Het Hek van de Dam- Taxi tel 4333 LUIDSPREKER 5 De „Shamrockbleef goede naam en traditie bijna een halve eeuw trouw DRY CLEANING OLD CLOTHES NEW taxi: taxi! Tel. 5563 BOEKEN bi VAN DORP Predikbeurten REVUE VAN DE ZUIDZIJ Verjongingskuur na sleepdienst Er zijn schepen die moedig volhou den. Zij trekken zich nergens wat van aan en bereiken een hoge leeftijd. Eén hiervan is de Sham rock IJM. 129), die nu 48 jaar oud is en zich in z'n tweede jeugd bevindt, want van stoom- werd het schip ver bouwd tot motortrawler en is nog nnn steeds in de vaart. Nadat 't vaartuig door de werf van Smith in North Shields was afgeleverd begon het z'n loopbaan als visserijschip onder de naam „Ich Dien". Als we teruggaan in het verleden van onze trawlervloot komen we hetzelfde schip tegen in 1906 onder denaam „Shamrock" (IJm. 129), schipper C. Blok en behorende aan de Mij. tot Be heer van Steamtrawlers en andere Vissers vaartuigen. Nu hebben we hiermee weer eens een schip, dat tot nu toe dezelfde naam heeft gehouden, maar wel een paar maal van eigenaar is veranderd. Na vijf jaar voor de Mij. Beheer te heb- hen gevaren zien we het schip vermeld staan onder de Mij. Shamrock, toen onder directie staande van de heren Perquin en De Vries als eersteling van deze rederij, die zich daarna geleidelijk ging uitbrei den. In 1912 kwam een voormalige Engels man er bij, de Benachie, die verdoopt werd in Hibernia (IJm. 182), gevolgd door de Jacinth, welke de naam Erin (IJm. 88) ontving. Eerstgenoemde trawler was 191 ton groot en de andere slechts 159 ton. Beide schepen zijn het slachtoffer van de oorlog geworden, kort na elkaar gingen zij ten onder in vol bedrijf. De Hibernia was de eerste, op 15 November 1915 ging de trawler naar zee en keerde niet terug. De Erin haalde op 27 December 1915 een mijn in het net op, die buitenboord tot ontplof fing kwam. Drie schepelingen vonden de dood en drie gewonden konden nog bin nengebracht worden, terwijl de overige opvarenden ongedeerd bleven. De naam Erin heeft nog een bekende klank in IJmuiden. Twee en twintig jaar nadat de eerste Erin verongelukt was kreeg IJmui den weer een trawler met die naam, nl. de in 1937 door De Vem aangekochte Engelse trawler Sheffield Wednesday (GY. 519), een prachtig schip, dat helaas de tweede wereldoorlog niet heeft over leefd. Uitbreiding De Mij. Shamrock had er in 1914 nog de Hercules (IJm. 196) bij gekregen en in 1917 zien we deze rederij zich flink uit breiden. Eerst met de Nelly Gezina (IJm. 43), de Martha (IJm. 165) en de Trio (IJm. 175) en bovendien kwamen er vier nieuwgebouwde boten bij. De nieuwe waren trawlers van het drifter type, waar men vooral in de vorige oorlog wat in zag wan ook andere rederijen bestelden van dit soort schepen bij Gebr. Boot in Leiden, die er tientallen heeft gebouwd. De drif ters van de Mij. Shamrock zijn geweest de Amalia (IJm. 324), Gloria (IJm. 325), Hibernia (IJm. 326) en de Victoria (IJm. 327). De glorie is al vergaan want geen van de vier is er meer. De Gloria is veronge lukt en de andere drie zijn in 1936 ge sloopt. De vloot van de Mij. Shamrock is later opgenomen bij De Vem en ook de Sham rock zelf kreeg het VEM merk in de schoorsteen tot vlak voor Wereldoorlog II, toen het vaartuig over ging aan de N.V. v.h. J. C. Pronk. In het begin van de oorlog voer het van IJmuiden ter visserij, maar ook niet lang want de Kriegsmarine kreeg interesse voor de trawler. De Shamrock zelf kon zich troosten met de gedachte, dat hij niet de enige was, integendeel, honderden andere kregen in die jaren de grijze oorlogskleur en een vreemde be manning. Hoewel het schip was verbouwd Sint Nicolaas bij D.S.S. Maandagmiddag om kwart over drie zal Sint Nicolaas voet aan wal zetten op de eerste steiger bij de Zuidersluis