THALIA De Beverwykse huisvestingscommissie wordt niet gewijzi igd EEN BOEK Dr. Max Euwe speelt mee in de hoofdgroep Kerstprogramma Export van tuinbouwproducten was in 1949 niet onbevredigend Hex JAeatec' Vrijdag 23 December 1949 Raad op Scheybeeck Begrafeniskwestie ter tafel Tijdens de Donderdagavond gehou den Beverwijkse gemeenteraadszitting hebben slechts twee agendapunten stof voor een levendige discussie opgele verd, maar daar is dan ook grondig over van gedachten gewisseld. In de eerste plaats bleken verscheidene frac ties het niet zonder meer eens te kun nen zijn met het voorstel van het col lege van Burgemeester en Wethouders om de uit vijf leden bestaande commis sie voor woningtoezicht in haar huidige vorm te continueren en voorts bleken de communisten zich niet met het regle ment voor de Beverwijkse bi plaatsen te kunnen verenigen. De heer Romunde (P.v.d.A.) was van mening dat in de commissie voor woning toezicht een inwoner van Wijk aan Zee zit ting diende te hebben en dat ook een ver tegenwoordiger van een woningbouwver eniging een plaats in de commissie moest innemen. Zijn partijgenoot, de heer Ger- r i t s e, uitte zijn teleurstelling over het feit dat in de voordracht geen wijziging was gebracht en de heer S w a r t z (C.P.N.) ging nog verder door het college mee te delen dat zijn fractie zich van stemming zou onthouden, daar zij tot de overtuiging was gekomen dat er nog geen overeen stemming betreffende dit voorstel was be reikt. Wethouder Paschier meende dat de taak van de commissie van dien aard was, dat een wijziging overbodig is. In Wijk aan Zee is nog nooit een woning gevorderd en het is evenmin waarschijnlijk dat een wo ning van een woningbouwvereniging in de toekomst opgeëist zal worden. Bovendien aldus de heer Paschier, zijn B. en W. er van overtuigd dat de commissie goed werk heeft verricht, zodat het college een wij zi- voorzieningen voor een eventueel overlij den te treffen en zei dat het voor velen een erezaak was om op eigen kosten be graven te worden. De heer Romunde meende dat de indruk als zouden begraaf plaatsen winstobjecten voor de gemeente zijn, moest worden weggenomen en dat juist de minst draagkrachtigen een groot piëteitsgevoel bij overlijden demonstreren. Spreker was voorts van mening dat juist de goed gesitueerden van het voorstel van de heer Zuidersma gebruik zouden maken. Het voorstel van de heer Zuidersma werd verworpen; dat van B. en W. aangenomen. Zonder hoofdelijke stemming. Over de benoeming van een lerares aan de Gemeentelijke Huishoudschool wasmen het spoedig eens. Voor het tijdvak van 1 October 1949 tot en met 31 Augustus 1950 werd benoemd: mevrouw J. Kamper. Zonder stemming werd vervolgens over gegaan tot het aannemen van een wijziging van de gemeenschappelijke regeling tot levering van gas in de gemeente Heems kerk, waarbij als belangrijkste wijziging werd bepaald dat de termijn gedurende welke Beverwijk tot uitbreiding van het buizennet verplicht is, wordt verlengd van 20 tot 30 jaar. Naar aanleiding van een bezwaar van het Castricumse gemeentebestuur tegen de be taling van het bedrag dat voor de verkoop van het Castricumse gasbedrijf aan de ge meente Beverwijk was vastgesteld, in 30 annuïteiten, werd besloten dit bedrag in eens te voldoen. Een nieuw sportveld en een wijzerplaat op de toren. De Nederlands Hervormde Verenigings raad werd 2825,toegekend als bijdrage in de aanlegkosten van een sportveld; met de Stichting ter bevordering van de school- tandverzorging in het district Midden-Ken- nemerland werd een rekening-courant overeenkomst aangegaan van ƒ5000,en voor de vernieuwing van