„De Tijdgeest" IC. W. BöttgerI EXTRA AANBIEDING De Ruyter Een nieuwe woning? Jongensplusfours J.O VERZIER GEVONDEN DE MATADOR Zes jaar geëist wegens majesteits schennis en hulp aan de vijand Sportprogramma's Analphabetisme in Indonesië zal krachtig worden bestreden ess» Wlldavond bij Café Bruinvis DAMESHOEDEN WILDAVOND OVERHEMDEN De Amerikaanse Legergoederenwinkel Fa Cebr. de Ruyter Supp. De Stormvogels Vrijdag 23 December 1949 BIJZONDER HOF Haarlemse psycholoog houdt vol dat de gewraakte artikelen niet van hem zijn Ruim een uur lang heeft de president van het Bijzonder Hof in Amsterdam, mr. F. R. Mijnlieff, getracht om in de middag zitting met een scherp verhoor meer licht te brengen in de gecompliceerde en moeilijk te doorgronden zaak van de Haarlemse au teur en psycholoog, dr. J. van E., aan wie ten laste was gelegd dat hij met een aantal artikelen in Duitse periodieken, zoals „Volk und Reich" en het „Deutsche Zeit- schrift für Geopolitik", en met zijn boek „Mein Holland" majesteitsschennis zou hebben gepleegd en de vijand hulp zou hebben verleend. En inderdaad de beledi gingen die hij citeerde, waren van een af schuwelijk karakter. Koningin Wilhelmina werd geschetst als een avonturierster, Prins Bernhard als een lafhartige land verrader en de Nederlandse regering als een bende misdadigers. Het waren pagina's van virtuoos maar daarom niet minder afzichtelijk gescheld. En overal weer vond men de uitspraken dat Nederlanders eigen lijk tot de Duitse stam behoren, dat alles wat hier en in Indonesië gepresteerd is, door Duitsers is verricht en dat Neder land hoognodig weer een provincie van het Duitse Rijk moest worden. De verdachte hield echter het been stijf. „Deze artikelen zijn stuk voor stuk door de mensen van het propaganda-ministerie verdraaid en vervalst. Ik heb dat alles nooit geschreven", zei hij. Wèl gaf hij toe, dat hij een brief heeft geschreven aan Rau- ter, waarin hij hem waarschuwde tegen Van Geelkerken „een man die er toe in staat zou zijn om de Koningin terug te laten komen". En daarna gaf hij het spel weer, dat hij gespeeld zou hebben. Een psychologisch spel? Het begon met de artikelen, die hij uit Zwitserland, waar hij in 1940 zat, aan Duitse bladen schreef en waarin hij de ver diensten van het Nederlandse volk uiteen zette. Die artikelen werden volgens hem vervalst en daarmee werd hij in een dwang positie gebracht. „Er ontstond daardoor een tweede van E.", zei hij, een fan toom-van E." Toen het eenmaal zo ver was, zou hij daarvan gebruik gemaakt hebben om mee te werken aan de ophef fing van de NSNAP van Van Rappard en daarna getracht hebben de NSB zwart te maken. „Ik heb geprobeerd de schurken tegen elkaar op te zetten, SS tegen SA, NSB tegen NSNAP, Schmidt tegen Rauter", zei hij. De president bleef echter sceptisch. „U heeft honorarium voor uw artikelen ge toucheerd, voor „Mein Holland" zelfs twee mille. De Duitsers betaalden u toch niet voor uw verklaringen dat Koningin Wil helmina een eminente vrouw was? Uw naam stond op die tijdschriften onder de vaste medewerkers. Waarom hebt u niet geprotesteerd tegen die verdraaiingen?" „Ik was bang voor de Duitsers", gaf ver dachte toe, „Zij hebben mij onder druk gezet. Wanneer ik geweigerd had voort te gaan, had men mij naar een concentratie kamp gestuurd". „Er waren momenten", zei de president, „dat zulks verkieslijker was geweest". Weer begon verdachte