„Het is belachelijk te het Engelse voik niet beweren, dat werkt" Veel diphterie onder kleuters in Haarlem Alles wordt DUURDER Woensdaj: 11 Januari 1950 Sir Stafford Cripps: „Fundamentele gedaanteverandering" in de economische situatie van Engeland LONDEN (Reuter). Sir Stafford Cripps, de Britse minister van Financiën, heeft in een persconferentie verklaard, öa.t de laatste twee jaar een fundamentele ge daanteverandering van Engelands econo mische situatie hebben gebracht en dat de economische positie van Engeland krachti ger is geworden als resultaat van de snelle stijging van de industriële productie ge durende 1949. „Het is tijd dat iedereen inziet, hoe goed de prestaties van de Britse arbeiders en be drijfsleidingen zijn," zo zeide Cripps. „Nie mand dient de belachelijke bewering te uiten, dat ons volk niet werkt." Cripps beweerde, dat geen ander land onder dezelfde omstandigheden een betere of even goede mate van economisch en in dustrieel herstel zou hebben kunnen berei ken als Engeland in het afgelopen jaar heeft gedaan. „Ik ben trotser dan ooit op de inspanningen van mijn medeburgers," zo zeide hij. Ook het feit, dat Engeland en de andere landen van het sterlingg'ebied hun dollar uitgaven met 25 hebben kunnen beper ken zonder ernstige nadelige gevolgen, wijst er volgens Cripps op, dat er in de afgelopen twee jaar voortgang is gemaakt met liet herstel van het productievermogen van deze landen, met het opbouwen van nieuwe voorzieningsbronnen en van het vermogen van het sterlïnggebied om zelf de goederen te verschaffen, die vroeger uit het dollar- gebied moesten worden betrokken. Hij legde de nadruk op de noodzaak om de goud- en dollarreserves van het sterlïng gebied weer op te nemen en herinnerde er aan, dat de dollarinkomsten van het ster- linggebied in 1937-'38 in veel sterkere mate terugliepen zonder dat hierdoor een crisis werd veroorzaakt. Minister van Maarseveen Zaterdag naar Djakarta Van officiële zijde wordt medegedeeld: Naar aanleiding van een uitnodiging van de minister-president van de Republiek van de Verenigde Staten van Indonesië, drs. Hatta, om op korte termijn een bezoek aan Indonesië te brengen, zullen minister Van Maarseveen en dr. Prinsen, destijds secre taris-generaal van de Ronde Tafel-confe rentie en mr. Van der Valk, raadadviseur van het ministerie voor Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, op 14 Januari naar Djakarta vertrekken. Deze reis, waardoor de goede betrek kingen tussen beide uniepartners opnieuw zullen worden versterkt, zal gelegenheid bieden de nieuwe regering van Indonesië in eigen land te bezoeken. Besprekingen zullen worden gevoerd over verschillende vraagstukken, verband houdende met de plaats gevonden souvereiniteitsoverdracht. Onder meer zullen de instelling van het Unie-hof, de werkwijze van het Uniesecre tariaat en de voorbereiding van de eerste ministerconferentie' ter rsprake komen. Moeilijkheden over zending van T.N.I. naar Borneo DJAKARTA, 10 Januari. (Aneta). Moh. Hatta zal Donderdag" naar Pontianak gaan om de kwestie van de TNI in West- Borneo op te nemen, dit naar aanleiding van berichten dat er moeilijkheden zou den zijn gerezen over 4e kwestie van de uitzending van de TNI naar West-Borneo, aldus verklaarde een woordvoerder van de RIS tegenover Aneta. Het dagblad „Pedoman", zegt dat door" deze zaak spanningen zijn ontstaan in de RIS-regering. Het blad schrijft, dat de uitzending