Yisser's Quivenhouders KIJK NU DIRECT RECORD MARCELIS Belastingconsultatiebureau NUYGEN JUNGEN Opruiming Bakkers vragen uw aandacht' Visserij-varia Stichting voor Sociaai-cuitureel werk „Velsen" wil zich graag verder ontplooien ZWANEN BURG'S KOLENHANDEL OEEN SPREEKUUR Nette winkel juffrouw KEUKEN MEISJE in Uw kolenbergplaats NOG ENKELE NETTE MEISJES GEVRAAGD Onze is een enorm succes Meubelmagazijn S. BRAND Handwerksters Persers Meisje Donderdag !2 Januari 1950 Beverwijk Jt Begin Februari komt er een interessante tentoonstelling in het Veilinggebouw Ter gelegenheid van het dertigjarig be staan van de afdeling Beverwijk van de R.K. Bond van arbeiders in voedings- en genotmiddelen-bedrijven „St. Joris" zal deze bond op 7, 8 en 9 Februari in het veilinggebouw aan de Breestraat een vrije vakwedstrijd en een tentoonstelling orga niseren. De deelneming aan deze tentoon stelling staat open voor alle bakkers-pa troons, -gezellen en -zoons uit de provincie Noordholland. Als bijzondere attractie zal een complete bakkerij in werking werden tentoongesteld, welker producten in een op de tentoonstelling op te richten winkel zullen worden verkocht. Van de zijde dei- fabrikanten ondervinden de organisatoren zeer veel medewerking: tal van nieuwe bakkerij-machines zullen dan ook op de tentoonstelling aanwezig zijn. Ook zullen de proefbakkers van de gist- en spiritus fabrieken een demonstratie geven. Als kampioensprijs voor de bakkerpatroons is een uitrolmachine voor de banketbakkerij beschikbaar gesteld. De belangstelling bij de vakgenoten is groot en het organiserend comité verwacht vele inzendingen. Ook zijn reeds vele prijzen bestaande uit grond stoffen, medailles en bekers ontvangen. De tentoonstelling zal op Dinsdag 7 Fe bruari 's middags om twêe uur door de burgemeester van Beverwijk, mr, H. J. J. Scholtens, officieel worden geopend. Het voorzitterschap van de jury is in handen van mr. Verspyck, directeur van de meelfabriek Wessaan en Laan uit Wor- merveer. De heer G. Mulder zal het per manente wedstrijd-secretariaat waarne- Tuinders vergaderden Woensdagavond hielden de tuinders dei- Hollandse Maatschappij voor Landbouw hun jaarvergadering in het „Centrum". De voorzitter, de heer G. Tabak Gz-> heette de talrijke leden welkom en deelde mede dat het afgelopen jaar voor de tuin bouw een weinig gunstig jaar was. Vooral de droogte heeft de streek Kennemerland parten gespeeld. De tuinbouwcursus in Velsen wordt ook door leerlingen uit Beverwijk bezocht. Hun aantal was te klein om in Beverwijk een aparte cursus te houden. Afgevaardigden werden benoemd voor de jaarvergaderingen te Alkmaar en Amster dam. Over de 5 procent loonsverhoging deelde de voorzitter mede dat de tuinbouw hier nog niet toe overgaat, daar men wel weet wat de kosten zijn, die steeds hoger worden, maar dat wat de inkomsten betreft, 1950 een groot vraagteken is. De secretaris en de penningmeester brachten hun jaar verslagen uit. Er ontspon zich een uitvoerige discussie over het onteigenen der tumbouwgronden door de gemeente. Over het daarbij ge volgde systeem was men niet erg te spreken. B.B.C. wint Hoogoventournooi bridge-drive Evenals vorig jaar had de Hoogoven tour- nooi-commissie ook dit jaar weer een bridge-drive georganiseerd, welke Dinsdag avond in -het Statenhuis werd gehouden. Naast de zes plaatselijke verenigingen dong een tweetal teams samengesteld uit de schakers, deelnemers aan het