om na een rijtoer gemaakt te hebben door IJmuiden, niet minder dan 380 kinderen, leden van DSS. in Thalia zijn verjaardag te doen vieren. Per „Mico" wordt de Sint van „buiten gaats" gehaald. Ons SPECIAAL SYSTEEM voldoet een ieder, ook voor Uw garderobe Chem. reiniging desgewenst ln één dag gereed zonder prijsverhoging!! Behalve Zaterdag KONINGSPLEIN 10 - TEL. 4886 De 48-jarige Shamrockgaat naar zee. Mickey (T h a 1 i a). De evolutie van kwa- mèisje tot jongedame, die een onnoemelijke opschudding in een klein Amerikaans pro vinciestadje met zich sleept en waaruit ten slotte de bevredigende oplossing voor iedere betrokkene ontstaat, zodat de bioscoopbe zoeker wanneer het licht weer aangaat zegt: „Een echte, aardige film", heeft dit amusante verhaal tot motief gediend. De drie geciteerde woorden uit het publiek tekenen deze luchtige rolprent het best: ze is aardig zonder meer en geeft de opvolg ster van Deanna Durbin, Lois Butler de kans haar vocale kwaliteiten te doen schit teren. Dit meiske schijnt in het gewone leven nog in de schoolbank te vertoeven maar het is allerminst een wonder dat Hollywood haar ontdekt heeft; met dezelfde veroverende charme als Deanna in „Hon derd mannen en een meisje" huppelt en zingt zij zich een weg door de talloze moei lijkheden harer familie en geboortestad. Bat de heer des huizes en Mickey's goed hartige filmvader aan het slot van deze technicolor-celluloidband de juiste moeder voor de jongedame ontdekt, is een van de verdiensten van haarzelf en het groepje i,teen-agers" dat zich om deze montere bakvis vormt. Met de rake Duitse film „Ehe im Schat ten" vult Thalia de tweede helft van de nieuwe programma-week en deze rolprent is al zo dikwijls door de critici in beschou wing genomen, dat wij ons van een uitvoe rige bespreking ontslagen achten. Als „do cument humain" is het werk van Kurt Matzig hogelijk te waarderen en de tragiek van het „gemengd huwelijk" tijdens Hit- Iers beestachtigheden tegen het Joodse volk is er met verrassende eerlijkheid in gebruikt om niets-ontziend te hekelen. J. F. tot voorpostenboot was het er niet onder te krijgen. De oorlog was ten einde en betrekkelijk onverwachts dook de Sham rock weer op. In September 1945 was de trawler zij het dan in een oorlogspakje weer thuis maar voordat men er weer een trawler van kon maken, ging het Bureau Teruggave Visserijvaartuigen er wat an ders mee doen, namelijk slepen. Het is maar voor twee reisjes geweest, heen en weer naar Delzijl, maar het schip kan er altijd prat op gaan dat het de Vooruit (VI. 86) en de Toenadering (Kw. 95) terug gebracht heeft. Een werf om de Zuid ging er daarna weer een trawler van maken en maanden later zien we het schip terug in IJmuiden en een jaartje werd er de visserij mede beoefend in de gedaante zoals wij het vaartuig op de foto zien. Deze dateert van September 1947 vex-trekkend voor de laat ste reis als stoomtrawler, toen nog 149 bruto- en 47 netto ton gx*oot, 31,09 M. lang, 6.20 M. breed en 3.22 M. diep. Na deze reis moesten we de Shamrock een tijdje missen in de haven. In Wou- brugge wex*d er een 400 pk. Wei-kspoor motor in gezet. Het kreeg een nieuw dek huis met stuurhut en voorop een bak en toen de Shamrock in Juni 1948 in onze plaats tei-ugkeerde was het niet meer de „Shamrock" van vroeger, „op geen stuk na". Het schip heeft met recht een ver jongingskuur ondergaan. MARKTBERICHTEN 2 November 1949 Besommingen KW 76 5450. KW 77 930 SCH 248 11577; KW 14 5340; KW 176 6790; KW 41 9820; KW 167 4600; KW 163 6820. Aanvoer 375 kisten tarbot en tong, 80 kisten schol, 10 kisten schar, 110 kisten wijting, 10 kisten kabeljauw, 40 kisten schelvis, 2540 kisten haring, 10 kisten diversen. Totaal 3175 kisten. Prijzen Gi'. tong 2,252,05; gr.m. tong 