over de resultaten, die hij zou hebben bereikt door zijn con tacten met Schmidt en Rauter en Seyss- Inquart. „Met mijn Haagse brieven, die ik aan hoge Duitse functionarissen stuurde,- heb ik hen onzeker gemaakt". Daarop in terrumpeerde de advocaat-fiscaal, mr. B. J. Besier: „Ik hoor het al, Stalin, Roosevelt, Churchill en dr. van E. hebben uiteindelijk voor de overwinning gezorgd". Vei-dachte gaf daarop toe, dat hij „stijl fouten" gemaakt had, omdat hij onder druk stond. Zes jaar geëist In zijn x-equisitoir zei mr. Besier, dat deze, zijn laatste zaak voor het Bijzonder Hof zeker niet zijn gemakkelijkste zou zijn. Weliswaar rust de bewijslast op het O.M., maar verdachte moet zijn verweer toch aannemelijk kunnen maken en daar is hij niet in geslaagd, zei hij. Naast de ontstel lende misdrijven die hij heeft gepleegd, be staat de mogelijkheid dat wij hier met een zielig geval te doen hebben. Misschien ge looft hij zijn eigen verweer nu zelf wel. Misschien was hij toen psycholoog en is hij nu psychopaat. Maar het feit blijft, dat hij op geen enkele wijze aannemelijk heeft kunnen maken dat hij de bewuste artikelen niet in deze vorm heeft geschi-even. Ik eis daarom wegens majesteitsschennis en hulp aan de vijand, zes jaar gevangenisstraf, zo besloot mr. Besier zijn requisitoir. Roekeloos geliefhebber Verdachtes raadsvrouwe, mr. E. A. J. Scheltema-Conradi gaf toe dat. de schijn tegen verdachte is. Maar deze artikelen zijn zulke woeste kolder geworden, dat men niet aan kan nemen dat een man van ver dachtes intelligentie ze in deze vorm ge schreven zou hebben. Zij las een verklaring voor van een redacteur van Volk und Reich, waarin deze meedeelt, dat de artikelen in derdaad zijn vei-valst. Aan deze verklaring voegde zij enige andere toe van mensen, die vertellen dat zij van enige Nationaal- Socialistische gezindheid nooit iets hebben gemerkt. Mevrouw Scheltema schetste haar cliënt daarop als iemand die Duits-psycho logisch is geschoold, die de wetenschap als een neutraal goed beschouwde en die arti kelen schreef in de oorlog om een draag lijke vex-houding tussen Duitsland er Nedex-land te scheppen. Zij vestigde er de aandacht op dat het „gezwam" en de bluf van Van E. in de oorlog, die hij voor zijn ..psychologische spel" nodig meende te heb ben, het behandelen van deze zaak nu be moeilijken. Zij schetste zijn activiteit als roekeloos geliefhebber, maar wees op zijn contacten met het Duits verzet, waarvan zij de bewijzen kon overleggen. Zij vroeg voor van die zij kenschetste als een „wonderlijk getalenteerde figuur die het van instrumentmaker tot doctor in de psy chologie bracht en tot ver over de grenzen bekend is geworden wegens zijn weten schappelijke verdiensten, vrijspraak met onmiddellijke invrijheidsstelling, aangezien zij het ten laste gelegde niet bewezen achtte. Nadat het Hof in raadkamer bijeen geweest was, werd het verzoek tot invrij heidsstelling afgewezen en de uitspraak be paald op 31 December. Rechtbank VOETBAL Het voetbalprogx-amma van de KNVB voor Maandag 26 November luidt volgens de of ficiële mededelingen: West I, eerste klas: ZeeburgiaDOS. West II, eerste klas: SW Ajax; EDOXerxes. West I, tweede klas B: Watergraafsmeer—WFC: WA—Storm vogels. Derde klas: TerrasvogelsVitesse; BeverwijkKinheim; HalfwegDe Kenne- mers; Succes—ADO '20; HelderDEM; WMS Velsen; KW—Bloemendaal; De Meer— Schoten; De