Gerard v. Praag Fa. C. DE ROOY EN ZN. Beverwijk en Omstreken Dames- en Heren- BRILLEN ieh. IV!. Schmidt Vrijdag 18 November 1949 3 Twee tientallen van B.D.C. lijden een nederlaag Voor de competitie van de Haarlemse pambond hebben twee tientallen van de Beverwijkse Damclub Woensdagavond in ie bovenzaal van veilinggebouw ,,'t Cen- irum" de strijd aangebonden tegen twee Haarlemse tegenstanders. Het tweede Be verwijkse tiental verloor met 9-11 van V.K.D. I- het derde met 5-15 van Kijk Uit I. Het is jammer dat het derde tiental door deze nederlaag de kans om met het leiden de Kijk Uit gelijk te komen, voorbij heeft laten gaan. pe gedetailleerde uitslagen luidden: 8.D.C. IfV.K.D. I 9-11: L. HaverD. Rump KikkeM. Herben 1-1, R Conradi—C. Heesakkers 2-0, G. v. d. Waal -Th. Kok 0-2, G. v. d. OutenaarP. Hol- lenberg 1-1. H. EngelhartA. Andringa 0-2. J. G. H. HagenaarJ. v. Berkum 0-2, \V. de SmitT. H. v. Wort 1-1, F. Bakker A, Masteling 2-0, E. Reinhout Jr.P. Mul 1-1- B.D.C. IIIKijk Uit I 5-15: W. J. van Hattum—H. v. d. Linden 0-2, E. Reinkout Sr.—M. Heemskerk 0-2, G. Noordermeer J. L. Noble 0-2, J. van ZutphenD. Blader 24 W. v. d. ElzenH. Leuwener 0-2, A. Hofland—G. v. d. Klashorst 0-2, C. Dam tf.v. d. Heiden 0-2, B. NijmanF. Kraayen- jiage 1-1. G. Bakker Sr.P. van Nunen 0-2, W, de GraafJ. v.,d. Hogen 2-0. Verder vonden er nog enige wedstrijden plaats voor de wintercompetitie, met het volgende resultaat: Hoofdklasse: P. C. Bais -P. Smit. Derde klasse: D. van AsG. v. d. Waals afgebr. J. PommerelJ. Sams- iiuyzen 2-0. Vierde klasse: H. NijmanW. Horneker 2-0, A. RomeijnC. Reus 2-0, H. Adrichem—P. Winkelaar 2-0, L. Nijman G. Klaus 0-2, A. DuinL. Klein 2-0. Kamgaren Cheviot-costuums 2- en 3-delig Wintercompetitie „Sans Atout" De bridgeclub „Sans Atout" heeft Woens dagavond in het Witte Kruis badhuis aan de Baanstraat de voorwedstrijden voor de wintercompetitie weer voortgezet. De uitslagen luidden: Groep 7 tegen groep 5: 1. heer en mevrouw Vogelenzang 3914 mp. 2. heren Rijmerv. d. Wel 39 mp. 3. heren HoogeboomBerléé 36 mp. 4. he ren v. d. WalVan Groningen Jr. 33 mp. 5. heren v. d. LindeHoogeboom 2714 mp. 6. heren HilbertsDe Kruyf 27 mp. 7. heren Van Groningen Sr.Groot 27 mp. 8. me juffrouw Van Klaverenheer Oosterveen 23 mp. Groep 4 tegen groep 1: 1. heren Kok Van Dam 35 mp. 2. heren GrootPlooij 35 mp. 3. heren NijmanZoontjes 3414 mp. 4. heren SchellevisPeekei 34 mp. 5. heren Bos—Van Balen 31 mp. 6. dames Schaafs- ma—Rijmer 3014 mp. 6. dames Schaafscm ma—Rijmer 3014 mp. 7. mevrouw Tabak heer Biben 2814 mp. 8. heren Klesser Schaafsma 23 y2 mp. Groep 3 tegen groep 2:1. heren Tabak Hoogeboom 38 mp. 2. heren SrpuitBakker 37 mp. 3. heren Van ZonVan Zutphen 33 mp. 4. heren GeldermansKleine 3114 mp. 5. dames HamelSchaafsma 3014 mp. 6. heer en mevrouw Fris 30 mp. 7. heren Pools—De Vries 29 mp. 8. mevrouw Kok heer Nijman 23 mp. Groep 10 tegen groep 8: 1. heren Klesser -Zandbergen 39 mp. 2. heren v. cl. Berg Tuinman 36 mp. 3. heren KrabTabak 35 mp. 4. dames TandVan Essen 3314 mp. 5. heren BloemendaalHoogeboom 33 mp. 6. heer en mevrouw Stiemer 29 mp. 7. heer en mevrouw Thomas 25 mp. 8. heren Hoen -Kerkhof 2014 mp. VOOR, HET BEKERINGSWERK. In de Beverwijkse parochie van Onze Lieve Vrouw van Goede Raad, is een col lecte gehouden ten bate van het bekerings werk in Nederland. Hiervoor werd 521,52 opgehaald. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Harmina, d. van B. Mijn- neer en Zw. Boonstra; Adriana A., d. van H. J Niesten en J. W. Geys; Hendrik, z. van H. Chr. J. te Loo en W. A. M. van Dijk; Fran- ciscus, L. M., z. van P. J. Schelvis en J. G. de Boer; Anna M„ d. van P. Chr. de Jong en G. Heinsbroek; Marianne, d. van KI. Nooi en M. Boekei; Alida H„ d. van G. Tabak en H. G. de Vries; Johanna M. Cl., d. van C. De Prijcker en M- Fr. Rot; Willibrard I. M„ z. van G. J. Fr. Schaaper en A. M. Veldt; Jacobus J., z. van J. P. Zonneveld en G. G. Brusche; Maria Chr.. d. van P. van Buuren «i Niesje Winkel: Johannes A., z. van Chr. Duin en Chr. G Fleur. ONDERTROUWD: P. J. Molenaar en E. F. L Lindau; A. J. Buhre en M. Gerritsen; C. Mmncs en A. M. E. Kemper; L. J. Welagen en P.M. Hilbers. OVERLEDEN: M. P. Kocks, oud 77 j., gehuwd met G. Steffen; A. Dekker, oud 56 j.. v- P Botman: Mattheus P. Burger. ou° 6° i- gehuwd met C. J. Aerdenburg. GEHUWD: H. v. Mierle en C. de Vries; M. van der Klopster en M. Botman. Van de kinderen die nog aan St. Nicolaas geloven, zijn het juist de kleintjes die U in geen geval mag vergeten. Onze baby- annex speel goedzaak heeft 'n pracht sortering in poppen, beestjes, poppenwagens, wiegjes, enz. En niet te vergeten: de grote sor tering speelgoed van „Nooitgedacht". Komt U eens kijken. ^UJeeVb VOOR DE BABy Agemdla voor Beverwijk VRIJDAG 18 NOVEMBER. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Het ®®fsje van de Veenhoeve". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Don Juan" J*. B. Theater, 8 uur: „Red Canyon". Corso Theater (Castricum) 8 u.: „Opium" ZATERDAG 19 NOVEMBER. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Het ■fceisje van de Veenhoeve". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Don Juan' B. Theater, 8 uur: „Red Canyon". Corso Theater (Castricum), 7.15 en 9.30 ..Opium". „Het huis derverloren kinderen" Bij de filmvoorstelling van de Algemene Beverwijkse Culturele Commissie Donder dagavond in het Luxor Theater, sprak de heer J. P. Rijken het openingswoord. Spreker was, daar de eerste voorstelling geheel was uitverkocht, zeer tevreden over de belangstelling en hoopte dat bij de volgende filmvoorstelling tegen 1950 een evengrote belangstelling zal bestaan. Ver volgens gaf de heer Rijken een korte uit eenzetting van de werkzaamheden der Algemene Beverwijkse Culturele Commis sie. Voordat de hoofdfilm begon werd een tweetal korte filmpjes getiteld „Voor een betere toekomst" en „Grote stadsjongens", welke door de Amerikaanse ambassade beschikbaar gesteld waren, vertoond. Laatstgenoemd werkje gaf een suggestieve indruk van het Amerikaanse jeugdwerk. „Het huis cler verloren kinderen" de Franse hoofdfilm, herinnerde op enkele punten aan de bekende Amerikaanse rol prent „Jongensstad". Was het bij de Ame rikaanse film pater Flannegan, de man die zich het lot van de op het slechte pad gekomen jeugd aantrok, hier was het Jean Victor, de man, die zelf zijn jeugd in een verbeteringsgesticht heeft doorgebracht. Indachtig aan zijn eigen jeugd wil hij de jongens die hem later worden toever trouwd volgens een menswaardig systeem opvoeden. Als hij het nieuwe huis der „verloren" kinderen geopend heeft, wan trouwen de aan de harde tucht gewende jongens Jean Victor, aanvankelijk, wat tot gevolg heeft dat er muiterij uitbreekt, zodat de justitie huize „Carrèfour" laat sluiten en de jongens weer in de oude tuchtscholen worden teruggebracht. Jean Victor, die in deze muiterij slechts een uitlaat van oude, opgekropte haat ziet, is allerminst verslagen en laat de jongens bewijzen dat zij