wijzerplaten der ëemeentetoren werd een crediet van 5150 ging in de samenstelling ervan onnodig gevoteerd. Voor het aanleggen van een acht. De heer Paschier opperde de moge- I fundering voor de rioolwaterzuiverings- inrichting werd een crediet van ƒ112.900 verleend. De wijziging der gemeentebegroting, dienst 1949, behelsde alleen de tijdens de vergadering van Donderdagavond ver strekte credieten en werd conform aange nomen. lijkheid de commissie met een aantal leden uit te breiden, doch voegde daaraan toe dat hij zulks overbodig achtte. Ook de burgemeester zei geen reden te zien de huidige vorm van de commissie te wijzi gen. B. en W. verdacht van „spitsvondigheden". De heer Romunde (P.v.d.A.) kon niet aan de indruk ontkomen dat B. en W. zich aan „enige spitsvondigheden schuldig maak ten" en verduidelijkte deze opmerking door te zeggen dat hij van mening was dat Wijk aan Zee deel uitmaakte van de gemeente Beverwijk, waardoor de inwoners van Wijk aan Zee een actief aandeel dienden te heb ben in het werk van en voor Beverwijk. Spreker achtte het bovendien wenselijk dat in de commissie personen zitting had den, die direct of indirect bij de woning bouw betrokken waren en zei dat ook in andere gemeenten deze gedragslijn wordt gevolgd. De heer Romunde stelde voor in de commissie een lid van een woning bouwvereniging en een inwoner van Wijk aan Zee zitting te laten nemen. De heer Van Doorn (KVP) vroeg of het wel licht mogelijk zou zijn een Wijk aan Zeeër in de commissie te benoemen, zodra er een vacature ontstond. De heer De Weyer (K.V.P.) merkte op dat door de commissie voortreffelijk teamwork wordt verricht en achtte het daarom wenselijk het voorstel Van B. en W. te steunen. Wethouder Paschier onderstreepte de woorden van de vorige spreker en zei dat B. en W. zich bij een eventuele vacature over de benoeming van een inwoner van Wijk aan Zee zou beraden. Nadat de bur gemeester nog eens de nadruk had gelegd op de wenselijkheid om de commissie in zijn huidige vorm te continueren, trok de heer Romunde zijn voorstel in en werd er tot stemming overgegaan. Op C.P.N. na allen vóór. De Communisten stemden blanco, doch de overige gemeenteraadsleden bleken zich tenslotte met het voorstel van het college te kunnen verenigen. Bij het ter tafel komen van het voorstel tot hernieuwde vaststelling van de verorde ning op de heffing van rechten op de alge mene begraafplaatsen en tot vaststelling van een reglement voor deze begraafplaat sen, maakte de heer Zuidersma (CPN) bezwaar tegen de prijs van 15 gulden, welke er voor een algemeen graf betaald moet worden. Spreker was van mening dat niet iedereen zich de weelde van een der gelijke uitgave kon permiteren en stelde daarom vor de algemene graven vrij te stellen. Zelfs daar onderscheid De heer Zuidersma drukte er zijn bittere teleurstelling over uit dat zelfs op de be graafplaatsen onderscheid werd gemaakt tussen bezittende en werkende klasse. Wethouder Alberda deelde echter mede dat uit de cijfers bleek, dat goed ge situeerden eveneens veelal een algemeen graf nemen en meende dat een vrijstelling van deze graven een vermindering aan in komsten teweeg zou brengen. Bovendien zou door een dergelijk besluit de vraag naar algemene graven groter worden en zouden de mensen die in de bezwaren van de heer Zuidersma bedoeld worden, niet geholpen worden. De heer Van Doorn (K.V.P.) merkte op dat het een goede gewoonte is om reeds vroegtijdig Geen mooier Kerstgeschenk dan AB DE JONG Klaver's boekhandel EDISONSTRAAT 7 Agenda voor Beverwijk VRIJDAG 23 DECEMBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur, Who done it? Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: De mensen eter van Kumaon. W. B. Theater, 8 uur Kopstoot Kelly. Corso Theater (Castricum)8 uur: De on sterfelijke wals. ZATERDAG 24 DECEMBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Who done it? Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: De mensen eter van Kumaon. W. B. Theater, 8 uur: Kopstoot Kelly. Corso Theater (Castricum), 7.15 en 9.30: JDe onsterfelijke wals. B.D.C. verliest ook haar laatste competitiewedstrijd Tegen Bennebroek valt de beslissing De Beverwijkse Damclub heeft voor de competitie van de Noordhollandse Dam- bond Woensdagavond met drie tientallen een uitwedstrijd gespeeld. i Het eerste tiental speelde voor de hoofd klasse-competitie haar laatste wedstrijd tegen Oosterkwartier uit Haarlem en ver loor deze wedstrijd na een spannende strijd met 12-8. Zoals wij reeds eerder hebben gemeld was deze wedstrijd voor de competitie niet meer belangrijk, aangezien de Beverwijkers toch geheel onderaan de ranglijst zijn geëindigd en volgend jaar een klasse lager moeten uitkomen. Óok het tweede tiental van BDC is in de eerste klasse nog niet buiten degradatiegevaar. Deze maal werd met 13-7 verloren van Hillegom I, dat met 9 man de strijd aan bond. De wedstrijd tussen EMS uit Benne broek en BDC zal de beslissing moeten brengen welke vereniging voor degradatie in aanmerking komt. Het derde tiental van Beverwijk won tenslotte van Hillegom II met 9-11. De uitslagen luidden: Oosterkwartier I BDC I 12-8. IJ. de Jong—P. C. Bais 2-0; J. PoppenH. Buis 20; A. de JongH. Diederiks 1-1; W. de JongJ. A. Oussoren 2-0; A. MooyTh. Kortekaas 1-1; W. v. Pelt— P. Smit 0-2; G. Hekelaar—Chr. Bakker 0-2; P. VenemaA. Peekei 2-0; S. IedemaW. de Graaf 2-0; J. KroonJ. de Vlugt 0-2. Hillegom IBDC II 13-7. J. v. d. Loo L. Haver 2-0; W. WarmendamO. Bleyen- daal 0-2; Th. SeijsenerR. Conradi 2-0; H. ScholtenN. Vlaar 2-0; L. v. Haaster C. v. d. Schuit 1-1; J. v. HorickA. C. v. Staalduinen 1-1; J. SchilderH. Engel hart 1-1; A. DannijsJ. G.. H. Hagenaar 1-1; L. v. d. Reep—W. de Smit 2-0; A. v. SteineW. v. d. Elzen 1-1. Postduivententoonstelling in Flora Evenals vorige jaren houdt de Bever wijkse postduiven vereniging „De Reis duif", in samenwerking met de drie ver enigingen uit IJmuiden haar tentoonstel ling met de Kerstdagen in de zaal van Flora te IJmuiden-Oost. Dat de belang stelling voor inzendingen groot is blijkt wel, want er zijn ruim 500 duiven inge schreven, verdeeld over 52 klassen. De dieren zullen gekeurd worden door drie keurmeesters, twee uit Rotterdam en een uit Zeeland. De tentoonstelling zal Zater dag 24 December om 7.30 uur worden ge opend. Voor de mooiste duif is weer de Jan Hoefakker wisselbeker beschikbaar. Deze beker werd in 1947 gewonnen door de heer G. Muys uit Uitgeest en in 1948 werd de wisselbeker gewonnen door de heer Joh. Broek uit IJmuiden Oost. Vele inzenders dingen dit jaar naar deze kostbare prijs. Kerstdrive „Sans Atout" Voor de aanvang van de jaarlijkse Kerst drive, welke de Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout" Woensdagavond in het „Wit te Kruis" badhuis aan de Baanstraat heeft gehouden, sprak de voorzitter der vereni ging, de heer F. v. Groningen Jr. een kort openingswoord. Hierbij deelde de heer van Groningen mede dat voor alle leden een prijsje beschikbaar was, en dat bij het lid mevrouw Braam, die momenteel in het Rode Kruis-ziekenhuis ligt, een prijsje be zorgd is. Verder bracht voorzitter dank aan de commissie van voorbereiding, de dames Thomas en v. d. Capelle. De wedstrijden zelf hadden een vlot ver loop en het waren de heren Schaafsma- Bloemendaal