2,051,90; kl.m. tong 2—1,85; kl. tong 1 1,70—1,60; kl. tong II 1,211,07; tarbot I 1,851,75, per kg. Tarbot IV 63; gr. schol 63,5063; midd. schol 6450; kl.m. schol 64; kl. schol I 50 38; kl. schol II 3925; schar 2620; midd. gul 23; kl. gul 12; kl. schelvis I 36; kl. schel vis II 2119; wijting 138,50; v. haring 15,50—12,40, per 50 kg. DENNENSTRAAT 12 Origineel Sint-Nicolaasfeest bij het B.L.O. In het huis aan de Lijstex*laan, waar een afdeling van de school voor Buitengewoon Lager Onderwijs is ondergebracht, heeft mejuffrouw Vijlbrïef haar pupillen een origineel Sint-Nicolaasfeest bereid. Waar sommige van deze hyper-gevoelige kinderen een te grote emotie ondervinden bij het zien van de grijze bisschop en zijn zwarte knecht, een emotie die nog tijden lang het zenuwgestel schokt, heeft de on derwijzeres gemeend deze verschijning achterwege te moeten laten. Inplaats daarvan sierde een, uit gekleur de plakstukjes bestaand portret van de Sint het bord en kleurige papieren vlaggetjes en guirlandes waren over en weer door het leslokaal gehangen. De gx*ote verras sing was echter de kinderbazar die mejuf frouw Vijlbrief en haar trouwe helpster Bep de Jong hadden ingericht. Er was gelegenheid om pakjes te vissen, een draaiend bord waar snoeperijen de prijs uitmaakten, een grabbelton, de kinderen konden touwtrekken, voor elk was er een keurig cadeautje en feestelijke gekleurde zakjes bevatten lekkernijen om van te wa tertaxiden. Tegen betaling van één cent per keer mochten al deze „tenten" worden betreden en kon men zijn geluk beproeven. Die cent was van carton en werd door mejuf frouw Vijlbrief uitgereikt. Het tweede lokaal was ingericht als „lunchroom" en telkens na bezoek aan een der stands namen de jongens en meisjes plaats aan de speciale tafel om van choco lademelk en speculaas te genieten. Het enthousiasme was groot en een van de jongens mex-kte op: Ik ben blij dat ik bij juffrouw Vijlbrief op school ben, ik zou ex- niet graag af gaan. Groter waardering voor het werk van deze onbaatzuchtige onderwijzeres is niet te geven. Mejuffrouw Vijlbrief heeft een ontzag lijk moeilijke, maar niettemin voor de inge wijde dankbare taak. Wie ziet wat zij deze, thuis vaak lastige kinderen, wier capaciteiten en vermogen ver beneden het normale liggen, weet bij te brengen, kan niet dan de gx*ootste be wondering voor haar werk hebben. Al haar pupillen, jongens zowel als meisjes, heb ben handwerken gemaakt waar men op menige fancyfair jaloers op zou zijn. Het behoeft dan ook geen betoog dat op 5 December menige vader en moeder trots op hun kind zullen zijn, als zij deze presta ties in ontvangst mogen nemen. Ruim twee uur hebben de kinderen zich op deze bazar vermaakt, versjes gezongen en strooigoed gegrabbeld. Het is voor hen een onvergetelijk feest geworden. SCHEEPVAART IJMUIDEN Vrijdag 2 December kwamen de haven van IJmuiden binnen: Wim van Skoldvik. Alt van Goole. Pascholl van Rotterdam. Fire- thorn van Newcastle. Berkelstroom v. Huil. Bloemfontein van Bx-emen. Linge van Hel- singfors. Vulcanus van Hamburg. Vertrokken: American Lawyer naar Rot terdam. Deo Duce naar Kopenhagen. Bir mingham naar Goole. Oskar naar Bremen. Firethorn naar Rottei-dam. Vierum n. Skuri. Circus naar Hamburg. Actinia naar Rotter dam. Spes naar Gothenburg. Vigo naar Rot- tex-dam. Adjudant naar Swansea. Tor naar Rotterdam. Eerste steen voor uitbouw van „Algemeen Belang" Op de hoek van dc Wijk aan Zeeërweg cn de Houtmanstraat in IJmuiden verrijst mettertijd een nieuw complex gebouwen van de melkinrichting „Algemeen Belang": een bedrijfsruimte en drie pcrsoncelswonin- gen. Vrijdag heeft Redman Struikmans, dc zoon van de directeur, de eerste steen gelegd. Het geheel zal een oppervlakte beslaan van ruim 400 vierkante meter en de firma