SHAWL j SIR EDWIN j ZWITSERS EELZERI SLUMS! 1 CADEAU I IPütllteS JFlfltiltf met een heerlijke Knakworst 2$ Cülit Automati,ek Flinke meisjes gevraagd Exclusieve ENGELSE EN SCHOTSE KAMGAREN STOFFEN 36 De goede Sint deed de ronde in Kennemerland Velsen Velsen-Noord IJmuiden Castricum Beverwijk Wijk aan Zee Kort en Bondig Luidsprekers dtSKl Handschoenen HERENMODEHUIS j AMERIKAANS PLASTIC KUNSTGEBIT sm Maandag 5 December 1949 4 in voorraad. Levertijd zo nodig 14 dagen. JOH. !¥SEYEI? ZN. Maatkleermakers - TEL. 4453 Herenmodes KENNEMERLAAN IJMUIDEN Fleurige viering in Velsen en Beverwijk Sint Nicolaas heeft tijdens het af gelopen weekend niet mogen klagen over belangstelling; hij moest soms haast op twee plaatsen tegelijk zijn en hoe de oude baas ondanks het over laden programma alle kinderen te vriend heeft gehouden, kan ons slechts een raadsel zijn. In het gebouw van Christelijke Belangen in IJmuiden heeft de Sint Zaterdag de onderlinge vriendschapsband tussen 250 kinderen versterkt. Het waren kinderen van de 180 leden die de vereniging „On derlinge Vriendschap" telt. Allereerst hebben de jongens en meisjes hun hart kunnen ophalen aan een keur van kinderfilms. Het enthousiasme be wees dat het bestuur hiermee een goede slag had geslagen. En het persoonlijk bezoek van Sint heeft menig hartje angstig doen kloppen, want de goede grijsaard heeft zelf de pakjes uit gedeeld en zoals steeds wist hij vele ver borgen zondetjes publiek te maken. En dat valt nu eenmaal niet mee voor de be trokkene. Van het feit dat snoeperijen „van de bon" zijn heeft Sint ruim gebruik gemaakt. Dat elk kind. hoe klein ook, -een grote plaats in het bisschoppelijk hart inneemt is ondubbelzinnig bij „O.V." gebleken. Want na afloop van het bezoek aan dit ge bouw heeft Sint Nicolaas de allerkleinsten thuis opgezocht. Er wordt in deze dagen wel veel van zijn uithoudingsvermogen ge- eist, maar daar staat tegenover dat hij weer een jaar lang kan uitrusten. Bij „Schulpen" De buurtvereniging „Schulpen" uit Vel- sen-Noord had voor Zondagmiddag de bisschop uitgenodigd om bij de kinderen, \4ie Zaterdagmiddag niet aan het grote kin derfeest konden deelnemen, een bezoek te brengen. De goedheilig man begaf zich 's middags op weg om per auto niet minder dan on geveer vijftig families in „Schulpen" met een bezoek te vereren. Dit bezoek werd door de kleuters, maar vooral door de ouders zeer gewaardeerd, temeer daar bleek, dat Peterbaas rijkelijk versnaperingen uitdeelde. „Velsen-Noord Vooruit" De andere vier Noord-Velser buurtver enigingen, verenigd in „Velsen-Noord Vooruit", die de afzonderlijke feesten ter gelegenheid van Sint Nicolaas hebben op gevangen in een gezamenlijke kindermid dag kunnen op een geslaagde dag terug zien. Ongeveer 530 Noord-Velser kinderen van 5 tot 14 jaar waren Zaterdagmiddag in het Kennemer Theater aanwezig en hier werden zij begroet door de heer J. W. L. Scherpenhuizen, voorzitter van „Velsen- Noord Vooruit", die ook St. Nicolaas er zijn knecht verwelkomde. De kleinen zongen dat het een lust was en een uur later, toen de „groten" binnen waren en de zaal tot de laatste plaats be zetten, konden allen genieten van de mooie kinderoperette „De prinses en de bloe- menfee" van H. Meerman, uitgevoerd door de Geheelonthouders Kinderclub „Kinder-, geluk" uit Beverwijk. De K.A.B. ontving 300 kinderen De afdeling Velsen-Noord van de Katho lieke Arbeidersbond heeft Zondagmiddag ruim 300 kinderen van leden ontvangen in de gymnastiekzaal van de R.