die de extra prijs, en wel twee tulbanden, beschikbaar gesteld voor het laagste gedubbelde bod. dat gehaald werd, in de wacht sleepten. De voornaamste uitslagen luidden: Sche- veningssysteem groep I Noord-Zuid: 1. heren Tabak-Spruit 48 nip.; 2. mevrouw Striemer-heer Bos 42 V2 mp.; 3. heren Hoo- geboom-Pools 41 mp.; 4. mevrouw v. d. Capelle-heer Bakker 34j/2 mp.; 5. heren Nijman-v. Balen 34 mp. Oost-West: 1. me vrouw Schaafsma-heer Krab 44^.; 2. heren de Vries-Tabak 43Vz mp.; 3. me vrouw Reijmer-heer Klesser Jr. 40 mp.; 4. heren v. d. Capelle-Tabak 38V2 *nP-! 5. mevrouw Tand-heer Berlee 33 V2 mP- Groep II Noord-Zuid: 1. heren Blom-Tho mas 47 mp.; 2. heren v. d. Linden-v. d. Berg 40 mp.; 3. mevrouw Thomas-heer Zandbergen 39f/2 mp.; 4. mevrouw Tabak heer v. Dam 36 mp.; 5. heren de Laleine- Hoogeboom 29V2 mp. Oost-West: 1. me vrouw Kok-heer Nijman 46'/2 rnP-I 2. me vrouw Fris-heer Hoogeboom 45V2 mp.; 3. heren Schaafsma-Bloemendaal 42 mp.; 4. heren Boom-Stalz 34V2 mp.; 5. heren Stie- mer-Hoogeboom 31 mp. Groep III Noord- Zuid: 1. heren Klesser Sr.-de Boer 43 Vz mp.; 2. mej. Schaafsma-heer v. Essen 42V2 mp.; 3. mevrouw Tabak-heer Braam 40 mp.; 4. heren Groot-Tand 383/2 nip.; 5. mej. van Klaveren-heer Kok 35y2 mp. Oost-West 1. heren Oosterveen-Stiphout 51 mp.; 2. mevrouw Vogelenzang-Tuinman 42 mp.; 3. heren de Boer-Fris 40 mp.; 4. heren de Kruijf-v. d. Wal 38 mp.; 5. heren v. Groningen Jr.-Kuis 27 mp. Kerstveldloop van D.E.M. De athletiek-afdeling van D.E.M. zal het seizoen sluiten met een onderlinge Kerst veldloop, welke op Tweede Kerstdag zal gehouden worden in het duiterrein te Wijk aan Zee. Er zal over verschillende afstan den gelopen worden. Voor de dames bedraagt deze 600 nieter, de junioren lopen 1200 meter, de senioren (sprinters) 1200 meter en voor de senioren (midden- en lange afstand) is eenen par cours over 3000 meter uitgezet. Bovendien zullen de veteranen hun krachten nog eens meten over een afstand van 60 meter. Na afloop worden de prijzen uitgereikt door de ere-voorzitter de heer N. Schoots. Tevens zal officieel afscheid genomen worden van de heer B. G. Luttikhuyzen, die gedurende drie jaar voorzitter was van de afdeling en nu de functie van voorzitter der technische commissie bekleedt, wegens vertrek naar elders. Kerstbijeenkomst voor hulsvrouwen Georganiseerd door de afdeling Bever wijk van de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen zal op Maandagmiddag 26 December in de zaal van „Terpsichore" aan de Zeestraat een Kerstbij eenkomst wor den gehouden. Het programma zal door eigen leden worden verzorgd met zang, declamatie en muziek. J De Haarlemse woonschepenbouwcr J. v. Amcrongen heeft een iroot woonschip gebouwd, dat als drijvend studie-centrum van de werkgroep voor onderwijsvernieu wing zal fungeren. Het schip heeft een lengte van 25 meter en bevat onder andere een flink leslokaal Overdag zullen er lessen aan leerlingen van gelijkgezinde scholen worden gegeven en 's avonds komen de leerkrachten aan de beurt. Met mooi weer kan in de open lucht les worden gegeven. TWAALFDE HOOGOVENSCHAAKTOURNOOI Op Zaterdag 7 Januari zal het twaalfde Hoogovenscliaaktournooi te Beverwijk weer een aanvang nemen. De tournooi- commissic is er ook dit jaar weer ingc- slaagd een flink aantal buitenlanders naar de aardbeienstad te trekken. De hoofdgroep wordt wel zeer versterkt door het mede spelen van dr. M. Euwe. Ook andere prominente Nederlandse schakers hebben toegezegd aan deze tien kamp deel te nemen, namelijk: N. Cort- lever, H. Kramer, Th. D. van Scheltinga, F. Henneberke en J. Donner. Laatstge noemde heeft zijn uitnodiging te danken aan zijn sublieme spel in de twee voor gaande tournooien, waarbij deze speler in de reserve-hoofdgroep geen enkele partij verloor. De deelnemende buitenlanders in de hoofdgroep zijn allereerst de beide Belgen Fr. v. Seters en Viet Soultanbérëff. Frankrijk wordt vertegenwoordigd door C. Hugot en de Joegoslaaf U. Kostisch com pleteert deze belangrijke groep. 