een betere behandeling waard zijn, waardoor „Carrèfour" her opend kan worden. De Algemene Beverwijkse Culturele Commissie heeft met deze film een goede keus gedaan. Klaproos-collecte De in Beverwijk gehouden Klaproos-col lecte heeft meer opgebracht dan vorig jaar. De opbrengst van deze collecte bedroeg 862,64. Winterjassen Tweedjassen Gabardines Regenjassen Egypt, katoen Verwaarloosde jeugd door de bril van een opvoeder Donderdagavond kwamen de leden der Beverwijkse Jonge Kerk in het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Schans bijeen. De voorzitter de heer J. Maurice sprak woorden van welkom, inzonderheid tot de heer F. van Velzen, directeur van het Rijksopvoedingsgesticht te Doetichem. De heer Van Velzen hield een causerie over de verwaarloosde jeugd. Uit zijn brede practische ervaring diepte de heer Van Velzen vele merkwaardige feiten op. Fei ten die er op wezen dat, indien de jongens die in hun jeugd op het verkeerde pad zijn door strakke en ervaren handen worden geleid, weer als volwaardigen in de maat schappij kunnen worden opgenomen. Dit werk kan onder andere gesteund worden door de collectes van het reclas- seringswerk. Er werd over dit actuele on derwerp breedvoerig van gedachten ge wisseld. De voorzitter dankte de spreker en deed hem de toezegging een boek te zullen sturen voor de bibliotheek van het opvoedingsgesticht. „Met een flitsje zonneschijn" Aangezien de toneelvoorstelling van de Haagse Komedie, welke oorspronkelijk op Woensdagavond was vastgesteld geen doorgang kon vinden, had het comité cabaret onder leiding van Willy v. Hemert uitgenodigd, Donderdagavond in het KSA gebouw te Beverwijk een voorstelling te komen geven. Willy v. Hemert en de zijnen hadden aan deze uitnodiging gehoor gegeven waar door het talrijke opgekomen publiek een avond aan beschaafd cabaret heeft be leefd. Het programma werd in een non stop tempo afgewerkt en de talrijke schets jes waarvan wij vooral „Groenland" en „De brandweerman" noemen vielen, ge tuige de hilariteit die ze bij het publiek verwekten, zeer in de smaak. De conférence was bij Willy v. Hemert in vertrouwde handen. Maters-mensen zagen zich zelf Tijdens de bijeenkomst van de personeels vereniging der Beverwijkse machinefabriek C. Maters, welke Donderdag in de boven zaal van veilinggebouw ,,'t Centrum" werd gehouden, sprak de voorzitter van deze vereniging, de heer G. Rosemeyer, het openingswoord, waarbij hij de heer E. C. Maters dankte voor zijn bereidwilligheid om op deze avond een smalfilm-program ma aan te bieden. De films waren door de heer Maters zelf opgenomen tijdens de diverse uitstapjes welke het personeel der fabriek in de loop der jaren heeft gemaakt. Ook waren de feestelijkheden van het 20- jarig en 25-jarig jubileum der firma op de rolprent vastgelegd. „Achter de wolken schijnt de zon" Voor haar tweede uitvoering in dit sei zoen heeft de toneelvereniging „Kunst na Arbeid" het toneelstuk „Achter de wolken schijnt de zon" van J. van Eekelen in studie genomen. De regie is in handen van de heer A. Wegman. Hoogoven-biljarters verliezen De biljartwedstrijden welke Woensdag avond op het programma van de dualmeet tussen Hoogovenstaten en de onderofficiers vereniging uit de Haarlemse Ripperda- kazerne „Het Gevleugelde Wiel" stond, is in een nederlaag voor de Hoogoven-mensen geëindigd. Zij verloren deze wedstrijd met minimaal verschil, zoals de uitslag 6-4 be wijst. EXAMEN Voor het diploma van bekwaamheid in koken en andere