Damclub Beverwijk degradeert naar de eerste klas OLD CLOTHES NEW LUIDSPREKER De man C Visserij-varia Donderdag 15 December 1949 4 NOORDHOLLANDSE DAMCOMPETITIE Door de 12-8 nederlaag welke de dam club Beverwijk Dinsdagavond in hotel Kennemerhof van D.C.IJ. incasseerde, be zet de I-Ioogovendamclub definitief de laat ste plaats in de Noordhollandse hoofdklasse damcompetitie. Daar geen degradatiewedstrijden' worden gespeeld, komen de Beverwijkse dammers in 1951 in de eerste klasse damcompetitie van Kennemerland uit. Terecht merkte de voorzitter, de heer De Jong,in zijn openings rede op, dat de degradatie van Beverwijk vermoedelijk van tijdelijke aard is, daar "beide tientallen te sterk zijn voor de eerste klasse. IJmuiden heeft door deze overwinning zijn positie op de ranglijst verbeterd. Wordt de laatste wedstrijd tegen Zaandam ook gewonnen, dan kan D.C.IJ. nog in de mid delmoot eindigen. Het meestevkwarfcet van D.C.IJ. heetft in de wedstrijden tegen Beverwijk haar dam- suprcmatie bewezen. De tot nu toe gespeel de wedstrijden leverden voor D.C.IJ. steeds een maximum te behalen winstpunten op. De uitslag van de wedstrijd IJmuiden Beverwijk luidt: 1. A. Ligthart—P. C. Bais2—0 2. B. DukelH. Buys 2—0 3. C. Suyk—I-I. Diederiks 2—0 4. I-I. LarosR. Conradie20 5. T. PostmaT. H. Kortelcaas 1—1 6. G. PostmaP. Smit11 7. J. van StratenChr. Bakker 02 8. L. KoetsierA. Pekel 20 9. J. SmitJ. de Vlugt 02 10. v. d. SteenK. Kikke02 Totaal voor D.C.IJ. 12—8 De stand van de competitie luidt: gesp. pnt. voor-tegen Weesp 9 17 105- -75 Gezellig Samenzijn 9 16 125- -55 Jozef Blankenaar 9 16 125- -55 Haarl. Damclub 9 9 90- -90 C. D. A 9 8 80- -100 D. S. T, O 8 7 76- -84 Zaandam 8 7' 88- -92 Oosterkwartier 9 7 84- -96 Oostzaan 9 7 80- -100 'Wormerveer 9 6 80- -100 IJmuiden 10 6 85- -115 Beverwijk 10 2 71- -129 Damcompetitie Kennemerland Na een gelijk opgaande strijd won Dins dagavond in Kennemerhof V.K.D. van IJmuiden II met 12-8. Deze wedstrijd werd „Sjors" in het K.S.A.-gebouw Onder auspiciën van een bekend geïl lustreerd weekblad werd Woensdagmid dag in een totaal uitverkocht KSA-g'ebouw een tweetal kinder-voorstellingen gegeven, van de avonturen van Sjors van de Rebel lenclub in circus Saranati het meest aan trekkelijke gedeelte vormden. De avontu ren van de knaap eh zijn ervaringen met wilde dieren werden door de kinderen met spanning gevolgd. Uit het' spontane mede leven der kinderen bleek duidelijk dat zij het gebodène op; prijs stelden. Worstelen en gewichtheffen De Beverwijkse krachtsportvereniging D.O.K, zal op Zaterdag 17 December in de bovenzaal van veilinggebouw ,,'t Centrum" het krachtsportseizoen openen met een tweetal wedstrijden en wel gewichtheffen tegen '„Achilles" uit Haarlem en worste len tegen „De Halter" uit Zaandam. UW COSTUUM, JAPON, JAS desgewenst binnen een dag gereed zonder prijsverhoging Chem. reiniging KONINGSPLEIN 10 - TEL. 4886 Agenda voor Beverwijk DONDERDAG 15 DECEMBER Kennemer Theater 8 uur: Concert Hoog ovenharmonie. Luxor Theater 6.45 en 9.15 uur: Rebecca. VRIJDAG 16 DECEMBER. Kennemer Theater'5? en 9.15 uur.: Moeder en ik. Luxor Theater 7 en 9.15 uur: De gewelde naar. W, B. Theater 8 uur: Zorro. gespeeld in het raam van de eerste klasse- damcompetitie Kennemerland. De uitslag luidt: IJmuidenV. K. D. K. de JongDe Rump 11 J. KramerM. Hei-ben 11 J. NanneH. Heesakker 11 A. VooysTh. Kok 11 I-I. v. NieuwenhuizenP. Hollenberg 11 D. OttL. Andriga 02 J. WaalJ. van Berkuih02 J. BroekTh. van Wort20 A. PostA. Masteling 11 V. Beelen—P. Meel 0—2 De damclub St. Bavo wist in deze afde ling het kampioenschap te behalen. Met de drie andere districtskampioenen speelt St. Bavo om de opengevallen plaats van Bever wijk in de hoofdklasse-competitie. Winst en verlies voor „Weenink" Voor de competitie van de Noordhol landse Schaakbond speelde het'eerste tien- taf van de Beverwijkse schaakclub „Wee nink" Dinsdagavond in het „Witte Kruis" badhuis aan de Baanstraat, een voor de onderste plaats zeer belangrijke wedstrijd tegen „Schaakmat I". Het geluk was niet aan de zijdeder Bevérwijkers, daar twee partijen door tijdsoverschrijding verloren gingen en Muyen in zijn partij een malzet over het hoofd zag. „Weenink I" verloor tenslotte met 3V2-6V2. Het derde tiental van „Weenink" deed het Dinsdagavond veel beter en won van Egmonden II met 7V2-2y2. De uitslagen luidden: „Weenink I"„Schaakmat I" 3J/26V2. 