90k in de reserve-afdelingen zijn de buitenlandse schakers in de tienkamp vertegenwoordigd. Voor Engeland zullen uitkomen Burges en Davidson. De Deen A. Hansen, Rosenblatt uit Tsjechoslowakije en Berlachi uit Polen completeren in deze groep het buitenlandse element. Ook de kampioen van Curagao, v. Tongerloo, zal dit jaar in deze groep de strijd moeten aanbinden. (het theater met de besle films) HM! presenteert haar grandioos Vrijdag 8 uur, Zater dag en beide Kerst dagen 7 en 9.15 uur De onvergetelijke muziek van Johann' Strauss vereeuwigd! Zondag (1ste Kerstdag) 3 uur matinée en Dinsdag en Woensdag 8 uur GENIET VAN JE LEVEN En dolle muzikale klucht! Toegang alle leeftijden Verwacht: RED SKELTON (de bekende komiek uit in „DE DWAZE Mr. TONES' Maandag (2e Kerstdag) 3 uur matinee JOHNNY WEISSMULLER in de opwindende avonturenfilm TARZAN IN NEW-YORK Toegang alle leeftijden Waternimf" Ook goede vooruitzichten voor volgend jaar ondanks verwachte concurrentiestrijd De heer N. A. Laarman, directeur van de economische afdeling van het Centraal bureau van de Tuinbouwveilingen beoor deelt over het algemeen de export en de vooruitzichten daarvan niet ongunstig In een rede tijdens de jaarvergadering van de provinciale organisatie van veilin gen in Zuidholland deelde hij mede, dat de totale exoort van groenten over 1949 350.000 ton zal bedragen en voor fruit 210.000 ton, respectievelijk tot een waarde van 100 millioen en 55 millioen gulden. Dit betekent vergeleken bij het gemiddelde van de jaren 1935—39 een stijging van respectievelijk 75.000 en 185.000 ton. Van de totale Nederlandse uitvoer heeft de tuinbouwsector volgens voorlopige bere kening tien procent voor haar rekening genomen. In de agrarische export neemt zij na de sterk toegenomen zuivelexport de tweede plaats in, vóór de evport van akkerbouwproducten. Vooral de opheffing van de handelsbe perkingen met Duitsland heeft veel tot het exportsucces van dit jaar bijgedragen. Dit was mede een steun voor het binnen landse prijspeil. De export van appelen naar West-Duitsland is in vergelijking tot voor de oorlog verveertienvoud igd. Tot 1 September van het volgend jaar is de uit voer naar dit gebied verzekerd indien zich geen bijzondere omstandigheden voordoen. Van het uitgetrokken bedrag van 15 mil lioen dollar voor groenten is thans 2 mil lioen gebruikt. Voor het komende jaar acht de heer Laarman de export-vooruitzichten op Duitsland niet ongunstig. De thans ge voerde Europese economische politiek zal een scherpere concurrentie veroorzaken, doch hieraan zal men het hoofd kunnen bieden. Verwacht kan worden, dat de Engelse markt iets ruimer zal worden. De handel met de Benelux-partners wordt nog steeds geremd door het proto col van 9 Mei 1947 met zijn hoge mini mumprijzen; indien dit blijft bestaan is geen uitbreiding te verwachten. Frankrijk is nog steeds een vrij wispel turig afzetgebied. Het is echter niet on mogelijk, dat op den duur een verdere uitbreiding en stabilisatie van de handel met dit land bereikt zal kunnen worden. De handel met de Scandinavische landen en Finland was niet onbevredigend. Tsje- cho-Slowakije en Ierland waren geregelde afnemers. Indien in 't eerstgenoemde land politieke moeilijkheden van invloed blij ven op de