Taxi tel. 4333 Tel 5S63 (jjlt de gemeente Velsen^ Van nu af aanP U voorgenomen 'k Betaal mijn kolen als ze komen Beverwijk en Omstreken OLD CLOTHES NEW Predikbeurten LUIDSPREKER Kennemer Lantaarn Zonmepeld 7at!'rf!ai<; 10 December 1949 Witfe Kruis-gebouw Vier trawlers varen uit in gebruik genomen Bij he; vijf-en-twintigjarig bestaan van de a(deling Velsen der Vereniging „Het Witte Kruis", werd door de voor zitter, de heer P. Waardenburg, mede gedeeld, dat in het zich steeds uitbrei dende Velsen-Noord, spoedig een nieuw Wijkgebouw zou worden ge sticht. Binnen enkele maanden is deze mede deling in werkelijkheid omgezet, want het gemeentebestuur, overtuigd van de nood zakelijkheid van een dergelijk gebouw voor Velsen-Noord, stond voor dit doel een van de drie winkelpanden aan de Geelvinckstraat af nabij de Heirweg, dat door verschillende veranderingen voor dit doel geschikt kon worden gemaakt. Het pand aan de Geelvinckstraat 123 is het meest Zuidelijke van de zogenaam de „winkelrotonde", welke de enige drie winkels in het nieuwgebouwde Meerwei- den-complex bevat en behalve thans het nieuwe wijkgebouw nog een melk- en groentezaak huisvest. Het nieuwe wijkgebouw dat wordt be heerd door mevrouw cle Wed. P. van Heyst en Vrijdag in gebruik is genomen heeft een spreek- en wachtkamer, alsmede een flinke bergruimte voor verschillende ver- plegingsartikelen op de benedenverdie ping. De magazijnhoudster beschikt ver der over een ruime bovenwoning. Voor het afhalen en verkrijgen van ver- plegingsartikelen heeft men vaste tijden bepaald. Elke werkdag is het Witte Kruis- magazijn daartoe opengesteld 's morgens van 8 tot 9 uur en 's avonds van 5 tot 6 u. Weer misère bij de ponten Het is lange tijd goed gegaan bij de ponten met betrekking tot de verkeers- stagnaties. Vrijdagmiddag was het weer mis. Tengevolge van een betrekkelijk kort oponthoud door een kleine reparatie aan een van de drie varende ponten liep reeds even na twee uur het Noordelijke pont plein vol. Om vier uur stonden de voer tuigen op het pontplein zeven rijen dik en reikte de „staart" tot de R.K, kerk aan de Wijkerstraatweg; soms zelfs tot vooi-bij de Banjaertstraat. Bovendien kwam daar nog bij het autoverkeer, komende van de Koningsweg en Corverslaan. Hoewel de drie ponten zo snel mogelijk de overtochten maakten en het pontpersoneel eveneens vlot meewerkte, duurde de overtocht in clusief de wachttijd voor velen toch min stens een half uur tot drie kwartier. Eerst na zeven uur 's avonds nam de grootste drukte wat af. Enige weggebrui kers hebben het de politie wat al te lastig gemaakt door te trachten een plaatsje naar voren te schuiven. Naar wij vernemen staat op dit mo ment wel vast, dat de vier trawlers „Medan", „Batavia", „Viking Bank" en „Abraham" niet zullen meedoen aan de actie der andere reders, die hun sche pen thuishouden. De Medan en de Vi king Bank zijn inmiddels reeds naar zee. JUMP-NIEUWS. Dezer dagen heeft men bij de IJmuidense bridgeclub „de Jump" een vlaggendrive gehouden. Dat deze geheel nieuwe drive bijzonder in de smaak viel, bleek wel uit de opgewekte stemming waarmee er ge speeld werd. De voornaamste uitslagen waren: 1. Kuiper-De JongMains 59 vlaggen (een taart); 2. echtpaar De GrootJonker 50 vlaggen (banketletter); 3. Weij-Breur Maarleveld 46 vlaggen (speculaas); 4. La- man-Van PelCleeren 44 punten (letter). „Alex Bell" stelde haar poppen ten toon In de kleine