VEILING l KLOKZEEP Toneel MODERNE GLASVERLiCHÏING LEIDSE WOLLENDEKENS V. Duivenboden SLAAPKAMERS beste huishoudzeep heet Het werk van „Uit en thuis" Een merkwaardig huwelijk in de achttiende eeuw Nieuwe Uitgavee KRAAGJESHUIS NOTARISHUIS Meubilair 't OPKLAPBEDDEN PALEIS V. D. MEER Excelsior Stofzuigers HARTENDORP Zaterdag 10 December 1949 7 In Haarlem wil hef Sferhuis meisjes, die geen „thuis"hebben, huiselijke gezelligheid bieden Een hoekje in de conversatiekamer van het Sterhuis aan, de Nieuwe Gracht te Haarlem In een stad en haar randgemeenten wo nen veel meisjes en jonge vrouwen die van elders komen en hier dus geen „thuis" hebben. Zij zijn in huishoudelijke betrek- longen, of werken in fabrieken, winkels en kantoren. De dienstboden hebben in hun betrekking veelal nog wel huiselijk verkeer, maar moeten toch een onderdak zoeken op vrije avonden en op Zondag. Ditzelfde geldt oog in sterkere mate voor de meisjes en jonge vrouwen die haar arbeid buitenshuis hebben en in de kost zijn, of op een kamer tje wonen en haar eigen potje koken. De avonden en Zondagen zijn dan veelal bronnen van verveling, vooral als er geen kennissen zijn die een gezellig „thuis" aan bieden. Altijd op straat lopen, of naar een bioscoop of dansclub gaan, lokt gelukkig slechts een deel. De „Nederlandse Vereniging ter beharti ging van de belangen van de jonge meisjes" wil trachten deze bezwaren zoveel mogelijk te ondervangen. Zij heeft daarom in ver schillende steden, ook te Haarlem, „Ster huizen" geopend. Het huis hier ter stede, Nieuwe Gracht 100, draagt de veelzeggende naam „Uit en thuis". Dit huis staat altijd open en de beide leidsters staan bovendien altijd klaar, voor meisjes en jonge vrouwen die hulp en raad wensen. In het huis zijn verschillende ka mers die voor een lang verblijf met pension verhuurd worden, ook zijn er kamers voor iemand die slechts enkele dagen onderdak nodig heeft. De maaltijden worden geza menlijk gebruikt. Dat is dan tevens een „open tafel", waax-bij ook anderen kunnen aanschikken die tegen een billijke vergoe ding eens gezellig willen eten. Velen, die haar eigen eten verzorgen, komen er zelden toe om een warme maaltijd voor zich alleen klaar te maken. Dinsdag-, Woensdag-; Donderdag- en Za terdagavond worden altijd gezellige bijeen komsten gehouden. Daar zijn allen die geen eigen „thuis" hebben, welkom. Er wordt gezongen, gelezen, handwerkjes gemaakt, spelletjes gedaan en nog veel meer. Natuur lijk ook thee gedronken. Zondags is het tehuis open van 3 tot 10 uur. Als het mooi weer is wordt er 's middags gezamenlijk gewandeld of een fietstocht gemaakt. Om 6 uur wordt gezamenlijk het meegenomen brood opgegeten. Voor 's avonds staat er veelal een bezoek aan een kerkdienst op het programma, soms ook het bijwonen van een concert of het zien van een goede filrn. Het Sterhuis wordt geleid in Christelijke geest, maar iedereen is er welkom. Allen die zich zelfstandig in Haarlem en omlig gende gemeenten vestigen, worden bezocht om ze te vertellen van het bestaan van „Uit en thuis" en uit te nodigen tot een be zoek. Geen hunner behoeft dus meer te vragen: waar moet ik heen om het gezellig te hebben? Er komen thans reeds veel bezoekers in „Uit en thuis". In de conversatiekamer zijn er soms wel 30. Maar er worden er nog meer verwacht. Het is waar dat het gebouw aan de Niewe