Hoogoven- schaaktournooi, mede. Het resultaat was dat de B.B.C. ook deze maal de wedstrijd won en dus voor de tweede maal in het bezit kwam van de wisselbeker, welke door de Hoogoven schaakclub was uitgeloofd. De gedetailleerde uitslagen luidden: 1. B.B.C. 220mp. 2. S. A. 219% mp. 3. Never Down 203% mp. 4. Wijk aan Zee 191% mp. 5. Klaver Twee 174 mp. 6. Schaak 2 172% mp. 7. Schaak 1 168 mp. 8. De Gieteling 162 mp. Groep A: 1. v. d. Geest-Ponem 30 mp. 2. Spruit-Bakker 36% nip. Groep B: 1. Bosv. Balen 44 mp. 2. Lans- Partner 33 y2 mp. Groep C: 1. Maandagv. Ommeren 35% mp. 2. Berlee-Hoogeboom 35 mp. Groep D: 1. W. M. Martens 45 mp. 2. Gebr. Schaaper 35 mp. Groep E: 1. SchramRuys 39% mp. 2. LangendijkSpruit 38 mp. Groep F: 1. H. M. Wigman 37 mp. 2. Bakkerv. d. Aar 36 mp. Wintercompetitie Schaakclub „Weenink" De wedstrijden van de wintercompetitie van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" zijn Dinsdagavond in het „Witte Kruis"- badhuis aan de Baanstraat weer voortgezet. De uitslagen luidden: Afdeling I: J„ Meyer Jr.K. Slings 0-1, C. NijmanJ. Muyen %-y2, N. Molenaar— H. Nijman 1-0, K. SlingsJ. Meyer Jr. afg. Afdeling II: J. H. OtterlooL. P. Siebers afg., J. v. d. DoesJ. van Verseveld 1-0. Afdeling III: J. Meyer Sr.F. H. Piët 1-0, N. N.J. G. Jimmink 0-1, A. Priester R. Meijer 1-0, J. W. LosJ. van Marion 0-1, C. MolenaarsK. de Vries 0-1, F. H. Piët—J. Meyer Sr. 1-0, A. de Vries—F. H. Piet %-%. „Mens tussen aarde en hemel" Op Zondag 15 Januari zal het Humanis tisch Verbond, gemeenschap Beverwijk in het zaaltje van de heer Dors aan de Koning straat, een bijeenkomst beleggen. Op deze bijeenkomst zal" de heer H. Lips spreken over het onderwerp: „Mens tussen aarde en hemel". Toneeluitvoering „O.B.K." uitgesteld De toneelvereniging „O.B.K.", welke haar eerstvolgende uitvoering van het toneelstuk „Geef mij uw hand" had vast gesteld op 24 Januari, heeft deze moeten uitstellen. Wegens ziekte van enkele leden der vereniging, die aan deze uitvoering mede werken, is de avond verschoven naar 17 Februari. Prijsnotering Veiling „Kennemerland" 11 Januari 1950 Andijvie (glas) 6065; andijvie 4565; spruiten (ongesch.) 1536; spruiten (gesch.) 45—77; prei A I 4051; waspeen 1833; wit lof 3640; bloemkool 1535; boerekool 1725; groenekool 2025; gelekool 67; rodekool 612; knolselderij 1015; kroten 6—8; uien 24—28; breekpeen 710. men. Verder zijn de volgende heren tot leden benoemd: G. Sopar, Zuid-Oost Beemster; L. Smit, Kinderdijk; Hd. Briëde, Haarlem; K. de Vries, Hoorn; H. Menk- veld, Apeldoorn; C. Hermeier, Hilversum; J. Dinkela, Haarlem: G. v. Buitenburg, Amsterdam; H. H. Meyer, Castricum. In het ere-comité hebben zitting genomen de beren mr. H. J. J. Scholtens, burgemeester van Beverwijk en de eerwaarde heer deken B. G. Hosma, kapelaan Th. v. Tulen, ir. F. W. E. Spies, J. Nieman, J. Smithuis, L. Winkel, A. Boon, W. v. Wonderen, Th. Keuier, L. H. Molenaar en R. H. Jellema. Twee kinderoperetfes Een volle KSA-zal heeft gisteren genoten van het spel van de Geheel-onthouders club „Kindergeluk", die deze avond twee operettes opvoerde. Een hele kluif, want tezamen telden deze „constwercken" even tjes negen bedrijven! De eerste was „De Heksenmantel", een zangspel van mevrouw E. J. v. d. Broecke -de Man. Zoals bij bijna alle kinderzang spelletjes is de tekst echt „boekerig" en in de stijl der ouderwetse sprookjes. Ook de muziek is navenant. Niettemin smulde de jeugd aan beide zijden van het