1. Ph. Bakker-W. Kaan \'2-V2\ 2. K. Slings-A. Slink 0-1; 3, C. Nijman-C. Lan- gendijk 1-0; 4. C. Koomen-D. Konijn 0-1; 5. J. C. Muijen-J. Krijgsman 0-1; 6, A. Peekel-H. Bouwens 0-1; 7. H. v. 't Hoff- G. Kippel 1-0; 8. H, Nijman-C. Krijgsman 0-1; 9. C. v. Zijl-K. Bierman i/2-i/2; 10. N. Molenaars-C. P. Wistmeer l/2-'/2. Weenink III—Egmonden II 7J/22'/2 1. J. Reinhout-P. Zijp 0-1; 2. L. P. Sie- bers-G. Zijp V2-V2', 3. A. de Vries-K. Groot 1-0; 4. M. Metselaar-Valkering' 1-0; 5. J. Meyer Sr.-Rozing 0-1; 6. J. W. Los- D. Groen 1-0; J. G. Jimmink- Stikvoort 1-0; 8. F. H. Piët-Kraakman 1-0; 9. A. Priester-K. Blok 1-0; 10. M. v. Leeuwen- de Vries 1-0. ,Klaver Twee" rond de bridgetafel De wedstrijden voor het clubkampioen schap van de Hoogovenstatenbridgeclub „Klaver Twee" welke Dindagavond in het Statenhuis aan de Velserweg' werden ver speeld hadden het volgende"resultaat: Groep A.: 1. heren v. d. Geer-Minneboo 231/2 mp.;2. heren Worst-Wegman 22J/2 mp. 3. mevrouw Slaats-heer Haver 21 mp.; 4. heren Eekhout-Bosman 19 mp.; 5. heren Luttik-Spanjaard 18/2 mp.; 6. heer en me vrouw Vollaerts 15 y2 mp. Groep B.: 1. heren Oosterhoüt-Aalbers- berg 23 mp.; 2. heer én mevrouw, v. Aalst 21 mp.; 3. "heer en -mevrouw v. Steenber gen 181/2 mp.; 4. heren Hendriks-Bakker 17i/2 mp.; 5. dames Hamel-Plooi 15i/> mp.; 6. mevrouw Kamphuis-heer Groen 14V2 mp.; 7.heren Holleman-Veenstra 14 mp. Oprichtingsvergadering ïiedenavond zal in de bovenzaal van veilinggebouw ,,'t Centrum" te Beverwijk een oprichtingsvergadering worden gehou den om te komen tot een „Coöperatieve Vereniging voor Uitvaartverzorging" Er is een comité van voorbereiding gevormd uit de bestuursleden van de Coöperatieve Verbruiks- en Productie Vereniging „Ken nemerland" en de Bestuurdersbond van het N.V.V. in Beverwijk. Tijdens déze ver gadering zal de heer Alb. Lansink, adjunct secretaris van het centraal genootschap voor lijkbezorging 'te Amsterdam, een lezing met lichtbeelden houden over het onderwérp „De uitvaartverzorging in vroeger eeuwen en thans". Heemskerk Van de wal in de sloot Een vrachtauto, geladen met groenten, raakte gistermiddag aan de Jan van Kuik- weg op de zachte berm en tuimelde ver volgens in de sloot. Met behulp van een kraanwagen moest het vehikel weer op het droge worden gebracht. Er vonden geen persoonlijke ongelukken plaats, maar de groente was er niet. zonder beschadiging afgekomen. KERKWEG WORDT GEASPHALTEERD Een gedeelte van de Heemskerkse Kerk- weg", van de Marquettelaan af, 'zal over 500 meter worden geasphalteerd. Tot nu toe was daar slechts een bestraat paardenpad. Jubileumfeesten gesloten Het feest van het 25-jarig bestaan der Heemskerkse Maria-congregatie is Woens dagavond in het Marquette-Theater ge ëindigd met een filmvoorstelling van het bekende stuk „Gij zult niet stelen". De directeur, kapelaan A. Buffing, sprak in zijn openingswoord zijn dank uit voor de perfecte wijze waarop de leden dit jubileum hebben gevierd. Tevens sprak hij de wens uit, dat in de toekomst de Congregatie nog meer zal bloeien en groeien. Communisme en .Christendom De heer J. Pqke'l die Woensdagavond de vergadering opende van de R.K. Metaal- bewerkersbond „St. Eloy", afdeling Heems kerk, heette de heer Van Brussel, lid van het hoofdbestuur van harte welkom. Deze hield een