Gracht, ook al is er vrij veel ruimte in, maar een beperkte capaciteit heeft. Er bestaan evenwel plannen tot uit breiding. De leidsters vertelden ons, dat uit alles blijkt dat de bezoeksters zich echt thuis ge- Haarlem 50 jaar geleden Het aantal vergunningen Het drankmisbruik is sinds het begin van onze. eeuw sterk verminderd, hoewel wij niet onvermeld mogen laten dat er de laat ste tijd van verschillende kanten gewaar schuwd wordt tegen een weer toenemend misbruik. Vijftig jaar geleden, toen Haarlem ruim 62.000 inwoners telde, waren er niet min- der dan 198 vergunningen, dus gelegen heden waar sterke drank geschonken werd. pat was dus op elke 311 ingezetenen (kin deren dus meegerekend) één. Nu heeft Haarlem 161.500 inwoners en zijn er 159 vergunningen. Dit wil dus zeg gen: een op de 1015 inwoners. In 1899 werd aan Vergunningsrecht 113.890 betaald. Dit is naar de waarde van het geld thans berekend ten minste 80.000. Nu wordt er in Haarlem 27.600 aan Ver gunningsrecht betaald. Een groot verschil vooral als wij daarbij in aanmerking nemen dat de bevolking met ruim 160 procent is toegenomen. Die 198 vergunningen werden bijna uit sluitend gevonden in wat wij nu de oude binnenstad noemen. De Haarlemmers die trek in een borrel hadden, behoefden niet ver te lopen. Enkele voorbeelden: In de Grote Houtstraat waren er 8, Gierstraat 6, Kruisstraat 4, Kruisweg 7. Smedestraat 5, Zijlstraat 5. Dit zijn de hoofdstraten. Op het Klein Heiligland waren er 4. aan de Bake- nessergracht 4, in de Groendaalsteeg 2. in dePaarlaarsteeg 4 en aan de Brouwersvaart ook 4. steeg 4 en aan de Brouwersvaart ook 4. Uit de geschatte huurwaai'de blijkt ook, dat de waarde der panden in die 50 jaar sterk is gestegen. De huurwaarde van het grote perceel Grote Houtstraat 1, waar de sociëteit „Trou tooet blycken" gezeteld was, werd geschat op 710. Het pand Gx-ote Markt 11, waar Bnnkxnaim toen al gevestigd was, haalde 12i— mèer, want het werd op 712,ge- «eld. voelen. De ervaring is, dat het mogelijk is door dit werk leiding te geven aan het leven van velen. Voor enkelen is dat zelfs zeer noodzakelijk. Er komen nog steeds meisjes die geën bevrediging vinden in het leven op het platteland of in stille dorpen. Dan lokt de grote stad. Niet zelden wordt dat ook beïnvloed door het feit, dat zij kennis gekregen hebben aan een jonge man die in zo'n stad woont. Een deel dezer meisjes kan zich goed aanpassen aan het stadsleven, maar er zijn er ook waarvoor het een ont goocheling wordt. De leidsters die haar ogen steeds de kost geven, merken gauw wan neer er bezoeksters zïjn~die gebukt gaan onder moeilijkheden. Zij krijgen gauw het vertrouwen en kunnen dan veel doen om dreigende gevaren af te wenden. Ouders die elders wonen kunnen gerust zijn, want zij weten, dat er gewaakt wordt over hun dochters die in „Uit en thuis" komen. De leidsters worden ook met vele infor maties belast. Door de meisjes en jonge vrouwen zelf, maar ook door ouders. Veelal betreffen die werkgevers, pensions en kost huizen, maar ook komt het voor dat ge- mforrneerd wordt naar jonge mannen, waarmee meisjes-in aanraking gekomen zijn.