B. van Geldox-p zal de plannen in werke lijkheid omzetten. Nadat Vrijdagochtend de kleine ceremonie van de eerste steenleg ging was verricht, feliciteei-de architect A. ten Broeke de heer Th. Struikmans met de toekomstige uitbreiding van het bedrijf en in de directiekeet op het bouwwerk waren personeel en genodigden nog een poosje aanwezig om een gedicht van mevrouw Struikmans aan te horen. Het vers gaf op humoristische wijze een overzicht van ver leden en heden der zuivelfabriek. IJmuidense scheepvaart in November Het totaal van 854 schepen, dat in de maand November de IJmuidense pieren passeerde, bestond uit 432 binnenkomende en 422 uitgaande schepen. Voor Amsterdam arriveex-den 382 zeeschepen, voor de bui tenhaven der Hoogovens 15, voor de bin nenhaven 14, voor de papierfabriek 13, voor de PEN-centrale 3 en als bijleggers werden 5 schepen gebruikt. De 422 uitgaande vaartuigen waren samengesteld uit 375 zeeschepen, die van Axnsterdam kwamen; uit de Hoogoven buitenhaven vertrokken 13 schepen naar zee, evenals uit de binnenhaven en van de Papiex-fabriek. De PEN-centrale leverde drie uitgaande boten en als bijlegger ver trokken er dx-ie. Zoekt U een meisje voor de morgenuren? Plaats een Harde noot Wij hebben Woensdagmiddag elf leeu- wexx eeix harde noot zien kraken. Het waren elf Oranje-leeuwen in zwarte broekjes en witte hemden gestoken, die tot taak hadden in de oefenwedstrijd van het voorlopig Nedex-lands elftal tegen Djurgaarden deze Zweedse club een verpletterende nederlaag toe te brengen. Het was trouwens helemaal nogal een beestachtig gedoe, want Djur gaarden betekent diergaarde, al moest dit volgens het programma niet verward worden met onze Artis. Dit progx-amma hebben wij overigens met veel belangstelling doorgekeken. Wij vonden er een stukje in, overgenomen uit de Telegraaf, dat meldde: „Er is grote kans, dat de reserve-speler Stig Anders- son, een tweelingbroer van Hans Anders son, zal worden opgesteld. Het is niet uitgesloten dat de Zweden zodoende een "psychologisch stuntje zullen uithalen. Het moet namelijk een eigenaardige ge waarwording zijn een speler op je af te zien komen, die ja zojuist ver achter je hebt gelaten. Het is daarom goed dat de Zweden met rugnummers zullen spelen." Het ware naai- onze mening nog beter geweest de Zweden met buiknummers te doen spelen, opdat de Nederlandse spelers niet voortdurend tot teruglopen verleid zouden worden, om te zien of zij nu Stig of Hans hebben gepasseerd. Voorts wist het programma nog te ver tellen; „De midvoor Jeppsson schittert ook op ander gebied dan het groene veld, want 's morgens speelt hij tennis en doet dit zo goed, dat hij menig prijsje als het ware tussen de bedrijven van het voet bal door in de wacht sleept." In de rust zogezegd. In Amsterdam schitterde hij echter door afwezigheid en zijn plaats werd ingenomen door S. Carlsson, die, alweer volgens het progx-amma, reeds eerder het bewijs heeft geleverd uit het goede voetbalhout gesneden te zijn.Voet- balhout is voetbalhout, maar aan deze boom van een kerel zal nog wel wat geschaafd moeten worden. Iets voor Ter louw! Nu willen wij niet dit hele stuk aan het progx-amma besteden, want gij zoudt dan kunnen menen, dat wij in het geheel niet bij de wedstrijd aanwezig waren. Wij zijn er wèl geweest en onze kapper, die ons voor deze hoogtij schoor, zei af gunstig: „U hebt toch maar een bruin leven." Dit gekleurde aspect van ons bestaan was ons eex-lijk gezegd nog ont schoten. Reeds bij het binnenschuifelen tussen de dertigduizend toeschouwers bleek ons dat deze massale keuze-commissie geen hoge verwachtingen omtrent het spelpeil koesterde. Zowel het particuliere leven als de lichaamsbouw der onderscheiden voetballers stonden namelijk (over drachtelijk) bloot