-K. Meisjes school aan de Corverslaan. Ook hier kwa men Sint en Piet op bezoek, verwelkomd door de heer F. A. Kuypers, voorzitter. Vervolgens hield de bisschop voor een groot aantal kinderen receptie. Bij de Beverwijkse Harmoniekapel Zaterdagmiddag hebbende kinderen der leden van de Beverwijkse Harmonie kapel het Sint-Nicolaasfeest gevierd in ge bouw de „Harmonie". Dit festijn was ge organiseerd door de dames Krans van de B. H. K. De kinderen werden bezig gehouden met een oud-Hollandse poppenkast. Het hoogtepunt was ook hier de komst van St. Nicolaas en zijn knecht. Heden (Maandag), Dinsdag en Woens dag 8 uur vertonen wij Het opzienbarende filmwerk HUWELIJK \N DE SCHADUW (Ehe im Schatten) Een diep menselijke tragedie, die aller harten ontroert. Een waarschuwing cn tevens een aanklacht! Toegang boven 18 jaar. Smt Nicolaas in Castricum De CSV-kleuters hadden een mooie middag Sint Nicolaas heeft het Zaterdag buiten gewoon druk gehad. Immers, op zijn oude dag moest de Sint twee zalen en vijf scho len af. Hij begon, vergezeld door Piet om 9.15 uur bij de le en 2e klas der R.K. lagere school voor jongens in Castricum, bracht direct daarop, om 9.45 uur een be zoek aan de C.O.L. school te Bakkum,* ver scheen om 10.30 uur op de Finse school te Bakkum en kwam ook op de openhare kleuterschool" te Castricum. Het was maar gelukkig, dat de Sint ten gerieve van Zwarte Piet, die er bezwaar tegen maakte door de regen te gaan om dat zijn teint daar niet tegen kon, van een auto gebruik maakte inplaats van zijn paardje. De kindervriend arriveerde om 12.15 uur in de le en 2e klas meisjesschool te Castricum en was voor de grotere R.K. kindertjes om 2 uur in zaal Roozendaal en om 4 uur in zaal Borst te zien. Zondagavond heeft Sint Nicolaas de kinderen van de Castricumse kleuterschool nog eens extra verrast. De kleuters hadden namelijk hun werk voor St. Nicolaas ten toongesteld en de goede Heilige heeft al dat knutselwerk met een massa suiker goed bedacht. Dezelfde Heilige bezocht Zaterdagmid dag de kinderen van C.S.V. Sint, die na zijn bezoek aan de kleuterschool nog een bezoek aan Heilo had gebracht, arriveerde 's middags per trein. Velen wachtten de Sint aan het station op, maar nog meer kinderen waren reeds in de „Rustende Jager". Behalve limonade en speculaas wacht ten hen daar goedkeuringen en vermanin gen. Zelfs G. de Heer, de eminente C.S.V.- doelman kreeg een beurt. De achtjarige Nico Schats gaf op zijn harmonica bekende liedjes ten beste en het moet gezegd, dat het hem goed afging. Hulpprediker W. Roggeveen ingeleid Het was Zondag voor de Nederlands Hervormde Gemeente van Velsen een bij zondere dag, daar de candidaat W. Rog geveen reeds na korte tijd de open gevallen plaats, ontstaan door het vertrek van de heer K. Zwitser, kwam innemen. De dienst in de Oude Kerk, waar ds. L. Brink voorging, had des mox-gens het ge bruikelijke liturgische verloop, waarbij ds. Brink predikte naar aanleiding van de openbaring aan Johannes 22 16: „Ik ben de blinkende Morgenster". Nadat gezang 4 was gezongen werd de nieuwe hulpprediker door ds. Brink aan de gemeente voorgesteld. Ds. Brink noemde Velsen door haar uit gebreidheid geen gemakkelijke gemeente en veel zal naar geest en lichaam van de hulpprediker worden gevraagd. Doch bij alle kringwerk en huisbezoeken, moge de nieuwe hulpprediker, aldus