van de TNI naar West-Borneo tijdens het verblijf van Sultan Hamid in Nederland is besproken. Later bleek, dat Sultan Hamid bezwaren had. Politieke kringen in Djakarta menen aldus het blad dat indien de deelstaat de plaat sing van de troepen van de RIS in haar gebied kan weigeren, men de indruk krijgt, dat niet de federatie souverein is, doch de deelstaat. Berichten uit Pontiank mel den, dat de regering van de Daerah tegen de uitzending is, aangezien volgens haai de TNI niet het leger van de RIS is. Naar Aneta vernam bevindt ook de heer Chritchley zich te Pontianak. Reeds eer der is gemeld, dat Sultan Hamid naar Pontianak zou gaan in verband met zijn aftreden als hoofd van de Daerah. Bus met Franse arbeiders verongelukt Drie-en-twintig doden Te Mulhouse bij Colmar (Frankrijk) is een bus met 48 arbeiders het Rhöne-Rijn kanaal ingereden. Naar verluidt zijn 23 personen verdronken. Reddingsploegen hebben kort na het ongeval dat voor zonsopgang op een brug over het kanaal plaats vond 10 lijken op gehaald. Verschillende gewonde passagiers zijn naar de ziekenhuizen te Colmar en Mulhouse gebracht. Volgens de eerste berichten slipte de bus, kantelde en viel in het kanaal. Een kant van de bus scheurd'e open, waardoor 25 passagiers een uitweg vonden en de oever konden bereiken. Toen Engelands economische programma op lange termijn werd opgesteld, was de verwachting, dat de productie in de periode van vijf jaar van 1947 af met 25 zou stijgen. In de eerste twee jaar van deze periode is de productie echter reeds met 22 gestegen. Cripps verklaarde, dat de index van de industriële productie naar verwachting verder zal stijgen en dat het gemiddelde niveau der productie over de eerste 11 maanden van het afgelopen jaar volgens de voorlopige ramingen 128 a 129% van het gemiddelde vooroorlogse niveau heeft bedragen, vergeleken met 121 in de dfc-ste 11 maanden van 1948. De productie in geheel 1949 heeft vermoedelijk ongeveer 30 boven het vooroorlogse niveau ge legen. De minister deelde voorts mede, dat ook de landbouwproductie zich in stijgende lijn heeft ontwikkeld, dat er thans meer run deren, varkens en schapen in Engeland zijn dan een jaar geleden en dat het nationale inkomen in 1949 4 groter was dan in 1948. Er werd het vorige jaar minder uit gegeven aan dranken, tabak en amusement. „Het is nog te vroeg om te kunnen voor spellen, of het voor het belastingjaar 1949- '50 geraamde begrotingsoverschot van 449 millioen pond sterling zal worden bereikt," zo zeide Cripps, „doch de cijfers over de eerste negen maanden geven geen aanlei ding om het tegendeel te veronderstellen. Ook is het nog te vroeg om te kunnen vast stellen, of de in de afgelopen herfst aan gekondigde beperkingen van de staatsuit gaven en van de investeringen voldoende zullen zijn om de noodzakelijke mate van desinflatie te kunnen handhaven, doch tot dusverre zijn er nog geen tekenen, die op het tegendeel wijzen." Tenslotte keerde Cripps zich tegen de pessimisten, die een aanzienlijke stijging van de kosten van levensonderhoud als ge volg van de devaluatie hadden voorspeld. „De voorspelling van de regering, dat de stijging slechts 1 zou bedragen, blijkt thans zielfs lichtelijk aan de pessimistische kant te zijn geweest," zo zeide hij. De Duitse auto op buitenlandse wegen De correspondent van het ANP meldt uit Düsseldorf: De Duitse automobielindustrie heeft in 1949 een productie bereiki van 000 stuks en