zaal van het Leger des Heils aan de Edisonstraat heeft, de buurtvereni ging Alex Bell haar zelf gefabriceerd speel goed tentoongesteld. Keurige, fleurige, roodwangige poppen- kinderen staarden blijmoedig het leven in. Van het gehoede hoofd tot en met de be- pantoffelde voetjes waren zij eigen maaksel. Fraai beschilderde, van bed en dekens voor ziene ledikanten stonden uitnodigend klaar de moede poppenledematen ontspanning en rust te bieden. Spelen, tekendozen, boeken en vracht auto's completeerden de serie cadeaux die de 120 kinderen vandaag op het verlate Sint-Nicolaasfeest in ontvangst zullen nemen. Men is er in IJmuiden aan gewend ge raakt dat eenmaal per jaar door Alex Bell een tentoonstelling van eigen werk wordt gehouden. Maar elk jaar opnieuw is het voor de bezoeker een openbaring wat met weinig materiaal en veel liefde kan worden tot stand gebracht. Alex Bell is wat dit betreft een unicum in de gemeente en met recht mag zij daar trots op zijn, want elk stuk kan ten volle de toets der critiek door staan. i.. t VAKGROEP DETAILHANDEL IN BRANDSTOFFEN (Afd. Velsen) (Adv.) Ons SPECIAAL SYSTEEM DRY CLEANING voldoet een ieder, ook voor Uw garderobe Chem- reiniging desgewenst in één dag gereed zonder prijsverhoging!! Behalve Zaterdag KONINGSPLEIN 10 TEL. 4836 Heden gaan de Australiërs ter stembus om een nieuw federaal parlement te kie zen. Mocht de oppositie-coalitie van Menzies (rechts) de overwinning behalen dan zal dat tevens het einde betekenen vanliet bewind van het Labourkabinet van de 64-jarige premier Chïfley (foto links). IJMUIDEN Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10.30 u.: ds. J. v. d. Berg. Heilige Doop. 5.30 uur: ds. J. v. d. Berg, Jona 10. Gebouw voor Christelijke belangen: 10.30 uur: ds. D. C. van Wijngaarden. Jeugddienst. Geref. Kerk, Kanaalstraat, 9 uur: ds. R. D. Beukema. 3.30 uur: ds. J. van Buuren. Geref. Kerk (art. 31 K.O.) Marnix- school, Stephensonstraat, 1 uur: ds. Vrieze van Heemstede; 3.30 uur: ds. Bos van Haarlem. Chr. Geref. Kerk: 10 uur: Leesdienst; S uur: ds. J. C. Maris van Haarlem. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat: 10.30 uur: ds. D. Attema. Oud Katholieke Kerk, 10 uur: Heilige dienst. 19 uur: Vespers. Woensdag, Vrij dag en Zaterdag (Quatertemperdagen) 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings samenkomst m. m. v. muziekcorps. 3 u.: Wijk aan Zee, Badhotel, concert. 8 uur: Verlossingssamenkomst m. m. v. mu ziekcorps. IJMUIDEN-OOST Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10.30 uur: ds. J. van der Wiel. 19 uur: ds. J. van der Meenen van Utrecht, jeugddienst. Geref. Kerk (Goede Herderkerk), 9 u.: ds. J. van Buuren; 4.30 uur: ds. R. D. Beukema. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 19 u.: ds. Veenendaal van Oudshoorn. Verg. v. Gelovigen, 10 uur: Eredienst in gebouw Willemsbeek weg 78. Vrije Evangelisatie, Casembrootstraat 10 uur: de heer J. Sevensma van Amster dam. Woensdagavond 7.30 uur de heer E. Korf van IJmuiden. DRIEHUIS Geref. Kerk, koffiekamer Westerveld, 9 uur: ds. A. C. van Nood. VELSEN Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink, 7 uur: ds. L. Brink (in de school). VELSEN-NOORD Geref. Kerk, 10.30 en 4.30 uur: ds. A. C. van Nood. BEVERWIJK Doopsgezinde Kerk, 10 uur: ds. W. Veen van IJmuiden. Maranatha, 10 uur: ds. Kuiper van Amersfoort. 11.45 uur: Zondagsschool. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings samenkomst, 8 uur: Verlossingssamen komst o. 1. v. Majoor Barteling van Amersfoort. SANTPOORT: Necl. Herv. Kerk, 10 uur: ds. P. A. Tiche laar. doopdienst. De Toorts, 10 uur: ds. A. Noorman van Zaandam. Kapel, 5 uur: ds. J. Grootjans van Am sterdam. Geref. Kerk, 9.30 uur en 5 uur: ds. Chr. Bruins van Soest. Geref. Kerk (art, 31 K-O.): 10.30 en 3 u.: ds.,N. Bruin. HAARLEM Church of England, Kinderhuissingel, 3 p. m. Rev. 'R. O. Taskër. Blijft „Watervliet" ongeslagen? De Velsense korfballers staan Zondag voor een zwaar programma. Het eerste gaat op bezoek bij OBZB in Amsterdam-Noord, dat ook nog een rede lijke kans op het kampioenschap maakt van de derde Idas KNKB en nog beide ontmoetingen met Watervliet 1 voor de boeg heeft. Weliswaar staan Watervliet's papieren met zeven gewonnen wedstrijden van de twaalf zeer gunstig, maar het Am sterdamse grintveld zal een nadeel worden. Watervliet 1 vertrekt met de dames C. Broeksma, T. Gieze, W. Jansen, J. v. Vught, R. Weymar, M. v. d. Plas en de heren R. Bergsma, M. v. d. Brink, J. Broeksma, H. Gieze, B. de Heer en R. Velthuys, Watervliet 2 speelt eveneens uit tegen Groen-Geel2 te Wormerveer; een zware wedstrijd voor de reserve KNKB'ers. Thuis werd met 2-5 verloren, maar gezien de laatste goede verrichtingen bestaat er kans op minstens een gelijk spel. Watervliet 2 komt uit met de dames D. Dubbelman, G. Kluft, S. Sanders, D. Schel ling, H. Voerman, T. Waagmeester en de heren W. Berghuis, T. Heistra, F. Vos, M. Veerbeek, A. de Vries en E. v. Lange. Op „Watervliet" heeft Watervliet's derde twaalftal Zondagmiddag een mogelijkheid om tegen THB 2 uit Haarlem de goede positie op de ranglijst te handhaven. Het vijfde maakt thuis kans op een eerste overwinning en wel op Oosthoek 4. Zater dag spelen de adspiranten Oosterkwartier A-Water vliet A. ZEEWEG 275 DAG EN NACHT (Adv.) Scholieren gaan diploma-zwemmen De gemeentelijk ambtenaar voor lichame lijke opvoeding en sport, de heer P. Dijk stra, vestigt er de aandacht op dat op Maan dag 12 December in het Velserbadoproeven van bekwaamheid in het zwemmen zullen worden afgelegd door de leerlingen van de Nijverheidsschool, die zullen trachten het eerste diploma te behalen. Ook de leerlin gen van de school voor B.L.O., de Wilhel- minaschool, zullen voor dit diploma"starten, dezen evenwel op Donderdag en Vrijdag. Donderdag 15 en Vrijdag 16 December zullen de leerlingen van alle openbare'en bijzondere scholen voor diploma B opgaan. De regeling voor het diploma-zwemmen van de Nijverheidsschool berust geheel bij deze school. Zij zorgt zelf voor examen- lijsten, formulieren en diploma's. De jury zal worden gevormd door het instructief personeel van de badinrichting. De leerlingen die deelnemen zijn vooraf getest. Nieuw bestuur P. v. d. A. De afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid zal Donderdag 15 E(ecember in een ledenvergadering bijeenkomen in het clubgebouw „Kindervreugd" aan de Doodweg. In deze bijeenkomst zal een nieuw be stuur worden gekozen, daar de heer H. Goossens, die het secretariaat beheerde, voor deze functie om studieredenen heeft bedankt. In diens plaats wordt de heer M. van Bodegraven door het bestuur voor gesteld. Hoge prijzen voor groenten blijven zich handhaven Niemand zou zeggen, dat de kalender al December aanwijst wanneer althans de aanvoer op de groentemarkt in aanmerking wordt genomen. Het aanbod is