ds. Brink, we ten, dat hij niet alleen staat, maar gesteund wordt door een dappere schare van mede werkers in Velsen. Reeds des avonds is de heer Roggeveen voorgegaan in' de dienst, welke gehouden is in de Christelijke School aan de Van Langeveldstraat, waarbij hij sprak over „Fundamenten en perspectieven van be lijden". Kiescollege Hervormde Gemeente Bij de herverkiezing van twee leden voor het Kiescollege der Ned. Hervormde Gemeente van Velsen zijn gekozen de dames C. J. M. Verzijlberg-Aders en J. v. d. Sluis-Van Buuren. De eerder gekozen dames in dit college mevr. B. Noorland-Punselie en mej. J. C. Markerink hebben voor hun functie be dankt. Dit zal een herstemming voorde vacatures nodig maken. „Concordia" had weer succes De vijf-en-veertigjarige toneelvereniging „Concordia" had Zaterdagavond in het gelijknamige gebouw met haar tweede jubileumuitvoering van Herman Bouber's „De Jantjes" wederom een geweldig suc ces. De zaal was overvol toen de heer Fr. Brakenhoff herinnerde aan het jubileum. Hij vertelde, dat deze en de vorige uitvoe ring slechts mogelijk waren geweest door de steun van de directie van Van Gelder Zonen papierfabriek. Hervormde verenigingen kregen geldelijke steun De Verenigingsraad van de Ned. Her vormde Gemeente, die enige dagen geleden een zogenaamde „bedelavond" heeft ge houden om de kasmiddelen van de aange sloten verenigingen te versterken, heeft in enkele uren kans gezien een totaal-be drag van 385,bijeen te brengen. Sform veroorzaakte schade De storm die Zaterdag en Zondag woed de is Velsen-Noord niet voorbijgegaan zonder schade aan te richten, hoewel deze zich in hoofdzaak beperkte tot de daken. Van de woonhuizen in vrijwel elke straat zijn dakpannen losgeslagen en een winkelhuis aan de Wijkerstraatweg miste vrijwel alle vorstpannen. Aan dezelfde weg was van een dubbel woonhuis het zink van de dakkapel losgerukt. Ook de R.K. kerk kreeg schade aan het dak en de pannenlaag op de toren. Agenda voor Velsen MAANDAG 5 DECEMBER Thalia 8 uur: „Huwelijk in de schaduw". Rex 8 uur: „Het huis in het moeras". DINSDAG 6 DECEMBER Bioscopen als Maandag. St. Nicolaas-veldlopen „Suomi De bedreiging van hel slechte weer voor athletiekbeoefening heeft de vele leden van de H.A.V. „Suomi" niet kunnen weerhou den deel te nemen aan de onderlinge veld lopen, die tot besluit van het jaar en ter gelegenheid van het Sinterklaasfeest Zon dagmiddag in „Westerhout" zijn gehouden. De uitslagen waren: Meisjes 600 meter (handicaprace): 1. Jopie v. d. Werf, 1 min. 55,2 sec. 2. Willy van Veen, 1 min. 57,4 sec. 3. Dini Grapen- daal 1 min. 59,7 sec. 4. T. van Wijk, 5. B. Koet, 6. R. v. d. Oever, 7. R.- Grapendaal, 8. E. Schweitzer, 9. L. Jongerling, 10. C. Schauïkes, 11. F. Berghuis, 12.7 G. Kleyn. Dames 600 meter (handicaprace): 1. M. Hommes, 2. C. de la Bie, 3. I. Waasdorp. Jongens C (c.a. 1000 m): 1. G. Schmitz 4 min. 12 sec. 2. W. van Wijk 4 min. 15,4 sec. 3. G. Smit 4 min. 18,2 sec. 4. H. Oud 4 min 37,9 sec. 5. J. Middelkoop. Jongens A en B, 2000 meter met handicap: 1. H. Olthoff 7 min. 4,2 sec. 2. G. Schmitz 7 min. 15 sec. 3. H. Martens 7 min,. 16,3 sec. 4. H. Schellevis.7 min. 17,4 sec. 5. G.'Stuyf- zand, 6. W. Denink, 7. A. Koet, 8'. H. van Wijngaarden, 9. G. Oudendijk. Heren, springers en sprinters. 