causerie over het commu nisme, waarin hij betoogde dat een nieuwe dictatuur, die zeker niet minder ernstig zal zijn «dan die van het nationaal-socialisme aan alle kanten dreigt. Het communisme wil de christelijke samenleving en de naas tenliefde verdringen, aldus spreker en de mens als een dier besturen. Als resultaat van het huishoudelijk deel der bijeenkomst wérd -besloten aan de vereniging „Gezinszorg" een subsidie van 10,té verlenen. Uit de hand gekocht De heer C. Mok heeft een grote moestuin uit de hand gekocht. Deze tuin loopt van de Hoofddorperweg tot de J.van Kuikweg. De vorige- eigenaar was de heer J. Henne- man uit Beverwijk. HOUTVEILING In het café van de heer Nijman werd ten overstaan van notaris T. C. A. Bölger te Beverwijk voor rekening van de heren P. Liefting en H. Duin essen-hakhout uit de Castricummerbossen geveild. De opbrengst was 951, IJmuiden Inlichtingen verzocht omtrent aanrijding De Velsense politie "verzoekt aanvullen de inlichtingen over de aanrijding die Maandagavond omstreeks kwart voor elf op de Velserduinweg gebeurde, waarbij een snelrijdende vrachtwagen, die geen verlichting voerde, een wielrijder zodanig verwondde, dat het slachtoffer naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De automobilist is snel verder gereden, zon der naar het slachtoffer om te kijken.. De wagen had een groene cabine en een hoge groene laadbak, naar uit de onvolledige getuigenverklaringen is komen vast te staan. Met het oog op de ernst van het feit zou- de politie het op prijs stellen als ieder een die iets over dit ongeval weet zich tot het hoofdbureau wendt. Nog meer thuisvaarders Behalve de reeds .gepubliceerde militai ren uit Kennemerland die met de troepen- transportschepen „Zuiderkruis" en „Kota Inten" zullen repatriëren, varen bovendien nog thuis met de „Zuiderkruis": soldaat J. M. de Hoog, Da Costalaan 18, Driehuis; soldaat eerste klas C. N. Hoogzaad, Over- bildtweg 10, Santpoort; korporaal F. W. Mol, Trompstraat 185, IJmuiden; wacht meester E. Tuyn, Tuinderstraat 111 IJmui den; soldaat. P. van-Vuuren, Walfaven straat 25,, Velsen-Noord; soldaat T. Dijk man, Bredeweg 32, Castricum; soldaat J. N. van Someren, Hoogdorperweg 35, Heemskerk; korporaal J. A. van der Ven, Torenstraat 51, Castricun.met de Kota Inten: Ch. Westra, Relweg 37, Wijk aan Zee; soldaat eerste klas C. Groenland, Be- verwijksestraatweg 232. Castricum en sol daat J. N. Mul, Bonkenburg 35, Uitgeest. De „Zuiderkruis" zal vermoedelijk Maan dag 19 December in Rotterdam aankomen en de „Kota Inten" wordt Zaterdag 24 De cember in Rotterdam verwacht. Zoekt U een flink KINDERMEISJE? p/aah eem FEUILLETON die zijn geheugen verloor DOOR PATRICIA WENTWORTH Vertaald uit het Engels 42) Het is erg gemeen van Abel". Abby trachtte haar weer te sussen en zei haar, zoals ze al eerder had gedaan, dat zij mijn geld niet nodig' had, aangezien haar man haar goed bezorgd had achtergelaten en William het met liefde mochl; hebben. Ze vertelde me, dat Emily haar aan bleef lig gen staren. Ze dronk wat van de drank, die Abbyx had meegebracht en boven de kop bleven haar ogen Abby aankijken. „Ik dacht, dat jij wilde, dat ik 't deed", zei. ze, waarop Abby haar scherp vroeg: „Wat zou ik willen, dat je deed." Emily sloeg haar ogen echter opeens neer en zei: „O nee, jij was het niet, hè." Daarna dronk ze de kop leeg en viel prompt in slaap. Abby vertelde, me, dat ze 's nachts nog wel een en ander 111 haar slaap mom pelde, maar er was geen touw aan vast te knopen geweest, en toen ze 's morgens wakker werd was de koorts aanmerkelijk gezakt. Wel, u zult zeggen, dat dit verhaal niet veel waarde heeft om op voort te bouwen, en dat die vrouw ijlde in hoge koorts. Maar ik voelde onmiddellijk, dat er méér achter stak. Ik ken Abby al tè lang om er-niet ogenblikkelijk achtét te komen, als ze me wat te zeggen