Voetbal in Kennemerland DCIJ stijgt op de competitieladder; Beverwijksedammersblijven onderaan r Beverwijk en Omstreken Q Visserij- Maandag 21 November 1949 5 Voor de Noordiioïirr.dse domcompe- titie speelde het eerste tiental van D. C. IJ. een uitwedstrijd legen de Chris telijke damclub „Amsterdam", met een invaller voor T. Postma. Wegens het gevorderde uur moesten vijf partijen worden afgebroken, die nog worden uitgespeeld. De l'Jmuidense „kop" is echter'geheel gereed gekomen en be haalde een 6-4 overwinning op de Am sterdammers, maar de vijf afgebroken oartijen staan gunstig voor de Amster dammers, zodat de uitslag vermoede lijk 10-10 wordt. In de afgelopen week zijn overigens de volgende resultaten in de Noordhollandse damcompetitie geboekt: D.S.T.O. wint met 11-9 van Wormerveer. Beverwijk verliest met 14—6 van Jozeph Blankenaar. IJmuiden—C.D.A. afgebroken. Zaandam staat tegen Weesp in een nade lige 5-7 stand (afgebroken). Gezellig Sa menzijn wint met 14-6 van de Haarlemse Damclub. De stand der competitie is nu (zonder met de afgebroken wedstrijden rekening te houden): gespeeld punten 1. Gezellig Samenzijn 8 14 2. Weesp 7 13 3. Jozeph Blankenaar 7 12 4. Haarlemse Damclub 8 9 5. Zaandam 7 7 6. D. S. T. O. 8 7 7. Oostzaan 6 5 8. Wormerveer 7 5 9. C. D. A. 6 4 10. D. C. IJ. 7 4 11. Oosterkwartier 6 2 12. Beverwijk 6 O Weesp, dat nog moet spelen tegen Wor merveer, IJmuiden en H.D.C., heeft de beste kansen voor het afdelingskampioen schap. Maar Gezellig Samenzijn en Jozeph Blankenaar liggen op de loer. Gezellig Sa menzijn en Jozeph Blankenaar ontmoeten elkaar nog. Beverwijk hekkensluiter Voor de onderste plaats moet het al heel VTeemd lopen, wil Beverwijk de dans nog ontspringen. Met een afgebroken wedstrijd tegen Wormerveer, waarin de stand 10-8 voor de Hoogoven-mannen is en de afge broken partij zeer moeilijk tot winst is te Heden (Maandag) Dinsdag en Woens dag 8 uur SABU - MARIA MONTEZ - JON HALL in TAHIA, DE EILANDPRINSES in technicolor! Een nieuw spannend verhaal van de Zuidzee-eilanden, U gebracht in schit terende kleuren. Toegang 18 jaar IJmuider Harmonie handhaaft reputatie Be IJmuider Harmonie neemt in het hart van elke rechtgeaarde IJmuidenaar een belangrijke plaats in en terecht. Het corps heeft zijn ontstaan te danken aan een groepje gemobiliseerden, die in de jaren 19141918 de grauwe dagen op het fort opvrolijkten met muziek en die zich na de wapenstilstand in IJmuiden vestig den. Thans na dertig jaar is dit groepje uit- gegroeid tot een gezelschap van dertig man, dat de oude reputatie weet te handhaven. De bezetting is als volgt: vier eerste kla rinetten, een es-klarinet, een piccolo, een fluit en twee tweede klarinetten, twee trombones, drie bassen, drie tuba's, twee baritons, twee alten, een tenorsax, twee altsaxen en vijf pistons. De perikelen-van-na-de-oorlog is het corps weer glansrijk te boven, want de uit voering die Zaterdag in het Patronaat werd gegeven, was van hoog gehalte. Het zal zeker directeur J. Groot, die de spelers tot deze hoogte heeft opgewerkt, zeer ter harte zijn gegaan, dat hij door ernstige ziekte verhinderd was 't ensemble te leiden. In zijn plaats heeft de heer W. Steyn uit Zaandam de dirigeerstok geheven. Strak en correct, volkomen beheerst heeft bij de hem vreemde spelers geleid en deze hebben op hun beurt gelet op elke vinger beweging van hun leider. Het concert werd geopend met een mars van Córi en besloten met de Saint Triphon van Ney. De IJmuider Harmonie is expert ap dit terrein, zodat wij hierover niet be hoeven uit te weiden. Het bij publiek en spelers zo geliefde Jancrède" werd een keurig staaltje van samenspel. Speciaal de klarinetten waren behoorlijk op elkaar ingesteld en ook het slagwerk werd correct en maatvast uitge voerd. In de Suite de Ballet boette helaas het begin van de Mazurka veel aan zuiverheid ln> wat mede te wijten was aan het tempo, waaraan sommigen zich node konden aan passen. De Wals van Strauss kon ons het ®inst bekoren. De luchtige Weense sfeer ontbrak er aan; het was te zwaar van tem poen tinten: de heer Steyn had moeite zijn spelers mee te krijgen. De grote verrassing He grote verrassing van deze avond was ha' optreden van het Jeugdorkest. Onge veer een jaar geleden is de heer Groot be- oOnnen enige jongens en meisjes