groot, maar desondanks blijft alles duur. De export is hier niet vreemd aan. Andijvie bracht Woensdag nog 54 cent per kilo op. Vrijdag liep deze prijs terug tot ongeveer 35 cent per kilo. Prei is er weinig, hiernaar be staat veel vraag, met prijzen van 1637 cent per kilo. Waspeen varieerde bij een matig aanbod van 1631 cent per kilo. Kool is er volop; boerenkool ging voor een behoorlijke prijs van de hand nl. van 1124 cent per kilo, hiervoor werd ook de groene kool verkocht, rode- en witte kool brengt van 514 cent per kilo op. De aanvoer van witlof is nog klein, ook de tomaten raken op. Nog enkele kistjes wor den aangeboden, waarvoor van 41100 cent per kilo betaald wordt. De druivenaanvoer behoort nu defini tief tot het verleden, appels en peren ko men er nog volop, de goudreinetten noteer den van 3651 cent per kg. Spruiten wa ren goedkoper dan een week terug, er wordt van 35112 cent per kilo betaald. Het voorjaar in aantocht Behalve de narcissen zijn er nu ook tulpen en blauwe druifjes op de bloemenveiling aangeboden. Er bestond veel animo voor deze pri meurs. Voor de tulpen in de soorten White Sail, Imperator, Krelage Triumph en Pic cadilly, werd van 180250 cent per bos van 10 stuks betaald. Blauwe druifjes brachten 67 cent per bosje op. Freesia's zijn duu-r; er komt echter nog weinig van en er wordt graag tot 100 cent per bosje voor betaald. Cyclame-bloemen gingen tot 90 cent per bosje. Rozen zijn er weinig, 420 cent werd er per bos van 20 stuks be taald. Katjes komen er steeds meer waar voor nog 48 cent per bosje betaald werd. Tros-chrysanten lopen in aanvoer terug er is een vlotte handel in met prijzen van 35125 cent per bos. Potplanten zijn ook heel goed te verko pen, voor de cyclamens werd tot 290* cent per stuk betaald. Voorts komen er nog Begonia's, Varens en Kapsicums. Strooide Sinterklaas op straat? Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Zaterdags tussen 15 en 17 uur en des Maandags tussen 17 en 19 uur inlichtingen te krijgen omtrent de volgende gevanden voorwerpen: een doosje speelgoed, bril met hoornen montuur, vier portemonnaies met inhoud, vulpen, tabakspijp, ring, ^ipssleu- tel, hangslot met ketting, jongensjas, shawl, schoen, boodschappentas, haarstrikken, schoffel en verschillende wanten en hand schoenen en drie honden. Naar het land van de witte bergen en groene meren In het verenigingsgebouw aan de Schans heeft de „Jonge Kerk" Vrijdagavond, on der auspiciën van de Hervormde Vereni gingsraad een culturele filmavond geor ganiseerd, waar door de voorzitter de heer J. Maurice het openingswoord werd ge sproken. Spreker, die tevens voorging in gebed, was verheugd over de goede opkomst en vond dat de „Jonge Kerk" met het orga niseren van deze filmavond bewijst „springlevend" te zijn. Vervolgens leidde de heer J. Thiemstra een kort filmpje in over de rivier „De Aar" dat het natuurschoon van dit gebied liet zien. Het hoogtepunt van de avond was een causerie van de heer G. v. d. Walle over het mooie Zwitserland, getiteld „Naar het land van de witte bergen en groene me ren", die werd verduidelijkt met lantaarn plaatjes. Na de pauze werden nog enkele wintersportfilms vertoond. Grote overwinning van „Hotac II" Het tweede team van de tafeltennisver eniging van Hoogovenstaten, wist in de thuiswedstrijd tegen Te Zaanen III, welke Donderdagavond in het Statenhuis aal de Velserweg gespeeld werd, een gemakke lijke 82 