aan krasse vooroor delen. Alleen Lenstra ontkwam daar aan, want toen werd aangekondigd dat ueze heer uit het veen niet de rechts buitenplaats zou bezetten, voer een te leurgestelde zucht door de stenen bad kuip. Nooit hoox-den wij „Aaaaahhhhh" zo snel in „Hhhhhaaaaaa" veranderen als toen de luidspreker meedeelde dat Abe een functie op de linkerwing zou vervullen- Zachte dood Toen eindelijk de elftallen het veld opgedraafd waren en de toss alras werd verloren, bleken de Zweden onbeleefde gasten, want zij stelden zich op met de rug naar ons toe. Na de rust echter her stelden zij deze kleine ongemanierdheid. Het spel ging gelijk op, want beide par tijen bleken overwegend sterker. Jam mer genoeg slaagde niemand er voor de pauze in een goal te stoven. Opvallers in de Nederlandse ploeg waren de heer Steenbergen uit Rotter dam, die de bal nog niet had kunnen raken al was het leder zo groot geweest als het Stadion zelf en de heer Van Geen uit Scheveningen, die op de middenvoor plaats zijn naam alle eer aandeed, wan neer het op doelpunten aankwam. De Spartaanse heer Rienus Terlouw over trad op behendige wijze voortdurend het Binnenaanvaringsreglement en de heer Van Schijndel viel voornamelijk op door de herfsttinten van zijn haardos. Onze buurman (zesde van links op de foto) zei van hem: „Dat zou een knap schot van die rooie zijn geweest, als het van die rooie was geweest." De heer Piet Kraak uit IJmuiden bleek zich bijzonder in de gunst van de dertig- duizend-koppige massa te mogen ver heugen. Telkenmale wanneer hij een been verroerde, zei een ieder opgetogen: „Daar heije Piet, onze Piet", hetgeen volmaakt overbodig was, want er hing geen mist. Tenslotte vormde Lenstra mede door zijn luizenbos een hoofdstuk op zichzelf. Iedere keer als hij machtig uit zijn slof schoot, bleek weer hoe deze man met zijn hoofd voetbalt. Minder apprecieer den wij daarom 't stedelijk superioriteits gevoel van de Amsterdammer die achter ons zat en die minachtend over het pastorale aspect van de Us Abe, üs mens, üs Fries, üs voetballer sprak, door zijn gangen te kenschetsen met: „Moet j'um zien sjouwe, die boer" telkens wanneer hij zijn plaats op de plattegrond verliet. Het publiek wenste blijkbaar feilloos voetbal voor zijn geld, want iedere keer wanneer een minder intelligente schop een meter naast de bedoelde plaats be landde, sloeg mén aan het loeien en de sympathie over naar de Zweden. Wat de mannen uit het land vaxx de sakei'hets- tandstiekör betreft, viel tussen rechts half Stenman en onze Bertus Caldenhove een overeenkomst op, die zich hoofdza kelijk baseerde op het gebrek aan be bossing van hun schedels. Onze buur man zei dan ook fijntjes: „Die kale zal strakkies nodig se harses moete wasse!" toen Stenman met veel hoofdelijke om slag het bruine monster het veld injoeg. De heer A. Blomqvist (een lekker bek- kie) demonstreerde een grote kunde in het doodmaken van de bal. Eerbied voor het kadaver was er voor hem niet bij, want hij knalde het zonder begrafenis hemelwaarts, als wilde hij zeggen: „Ga en verwijder U". In het algemeen genomen kan worden vastgesteld, dat de keepers onvoldoende switchten. Wil men voorts werkelijk met een offensieve speerpunt krassen maken op het glanzende pai'ket van een defensie, dan dienen de voorwaartsen nu en dan het veld te verlaten teneinde ter Op het Zondagmiddag-abonnements concert van 4 December worden comjiosities van Wagner en Berlioz uitgevoerd. Des avonds speelt het Quatuor de Saxophones" uit Parijs in de kleine zaal onder meer werken van Scarlatti en Glazounof. Dinsdag heeft er in het Concertge bouw een volksconcert plaatswaar aan de violiste Louise Wijngaarden medewerking verleent en Woensdag is Cor de Groot solist ter vertolking van het pianoconcert