in te lei- ,.en ln de instrumentale muziek en een der- iien van deze jongelui maakten Zaterdag ,Un debuut in IJmuiden. De heer P. van aeo Braber, die zelf reeds 21 jaar als flui- aan het corps is verbonden, heeft dit a^ste optreden geleid. En gehoord het ge beerde zijn wij overtuigd dat de IJmui- *er Harmonie, die elk jaar opnieuw zal wnnen putten uit deze *reservebron van Mge krachten, een grootse toekomst tege- ?oet zal gaan. Een woord van hulde aan de eer groot voor zijn initiatief. Het ge- stpnftebestuur gaf klijk van zijn belang- tsv' p C*00r aanwezigheid van secre- W\?' ^eenstra- Burgemeester Kwint had ericht van verhindering gezonden. frons schip liep aan de grond Het Franse 2921 ton metende stoomschip mf'i (Société Nationale d'Afftête- «W, Parijs) liep Zaterdagmorgen door 1 slechte zicht bij Kijkduin aan de grond. ^ddeUijk vertrokken de „Nestor" en de hul Vari Umuiden om zo nodig be- pzaam te zijn bij het vlot brengen van - gestrande vaartuig. De weersomstan- brengen. zal Beverwijk met 1 punt onder aan komen te staan. Met wedstrijden tegen IJmuiden, Oosterkwartier, C.D.A. en Oost zaan in het vooruitzicht heeft Beverwijk echter het lot tot zekere hoogte in eigen hand. Oosterkwartier moet nog spelen tegen Wormerveer, Oostzaan, Beverwijk, Jozeph Blankenaar en de Haarlemse Damclub; IJmuiden ontmoet nog Weesp, Zaandam en Beverwijk. De gedétailleerde uitslagen van de wed strijd C.D.A.-IJmuiden zijn: Ligthart, Du- kel en Laros winnen respectievelijk van H. Smit. A. C. F. 't Schip en J. D. Langhenkel; Suyk en Swier verliezen van J. J. de Jong en Moser. De partijen G. Postma-Silvius, J. v. Straten-Hoekler, Koetsier-Broerse, J. Smit-A. J. Smit, K. v. d. Steen-J. P. Ros- scher afgebroken. Maandag 28 November gaat IJmuiden naar Weesp. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zaterdag 19 November kwamen de haven van IJmuiden binnen: Prinses Marijke van Blankaholm. Nordkaap van Colchester Haglo van Dublin. Aegina van Noordzee. Ellinor v. Umea. Vertrokken zijn: Deo Duce naar Gothen burg. Laertes naar Makassar. Draco naar Ko penhagen. Alt r.aar Goole. Egïna naar Noord zee. Wallonia naar Rotterdam. Ponza naar Damsjö. Heerengracht naar Antwerpen. Rijn- kerk naar Antwerpen. Colyto naar Huil. Suo- men Nyto naar Helsinki. Osbur naar Blyth. Oddevold naar Stockholm. Jans naar Londen, Spaarnestroom naar Leith. Delfinus naar Stavanger. Stanwell naar Falmouth. Gold finch naar Londen. Berkelstroom naar Huil. Tempo naar Londen. Segred naar Trondjhem. Amsteldiep naar Hamburg. Zondag 20 November kwamen binnen: Siam van Newcastle. Irene van Stettin. Escaut van Parijs. Grebbestroom van Londen. Hoop van Liverpool. Bullfinch van Londen. Surte van Londen. Fjord van Hernösand. Niobe van Helsingfors. Patria van Huil. Bosna van Dakar. Zeus van Risor. Eemstroom van Fowey. Orpheus van Antwerpen. Vertrokken zijn: Hagnö naar Dublin. Rijn stroom naar Londen. Corcula naar Hamburg. Benkalis naar Antwerpen. Terrasvogels leed in Hoorn een nederlaag Terrasvogels aanvaardde gisteren met een compleet elftal de verre reis naar Hoorn, om daar het niet gemakkelijke Al ways Forward partij te geven. De voor hoede van Terrasvogels was deze keer niet goed op dreef. Vooral Van Dun speelde een slechte wedstrijd. Na 15 minuten speelde Röbken onverwacht op Akkerman terug. De middenvoor van Always Forward be dacht zich geen ogenblik en schoot onhoud baar in (10). Toch was Terrasvogels het meest in de aanval, doch voor het doel faalde de een na de ander. Na een half uur spelen aarzelde Dortmund; zijn fout werd afgestraft met een doelpunt (20). Röb ken miste hierna nog een strafschop. De rust ging in met 20. Terrasvogels wijzigde hierna zijn opstel ling en Röbken ging in de voorhoede spelen. Ook dit mocht niet baten, daar de spelers van Terrasvogels het spel te kort hielden. Always Forward trok haar spelers terug in de verdediging, zodat de stand ongewijzigd bleef. Zij nog vermeld, dat de vroegere doelman van VSV Akkerman een goede wedstrijd speelde. A.D.O.De Kennemers De Kennemers speelde technisch veel beter dan de gastheren, die een flinke dosis overmoed hier tegenover stelden, zodat de spanning vooral in de .eerste en daarna in het begin van de tweede helft, er in ge bleven is. Direct na de aanvang nam De Kennemers het initiatief, doch