Voetbal in Kennemerland Beverwijk en Omstreken Geen export: prijzen van de „Tzonne" bleven aan de lage kant Installatie van pastoor De Rijk te Egmond aan Zee Kort en Bondig Stormvogels kon niet doelpunten Maandag 28 November 1949 Feestavond en receptie van jubilerende oliefabriek Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van dc Bcverwijksc Beverolfabrieken heeft het personeel Vrijdag een feestdag aangeboden gekregen van de directie, 's Middags ging de reis in een tweetal autobussen naar Amsterdam, waar in „Krasnapolsky" allereerst de procuratie houder de heer J. P. v. d. Plas het woord voerde. Nadat spreker dc directeur van de onderneming de heer H. Brat, die de zelfde dag zijn 25-jarig jubileum vierde had toegesproken, overhandigde hij de heer Brat de cadcaux van het personeel, een handgeknoopte tafelloper, vervaardigd door de Koninklijke Hand-Tapijtknoperij „Kinheim" en een fraai vloerkleed. Vervolgens schetste dc* hoofdvertegen woordiger van de Beverolfabrieken de heer J. de Hoos de historie van het bedrijf. Hieruit bleek duidelijk dat er in de af gelopen 25 jaar heel wat gepresteerd is. Tot slot voerde de voorzitter van de pèrsoneelsvereniging de heer J. van Rijn het woord en hij bood de heer Brat aan het slot van zijn toespraak een oorkonde aan, waarbij de directeur tot ere-voorzitter der vereniging werd benoemd. In zijn dankwoord gingen de gedachten van de heer Brat terug naar de eerste jaren, waar in het bedrijf zovele moeilijkheden moest overwinnen. Tot slot dankte spreker allen voor de aangeboden cadeaux en sprak de hoop uit, dal: de samenwerking van hoog tot laag voor het gehele bedrijf nog vele goede vruchten moge afwerpen. Bij de hierna volgende felicitatie mocht elk lid van het personeel een herinnerings envelop in ontvangst nemen. Na het offi ciële gedeelte schaarde het gezelschap zich rond de tafel, waar een uitgebreid jubi leum-diner werd opgediend. Het theater „Carré" aan de Amstel was het volgend doel. Daar werd 's avonds een voorstelling van de operette „die Czardas- Fürstin" bijgewoond. De receptie Het feestelijk versierde Kennemer Thea ter, waarin door ruim honderd bloemstuk ken een feestelijke sfeer word geschapen was Zaterdagmiddag het terrein voor de officiële receptie, waar vele zakenrelaties van de jubilerende onderneming van de gelegenheid gebruik maakten om de di rectie te complimenteren. Van het grote aantal bloemstukken werd 's avonds een deel afgestaan aan het „Rode Kruis"-ziekenhuis. Heemskerk De begroting voor 1950 Dinsdag in de raad Ten gemeentehuize zal op Dinsdag 29 No vember de gemeenteraad in een openbare vergadering bijeen komen. De volgende punten staan op de agenda: a. Vaststelling notulen; b. Ingekomen stukken en mede delingen; c. Aanbieding van de gemeente rekening 1948, rekening Fonds Armengoe- deren en de rekening van het Gemeentelijk Woningbedrijf 1948-!49; d. Aanbieding van de gemeentebegroting, de begroting van het woningbedrijf en van het Fonds Armen- goederen voor de dienst 1950; e. Voorstel tot vaststelling van de salarisverordening voor het personeel der gemeente; f. Voorstel tot wijziging van de verordening op toneel voorstellingen en andere vermakelijkheden; g. Voorstel tot aanvulling en wijziging van de gemeenschappelijke regeling inzake le vering van gas, en h. Voorstel tot vaststel ling van de vergoeding aan het Bijzonder Onderwijs. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Nicolaas A. M. z. van P. N. Admiraal en J. C. Poel, wonende Voorweg la; Wijnandus Th., z. van G. de Groot en D, Krom, wonende Startstraat 6; Adrianus J., z. van P. J. van Duivenvoorde en A. M. Jak, wonende Luttik Cie 4a; Maria M., d. van J. H. Kuijl en G. Fatels, wonende M. van Heemskerckstraat 34 q. GETROUWD: Th. F. Kos en M. Boersma; J. Westra en M. C. Beentjes. ST. NICOLAASFEESTJES De Heemslcerkse Mariacongregatie zal Vrijdag 2 December in het Marquette thea ter de rij van St. Nicolaasavonden openen. Ook bij de Handbalvereniging ADO zal in café Nijman de grijze bisschop van Myra, die ook nog van sport blijkt te houden, in een feestelijke bijeenkomst zijn opwachting maken. En op Zondag 4 December zullen de kinderen van de KAB-leden in het KSA- gebouw St. Nicolaas toejuichen en be zingen. „Sans Atout" aan de bridgetafel De voorwedstrijden voor het clubkam pioenschap van de Beverwijkse bridge club „Sans Atout", welke in de afgelopen week in het „Witte Kruis"-badhuis aan de Baanstraat werden verspeeld, hadden het volgende resultaat: Groep 7 tegen groep 9: 1 heren W. en G. de Boer 4D/2 m.p., 2 heren Stalz-de Laleine 351/2 m.p., 3 heren v. d. Linden-Hoogeboom 35i/2 m.p., 4 he ren v. Groningen jr.