van Tsjaikofski. Onder leiding van Eduard van Bei- num wordt dan ook de Vijfde Sym phonic van Badings ten gehore ge bracht. Het gamelan-gezelschap Babar La- jar lean men beluisteren op Zondag- In de hoofdstad uit middag in het Indisch Instituut, waar men ook allerlei wetenswaardighe den aantreft betreffende de overzeese gebiedsdelen. Hedenavond wordt een spectacle- coupé ten tonele van de Stads schouwburg gebracht ter viering van het 75-jarig bestaan van de Toneel school, waaraan vele tonelisten van de oude garde en van de tegenwoor dige generatie medewerken. Het Jeugdtheater in de Kleiyie Komedie speelt op de eerste twee Zaterdag middagen van December „De Won- derklokken" onder regie van Rob Geraerds. In Corso draait een nieuwe film van Willi Forst: ,Mijn moeder en ik" en in City een Weense ballade met de titel „Annie", op muziek van Robert Stolz. Wie meer van sterke mannen dan van Duitse vrouwen houdt, moet naar Tuschinski gaan waar Humph rey Bogart een hoofdrol vertolkt in Key Largo" of naar Alhambra waar Robert Montgomery onder eigen re- ygie optreedt in „Hinderlaag". versterking in het restaurant een glaasje chocomel te gebruiken. Komen zij iets later vermomd als Kerstman per aiTeslee terug dan kunnen zij met een ferm ge baar de gx-endel van de verdediging openen. De Zweedse eerbied voor folk lore moet in dit verband niet worden onderschat. Dit lijkt óns nu een fijn psychologisch stuntje. Samenvattend moet woi-den gezegd: „Fantasie, fantasie en nog eens fantasie." En nog eens fantasie, als u het wilt. Wil men werkelijk de kamermuziek van de tegenstanders met donderende pauken slagen overstemmen, dan is er maar één manier: men ontneme de scheidsrechter zijn fluit en sla hem krachtig ln het ge zicht. Terwijl de man dan bezig is het brilleglas uit zijn ogen té haler., kunnen de toeschouwers het veld opkomen en de tegenpai-tij in de pan hakken. Daarna doet men, alsof er niets gebeurd is. En nog één waarschuwing. Het roer van ons voetbal moet radicaal om. Waar om wil men toch steeds die doorbraak naar rechts? Men zal dienen te beseffen dat alleen het verlaten van de anti-i-evo- lutionnaire basis in ons spel tot resul taten kan leiden. Geen halfslachtigheid meer! BOEDA. Een kwarteeuw bij de Hoogovens In de wei-kplaats van de Electrotech- nische afdeling van de Koninklijke Nedex*- landsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden wex*d de heer J. A. van der Meer ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum gehuldigd. Directeur prof. dr. J. F. ten Doesschate bracht namens de directie van Hoogovens de gelukwensen uit, welke gelukwensen van de gebruikelijke envelop vex-gezeld waren. De heer A. Achterhof sprak als chef van de werkplaats en uit zijn hartelijke woor den klonk de toon van de goede verhouding en kameraadschap die in het bijzonder in deze afdeling heex*sen. Over zijn werk sprekende, zei hij kort te kunnen zijn: het is af en uit de wijze waarop de jubilaris werkt, blijkt zijn vreugde in de arbeid. Vervolgens liet spreker des jubilaris verschillende hobbies de revue passeren: lezen, schilderen en fotograferen. Hierop aansluitende had de commissie van huldiging haar keuze laten vallen op Winkler Prins' encyclo paedic, die door de heer Achterhof werd ovex'handigd. In de eerste plaats sprak ing. I. van Ees namens de bedrijfsdii*ectie, van wie hij de gelukwensen overbracht. In de tweede plaats voei'de de heer Van Ees als afdelings chef het woord. De heer Van Ees roemde de collegialiteit van de heer Van der Meer, het respect cn de waardering die hij geniet. Tot slot van zijn rede vereei'de hij de ju bilaris met het gedenkbord en het getuig schrift der maatschappij. De hoofdopzichter de heer J. van Heijst haalde herinneiringen op en hij vertelde