heeft, en zo heeft ze me ook nu tenslotte alles verteld. Het blijkt, dat ze die avond,, dat" William werd neergeslagen, met hem naar beneden is gegaan. In de salon beneden hebben ze even samen, zitten praten over mij. Toen ze hem uitgelaten had, merkte ze .op, dat mijn regenjas van de kapstok in de gang verdwenen was. Ik had die jas aan, toen me dat ongeluk overkwam, en dus ging die ook mee naar het ziekenhuis in Selby Street. Er zat een scheur in, maar Abby had dié keurig hersteld ên de jas in de gang aan de kapstok gehangen. Toen ze zag, dat de jas weg was, kwam 't even in haar op, dat Emily 'm misschien aan geschoten had om naar de post te gaan, hetgeen haar niet aanstond en waarover ze Emily wilde onderhouden. Ze ging naar boven, maar vond geen Emily Salt. Even later hoorde ze de voordeur dichtslaan. Ze ging naar beneden en daar hing mijn regenjas kletsnat aan de kapstok. Emily wilde juist de keuken ingaan. Abby vroeg haar: ,TWaar ben jij geweest", en zij ant woordde: „Even ngar de post". Abby stond op het punt over die regenjas een opmer king te maken, maar Emily verdween de bijkeuken in en ging onder de kraan staan drinken. Ze beweerde dat ze stierf van de dorst. Stelt u zich voor, koud leiding water, nadat je op een gure natte winter avond naar de post bent geweest! Wel, Abby zei niets, maar er kwam wel allerlei ïu haar hoofd op, toen ze later hoorde, dat William neergeslagen was." Hij hield even op. Juffrouw Silver zei: „Ja, meneer Tatt- lecombe?" Hij schudde zijn hoofd met eeh na'druk- gelijk gebaar. „Toen ze later naar beneden ging om het fornuis in de keuken op te porren, bleek de pook weg te zijn. Het is een kort handig pookje, dat ze altijd naast het fornuis heeft liggen. Wel, die pook was er niet, en ze ging er ook niet serieus naar zoeken, maar de volgende morgen'vond ze 't ding In de 'bijkeuken. Weer hield meneer Tattlecombe even op om er dan aan toe te voegen: „De pook was roestig HOOFDSTUK XXXI. „En waar zullen we naar toe gaan," vroeg William. Het was Zondagmorgen en ze hadden net ontbeten. De ganse dag lag voor hen. Katherine voelde het als een opluchting, dat zij niet meer de gang van zaken be hoefde te bepalen. Ze had dat in de afge lopen weken gedaan maar nu zou Wil liam 't zelf weer doen. Het gaf haar een gevoel van rust. Ze antwoordde: „Dat moet jij maar zeggen". Hij schoof z'n stoel achteruit. „Wel, ik geloof niet, dat we veei keuze hebben. Het lijkt me 't beste, dat we meteen Cyril gaan opzoeken. Woont hij nog op Evendón?" „Ja, maar ik weet niet, of hij er zal zijn". „Hij ging er vroeger altijd de weekenden heen, hij vond het heerlijk zich met z'11 verzamelingen bezig te houden. Maar je vertelde me, dat Maud gestorven is, dus misschien. Ze knikte. „Ja, Maud, is vijf jaar geleden gestorven". Marionettentheater „Pitoek" in „Flora" Ankle Last en Frans de Jong hebben Woensdagmiddag in gebouw Flora de kin deren van de IJmuidense leden, der Alge mene Nederlandse Metaalarbeidersbond enkele uren plezierig bezig gehouden met hun marionetten-theater „Pitoek". De jeugd leefde zichtbaar, maar vooral hoorbaar mee met de avonturen van Jan Rikkeding, de hoofdfiguur uit een oude Vlaamse volks vertelling en de twee jonge mensen die achter de. kast liet kunst en touwwerk" verrichtten, kunnen op een geslaagde uit voering terugzien. De poppen zestig in getal zijn alle door Ankie Last, die ook het theater bouw de, zelf vervaardigd cn Frans de Jong nam de afdeling decor voor zijn rekening. Reeds anderhalf jaar verzorgen zij met hun pop- pen-'gezelschap kindervoorstellingen en het ligt in de bedoeling om binnenkort ook met een stuk voor ouderen voor het (kleine) voetlicht te komen. De teksten worden meestal ontleend aan sprookjes, doch Ankie Last heeft zelf ook enige „poppentoneel- stukjes" geschreven. Er wachtte de jeugd, behalve de beleve nissen