s. KANTOORJUFFROUW H.K. SLAGERS NET MOSJE bekwame Draaiers Den Helder krijgt vernieuwde marinehaven Aad de Haas kreeg prijs voor schilderkunst! Torteiduivenvoer Geen enkele huishoudzeep beter" 33 KL0KZEEP No. 4281 Corn. Gravemaker Burger woonhuis Luidsprekers dakpannen HEEFT U STOF? Voor POES WAT EEN OPLOSSING! grote partij email Ie Neemt proef WINTERS'RIJGENDE WINKEL KEURIG MEISJE bakkersbediende of leerling Dinsf!,n; 17 Januari 1950 Oude haven was te klein geworden wmm De uitbreiding van 's Rijks zeehaven Nieuwendiep. onderzeebootjagers te groot zijn voor het bestaande. Dit werk zal ongeveer drie mil- lioen gulden kosten. Behalve het herstel van enkele gebouwen zullen ook uitbrei dingen nodig zijn waarvoor op de begro ting voor dit jaar reeds 25.000.000 werd uitgetrokken. De uitvoering van het gehele havenplan zal ongeveer acht jaar duren. "Wederopbouw van de stad In verband met al deze marine-plannen is het ook voor de stad Den Helder nood zakelijk gebleken de wederopbouw ener- giek en in versneld tempo aan te pakken. ïefs van de West-Europese landen. Tijdens de oorlog werden tweeduizend Vóór de oorlog reeds bleek herhaaldelijk, huizen vernield of zwaar beschadigd in deze dat de buitenhaven te Den Helder het stad van 35.000 inwoners. Thans echter „Nieuwediep" te klein was geworden in zÜn er plannen in voorbereiding en groten verhouding met de groei van de Koninklijke deels reeds goedgekeurd voor een stad, die Marine; kruisers van enige omvang konden 60.000 inwoners zal kunnen bevatten. Scho- 1 I len zijn reeds geprojecteerd, sportvelden Nadat in 1947 de toenmalige minister van Marine in de Tweede Kamer had medege deeld, dat de keuze voor de Nederlandse marinehaven op Den Helder was gevallen, heeft zich rond Nieuwediep een koorts achtige bedrijvigheid ontplooid. Voordat dit besluit in de Kamer bekend gemaakt werd, hadden Rotterdam, Vlissingen en ook Am sterdam pogingen in het werk gesteld om de marinehaven in hun gemeente gevestigd te krijgen. Bovendien betoogden enkele hoge marine-officieren, dat Den Helder als grote marinehaven geheel ongeschikt was. Zij voerden als argument aan, dat de uit wijk naar zee in oorlogstijd te klein en te gevarrlijk zou zijn. Intussen is gebleken, dat het 'besluit van de regering gekoppeld was aan de beraadslagingen tussen de staf chefs van de West-Europese landen. slechts met de grootste moeite de haven in en uitvaren, vissersschepen vonden ten slotte een klein plekje geheel achterin, om dat de grote marineschepen hun plaats rij kelijk nodig hadden en de logementssche pen. die als drijvende kazerne dienst deden omgeven deze nieuwbouw en op de tegen' woordige sportvelden zal een ambachts school verrijzen, die 760 leerlingen kan bevatten. Tevens wil men de binnenstad geheel moderniseren, waarbij ten eerste pen, die als drijvende kazerne dienst deden, wordt aan >en nieuw stationsge. moesten tevreden zijn met een ligplaats in 8 tegenwoordige is verouderd ei de binnenhaven, vlak aan de grote ver keersweg naar Alkmaar en Amsterdam. Gezien de Nederlandse verplichtingen in 111..1 Ti-TT„;„ Viot rlon nnlr Gezien de Nederlandse verplichtingen in prejkbaar zijn Rond het tegenwoordige de West-Europese Unie was het dan ook gebouwen, zoals een absolute noodzaak, dat er veranderin gen kwamen. Het nieuwe havenplan is zo danig, dat schepen van grote tonnagè een goede ligplaats kunnen vinden binnen de beschutting van een zwaaikom en aan een vijftiental aanlegpieren. Het plan werd geprojecteerd op de Wadden ten Zuid- Oosten van de stad Den Helder. Daarvoor moest een zware dijk worden gelegd van -het begin van de buitenhaven af, bij het fort Harsens in een wijde boog rond het wad, waarna verscheidene bagger molens het ontstane meer konden uitbag geren. Deze werkzaamheden kwamen eind '1949 