1000 meter: 1. Jan Smit 3 min. 55 sec. 2. Nic. Adelaar 4 min. 7,2 sec. 3. Joh. Adelaar 4 min. 31,8 sec. Heren, midden- en lange-afstandlopers, 2000 meter: 1. Joop Smit 7 min. 6,8 sec. 2. H. Koning 7 min. 14,4 sec. 3. Loes Schol 7 min. 21,2 sec. 4. Tj. Luttik 7 min. 28,5 sec. 5, R. Hoffmanns, 6. Nic. Wester. Zondag was er in het Statenhuis aan de Velserweg een feestavond. De heer T. v. d. Werff, voorzitter van de feestcommissie, heette de athletiekvrienden en vriendinnen welkom. Een verrassing was het optreden van de junioren-band, een leuke groep jonge leden, die met piano, twee accordeons, gitaars, mandolines, slagwerk en een meisjeskoortje tot zeer goede ensemble-muziek in staat bleken. Onder leiding van Wim Vrenegoor bracht deze in het wit geklede groep, allen voorzien van het S-embleem, Hawaiian-, cowboy- en liedjes in het Maleis ten gehore. St. Nicolaas en Zwarte Piet hadden be halve surprises voor alle aanwezigen, als bijzondere beloningen de prijzen voor de beste prestaties over 1949 meegenomen. De uitreiking hiervan verwekte nogal eens hilariteit. De L.W.B.-beker voor de heren ging naar Chris Postma voor zijn discusworp van 44,95 meter (865 punten). Tweede was Udo van Wijngaarden met 804 punten voor 4 min. 10,4 sec. op de 1500 meter en derde Taco v. d. Werff met 786 punten voor 1.80 meter hoogspringen. Voor de Margot van Veen-prijs (dames) waren T. Prins en C. v. d. ReeKlein ge lijk met 1,375 meter hoogspringen (58!£ punt). T. Prins werd echter de winnares door haar 14 sec. op de 100 meter (44 pun ten). De Bea-Westerwal-beker kwam weer terecht bij J,opie v. d. Werf, die met 8,2 sec. op 60 meter onder de 25 best geplaatste meisjes in Nederland behoort. Voor de jongensprijs, de Van der Ploeg- beker, kwamen Bertus Berghuis en Arend Koet in aanmerking. Daar de laatste ook zijn laatste junioren jaar ingaat en Berghuis nog tweemaal een kans heeft op de prijs, verwierf Koet de beker. Ongeval aan de Hoogovens Zaterdag kreeg C. Onnens uit Haarlem, werkzaam bij de Hoogovens tijdëns het vullen van een fles ammoniak deze vloei stof in het linkeroog. Ter behandeling is hij in het Diaconessenhuis te Haarlem op genomen. MARKTBERICHTEN 3 December 1949 Besommingen IJM 75 14.030; KW 68 2240; KW 20 3090. RO 9 IJM 53 600: KW 28 2660; KW 69 6480; KW 162 5120; KW 89 5320; KW 91 2440; KW 104 2560; KW 166 2100. IJM 11 5210; KW 53 1440; IJM 228 490; KW 92 560; IJM 52 690. Aanvoer 445 kisten tarbot en tong, 200 kisten schol, 20 kisten kabeljauw. 20 kisten schar, 30 kisten schelvis, 160 kisten wijting, 1380 kisten haring, 10 kisten diversen. Totaal 2265 kisten. Prijzen Gr. tong 2,252,15; gr.midd. tong 2,15— 2,05; kl.m. tong 2,051,90; kl. tong I 1,67— I,63; kl. tong I 1,24—1,12; tarbot 2,15—1,^ per kg. Tarbot IV 5753; gr. schol 6861; midd. schol 68—58;* zet schol' 6258; kl. schol I 47—37; kl. schol II 31,50—26; schar 36—24; haring 15,9012,50; wijting 18.5012,50; gr. gul 43—38; midd. gul 30—27; kl. gul 21—18; kl. schelvis 47 kl. schelvis I 3027,50; haai II,50, per 50 kg. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zaterdag 3 December kwamen de haven van IJmuiden binnen: Bycle van Halden. Spaarnestroom van Londen. Polonia van Newcastle. Luna van Lissabon. David Li vingstone van West-Afrika. Polyphemus van Port Said. Nieuwaal van Hamburg. Stad Haarlem van La Goulette. Monica v. Malmö. Eemstroom van Londen. Vertrokken zijn: Bernard V naar Londen. Crooneriburgh naar Rotterdam. Delfland n. Hamburg. Stad Leiden naar Rotterdam. Stad Maastricht naar Rotterdam. Berkelstroom