-v. d. Wal 33 mp., 5 heren Reimer-v. d- Wel 291/2 m.p.; 6 me juffrouw van Klaveren-heer Oosterveen 271/2 m.m., 7 heren Hamers-Kuis 25!/2 m.p.; 8 heren Braam-Stiphout 24 m.p. Groep 6 tegen groep 1. 1 dames Tabak- Braam 411/2 m.p.; 2 heer en mevrouw v. Capelle 35 y2 m.p.; 3 heren Kok-v. Dam 331/2 m.p.; 4 heren Groot-Plooij 33 m.p.; 5 heren Boom-Blom 31i/2 m.p.; 6 heren Tand-v. Essen 28 m.p.; 7 heren Bos-v. Balen 27 m.p.; 8 dames Schaafsma-Reij- mer. Groep 5 tegen groep 2: 1 heren Spruit- Bakker 41 m.p.; 2 heer en mevrouw Fris 3914 m.p.; 3 heren Berlee-Hoogeboom 39 m.p.; 4 heer en mevrouw Vogelenzang 29i/2 m.p.; 5 heren van Groningen si'.-Groot 291/2 m.p.; 6 heren Hilberts-de Kruif 26V2 m.p.; 7 heren Geldermans-Kleine 231/2 m.p.; 8 heren Pools-de Vries 23^2 m.p. „Brokkenavond" In hotel „Ter Burg" in Beverwijk houdt de vereniging van aquarium- en terrarium houders „Kennemerland" Woensdag een „Brokkenavond". Deze avond, zo luidt de aankondiging, wordt er een vol verrassingen en zal hoofd zakelijk bestaan uit het uitwisselen van ge dachten betreffende de liefhebberij. Tevens zal besproken wordgn de wense lijkheid een vereniging naast de aquarium vereniging „Kennemerland" op te richten. Ernstige botsing veroorzaakte materiële schade Op het kruispunt Baanstraat-Torenstraat in Beverwijk zijn Zaterdag twee personen auto's met elkaar in botsing gekomen. Een der auto's reed van Haarlem in de richting Arendsweg, de andere kwam van tegenovergestelde zijde. De botsing was zo hevig en de materiële schade dermate, dat een der voertuigen moest worden weggesleept. Fietsende politie-agent stak motorrijder de loef af Een Beverwijker die Vrijdagmiddag op een licht motorrijwiel door de Zeestraat reed, stoorde zich niet aan het bevel van een politie-agent om te stoppen. De agent reed hem na óp een fiets en haalde hem in, waarna de motorrijder zijn vervoer middel tegen de grond wierp, een bakkers zaak inrende en via het tuintje achter de bakkerij verdween. Het motorrijwiel werd in beslag genomen. Later op de dag meldde de eigenaar zich op het politiebureau. IJmaiden Sint Nicolaas maakte zegetocht door de Kennemerlaan Pepernotenslag rond de landauer Er heerste Zaterdagmiddag een opge wonden stemming aan het station Oud- IJmuiden. Sint Nicolaas zou op uitno diging van het zakencentrum „Kenne merlaan" een officieel bezoek aan IJmuiden brengen en honderden kin deren waren daarom naar het station getrokken om de grijze kindervriend een uitbundig welkom toe te roepen. De Christelijke muziekvereniging „Wil- helmina" zou de muzikale escorte van de Heilige man vormen en een open calèche zou Sint Nicolaas naar de Kennemerlaan rijden, waar hij enkele zaken zou bezoeken. Uit volle borst zong de Velsense jeugd al lerlei Sinterklaasliedjes en „Wilhelmina" deed haar uiterste best om het tempo waar in de kleuters hun répertoire afwerkten, bij te houden. De spanning steeg met de niinuut en ontlaadde zich in een juichkreet .toen eindelijk de trein met de hoge gast het station binnenrolde. De heren R. Wildeboer en Jac. Gorter heetten Sint Nicolaas namens het zaken centrum welkom, waarna de bisschop min zaam wuivend naar de vele kinderen, naai de calèche schreed die hem naar de Ken nemerlaan zou voeren. Voorafgegaan door „Wilhelmina" begon toen een ware zege tocht door de gemeente. Overal stonden kinderen langs de weg, die de Heilige man uitbundig toezwaaiden. Pieterman was al spoedig goede maatjes met de jeugd. Met gulle hand strooide hij pepernoten en na tuurlijk gaf dat aanleiding tot menige juich kreet. en kleine vechtpartijen. Sint Nicolaas bezocht verscheidene win kels in de Kennemerlaan en had voor ieder kind een vriendelijk woord. Nadat de Heilige man enige uren de gast van het zakencentrum was geweest, trok hij zich terug