voet licht van deze wonderbaarlijke avonturen- op-muziek. Het jongevolkje van Kinder geluk had een ongedwongen genoegen in het eigen werk en dit gaf vrijmoedig als kinderen kunnen zijn een zekere charme aan de uitvoering van het een voudige spel, waarin de Marijke met lief stemmetje haar solopartijen zong. Ook dë Bloemenkoningin en de Heks hebben bei den hun beste beentjes voor gezet. Het tempo was, in tegenstelling met wat ik van zulke simpele kinder-zangspelletjes verwachtte, zeer mat. Een beetje meer pit in de zang had heus geen kwaad gekund. De oudere afdeling van Kindergeluk had „De Sneeuwkoningin" in studie geno men. Dit werk, afgespeeld tot en met, blijft répertoire houden: de tekst is een voudig en de wijsjes liggen gemakkelijk in het gehoor. Waarom dus deze Sneeuw koningin afgedankt? Men had er alles opgezet de vertoning te doen slagen. Dit was mede noodzakelijk, omdat het werk hals over kop na een andere, oor spronkelijk in studie genomen operette op het programma genomen was. Niette min liep alles zoals men wenste. De costumes zagen er goed uit. Het is een heel werk voor de leidsters en leiders achter de schermen geweest om dit roerige volkje te kleden en waar nodig, te kappen. Rest mij nog de begeleidster aan de piano, mej. J. Boogaard, te noemen die eveneens negen bedrijven lang druk werk had. A. J. VAN DER WEIJDEN. Heemskerk „Kindermiddag" viel in goede aarde Woensdagmiddag werd in de concert zaal van Gebr. Dam voor de kinderen der leden van de R.K. Vrouwenbond en de KAV een prachtige middag aangeboden. De grote zaal was geheel gevuld. De presidente, mevr. De Boer-Boots, heette allen welkom en in het bijzonder de di recteur kapelaan Buffing en de heer Cup uit Naarden, die dè kinderen de gehele middag heeft bezig gehouden met poppen kast, goochelen en met zijn sprekende pop. De jeugd heeft volop genoten en werd bovendien nog getracteerd op snoep. Castricum Avond van St. Aloysius Woensdagavond gaf het fanfarecorps St. Aloysius in zaal Roozendaal te Castricum een concert, waaraan het Kinheim-kwar- tet, bestaande uit de tenoren Henk Marcker en Cor Mors en de baritons Jan Pepei-kamp en Cor Brandjes, meewerkte. Het werd een zeer geslaagde avond, die door de aanwezigen, waaronder Burge meester C. F. Smeets en diens echtgenote, zeer werd gewaardeerd. Nadat voorzitter De Ruyter allen harte lijk welkom had geheten en de successen van St. Aloysius in het afgelopen jaar had gememoreerd, opende het fanfarecorps met de pittige „Openingsmars", gevolgd door het concoursnummer, waarmee St. Aloy sius vorig jaar de hoogste plaats in Neder land bereikt, Boedijn's „Hephaistos". Daar na werd het „Andante in G" van Batiste uitgevoerd. Na een inleidend woord van de heer A. C. Twisk, trad het kwartet op. De uitvoe ring van „Ons Lied" van Arnold Spoel toonde capaciteit van dit kwartet. De soliste, de sopraan Jeanne v. d. Win kel, heeft een goede voordracht, maar het volume was wat klein, evenals dat van Henk Marcker. Na de pauze begon het Kinheims kwar tet met „Mijn Land". Dat dit gewaardeerd werd, bleek wel, toen het publiek nog om twee extra nummers vroeg, die grif ge geven werden. Vooral het door Jan Peper kamp gezongen „Mijn Moedertaal" had veel bijval. Het slot van de avond werd verzorgd door de fanfare, die opende met de Middy Mars van J. Alford en sloot met „The Stan dard of St. George" van dezelfde compo nist. Santpoort „Vox Humana" organiseert een jubileum-festival