- Er is gedacht over de mogelijkheid om öp .een enkele avond in de week de vaste bezoeksters ook in de gelegenheid te stel- lén öm haar verloofden naar het Sterhuis mee te nemen. Daardoor zou ook voorko men worden dat zij op zo'n avond gedwon gen zijn steeds op straat te verblijven, of naar een dansclub of bioscoop te gaan. I Voorstellen van de Bloemen- daalse gemeenteraad Donderdag 15 December komt de ge meenteraad van Bloemendaal in een open bare vergadering bijeen. B. enW. stellen de raad voor tot intrekking van een aantal maatregelen, welke in de bezetting zijn getroffen en tot handhaving van andere. De politie heeft meermalen geconstateerd, dat loslopende honden de deksels van" vuil nisemmers, welke aan de weg zijn geplaatst voor het ledigen door de reinigingsdienst, aflichten en de inhoud van de emmers door wroeten, waardoor de straten worden ver ontreinigd. Om dit te voorkomen stellen B. en W. de gemeenteraad voor de politie verordening te wijzigen, waarbij bepaald wordt, dat de emmer op behoorlijke wijze gesloten moet worden. Voorgesteld wordt de verordening op de Stx-aatbelasting opnieuw vast te stellen. Er worden geen wijzigingen aangebracht, maar de huidige regeling geldt tot 1 Januari 1950. B. en W. stellen de gemeenteraad voor ten behoeve van de bouw van tien duplex- woningen aan de Brederodelaan door de woningbouwvex-eeniging een grondvoor- schot te verlenen van 840, een bouwvoor- schot van 114.000, een rijksbijdrage te vragen en het terrein voor vijftig jaar in erfpacht uit te geven. Voorts wordt voor gesteld een partieel uitbreidingsplan achter de woningen aan de Noordlaan voorlopig vast te stellen. Om het voetpad langs de Militaireweg door te trekken stellen B. en W. de raad voor ruiling van grond aan te gaan met mevrouw de weduwe Waller ZeperBon. Een andere bewoonster wil niet meewerken de situatie te verbeteren. Daarom overweegt het college een vooi-stel tot onteigening aan de raad voor te leggen. Ten behoeve van de vex-betering van de verkeerssituatie bij de Duinlustparkweg stelt het college voor tot overneming van een strook grond van de heer P. J. Schipper. De totale kosten voor verbetering worden op 1200.geschat. B. en W. stellen voor mr. H. B. Wildt Meyboom te benoemen tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. Aangezien het personeel der openbare kleuterscholen soms vrij aanzienlijk ten achter is gebleven bij de aangrenzende ge meenten, stellen B. en W. de gemeenteraad voor de vex-ordening te wijzigen en haar aan te passen aan de regeling, welke on geveer overeenkomt met die van Haarlem. Voorgesteld wordt mevrouw J. Piersma te Vogelenzang te benoemen tot onderwij zeres aan de Graaf Florisschool wegens stijging van het aantal leerlingen. B. en W. stellen voor aan A. J. Smit te Bloemendaal vergunning te verlenen voor het bouwen van een stenen schuurtje bij zijn woning aan de Dr. D. Bakkerlaan 79 en aan P. Westerhof te Aerdenhout voor het aanbouwen van een dubbel stenen schuurtje bij de percelen Zwarteweg 4 en 6. Geen hogere Horeca-prijzen? Het centrum van de bedrijfsgroep Hore ca heeft zich op het standpunt gesteld dat, hoewel er aanleiding is wegens stijgende kosten de prijzen te verhogen, de hötel- restaurant- en cafébedrijven toch rekening moesten houden met de verteerkracht van het publiek. Door een verstandige prijspo litiek is in de afgelopen jaren een belang- i-ijke goodwill gekweekt. „Deze moet men behouden", zei de heer F. A. Pfeiffer, secretaris van de bedx-ijfsgroep Horeca op een vergadering van bedrijfsgenoten te Valkenburg. De heer