om naar een andere gemeente te vertrekken, waar zijn komst eveneens met grote vreugde werd tegemoet gezien. Veel karpers in het IJselmeer Er worden op het ogenblik in het IJsel meer opvallend veel karpers gevangen. Twee vissers uit Mirns vingen veertien dagen geleden met hun sleepnet 2500 kg. de vorige week 1800 kg. Frankrijk neemt deze vis,* mits levend, graag af voor 44 tot 50 cent per kg. Velsen-Noord Vereniging „Schulpen" vertoonde „De heilige vlam" De toneelclub der buurtvereniging „Schulpen" heeft Zaterdag getoond ook in een ernstig genre tot een behoorlijke pres tatie in staat te zijn. Overigens beschikt „Schulpen" over verschillende gerouti neerde amateur-tonelisten en daarom was het zeker te begrijpen dat regisseur Paul J. van Ginkel Jr. het aan durfde om de buurtbewoners te doen meeleven met „De Heilige Vlam" van de Engelse schrijver W. Somerset Maugham. De auteur stelt de zeer ernstige vraag of men in geval van ongeneeslijke ziekte mag beschikken over het leven van de patiënt. Hij wil daarbij echter geenszins een moord onder zekere omstandigheden rechtvaar digen, maar dit probleem van alle zijden belichten. De tonelisten hebben van dit stuk zeer veel goeds gebracht, mede door de fraaie toneelaankleding. Er werd met veel gevoel gespeeld, waai-bij van mevrouw Schuller als zuster Wayland in houding, gebaar en expressie, als de beschuldigster van dè moord, zoveel kracht uitging, dat zij de draagster van het geheel werd. Mevrouw Huysstede, van de vereniging „Havenkwartier" te Beverwijk, vervulde als gast de rol van mevrouw Tabret, die uit medelijden en begrip een einde maakt aan het leven van haar zoon, van welke delicate taak zij zich op fijngevoelige wijze kweet. Mevrouw Visser voldeed als Stella, de vrouw in het spel. Haar tegenspeler, de debuterende H. van 't Hoff, bleef wat vlak. De heer Schuller gaf een rake typering van majoor Liconda. De vertolker van de rol van de huisvriend-geneesheer stond enigszins beneden het niveau van de an deren. Mejuffrouw Oostveen zorgde voor een prettige dienstbode. De vlotte rolken- r.is kwam de uitvoering 'zeer ten goede. Voorzitter J. W. L. Scherpenhuizen, die de avond inleidde en wiens verzoek om aandacht achteraf overbodig bleek, bood aan het slot mevrouw Huysstede een blijk van waardering aan. John Eekhouts orkest verzorgde voor passende entre-acte mu ziek. Een zeer druk en geanimeerd bal besloot de geslaagde uitvoering. Driehuis CREMATIE SLACHTOFFERS VLIEGRAMP Woensdagmorgen na aankomst van trein 11.08 uur zal het stoffelijk overschot van dé tweede piloot A. van der Touw en van de boordwerktuigkundige K. Stukje, die beiden de vorige week omkwamen bij de ramp van de PH-TFA aan de Westelijke oever van de Oslofjord, in het crematorium te Velsen worden verast. Kansen voor Velsen stijgen Na een spannende strijd, waarin meer malen ook goed voetbal werd vertoond, is Velsen ook Den Helder de baas gebleven. Maar laten we er direct aan toevoegen, dat het moeite heeft gekost, wat o.a. ook hier uit blijkt, dat met nog twintig minuten speeltijd de stand nog 0-0 was. In achttien minuten tijd werden toen vij? doelpunten gescoord. Mag dit een merkwaardigheid genoemd worden, een andere bijzonderheid was, dat van deze doelpunten er geen en kele door Bakkum gemaakt werd.Hem werd door de uitstekende Helderse spil geen mo ment vrij spel gelaten; zag hij desondanks kans zich vrij te werken, dati stond direct een andere Helderse verdediger klaar om hem het leven lastig te maken. Deze strenge bewaking van Bakkum had tot gevolg, dat andere spelers vrij kwamen en daarvan heeft na de rust Tromp Sr., die al spoedig na het begin de uitgevallen Kramer had vervangen, op de linksbuitenplaats gebruik gemaakt, waardoor hij zijn zwakke spel als rechtsbinnen weer enigszins goedmaakte. Met de rust was de stand nog 0-0. Wel had Bakkum een doelpunt gemaakt, doch dit was afgekeurd. Na de hervatting moest Velsen zich aan vankelijk met hand en tand verdedigen. De defensie was goed op dreef, anders had Den Helder in deze periode de grondslag voor een overwinning gelegd. Twintig minuten voor het einde leidde de middenlinie van Velsen ander aanvoe ring van B. Tromp een hevig offensief in, waarbij de