volgens de plannen zal deze I productie in 1953 zijn opgevoerd tot j 200.000. Daarmede zal de Duitse productie 1 nog aanzienlijk beneden de vooroorlogse blijven. Zij bedroeg in 1938 357.000, waar van 277.000 personenwagens. Het derde deel der industrie was gevestigd in Oost- Duitsland. De volkswagenfabriek nabij Brunswijk, waar thans 10.000 arbeiders werken, is nog altijd de grootste producent. Er worden thans 5000 wagens per maand gemaakt. De Opelfabrieken der general motors te Rüsselsheim hebben in het afge lopen jaar ongeveer 40.000 wagens gepro duceerd. Ook de productie van Mercedes is sterk gestegen, hoewel zij altijd verre bij j die der beide andere grote fabrieken ach- I ter blijft. De Keulse Fordfabriek is de eerste Duitse fabriek, die haar seriepro ductie op naoorlogs model heeft omge schakeld en haar Taunus-model is reeds' een veelvuldige verschijning geworden. Opel en Mercedes hebben tot dusverre door de hoge kosten, die de omschakeling op moderne typen zou vergen, genoodzaakt gezien aan hun klassieke modellen vast te houden, zij het dat daarin enkele kleinere verbeteringen zijn aangebracht. Opel is onlangs begonnen met de fabricage in serie van een veramerikaanst model van de kleine Oiympia-wagen. Een der kleinere fabrieken, die sedert geruime tijd met een volkomen Amerikaans model op de markt is verschenen is de Borgward te Bremen. Haar bekende Hansa is, afgezien van de vele Amerikaanse wagens die thans door Duitsers gereden worden, nu de modern ste verschijning op de Duitse wegen ge worden. Ofschoon de behoefte aan automobielen in West-Duitsland zeer groot blijft voor de oorlog was er een automobiel voor 52 Duitsers, thans een voor 168 hebben de fabrieken op de binnenlandse markt afzetzorgen, die worden veroorzaakt door de geldschaarste. Het volkswagenbedrijf en Mercedes zijn in verband hiermede reeds tot belangrijke prijsverlagingen moeten over gaan. Wat de export betreft heeft de Opelfabriek thans het volkswagenbedrijf bijna overtroffen. Zij voerde in 1949 6600 wagens uit. Het volkswagenbedrijf is nu bezig ook overzeese markten te winnen. In I deze maand zal de eerste export van dit wagentje naar Egypte, Perzië en Iran ge schieden. Ook Portugal heeft nu zijn eer ste bestellingen van volkswagens gedaan en later in het jaar hoopt men ook in I Zuid-Amerika en Ierland te verschijnen. De Geneeskundige Dienst neemt maatregelen voor immunisatie Er zijn evenwel ook kinderen onder de 6 jaar die geen contact hebben met Zuige lingenzorg en ook geen kleuterschool be zoeken. Het is gewenst dat ook die geïm muniseerd worden. De ouders worden opgewekt om de kinderen te laten inenten op het bureau van de Geneeskundige Dienst. Elke Zater dagmorgen om 10 uur wordt daartoe de gelegenheid opengesteld. Alle behandelin gen geschieden kosteloos. Er wordt ook voortgegaan met de immu nisatie van de kinderen op de lagere scho len. Elk jaar worden daarom de scholen bezocht. Dit jaar zal dit geschieden tussen Pasen en Pinksteren. Ook in de omgeving van Haarlem, o.a. in Heemstede, zijn in de laatste tijd ver schillende gevallen van diphterie voorge- Komen. Ook daar wordt gelegenheid ge geven tot immunisatie. Naar de directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst, dr. W. B. Smit, ons mededeelt, heerst thans in Haarlem een kwaadaardige diphterie. In de maanden October, November en December, zijn er 53 gevallen voorgekomen, waarvan niet minder dan 43 