huishoudelijke bezig heden is een dezer dagen mevrouw C. Nij man, lerares van de VGLO school te Heemskerk, geslaagd. THALIA (het theater met do beste films) Presenteert Vrüdag 8 uur, Zaterdag en Zondag 7 en 9.15 uur INGRID BERGMAN Charles Boyer - Charles Laughton in ARC DE TRIOMPHE Erich Maria Remarque's meest opwin dende werk van romantiek en wraak. De meest besproken film van het jaar! Toegang 18 jaar. Maandag, Dinsdag en Woensdag 8 uur Een spannend Zuidzee-avonluur in kleuren! TAHIA, DE EllANDPRINSES Zondag 3 uur speciale matinée met de komische film VROLIJKE VAGEBONDEN Toegang alle leeftijden Heemskerk Maria-congregafie in het zilver Op Vrijdag 2 December zullen de 400 leden van de Heemskevkse Maria-congre- gatie in het Marauette-theater bijeenkomen om de bloemetjes eens gezellig buiten te zetten en de grijze bisschop van Myra heeft besloten om met zijn tegenwoordigheid het festijn op te luisteren. Die dag herdenken de Heemskerkers namelijk het feit dat uit het streven van de R.K. Vrouwenbond de Maria-congregatie geboren werd. Onder de bezielende leiding van de direc teur van deze vereniging, kapelaan A. Buf fing, is de Maria-congregatie in Heemskerk iets meer geworden dan een congregatie alleen en het is daarom dan ook niet te verwonderen dat het 25-jarig bestaan ook buiten-kerkelijk op feestelijke wijze wordt herdacht. Dinsdag 6 en Woensdag 7 December zal pater Gilbertus uit IJmuiden-Oost een tri- dium in de parochiekerk komen geven en op Donderdag 8 December zal het hoogte punt van de feestelijke herdenking met een Pontificale Heilige Mis worden vervolgd. Des middags zal mevrouw Schelfhout van der Meulen een causerie houden over „Moedergeest en Offergeest" waarna de nieuwe leden tijdens een plechtig Heilig Lof hun Maria-opdracht zullen doen. Het R.K. „Hofstad-toneel" uit Den Haag zal 's avonds in het Marquette-theater een revue ten tonele voeren en Woensdag 14 December zullen de feestelijkheden met een gezellige avond in het KSA-gebouw wor den besloten. BILJARTERS VIEREN FEEST De leden van de Heemskerlcse biljart vereniging „d'Oranjeboom" zullen op Maandag 21 November een feestelijke ver gadering beleggen, die plaats zal hebben in café „d'Oranjeboom" aan de G. v. Assen- delftstraat. JONGENS- EN HEREN- Plusfours Pantalons Jongensbroeken Motorrijder reed dame aan Een Heemskerkse dame kwam met baar fiets uit een woning aan de Gerard van Assendelftstraat en zou de weg oversteken toen een motorrijder uit de richting Uitgeest kwam en de wielrijdster in de flank aan reed. Mevrouw H. kwam te vallen en moest zich onder doktersbehandeling stellen. De geneesheer constateerde dat haar linker arm ernstig was gehavend. Haar fiets was bovendien lelijk beschadigd. De motorrijder kwam met de schrik vrij. A.D.O.—DE KENNEMERS. Zondag zal de uitgestelde wedstrijd ADODe Kennemers worden gespeeld. ADO '20 verschijnt met het navolgende elftal in het veld, t.w. doel: Kloes; achter: Vrenegoor en Welboren; midden: Welp, J. Dirks en de Ruyter; vóór: Voormeer, C. Dirks, N.N., Nijman en de Wit. Barometers jt Thermometers Prismakijkers Leesglazen BARTELJOK1SSTRAAT 21, TEL. 11057 Verloren voorwerpen Gevonden: glacé dameshandschoencn, 2 wollen wanten, een koetouw en een glacé handschoen. Aangetroffen een grijze her dershond. Verloren: huissleutel, zwarte alpinomuts en een bruine alpino, vulpenhouder en een sigarettenaansteker. Castricum Bridgeclub „Bricas" De uitslag van de zevende drive luidt: 1. RavenzwaaiToepoel 155l4. 