het in het begin zenuwachtig spelende ADO, sloeg de aanvallen goed af, mede door het prima werk van J. Dirks. Na 25 minuten spelen ontstond uit een prachtig opgezette aanval over rechts het eerste doelpunt door toe doen van J. van Luin (01). De tweede helft was nog geen vijf mi nuten oud oJ: P. Voormeer, linksbuiten van ADO, passeerde drie spelers, en met een prachtige schuiver gaf hij de doelman van De Kennemers het nakijken (11). De spanning steeg. De gasten vielen meer en meer aan en na vijf minuten doelpuntte Jansen na een voorzet van Van Luin (12) Dit doelpunt deprimeerde ADO, met het gevolg dat er slechter gespeeld werd. Zeker er waren goede kansen, doch het schieten was zwak. H. Versluis doelpuntte uit een fraaie kopbal (13). Waarna tien minuten voor het einde J. Verluin voor het vierde doelpunt zorgde (14). Met negen man spelend haal de Kinheim achterstand in Toen na een dubieus buitenspeldoelpunt in de wedstrijd VitesseKinheim de grens rechter evenals bij het eerste doelpunt hevig protesterend op de scheidsrechter toeliep, konden twee Kinheimspelers zich niet beheersen en beledigden de scheids rechter. Beiden werden van. het vela ge stuurd. Door dit incident, twintig minuten na rust bij een voorsprong van 20, leek de zaak voor Vitesse bekeken. Maar eens te meer bleek, dat een wedstrijd niet ge wonnen is voor het eindsignaal gegeven is. Voor rust kreeg Valk de bal, volgens de grensrechter van Kinheim in buitenspel positie, toegespeeld, hij passeerde de doel man van de gasten en schoot de bal via de onderkant van de lat in (10). Talloze kansen werden aan beide zijden om zeep gebracht. Na rust stond de strijd eveneens op een hoog peil. Kansen werden ver knoeid, tot P. Duin de bal, wederom vol gens de Kmheimgrensrechler in buitenspel positie, kreeg toegespeeld. Uit diens zuivere pas scoorde H. Eickhoff onhoudbaar 0) Daarna werden twee spelers het veld uitge zonden. Kinheim. hield echter vol en met succes. Tien minuten voor het einde scoor de midhalf Smit van Kinheim tegen (21), J.E. waren echter gunstig, zodat het wist tn namiddag op eigen kracht los fcmb'-^0rnen' waarna het ziJn re*s naar 'urg voortzette. Oud-Katholieke gemeente krijgt een nieuwe kapelaan Wegens het vertrek van kapelaan D. N. de Rijk van de Oud-Katholieke gemeente van de H. Engelmundus te IJmuider, die per 16 November door de bisschop van Haarlem, mgr. J. v. d. Oord, definitief is benoemd tot pastoor van de parochie van de H. Agnes te Egmond aan Zee, zal IJmui den een nieuwe kapelaan toegewezen krij gen. De Zeereerwaarde heer Y. R. H. J. Roosjen, thans kapelaan te Egmond aar Zee is door de bisschop van Haarlem in ge lijke functie te IJmuiden benoemd met in gang van 1 December. Per gelijke datum zal de huidige priester in het seminarie te Amersfoort de Zeer eerwaarde heer B. N. Leverland als kape laan van de Egmondse Oud-Katholieke ge meente gaan fungeren. Wiens konijn koos het hazenpad? Opgave van gevonden voorwerpen van 11 tot 18 November: Handdoek met broekje, paar beenbe schermers, schoen, gewicht van 5 ons, vul pen, hond, want, portemonnaie, rubber laars aktetas, handschoen, sleutel, capuchon, damesrijwiel, paar handschoenen, fietstas, ceintuur, sjaal, pet, muts, portefeuille, arm bandje, konijn, herenhoed, bezem, motor handschoen, 2 sleutels, hondenriem, motor kap, riem, booromslag, halsketting, biljet van 2.50. pak lange turf, schoolétui, boeltje (H. Theresia). Inlichtingen omtrent genoemde goederen zijn elke werkdag tussen 11-12 en 16-17 uur te krijgen in kamer 4 van het hoofdbureau van politie, behalve Zaterdagmiddag. Nadat de nogal onzekere Kinheimdoelman een paar hoekschoppon had weggegeven, slaagde de hardwerkende linkshalf De Vries er in, de bal achter de geblesseerde K. Zonneveld te plaatsen (22). Bakkum doelpuntte vier maal Bakkum had tegen KW een zeer produc tieve bui en nam de vier doelpunten voor zijn rekening. In het begin gaven de ploe gen elkaar niets toe en waren belust op een overwinning. De conditie van het veld ont nam echter elke balcontröle. KW was sneller aan het terrein aangepast en opende na twintig minuten door toedoen van de midvoor de score. De verdediging van Vel- sen bleef staan voor vermeend buitenspel. Dit was voor Velsen het sein om extra aan te pakken. Er volgde aanval op