n. Hull. Zondag 4 December kwamen binnen: Grebbestroom van Londen. Echo van Dublin. Brittania van Goole. Kentucky van Gdansk. Patria van Hull. Union van Portsmouth. Vertrokken zijn: Bloemfontein naar Ant werpen. Medon naar Balikpapan. Perna naar Curasao. Negen schepen hebben wegens slechts weer vastgemaakt in het kanaal. Onderlinge wedstrijden van rennersclub „Kennemerland" De Beverwijkse rennersclub „Kennemer land." hield onderlinge hometrainwedstrij den waarvoor verschillende prijzen be schikbaar waren gesteld. Er werd 2 maal 1 kilometer verreden. De uitslagen waren: A klasse: 1. Ton Hofland, eerste rit 42.2 sèc„ tweede rit 43.2 sec. Totaal 1 min 25.4 sec".; 2. Ed. Koeman, eerste x-it 47.6 sec., tweede rit 46.6 sec. Totaal 1 min. 34.2 sec.; 3. Henk Kuitwaard, eerste rit 49.4, sec., tweede rit 48.4 sec. Totaal 1 min. 37.8 sec. 4. Jan Kuilman, eerste rit 51.4 sec., tweede rit 52.2 sec. Totaal 1 min. 43.6 sec.; 5. Jaap Bruggenkamp, eerste rit 57.2 sec., tweede rite 49.8 sec. Totaal 1 min. 47 sec. B klasse: 1. J. Hofland, eerste rit (1 kilo meter) 50 sec., tweede rit (500 meter) 25.2 sec.; 2. D. v. Acker, eerste rit (1 kilometer) pjeóh, tweede rit (500 meter) 28.8 sec. C klasse, 1. Teun v. d. Broek, eerste rit (500 meter) 32.2 sec., tweede rit (500 me ter) 33 sec. Totaal 1 min. 5.2 sec. Agenda voor Beverwijk MAANDAG 5 DECEMBER Kennemer Theater. 7 en 9 uur: Met mu ziek door het leven. Luxor Theater. 7 uur: Tarzan en de lui paardkoningin. W.B. Theater. 8 uur: Blanke Godin. DINSDAG 6 DECEMBER kennemer Theater. 7 en 9 uur: Met mu ziek door het leven. Luxor Theater. 7 en 9.15 uur: Tarzan en de luipaardkoningin. Corso Theater (Castricum). 8 uur: Nicky als detective. Raadhuis Beverwijk. 3 uur: Spreekuur wethouder Openbare Werken en O., K. en W. Concert Beverwijkse Harmoniekapel Op Zaterdag 10 December zal de Bever wijkse Harmoniekapel in het Kennemer Theater te Beverwijk een concert.geven. Na de pauze zal het programma worden gecompleteerd met een voorstelling door het vax-iété-gezelschap „Luna" LEZING OVER POSTDUIVEN In plaats van Donderdag 8 December, or ganiseert de Postduivenvereniging „De Reisduif" haar aangekondigde lezing op Dinsdag 6 December in het veilinggebouw ,,'t Centrum" aan de Koningsstraat. De heer Donders uit Tilburg zal. spreken over het onderwerp „Moderne vliegmetho- des en bestrijding en voorkoming van ziek ten bij duiven". Pater van Velzen weer naar Flores Na een verlof van tien maanden in Nè- dex-land nam Zondag Pater van Velzen af scheid van de gemeente Castx*icum, waar hij dit verdof door bracht. In de loop van deze week gaat hij weer naar Flores, om zijn missiewerk voort te zetten. Uit collectes kwam voor deze missie een bedx-ag van 1350 binnen, waarmede de Castricummers hun offerszin toonden, waarover pater van Velzen woorden van dank en waardering sprak. De Sint bij de B.B.B. Zondagmiddag maakte Sint Nicolaas een rondrit door Bakkum, voorafgegaan door het fanfarecorps D.J.V. en gevolgd door een schare van 300 kinderen. Onder de tonen van vrolijke mai-sen ging het in de richting van zaal Borst, waar de Sint een bezoek bracht aan de Bakkummer Buurt- be weging. Onnodig te zeggen, dat Sint een ware ovatie ten deel viel en dat de kinderen goed bedacht werden. Schaakclub „De Pion" De uitslagen van de competitie-partijen luiden: Not. v. Cranenburgh-B. Beentjes 1-0, Dr. de Jongh-H. Tiemstra 0-1, J. v. Raven- zwaay-C. J. Heèck 