MeteoorAalsmeer; Zandvoort- meeuwenDEC. Vierde klas: DSSWMHO; IEV—Oranje Zwart; BPC—WB; RKAVIC— Vliegende Vogels; EHSRodi; Onze Gezel len—NAS; DVAV—DCO; THB—PIW; ZRC —VVD; ETO—Lijnden. West I, derde klas: AlphenRoodenbux-g. Vierde klas: Hillegom SJC; BSMRoukoop. KORFBAL Het programma van de Haarlemse Korf- balbond luidt: Adspiranten Derde klasse: Oosthoek d:Aurora b; Haarlem cSport Vereent c. FRIES-GRONINGE NEEMT DE ROTTERDAMSE HYPOTHEEKBANK OVER De dix-ectie van de N.V. Rotterdamse Hypotheekbank heeft aan de aandeelhou ders bericht, dat op den duur een voldoende rentabiliteit van het bedrijf niet verzekerd kan worden geacht. De Fries-Groningse Hypotheekbank N.V. te Groningen heeft zihc bereid verklaard de aandelen van de Rotterdamse Hypotheekbank over te ne men tegen de koers van 100 procent. De vrijwillig gestorte bedragen woi-den inte- grael terugbetaald. De directie acht door deze oplossing de belangen van aandeel houders en pandbriefhouders het beste ge diend. Velsen KERSTZANGDIENST. Hedenavond 7.3$ uur wordt een Kerst- zangdienst met medewerking van het kerk koor gehouden in de Nederlands Hervorm de Kerk te Velsen. De leiding berust bij ds. L. Brink. IJmuiden Film over Glinka Op een culturele avond van de Vereni ging van vrienden van de USSR werd in het goed bezette Rex Theater een film ver toond, die één van Ruslands nationale figu ren tot onderwerp had: het leven van de compoxxist Michael Glinka. Voordien sprak de heer Martin van der Zee, landelijk secretaris van de Vereniging, over Josef Stalin, die dezer dagen zijn 70ste vex-jaardag vierde. De documentaire film, die het program ma opende, gaf een kort maar filmisch zeer interessant verslag van „Het witte gouu waai'mee hier de kapok werd bedoeld, die de Sovjet-Unie in grote hoeveelheden pro duceert. Zowel de uitwerking van het pro pagandistische gegeven, geheel in artistiek- afgestemd technicolor opgenomen, als de illustratieve muziek waren origineel en hielden inderdaad de reputatie der Russi sche filmkunst hoog. Anders was het met de hoofdfilm over Glinka's leven. Weliswaar prachtig qua muzikale illustratie (balletten en muziek waren verzox-gd doör de Volksopera te Moskou) en goed qua fotografie, enigszins teleurstellend wat originele regie-vondsten betreft. Het werk van regisseur L. Arnstam steeg niet boven de middelmaat van een doorsnee product uit Hollywood. Van oudsher heeft het Russische volk een grote ontvankelijkheid voor muziek gehad. De eerste componist, die de verdienste heeft in Rusland de grote stoot aan de kunst ge geven te hebben, is Michael Glinka (1803 1857). Ruslands „grote tijd" op muziekge bied lag later dan de periode, waarin deze pionier leefde. De grote tijd was die van Moussorgsky, Rimsky-Korsakow, Borodin en Tschaikowsky. Maar de eenvoudige Michael Glinka vormde „een begin". Hij werd zoals practisch iedei-e Russische componist sterk aangetrokken door het traditionele volksleven. Zijn oudex-s waren rijke grond bezitters en hij ontving daarom de veel zijdige, tot niets bepaalds leidende ontwik keling van een aanstaand lid der Russische aristocratie. Muziek nam hierbij een voor name plaats in. Daarna reisde hij om ge zondheidsredenen naar Italië, waar de god delijke vonk van de vurig vereerde Ita liaanse muziek hem in vlammen zette. Hij openbaarde zijn artistieke talenten in tal van composities, werd een felle bestrijder der verwekelijkte kunstuitingen