rechtshalf der Heldersen zo on fortuinlijk was de bal in eigen doel te wer ken (0-1). In korte tijd passeerden T. Tromp en Braams de Noordelijke doelman nog tweemaal (3-0). Er scheen nu voor Velsen geen vuiltje meer aan de lucht en toch stonden de Sant- poortse supporters, nog angstige ogenblik ken uit, doordat men in de achterhoede een beetje nonchalant ging spelen, welke speel wijze in korte tijd tot twee doelpunten voor Den Helder leidde (3-2). Hierbij bleef het echter, zodat Velsen op twee kostbare pun ten beslag legde. Terrasvogels veroverde de punten op Beverwijk Op de wedstrijden tegen Beverwijk scheen tot dusver voor Terrasvogels een noodlot te rusten, maai»-gisteren is aan deze traditie een einde gekomen. Met 2-1 behaalde de thuisclub een alleszins verdiende overwin ning. De Terrasvogels had voor deze ontmoe ting de opstelling gewijzigd en deze nieuwe opstelling .heeft goed voldaan. Röbken werkte als verbindingsspeler heel goed en Toch zal de verre visserij vermoedelijk voortgang vinden Met 2800 kisten kabeljauw en gul uit de Barendszee is in 'de nacht van -Za terdag op Zondag de grote IJmuidense trawler „Tzonne" van de reder ij'Petten in de thuishaven gearriveerd. Vanmor gen is de eerste last van de vangst ver kocht, maar de hoop dat de prijzen door een ruimere export lonend zouden zijn, is niet in vervulling gegaan: de kabel jauw bracht 40 tot 45 per 125 kilo op en de gul deed 12,50 per 50 kilo. Het zusterschip van de „Tzonne", de „Herman", dat door dezelfde rederscom binatie is uitgestuurd, wordt Woensdag of Donderdag uit de Witte Zee in een Engelse haven verwacht met ongeveer 2500 kisten kabeljauw. Vanmorgen werden dus 1400 kisten uit de „Tzonne" gelost; Dinsdag of Woensdag zal dan de tweede helft van de vangst aan de afslag worden gebracht in de hoop, dat de export de reders dan niet langer in de steek zal laten. De handel was zeer tevre den over de kwaliteit van de vis, maar de prijzen vielen tegen. Voor export naar België zijn tot nu toe geen licenties vrij gegeven en over een mogelijke uitvoer naar Duitsland, die deze kostbare reis goed had kunnen maken, zijn nog steeds onderhande lingen gaande. Het zou voor de Rederij „Petten" en voor de gehele Nederlandse visserij ongetwijfeld hoogst teleurstellend zijn.wanneer deze onderhandelingen op niets uitliepen. Het ligt evenwel in het voornemen, zo vertelde de heer Krijger, directeur van „Petten", ons, om de visserij in de Barends zee ondanks de eerste tegenslag, voort te zetten, hodwel een definitief besluit nog niet is genomen. De prijzen, die Woensdag voor de tweede helft van de aanvoer van de „Tzonne" wor den gemaakt, zijn hierop van beslissende invloed. De heer Krijger was -voorts van mening, dat de capaciteit van de trawlers in cle verre wateren nog opgevoerd kan worden en een betere bekendheid ter plaatse zal de resultaten zeker ten goede komen. Wij vernamen inmiddels dat wanneer de be somming van de „Herman" deze week in Grimsby bevredigend wordt, ook de „Abra ham" uit de verre wateren in Engeland zal lossen. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 27 op 28 November Uit halve vleet: KW 20 met 55 k.; KW 129 met 25 k.; KW 9 met 85 k.; KW 13 met 70 k. KW 47 met 20 k.; KW 44 met 50 k.; KW 43 met li k.; KW 50 met 20 k.; KW 175 met 5 kV. KW 163 met 5 k.; KW 19 met 17 k.: KW 144 met 20 k. nog 20 netten halen; KW 68 met 45 k. nog 30 netten halen; KW 45 met 140 k. uit 30 netten» Totale vangsten: KW 38 met 80 k.; KW 42 met 10 k.; KW 39 met 55 k.: KW 29 met 10 k KW 5 met 5 k.; KW 3 met 17 k.; IJM 268 met 170 k.: IJM 75 met 100 k.; KW 42 met 100 k.: KW 85 met 40 k.: KW 167 met 14 k.; KW 130 met 50 k Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 40 kantjes Scheveningen: 40 kantjes Katwijk: 40 kantjes Castricum Schaakclub „De Pion" De uitslagen der gespeelde wedstrijden voor de onderlinge competitie luiden: H. Tiemstra-C. J. Heeck 0-1, dr. de Jongh- C. Bennes 0-1, P. Bouwen-P. J. Zwart 1-0,- C. Faber-B. Beentjes 0-1, J. Kooi-P. J. Roman 1-0. Programma voor a.s. Vrijdag: Dr. de Jongh-de Smalen, Werner Uhl-Walter Uhl, Keetbaas-Bennes, Heeck-Raven- zwaay, Zwart-Tiemstra. not. van Cranen- burgh-Beentjes, Merkelbach-Zaal, Bou- wen-Kooiman. Agenda