1-0, Wei-ner Uhl-Wal- ter Uhl 1-0, P. J. Zwart-J. Zaal 0-1 en I. Bouwen-C. Bennes 1-0 Het programma voor Vrijdag vermeldt: Van Ravenzwaay-Dr. de Jongh, Tiem- stra-Werner Uhl, Keetbaas-Walter Uhl, Heeck-De Smalen, Zaal-Not. v. Cranen- bux-gh," Bouwen-Kooiman, Beentjes-Mer- kelbach en Roman-Faber. Diefstal in „Westerduin" In de nacht van Vrijdag op Zaterdag werd in de cantine van het rusthuis „Wes terduin" te Wijk aan Zee een hoeveelheid rookwaar ontvreemd, In een huis daar naast werden twee fototoestellen en een bedrag aan geld gestolen. Zaterdagmiddag werd een bewoner van „Westerduin", die van deze diefstal verdacht werd aange houden. Hij bleek alle gestolen goederen nog in zijn bezit te hebben. SCHEEPVAART 2 Dec. rede Aagtekerk, R'damBrisbane Melbourne. Amsteldiep, A'damTrinidad 2 Dec. van Antwerpen. Appingedam, OportoA'dam 2 Dec. te Lis sabon. Aalsum, CasablancaVlaardingen pass. 3' Dec. Ouessant. Agatha (t), 28 Nov. van Balikpapan naar Makassar. Aldabi, Buenos AiresR'dam 2 Dec. van Rio de Janeiro naar Victoria. Alphard, R'damBuenos Aires 2 Dec. 900 mijl N.N.O. Fernando Noronha. Amsteldiep, A'damW.-Indië 2 Dec. van Antwerpen. Amstelkerk, DakarPlymouthA'dam 2 Dec. 240 mijl Z.W. Finisterre. Amstelveen, Calcutta—R'dam 2 Dec. van Port Said. Congostroom, 2 Dec. te Takoradi v. Monrovia. Cottica, 1 Dec. van A'dam te Paramaribo. Doros. 2 Dec. van Fort Liberte te New York. Edinda (t), 26 Nov. van Saigon n. Pladjoe. Groote Beer, A'damBatavia 2 eDc. op 840 mijl West van Ceylon. Grootekerk, 1 Dec. van Lorenzo Marquez te Beira. Hoogkerk, TangaA'dam 3 Dec. te Genua. Iris, 2 Dec. van AlgiersBarcelona. Java. JavaA'dam 2 Dec. van Poi't Said. Joh. van Oldenbarnevelt, BataviaA'dam 2 Dec. pass. Gibraltar. Kota Inten, BataviaR'dam pass. 2 Dec. (9 uur) Minicoy. Lombok, Java—New York 2 Dec. 200 mijl N.N.O. Fayal (Azoren). Tibia (t), 3 Dcc. van Abedan te Aden daarna Mena al Ahmadi en HeyshamNederland (dokken). Murena (t), 3 Dec. van R'damCurasao. Roebiah, 2 Dec. van Karachi te Bombay. Sumatra, JavaA'dam 2 Dec. te Liverpool. Sibajak, 3 Dec. van BataviaR'dam 14 Dec. te Aden verwacht. Tarakan, JavaA'dam 2 Dec. te Belawan. Zuiderkruis, BataviaR'dam 2 Dec. op 360 mijl Oost Kaap Guardafui. Willem Ruys, 3. Dec. (12 uur) van Batavia Rotterdam. KLEINE VAART Bemina, 2 Dec. van Assens te Gothenburg. Brem, 2 Dec. van Setubal naar Antwerpen. "Carpo, 2 Dec. te Warnemunde. Echo, 4 Dec. van Dublin te A'dam verwacht. Franka. 3 Dec. van WalkomTotness. Frejo, 2 Dec. van Kingslin n. Newcastle. Frisia, 2 Dec. van HeyshamAvonmouth. Hagno, 4 Dec. van Dublin te R'dam verwacht. Hasewint, 2 Dec. van Gothenburg te Kopen hagen. Haskerland, 2 Dec. van Leith n. R'dam. Hoogland, 2 Dec. v. Vlissingen op de Thames. Import, 3 Dec. van Antwerpen naar Oporto. Tonijntje. Door een kuslvisser werd Zaterdag een kleine tonijn aangebracht. Het beestje woog 180 kilo en bracht 122. op. De laatste weken hebben de loggers en kotters geen tonijnen meer gevangen, om dat de meeste dezer dieren bij het invallen van de winter de Noordzee verlaten. Polen heeft het liefst haring en ma kreel. Nu in het Engelse kanaal haring valt te „trekken", is de Neptunia naar deze haringvisserij in het Kanaal vertrokken. Als de visserij daar bevredigend verloopt gaan' de Neptun, Kastoria exi Urania, welke op de gulvisserij in de Oostzee zijn, de Nep tunia achterna. Aan de Zaterdagmarkt waren slechts drie -loggers met verse