gereed en in Maart van dit jaar zal een nieuwe dijk gelegd worden, die ver ten Zuiden van Den Helder verbinding zal maken met Fort Oostoever. De nieuwe haveningang zal Oostelijk van Fort Harsens in de dijk gemaakt worden tot een breedte van driehonderd meter; coasters en vissersboten, die tot nu toe van dezelfde ingang gebruik maakten als de oorlogsschepen, kunnen de nieuwe haven ingang eveneens binnenvaren, doch moeten in de zwaaikom, met een middellijn van on geveer zeshonderd meter, afslaan naar het Nieuwediep. Dit laatste zal in de toekomst bestemd blijven voor vissersschepen, coas ters en kleinere marinevaartuigen. Aan de nieuwe haven zullen diverse ge bouwen verrijzen, zoals loodsen, werkplaat sen en bergruimten. Het ligt voorts in de bedoeling enkele spoorlijnen door te trek ken langs de zwaaikom. Van de vaste wal af zal dit grootse com plex bereikbaar zijn over twee bruggen, die in het begin van het Nieuwediep, tegen over het commandementsgebouw en' aan het einde ervan gelegd zullen worden. Verdere concentratie Het plan voor deze nieuwe marine-haven is de oorzaak, dat allerlei marine-onder delen naar Den Helder worden overge plaatst. De commandant zeemacht Neder land zetelt thans met zijn staf in het com mandementsgebouw, het zogenaamde paleis. Voorts zal de onderzeedienst een huisves ting krijgen in de vroegere marinierska zerne, die tijdens de oorlog zwaar bescha digd werd, doch op het ogenblik wordt hersteld. Ook de mijnendienst „Nederland" krijgt nu in Den Helder zijn vaste ligplaats en de kazerne van de onderzeedienst zal nu het walverblijf worden, ook al, omdat het moederschip van de mijnendienst Hr. Ms. „Vulcaan" weer naar Engeland terug moet. In de toekomst zal ook een nieuw drij- Feyenoordstadion een reprise worden ge-I"1",*' wc"": ----- geven van het nationale Ganzenbordspel ™a*en T" m stnjd met de Aa°d „Wie wint de pot", dat verleden jaar met' bestaande pers- en vergadervrijheid zijn. zoveel succes in het Amsterdamse stadion ten bate van de bij de Centrale raad voor Kinderuitzending aangesloten verenigingen werd opgevoerd. Ook nu zal er voor dit doel een loterij met 480.000 loten aan het ganzenbord wor- met 480.000 loten aan het ganzenbord wor- Voor de Maastrichtse rechtbank heeft den verbonden. Voor de verkoop zijn Maandagmorgen terecht gestaan een twee- in tegenstelling tot de vorige keer toen een tal leden van het personeel der staatsmijn groot winkelbedrijf de alleen verkoop had Emma" te Hoensbroek, dat ervan werd geciacni wuiui cm» ecu bouw. Het tegenwoordige is verouderd en deelt de stad in twee helften, waardoor beide wijken slechts met grote omwegen uereniuct<u station zullen dan officiële gebouwen, zoals raadhuis, hoofdbureau van politie en P.T.T. gebouw, verrijzen; de oude stadswijk zal worden doorbroken voor een moderne winkelstraat, die aansluit op het toekom-, stige station. Tenslotte heeft men behalve de maxine- haven nog een grote industriehaven gepro jecteerd ten Zuiden van de marine-com plexen, waar eveneens industrieterrein is gelegen. In deze omgeving ligt het vliegveld De Kooij, dat vóór de oorlog tezamen met De Mok op Texel gebruikt werd voor de op leiding van marinevliegers. De Kooij zal weer in gebruik worden genomen voornamelijk als communicatie station voor de marine-onderdelen met het overige deel van het land, voorts als herstel basis en opleidingscentrum van grondper soneel. De ministeriële maatregel inzake „Politeia" Kamerlid stelt vragen Het Tweede Kamerlid de heer F. Goed hart (Arbeid) heeft aan de minister van Justitie de volgende vragen gesteld: „Heeft de minister opdracht gegeven aan politiebeambten om de Zuid-Oost- Aziatische studieconferentie, die de demo- cratisch-socialistische studentenvereniging „Politeia" dezer dagen te Bentveld hield, bij