productie van industriële arti kelen, die door ons in ruilovereenkomst worden afgenomen, dan zal voor onze tuinbouwexport daarvan de terugslag on dervonden worden. De handel met Oost- Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland was gelet op de beperkte afzetmogelijkheden in die landen niet onbevredigend. Hetzelfde geldt voor de uitvoer naar de overzeese gebiedsdelen. De heer Laarman zei tenslotte, dat Ne derland in de tuinbouwsector het hoofd kan bieden aan komende concurrentie, mits men blijft streven naar hoogwaardige kwaliteitsproducten, die met kop en schou ders boven die van de concurrent uit steken. Het apparaat van het uitvoer-contröle- bureau stelt ons is staat bij handelsbe sprekingen met het buitenland waarde volle garanties te bieden. De tuinbouw moet dit bureau m haar eigen belang steunen en de veilingen moeten daarnaast alles in het werk stellen om kwaliteit, sor tering en verpakking van de producten omhoog te brengen. Door ieders mede werking zal in de tuinbouw van de toe komst een lonend bestaan kunnen worden gevonden, Aan die toekomst zal men in 1950 niet behoeven te wanhopen. Heemskerk Ontevredenheid over het bouwvolume Voor het jaar 1950 heeft de gemeente Heemskerk een bouwvolume toegewezen gekregen voor slechts negen woonhuizen. Dit is voor Heemskerk, waar toch meer dan 200 gevallen van woonruimte-vergro ting worden behandeld, wat aan de krappe kant en de contactcommissie van de KAB, LTB en R.-K. Middenstand hebben dit, namens hun 700 leden, in een schrijven aan de gemeenteraad bekend gemaakt met het verzoek bij de bevoegde instanties er op aan te dringen dat dit bouwvolume zal worden verhoogd. ADO's ELFTAL VOOR TWEEDE KERSTDAG. Op Tweede Kerstdag zal ADO met het vol gende elftal in 't veld treden: Doel: Kloes; achter: Beentjes en Welboren: midden: C. Dirks, Vi-enegoor en Wijman; vóór: C. Commandeur, De Wit. Dam, Voormeer, De Bruin. GESLAAGD. Voor het diploma kraamverpleegster is mej. C. Groot in Amsterdam geslaagd. KLAVERJAS-NIEUWS. De klaverjasclub „De Zon" hield in haar clublokaal in café Dam een wedstrijd, waarvan de voornaamste uitslagen lui den: le prijs J. v. d. Heide 4876 punten; 2e prijs A. Blankendaal 4870 punten en 3e prijs H. de Ruyter 4432 punten. KERSTAVOND CHRISTELIJKE VROUWENBOND. In de pastorie van de Hervormde ge meente Heemskerk werd Woensdagavond een Kerstavond gehouden voor de leden van de Christelijke Vrouwenbond en ge nodigden. Mevrouw Ter Haar-Romenij had deze j avond de leiding en zij las een Kerstver haal voor. De avond werd verder gevuld met zang en het voorlezen van teksten uit de Bijbel. De aanwezigen werden onthaald op koffie met gebak. Met Gezang 280 werd de avond gesloten. Uiteraard is dit een unieke gelegenheid voor de overige Nederlandse spelers, waar van de namen v. Oosterwijk Bruin, Nijkerk, Mulder van Leen Dijkstra, Koone en v. Vloten geen onbekende klank hebben, om zich met deze buitenlanders te meten. De rij van buitenlandse deelnemers wordt be sloten door de Engelsen Melitas en Kelm, die voor de achtkamp hebben ingeschreven. Programma-détails Zoals reeds in de aanhef werd gemeld zullen de tienkampen op Zaterdag 7 Janu ari beginnen. De achtkampen beginnen twee dagen later en op 11 Januari nemen de zeskampen een aanvang. De grootste toeloop van schakers begint op Zaterdag 14 Januari als de vierkampen zullen starten. Ook het attractieve gedeelte belooft dit jaar weer een succes te worden. Op Maan dag 9 Januari wordt g traditionele gong wedstrijd gespeeld, gevolgd door een bridgedrive op de daaropvolgende Dins dag. De bonte avond wordt op Donderdag 12 Januari gehouden in het