Pfeiffer stelde voor de prijzen van 1949 te handhaven, enkele veranderingen daargelaten, en de stijging van kosten op te vangen door een ver- i standige bedrijfsvoering. UNO besluit tot internationali satie van Jeruzalem De Algemene Vergadering der UNO heeft Vrijdag met een grote meerderheid beslo ten Jeruzalem onder een permanent inter nationaal bewind te plaatsen, dat zijn ge zag zowel binnen als buiten de stad zal uitoefenen. De Algemene Vex-gadering besloot voorts dat het internationale bewind over Jeruza lem zal komen te staan onder een door de beheerschapsraad aan te wijzen hogere autoriteit. Onder de term „stad Jeruzalem" dient te worden verstaan de gemeente Jeruza lem in haar huidige vormf benevens de omringende steden en dorpen. Het Ooste lijkst gelegen van deze plaatsen is Abu Dis, het Zuidelijkst Bethlehem, het Weste lijkst Eiv Kariv en het Noordelijkst Shu' Fatm. Tenslotte heeft de Algemene Vergade ring nog een beroep gedaan op de beheer schapsraad om zich te verzetten tegen elke poging van een belanghebbende regering om de raad af te houden van de ten uitvoer legging van het statuut voor Jeruzalem, zoals het door de UNO is goedgekeurd. Prins Bernhard moet opnieuw het bed houden DEN HAAG, 10 December. Tengevolge van ongewoon heftig optredende reacties op de inentingen tegen tropenziekten, die Prins Bernhard dezer dagen wegens zijn aan staande reis naar de West moest onder gaan, is Z.K.H. genoodzaakt het bed te houden. De Prins kon derhalve heden niet aanwezig zijn bij de herdenkingsplechtig heid voor de gevallenen in de strijd tegen Japan, in de Sint Jacobskerk te Den Haag. Rantsoenbonnen voor kolen Wonderlijke situaties in een familie worden ongeldig Het Rijkskolenbureau deelt mede, dat de hierna genoemde losse brandstoffen- bonnen met ingang van 16 December 1949 hun geldigheid verliezen: rantsoenbonnen „brandstoffen 11 eenheden 1949-'50"; Rantsoenbonnen „brandstoffen 6 eenheden 1949-'50"; Rantsoenbonnen „brandstoffen 1 eenheid 1948-'49" en Rantsoenbonnen „brandstoffen voor a.s. moeders". Deze bonnen moeten uiterlijk op 15 December bij een brandstoffenleverancier worden ingeleverd. Een merkwaardig huwelijk is hel vierde en laatste huwelijk geweest van Cornelis Hasselaer, een telg uit het bekende Haar lemse geslacht. Het was deze Hasselaer zeer voor de wind gegaan, beter dan zijn vader, die te Amster dam chirurgijn was en in bekrompen om standigheden leefde. Van de drie kinderen was hij de oudste. Toen zijn vader overleed, was hij 14 jaar, waarna zijn moeder her trouwde met een pruikenmaker. In 1696 vertrok Cornelis als assistent, met het schip „Driebergen", naar Indië. Daar maakte hij een schitterende carrière, waar door hij. tot eer, aanzien en rijkdom kwam. Veertien jaar na zijn aankomst werd hij sjahbandaar (havenmeester) van Batavia, in 1717raad-extraordinaris. in 1721 gewoon raad van Ned. Idië en in 1729 Eerste raad en directeur-generaal. In zijn huwelijksleven is Cornelis Hasse laer niet zo gelukkig geweest, want alle vier zijn huwelijken hebben geen lange duur ge had. Maar zijn huwelijken waren wel in stijgende lijn, dat wil zeggen, zijn vrouwen kwamen uit steeds betere kringen. In 1701 trouwde hij te Batavia Johanna Susanna van de Putte, van wier ouders niets wordt vermeld. Zij stierf in 1704, waarna hij in 1706 trouwde met Antonia Leydecker, dochter