te wonen? Is het juist, dat de minister deze op dracht ingetrokken heeft, toen tegen dit politietoezicht bezwaar werd gemaakt, en heeft hij aan deze intrekking de eis ver bonden, dat geen persvertegenwoordigers de conferentie zouden mogen bijwonen en dat communiqué's, die „Politeia" over de conferentie aan de pers zou verstrekken, tevoren door enige politiek betrouwbare figuren gecontroleerd moesten worden? Moet uit deze maatregel afgeleid wor den, dat de minister in de toekomst soort gelijke maatregelen denkt te nemen tegen politieke studieconferenties, die door andere politieke richtingen worden gehou den of is dit ingrijpen een voorrecht, dat speciaal voor socialistische bijeenkomsten gereserveerd blijft? Op grond waarvan is de minister overi gens tot de slotsom gekomen, dat een we tenschappelijke conferentie, waar woord voerders als de heren Schermerhorn, De Kadt en Kingsley Martin de toon aangaven, In de toekomst zal ook een nieuw onj- Kad, en Kingsle Martin de t00n aangi vend dok gemaakt moeten worden omdat politie- 0f censuurmaatregelen van de de m aanbouw zijnde onderzeeboten en £verheid n00dzakelijk mabakt? Kan de minister tenslotte mededelen op welke wettelijke grondslag de vex-schillen- Herhaling van het Ganzenbord- de maatregelen, die hij achtereenvolgens in deze aangelegenheid getroffen heeft be- t rusten en is hij niet van oordeii, dat deze rj. n. maatregelen nog afgezien van de in- Op Tweede Pinksterdag zal in het druk wclkc zy in het buite„land moeten even oord stadion een rennse worden ge- maken jn met de in ons land bestaande pers- en vergadervrijheid zijn?' Diefstallen bij de Staatsmijn „Emma" grOOL WJIlKCJ UCUilJJ. MC «.wou V alle „goede, zelfstandige kruideniers ingeschakeld. Geheel gerustgesteld De heer C. Briels, die een jaar geleden bij hoog en laag bezworen heeft, dat dit nu toch merkelijk de laatste keer zou zijn, dat hij zich aan de organisatie van een massa-kijkspel zou wijden, is blijkbaar on gerust geworden, dat men hem aan die eed zal houden. Daarom gaat de cix-culaire van het initiatiefcomité vex-gezeld van een me dedeling van de heer C. Briels, dat „boven staand bericht niet moet worden gezien als een terugkomen op mijn besluit in verband met mijn opdracht voor het ont werpen en uitvoeren van een nationale manifestatie in het Olympisch Stadion te Amsterdam voor 5 Mei 1950 om het Amsterdamse spel als het slot van mijn werkzaamheden van de laatste vijf jaren op dit gebied te beschouwen. Het Ganzen bordspel in het Feyenoord-Stadion te Rot terdam kan als een reprise worden ge- ziea". „Emma" te Hoensbroek, dat ervan werd beschuldigd uit een der werkplaatsen in totaal 10.000 kogellagers en gex-eedschap- pen weggenomen te hebben. De officier van justitie heeft tegen de instrumentmaker J. B. uit Schimmen an- derhalf jaar gevangenisstx-af geëist wegens diefstal en heling, omdat hij een gedeelte van de door de twee verdachten gestolen kogellagers zou hebben bewaard. De recht bank gaf gevolg aan het verzoek van de verdediger, naar de geestvermogens van verdachte een onderzoek in te stellen. De zaak tegen de bankwerker J. M. J. V. uit Geleen, die als voox-man van de afdeling de diefstallen mogelijk zou hebben ge maakt, werd uitgesteld tot 23 Februari. Voorts stond terecht de radioreparateur F. J. M. uit Hoensbroek, die duizenden van de gestolen kogellagers zou hebben gekocht en deze met hoge winst zou hebben ver kocht aan verschillende firma's in het land. Tegen hem was de eis eveneens an derhalf jaar. Nieuw onderzoek in zaak tegen ex-W.A.