van de Pitoek-poppen nog een an dere verrassing. Tractaties als chocolade melk en speculaas duiden namelijk niet zelden op een mogelijk bezoek van Sint Nicolaas en al was de grijze kindervriend eigenlijk al weer op weg naar zijn residentie in Spanje het dringende verzoek van de A.N.M.B. om nog even IJmuiden aan te doen heeft hij niet zonder meer naast zich neer willen leggen. En zo stapte de heilige man, in gezelschap van zijn ónafscheidelijke zwarte knecht en onder enthousiast gezang van de jeugd, omstreeks half 'vier de zaal binnen. Voor iedereen had Sint Nicolaas een versnapering én voor sommigen een terechtwijzing. De organisatoren van deze feestmiddag kunnen met voldoening op het verloop er van terug zien. „Kunst en Vriendschap" laat het verleden- spreken De toneelvereniging „Kunst en. Vriend- schap" heeft onder leiding van de heer L. W. van Eimpt het toneelspel in vier bedrij ven ,,'t Verleden spréékt" van Jos Smits in studie' genomen. Slagen tellen Èen groepje Amsterdammers was te gast bij een Velsense klaver jas vereniging en het gezelschap hield zich vele uren onledig met uitkijken en slagen tellen - dit alles in pais en vree. Toen echter het sluitings uur van het café, waarin zich deze ge beurtenissen afspeelden, verstreken was en een agent kwam controleren of dit slui tingsuur ook inderdaad werd opgevolgd, bleek er hooglopende ruzie in de gelederen 'der gasten te zijn uitgebroken. De twist, die aangewakkerd1 werd door diverse gla zen geestrijk vocht, liep zo hoog, dat men weer slagen kon gaan tellen. De sterke arm heeft daarop de zaal ontruimd en de Amsterdammers dropen per bus af. Deze bus schijnt zonder noemenswaardige voor vallen in de hoofdstad gearriveerd te zijn. MARKTBERICHTEN 14 December 1949 Besommingen IJM- 71 Bloemendaaï 13.700. KW 19 368: KW 33 3979; SCH 130 3404; SC.H 312 3183; SCH 122 1173; SCH 297 580; SCH 210 2160. IJM 276 3340; IJM 230 635. Aanvoer 80 kisten tarbot en tong, 10 kisten schar- tong en tongschar, 600 kisten schelvis, 170 kisten wijting, 150 kisten poon, 70 kisten ka beljauw, 60 kisten leng, 50 kisten haai, 250 kisten koolvis, 50 kisten schol, 10'kisten heek, 1630 kisten makreel, 220 kisten haring, 50 kisten divqrsen. Totaal 3400 kisten. Twee trawlers besomden f 52.000. Prijzen Tarbot 2,35—2,15; heilbot 2,35—1,85; gr. tong 2,352,20; gr.midd. tong 2,35—2,25; kl. midd. tong 2,25—2,05; kl. tong I I,801,78; kl. tong II 1,541,46, per 1 kg. Schartong 4742; gr. schol 7774; gr.midd. schol 70; kl.midd. schol 71; kl. schol I 62— 46,50; kl. schol II 5430,50; schar 3832; gr. schelvis 6555,50; gr.m. schelvis 6052,50; kl. schelvis 5349: kl. schelvis I 47,5040,50; kl. schelvis II 40,50—33,50; wijting 3219,50; gr. gul 68; midd. gul 62; kl. gul 3323,50; haai 24—20,50: ham 61—50,50; poon 13,50—8; kl. koolvis 2317,50; makreel 1814,40; haring 22—17,50, per 50 kg. Kabeljauw 236176; koolvis 6249; leng 79—66; heek 230, per 125 kg. SCHEEPVAART IJMUIDEN Woensdag 14 December kwamen de haven van IJmuiden binnen: Marken van Saffi. Weltevreden VII van Boston. Spaarnestroom van Leith; Torafire van Delfzijl. Birmingham van Tyne. Vertrokken zijn:- Goldfinch naar Londen. Grebbestroom naar Londen. Titus naar Ham burg. Renovatie naar Middelharnis. Bernard V naar Rotterdam. Maartje naar Antwerpen. Roy naar Cardiff. Uni F. naar Rotterdam. Joost haar Greenwich. President Roosevelt naar Rotterdam. Eems naar Malmö. Tyro n. Antwerpen. „En Sylvia is getrouwd. Gaat hij nu de weekenden niet meer naar Evendon?" „O ja, ik meen van wel". Ze aarzelde even, en zei dan met iets van ergernis in haar stem: „Ik geloof, dat er iets aan de hand is met Mavis Jones én hem". William floot. „Ik dacht, dat het Brett, was". „Dat dacht ik ook. Maar ik geloof, dat dat over is. Misschien heb ik het mis, wat Cyril betreft, maarweet je, als zij in de kamer is, dan kan hij