van de aristocratie van zijn vaderland en moest daardoor zijn tenten in Berlijn opslaan, waar hij in 1835 huwde en in 1836 zijn eerste grote opera „publiceei'de": „Het leven voor de Czaar". Dit werk maakte hem op slag beroemd; zijn tweede grote weide (Russian en Ludmilla) volgde enkele jaren latei'. Glinka is als de vader der Russische mu ziek van ongeëvenaard belang voor de componisten-scholen van het Rusland der 19de eeuw. Op het einde van zijn leven verdiepte hij zich intensief in de Russische kerkmuziek. Jammer genoeg heeft de dood, die hem te Berlijn in 1857 ovei'viel, de voltooiing van een standaardwerk van zijn hand over deze materie verhinderd. „Het leven voor de Czaar" is om be paalde redenen tegenwoordig in Rusland sterk gewijzigd; ook de titel kent men ex- niet meer. De opera heet thans „Iwan Sus- sasin". B. Tsjirkof had in de film de moeilijke taak de titelrol te spelen. Logischerwijs wordt deze visuele biografie sterk geïdea liseerd. zonder dat dit stoort evenwel. A. J. VAN DER WEIJDEN. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 22 op 23 December KW 25 met 16 k.; KW 73 met 2 k.; KW 138 met 4 k.; KW 140 met 5 k.; KW 151 met 6 k.; KW 37 met 5 k.: KW 168 met 5 k. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 5 kantjes Scheveningen: met 5 kantjes Katwijk: met 5 kantjes Bijzondere belediging „Opzettelijke belediging in geschrifte van de Nedei'landse politie", was wat i de officier van Justitie bij de Haarlemse x-echtbank ten laste legde aan een 73-jarige journalist,., de heer C. R. uit Heemstede. In een hoofdartikel in „De Vrije Socialist" had de verdachte scherp geschreven tegen het feit dat de politie revolvers draagt. Zo schex-p dat hij had gesproken van „het beulswerk van de branie-achtige, snauwende politieman"; stokken en sabels zijn vervangen door de revolver, in een klein tasje op de heup zes kogels, zes moorden".; „ook de burgers zullen zich moeten bewapenen"; „de radio levert wel prairie-muziek. wij leven in een Wild-West"; „het is aan ons om de verzetsgeest onder de burgers weer aan wakkei'en"; „de politieman, die af en toe moordt, weerspiegelt de geest van zijn su perieuren". Verdachte ex-kende zonder meer, dat hij dit artikel had geschreven in het orgaan van de Nederlandse vei-eniging van Vrije Socialisten, dat in een oplage van onge veer duizend over ons land wordt ver spreid. Het beti-effeixde nummer van het blad van Zatex-dag 10 September 1949 was door de politie van Hengelo in beslag ge nomen. De vex-dachte zag niet in, dat hij bele digend had geschreven; beledigen be schouwde hij als laf en zinloos. „Integen deel", zei R., „ik voel mij beledigd, dat ik hier voor belediging terecht moet staan". Het woord „beul" zag hij niet als beledi gend, „het is een normaal Hollands woord voor vorxnisvoltrekker. Ook de politie, die mij een proces-verbaal gaf, voelde zich geenszins beledigd en heeft deze kwestie uitvoerig met mij besproken". De officier, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, constateerde dat de objectieve lezer van dit artikel het wel als beledigend zou moeten beschouwen. Al was het al leen maar door de conclusie, dat de politie bestaat uit de ei-gste misdadigers, die wij kennen. Mr. van der Valk Bouman wilde echter geenszins een martelaar maken van deze verdachte, door hem een gevange nisstraf op te leggen. Als iedereen echter zo schex-p ging schrijven, aldus