-commandant De Bijzondere Raad van Cassatie heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de 39- jarige A. J. Zondervan, die van 1940 tol 1945 commandant was van de W.A., de „weerafdeling" van de N.S.B. Het Amsterdamse Bijzonder Hof had hem tot 20 jaar gevangenisstx-af veroordeeld, na dat de px-ocureur-fiscaal de doodstraf tegen hem had geëist. De procux-eur-fiscaal bij de Bijzondere Raad van Cassatie had 15 jaar gerequi- reerd. De Raad vex-wees de zaak naar de Bijzondere Kamer van de rechtbank te Utrecht, om daar opnieuw onderzocht tc worden, speciaal wat betreft de klachten, door requirant geuit, inzake de mishande lingen door hem ondergaan in de eerste tijd zijner detentie in de cellenbarakken te Scheveningen. De Raad veroordeelde de tekenaar M. M. uit Utx-echt, die door het Bijzonder Ge rechtshof te Amstex-dam tot 10 jaar rijks werkinrichting was veroordeeld, tot 8 jaar rijkswerkinrichting. M. was gedurende de bezetting tot 1944 caricaturist bij „Volk en Vadei-land", in welk N.S.B.-orgaan hij tot 1941 ook de hoofdartikelen schreef. Recidivist van negentien jaar De Haarlemse politierechter behandelde gistex-en een zaak tegen een jongeman, die ondanks zijn negentien levensjaren in het Paleis van Justitie reeds een oude be kende is. Dat is J. M. A., die telkens weer voor de groene tafel moet verschijnen on der beschuldiging van mishandeling. Altijd weer mishandeling. Nu eens van een politie agent, dan weer van een burger, enkele maanden geleden voor een vechtpartij bui ten een bioscoop en dit keer voor een klein relletje in een bioscoop. Vergezeld van zijn zusje was hij iix moeilijkheden geraakt, toen hij bij herhaling de mensen, die na!ast hem zaten had gevraagd om op te schikken. Beide partijen kwamen al ras tot krachtige woorden en A. was de eerste, die zich ook. lichamelijk niet kon beheersen en een van zijn buren op het gezicht sloeg. De officier van justitie, rar. G. W. F. van der Valk Bouman sprak deze jeugdige reci divist ernstig toe en zei tenslotte nog, dat als hij goede plaatsen in de bioscoop wilde hebben, plaatsbespreking de aangewezen weg was. „Precies", voegde de politierech ter daar aan toe, „en dat kost maar een dubbeltje meer." De officier eiste twintig gulden boete en twee weken voox-waardelijk; mr. Pe terse maakte er, gezien het feit dat dit alles al vele maanden geleden is gebeurd en eerst niet vervolgd zou worden, alleen twee we ken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar van. De Stichting Kunstenaarsverzet 1942 1945, die het beheer voert over fondsen die in de bezettingstijd door kunstenaars zijn samengebracht, heeft Zaterdag voor het eerste twee jaax-lijkse prijzen uitge reikt elk van duizend gulden. Die voor muurschilderkunst werd op advies van de jury bestaande uit Mari An- •driessen, L. J. P. Braat, H. M.Hammacher, architect H Rietveld, Charles Roelofsz en jhr. W. J. H. B. Sandberg) toegekend aan Aad de Haas. Aan het uitgebrachte rap port ontlenen wij de volgende motivering: „In het werk van Aad de Haas is de geest van verzet in sterke mate aanwezig. Ex- spreekt de oprechtheid van de non-confor mist uit. Men kan in zijn kerkschilderingen die innigheid bespeuren, die zich op de zaak zelve, op de devotie richt. Dat hij op grond hiervan in conflict komt met die genen, voor wie slechts de dode vorm geldt, is karakteristiek voor de belijder. Het on conventionele van zijn werkwijze is ken nelijk ontstaan uit de noodzaak om zich als modern mens die ovex-gave te realiseren. Dit duidt op de aanwezigheid van die ze delijke moed en die vastheid van karakter, die voor de kunstenaar nodig zijn om uit de spanning van krachten en tegenkrach ten in de hem omringende wereld de eigen vorm dat is de enig levende te scheppen". Aad de Haas kwam zijns ondanks, zo- in het midden vaxx het vorig jaar in het als men zich misschien nog wel herinnert, licht der publieke belangstelling te staan. Deze jonge kunstenaar van omstx-eeks der tig jaar, geboren ixx Rottex-dam, thans woonachtig te Gulpen in Zuid-Limburg, kreeg