2. Bakker Peters 140''z, 3. Van KleefKossen 139VI-, 4. dames MorelisZonjee 134, 5. Lagrand Offenberg 133 >4, 6. KlaasseMorelis 133, 7. dames BakkerPeters 131' '2, 8. De Jong Peys 124'j, 9. GoumaTiemstra 124, 10. Broksma—Wirtz 123, 11. P. Lute—N.N. 121%, 12. Van LunenZonjee 120. De stand na zeven drives is: 1. Van Kleef Kossen 1091 '4 p„ 2. BakkerPeters 983. 3. De JongPeys 938, 4. dames Bakker Peters 937, 5. BroksmaScheerman 930. 6. BakkerMol 92412, KlaasseMorelis 91314, 8. Fam. Padt 906, 9. Van Lunen Zonjee, 10. RavenzwaaiToepoel. Ouderavond Dinsdagavond hield de School met de Bijbel aan de Van Oldenbarneveldweg haar jaarlijkse ouderavond. De belangstel ling was groot en de aanwezigen toonden met een krachtig applaus hun waardering voor de meisjes uit de hoogste klas die op zeer verdienstelijke wijze gedichten reci teerden en liedjes zongen. De declamatie werd beoordeeld door een jury uit de ouders. Verder werd door het hoofd der school een causerie gehouden over „Angst en het kinderleven". De heer Joor hield een referaat over: „De invloed van het milieu op de opvoeding van het kind" en mej. Oost reciteerde twee gedichten van Jan H. Groot en Jacqueline v. cl. Waals. De ouders kregen voorts gelegenheid zich op de hoogte te stellen van het werk van hun kinderen. „St. Aloysius" naar Amsterdam Het R.-K. Fanfarecorps „St. Aloysius' gaat Zondag naar Amsterdam voor een groot concours. Alleen die corpsen mogen deelnemen die deze zomer op het R--K. Provinciale bondsconcours een eerste prijs behaalden. Op dit concours, uitgeschreven door de R.-K. federatie van Harmonie- en Fanfare corpsen gaat het om de landstitel. Daar St. Aloysius deze zomer in Hoorn met 379 punten en lof van de jury de eer ste prijs behaalde, mogen we aannemen dat dit corps een goede gooi naar een der hoog ste plaatsen zal doen. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Johanna Cornelia Af ra, d. van J. Lute en J. M. Dix, Mient 17; Pieter Frederik. z. van N. Hollenbreg en C. M. Mo lenaar. Hoogevoort 26: Theodorus Bernard, z. van O. Hoogeveen en D. van Regteren, Dui nenbosch 32: Antonius Willem Odilla, z. van J. Stuifbergen en G. F. Prein, Alkm.str.weg 16; Martina Catharina Afra. d. van G. Spren keling en A. A. Smit, Torenstraat 83. OVERLEDEN: Petrus Johannes Hermsen, oud 75 j.. geh. met A. Broersma. wonende te Amsterdam; Maria Neve, oud 79 j.. geh. met A. Hageman, wonende te Amsterdam: Mattheus Sterk, oud 81 j.. geh. met G. Mooij- boer, wonende te Amsterdam. GEHUWD: Tjalling Dolle, wonende te Alk maar en Maria Johanna Tromp, wonende te Castricum. Babyjasjes v.a. 1 jaar Opknooppakjes Plusfourspakjes Velsen-Noord „Bedelavond" van Hervormde Verenigingsraad De verschillende verenigingen van de Nederlands Hervormde Kerk van Velsen, samengebundeld in de Hervormde Vereni gingsraad zullen op Vrijdag, 25 November in de Christelijke School aan de Van Lange- veldstraat een zogenaamde „bedelavond' organiseren. Het doel van deze avond is de financiële toestand van de verschillende bij de Raad aangesloten verenigingen te verbeteren en hiertoe zal door vele medewerkenden een gevariëerd programma worden uitgevoerd. Ook de kortgeleden opgerichte mondorgel club zal wat van zijn kunnen tonen. Ds. Terlaak Poot van Den Haag, voor zitter van de Raad der varende Hervormde Gemeente, hoopt tijdens deze bijeenkomst die voor ieder toegankelijk is, te spreken over het werk onder de schippers van de binnenvaart. Het programma vermeldt verder zang van het