voor Beverwijk MAANDAG 28 NOVEMBER Kennemer Theater, 7 en 9 uur: Down Argentine Way. Luxor Theater, 7 en 9 uur: Staatsvijand no. 1. W.B. Theater, 8 uur: Het noodlot der Daltons. Corso- Theater (Castricum), 8 uur: Onteerd. DINSDAG 29 NOVEMBER Kennemer Theater, 7 en 9 uur: Down Argentine Way. Luxor Theater, 7 en 9 uur: Staatsvijand no. 1. Corso Theater (Castricum) 8 uur: Onteerd. De Oud-Katholieke gemeente van Egmond aan Zee. welke enige weken geleden afscheid nam van haar herder, pastoor J. A. J. van Zanten, die na elf jaren naar Rotterdam vertrok, is Zon dagmorgen getuige geweest van de in stallatie en intrede van haar nieuwe herder, pastoor D. N. de Rijk, die tot 16 November gedurende vier jaar kape laan was van de IJmuidense Oud- Katholieke gemeente. Het blanke kerkgebouw van de H. Agnes bevatte zeer vele belangstellenden, onder wie vertegenwoordigers van kerkbestuur en verenigingen uit IJmuiden en het altaar was met vele bloemen versierd. De Misliturgie was die van de eerste Zon dag van de Advent met toepasselijke ge zangen en de 33ste Mis, de 8e Mis van dr. A. Rinkel. De installatie geschiedde door de bisschop van Haarlem, mgr. J. v. d. Oord, welke na het voorlezen van de door hem gegeven benoeming, vervat in een oorkonde met het bisschoppelijk zegel, en gebed, alsmede de formuliervragen, de gelofte van de nieuwe pastoor ontving, hetgeen een plech tig ogenblik was. In zijn installatie-rede schetste mgr. Van der Oord de grote verandering voor de gemeente van Egmond aan Zee bij de pastoorswisseling om verder met klem het gewicht van 't pastoorsambt, de installatie plechtigheid en de verantwoordelijkheid van de bisschop naar voren te brengen. De bisschop getuigde voorts, dat pastoor De Rijk te IJmuiden heeft getoond een toegewijd en ijverig arbeider te zijn in 's Heren wijngaard en dat dit aanleiding was tot zijn benoeming. Vervolgens herin nerde spreker aan de opdracht van de Heer: „Gaat heen en verkondigt het Evangelie",dankbaar gebruik. waartoe de pastoor geroepen is voor elk dei- leeftijdsgroepen de blijde boodschap steeds te predikeh en daarin tot het uiterste moet volharden. Tot pastoor De Rijk zeide de bisschop: „Streef er naar uit de kracht en de talenten, die God u gaf, het Evangelie te verkondigen." Hij vroeg de gemeente het hart voor de jonge pastoor te openen en alles te doen, wat zijn herderlijke taak kan verlichten, opdat hij met blijdschap en geestdrift zijn werk mag doen. De nieuwe herder predikte naar aanlei ding van Psalm 24 1 en 2: „Tot U, 0 Heer, heb ik mijn ziel opgeheven, mijn God op U vertrouw ik, wil mij niet beschamen." Na te hebben gewezen op de reis naar Bethle hem om het Kind te ontmoeten, dat met de mens wil meevechten om de overwinning te behalen, schetste pastoor De Rijk zijn tekstwoord als van grote betekenis voor de gemeente van Egmond en zich zelf als her der. „Wel", zeide hij, „is van dienaars ver anderd, doch het altaarkruis is niet weg genomen en dus het teken der overwinning is gebleven. Nu gij een nieuwe pastoor hebt is er een zeker afwachten, dpch wij blijken reeds geen vreemden meer. De eerste ban den van vriendschap zijn al gelegd door de bewijzen van sympathie van de gemeente en het kerkbestuur bij mijn komst." Pastoor De Rijk, die de bisschop van Haarlem dankte voor zijn tegenwoordig heid, besloot met de woorden: „Trekt het vertrouwen aan als een kleed, want tot Wien zouden wij anders gaan dan tot U, 0 Heer. Gij hebt de woorden des eeuwigen levens." Tijdens de dienst zong het kerkkoor een vierstemmige zegenbede. Van de gelegen heid om de nieuwe pastoor en zijn echtge note te begroeten, maakten zeer velen een Televisie-amateurs hielden een congres in Eindhoven In Eindhoven hebben ongeveer honderd televisie-amateurs uit alle delen des lands een congres gehouden. Het zoontje van de voorzitter, Keesje Sanders, heeft de con gressisten vermaakt met het zingen van liedjes voor zijn vaders „kijkzender" in Groningen. In de congreszaal, geïmprovi seerd in Philips' kleuterschool, werd de uitzending in beeld en geluid ontvangen op twee door amateurs vervaardigde toe stellen. Het experiment verliep zeer be vredigend. „Wij hebben hier weer wat geleerd", zeiden leden van de Groningse