haar op zo'n slaafse manier aankijken, voordat hij een antwoord geeft, en ook heeft zij me een beetje te veel een bezitters-air. William floot weer. „Arme Cyril. Hij is een hulpeloos soort man, hij kan niet goed nee zeggen. En Mavis.ze moét me her kend hebben, Katherine! Denlt je, dat ze er met iemand over gesproken heeft". „Ik weef 't niet". „Met Cyril of Brett?" „Ik weet 't niet William". Hij stond op, liep naar het raam en keek naar buiten in de grauwe dorpsstraat- en naar de grijze lucht. Daarna draaide hij zich om en fronste. „Het lijkt me niet waarschijnlijk, tenminste niet met Cyrl, en ik denk wel met geen van beiden. Waar om zou ze. Als ze zichzelf voor de gek heeft trachten te houden met te zeggen, dat het alleen maar een frappante gelijke nis was, dan heeft ze er natuurlijk niet over gepraat. Je weet, hoe mensen soms van iets onwaars pertinent overtuigd kun nen raken, als ze de waarheid niet willen aanvaarden. Misschien isdat bij haar ook 't geval of....". Hij hield op. „Of wat?" Hij vervolgde: „Davies, meneer Tattle- IJMUIDEN, 15 December Beste kinderefi, Het leek er deze week even op, alsof er vorst zou komen en direct kreeg ik al een paar briefjes, waaruit te mer ken was, dat de schrijvers (want het waren vooral jongens) het helemaal niet erg zouden vinden als het wat door wou zetten. MARIANNEKE schreef zelfs: „Al vroor het morgen dat het kraakte". Ja, ja, en dan Ma- rianneke met een rood neusje en kou- we handjes naar school en huilend thuis komen van „Moeder, ik ben toch zo verschrikkelijk koud". V Want het lijkt allemaal wel leuk, die ijs- pre't en zo, maar als de winter een beetje flink aanpakt, dan komen er verschillende bezwaren los. Niet alleen van de kinderen, rrïaar vooral van de ouders en de mensen, die de hele dag op straat moeten zijn. Hoe wel, ik moet toegeven dat ik ook graag weer eens de schaatsen zou onderbinden. Weten jullie goeie baantjes in 'de buurt? Inmiddels blijft het maar druilerig weer en de vorst is weer net zo snel afgetrok ken als hij kwam. De Bilt heeft echter voorzichtig beloofd dat er misschien in Januari een kansje is! Maar allé, de brieven wachten. De brie ven, die nog steeds niet uitgepraat raken (voorzover een brief praten kan) over de Sinterklaaseadeaux. Hier heb ik bijvoor beeld ALPENKONINGINNETJE met een lijst geschenken, waar ik bijna van omrol. Je brief was'zeker met de nieuwe vulpen geschreven, niet? Hij was tenminste zo netjes. Als kleine broertjes bromtollen, mondharmonica's of trommels van Sinter klaas krijgen, moet de omgeving de eerste weken maar met watjes in de oren gaan lopen, vind je ook niet? De resultaten van je „proeven" beloven een goed Kerstrap port, geloof ik. Je ziet, dat je nieuwsgie righeid over het maandraadsel voor De cember-Januari bevredigd is. Op prachtig postpapier (en ook al met een nieuwe vul pen) vertelt BLAUWDRUIFJE, me in een lange, gezellige brief hoe goed ook zij op 5 December is bedacht, zowel thuis, op school als op de padvinderij. Heeft je naam niet in de krant gestaan na het di~ plomazwemmen? Vandaag kan ik jou feliciteren is het niet? Nog maar vele jaren, Blauwdruifje en dat we elkaar nog maar veel wederwaardigheden mogen vertellen! Een nieuwelingetje, dat zich onder de naam JESSY uit Heemskerk meldt, is na tuurlijk welkom. Ik wil graag je verjaars datum nog even weten, nicht en dan natuurlijk graag tot volgende week. GEORGE FORMBY is (natuurlijk) pre sent met een juichkreet over zijn Sinter klaas. Man, man, wat een lijst cadeaux is dat geworden. Volgend jaar kom ik het geloof ik maar bij jou vieren. Afgespro ken? Waarmee het eind weer gekgmen is. Tot volgende keer! TANTE ELS Voor jonge hersens De oplossing van het vorige weekraadsel .was: hand, enkel, teen, kin, scheen, romp, vuist, tand, lijf, been, voet., pees, tong, neus, arm en de zin die „er uit" kwam luidde: „HET KERSTFEEST NADERT" BLAUWDRUiFJE, MARIANNEKE, JES SY en ALFENKONINGINNETJE hadden het goed; GEORGE FORMBY maakte een kleine vergissing. De nieuwe maandwecfstrijd Ik heb meermalen kunnen merken, dat jullie over een levendige fantasie beschik-, ken en die kun je bij de nieuwe maand- wedstrijd voor December en Januari uit stekend gebruiken.' Je zult allemaal wel eens hebben ge hoord van „Luilekkerland", dat rijk achter de Rijstebrij bei g met zijn duizenden heer lijkheden. Gebraden varkens, die je zomaar in de mond vliegen en fonteinen van limo nade of rivieren waardoor smeltend room ijs vloeit. Daar vind je steden als „Koek jesburg" en „Fondantena" om van de brug der duizend zuurstokken en het marsepein plein nog maar te zwijgen. In elk geval: jullie moeten eens voor mij proberen dat land, Luilekkerland dus, in kaart te brengen. Dat klinkt deftig, maar het is nogal simpel. Je maakt dus een kaartje van Luilek kerland zoals je het je voorstelt met steden, dorpen, rivieren en gebergten, maaren nu komt het: al die ste den, dorpen enzovoorts moeten een naam hebben. Wie deze kaart het grappigst maakt en combe en ik, dri.e gevallenAls ze be sloten had er iets aan te doen, dan heeft ze er zéker niet met Cyril of Brett over gesproken". Opeens begon hij te lachen. „Wat een opzin, hè, zulke dingen te be weren. Waanzin! Weet je wat we gaan doen. Jij belt Evendon op vraagt of Cyril aanwezig is. Als hij er is, zeg dan, dat je het plan hebt naar hem toe te komen. Zeg niets over mij. Als hij er niet is, tracht dan te ontdekken, waar hij wel uithangt. Misschien is hij bij Sylvia". „Dat denk ik niet. Ze hebben nog geen eigen huis". Hij liep op haar toe en trok haar over eind. „Vooruit liefste, ga telefoneren. We kunnen niets ondernemen, voor we weten, waar hij zich bevindt". Ze kreeg de butler aan de telefoon, die keurig beleefd antwoordde. Meneer Evers- ley was inderdaad aanwezig, maar hij was even iiitgegaan. Katherine voelde zich opgelucht en zei: „Je spreekt met Mevrouw William Eversley, Soames. Wil je meneer Eversley als hij thuis komt zeggen, dat ik hem dringend moet spreken en dat ik onderweg naar hem ben. Ik bel uit Cedar House en ik kan er over anderhalf uur ongeveer zijn. Wil je hem dat overbren gen". „Ja, mevrouw". „Meneer Brétt is er zeker niet?" „Nee, mevrouw". „Wel, bedankt Soames", zei Katherine en hing de hoorn op. Ze draaide zich om. William stond met z'11 handen in z'n zakken. Ze dacht: „Niemand, die hem als jongen gekend heeft, zou hem voor iemand an ders kunnen houden". Ze was hiervan overtuigd. wie haar het netste afwerkt, komt voor de prijs in aanmerking. 1 L Ik heb je al een paar ideeën aan de hand gedaan en daar kun je natuurlijk rustig op doorborduren. Als je je de lek kernijen, die in deze dagen achter de win! kelramen liggen, eens goed voor de geest haalt, kun je de verrukkelijkste namen voor jn dorpen en steden verzinnen. Je bent aan niets gebonden: wie er ple. zier in heeft om ergens een mooi hotel! let je op de kaart te tekenen en dat De herberg In de gesuikerde Roomsoes" te noemen, moet vooral zijn gang gaan, want hoe vrolijker je landkaart wordt, hoé meer kans je op een prijs maakt. Ik ben benieuwd, dames en heren! T. E. DE EOEKENLIJSTEN zijn deze week aan de prijswinnaars verstuurd. Sturen jullie ze zo spoedig mogelijk terug? Des te eerder heb je je prijs, Velsen Agenda voor Velsen DONDERDAG 15 DECEMBER Thalia, 8 uur: Jonglisto. Rex: geen voor stelling. VRIJDAG 16 DECEMBER Thalia, 8 uur: „De slavin van Haroea". Rex, 8 uur: „Tarzan en de luipaardko- ningin". Raadhuis, 3-4 uur: spreekuur wet houder van Financiën. William vroeg: „Is Soames daar no| altijd? Denk je dat hij de schok van mü terug te zien, zaloverleven?" Ze liep .naar hem toe en stak een arm door de zijne. „Vind je niet, dat we hen tevoren op de hoogte moeten stellen?" Hij