Kennemer Theater. Aan het programma dat op deze avond onder leiding van de heer Bert Pijpers zal worden uitgevoerd, werken onder andere mede, het I-Ioogovenstaten- amusements-orkest „The Velno's" en de „Bellini's". Een bal, waarbij de schakers de voeten van de vloer kunnen lichten zal deze bonte avond besluiten. Tot slot zal op Zondag 15 Januari de Hoogoven-express de schakers van Bever wijk naar het restaurant van Walserij Oost vervoeren, waar de traditionele snert- maaltijd zal worden genuttigd. Nederlaag voor M. P. Suiker In de onderlinge competitie van de Hoog ovenschaakclub, waarvoor Woensdag avond in het Statenhuis aan de Velserweg weer enkele wedstrijden werden gespeeld, gaat J. Zoontjes stevig aan de kop, door de nederlaag die M. P. Suiker leed tegen Th. Spijker, waarbij hij zelf van P. Been tjes won. Nu de eerste ronde bijna is gespeeld, blijkt dat het er voor M. Soeteman en P. Beentjes minder fraai uitziet en zij zullen in de tweede ronde moeten tonen dat zij niet op de onderste plaats thuis horen. In groep II is er volop spanning nu ir. Peltzer zijn partij tegen P. Bos wist te winnen. In groep III staat H. van Laaren door zijn overwinning op P. Jansen op de bovenste plaats. De uitslagen luidden: Groep I: W. SteemanP. Suiker ^-'/2; J. de HaasA. de Bruin 0-1; A. de Bruin- B. Wulms P. ZwartTh. Spijker 0-1; J. ZoontjesJ. Beentjes 1-0; Th. Spij kerP. Suiker 1-0; P. ZwartJ. de Haas 1-0. Groep II: P. BosJ. Groot 0-1; A. SlingsA. Spijker 0-1; J. SchmitsP. Hoope 1-0; P. HartF. Hendriks 1-0; ir. Peltzerir. Derks 0-1; F. HendriksG. Schouten 1-0; A. SpijkerP. Zeilstra 1-0; ir. Peltzer—-P. Bos 1-0; A. Slings—J. Schmits 1-0. Groep III. H. v. LaarenP. Snijdei-s 1-0; H. v. LaarenP. Jansen 1-0; P. Siebers M. Jimmink 1-0. Groep IV: A. de VriesJ. Slatman 1-0. De volgende week zullen wij de standen der verschillende groepen opnemen. Verbreding C. H. Moensstraat De plantsoenendienst van Openbare Werken is deze week begonnen met het veranderen van het plantsoen aan het C. H. Moensplein. Het plantsoen zelf, dat be plant zal worden met gras, bomen en hees ters, wordt doorgetrokken tot aan de Ge meentelijke Huishoudschool. Het hekwerk aan de C. H. Moensstraat zal ongeveer anderhalve meter naar achteren geplaatst worden, zodat het gelijk komt met de rooilijn van de Huishoudschool. De vrij komende ruimte wordt betegeld, zodat een fraai trottoir zal ontstaan. Verkeer Galgenweg gestremd Aangezien voor de gastoevoer naar de nieuwe huizen aan de Elink Sterkstraat en Berghuisstraat de oude leiding te nauw bleek, is men op de Galgenweg thans bezig een zwaardere leiding aan te leggen, waar door het verkeer langs deze weg gestremd Kerstavond voor de K.A.V. Op Woensdag 28 December organiseert de K.A.V. in het Kennemer Theater een Kerstavond. Er zal een Kerstspelletje door kinderen worden opgevoerd in vier tafre- Ien. De avond wordt verder gevuld met zang declamatie en muziek. „ACHTER DE WOLKEN SCHIJNT DE ZON". De personeelsvereniging van de metaal gieterij „De Nijverheid" zal op Zaterdag 7 Januari in het Kennemer Theater een toneelavond beleggen. Opgevoerd wordt het toneelspel „Achter de wolken schijnt de zon". De regie is in handen van de heer B. Pijpers. „Rcx draagt de kroon voor beeld en toon" Vanaf heden t/m Woensdag IRENE DUNNE en CARY GRANT in PENNY SERENADE Wegens de buitengewone lengte der film wordt U verzocht tijdig aanwezig te zijn. „Het begon in een gracht" De afdeling amusement van de sportver eniging Beverwijk is al weer ijverig aan het repeteren voor de toneeluitvoering, waarvoor als voorlopige datum Zaterdag 21 Januari is uitgekozen. In het Kenne mer