de officier, zou „het hek van de dam" zijn. Hij eiste daax-om een boete van dertig gulden of achttien dagen en een voorwaardelijke ge vangenisstraf van een maand met een pi*oeftijd van drie jaai\ Een „vijfjarenplan" opgesteld (Van een bijzondere medewerker te Soerabaja) Over geheel Indonesië is onlangs de strijd tegen het analphabetisme met hernieuwde kracht ingezet. Wij schrijven hier speciaal „met hernieuwde kracht" om niet de in druk te vestigen dat voor de ooi-log aan de besti'ijding van het analphabetisme geen aandacht werd besteed. Het tegendeel is waar. Niettemin zijn de nieuwe plannen, welke nog slechts gedeeltelijk in uitvoering zijn, breder van opzet dan ooit tevoren. Zij zijn er op gericht het analphabetisme bin nen de kortst mogelijke tijd geheel te doen verdwijnen. Een enorme taak, als men be denkt dat in de archipel veie millioenen analphabeten wonen. In de Negara Oost Java bijvooi-beeld bedx-aagt hun aantal, volgens een vrij nauwkeurige schatting, vier tot vijf mil- lioen. Over vijf jaren zullen zij, indien de plannen slagen, moeten kunnen lezen en schrijven. Het spreekt wel vanzelf dat men in dit land met zijn geweldig gebrek aan onderwijskrachten, waardoor het zelfs niet mogelijk is de gehele jeugd naar school te laten gaan, zijn toevlucht heeft moeten nemen tot een geheel nieuwe onderwijs methode, waai'bij terwille van het normale onderwijs geen gebruik wordt gemaakt van bevoegde leerkrachten. De bestrijding van het analphabetisme is geheel gebaseerd op het particulier initiatief, waarbij iedex-, die lezen en schrijven kan, als onderwijzex-, als De verdachte had zoals altijd het laatste woord. Hij zei, dat de opmex-king over de politie-mannen als „de ei-gste mis- dadigers" bedoeld was als een citaat van Domela Nieuwenhuis, de vroegere hoofd redacteur van „De Vrije Socialist". R. vroeg tenslotte vrijspraak voor zichzelf, omdat hij zijn opus als geenszins beledi gend beschouwde. „bestrijder", zoals men het noemt, kan op treden. Door het departement van Onder wijs, Kunsten en "Vijetenschappen is een leex-plan ontworpen, waarbij men zich als doel heeft gesteld dat de analphabeet de lees- en schrijftechniek leert beheersen, het gelezene leert begrijpen en leert een eenvoudige brief over alledaagse onder werpen te schrijven. Daarnaast beoogt het de leerlingen te vormen tot volwaardige burgers. De totale opleiding, die men heeft verdeeld in drie perioden van elk drie tot vier maanden, duurt ongeveer een jaar. Door het departement van O., K. en W. zijn spelboekjes uitgegeven in de divex-se streektalen en in de nationale taal, de Be- hasa Indonesia. Het is namelijk de bedoe ling dat elke analphabeet onderwezen zal worden in de nationale taal en in de taal van zijn eigen streek. Zoals gezegd is het plan bijna geheel gebaseerd op het particulier initiatief. Men vertrouwt er volkomen op dat de thans zo sterke nationale gevoelens deeerzucht van vele duizenden zodanig zullen prik kelen dat de bestx-ijdex-s zich bij enox-me aantallen zullen melden bij de locale comités, die thans overal in den lande wor den opgericht. Daarnaast wil men de zaak voor de bestx-ijders nog wat aantrekkelijker maken door hen voor elke met succes af geleverd candidaat aan het slot van de opleiding volgt een examen een kleine geldelijke vex-goeding toe te kennen. Om een anti-analphabetische kuur te mogen volgen, moet men minstens 