Op 10 Mei zal het 40 jaar geleden zijn dat de Santpoortse gemengde zangvereni ging „Vox Humana" werd opgericht. De vereniging heeft gemeend dit feit niet on opgemerkt voorbij te moeten laten gaan en zij denkt het te herdenken door het organiseren van een festival in Juni 1950, in het burgemeester Rijkenspark. Aan dit festival zullen verschillende mannen-, gemengde- en kinderkoren mee werken en op de jubileumdag zal door Vox Humana een concert met solisten worden gegeven van opera-fragmenten. Het bestuur van de commissie, belast met de voorbereiding en de uitvoering van de herdenking, is overtugd, dat een beroep op de offervaardigheid van de burgerij kan worden gedaan en hoopt van harte dat een ieder een bedrag zal willen af staan. ALCMARIA VICTRIX—VELSEN Velsen speelt Zondag in Alkmaar een vriendschappelijke wedstrijd tegen Alc- maria Victrix. Bakkum kan niet van de partij zijn. IJmuiden Leden van de C.B.T.A. willen onderhandelingen voortgezet zien Woensdagavond heeft de Centrale Bond van Transportarbeiders, afdeling IJmuiden een zeer druk bezochte ledenvergadering belegd voor de havenarbeiders in het „Witte Huis" aan de Trawlerkade. De heer H. de Boer gaf als voorzitter een overzicht van de stand van zaken in het visserijbedrijf en de heer S. Laan sr., hoofdbestuurder van de SBTA zette de achtergronden der diverse onderhande lingen en besprekingen uiteen. Het bestuur kreeg volmacht de onderhandelingen met de reders voort te zetten. De genomen be sluiten, in de vorm van eisen kunnen nog niet gepubliceerd worden met het oog op de delicate stand van zaken. Inmiddels heeft de ANBZ, een mantel organisatie van de EVC, per circulaire aangedrongen op onverkorte handhaving van de oude loonvoorwaarden. In een vergadering van de Ondervak groep Broodbloemfabrieken heeft dr. ir. S. L. Louwes, directeur-generaal van de voed selvoorziening, medegedeeld, dat de Konin gin de nestor van de Nederlandse maal- industrie, de heer A. de Koster te Leiden, die zijn functies in het bedrijfsleven neer legt. benoemd heeft tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De mislukte uitzetting van de winkelier B. te Deventer uit een pand van de vroegere politieke delinquent J. aldaar, is in een nieuw stadium gekomen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Deventer heeft het huis gevorderd krachtens het algemeen vorderingsbesluit, waardoor de winkelier B. in het huis kan blijven tot 15 Januari, met kans op verlenging totdat het nieuwe win kelhuis van de heer B. gereed zal zijn. Woensdagmarkt. De „Viking Bank" was met 750 kisten rondvis aan de Woens dagmarkt. Vier trawlloggers en twee log gers losten platvis en verder was er aan voer van enige dagschuitjes. Van Breskens uit werd per auto haring aangevoerd. Met een hoepelnet is de laatste dagen bij de IJmuidense pieren schar gevangen. Door het uitstekende visweer maken de vletvissers daar dan ook goede vangsten. Bot, schar en gul zijn de vissoorten, die „graag" in de netten of aan de beugen komen en even graag verkocht worden. Overbrugging. Nu ook de beman ning van de trawlervloot raakt „uitgetrok ken" van de wachtgeldregeling, komen steeds meer mannen zich melden voor een ovei'bruggingsuitkering. Matrozen, stokers, visknechts en mannen uit aanverwante takken van het visserijbedrijf kan men bij het arbeidsbureau en de Dienst voor Sociale Zaken aantreffen. Agenda voor Beverwijk DONDERDAG 12 JANUARI Kennemer Theater 8 