Ned. Hervormd Kerkkoor onder leiding van de heer A. Verschoor, een buik spreker en de opvoering van een sketch. Tijdens de avond bestaat de mogelijkheid om zich met verschillende attracties bezig te houden. Hoewel het strikt genomen nogal ongebruikelijk, is om taart met een floret te snijden gaat het deze jongedame toch zeer handig af, hetgeen begrijpelijk wordt als men weet dat zij Pauline Sitwell heet en onbedreigd kampioene van het deze week in Londen gehouden 21ste jaarlijkse schermtournooi voor dames werd. Ilaar mede dingsters hielpen allemaal met het uitblazen van de 21 kaarsjes op de taart en met het opeten van deze kampioens-premie. Drie wedstrijden van „Watervliet" op eigen terrein Het eerste twaalftal van Watervliet, dat met vier punten voorsprong op de Amster damse clubs KVD en OBZB en met zes punten meer dan Indo, eveneens Amster dam, boven aan de rangijst van de derde klas KNKB prijkt, krijgt bezoek van de Baarnse ploeg Giraffes I. „Uit" werd ge wonnen, maar de ploeg zal het de groen gelen moeilijk genoeg maken. Watervliet 1 verschijnt met de dames C. Broeksma, T. Gieze, W. Jansen, J. v. Vught, M. v. d. Plas. R. Weymar en de heren R. Bergsma, J. Broeksma, M. v. d. Brink, H. Gieze, B. de Heer en R. Velthuys. Het tweede twaalftal van „Watervliet" ontvangt Koog Zaandijk 3. In de Zaan streek werd eertijds gelijk gespeeld. Gezien de resultaten van de laatste weken der Vel- sense reserves kan winst verwacht worden. Het tweede komt uit met de dames D. Dubbelman, S. Sanders. G. Kluft, D. Schel ling, H. Voerman, T. Waagmeester en de heren W. Berghuis, T. Heistra. E, v. Lange, F. Vos, M. Veerbeek en A. de Vries. Des morgens speelt het vijfde twaalftal thuis tegen de Haarlemse ploeg Ooster kwartier 5. Dat kan voor de ontvangende club wel eens een nederlaag worden. Zaterdagmiddag spelen de adspiranten van Sport Vereent a uit Santpoort en Wa tervliet a. Causerie en plaatjes over het bijenleven Uitgaande van de Christelijke Jongeman nen Vereniging en de Christelijke Jonge Vrouwen Federatie was Donderdagavond een samenkomst belegd in de gymnastiek zaal der Chr. school aan de Van Lange- veldtstraat, waarin het jonge volk vele bij zonderheden heeft kunnen horen en zien van en over het nijvere volk der bijen. Daar de heer K. Zwitser, hulpprediker naar elders is vertrokken, stond de avond onder leiding van de heer A. Geerlofs, die liet openen met gezang 136, gevolgd door gebed en een begroeting. In zijn inleiding gaf de heer Verwey, de spreker van deze avond, een korte uiteen zetting over de samenstelling van het bijen volk, dat per korf ongeveer 50.000 inwoners telt, waaronder omstreeks 700 a 800 darren of mannetjes-bijen. In elke korf huist één koningin of moederbij, die het bestaat om per dag ongeveer 1500 tot 2000 eitjes te leggen welke althans voor de werkbij na 21 dagen een jong bijenleven doen ont staan, dat direct in het proces van de voed selvoorziening wordt ingeschakeld. Een biologisch wonder is het, dat de darren worden geboren uit onbevruchte eitjes. De spreker wees de aanwezigen op de vrucht bare- en vruchtdragende taak van het bij envolk en vroeg derhalve de bijen nimmer 'enig kwaad te doen. Een interessante film over het bijenleven van Nederlands grootste bijenstand „Mel- ona" te Santpoort gaf een uitvoerig en dui delijk beeld van de gedragingen van een bijenvolk, zodat de aanwezigen een zeer leerzame avond hadden. R.K. Gemengd koor „Onder Ons" groeit De jongste spruit onder de Noord-Velser