16 jaar zijn. Hiex-bij gaat men dus van de ver onderstelling uit dat iedereen beneden die leeftijd op normale wijze leert lezen en schrijven. Dit is echter bij lange na niet het geval. Door het enorme gebrek aan onderwijzers, scholen en leermiddelen is men nog zeer ver af van onderwijs voor de gehele jeugd. Met alle mogelijke mid delen wordt er thans naar gestreefd zo veel mogelijk onderwijzers op te leiden. De onbevoegde onderwijzei-s, die voor wat het lager onderwijs betreft, het aan tal bevoegde leex-krachten met ongeveer tien procent overtreffen, worden in talloze cui-sussen bijgewerkt. Hierbij is dan het systeem: 's ochtends les geven en 's mid- De Kerstweek is van oudsher de tijd van de circuspremières in Engeland. Ook het bekende Tom Arnold's Circus in Harrin- gay komt met een geheel nieuw program ma waarvan deze menselijke pyramide een der glanspunten is. dags les nemen. Het gevolg van de onmo gelijkheid om de gehele jeugd de lagere school te laten bezoeken ook finaiicieel zou het onuitvoerbaar zijn, zowel voor de ouders, die in vele gevallen ook hun zeer jeugdige kinderen bij het wex-k niet kun nen missen, als voor de overheid, die een zo enorm onderwijsapparaat thans zeker nog niet kan bekostigen is dat er dus elk jaar onderop een zeer aanzien lijke groep analphabeten bij komt. Dus ook wanneer het plan om alle oudere an alphabeten binnen vijf jaar te laten ver dwijnen, slaagt, dan blijft men toch altijd nog zitten rnet een jeugdige groep niet- lezers en niet schrijvers. De 6e Januari a.s. hopen onze geliefde ouders JOH. PLUG en H. C. PLUG- v. DUYVENVOORDE hun 40-jarige echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dank bare kinderen. D. Schaap M. Schaap-Plug T. Berg W Berg-Plug H.' Plug A. Plug-Carton C. Plug H. C. J. Plug en kleinkinderen. Breesaapstraat 25, IJmuiden. Wanneer gij uw waren aan de man (of aan de vrouw) wilt brengen, en dat is toch uw streven; dan moet gij die man (of die vrouw) van u laten horen. De eenvoudigste, meest effectieve en goedkoopste weg naar dit doel is: Adverteer in dit blad. HALLO! HALLO! Denkt U MORGEN aan de Visseringstraat 1, IJmuiden? van 7 tot 12 uur. Vette kippen en grote konijnen. Doe je best op de vlotbrug. COOO0OOOOOOGOOOOOOGOOOOOOOOOOOOOOOOG! G G G G G Dames, Wij zijn ruim gesorteerd in prachtige tegen zeer voordelige prijzen. G G G Q G 0 G G 0 G O O o OGOGQOOOOOOGGOOOOOOOOGGGGGOG0OOOOOOOG( J. HOOGERSHERMSEN TROMPSTRAAT 32, IJMUIDEN NARCIS^ESTRAAT 29, SANTPOORT VRAAGT DAN PRIJS VOOR UW VERHUIZING (dat zal U meevallen) bij: v. d. KOLK VELSERDUINIVEG 229 - BAKKERIJ TROMPSTRAAT 94 - TEL. 5730 Maakt Uw Kerstdagen gezellig brood met of zonder amandelspijs. Heerlijke spier- door het ontbijt te beginnen met een heerlijk Kerst, witte luxe broodjes en krentenbollen. Voor bij de koffie een Kerstkrans van echte amandelen. De van ouds bekende koekkransjes, een fijn marsepein- of slagToomgebakje, gebakjes met speciale Kerst- opmaak. Maakt Uw koffieuurtje gezellig. Bij de thee kunt U presenteren chocolade Kerstklokjes, kransjes van pure choc., fondantkransjes, schuim, musket en likeurkransjes. Een super fijne bonbon is niet te versmaden. De bekende automatiek is beide Kerst dagen geopend. Een ware lekkernij zo'n schaaltje met patates frites en een hele knakworst voor 25 ct. Iets extra's voor de feestdagen slagroomgebak met ANANAS Soezen, harde Wener gebakjes, punten, cakegebak