aanval op de verdediging van de thuisclub. Bij een aanval werd 'n speler v. Velsen gehaakt op ruim twintig meter van het doel. Uit de vrije trap bracht Bakkum de stand in even wicht. Nu kwam Velsen pas los en na 35 minuten kreeg de onvermoeide B. Tromp de bal in het middenveld. Hij liep de ver dediging voorbij gaf vlak voor doel de bal keurig door naar Bakkum en deze doel puntte. In het eerste kwartier na rust ondernam KW aanval op aanval. Velsen echter hield stand. Bij een uitval van de bezoekers werd de bal tot hoekschop gewerkt welke Bak kum op fraaie wijze inkopte. Nog gaf KW zich niet gewonnen en Demmers bracht tot twee maal toe op fraaie wijze redding. Wederom werkte Velsen zich los en Bak kum scoorde voor de verde maal (14). Zege voor C.S.V. CSV is er na een goede wedstrijd, waarin doelman G. de Heer en rechtshalf A. Dok ter op dreef waren, in geslaagd de uitwed strijd tegen HSV met 30 te winnen. Da delijk zette CSV een hoog tempo in, dat door HSV met moeite gevolgd werd. Na ongeveer een kwartier miste de rechtsach ter van de gastheren, die een bijzondere zwakke indruk maakte, waarvan Kirrme- laar een dankbaar gebruik maakte er. on houdbaar voor de te laat reagerende doel man scoorde (01). Na rust bleek dat HSV het tempo niet volgen kon, maar voorlopig kon CSV niet scoren. Na 20 minuten schoot middenvoor Van 't Hul van de reehtsbuitenplaats de bal via de verste doelpaal in (02). Onge veer zeven minuten voor het einde liet de doelman een zacht rollertje tussen de benen doorglippen, waarna G. v. 't Hul de bal nog even aanraakte. De verdere uitslagen waren: CSV II—USVU II3-0; CSV III—Vitesse III 61; Zaanlandia IVCSV IV 92; Keiger- boys-adsp.CSV-adsp. B 06: Vitesse II RK AFC II 1—2; Vitesse-adsp. A—HSV- adsp. A 20; Vitesse-adsp. BLimmen- adsp. B 12; Vitesse-adsp. CKolping Boys-adsp. C 02; Vitesse-adsp. Zee- vogels-adsp. B 50. V.V.E.—D.E.M. 2—1 Na een fraaie wedstrijd heeft de thuis club in de laatste minuten een overwinning behaald. Voor rust kregen beide partijen enige kansen om te doelpunten, maar de wederzijdse doelverdedigers waren op hun post. Na de hervatting opende DEM de score, bij een gevaarlijke aanval dei be zoekers schoot Snijders de bal tegen één der DEM.-spelers op, waarna de bal in het net verdween. Kort daarop maakte rechts buiten W. v. d. Mey gelijk, toen hij een hard schot van de vleugel af inschoot. De zelfde speler doelpuntte drie minuten voor tijd na een vrije trap van Groenland uit een kopbal. Dertig jaar achter de baktafel Drie en vijftig jaar geleden zette een elfjarige IJmuidense knaap voor het eerst een glanzend wit gesteven bakkersmuts op de blonde krullen, om met jeugdig enthou siasme zijn broodje met deszelfs vervaardi ging te gaan verdienen. De levendige be langstelling die de jeugdige IJmuidenaar voor de heerlijkheden, welke de étalages van bakkerswinkels plegen te vullen, koes terde was namelijk zo groot dat hij het niet kon laten gevolg te geven aan de roepstem van suikerwerken en banket. En zo be landde deze jongeman in de „brood- en taartjesindustrie", waarin hij in de loop der jaren een ware matador geworden is. De heer Jac Gorter, want zo heet de bak ker, herdacht dezer dagen het feit dat hij dertig jaar geleden alle moed en opge spaarde centjes bij elkaar schaarde om eigen baas te gaan worden. De felle con currentie, die overal op de loer lag, werd dank zij het vakmanschap van de heer Gorter en de manier waarop hij met per soneel en klanten wist om te gaan, veran derd in een hartelijke collegialiteit en het is dan ook niet te verwonderen dat de jubi laris thans een geziene figuur is in IJmui den en onder meer bestuursfuncties be kleedt in de Nederlandse Bakkerijstich ting, de Ondervakgroep Bakkers en het Zakencentrum „Kennemerlaan". Tijdens een feestavond voor familie en personeel heeft men duidelijk tot uitdruk king lat'in komen dat men de heer Gorter een warm hart toedraagt De grote bloe menmand en de fraaie erkerkroon die het personeel hem aanboden legden daarvan getuigenis af. Vele gelukstelegrammen, tal van bloemstukken en zelfs een brief van een vroegere knecht, die op het ogenblik in Venezuela werkzaam is, stroomden binnen, Het negen man sterke personeel ontving als besluit van de feestelijkheden een ge schenk onder couvert, want, zo zegt de heer Gorter, zij allen hebben een aandeel gehad in mijn succes. 