haring. De gemid delde prijs van de verse haring was 14. Vijf trawllogg'ers losten de verse vis. Door het slechte weer waren er weinig schuiten. De laatste van het jaar. De „Haarlem", „Herman" en „Tzonne" moesten het ver trek naar de vissex-ij uitstellen. Dit zijn de laatste trawlers, die ingevolge het besluit der Redersvereniging, dit jaar de vissers haven voor een reis op de Noordzee ver laten. Aan de Maandagmarkt was verse ha ring van 14 loggers die 4000 kisten losten. Deze vloot was reeds Zaterdagmiddag binnen. Met de Sumatra (IJm. 62) die 940 kisten vis bracht, was de eerste losbeurt volgeboekt. Voor de tweede losbeurt lagen 10 week trawlloggers en 8 kotters te wach ten. Door het besluit van de reders, waar door de trawlers niet meer zullen uitvaren heeft men geen haast om snel de vier trawlers Vikingbank, Claes Compaen, Tho- rina en Medan te lossen. Verwachtingen. De trawlers die thans op zee zijn hebben alle de opdracht zolang mogelijk te vissen. Voor de Dinsdagmarkt is het mogelijk dat de schepen lossen, die Maandag niet aan bod kwamen. Voor de Woensdagmark komen de Bergen (Ijm lfi-, en Enavant (IJm, 8). Ver. Nog één trawler, de Abraham was op de visserij in de Barendszee. De trawler is vol kabeljauw en gul thans <m weg naar IJmuiden of Grimsby en hoont volgende week Maandag te lossen, Om Vis. In de vissershaven is de jn Rotterdam thuisbehorende coaster „Nieuw- land" aangekomen om een lading vis uit de koelhuizen te laden. Er wordt nog een tweede coaster verwacht. Toen de Martha (Um. 74) na een stormachtige réis rust dacht te vinden voor de veilige kant van de vishal, werd de log ger Zondagmorgen van de trossen gegooid door de Westerstorm. Het schip dreef met de wachtsman aan boord de vissershaven in en kwam in een hoekje terecht, zonder schade. Een sleepbootje heeft de logger weer naar de 'halkant gebracht. Er waven 200 kisten verse haring aan boord. BINNENLAND De minister van Landbouw, Visser» en Voedselvoorziening-, de directeur-generaal van de Scheepvaart en de burgemeester van Amsterdam zijn Zondagmorgen per K. L M- vliegtuig uit de Verenigde Staten in ons land teruggekeerd. Aan vijftig Nederlandse en Duitse poli- tiemannen zijn grenspassen uitgereikt om een doeltreffende bestrijding van de grenscrimi. naliteit mogelijk te maken. Te Arnhem is onverwacht overleden ir E. J. Kempees, hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat van Gelderland Ir. Kempees zou de dienst per 1 Januari 1950 verlaten wegens het bereiken van de nen- sioengerechtigde leeftijd. In Wormcrveer is Zaterdagavond een banketbakkerij m de Warmoesstraat gehee uitgebrand, nadat een pan met olie in brand was geraakt. Vijf kinderen, die op de boven verdieping sliepen, konden bijtijds in veili"' heid worden gebracht. Heden overleed, in volle vrede des Geloofs, ónze lieve moeder, behuwd- groot- en ovex-grootmoe- der PLEUNTJE DE WINTER Weduwe van de heer H van der Steen in de ouderdom van 90 jaar. Uit aller naam: Familie van der Steen Velsen-N., 2 Dec. 1949. Princestraat 30. De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden op Dinsdag 6 December a.s. om 1 uur op de „Wester begraafplaats" te IJmui den. Vertrek sterfhuis 12.15 uur. Geen bloemen. P, C. DS GEUS oud-belast.ambt.te IJmuiden Belastingconsulent BREDEROODSEWIG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 17.20 uur Weg met die last van water; zeep en /v kwast Heden- overleed na een kortstondig, smartelijk lij den, tot onze diepe droef heid, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, broeder, behuwd- broeder en oom CHRISTIAAN JACOBUS VAN DER KAMP in de ouderdom van 64 jaar.. A.