nov. Azoren. Hersilïa, AntwerpenBarbados 10 Nov, Hestia, 10 Nov. pass. Southampton van Ant werpen naar Pointeau Pitre. Indrapoera, BataviaRotterdam pass. 10Nov. Malta. Japara (L), 9 Nov. te Port Swettenham. BataviaNew York. Java, MakassarAmsterdam 11 Nov. te Belawan. Joh. van Oldenbarnevelt, van Soerabaja 1] Nov. te Batavia verwacht, Jupiter, IzmirGibraltar 10 Nov. pass. Kaap Delgata. Jupiter, 10 Nov. te Gibraltar van Izmir. Klipfontein, 11 Nov. van Beira te Durban, Kelbergen, 10 Nov. van Casablanca te Vlaar- dingen. Kota Agoeng, 10 Nov. v. Batavia n. Soerabaja. Kota Baroe, 9 Nov. te Makassar. Kota Gede, 9 Nov. van Singapore 11 Nov. te Cheribon verwacht. Kota Inten, RotterdamBatavia pass. 10 Nov, St. John's eiland (Rode Zee). Linge, 9 Nov. van Rostock n. Helsingfors. Loosdrecht, 10 Nov. ïxog te Basrah. Luna, 10 Nov. van Genua naar Livorno. Lucita (t), 10 Nov. naar Coryton. Maasland, AmsterdamBuenos Aires 9 Nov. pass. Finisterre. Macoma (t), 12 Nov. van Mena el Ahmadite Grangemouth verw. Marken, RotterdamMelilla, 10 Nov. 19 uur Finisterre. Meerkerk, RotterdamJapan 10 Nov. te Manila. Melampus, 8 Nov. van Makasar naar Soerabaja. Mariekerk, JapanRotterdam 10 Nov. van Alexandrië naar Genua. Molenlcerk, JapanRotterdam 11 Nov. van Manilla. Nieuw Amsterdam. 9 Nov. van Rotterdam te Southampton. Noordwijk, 10 Nov. van Barcelona n. Sfax, Oberon, van Curagao 11 Nov. te Turkseiland, Ophir, 10 Nov. te Semarang van Batavia, Overijsel, New York Karachi 10 Nov. 20,00 uur Gibraltar. Ondina (t), 10 Nov. rede van Pladjoe v. Miri, Oranjefontein, 10 Nov. van Southampton n. Oost Afx-ika. Ovula (t), 10 Nov. anker bij Muntok, Pladjoe manilla. Papendrecht (t), SuezAbadan pass. 10 Nov. Ras Madraka. Plancius, 10 Nov. van Makassar n. Soeraoajs. Pr. Willem 3, TorontoMontreal 10 Nov. pass. Cornwall. Pr. Willem 5, 10 Nov. van Delfzijl n. Leixoes. Roepat, RotterdamSeydeny 10 Nov. van Alexandrië n. Port Said (verbetering). Rotti, 10 Nov. te Pladjoe van Soerabaja. Salatiga, RangoonBombay 10 Nov. 9 uur te Point Degalle. Samarinda, 13 Nov. te Soerabaja verw. Sarangan, te Batavia 8 Nov. vermoedelijk 11 Nov. naar Rotterdam. Salawati, 10 Nov. te Savona, v. New York. Samarinda, 10 Nov. van Tarakan, Sloterdijk, 10 Nov. van Batavia naar Soengei Gerong. Stad Dordrecht, 10 Nov. te Kiel Stettin- Rotterdam. Stad Haarlem, RotterdamItalië 11 Nov. pass. Gibraltar. Stanvac Benakat (t), 10 Nov. van Soerabaja naar Songei Gerong. Stanvac Talangakar (t), 11 Nov. te Tjuban van Songei Gerong. Stentor, 10 Nov. van Tunis naar Malta. Streefkerk, AmsterdamDar es Salaam 10 Nov. van Marseille. Sumatra, BataviaAmsterdam 375 mijl West van Minicoy. Swartenhondt, 10 Nov. van Parrepare naar Dongala. Slamat, JavaNew York 10 Nov. van Singa pore 12 Nov. te Kantang (Siam) verw. Tabinta. BataviaAmsterdam 9 Nov. op 2K mijl Z.O. Ceylon. Tabinta, BataviaAmsterdam 10 Nov. pas. Minikoy. Tasman, 10 Nov. van Belawan n. Singapore- Tjibesar, Makassar*Japan 10 Nov. pas Formosa. Tjipanas, 10 Nov. anker te Adelaide van Sydney. Tjisadane, JapanBuenos Aires 11 Nov. East London verw. v. Port Elisabeth. Van't Hoff, 8 Nov. v. N. Orleans—Kaaps ad, Van Ostade, 10 Nov. van Maracaibo tc Colon. Volendam, BataviaRotterdam 9 Nov. op 730 mijl O.Z.O. Kaap Guardafui, Van Riemsdijk, 10 Nov. van Batavia naar Singapore. Waingapoe, 11 Nov. te Batavia verw. van Soerabaja. Weltevreden. JavaNew York 10 Nov. 8,w uur van Suez. Westland, AmsterdamBuenos Aires 10 No*. te Monte Video. Winterswijk. 10 Nov. v. Saffi te V!aardin?er- IJssel, 10 Nov. te Hamburg v. Amsterdam. Zaan, 9 Nov. van Rotterdam te Koping- Zeeland (Lloyd). BombayAmsterdam pas Finisterre 10 Nov. Zuiderkruis, RotterdamJava 10 Nov. Guardafui. KLEINE VAART Audacia, 8 Nov. van Otterbacken te Skutskar. Bernissen, 8 Nov. van Swansea n. K'darn- Biervliet, 9 Nov. van Mantyluoto n. Rd®' Brem, 11 Nov. v.m. van Oporto te Row»* dam verwacht. Erdstaal, 8 Nov. nog te Piraeus, Ferocia, 9 Nov. van Gothenburg te Harkng Hast 1, 9 Nov. van Sunderland n. Rotterdam- Hast 4, 9 Nov. van Rouaan te Manchester. Ibis, 10 Nov. van Goole naar Rotterdam. Import, 11 Nov. v.m. van Rotterdam te DS"' bon verwacht. Koningshaven, 6 Nov. v. Valencia n. LonS Merwehaven, 6 Nov. van Valencia naar a Palma, 9 Nov. van Kalmar te FrederiKsta

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 8