zendgroep en die van Haarlem, Den Haag en Rotterdam zijn vast van plan het re sultaat. in de toekomst te overtreffen. In" Haarlem staat een zender, die door één amateur werd gebouwd. In Groningen en Eindhoven wordt thans geregeld uit gezonden. Den Haag' hoopt in de loop van 1950 in de lucht te komen. Daar komt de studio in de 36 meter hoge toren van Houtrust. „Wij hebben prachtige toestellen, een zender en een camera gebouwd", vertelde de voorzitter van de televisiewerkgroep uit Amsterdam, „maar wij hebben nog nooit een beeld gezien". Wat er aan de installatie mankeert is men nog niet aan de weet gekomen. De Amsterdammers deden daarom een beroep op hun vrienden uit andere steden om hun zendgroep te hulp te komen. Uitvoerig werd gediscussieerd over het aanvragen van een „eigen bandje" in de aether. Op het ogenblik liggen de televi sie-kanalen tussen de 41 en 68 megacycles. Besloten werd bij P.T.T. het verzoek in te dienen een stukje in de twee-meter band (144 megacycles) voor televisie- amateurs te willen reserveren. Gedeputeerde Staten van Friesland hebben aan de kunstschilder Cor Reisma opdracht verleend tot het vervaardigen van een schilderij van koningin Juliana, dat te zijner tijd zal worden geplaatst in het Pro vinciehuis te Leeuwarden. De Jonge verrichtte als rechtsachter be hoorlijk werk. Over het geheel is Terrasvogels het meest in dë aanval geweest en de ruststand van 2-0 was dan ook verdiend, hoezeer aan de andere kant het goede werk van de Bever wijker verdediging moet. gememoreerd wor den. Het eerste doelpunt nam Goedhart na voorbereidend werk van Röbken voor zijn rekening en het tweede, het mooiste van de wedstrijd, eiste rechtsbuiten Zaal voor zich op. Na de rust deed de voorhoede van Bever wijk zich meer gelden dan voor de rust, maar nu bleek, dat de achterhoede van Terrasvogels met de beide Akkermannen aan het hoofd, voor haar taak berekend was. Toch leidde een misverstand tussen Röbken en Dortmundt tot een doelpunt van de voet van de Beverwijkse midvoor (2-1). Hoewel Terrasvogels in de tweede helft zeker niet de mindere was, kwam het toch niet meer Ipt doelpunten, zodat ook de eindstand 2-a was. I.E.V. versloeg Vliegende Vogels De I.E.V.'ers, die er de laatste tijd ho peloos uit waren en gevaarlijk dicht de onderste plaats benaderden, hebben in de ontmoeting tegen Vliegende Vogels te Haarlem met een opnieuw gewijzigde op stelling eindelijk beide punten veroverd. Ondanks de verandering bleek ook in de eerste helft weer, dat de voorhoede geen kans tot doelpunten zag. De verdediging daarentegen moest alle zeilen bijzetten om met de halflinie de zeer vele aanvallen van de Vogels het hoofd te bieden. Na de hervatting had Michel, die als linksbuiten had gefungeerd, zijn plaats als linksachter weer ingenomen en Schave- maker stond thans linksbuiten. Dit bracht veel meer actie in de voorhoede, ofschoon het succes aan de andere kant kwam na ongeveer tien minuten. Desondanks speel de I.E.V. rustig verder en Slotemaker, de spil;' scoorde uit .een kopbal na een hoek schop de gelijkmaker (1-1). Dit doelpunt gaf I.E.V. nieuwe moed en na ongeveer twintig minuten kreeg Slote maker een vrije schop te nemen. Op onge veer 20 meter afstand schoot hij de bal keihard, ineens in het doel (1-2). De Vo gels raakten hierdoor ontmoedigd, zodat de bezoekers het beste van het spel had den. Tien minuten voor het einde ver grootte I.E.V. de voorsprong door een schot van Verkooyen, dat de Haarlemse doelman niet klemvast had. (1-3). V.V.B. was sterker dan D.S.S. De ontmoeting op „Watervliet" tegen DSS uit Haarlem is voor de „Breesapers" dank zij betere schutters en meer nog door goede combinaties weer een zege ge worden. In het begin ging de strijd gelijk op met wisselende kansen, waarvan Michel uit een goede pass na enkele minuten reeds gebruik maakte. (10). Hoewel WB meer in de aanval was, ontstond toch vijf mi nuten later de gelijkmaker uit een straf schop. (11). Toen WB daarop voor het Haarlemse doel terugkeerde stopte de doel man een hard schot. Hij trachtte de bal uit te schietep, maar deze raakte de schoen van de toegelopen Both en het was 21. DSS maakte vijf minuten voor de rust gelijk. (2—2). Na de; hervatting kreeg