verenigingen, welke enkele maanden ge- eden kon worden opgericht, de R.K. Ge mengde Zangvereniging „Onder Ons", blijkt het nogal voor de wind te gaan. Opgericht met ongeveer dertig leden, die onder de Beverwijkse dirigent, de heer Lou Tervoort, hun eerste studies begonnen, is het koor thans reeds uitgebreid tot 42 leden en verwacht wordt, dat dit aantal nog meer zal toenemen. Daartoe worden ook pogingen aangewend, want op Zaterdag, 10 December wordt in de R.K. Meisjesschool aan de Cor- verslaan een feestelijke avond gehouden, waarbij St. Nicolaas niet ontbreekt. Het koor heeft zich inmiddels dezer dagen aan gesloten bij de R.K. Bond van Zangersver enigingen in Noord- en Zuidholland. >AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Heren Winterjassen Jekkers Heren Tweedjassen Heren Regenjassen Dames Regenmantels Jongens Winterjassen Jongens Plustours Kinder Jekkers Kinder Jasjes Grote sortering PANTALONS (ook voor corp. fig.) OVERHEMDEN, ZELFBINDERS, SHAWLS, enz. enz. bij OOSTERDUINWEG VVVTTVVVTVVVVVTVVVVVVVyVVV (Adv.) Trouwe werker Koninklijk onderscheiden De heer A. P. Mooy gehuldigd Voor de vele jubilea, welke in de voorbije jaren door personeelsleden van Van Gelder Zonen N.V. Koninklijke Papierfabrieken zijn gevierd, kon uiteraard tijdens de be zettingsperiode niet die vorm van huldi ging worden gevonden, welke gewoonlijk de 40- en 50-jarige jubilarissen ontvangen. Donderdag is gebleken, dat ook al zijn thans de betrokken personeelsleden reeds enige jaren gepensionneerd de waarde ring nog niet is vergeten. De heer A. P. Mooy, wonende Noorder dorpstraat te Velsen, die in de oorlog zijn gouden arbeidsjubileum bij Van Gelder Zonen vierde en gedurende vele jaren de functie van kookmeester in de Cellulose- fabrieken vervulde, werd Donderdagmor gen ten gemeentehuize door burgemeester mr. M. M. Kwint ontvangen. De oude ge trouwe kookmeester vernam, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd hem wegens zijn vele en goede diensten bij Van Gelder Zonen toe te kennen de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Zaterdagmorgen zal de heer Mooy door de directie worden ontvangen, waar hem als huldeblijk van het bedrijf de draagmedaille verbonden aan deze Koninklijke onder scheiding, wordt aangeboden. Ongelukkige val in de vishal Hedenmorgen omstreeks acht uur gleed een viskoper in de IJmuidense vishal uit, waardoor hij viel en zijn linkerbeen brak. De heer A. P. Bakker verleende eerste hulp waarna de viskoper naar het Antoni- us-ziekenhuis werd overgebracht. Santpoort Bontmantels Garneringen Ook bontreparaties (Adv.) Volksonderwijs-kleuterschool in uitzonderingspositie Als reactie op onze mededeling, ont leend aan een gesprek met dr. L. S. Lim- borgh-Meijer, directeur van de Gemeente lijk Geneeskundige Dienst in Velsen, als zou geen enkele Velsense kleuterschool door ruimtegebrek voldoen aan de eisen, deelt het bestuur van de kleuterschool van de vereniging Volksonderwijs aan de Wüstelaan ons mede, dat haar gebouw werd opgetrokken met inachtneming van alle moderne architectonische en sanitaire I wetten. %ex Jheatec' „Rex draagt de kroon ooor beeld en toon' Van heden f/m Woensdag a.s. de nieuwe Weense film ARLBERG EXPRESS Hij verloor een fortuin.... maar her vond z'n geluk! Velsen Strawberries (dames) van belang voor de eerste plaats Het programma van Strawberries is uit gebreid en vermeldt enkele belangrijke ontmoetingen. De dames van Strawberries I besluiten de eerste helft van