van de ondernemingslust en vlugheid uit de jeugdjaren, eigenschappen, die hem bij gebleven zijn. Een vulpenhouder, eveneens een geschenk van de jubileumkas, accen tueerde de rede van de heer Van Heijst. De heer W. Doekes bezong de levens loop van de jubilaris in een door hem ver vaardigd vers, waarin ernst en luim elkaar afwisselen. De bij de Staalfabriek gede tacheerde collega de heer C. Sluimers stelt zich ten gelegenheid van een jubileum de vraag: of de jubilaris en de werkgemeen schap wel gedisponeex*d zijn. Tot slot werd gezamenlijk gezongen een vers van de heer Sluimers: „De Vrolijke Vagebond", en onder het zingen van dit lied, dat de dichter op de mondharmonica begeleidde, werd de vrij gezel-jubilaris een grote Sinterklaasvrijster oveidxandigd. JUMP-NIEUWS. Woensdagavond hebben vier teams van de IJmuidense bridgeclub „de Jump" een duplicate-wedstrijd gespeeld voor de team competitie. De uitslagen waren: Team 4: MaarleveldSuyk en Jonker Cleeren speelt gelijk tegen team 7, De Haas —Kramer en SlaatsBoer, met 3333 mp. Team 5: mevr. BrouwerA. Kuys en v. d. Bui-gVan Reeuwijk verliest van team 6, Amsingv. d. Berg en mevr. Kramer Baggerman met 3729 mp. De ovex'igen speelden een „Howell". De uitslagen waren: 1. KuiperWittebrood 57 p. 2. Echtpaar Prins 57V2 p. 3. LigthartWonink 45 p. 4. LamanVan Pel43Ys p. 5. BornMoot 42i/2P- 6. Echtpaar De Groot40^ p. 7. Dames De HaasKleij 34 p. 8. Dames SlaatsRolloos 28 p. ZEEWEG 275 DAG .N NACHT (Adv.) IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10.30 u.: ds. J. van den Berg; 5.30 uur: ds'. D. C. van Wijngaarden. Geref. Kerk, Kanaalstx*aat, 9 uur: ds. J. Beukema; 3.30 uur: ds. J. van Buuren, Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Marnixschool Stephensonstraat, 10 en 5 uur: ds. A. Ja- gersma. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: Leesdienst; 3 u.: ds. J. C. Maris van Haarlem. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud Katholieke Kerk, 10 uxxr: Heilige dienst; 19 uur: Vespers. Woensdag 9 uur: Heilige dienst. Leger des Heils. 10 uur: Heiligingsdienst; 7 uur: Openluchtsamenkomst; 8 uur: Vei'lossingssamenkomst. De diensten slaan onder leiding van kapitein P. Vons. IJMUIDEN-OOST. Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10.30 uur: ds. J. van der Wiel, H. Doop; 7 uur: n.m. dr. S. S. M. Aertsen van Amsterdam-Sloten. Geref. Kerk (Goede Herderkerk), 9 uur: ds. J. van Buuren; 4.30 uxxr: ds. R. D. Beukema. Ver v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 u.: dr. J. de Graaf van Haarlem. Verg. v. Gelovigen 10 uur: Eredienst in gebouw Willemsbeekweg 78. Vrije Evangelisatie, Casembrootstraat, 10 uur: de heer G. van de Vlis van Vlaar- dingen. DRIEHUIS. Geref. Kerk, koffiekamer Westerveld, 10.30 uur: ds. J. van Buuren. VELSEN. Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink; 7 uur, in de school, de heer W. Rogge veen. VELSEN-NOORD. Geref. Kerk, 10 en 4.30 uur: ds. A. Schweitzer. BEVERWIJK. Doopgezinde Kerk, 10 uur: ds. Alb. Vis. Maranatha, 10 uur: de heer A. Visscher van Rotterdam; 11.45 uur: Zondagschool; 19 uur: Rev. E. Gubler uit Spanje: „De nood der Protestanten in Spanje". Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst; 12 uur: Zondagsschool; 7.15 uur: Open luchtsamenkomst; 8 uur: Verlossings samenkomst. De diensten staan onder lei ding van luitenant L. Veeninga. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. P. A. Tichelaar, „Tweede Advent". De Toorts, 10 uur: ds. D. C. v. Wijngaar den van IJmuiden. Kapel, 5 u.: de heer H. W. Hofmeester van Hilversum. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur: de heer J. Mulder van Santpoort. Geref. Kerk (art. 31 K.O.), 10.30 en 5 uur: ds. N. Bruin.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 7