1 Velsen-Noord Sint Nicolaas met muziek ingehaald De aankondiging van een bekend zaken man, dat Sint Nicolaas werd verwacht, bracht Zaterdagmiddag niet alleen honder den kinderen, maar ook talrijke ouders naar de Wijkerstraatweg en de pont, waai de bisschop met zijn onafscheidelijk zwart factotum werd opgewacht door de R.K. Harmonie „St. Caecilia".' Voorafgegaan door de vrolijke mars muziek voerde de weg van de goed-heilig- man gezeten in een rijtuig door geheel Velsen-Noord, waarbij ook de Da Costa- buurt was opgenomen. Piet strooide rijkelijk moppen langs de gehele route. Voor de betrokken zaak was het een geweldige drukte, die, nadat Sint binnen was, aangewakkerd werd door een geluidsversterkersinstallatie. „Umond" had 'n goede dag De drie thuiswedstrijden voor de Hand balclub „IJmond" hebben geleid tot een goede dag, want in totaal werden vijf pun ten verzameld. Het tweede dameselftal speelde 's mor gens tegen Rood Zwart uit Krommenie een vlotte wedstrijd. IJmond was iets sterker nam de leiding, waarna Rood Zwart gelijk maakte. Ook na de rust bleef IJmond meer in de aanval, doch de doelverdedigster van Rood Zwart was prima in vorm. De bezoek sters namen de leiding toen de invalster doelvrouwe van IJmond een tam schot liet glippen. Spoedig hierna doelpuntte IJmond (22). IJmond kreeg zelfs nog een goede kans toen de bal tegen de paal stuitte en de terugspringende bal iets te vroeg werd gegrepen, zodat het cirkelbal werd. IJmond—A VA 14—1 De heren hadden weinig moeite met de Alkmaarders. Na enig verkennen opende F. Sauer de score en met grote regelmaat liep deze op tot 100 door schoten van P. Scheerman (2), H. Nabben (3), B, Hofman (3) en F. Sauer. Het aanvalsspel van AVA had weinig te betekenen en strandde meest al op de hechte verdediging van IJmond. In de tweede helft nam IJmond het te gemak kelijk op, waardoor het spel rommeliger werd. Dit greep AVA aan om actiever te worden zonder echter gevaarlijk te zijn. B. Hofman (2) en H. Nabben (2) brachten de stand op 140, een score die nog hoger had kunnen zijn als niet vijf doelpunten waren afgekeurd. Een 13 meter worp stelde AVA in staat de eer te redden. Dames: IJmondBeverwijk 30 De dames van IJmond, die tegen Bever wijk speelden, namen met minder doel punten genoegen. IJmond was over het ge heel technisch beter. Beverwijk toonde wel voldoende vechtlust, maar hield het spel te kort en was weinig schotvaardig. Steeds kon de IJmond-verdediging ingrijpen, waarna de bal in snel tempo van hand tot hand naar de voorhoede verhuisde. Bever wijk kreeg het daarom zwaar te verduren. Wel hielden de gasten lange tijd stand, maar konden niet verhinderen, dat de dames Eckhard en De Jager de eerste speel - helft met een 20 voorsprong afsloten en mevrouw Eckhard vlak voor het einde de stand op 30 bracht. Suomi-athleten startten in Alkmaarse singelloop De nationale Singelloop te Alkmaar,welke door de plaatselijke athletiekvereniging „Olympus" was voorbereid over een afstand van ongeveer 4000 meter voor senioren en 1200 meter voor junioren, langs een mooi parcoürs, is Zondagmiddag een prachtige revanche geworden voor de A.V. '23-man W. Groen, die in de Mulier-loop van 30 Oc tober j.l. in Velserbeek door de Suomi-man Udo van Wijngaarden werd verslagen. Ook in deze loop bestond een handicap, die niet zo zwaar was, want tussen de start van D- en A-klassers was het verschil slechts 35 seconden. Onmiddellijk na de start der A-klasse liep het peloton van zeven lopers hard van stapel en Groen nam direct de kop. Van Wijngaarden kostte het daarom veel moeite om bij te trekken. Tot ongeveer 500 meter voor het eindpunt bleef dit zo, totdat Groen zich los maakte en met 50 meter verschil als eerste binnen kwam. Smit en Weenink, die er weer beter „in' schijnt te komen, weerden zich ook uit stekend en kwamen vlak achter elkander als no. 9 en 10 binnen. J. Hoogschagen van Daves (Heiloo), de winnaar van de Mulier- loop, moest zich nu achter J. de Boer (A.V. '23) met de vierde plaats tevreden stellen. Van Wijngaarden noteerde 13 min. 20 sec. De overige Suoml-leden werden: 16. Loes Schol (C-kl.); 18. Hans Koning (C-kl.) en 22. Henk Engelhart (D-kl.). De deelneming bij de junioren over 1200 meter was niet zo