overwinning te behalen. De gedetailleerde uitslagen luidden: M. Abbas-H. Bijster 10; J. Dekker- M. Blok 10; G. Zandbergen-B. Hammin- ga 1—0; M. Abbas-M. Blok 1—0; J. Dek ker-B. Hamminga 01; G. Zandbergen - H. Bijster 10;M. Abbas-B. Hamminga 01; J. Dekker-H. Bijster 10; G. Zand- bergen-M. Blok 10; J. Dekker/M. Abbas- B. Hamminga/H. Bijster 10. Kennemer Postzegelclub bemach tigde West-Indische zegels De Kennemer Postzegelclub, die zich op haar clubavonden, welke elke Maandag plaats vinden in het Witte Kruis-gebouw aan de Baanstraat, mag verheugen in een groeiende belangstelling van postzegelver zamelaars, kan de leden iets bijzonders aanbieden. Het bestuur is er in geslaagd voor de Kennemérlandse philatelisten de vrij moeilijk tev verkrijgen zegels van Suriname en de Nederlandse Antillen in te slaan. Deze worden Maandagavond uitgereikt. Jeugddienst Op Zondag 11 December zal in de Grote Kerk te Beverwijk een Jeugddienst worden gehouden. In deze dienst zal ds. J. J. Kroon uit Spaarndam spreken over het onderwerp: „Is er nog hoop voor deze wereld?" Zoekt U een bootïe om te vissen? Plaats een EEG>AIYI<CT DE GRAMSCHAP van vele opvarende der IJmuider trawlervloot over hl plotseling wegvallen van hun bestaan zekerheid is zonder meer begrijpelijk de pogingén die zij ondernemen om hm belangen veilig te stellen kunnen even zeer aanvaardbaar geacht worden al zc er te twisten zijn over de manier waarnn van enige kanten gereageerd is. Deze ingrijpende .kwestie is zoals elk# van twee kanten te bekijken en het valt de beschouwer .moeilijk vooralsnog op één punt overeenkomst te ontdekken, of hit zou de eenstemmigheid moeten zijn over de wisselvalligheid der visserij, die zit* de laatste weken angstig duidelijk heef» gemanifesteerd. Het grotere verband van deze aangek genheid gaat echter wel eens verloren in de hitte van het debat en men verliest uit het oog dat de Nederlandse visserij jn naaste toekomst zal moeten vechten om bij de zich wijzigende economische struc tuur van West-Europa niet uit te vallen en te verdwijnen. Want slechts een sterke en goede vloot zal het kunnen bolwerken wanneer de tolgrenzen in dit deel van de wereld gaan verdwijnen. En dat is toch het plan. Wanneer de West-Europese familie eco nomisch één gaat worden, zal de druk op visserij gebied van een land als Belgis bijvoorbeeld voelbaar worden, al kan daar ook in de omgekeerde richting een voor deel uit komen. Maar het saneringsplan voor de vloot laat op zich wachten de visserij is er zelfs op achteruit gegaan: in 1948 „was het in een verregaande staat van voorbereiding", in 1949 „lagen de tekeningen klaar". Inmiddels gaat de tijd verder en Nederland kan met niet geringe vreze de dag tegemoet zien waarop het vrije spel der krachten uit het buitenland onze markt komt bewerken. Daar is een der kanten van het „groter verband": een machteloze vloot, die niet op kan tegen een groeiende ontwikkeling. De verwijten van werknemerszijde aan het adres der reders zijn in vrij krasse termen gesteld. Wij hebben daar meer malen melding van gemaakt. Nu volgende week de reders bij minister Mansholt op bezoek gaan zou het onzes inziens niet juist zijn dit onderhoud op het hoogste niveau te doorkruisèn met een nieuw debat. De stellingen zijn bekend, de posten zijn bemand, maar het regerings standpunt zal de doorslag moeten geven aan weerszijden van de scheidslijn. Het is te hopen dat ook dat