uur: Bonte schaak avond. KSA-gebouw 8 uur: Tweede HOV-concert. Luxor Theater 8 uur: Iene-miene-mutte. VRIJDAG 13 JANUARI Kennemer Theater 7 en 9.15 uur: Het my sterie van Tanger. Luxor Theater 7 en 9.15 uur: Vreemde lading. WB Theater 8 uur: De helse karavaan. Maar dan is aller steun onontbeerlijk SCHEEPVAART GROTE VAART Aalsdijk, New YorkAntwerpen 10 Jan. 630 mijl West Scillies. Aardijk. Antwerpen—Vera Cruz 10 Jan. 110 mijl O.N.O. Flores. Alchiba, Buenos AiresR'dam 10 Jan. 220 rnjjl N.N.O. Porto Praye. Algenib. R'dam—Keywest 10 Jan, 170 mijl West Finisterre. Almdijk, New OrleansLonden 10 Jan. 570 mijl West Ouessant. Alamak, R'damPerz. Golf 11 Jan. v. A'dam. Amstelstad, R'damKeywest v.o. 10 Jan. 285 mijl Z.Z.W. San Miguel Az. Aldabi, 11 Jan. van Antwerpen te R'dam. Arendskerk, 11 Jan. van R'dam n. Bremen. Blommersdi.ik, 9 Jan. te Tanga v. Mombassa. Blijdendijk. ZanzibarA'dam 10 Jan. n. Rode Zee v. Port Sudan. Edam, PhiladelphiaR'dam 10 Jan. 675 mijl W.N.W. Flores. Grootekerk, BehaA'dam 10 Jan. 140 mijl Oost Madeira. Indrapoera, R'damDjakarta 10 Jan. 340 mijl West Minicoy,. Joh. van Oldenbamevelt, A'damDjakarta 10 Jan. 300 mijl West Minicoy. Laertes, A'dam-Makassar 8 Jan. te Soerabaja Mariekerk, A'damKaapstad 9 Jan. te Wal visbaai. Nieuw Amsterdam. KingstonCartagena 10 Jan. 340 mijl Noord Cartagena. Nigerstroom, 10 Jan. van Loanda n. Ambriz. Nijmegen, Gibraltar—R'dam 10 Jan. 300 mijl Z.Z.W. Ouessant. Noordam. R'damNew York 10 Jan. 550 mijl N.O. Flores. Prins Philip Willem 11 Jan. v. Hamburg'te Rotterdam. Stuyvesant. A'dam—Laguaira 10 Jan. 1250 mijl N.O. Barbados. Streefkerk, 10 Jan. van Dar er Salaam naar Beira. Schie, 10 Jan. van Willemstad via Barran- quille naar Gulfhavens. Stad Alkmaar. 10 Jan. 600 mijl W.Z.W. Fayal (IJmuidenNew Orleans). Stad Dordrecht, 10 Jan. van Stettin naar Nederland. Tiba, Buenos AiresAntwerpen 10 Jan. 120 mijl Z.O. Madeira. Tjibodas, 10 Jan. van Djakarta n. Banjoe- wangi. Veendam, New YorkR'dam 10 Jan. 860 mijl Oost Kaap Hattaras. Winsum, 15 Jan. van Curagao te R'dam (niet A'dam) verwacht. Westerdam, New YorkR'dam 10 Jan. 380 mijl Z.O. Kaap Race. Westland, Buenos AiresA'dam 10 Jan. 180 mijl N.O. Finisterre. Willem Ruys. R'damDjakarta 10 Jan. 100 mijl Oost Kaap Degata. Zuiderkruis. R'damDjakarta 10 Jan. 120 mijl Oost Malta. Mede namens mijn vrouw I betuig ik mijn hartelijke dank aan familie, vrienden, j kennissen en Kath. Thuis- i front voor de vele blijken van belangstelling bij mijn terugkeer uit Indonesië on dervonden. F. J. KOCHS. Dirk Hartoghstraat 62, IJm. Op Donderdag 19 Januai'i zal de Stichting voor Sociaal-Cultureel Werk Velsen in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost een vergadering beleggen, om tot de samenstel ling van een Raad van Advies uit de con tribuanten te komen. Het oprichtingscomité, dat op voort varende wijze een stevige basis voor de verwezenlijking van Ihet beoogde doel heeft gelegd, heeft zich zeer tot zijn teleurstelling enigermate geremd gezien in zijn werkzaamheden nu de medewerking mot komen van hen voor wie het comité zijn arbeid aanving. Slechts traag zijn de aanmeldingen voor het lidmaatschap binnengekomen: in totaal hebben zich thans ruim 100 contribuanten uit de verenigingen, bedrijven, industrieën, rederijen, middenstand en burgerij der ge meente Velsen aangemeld. Misschien dat aan deze geremdheid een misverstand ten grondslag ligt. Reeds eer- der heeft het bestuur opgemerkt, dat