onder kinderen beneden de 6 jaar. Er zijn vier kinderen overleden, één van 3 jaar, twee van 4 jaar en één van 5 jaar. Van de 53 patiënten waren er slechts 7 geïmmuniseerd. Daaronder was geen der overleden kinderen. Zoals men weet zo zei dr. Smit waarborgt immunisatie niet tegen diphte rie, maar in de praktijk is gebleken, dat de ziekte bij patiënten die ingeënt zijn, in het algemeen veel lichter verloopt. Een kleuterschool te Haarlem is wegens het constateren van diphterie drie weken gesloten geweest. Er is thans besloten om de kinderen van alle Haarlemse kleuterscholen in te enten tegen diphterie. De kinderen hebben een brief voor hun ouders meegekregen, om er met klem op aan te dringen daarvoor toestemming te geven. De inenting zal op de kleuterscholen plaats hebben. De Geneeskundige Dienst beschikt over een nieuw immunisatie-middel, dat het voordeel heeft, dat er weinig reacties door worden opgewekt. De kinderen behoeven daarmee slechts twee keer behandeld te worden. Kinderen die enige tijd geleden reeds tegen diphterie behandeld zijn, be hoeven slechts één keer met het nieuwe middel ingeënt te worden. Ook Zuigelingenzorg wordt ingescha keld bij het immuniseren. Het inënten zh? daar op de verschillende bureaux plaats hebben. Provinciale Staten In de Dinsdagmorgen gehouden verga dering van de Provinciale Staten van Noordholland is tot lid van het bestuur van de stichting „Koningin Wilhelmina-studie- fonds" gekozen mr. A. Bruch; tot leden van de waterstaats- en wegencommissie zijn herkozen de heren J. Commandeur en P. S. van der Vaart. Herkozen werd tot lid van de raad van toezicht op de bedrij ven ir. P. M. Doormaal. In de vacature P. Kuiper (Comm.) werden bij de eerste stem ming uitgebracht 24 stemmen op de 'heer Kuiper: 9 op de heer Van der Vaart en 29 op de heer Dorjee. De volstrekte meer derheid was 31 zodat een nieuwe stemming nodig was. De heer Dorjee verwierf 38 stemmen; de heer Kuiper 23 en de heer Van der Vaart 3. Gekozen was dus de heer J. Dorjee (A.R.). Nadat de provinciale rekening over 1-947 was goedgekeurd werd besloten de ove rige stukken van de agenda eerst in de af delingen te behandelen. De vergadering werd verdaagd tot Dinsdag 31 Januari. Voormalig Nederlands kapitein wil eigen legertje erkend zien DJAKARTA, 9 Januari (Aneta). De voormalige kapitein van het KNIL, Wes terling, leider van strijdkrachten van de Ratu Adil, heeft in een brief, gericht tot de regering van de RIS en van Pasoendan, verzocht om erkenning van zijn troepen als officiële strijdkrachten van Pasoendan, die voor de rust en de orde in de negara zullen zorgen. Naar aanleiding van de brief van de voormalige kapitein Westerling aan de re geringen van.de RIS en Pasoendan heeft Aneta zich tot dr. Hirschfeld gewend. De Hoge Commissaris merkte op, dat Wester ling reeds in de tweede helft van 1948 uit het KNIL is ontslagen en dat hij sedert dien particulier in geen enkele verhouding tot de Nederlandse regering en haar or ganen staat. Dr. Hirschfeld verklaarde voorts, dat hij de actie van Westerling ten sterkste afkeurde. „Deze illegale en ver werpelijke inmenging van Westerling in de binnenlandse aangelegenheden van de RIS vindt ook volstrekte afkeuring bij de Nederlandse regering en de Nederlandse legerautoriteiten". De brief van Westerling zou door een Nederlandse officier zijn bezorgd. „Indien zou blijken dat door een Nederlandse offi cier aan de onverantwoordelijke