ruimere verband waarin de Nederlandse visserij zich een plaats moet zoeken, ter sprake komt, En als er dan aan weerskanten offers ge- bracht moeten worden het zij zo. Bijna gevallen Zout te leggen op alle zon den die dag-in-dag-uit op 's Heren wegen worden be gaan, zou de aandeelhouders van alle Boekelose zoutmijnen tot welstand verheffen. Maar zo nu en dan passeert er iets, dat er om vraagt gesignaleerd te worden. Dinsdagmiddag bij voorbeeld spoot er een motor fiets-met-zijspan over de Zee weg in IJmuiden. Vlak bij de spoorwegovergang moest en zou de bus worden „gelapt", zodat de machinist er nog eens- een flinke schep opwierp. Deze knalpottenbakker echter had een tegemoetkomende vrachtauto niet gezien en de breedte van zijn zijspan hele maal vergeten zodat hij naast de bus op de smalle overweg raakte, uit volle borst op de remmen ging staan en met veel kabaal van banden tot stilstand kwam. Er kon geen cigaretten- vloeitje meer'tussen aan. beide kanten en de toeschouwers ver bleekten zienderogen terwijl een dame onder het publiek aanstalten maakte om flauw te vallen. Het hoefde evenwel niet. En de motorman ging rus tig door met gashandles open draaien. Poes, poes, poes, poes In de tweede Torricellidwars- straat is IJmuidens eerste hol- bewoonster gevestigd. En zij is niet eens een slachtoffer van de woningnood maar een poes. Een poesje met drie blakende jongen. Er bevindt zich een gat in de muur van een huis al dus Lampeniersknecht ont roerd en daar heeft de ltraampoes haar tenten en kin deren opgeslagen. Zelfs met het meest comfortabele mandje is het jonge gezin niet tot woning- ruil te bewegen. Zodat de be woonster elke dag maar wat eten neerzet, dat dan door de vier poesen ijverig wordt ge consumeerd. De voorbijkomen de honden schijnen er met een eerbiedige boog om heen te wandelen. Blijde incomste „De ene helft van Kennemer- land heeft deze week gevlagd voor de andere die thuiskwam", zei een kennis en dit vond Lam penier wel wat te kras, al moet hij toegeven, dat sommige de len dezer goede streek op Ko ninginnedag hebben geleken. Met vreugde en ere-poorten zijn vele militairen ingehaald en de komende weken zullen er nog velen volgen. Namens al deze mannen doet Lampenier van deze plaats af een dringend beroep op de werkgevers van het gewest om de personeelsbe zetting eens na te gaan en te kijken of er niet ergens een mannetje nodig is. Zo'n ..de mob" is vaak een goeie kracht, heren, want hij heeft in Indo nesië op eigen benen leren staan en zijn verantwoorde lijkheidsgevoel is er zeker niet minder op geworden. De „blij de incomste" mag niet vergald worden door een droevige uit komst voor de betrokkenen. Kiosk gedoemd De verkleumde koetsier van de vuilnisauto of zijn vermoei de collega van de verhuiswagen plegen hun vehikels in te hou den wanneer zij Driehuis bin nenrollen. Want daar staat een gebouw, dat niet gepasseerd mag worden omdat de koffie dampen er gedurig uit slaan en een ijverige gastheer met een winterse naam veelbelovend in erwtensoep of chocolademelk staat te roeren. Dat is „de Kiosk", een on aanzienlijk slakkenhuis bij de kerk waar slechts weinigen een onderdak kunnen krijgen (niet vanwege de exclusiviteit maal ais gevolg van de afmetingen) om zich elke dag de handen aan 'n kop vocht te war men t,en aan nóg een kop) en tenslotte moeizaam op te staan en de dagtaak verder af te kluiven. Als de melk een enkele keer