van de ovei-leden predikant Mel- chior Leydecker, wier moeder Antonia van Riebeeck heette. Deze overleed in 1715. waarna Hasselaer nog in datzelfde jaar her trouwde met Geertruida Constantia Cle ment, een weduwe, wier eerste man, Pieter Metsue, opperkoopman en opperhoofd van Semarang was. Deze vrouw was toen nog maar 23 jaar en 16 jaar jonger dan hij, maar zij overleed spoedig en in 1721 deed Hasselaer zijn vierde huwelijk en wel met Anna Mai-garetha Pasques de .Chavonnes, weduwe van Ferdinand de Groot, die ook Raad van Ned. Indië was en dochter van de gouverneur der Kaap-kolonie Maurits Pas ques de Chavonnes. Deze vrouw was 19 jaar jonger dan haar tweede echtgenoot. Dat laatste nu werd het merkwaardige huwelijk van Cornelis Hasselaer, omdat zijn oudste dochter twee jaar later trouwde met een broer van zijn vrouw. Deze doch ter Hendrina Cornelia, was het enige kind van zijn eerste vrouw, geboren in 1704. Toen zij in 1723 met Pieter Rochus Pasques de Chavonnes trouwde, was zij dus 19 jaar. Wat haar man was, wordt niet vermeld, maar in 1735 werd hij buitengewoon en in 1740 gewoon Raad van Ned. Indië en in 1743 Eerste Raad en directeur-generaal, zodat hij dezelfde betrekkingen bekleedde als zijn schoonvader. Wat maakte het huwelijk van Cornelis Hasselaer nu merkwaardig? Dit, dat na het huwelijk van zijn dochter deze ook zijn schoonzuster werd en zijn schoonzoon ook zijn zwager. De dochter kon haar vader ook zwager noemen, zo ook kon haar man haar vader als zwager en vader zien. En me vrouw Hasselaer kon haar broer ook haar schoonzoon noemen en haar schoondochter haar schoonzuster. Er waren nog meer vreemde situaties, vooral voor de dochter. Haar vader had twee kinderen uit zijn tweede huwelijk, geen uit het derde, maar uit het laatste huwelijk werjüen vier kinderen geboren. Het tweede kind werd geboren in 1723, dus in het jaar dat de oudste dochter trouwde. De twee jongste dochters werden in 1725 en 1728 geboren. Deze vier kinderen waren halve broer en zusters van Hendrina Cor nelia Hasselaer en haar man, maar konden hen ook oom en tante noemen. Feitelijk konden deze kinderen hun eigen moeder tante noemen, want de broers en zusters van hun moeder waren hun ooms en tantes en als zuster van haar broer was zij dus ook de tante van haar kinderen. Toen de heer en mevrouw Pasques de Chavonnes-Hasselaer in 1728 31 en 24 jaar oud waren, kwam er bij de ouders nog een kleintje in de wieg. Helaas stierf de moeder der vier jonge kinderen al in 1731, nog maar 35 jaar oud. De heer Hasselaer be dankte toen voor zijn functies, bleef nog enige jaren in Batavia en kwam in 1733 weer in Holland terug. Hij kocht voor 50.000 een huis op de Keizersgracht te Amsterdam en vestigde zich aldaar. Twee jaar later kocht hij voor 30.000 de Heer lijkheid van de beide Eemnessen en liet daarop 't Huis Groeneveld zetten. Op dat huis overleed hij 28 November 1737. Hij overleed aan een bloedspuwing nadat hij kort tevoren hersteld was van de pokken. Hij liet zeer veel geld na. Op de windvaan- tjes boven op de schoorstenen van 't Huis De Wraak, Een Chinees sprookje, door P. C. Boutens. overgenomen uit de bundel „Zo merwolken", door de Wereldbibliotheek- vereniging, Amsterdam/Antwerpen. Der mysteriën bron, door Tora Dahl; oorspr. titel: „Sadan Hemlighet", vert.: G. BaarsHelgersma en Rolv Ravn; „De Drie