groot. Eerstaankomende werd D. Jongejan van A.V. „Zaanland" met 20 meter voorsprong op J. Wortel (A.V.'23). De Suomi-junioren bezetten de volgende plaatsen: 6. Arend Koet, 11 min. 5.1 sec.; 10. George Stuyfzand; 13. Gerrit Oudendijk; 14. Hans Schellevis; 16. Eddy Schik. Winst en verlies voor V.G.Z. tafeltennisclub In de ontmoetingen voor de competitie ging het eerste herenteam van de Tafel tennisvereniging VGZ op bezoek bij Heem stede 3. In deze wedstrijd kreeg VGZ niets cadeau. Na een goed begin werd door dè Velsense spelers een 4-0 voorsprong be haald, maar de spanning steeg toen Heem stede de achterstand wist in te lopen tot 4-5. De dubbelpartij was beslissend in het voordeel van VGZ, dat dus met 6-4 won. VGZ 2 bracht een bezoek aan Rapidity 5 te Beverwijk, waar het jonge team ver be neden de kracht van de tegenstanders bleef en. de beide punten in Beverwijk moest laten (9-1). De Bloemendaalse dames van Prowano I moesten in de VGZ-dames I haar meerde ren erkennen, vooral door onvolledigheid van het team. Zij verloren met 7-3, zodat de VGZ-dames van de zeven gespeelde wedstrijden er nu vier gewonnen hebben. Voor Dinsdagavond in „Concordia" zijn vastgesteld: VGZ I (heren)Prowano 3; VGZ 2 (heren)—HBC 6 en dames: VGZ I— Winfried 2. „Ceram" en „Batjan" in Den Helder De korvetten „Ceram" en „Batjan" lie pen Zaterdagmorgen de haven van Nieu- wediep binnen. Beide schepen vertrokken op 29 Sep tember uit Soerabaja en verbleven enige tijd voor vlagvertoon in de havens van Ceylon en Malta. De „Ceram" is voor het eerst in Neder land. Het schip is namelijk destijds van Australië overgenomen. Beide korvetten deden in Indonesië dienst als patrouille vaartuigen. Kamermuziek in het Statenhuis Een viertal musici gaf in het Statenhuis onder auspiciën der personeelsvereniging ,,De Gieteling" van de Hoogovens een ka mermuziekavond. Het programma, dat een keur van werken vermeldde, ontleend aan de zo rijke litteratuur voor duo, trio en kwartet, heb ik slechts gedeeltelijk kun nen horen. Maar de uitvoering van dat ge deelte stond op een hoog peil. De uitvoerenden waren de bekende Be- verwijkse violiste Bertha de Graaf-Ver- dam, de cellist dr. J. Veenenbos, de in Kennemerland zo dikwijls beluisterde prima amateur-fluitist J. J. Poolman en ir. G. W. van Stein Callenfels, piano. Het kwartet in e-klein van Telemann bracht de vier musici tezamen op het po dium, de enige maal deze avond. Daaruit bleek dat mevrouw De Graaf nog niets van haar faam als violiste heeft ingeboet, al is het vele jaren geleden dat ik haar voor h^t laatst hoorde musiceren. Ze be schikt over een gave techniek, een prima stokvoering en weet daarbij een oude doch geenszins verouderde partituur weer te doen leven door een goede muzikale op vatting. De cellist was een waardig reisgenoot op deze muzikale ommegang. Dr. Veenen bos bespeelt een fraai klinkend instrument en doet dit met alle vaardigheid en ont wikkeling, die de edele cello vraagt. Van het spel van de heer Poolman heb ik reeds eerder onverdeeld genoten. Hij heeft zich door een gestadig studeren, en onvermoeid oefenen weten op te werken tot een fluitist voor wie het „slechts nog één stap" geldt op de weg van het amateu risme naar het professionalisme. De ge produceerde toon is van een voorname kwaliteit en equivalent aan hetgeen hij technisch presteert. Dit bewees hij behalve in het werk van Telemann eveneens in het lieflijke Odelette van Saint Saëns, een genre stukje weliswaar, maar waaruit niettemin de virtuoze stijl en de volledige beheersing van de muzikale materie, deze componist eigen, duidelijk spreekt. Uit het veelzijdige werk van Johannes Brahms koos ir. Van Stein Callenfels een tweetal intermezzi. Deze speelde hij met gratie en souplesse. Max Bruch's bekende elegie Kol Nidrei werd vertolkt door dr. Veenenbos, waarna een serenade voor trio van Phil. Gaubert dit interessante musiceren besloot. Gaubert maakte naam als leerling van de bekende l'luitvirtuoos Taffanel en orchestreerde on der andere enkele werken van Debussy. Schreef Telemann als klassiek meester zijn kwartet in de vorm van twee groepen (fluit en viool tegenover cello en piano), die hij zogenaamd dialogiserend aanwend de, Gaubert als modern componist uit de Franse „groupe des Six" is onuitputtelijk in het vinden van