actie van Westerling handlangersdiensten zouden zijn bewezen, zullen terstond de strengst mogelijke disciplinaire maatregelen wor den getroffen", aldus de heer Hirschfeld. Na de terugkeer van Hatta uit Djokja heeft dr. Hirschfeld nog Maandagavond de premier bezocht. Bij dit onderhoud kwam de actie van Westerling ter sprake. De Hoge Commissaris stelde Hatta in ken nis met het standpunt van de Nederlandse regering. United Press meldt dat de koerier van Westerling door Nederlandse militaire politie is gearresteerd. Degene, die de laatste maanden een wan deling heeft gemaakt langs het Zandvoortse strand, op dagen dat de zee glad en kalm is en het stille strand onder een winterse hemel van een wondere schoonheid is, zal hebben opgemerkt, dat naast het garnalen- vissen met een groot net, dat wordt voort geduwd of gesleept, een ander soort visserij in steeds groter mate wordt beoefend. De leek, die dit wonderlijk gebeuren voor het eerst aanschouwt, ziet een man, die een lang dun stuk touw op het strand heeft liggen, waarvan het einde voorzien is van kleine koordjes waaraan een vijftal haken is bevestigd. Een stuk lood of een zwaar stuk ijzer vervolmaakt het geheel. Aan de haken bevestigd deze man het vlees van een speciaal soort oester, die bij hon derden op het strand te vinden zijn, zwaait daarna het hele geval hoog boven het hoofd en werpt het met een grote boog een eind in zee. Met een klein houtje wordt de lijn in het zand vastgezet, en wanneer na een minuut of vijf het geval wordt bin nengehaald, ontdekt de wandelaar tot zijn grote verbazing aan één der haken soms een flinke schol, bot of een gul (een soort kabeljauw). De lijn heet een „beug" en jong en oud vist er met een waar fanatisme mee, winterse kou of dreinende motregen niet tellend. Nieuwe „vrije lijsten" voor invoer uit Marshall-landen Evenals de andere bij de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking te Parijs aangesloten landen had ook Ne derland op zich genomen over te gaan tot een verdere opheffing van de quantitatieve restricties voor de invoer uit de deel nemende landen. Zoals bekend, is sinds October een vrije invoerlijst van kracht volgens welke een groot aantal goederen zonder beperking uit alle Marshall-landen (behalve Duitsland en Zwitserland) in Nederland kan worden ingevoerd. Op grond van de verplichting om het aantal vrije invoerartikelen in zodanige mate uit te breiden, dat de invoer daarvan uit de aangesloten landen in 1948 tezamen minstens 50 procent van de totale invoer uit alle O.E E.C.-landen uitmaakt, werd door de Nederlandse regering met invoer artikelen van kracht verklaard. In aansluiting hierop zal op 16 Januari een deel van de textielproducten uit Groot- Brittannië, Ierland, Zweden, Noorwegen, Denemarken, Portugal, IJsland, Turkije, Oostenrijk en Griekenland en hun over zeese gebiedsdelen vrijkomen. Tevens zal op beperkteschaalde vrije invoermogelijk- heid van bepaalde textielproducten, met name wollen garens, uit Frankrijk, Italië en Triëst en hun overzeese gebiedsdelen worden opengesteld. Voorts zal op 16 Januari een deel van de textielproducten en het courantenpapier voor de invoer uit België en Luxemburg vrijkomen. (Een exemplaar van bovengenoemde vrije lijsten ligt op ons bureau Grote Houtstraat te Haarlem ter inzage; red.). Chinees gezantschap in Kopenhagen opgeheven Een woordvoerder van het Chinese na tionalistische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft heden bekendgemaakt dat de staf van het Chinese gezantschap te Ko penhagen Denemarken zal verlaten, zulks tengevolge van de Deense erkenning van de Chinese communistische regering. Beverwijk Arbeider viel in put Dezer dagen was de bankwerker P. B. uit Velsen-Noord in de staalfabriek van de Hoogovens bezig met het repareren van een stopstang van een gietpan en zat daar bij op de rand van de 2y> m diepe reparatie- put. Doordat de stang losschoot verloor B. het evenwicht. Hij viel in de put en brak daarbij een hielbeentje. Het slacht offer is in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk opgenomen. Nog een arbeidsongeval Toen de kraanhulp H. v. d. D. uit Bever wijk Dinsdagmiddag in het blokkenpark van Walserij-Oost van de Hoogovens bezig was met het transporteren van staalblok- ken, raakte zijn rechterarm bekneld tussen een blok en een stapel blokken. Met een gecompliceerde breuk aan de rechteronder- arm moest hij in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk worden opgenomen. Veel kunst is er niet aan, maar er is ge duld voor nodig. Wij spraken Zondag een verwoede beugvisser, die in een paar uur tijd elf gullen en vier schollen had gevan gen, een eindje verder op stond een ander, die acht beugen had uitstaan en in drie uur tijd nog maar één flinke schol op het droge had kunnen trekken. De grootste kans op succes heeft men bij opkomend water als het eerste zwin is ge vormd en behoorlijk diep is. De vis wordt dan door de opkomende vloed over de eer ste bank in het zwin gestuwd en heeft dan meestal wel trek in een mals stukje mos selvlees. Ook bij aflopend water, zolang het zwin behoorlijk diep blijft, is er kans op buit. Zandvoort heeft een nieuwe sport en menige Zandvoortse huismoeder heeft een lekker „bakzootje" kersvers uit zee naar de pan doen verhuizen. Manlief moet er echter kou, regen en wind voor 'rotseren. Haarlemse broodoorlog neemt scherper vorm aan In de gisteren weer uitgebroken brood prijzenoorlog te Haarlem is vandaag een scherpe wending gekomen. Een Haarlems bakkersbedrijf heeft na melijk in een telegram aan de minister van Economische Zaken meegedeeld, dat het om een beslissing in het heersende broodprijsconflict uit te lokken van heden af de verkoopprijs van het wittebrood heeft vastgesteld op 27 cent per 800 gram. „Het gaat niet op", zo luidt het telegram verder, „dat in welvarende gemeenten .in ons land door het optreden va.i een onwil lige collega het brood een stuiver beneden de landelijke prijs wordt verkocht". De afzender verzoekt de minister maatregelen te nemen opdat ook voor Haarlem een lonende broodprijs tot stand komt. „De gemeenschap is er niet mee gebaat dat honderden kleine bakkers sneuvelen", zo eindigt het telegram. De eigenaar van deze onderneming, die geen uitbrengwijken heeft, zette uiteen, dat hij op deze wijze een beslissing hoopt te forceren, omdat naar zijn mening ge bleken is, dat onderhandelingen geen en kel resultaat opleveren en de wederpartij alleen gevoelig zal blijken voor „gelijke munt". Intussen wordt deze gang van zaken in bakkerskringen zeer betreurd, omdat de betrokken firma geen overleg over haar voorgenomen maatregel met de regionale bakkerijcommissie heeft gepleegd. Over het algemeen krijgt men niet de indruk, dat de bakkers dit radicale voorbeeld zul len volgen, tenzij de andere partij in dit geschil het bedrijf dus dat slechts een broodprijsverhoging