zuur is zo vernam Lampe nier van geachte zijde ont halst hij gratis éen nieuwe fles onder het opstapelen van war me excuses. Dit tehuis voor de eeuwige weggebruikers en hun satellie ten nu verkeert in groot ge vaar, want de bestuurderen dei- gemeentelijke huishouding vin den het consumptiedoosje daar niet bijster elegant staan, plot seling na 16 jaar trouwe dienst zodat zij hebben aangekondigd de druk beklante affaire daar niet langer te zullen dulden wanneer het jaar 1950 ten ein de nijgt. Althans zij zullen hem niet langer de vereiste vergun ning verlenen. Lampenier ge looft, dat dit een slag is. Zou er geen new-lookkiosk kunnen worden opgetrokken? Gebroken schoonheid De droefgeestige „Santhaes" die zijn getormenteerd wie- kenkruis boven Santpoort ten hemel heft, heeft deze week een aantal schrifturen veroor zaakt. „Of er nou eigenlijk wel wat gebeurde" klagen de stel lers in koor, want zij zouden graag de trotse bovenkruier in zijn oude statige glorie hersteld zien, en dan staandewieks om zo te zeggen. Lampenier heeft zich tot een van de vele be schermheren van Santpoorts molen gewend en die stelde hem gerust: er wordt gewerkt. Inmiddels kan de goegemeente die zich het lot van de schil derachtige windmeelfabriek aantrekken, een goede daad doen door het gironummer van Santpoorts Bloei uit het hoofd te leren. Elke cent voor een nieuw wiekenstel „een roe" noemt de molenaar dat is hoogst welkom. Nummer 350 534. Onder het motto „Voor de Santhaes". Help! Elk jaar in de donkere dagen voor Kerstmis als de gezellig heid van de straat en uit de tuin naar de kachel verhuist, verschijnen er op de pleinen en de wegen drie bonestaken met een pan er onder. Een vrouw of een man in Heils- uniform staat er vriendelijk bij te stampvoeten eil te handen- blazen. Wanneer dan de Kerst dagen naderen gaan diezelfde vrouwen en mannen rond met hun gaven voor hen, die daar het meest behoefte aan hebben. Zoals de stille armen, de Zon dagsschoolkinderen en de ver pleegden in de Leger des Heils- tehuizen, de gedetineerden. Want het banier van dit vreed zame leger vermeldt een kort en krachtig woord en dat woord is „Liefde". Dat is alles en dat is een heleboel. Zullen wij die potten van het Leger in de vleespotten van Egypte ver anderen? Als ge straks uw Kerst-inkopen gaat doen, schiet er nog wel een los dubbeltje in uw beurs over en als het een losse rijksdaalder isdes te beter. LAMPENIER. Rubber plamuurmes gedemonstreerd Vrijdagavond had de studieclub van schilders uit Velsen, Beverwijk en omstre ken een vergadering belegd in de Nijver heidsschool, waar de voorzitter, de heer C. Keersemaker onder meer enkele mede delingen deed over de op 29 December te houden landelijke vergadering waar de af deling een afgevaardigde heen zal sturen. De secretaris, de heer M. van Dongen, wees vervolgens op de tentoonstelling, welke Vrijdag en Zaterdag in de Nijverheidschool zal worden gehouden en deed'een beroep op de leden om de werkstukken hiervoor zo spoedig mogelijk gereed te maken. Het was jammer dat degene die een „elastisch plamuurmes" zou demonstreren verhinderd was, zodat de heer Krijger voor hem moest inspringen, maar niet goed op de hoogte bleek te zijn. Het apparaat lokte daardoor bij de aanwezigen nogal enige critiek uit. TAXI! taxi: DENNENSTRAAT 12 Jonglisto in Thalia De bekende telepaath Jonglisto, die op het ogenblik een succesvolle tournee door Nederland