typische klankeffecten, die dit werk evenzeer interessant doen zijn. Aan beide vertegenwoordigers onzer muziekcultuur heeft het viertal executan ten de eer bewezen die hen toekomt. Een kleine schare muziekliefhebbers heeft hun prestaties naar waarde weten te schatten. A. J. VAN DER WEIJDEN. Wiener Süngerknaben komen in Beverwijk Onder auspiciën van de zangvereniging „Zang en Vriendschap" zullen de bekende ..Wiener Sangerknaben" op Maandag 28 No vember in de Grote Kerk te Beverwijk coricerteren. Op dit concert zal ook het be kende „Schlaf ein, mein Prinzchen schlaf ein" ten gehore worden gebracht. Evangelisatieavond Uitgaande van de vergadering van ge lovigen, het „Leger des Heils" en „Mara- natha" wordt hedenavond in veilingge bouw ,,'t Centrum" een bijzondere evange lisatieavond belegd. Op deze bijeenkomst zullen verschillende sprekers het woord voeren over het onderwerp „De navolging van Christus". Propaganda-avond Nederlandse Blindenbond Op Donderdag 24 November organiseert de Nederlandse Blindenbond in het Luxor Theater te Beverwijk een propaganda- avond. Aan het programma werken mede de blinde solisten Gusta van der Heyden (viool) en Joh. Slegtenhorst (piano). Bei den zijn in het bezit van het einddiploma Conservatorium. Verder zal het „Kennemerlands gemengd koor" onder leiding van de heer B. Nuyen medewerking verlenen. Bonte avond van de A.J.C. De afdeling Beverwijk van de AJC orga niseert op Woensdag 23 November in het Kennemer Theater te Beverwijk een bonte avond. De coöperatie in Nederland De heer J. Lane zal op de scholings bijeenkomst, welke onder auspiciën van het N.V.V. en P. v. d. A. op Woensdag 30 No vember in het Statenhuis aan de Velser- weg wordt gehouden, spreken over het onderwerp „De coöperatie in Nederland". Cursusavonden Vrijdenkers vereniging „De Dageraad" Dit winterseizoen zal de afdeling Bever wijk van de Vrijdenkersvereniging „De Dageraad" een drietal cursusavonden be leggen welke alle Vrijdagavond in het zaaltje van de toneelvereniging „Nieuw Leven" aan de Baanstraat zullen worden gehouden. De eerstvolgende cursusavond wordt belegd op 25 November, waarbij de heer L. K. Jansen zal spreken over „Pro blemen rondom Duitsland" en lichtbeelden een én ander zullen toelichten. Op 20 Janu ari behandelt de heer J. Rausch „De tegenwoordige verhouding tussen Gods dienst en Wetenschap". Met het onderwerp „Massa en Persoonlijkheid" sluit de heer J. B. Meyer deze cursus op 24 Februari. Het begon weer in een gracht Het blijspel van Wim Dumont „Het begon in een gracht" is door de amusementsafde ling van de Sportvereniging „Beverwijk" in studie genomen. De regie wordt gevoerd door de heer C. Smit. Castricum Het sportpark wordt aanbesteed Donderdag 24 November zal de aanleg van het Vitessesportpark in het Jeugdhuis aanbesteed worden. Schaakclub „de Pion" De uitslagen dei- gespeelde competitie wedstrijden luiden als volgt: C. Bennes—C. J. Heeck 1—0; Walt. Uhl— Th. de Smalen 10; J. RavenzwaaiWern. Uhl 01; J. KooimanP. J. Zwart 10: J. ZaalB. Beentjes 01; P. BouwenC. Fa- ber 1U. Het programma voor aanstaande Vrijdag luidt: KeetbaasBennes, Werner Uhl Walther Uhl, De SmalenDr. de Jongh, TiemstraHeeck, notaris v. Cranenburgh Faber, MerkelbachBeentjes, Raven- zwaaiZaal, RomanKooiman, Bouwen Zwart. Heemskerk BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Catharina J., d. van J. M. Kleijn en A. de Vries, wonede M. v. Heemskerck straat 62; Laurentius P. J., z. van C. N. Die- meer en J. A. Beentjes, wonende M. van Heemskerckstraat 35; Tjerk, z. van D. An- drlnga en A. Kossen, wonende Tolweg 21; Clasina C., d. van J. A. Peekei en C. de Ruij- ter, wonende Tolweg 13; Marinus A., z. van Th. Sinnige en C. M. van der Kolk, wonende Rijksstraatweg 150 e; Johannes M, z. van H. Dubelaar en J. A. Mul, wonende G. van As sen delftstraat 46. ONDERTROUWD: G. Broekhuizen en A. M. Burger. GETROUWD: P. S. Sinnige en H. Adri- chem; N. Hollenberg en A. C. Welp: J. C. van der Aer en A. Meijer; C. M. van Straten en J. A. Smit. Auto in de sloot, kind gewond Op de Rijksweg tussen Bergen en Eg mond reed een personenauto in de richting Egmond. Toen een kind plotseling de weg overstak remde de wagen met zo'n kracht, dat het vehikel over de kop sloeg en onder steboven in de sloot terecht kwam. Het kind kreeg nog een