bij velen de opvatting heeft postgevat, als zou het in het voornemen van de Stichting voor Sociaal-Cultureel Werk Velsen liggen, zelve de arbeid op sociaal en cultureel gebied ter hand te nemen. Er bestaat dus blijkbaar de opvatting als zou aan de vele reeds bestaande en op hun terrein actief arbeidende organisaties weel een organisatie worden toegevoegd, welke op brede basis dit werk zal opnemen. Niets is echter minder juist. De stichting heeft alleen tot doelstelling de op sóciaal-cultureel terrein werkzame verenigingen en organisaties in hun arbeid zaamheid te steunen en dit werk te stimu leren. Deze steun zal bestaan in het beschik baar stellen van een gebouw, met vergader zalen voor hun bijeenkomsten. Elke vereni ging, onverschillig of die op het gebied van muziek, zang, toneel, sport, maatschappe lijke of geestelijke ontwikkeling haar acti viteit ontplooit, behoeft daarvoor een te huis. Elke vereniging vindt in een eigen thuis een basis voor de gezonde ontwikke ling van haar activiteit en de ontplooiing van haar arbeid. Dit tehuis, dit gezamenlijk tehuis voor deze brede stroom van cultu reel en maatschappelijk werk, stelt de stichting beschikbaar. Zij doet dat in zodanige vorm dat aan hen, die dit tehuis als het hunne willen beschouwen en willen helpen in deze ge meente voor dit doel een centraal punt voor hun gezamenlijke arbeid te scheppen, hét daartoe te stichten gebouw als hun geza menlijk eigendom in exploitatie wordt ge geven. Uit hun midden zal een commissie van advies worden benoemd, welke commissie het bestuur der stichting verkiest. De vergadering welke op 19 Januari bij een zal worden geroepen, zal tot de samen stelling van de Raad van Advies moeten komen. Voor de bouw is reeds 120.000 aanwezig, Het dagelijks bestuur der gemeente heeft toegezegd een voorstel tot beschikbaarstel ling van de benodigde bouwgrond aan de gemeenteraad te zullen voorleggen. Het wachten is alleen op de duizenden in Vel sen, die met deze plannen sympathiseren, maar meer nog op hen die in de vele verenigingen georganiseerd dit hoofd kwartier voor de groei van hun werk niet kunnen ontberen. Het zal daarom zaak zijn, dat de toege zonden uitnodigingen niet langer bij de secretarissen der verschillende verenigin gen, tot nadere bespreking op de eerstvol gende bestuursvergadering worden aange houden. Risico's zijn er voor geen der deelnemen- den aart verbonden; twijfelzucht en af wachten werpen alleen risico's' af, en wel onnodig uitstel van de stichting van een centrum voor het Sociale en Culturele Werk in de gemeente Velsen. Agenda voor Velsen DONDERDAG 12 JANUARI Thalia 8 uur: Amsterdams Volkstoneel: „Als moeder te veel is". Voormalige "Centrale Keuken 8 uur: Ver gadering Partij van de Arbeid. VRIJDAG 13 JANUARI Thalia 8 uur: „De Held van de Jungle". Rex 8 uur: „De getemde avonturierster". Raadhuis 10.3011.30 uur: Spreekuur wet houder van Financiën. Wegens sterfgeval Vrijdag 13 Jan. a.s. de gehele dag GESLOTEN SCHAEPMANLAAN 7 - DRIEHUIS - TELEFOON 5404 OO00OOOOOOOO0O0OOG. De heer en mevrouw HUNFELD-MOSTART danken hartelijk voor de vele gelukwensen bij de jaarwisseling ontvangen en bieden wederkerig hun beste wensen aan.. OQ0Q00QOQQ000Q00QQ D. J. Boosman, Arts Vrijdagmiddag 13 Januari Rechtsbijstand Echtscheiding, Dagvaardin gen, Requesten, enz. Adviezen vanaf f 1.