maakt, zal Donderdag 15 De cember een bezoek aan IJmuiden brengen. In het Thalia-theater zal Jonlisto enige interessante experimenten uitvoeren. SCHEEPVAART IJMUIDEN Vrijdag 9 December kwamen de haven van IJmuiden binnen: Berend N. van Newcastle. Airisto van Zwijndrecht van Huelva. Del- finus van Otterbacken. Ittersum van Gal- vestone. Rijnstroom van Londen. Caribia v. Otterbacken. Titus van Algiers. Afghanistan van Rotterdam. Hr. Ms. L. T. 10 van Den Helder. Alt van Goole. Vertrokken zijn: Borthwick naar Rotter dam. American Judge naar Rotterdam. Bol- bec naar Swansea. Farmsum naar Rotterdam. Polonia naar Londen. Texelstroom n. Man chester. Stella naar Flensburg. Madoera naar Southampton. Kalö naar Stettin. Dames- en Herenkleermaker 1e Klas maatwerk KANAALSTRAAT 60, IJMUIDEN TEL. 4170 (Adv,) Sjors van de Rebellenclub Onder auspiciën van een weekblad zal op Woensdag 14 December in het K. S. A.- gebouw te Beverwijk een tweetal kinder voorstellingen worden gegeven. De avontu ren van Sjors, de voorzitter van de Re bellenclub, zullen op het toneel worden uitgebeeld. COÖPERATIEVE UITVAARTDIENST. In Beverwijk is opgericht de eerste Be- verwijkse Coöperatieve Uitvaartdienst (EBCU), waarvan het voorlopig bestuur het streven als volgt omschrijft: de uit vaart te verzorgen tegen kostprijs plus een minimaal percentage aan vergoedings- kosten. Castricam Tentoonstelling gasbedrijf Woensdag zal door het Gem. Gasbedrijf te Beverwijk in zaal „De Vriendschap" te Castricum een tentoonstelling gehouden worden, welke tot en met Vrijdag, dage lijks te bezichtigen is. Bij de opening zul len enige deskundigen de kookkunst de monstreren op gasfornuizen. „De Zaankanters" komen Op 13 December komt het Zaanse Man nenkoor „De Zaankanters" in zaal De Harmonie te Castricum concerteren onder leiding van zijn dirigent F. J. Sieking. Ned. Herv. Gemeente De verkiezing der gemachtigde der ge meente in het kiescollege der Nederlandse Hervormde Gemeente te Castricum is nader bepaald op Dinsdagavond 13 Decem ber in de kerkeraadskamer. Na de reac ties, die op de vorige bekendmaking zijn gevolgd, hebben kerkeraad en kerkvoogden besloten een nieuwe aanbevelingslijst te publiceren. Feest voor forensenkinderen De Castricumse Forensenvereniging geeft op Zaterdagmiddag 17 December te drie uur in het Corso-theater te Castricum een feestmiddag voor de kinderen onder de 12-jarige leeftijd. O.m. zal een goochelaar optreden en voorts zullen films en een poppenkast vertoond worden. Agenda voor Beverwijk ZATERDAG 10 DECEMBER. Kennemer Theater, 7 en 9.15 u.: Het regi ment der verdoemden. Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: Nicky als detective. W. B.-Theater, 8 uur: Bloed en zand. Corso-Theater (Castricum), Mr. Lucky, de avonturier. ZONDAG 11 DECEMBER. Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.1' uur: Het regiment der" verdoemden. Luxor-Theater, 2.15 en 4.30 uur: „Zee bonken", tevens Jacarf de mensendodei'I 7 en 9.15 uur: Nicky als detective. W. B.-Theater, 2.30 en 4.30 uur: Down Mexico way; 8 uur: Titanenstrijd. Corso-Theater (Castricum), 3 uur; Ti tanenstrijd; 8 uur: Mr. Lucky, de avontu rier. MAANDAG 12 DECEMBER. Kennemer Theater, 7 en 9.15 u.: Het regi ment der verdoemden. Luxor-Theater, 6.45 en 9.15 uur: Rebecca. W. B.-Theater, 8 uur: Bloed en zand. Corso-Theater (Castricum) 8 uur: tanenstrijd.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 8