de competitie met een uit wedstrijd tegen nummer twee van de rang lijst, HDM uit Den Haag. Over de uitslag valt moeilijk iets te voorspellen. Verwacht mag echter worden, dat wedstrijd behalve veel spanning ook een winstpuntje voor de Velsense dames zal opleveren. De reserves komen op „Schoonenberg" uit en kunnen tegen Ijsvogels II de punten veroveren. Dezelfde mogelijkheid om de po sitie op de ranglijst te verbeteren hebben de dames van het derde elftal. Alliance III komt op bezoek. Wat Strawberries IV in Bloemendaal gaat doen in de ontmoeting tegen BDHC 7 valt niet te zeggen. Misschien dat de ploeg door geestdriftig spel de aan hangers een verrassing bezorgt. DEM 4Strawberries 5 belooft opnieuw een overwinning voor de Velsense dames te worden. Voor de heren wordt het zaak weer eens te winnen. De ontmoeting tegen Ijsvogels biedt daarvoor een goede gelegenheid. De Amsterdammers behoren ook tot de zwak kere broeders in de promotieklasse en mis schien zullen de Velsenaren mede door en kele omzettingen de punten op „Schoonen berg" houden. De reserves treden als gastheren van Kraaien I op en behoeven zich niet door de Zaankanters te laten overspelen. Daarvoor zullen zij echter wel alle zeilen moeten bij zetten. Strawberries 3Eechtrop I mag de Vel senaren weinig hoop geven op een over winning. Wellicht denken dezen er zelf an ders over. v Het eerste dames-elftal komt in de vol gende opstelling uit: doel: mej. H. de Haas; achter: mevr. L. Dopheide, mevr. B. v. d. Hof; midden: mej. E. Wamsteker, mej. J. Bekker, mej. A. Tin- kelenberg: voor: mej. G. Nijssen, mej. R. Brunink, mej. G. Müller, mej. H. Graper, mej. J. Roos. Zand er over De Velsense gemeentereiniging heeft vanmorgen enkele gladde punten in de ge meente met zand bewerkt, waarbij vooral de straathoeken onderhanden werden ge nomen. Desondanks moesten grote stukken van de weg het zonder zand stellen, zodat er enige slippartijen voorkwamen, die goed afliepen. Een mèisjg, dat onverwacht de Kennemerlaan overstak naar de Jan Evert- senstraat, ontsnapte ternauwernood aan een aanrijding, doordat de bestuurder van een naderende auto nog krachtig kon remmen. Dit alles in grote sortering aanwezig tijdens de St. Nicolaas Klokactie bij het IJMUIDER KLEDINGMAGAZIJN OOSTERDUINWEG 33 (noodwinkel) IJMUIDEN-OOST - TEL. 4074 v/h Briniostraat - Driehuizerkerkweg Driehuis „Jan Campertschool" voltooid Donderdag verhuizing van de „Velserbeeekschool" De nieuwe Finse school, die als „Jan Campertschool" de naam van een onzer verzetsdichters levend zal houden, is ge reed gekomen. Donderdag zijn de school borden geïnstalleerd en volgende week Donderdag kan de „Velserbeekschool" er haar intrek nemen, zodat dan het gymna sium eveneens meer armslag krijgt. Het hoofd van de school, de heer G. J. A. Heino vertelde ons, dat de naamgeving van zijn nieuwe school een punt van am pele overweging heeft uitgemaakt. Eerst dacht men aan „Waterloo-school" omdat het gebouw zich op het voormalige Water- looterrein bevindt, maar de reminiscenties met de krijgsgeschiedenis bleken toch min der geschikt te zijn voor de „vernoeming". De dichter Jan Campert, die met zijn bal lade „De achttien doden" een van de schoonste verzetsgedichten schiep en voor het Duitse vuurpeloton het leven liet, is thans de naamgever geworden. Als bij komstig voordeel sluit een dichtersnaam zich. goed aan bij de andere namen van poëten in de onmiddellijke omgeving.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 5