keek haar ernstig aan. „Nee, dat lijkt me niet nodig. We zullen de schok riskeren". Het was ongeveer een half uur later, dat Sylvia opbelde. Ze had een stem, die even aardig klonk, als zij er zelf uitzag, maar ze leek vaag en onsamenhangend. „Ben jij daar, Kathe rine? Soames vertelde me, dat je uit Cedar House had opgebeld". „Inderdaad liefje". „Ik ben niet op Evendon. Ik wilde er niet heen. Jocko en ik zijn op Huntinglea bij zijn familie. Soames belde op om te vertellen, dat jij kwam lunchen, en vroeg of wij ook kwamen. Natuurlijk heeft vader hem opdracht gegeven, dat te zeggen, en ik wilde nu alleen maar even weten, of het waarheid is. Ga je werkelijk daar lun chen? Of is het alleen een truc om ons daar te krijgen". Katherine wist niet goed hoe ze 't had. „Wel, ik weet niet, of ik zal blijven lun- chen. Er is iets gebeurd, waarover ik Cyrü dringend moet spreken. Daarna zie ik wel of ik blijf, dat hangt er van af...» Sylvia scheen nog vager te worden. „Jo hebt 't dus gehoord? Vindt je 't niet af schuwelijk? Vader wilde, dat we de week end kwamen om haar te ontmoeten, maar ik heb botweg geweigerd". (Wordt vervolgd), De heer W. H. G. Hetterscheidt bevorderd tot inspecteur Naar wij vernemen is de adjunct-inspec teur der Velsense politie, de heer W. H, G Hetterscheidt, bevorderd tot inspecteur bi1' dit korps. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: G. Vuil-1—Broek, z,, Kon. Wil. helminakade 89. IJmuiden; I. Wiïlems—Dam! stra, d., Wijkerstraatweg 272, Velsen-N A van Kleef—Visser, d,, A. Belldwarsstraat 12 IJmuiden; T. KramerFolmer, z., Juliana.! kade 21, IJmuiden; M. Evers—Frek, z„ Hom! burgstraat 20 rd., IJmuiden; J. van Éelst-! Warbout, z., Cypressenstraat 22, IJmuiden- Oost; C. P. Haver—Rutte, d., Amstelstraat 14 rd-., IJmuiden; J. B. RiedijkDirksen, d. M K. Hofstedestraat 20. IJmuiden; A. Huisér-! Wolthuizen, d., van der Helststraat 10, IJmui- den-O.; M. Stegemeijerde Vreeze, d., Hof- geesterweg 29. Santpoort; A. N. Gravemaker Wijker, z., Zinneveltlaan 34, Santpoort en J. Faber—Engelhart, d.t Pres. Steijnstraat 7 rd., IJmuiden. OVERLEDEN: O. Wehrheim, 69 j., echtge- noot van H. W. Spies, Jan Kostelijklaan 22, Velsen; J. Zegel, 72 j., weduwnaar van p! Verhoeve, Vlierstraat 3, IJmuiden-O.; G Smit, 74 j„ echtgenoot van J. J. Meerens' Wijkerstraatweg 205, Velsen-N. Schrale vangsten. Het lag in de be doeling om Dirkje (R.O. 53) Woensdag morgen te lossen, maar de vangsten waren zo schraal dat de schipper besloten heeft om zo lang de brandstof-voorraad strekt door te vissen. Vermoedelijk zal Dirkje, die op het ogenblik slechts 200 manden vis aan boord heeft, aan de Zaterdag- of Maandag- markt verschijnen. De Hoop (IJM 73) heeft als gevolg van nijpend kolengebrek koers moeten zeten naar IJmuiden en zal nu met 400 kisten makreel, kool- en schelvis aan de Vrijdagmarkt komen. Vaarwel. De Bali (KW 129) heeft IJmuiden vaarwel gezegd en is nu op weg naar Vlaardingen, waar de logger de nodige reparatie zal ondergaan. De frelly Maria (KW 70) heeft de haringvisserij beëindigd, Woensdagmarkt. Woensdagmorgen losten twee Engelse drifters een gezamen lijke vangst van 1000 manden haring. Een groot deel van de aanvoer wordt per wagon naar Duitsland gebracht en een ander deel zal, na in de conservenfabrieken „bewerkt" te zijn, eveneens de grens overgaan. Voorts verschenen drie trawlers met verse vis aan de afslag. De Jacoba (IJM 21) loste 900 kisten makreel en 450 kisten varia. De Vios I voerde 1200 kisten vis aan en de Bloe mendaal 41. De vangst van de Wiron III (IJM 22) bedroeg 100 manden platvis en bestond hoofdzakelijk uit tong. Tenslotte waren nog twee haringloggers aan de Woensdagmarkt. De grote makreel deed 16, de wijting 30 en de piepers 35. De haring bracht 22 op. Er werd geen vis opgehouden.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 6