-van der Kamp-v.Gulik J. P. van der Kamp W. van der Kamp-'t Hart C. J. van der Kamp G. van der Kamp-Schoon J van der Kamp en Verloofde Kleinkinderen en verdere familie Haarlem, 3 Dec. 1949. Slaperdijk 30 De teraardebestelling zal plaats hebben -Woensdag 7 December, tegen 11 uur op de Algemene Begraaf plaats, Vergierdeweg te Haarlem. Mede namens mijn ouders betuig ik al mijn familie, bu ren, vrienden en kennissen hartelijk dank voor de over grote belangstelling bij mijn terugkeer uit Indonesië. DAAN COSSEE Lijsterlaan 16. Mede namens mijn vrouw breng ik bij deze dank aan familje, buren en kennissen voor de hartelijke ontvangst en blijken van belangstelling bij mijn thuiskomst uit Indië G. v. TIEL. Oosterstr.i 3, Velsen-N. NET DAGMEISJE gevr. Sla gerij Schipper, Bloemendaal- sestraatweg 63, Santpoort.. NAUMANN, LADA, PFAFF, SINGER, elk merk reviseren en reparei-en wij, Zowel huishoud- als industrienaai machines onder volle garan tie. Vraagt eerst prijs. 1-Iaal de vakman er bij. „Het Naai machinehuis" annex Electr. Fijnslijperij, Velserduinplein IJm.-O. Tel. 4619. Te koop: 4 a 5 KIPPEN, Hoofdstr. 180 en kachel merk Godin. TE KOOP AANGEB.: pitr. wieg met bekl., 5 m. br. wol len japonstof, m. mantel, 17 j., ziekenstoel, kinderbureau tje, Noordlaan 40, Santp, St. Te koop, wegens vertrek, splinter-nieuwe HAARD en 1 p. nieuwe voetbalschoenen m. 40 met St. v. kousen. Adres bur. v. d blad. Ter overname aangeb. in uitstekende staat verkerende NESTOR MARTIN HAARD, grote verwarmings capaci teit f 150. Mevr. Verbeek, Hoofdstraat 46, Santp. Dorp. In scheervlucht ;:iv.v r* f 0.75 grote tube VERKADE BORSTPLAAT j jj completeert uw St. Nico- S laasavond. 7 vei'rukke- S lijke smaken 100 gr. voor 30 cent. Jac v. Heemskerkstr. 25 S 1 min. .van Kennemerl. Tweedeurskart In staal met verstelbare legborden. VERMANDE ZONEN Afd. van N.V.Drukkerij SINJEWEL □MUIDEN Toonkamer: Kanaalstr. 43 Tel. 4163—5235 PARFUM, ZEEP, etc.Eliza, beth". Ziet de etalages, Wijk a. Zeeërweg 164, t.o. Post- kantoor. DEKENS - BEDSTELLEN Deze week verkoop fa. briekspartij Wollen de- kens, gr. m. m. weeffoutjes f 14.85, f 18.75 enz., prima 3-dlg. bedstellen f 48, An. ti Rheuma lakens f 6,50, Verkoop van 10—5 TA- PIJTHANDEL „MAR0" N.V., Gebouw de Nijver heid, Jansstraat 85 (bij dé Gr. Markt), Haarlem. I EEN ZEER NIITTISi is een uit onze buitengewone collectie. Wij brengen! U naast vele bekende mer- ken in schitterende ruitdessins import, een fraaie Frotté Shawl, in schitterende kleuren-combinaties f 7.90 Ook hierin brengen wij u een enoi'me sortering in wol en leer. Als speciale 2 reclame j EXTRA KWALITEIT NAPPA met zuiver wollen voering 14.95 KENNEMERLAAN 121 (b. d. Watertoren) Heeft wat U zoekt! IJMUIDEN Dinsdag 6 December van 7-9 uur in een zaal van Hótel „Kennemer - hof", Kennemerlaan 86 DRIEHUIS. WESTERVELD Woensdag 7 December van 10-12 uur in een zaal van Café „Ger- rits" geven wij gratis inlichtingen over het FIJNLOOS trekken van slechte tanden in EVIPANSLAAP en plaatsen van een DIRECT NA HET TREKKEN N.I.T., De Perponcherstraat 107, Den Haag voor alle afdelingen. IJMUIDER WASSERIJ, Sneliiusslraat 1 Vanaf heden

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 4