hoek", 's Graveland. Het huis met de groene boom, door Keivin Lindemann; uit het Deens door M. de Gelder Jansen: Zuid-Hollandse Uitg. Mij, Den Haag; 2 delen. Tempo Doeloe, Uit de Goeie Ouwe Tijd, door Jan Fabricius;' H, P. Leopolds Uitg. Mij N.V., Den Haag. Als ik koning was, gedichten van Miehei van der Plas: Uitg. Foreholte, Voorhout. De Boer in de Groninger Letteren, door K. ter Laan; Engelhard, van Embden Co., Amsterdam. Rotterdam as it is. Zó is Rotterdam, door Ch. A. Cocheret; Lankamp Brinkman, Amsterdam. The Hague as it is, Vues de La Haye, Zó is Den Haag. door Mr. E. Elias en Mr. A. Menalda; Lankamp Brinkman. Amsterdam. Wat is dat? De encyclopedie voor jongeren, samengesteld o. r. v. mevr. R. de Ruyter van der Feer. o. 1. v. dr. J. A. voor der Hake; eerste deel; Uitgeverij en Drukkerij Hollan- dia. Baarn; 3e druk. Man en Vrouw vóór en in het huwelijk, Een boek over het sexueele leven voor ge huwden en verloofden, door dr. A. C. Dro- gendijk; J. H. Kok N.V. te Kampen; 4e druk. De gehele Bijbelse Geschiedenis aan jon gens en meisjes verteld, door S. Ulfers; 8ste druk herzien door C. J. E. StelmaLoosjes en dr. J. H. Stelma. met 28 gekleurde platen; Uitg. A. Voorhoeve, Rotterdam. Parzival's Graaltocht, Een vrije bewerking naar het middeleeuwsche epos van Wolfram von Eschenbach, door dr. F, C. J. Los; Uitg. A. Voorhoeve, Rotterdam; 2de druk, 1949. Robin Hood, De Engelse Vrijbuiter, naar de oude balladen en andere bronnen vrij be werkt door P. J. Schepers; Uitg. De Sleutel, Haarlem. AnneRie Veiftulst, door Mimi van den Heuvel, boek voor jonge meisjes, Uitg. De Sleutel, Haarlem. Regen op Pinkstermaandag, door Gina van Weeden. geïll. door Rie Kooyman; A. Voox"- hoeve, Uitgever, Rotterdam. Bengels van het dorp, door Nanda, geïll. door Nans van Leeuwen, leeftijd 9--11 jaar; uitg. De Sleutel, Haarlem. Groeneveld prijkten de dubbele adelaars, het wapenembleem der Hasselaers. De oudste dochter overleed in 1739, nog maar 35 jaar oud. De andere kinderen deden allemaal schitterende huwelijken. G. V. Weg met dure meubelen! U koopt voordelig tegen ge makkelijke betaling meube len, bedden, haarden enz. bij v. VEEN, Zijlweg 26—28, Haarlem. Velleman koopt Alle soorten goede meu belen, tapijten, kristal, goud en zilver, etc., voor hoge prijzen, TEL. 14637. - ZIJLSTR. 62. OVERAL TE ONTBIEDEN Kerstman, Kerstspel Thomasvaer en Pieternel Verhuur van costuums. Ged. Oude Gracht 119 Tel. 20257. Wij verhiiren weer Serviesgoed, Glaswerk, enz. Smedestraat 1, Tel. 13216. Gen. Cronjéstr. 136, tel. 16627 WIJ ZIJN NIET BANG.. dat we u teveel belo ven! Als we u een goed verzorgde was toezeggen zo een die u straks met een trots en tevreden gevoel weer in uw linnenkast kunt opbergen dan komen we die belofte ook na! Geen enkele wasserij heeft dan ook zóveel tevreden klan ten als Blekersvaartweg 55, Heemstede. Tel. 28201 Vereeniging der Notarissen te Haarlem Verkooplokaal Dir. W. N. WOLTERINK Bilderdykstr. b. d. Zylweg Haarlem. Tel. 11928. t.o.v. Notaris W. ter Weel te Haarlem, op Dinsdag 13 December 1949 en volg. dagen des v.m. 9.30 uur. Kykdag: Maandag 12 De cember 1949 van 10 tot 4 Levering, Service, Revisie van CENTRALE VERWARMING OLIESTOOK-INSTALLATIES Tololoon: 13658-17638-20862 Nieuwe Raamstraat 4-12 Tel. 11423 Éénpersoons opklapbed met ombouw f 57.