Theater zal dan worden opgevoerd „Het begon in een gracht", een klucht ge schreven door Wim Dumont. Blijde Dagen Onder auspiciën van het gezelschap van de Stille Omgang afdeling Beverwijk zal dit jaar de toneelgroep „St. Bonifacius" uit Krommenie een toneelavond verzorgen. Het bekende toneelspel „Blijde Dagen" zal worden opgevoerd. De avond zal op Don derdag 29 December in het KSA gebouw worden gehouden. Klaverjassers rond de tafel De Beverwijkse klaverjasclub „Vrien denkring" heeft in het kader van het Wij- kertorentournooi een wedstrijd gewonnen van de klaverjasclub D.S.V. uit Amster dam. De uitslag luidt: Vriendenkring 14 gewonnen, 27553 punten en 11 marsen. Winstpunten 6245. D.S.V. 4 gewonnen, 21308 punten en 4 marsen. BURGERLIJKE STAND OVERLEDEN: A. C. dc Bic, 67 j,. wed. van W. Waagmeester; M. Korsman, oud 82 j., wed, van G, Kleijne; C. Verhorst, oud 70 ongetrouwd: P, Luitze, oud 82 j., weduw naar van J. Westva; W. Loggen, oud 81 j„ gehuwd met A. M. Dobber; P. F. Rijnders, oud 80 j weduwnaar van C, Markman; H. M. C. de Reus. 1 .i., dochter van N, dc Reus en C. Veldhuis; J. Smit, oud 79 j.. gehuwd met M. Beentjes; M. Bakker, oud 77 j., wed. van S. Sehuijt. GEBOORTEN: Jacobus M, d. van J. Botjes on Ch. Stet; Cornelis. z. van C. Schellevis en C. Schelvis; Leonardus P. M.. z. van G. van Duin en M. Mulder; Simon J.. z. van P. S. Rumping en B. M. Duiker; Cornelis J. M., z, van A. A. Bodewes en A. J. v. d. Hulst; Johannes C. J., z. van M. D, van Hout en G. M. Visser; Albert, z. van H. H. Schierbeek en B. Hardcndood; Cornelia A., d. van C. van der Spek en D. H. Sikkema, ONDERTROUWD: L. Modderman en M, J. C. Barrieu; M. Korstanje en J. Berghuis; G. J. van der Hout en M, C. IJzerman; A. M. Teeling en E. Vessies; Th. A. G. Koelman en A. M. van de Winkel. GETROUWD: Jh. E. van Holthe en J. B. Majoor: W. Pieters en D. Brouwer; Tj. Smit en C. M. Pannevis; J. Hoitinga en W. M. Nijman. Wijk aan Zee „MARJATTA". De toneelvereniging „Nieuw Leven" uit Wijk aan Zee heeft voor haar volgende uit voering in studie genomen het toneelspel „Marjatta". De regie is in handen van de heer N. Paap. Castricum BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Engelmudus. z. van A. Lute en J. C. Zonneveld. Schulpstet 9: Maria Agatha, d. van P. Vlaarkamp en F. Steeman, Dokter Leenaertsstraat 21; Norbertus Leo nardus Maria. z. van A. de Wit en C. M. M. Lute, Mient 41; Jan. z. van J. van de Velde en L. van Reeven, Neder Veenstraat 31; Engelina, d. van A. M. H. Dans, wonende te Amsterdam; Nicolasina Maria. d. van J. F. Heintzberger en M. Verdwaald, J. Hober- straat 41; Jozef Hendrikus, z. van J. Lute en M. E. Jong. Stetweg 54. ONDERTROUWD: Albertus Twisk te Castricum en Maria Catharina Lute te Castricum. GEHUWD: Petrus Matthijs Verduin en Daatje Veeren, beiden wonende te Castricum. OVERLEDEN: Jan Gijsbertus van der Haak. oud 37 j., wonende te Amsterdam; Elizabeth Wilhelmina Driehuizen, oud 34 j„ wonende te Zandvoort. Zweedse beloning voor bemanning van reddingboot De zeven leden der bemanning van de reddingboot „Koningin Wilhelmina", uit Stellendam, die het Zweedse schip „Aslog" voor de Nederlandse kust bijstonden, toen dit schip zich in gevaar bevond, zullen de medaille ontvangen van de Zweedse red dingmaatschappij. Twee medailles zullen posthuum uitgereikt worden aan de twee redders, die over boord sloegen en ver dronken. Men heeft de Zweedse regering verzocht een uitkering te doen aan de ver wanten van de twee omgekomenen, de 45- jarige waarnemende schipper Bertus de Blok en de 44-jarige opstapper Huib Grote- boer.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 7