DSS een zware druk ie verduren en tien minuten later gaf Meyer een verre pass, die Helder in een doelpunt omzette. (32). Daarna trachtte DSS het spel te verplaatsen, waarbij de rechtsbinnen hard inschoot, maar Van Veelen redde uitstekend. Hooydonk werd vervangen door Zand. Een volgende aan val van WB over rechts deed de bal bij midvoor Both belanden; deze drong door de Haarlemse verdediging en na 25 minu ten was het 42. De druk van DSS op het VVB-doel nam nu toe maar dank zij Arisz en de doelman bleven doelpunten uit. Wel kreeg WB nog een kans, toen Zand van links keurig voor zette en Verswij veren keihard inschoot. De Haarlemse doelman verrichtte echter prachtig werk. WaterlooHaarlem 4 41 Waterloo heeft een goede partij gespeeld tegen Haarlem 4 en was het meest in de aanval. Het bleef echter bij een doelpunt, dat J. Buding voor zijn rekening nam. In de tweede helft maakte Buding van een der vele voorzetteq van Van Zonderen ge bruik en kort daarop doelpuntte J. Schaap uit een voorzet van Romkes. Wel stelde Haarlem 4 vele pogingen in het werk de achterstand te verkleinen echter zonder resultaat. Een doelpunt kwam aan de an dere zijde, waar Romkes een voorzet van P. Zwaan inschoot. Kort voor het einde verkleinde Haarlem de achterstand. (41). Waterloo 2 won zijn tweede weélstrijd in successie. Thans werd Kinheim 4 met 82 geklopt. Van der Linden doelpuntte vijf maal. De veteranen verloren met 20 van Onze Gezellen en de adspiranten met 21 van Stormvogels c. BINNENGEKOMEN EN UITGEVAREN VISSERSSCHEPEN Binnengekomen 26 November: IJM 34 Allan Water, rederij VEM, met vis. vertrokken 14 November. Vertrokken 26 November: IJm 24 Zwarte Zee en IJM 60 Catharina Duyvis. Binnengekomen 27 November: IJM 21 Ja- coba, rederij De Daad, met vis, vertrokken 14 November. IJM 129 Shamrock, rederij Pronk, met vis, vertrokken 16 November. SCH 93 Tzonne. rederij Petten, met vis, vertrokken 5 November. Goedheilig Man Het gekke is, dat ik toen ik negen jaar was al wist dat-ie niet bestond. Maar Gat ik toch nog aan hem geloven kon, droom koninkjes die wij. zo jong en zo wijs, no» waren en nog konden zijn. Die juffrouw in de vierde klas had het domweg verteld. Aan de ooievaar kwam zij niet. met haar van duizend verantwoor delijkheden vervulde paedagogie. maar Sinterklaas moest haar geweten op pgjj brengen. Zo moest die heilige man het des te meer ontgelden. Geen stukje van zijn vuurrode mantel bleef heel onder de ve nijnige openhartigheid van deze opvoed ster. En hoe best weet ik nu nog, dat ik het mens maar heb laten babbelen en dat ik dat kleuterhart van mij eenvoudig op slot deed voor het rameien van haar onweder- sprekelijke logica. Knapen van negen tomen immers niet onder de indruk van het onwederlegbare'- Zij geloven zo stellig in hun dromen en ir. het onsterfelijk bestaan van allen die in de wereld van hun spel wonen: alle feeën alle koningen, alle goedheilige mannen en tedere princessen! Ik droom van u en dus zijt ge, wat alle leesplankj es-dames ook beweren mogen. Ik heb het thuis niet verteld. Niet gezegd hoe dom die juffrouw van ons was. Was het dat ik vader en moeder hun il lusie in mijn geloof niet wilde ontnemen? Of was het omdat ik het eenvoudig té dwaas om los te lopen vond wat juffrouw had onthuld? Maar ik weet zeker dat ik, zonder list of logen en in ongeschokte overtuiging, die schoen bij de schoorsteen zette en dat iedere morgen ieder suikeren beest de dwaasheid van die schooldame aan de kaak stelde. Hoe lang heb ik in die droom geleefd, hoe lang de illusie gaaf en glanzend ge houden in dat kinderhart? Eerlijk is eerlijk: ik meen dat ik haar nooit helemaal verloren heb. Dat ligt aan het ogenblik. Want elke dag is er toch een moment van de diepe, ongerepte stilte des harten, waarop elke illusie werkelijkheid wordt en iedere droom waarheid. Gelooft ge niet telkens weer in de prin ses, die tastbaar uit uw dromen treedt? En aan de ridder in blinkende wapen rusting met de rode pluim op de helm in de wind? Zijn hart klopt op de zelfde maatslag als het. uwe. Zijn edele mond spreekt uw eigen taal. Wel, en dan is ook Sint Nicolaas een man» van vlees en bloed. Ge hoort hem dreunen over het dak. En niets is zoeter dan dat suikeren