van een cent wenste het wel zou doen. Van die zijde werd ons meegedeeld, dat mén in geen geval onder de kostende prijs van het brood zou gaan. Ook de .Nederlandse Bakkerij stichting was door de drastische prijsverlaging van de eerstgenoemde onderneming weinig gesticht te meer niet, daar men nog con tact-onderhield met de andere partij om tot een oplossing te komen. Van de zijde van de overige bakkers in Haarlem werd ons nogmaals verzekerd, dat een broodprijsverhoging met twee cent alleszins redelijk is te achten. Het zijn vooral de middelgrote en ook de grote bedrijven die in- moeilijkheden verkeren. De kleine bedrijven zijn als regel gezins bedrijven waarin man, vrouw en kinderen meehelpen, zodat de post lonen en sociale lasten tot een minimum beperkt blijft. Van de middelgrote bedrijven is een geval bekend, dat er tachtigduizend gulden in het laatste jaar op de exploitatie moest worden toegelegd. De grief van de firma waarmee steeds moeilijkheden over de broodprijs rijzen, is vooral dat zij voor de bepaling van het dividend aan haar klanten afhankelijk is van het percentage dat de coöperaties aan hun leden uitkeren. De overige bedrijven vrezen daarentegen dat deze zaak erop uit is zich een mono poliepositie te verwerven, hetgeen evenmin in het belang van de consument is. Daar om is de Nederlandse Bakkerijstichting erop uit een bevredigende regeling te tref fen, waarbij ieder bedrijf, met in achtne ming van het eigen karakter, een kans krijgt zich te handhaven. Voetballers vragen overschrijving aan In de Sportkroniek is opgenomen een lange lijst van namen van spelers, die met ingang van 1 Augustus in een andere club willen spelen. Aan de lijst zijn de volgende overschrijvingen ontleend: Th. Kremer van Sport Vereent naar VSV; P. Schol van SVIJ naar VSV; D. van Lint van Be verwijk naar VSV; J. M. Goderie van Be verwijk naar VSV; J. C. Schelvis van Be verwijk naar VSV; J. C. C. Rooze van Stormvogels naar VSV; J. Mors van Storm vogels naar VSV: J. v. d. Kuil van Storm vogels naar VSV; J. Zeeuw van Stormvo gels naar VSV; J. H. van Calcar van GVAV naar VSV; R, Michel van ZFC naar VSV; L. Jacobs van EHS naar VEV: L. B. Tönis- sen van Vliegende Vogels naar Stormvogels: H. Tromp van Beverwijk naar VSV; A. van Onselen van VSV naar Stromvogels; A. H. de Ruiter van Stormvogels naar Kin- heim; J. Muskee van West Frisia naar Kinheim. SCHEEPVAART GROTE VAART Aalsdijk. New York—Antwerpen—R'dam 9 Jan. 1020 mijl West Scillies. Aardijk, AntwerpenVera Cruz 9 Jan. 380 mijl O.N.O. Flores. Alchiba, Buenos AiresR'dam 9 Jan. 150 mul Noord Puerto Pray a. Aldabi. 9 Jan. van Hamburg te Antwerpen. Algenib, R'damKey west v.o. 9 Jan. 160 mijl N.N.W. Finisterre. Algorab, Porto Alegre—R'dam 9 Jan. 140 mijl Noord St, Vincent k.v. Alkaid R'dam—Buenos Aires 9 Jan. 240 mijl Z.Z.W. eil. Palma. Almdijk, New Orleans—Londen 9 Jan. 1000 mijl West Ouessant. Amsteldijk, R'damNew York 8 Jan. 340 mijl Zuid San Miguel Az. Aldebaran, 9 Jan. te Portland van Bruns- buttel. Akkrumdijk. AntwerpenCharleston 9 Jan. 100 mijl Noord Bermuda. Aletta (t), 9 Jan. verw. te Singapore van Pladjoe. Alphard, Porteo Alegre—R'dam 9 Jan. nog te Paranagua. Asturias, JavaR'dam 12 Jan. verw. te Hoek van Holland (4.30 uur). Bali. A'dam—Djakarta 9 Jan. van Suez. Barendrecht (t). Curasao—Kaapstad 9 Jan. 390 mijl N.N.W. St. Helena. Borneo, Bangkok—R'dam pass. 9 Jan. Socotra. Castor, New York—Puerto Cabello 9 Jan. te