—. Bur. Kraneveld, Zijlweg 21. Haarlem. Kantoor 9—5, 's av 7—8 uur Tel. 20707. Thans weer verkrijgbaar: Duivenconstateurs „Plasschaert" Levertijd pl.m. 14 dagen BRUGGENKAMP VELSERDUINWEG 197 Tel. 4497 t.o. Zwemb. „Heerenduinen" Gevraagd: Levensmiddelenbedr. J. Die- pendaal, Rembrandtlaan 9, IJmuiden. Gevraagd tegen half Febr. goed kunnende koken. Boer- sma, wachtkamer Station IJmuiden. Fa. W. F. CLAUS betaalt voor huishoudlompen 20 cent per kg. Bakenessergracht 4551 Tel. 11436 Felsen-IJmuiden Foriening „Fryske Trou" TOANIELJOUN op Sneon 14 Jannewaris 1950, jouns om 8 ure yn 'e lytse seale fan THALIA to IJmuiden. It Selskip „Troch de Tael Forboun" fan Hoarn sil foar at fuotljocht bringe: IT TESTAMINT Fleurich stik yn trije bedriuwen, oerset ut it Nederlansk trooh Mefr. SideriusBoonstra. ALLINNE leden haw we tagong. Nije leden moatte har foartiid opjaen by Y. Ypma, Gerard Doustrjitte 53. GEMEENTE VELSEN Centrale Boekhouding Openbare Werken, Reinigings. en Ontsnrettingsdienst en Plantsoenbedrijf Aan belanghebbenden wordt verzocht om hun vorderingen over 1949 ten laste van deze bedrijven ten spoedigste en uiterlijk 1 Februari a.s. in te dienen bij de Centrale boek houding, Velserbeek 1 te Velsen. De Hoofdboekhouder, J. HEIDEMA om te zien of U tot Maandag voldoende in voorraad hebt. Bestellingen voor dezelfde week moeten uiterlijk op Vrijdag bij Uw handelaar wor den opgegeven. Kolen op Zaterdag be steld worden pas in de daarop volgende week bezorgd. FEDERATIE VAN BRANDSTOFFEN- HANDELAREN - Afd. Velsen aantal koffiebonnen hebben wij ontvangen. Dat bewijst de kwaliteit en de oude prijs. Wederom VOLOP SPECERIJEN NOOTMUSCAAT KERRY OUDE PRIJS KRUIDNAGELEN KANEEL PEPER (zwart) (Peperduur). Vers gebrande PINDA'S Onovertrefbare PINDAKAAS ZOUTE PINDA'S AMANDELEN Koffie- en pindabranderij TROMPSTRAAT 14 AANGIFTEN IJMUIDEN Zeeweg 187 K 2550-4753 BEZWAARSCHRIFTEN AMSTERDAM Keizersgracht 209 K 2900-33649 Lid Ned College van Belastingconsulenten IJMUIDER WASSERIJ, Snelliusstraat 39, IJmuiden. Wederom een greep uit een nieuwe opruimpartij: 4 Zwaar massief eiken" huiskamerstoelen, prima stoffering van f 120.— voor f 80.— Wollen Bouclé loper 70 cm br. van. f 11.80 voorf 6.95 per meter Old finish fauteuils vanaf f 34. Een partij tafelkleden vanaf f 9.75 Salonkarpetten, 140 x 180, Perzische dessins f 36.50 en f 46.95. Bouclé karpetten, 2 x 3 mf 92. Zware gordijnstoffen, lichte dessins f 3.90 p. m. ATTENTIE!! Wij ontvingen een kleine j partij gewatteerde dekens. ZEEWEG 191 TEL. 4054 IJMUIDEN.O. voor „ALLES" in woningtextiel RESTANTENVERKOOP MANTELS' en JAPONNEN Alle wintergoederen, uitsluitend de laatste modellen van dit seizoen verkopen wij uit tegen zeer lage prijzen,. Koninginneweg 71, Haarlem, by de Iordensstraat Kennemerlaan Prima gryze winterjassen van 85 voor 59.50 Leder H.jassen le kwal boxkalf van f 204.voor f 145. Nog enige AB-dekens f 22.50 100°/o wol Dubb. plastic jongensjassen thans 6.75 Dames- en Heren handschoenen 20% korting Hoeden en petten 20'/o korting, 'n Partytje sjaals halve prys. HERENPANTALONS Onze specialiteit vanaf 11.90 Prima graslïnncn 140 breed voor lakens en slopen. Verder: Tricot ondergoederen, diverse stukgoederen als baai, wit en Jaeger flanel, heren- en dames- kamgaren stoffen, zwart laken en fant.broekstoffen, zeeduffel enz. J. H. Meijer TEL. 4826 KENNEMERLAAN IJMUIDEN vraagt voor direct voor de pikeermachine gevraagd. Aanmelden dagelijks van 9 tot 6 uur ZIJLWEG 158, Haarlem. Zaterdag tot 2 uur.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3