flinke tik. Met veel moeite wist de bestuurder naar achteren te komen en hij kon toen via de achterzitting en de bagageruimte uit de auto klimmen. Het kind liep een hersenschudding op. De bestuurder, die uit Gelderland kwam, kreeg enkele schaafwonden. De wagen was flink gedeukt. De Hoop wordt gemist. Het ontbreken van het hospitaal-kerkschip doet zich op zee wel onder de haringvissers voelen. De „Onderneming I" (KW 175) kwam Zater dagavond binnen met een zieke man en de „Piet en Leendert Huibert" (KW 3) moest de reis afbreken omdat een der leden een weèk geleden zich ernstig aan de schouder had bezeerd. Daar de man steeds over pij nen klaagde is de schipper met 29 last ha ring naar IJmuiden gekomen. De „Columbus" (VL 47) had een zieke man aan de Duitse politiekruiser „Fried- jof" meegegeven. Het Duitse schip kwam voor de IJmuider pieren en gaf de man aan de loodsdienst over, waarop hij per taxi naar zijn woning in Vlaardingen is overgebracht. De „Frija" van de rederij Mercurius heeft met een thuisvarend schip een zieke man overgegeven en de Vlaardinger logger is daarna naar de Dieppe-visgronden in het Kanaal vertrokken. Naar het Kanaal. Maandagmorgen zijn uit Vlaardingen en Scheveningen de eerste loggers naar het Kanaal vertrok ken. Er komen berichten uit het Kanaal dat op de zogenaamde Dieppe-visgronden rijke haringvangsten worden gemaakt. Uit IJmuiden zijn in de afgelopen week de eerste twee kotters der Urkervloot naar de „droge Kanaalvisserij" vertrok ken. De tijd dat vele kotters (tot eind Januari) voor de Belgische kust jacht op -Ijle haring maken, nadert dus alweer. De haring wordt in Breskens en Vlissingen ge lost. Gefeliciteerd met ec» omweg. In de Barendsz-zee deed de bemanning van de Tzonne (SCH 93) via de Catharina Duyvis die op de 60e breedtegraad vist en via de thuisvarende Haarlem (IJM 9) een tele gram aan een der IJmuidense vissersvrou wen toekomen bijwijze van felicitatie op haar verjaardag. Des nachts is het onder ling radio-contact tussen de IJmuidense trawlers op zee zeer goed. Latertje. Zaterdagmiddag kwamen onverwacht vijf loggers der Katwijker- vloot met verse haring binnen. Daar de havenarbeiders present waren is de haring nog gelost. De Java (KW 159) had met 900 kisten de grootste vangst. De haring werd voor Duitsland tegen 16 per kist gekocht. Laatste eer. Zaterdagmiddag om half vier is op de Westerbegraafplaats te IJmui den de in visserijkringen bekende oud- schipper der ÏJmuider-trawlervloot W. v. d. Plas ter aarde besteld. De overledene, die de leeftijd van 77 jaar bereikte, was de laatste jaren gepensionneerd. Walharing. De eerste losbeurt was Maandag met schepen, die Engelse V/al- haring aanbrachten volgeboekt. Tien log gers van de Katwijkervloot hebben ge zamenlijk 3500 kisten aangebracht; twee trawlloggers waren er met 400 manden verse vis en drie van de zeven trawlers hebben met de eerste losbeurt de vis reeds uit de ruimen gekregen. De Claes Com- paen (IJM 41) had 750, de En Avant (IJM 8) 600 en de Schoorl (IJM 39) 600 kisten. Voor de tweede losbeurt of de Dinsdag- markt moesten wachten de Haarlem. (IJM 9), de Sumatra (IJM 62), de Bergen (IJM 16) en de Johannes Polderman (IJM 20). Voor de tweede losbeurt hebben nog ge lost 14 trawloggers en 11 kotters met verse vis. Verwachtingen. Voor de Dinsdagmarkt lossen de trawlers die Maandag moesten wachten en bovendien komt nog de Pet ten (IJM 49). Voor de Woensdagmarkt komt de Zwarte Zee (IJM 94) en de Simon Ie Danser 7IJM 41). Schipper Vooys heeft si voor Beverwijk MAANDAG 21 NOVEMBER Kennemer Theater. 7 en 9 uur: Het meisje van de Veenhoeve. Luxor Theater. 7 en 9.15 uur: Don Juan. W.B. Theater. 8 uur: Red Canyon. Corso Theater (Castricum). 8 uur: In het geheim getrouwd. DINSDAG 22 NOVEMBER Kennemer Theater. 7 en 9 uur: Het meisje van de Veenhoeve. Luxor Theater. 7 en 9.15 uur: Don Juan.130 kisten heekvis (totaal 600 kisten). De Corso Theater (Castricum). 8 uur: In het Adelante (IJM 19), de Klaas Wijker (IJM geheim getrouwd. 85) en de Batavia zullen ook Dinsdag of Raadhuis Beverwijk. 3 uur: spreekuur Woensdag lossen. Hoewel de vangsten over wethouder Openbare Werken en O. K. en het algemeen schraal zijn komt er door de W. vele trawlers meer dan voldoende vis.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 3