Laguaira. Eendracht, R'damCallao 9 Jan. Io0 mijl O.N.O. Monapassage. Groote Kerk, BeiraAdam 9 Jan. van Teneriffe. -«j--» Heelsum, Buenos Aires—Antwerpen—R dam pass. 9 Jan. Finisterre. Kertosono, AntwerpenSydney pass. 10 Jan. (5 uur) Perim. Joh. van Oldenbarnevelt, A dam—Djakarta 9 Jan. 540 mijl West Minicoy. Joost v. d. Vondel, GenuaCasablanca 9 Jan. 40 mijl Zuid Kaap San Antonio. Keilehaven, Tabou—Lapallice 9 Jan. 100 mijl West v. d. Mond der Gironde. Laurenskerk, BasrahR'dam 9 Jan. 150 mijl N.N.W. Perim. Lemsterkerk, Calcutta—R'dam 9 Jan. van Verawal. Lucita (t), HeyshamTheems pass. 9 Jan. Lands End. Maashaven, AntwerpenBuenos Aires 9 Jan. 500 mijl N.O. St. Vincent. Macoma (t), R'dam—Algiers pass. 9 Jan. Finisterre. Mataram, DjakartaR'dam 9 Jan. 360 mijl O.Z.O. Socotra. Macuba (t), Curagao—Abadan 9 Jan. van Casablanca naar Gibraltar. Madoera, A'dam—Java pass. 9 Jan. Minicoy. Manoeran. 9 Jan. van Calcutta n. Penang. Mapia, A'dam—Makassar pass. 9 Jan. Ouessant. T Mariekerk, Adam—Kaapstad 9 Jan. verw. te Walvisbaai. Mentor, A'dam—Alexandria 9 Jan. v MeliUa. Modjokerto, LondenJava pass. 9 Jan. tits uur) Ouessant. Muiderkerk, 9 Jan. van Luanda n. Benguela. Murena (t), 10 Jan. te Gibraltar v. Curacao. Ober on, 10 Jan. verw. Turkseiland van New York. Oranjefontein, Mombassa-Adam 9 Jan. pass. Aden. Overijsel, 9 Jan. van Makassar n. Menado. Radja, 9 Jan. van Colombo naar Bombay. Rotti, JavaA'dam 9 Jan. 90 mijl Oost Kaap Bougaroni. Salland, A'dam—Buenos Aires 10 Jan. te Montevideo. Slamat, Java—New York 9 Jan. 300 myl N.W. Flores. Sloterdijk, Java—New York pass. 9 Jan. in de Rode Zee Daedalus Rif. Schieaijk, 9 Jan. van Boston naar Baltimore. Soes-tdijk, 9 Jan. van Djakarta n. Soerabaja. Straat Malakka, Rio de Janeiro—Hongkong 10 Jan. te Durban. Straat Soenda, SingaporeRio de Janeiro 9 Jan. van MombassaZanzibar. Tabian, 9 Jan. te Penang v. Port Swettenham. Tegelberg, 9 Jan. te 'Singapore van Bangkok. Tero, Antwerpen—Buenos Aires 9 Jan. van Santos. Tiba, Buenos Aires—Antwerpen 9 Jan. 120 mijl Zuid Grancanaria. Tjipanas, 9 Jan. van Singapore n. Port Swet tenham. Tosari, R'dam—Sydney pass. 9 Jan. lo uur Dover. Van Ostade, 9 Jana van Delfzijl n. Hamburg. Veendam. New York—Southampton—R'dam 9 Jan. 80 mijl Oost Bermuda. Waterman. Djakarta—R'dam pass. (9 uur) Malta 15 Jan. 4 uur a. d. Hoek verwacht. Westerdam. New YorkR'dam 9 Jan. 330 mijl Zuid Kaap Race. Westland Buenos AiresAdam 9 Jan. 120 mijl Zuid-West Finisterre. Winsum, CuragaoA'dam 9 Jan. 200 mijl N.O. St. Maria. Zonnewijk, Bahia Blanca—Antwerpen 9 Jan. 600 mijl Zuid Puerto Praya. Zuiderkruis, R'dam—Djakarta pass. 9 Jan. (20 uur) Kaap Bonn. KLEINE VAART Bali, A'dam—Djakarta 8 Jan. te Port Said. Roepat. R'dam—Sydney 6 Jan. v. Melbourne. Winsum, CuracaoA'dam pass. 8 Jan. St. Maria. Actinia. 9 Jan. te Porsgrun v. Middlesbrough. Annegiena, 10 Jan. van R'dam n. Naestved. Att S, 9 Jan. te Kopenhagen. Mill S, 10 Jan. te Boston. Elisabeth (verm.) 9 Jan. v. Havre n. Rouaan. Hasewint, 10 Jan. van Kopenhagen n. R'dam. Lies. 9 Jan. van R'dam te Ardrossan. maar bij S. 3. DE GOEDE wordt alles goedkoper! 1 On kosten onze DAMES- en HERENRIJWIELEN model 1950 Sterk Sierlijk Snel De naam DE GOEDE is een waarborg voor de kwaliteit. Ziet de prijzen van onze RADIO-MATERIALEN en VERLICHTINGSARTIKELEN Wat U bij DE GOEDE koopt, is altijd GOED. Zijlstraat 11.15 Kruisstraat 27-29

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3