hart. Er was eens een wonderschone prinses en die heeft haar zoete hart aan die goede oude bisschop gegeven en zij zeide: legt, goedheilig man, mijn hart aan de voeten' van de ridderlijkste ridder van mijn land- ELIAS Drie doden bij verkeersongelukken Nabij Zevenbergen is in de nacht van Vrijdag op Zaterdag een personenauto, bestuurd door de heer G. Kooistra uit Ber gen op Zoom tegen een l^ngs de weg staande vrachtauto gebotst- De personen auto werd' vrijwel geheel in elkaar ge drukt. Mevrouw Kooistra, die naast haar echtgenoot zat, werd evenais de heer N, Valen uit Bergen op Zoom, die op de-ach terbank zat, op slag gedood. De heer Kooi stra liep zeer ernstige inwendige kneu zingen op. Zondagmiddag is de 42-ja'rjge- heer A. ten Hage uit Udenhout, die op de Bossche- weg te Tilburg liep, onder een Deense vrachtauto geraakt, waarmee vis werd vervoerd. De heer Ten Hage, vader van tieiv kin deren, werd op slag gedood. BINNENLAND Het ligt in de bedoeling van een aantal gemeentebesturen weer over te gaan tot het plaatsen van plaatsnaamborden. Wegens de zeer spoedige gereedkoming van het nieuwe Wegenverkeersreglement acht de minister van Verkeer en Waterstaat het ge wenst het herplaatsen van plaatsnaamborden nog even te doen aanhouden, omdat zowel met betrekking tot de vorm en kleur van de nieuwe plaatsnaamborden als ten aanzien van de betekenis van deze borden speciale voorschriften gegeven zullen worden. De Efficiency-dagcn 1949 van het Ne derlands Instituut voor Efficiency in het Indisch Instituut te Amsterdam zijn Vrijdag gesloten. De discussies waren gewijd aan de tweede reeks prae-adviezen. die tot onder werp hadden „geografische decentralisatie van bedrijven". Agenda voor Haarlem MAANDAG 28 NOVEMBER Gemeentelijk Concertgebouw: Cor de Groot 8 uur. Frans Hals: „Twee Yankees in Trini dad". 14 j.. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrand!: „Zo is vader". 18 j., 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Palace: „De fluwelen handschoen". 18 j 4.15, 7 en 9.15 u. Luxor: „De vrijbuiter". j„ 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. City: „De cobra afgod". 14 j., 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De wet van de zweep", 14 j„ 2.30, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 29 NOVEMBER Stadsschouwburg: „Laura" (Haagse Come- die), 8-uur. Bioscopen: Middag- en avond voorstellingen. Het veld van Velox verkeerde in niet al te beste conditie en dit was voor de aan een goed terrein gewend zijnde IJmuidenaren ongetwijfeld een handicap, maar of dit tenslotte de hoofdoorzaak van de neder laag is geweest, menen we te moeten be twijfelen. Veeleer zoeken we dit in het gebrek aan een goede schutter in de voor hoede. Op dc midvoorplaats was thans op gesteld Hamers, maar ook deze speler bleek niet de gewenste schutterscapaciteiten -te bezitten. Hij kwam althans maar zeer wei nig aan schieten toe. De Utrechtse doelman, die in IJmuiden zesmaal gepasseerd werd, kon dan ook nu de score blank houden en had een heel wat rustiger middag dan Kraak. Deze doelman was uitstekend op dreef en door zijn toedoen zou de strijd nog in een gelijk spel geëindigd zijn, als niet Broekhuizen die overigens een goede wedstrijd heeft gespeeld de bal in eigen doel had gewerkt. Was dit bepaald een onfortuinlijk ogen blik, ook hiervoor en daarna kon Storm vogels maar niet op goede voet met For- tuna komen. Zo werd een doelpunt wegens buitenspel afgekeurd en voorts moesten Visschoonmaker en Snoeks jr. het vela wegens blessures verlaten. Ze weiden ver vangen door Zwemmer en Van Opbergen- Was het spel der voorhoede in haar ge heel niet sterk Deuling en De Boer le verden nog de beste persoonlijke presta ties de verdediging treft geen blaam- Van het goede werk van Kraak gewaagden we reeds, maar ook de andere verdedigers weerden zich goed tegen de felle aanval len van de Utrechtse voorhoede, zoda» mede met het oog op het feit. dat het doel punt dat Velox de overwinning bracht, door een IJmuidenaar gescoord werd. een gelijk spel de verhouding beter zou hebben weergegeven. De kansen van Stormvogels op de b°* venste plaats zijn al heel miniem geworden- 'i

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 8