—, 2-pers. opklap- bed met ombouw f 68.Eerste klas. 15 Jaar garantie. Kapokbedstellen, verende matrassen, wollen dekens enz. Monsterkamers ORIONWEG 8 H.-N. - TELEFOON 2J ZgGEU BONTHUIS M. REITER Damesmodes Bloemendaal, Verbindingsweg 18, Telefoon 24632 BONT KOPEN ÏS VERTROUWEN SCHENKEN Het meest vertrouwde adres voor Pelterijen, Reparatie, Moderni6eren. - Bontmantels naar maat. - Vossen enz. - Eigen Ateliers. - Tevens exclusieve modellen Mantels - Japonnen - Mantelcostuums - Rokken en Blouses- Amsterdam: Heiligeweg 2-4-6, Telefoon 46591 VERKEERSSCHOOL II ff MI V T DÊL FTLAAM 263 H M P f\ T E L E J O ON-2.24Ö.3 1 M11*1 auto -en motor RU le ssen VERKOOP VAN SMYRNA.TAPIJTWOL is alleen verantwoord, indien deskundige voorlichting ge paard aan onbeperkte service, kan worden aangeboden, en bij termijnsgewijze wol-aankoop vrijwel onmiddellijk uit grote voorraden kan worden geleverd. Wij sparen moeite noch kosten hieraan te voldoen. DE SMYRNA-SPECIALIST „LABOR" RIJKSSTRAATWEG 127 - TEL. 24642 - (Buslynen 1-5-6-7) GROTE PRIJSVERLAGING crème, rose, groen, gratis geplaatst f 12.50. Alleen SCHAGCHELSTRAAT 2 Tel. 11157. Kijk de advertentiepagi- nas door en gy ziet. hoe veel waarde de grootste zaken aan adverteren hechten. Geen wonder: niet in de laatste plaats hierdoor zijn zij groot geworden. En zij adverteren in dit blad. Fa. W. F. CLAUS betaalt voor huishoudlompen 20 cent per kg. Bakenessergracht 4551 Tel. 11436 Extra aanbieding ZIET ONZE ETALAGE 180x220 f 29.80 190x230 f 40.50 150x200 f 23.25 Half wollen dekens 190x230 f 20.98 150x200 f 12.10 Molton dekens vanaf f 3.65 Groot Speciaalhuis GED. O. GEACHT 108-110 Tel. 11165. BIJZONDERE KIJKDAG 13 DECEMBER 1949 Ditmaal niet in verband-met een te houden INBOEDEL VEILING doch een kijkdag, waarop wij terugkijken naar de 13e Decem ber van het jaar 1909, TOEN in het oude Patriciërshuis aan de Nieuwe Gracht 74, verbouwd en speciaal ingericht als Algemeen Verkooplokaal, voor het houden van veilingen van HUIZEN en INBOEDELS, de EERSTE HUIZENVEILING door de Makelaar P. HOOGE- VEEN Lzn. werd gehouden, ge- volgd door de EERSTE INBOE DELVEILING op 4 en 5 Januari d.a.v. THANS JMqrmcen lilrrlumploljaal VEERTIG JAREN later treedt een nieuw tijdperk in. waarop de Makelaar- Taxateur P. HOOGEVEEN Jr. de TAXATIES en VEILINGEN van ROEREN DE GOEDEREN geheel op zich neemt en de Makelaar-Taxateur P. HOOGEVEEN Lzn. zich uitsluitend verder blijft belasten met TAXATIES. AAN- en VERKOOP van ONROERENDE GOEDE REN en al hetgeen hiermede verband houdt. Deze feiten, met dankbaarheid en voldoening herdenkende, zullen onderge tekenden gaarne die dag des middags tussen 3 en 4.30 uur, in de grote veiling zaal, recipiëren. P. HOOGEVEEN ZOON vanaf f338.- Onder garantie franco thuis M. v. d. Vecht's Meubelhuis GEN. CRONJÉSTR. 95-97 Haarlem-Noord. vanaf 2.50 per week DE STOFZUIGER SPECIAALZAAK Gen. Cronjéstraat 43 Kruidbergerweg 51 Telef. 16990—17696 {ion#* Op het ogenblik is er in Neder land geen huishoudzeep zo goed als juist KLOKzeep! Vraag nu eens zo'n dubbel stuk echte KLOKzeep. En U ziet zelf, met Uw eigen ogen, dat KLOKzeep vlugger schuimt en langzamer slinkt. En dat KLOKzeep zwaar weegt, dus lang meegaat. De beste huishoudzeep is tegen woordig KLOKzeep. Zeepfabriek De Klok maakt ook het bekende Sneeuwwit Zeeppoeder! Was met t scheelt JJjtukken!

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 3