jes, moorkoppen, wafels en tompouccn. Bestelt U s.v.p. heden Kerstbrood en -kransen!! Verder alles vers voorradig, ook luxe broodjes en krentenbolletjes gaarne vooruit bestellen. Beleefd aanbevelend. H. FIEGE M. DOUWMA EN ZN. ill. Cronjéstraat 42-44 - Tel. 15438 ZATERDAG 24 DECEMBER a.s. CAFé „DE BRANDING" A. van Vliet Wijk aan Zeeërweg 71 Uw ouders wisten het wel Zij kochten H.D.Z. VERLOVINGSRINGEN U toch ook? Wij hebben ze in voorraad. REPKO KL. HOUTSTRAAT 123 bij de Kampervest HAARLEM TELEFOON 20590 GGGGGGG0O0OGGOOGO0OOG00OGO0GO0OOOOOOO Prachtige Amerik. Ovei-hemden, in alle kleuren, modellen en maten f 4.—, f 5.50 en f 7.50 Smokeng en kellnershemden (6.50 KAMPERVEST 1 Gebr. goederen Zuivere klanken uit de hele wereld in uw huis kamer met een prima radiotoestel Radio vanaf f 105.—. Radiotafels vanaf f 34.50. Tevens hebben wij: Wasmachines f 198.—; Stofzuigers vanaf f 94.—; Electr. strijkbouten f 12.—; Electr. kachels vanaf f 14.75; Electr. scheerapparaten f 39.—. Verder alle verlichtings- en electra-artikelen en een pi-acht sortering LAMPEKAPPEN, KERSTBOOMVERLICHTING - LAMPJES enz. F A. F IS Willem Barendszstraat 21 - Tel. 5726 - IJmuiden t/m Oudejaar t (les advocaat -1- 1 fles wijn samen f 4.50 WIJNHANDEL Wijk aan Zeeërweg 47, IJmuiden-O. - Tel. 4105 Het juiste adres met 'n pracht collectie voor de Kerst dagen en later I Kamgaren costuums Winterjassen Egyptische regenjassen (ook voor dames) Demies, pantalons Sportcostuums Jekkers (ook grote maten) WOLLEN JAPON- EN MANTELSTOFFEN ANEGANG 21 TELEFOON 13438 Diiehuizerkerkweg 81 Ziet thans onze Kerstétalages waarin wij U tonen een (raaie collectie Wollen en zijden japonstoffen Zwarte en donkerrode velours chiffon Kraagjes - Ceintuurs - Corsages Voor Baby.kleding altijd Uw beste adres Verder maken wij U er op attent, dat wij ontvingen Trainingspakken in alle maten (ook grote) Wollen Sjaals voor Dames en Heren Bij ons ook Echte „Dupont" Nylonkousen a f l .50 Zakdoeken voor Dames en Heren Sportkousen in alle maten Prachtige geborduurde zuiver linnen tafellakens en ontbijtlakens f 14.17 Zo juist ontvangen wij een zending tuiver woltricot „Najade" costuumrokken en fantasieschorten OO0300OOOOOO0OO0OOO000000G0OO000000oé Als Kerstreclame bieden wij aan: t Stoelen, 2 ürote Clubs voor slechts325,— Wij ontvingen: Balatumkarpetten, 2x3 voor slechts t 9,90 Balatum uit voorraad leverbaar." "wolien en Gestikte Dcx ms. Tafelkleden Lopers, enz. Woninginrichting A. J. Brasser Koningsplein 8 - IJmuiden - Telefoon 4540 Voorzorgzegels worden in betaling aangenomen. Dat vindt U toch alleen bij HAARLEM S 4 Stoelen, 2 fauteuils, mass, eiken 79.— 4 Stoelen, 2 crapauds, prima 110. Eenpers. Eng. ledikanten vanaf 18.— 2-pers. Eng. ledikanten, 15 j. gar. 39.50 Geheel stalen ameubl., 4 stoelen, 2 faut. 80.— 2-pers. spiraalmatrassen, 15 j. gar. v.a. 25.— Opklapbedden met 15 j. gar. v.a. 36.— Zeer mooie Oud-Holl. doek 55.— Tweepits gasstellen met onderplaat 14.— Olga haardkachel, in prima staat 45. Zeer mooie koffergramofoon 36. Moderne kroonlamp old fin. 26.— „Winselmann" handnaaimachine 5 j. gar. 110. Onze reclame keukentafels nog steeds 11.— Zeer mooie mod. wandelwagen 39. TROMPSTRAAT 35 TEL. 4275 IJMUIDEN-OOST 2e Kerstdag: V.V.A.—Stormvogels Vertrek per trein 12 uur Julianakade. Opgeven voor leden voor 6 uur 's avonds. HET BESTUUR

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 8