kort na de bevrijding opdracht van de kunstzinnige exx vooruitstrevende pastoor van het nabijgelegen Wahlwylre om in het dorpskerkje muurschilderingen en een kruisweg aan te brengen. Daar de vormgeving van zijn figuren sterk afweek van de gebruikelijke lokte het werk veel verzet uit. In 1948 verzocht de bisschop van Roex-mond aan de schilder zijn kruis wegstatie uit het kerkje te verwijderen. De zaak werd aanvankelijk op de lange baan geschoven. Enige tijd later verscheen er echter een door een pater geschreven boekje met meditaties, verlucht met lino leumsneden van Aad de Haas, dat door kerkelijke instanties in Rome voor niet- religieus werd vex-klaard en uit de handel moest worden genomen. Dit had tot gevolg dat de bisschop van Roermond thans beval zijn vroeger gedane verzoek tot uitvoer te brengen, hetgeen prompt geschiedde. Sinds dien woedt er een hevige strijd tussen voor standers en bestrijders van de kunst van Aad de Haas. Eind 1949 werd een tentoon stelling van zijn werk in Maastricht ge houden, bij de opening waarvan Anton van Duinkerken zijn standpunt met gloed ver dedigde waarvoor een overweldigende be langstelling bestond. De Haas kreeg vele aanbiedingen uit het buitenland, die hij echter van de hand wees, omdat hij uit het verschil van mening geen voordeel wilde putten. Prijs voor letterkunde Het heeft de jury voor letterkunde (be staande uit Henriette van Eyk, Annie Ro mein-Verschoor, H. van Randwijk en B. Stroman) niet veel moeite gekost om voor de litteratxxurprijs een romanschrijver aan te wijzen, die zich behalve door artistieke kwaliteiten onderscheidt door gevoel van verantwoordelijkheid als kunstenaar tegen over de samenleving. De bekroning is ver leend aan Maurits Dekker, ter ere van zijn gehele oeuvre en de persoonlijkheid die het schiep, zijn werk als toneelschrijver waar bij inbegrepen. Deze door sociale weetgie righeid bezetene aldus het rapport van de jury bleek in staat zijn waarnemin gen psychologisch te verdiepen en boven het anecdotische uit te heffen. Jubileumjaar van S.I.M.A.V.I. Vijf-en-twintig jaar geleden hebben enige oud-Indisch artsen de Vereniging SIMAVT opgericht. Deze mannen kenden de vreselijke medische nood waarin de Inheemsen verkeerden van zeer nabij. Zij waren gegrepen door de wil en wens om de haixden tot helpen uit te strekken. Ons volk moest voor deze zaak geïnteresseerd worden. De oud-Indisch artsen kwamen uit.de kring van de protestantse zending. In tegenstelling met anderen, zag de pro testantse zending van meet af als onder deel van haar taak, het brengen van me dische hulp door vakkundigen. Evenals de missie zulks deed voor haar missionaris sen, zo bracht ook de zerxding haar pre dikanten en zendelingen enige medische kennis bij, maar bovendien richtte zij zie kenhuizen op voor de bevolking en zond zendingsax'tsen uit voor dit medische werk. Deze zendingsartsen en -ziekenhuizen heb ben mooi werk verricht, als aanvulling van de officiële overheidsinstantie. Ook tal van grote ondernemingen namen- het medische werk ter hand en in later jaren kwamen er ook ox-ganisaties van cle Inheemsen, die zich op dit terrein verdienstelijk maakten. Van haar oprichting af plaatste SIMAVI zich op het standpunt, dat zij haar steun verlening niet mocht bepex'ken tot de met name in haar statuten genoemde medische dienst der protestantse zending, maar haar hulp diende uit te strekken tot allen die bij haar aanklopten. Waar nood was, daar werd geholpen, zonder enige bijbedoeling en zonder te vragen naar ras, huidskleur, politieke overtuiging of godsdienstige ge zindheid. Het budget van de vereniging ging jaar in jaar uit in stijgende lijn. Op de over heid werd nimmer eexx beroep gedaan doordat particulier Nederland de schouders onder dit werk zette. In 't topjaar 1949 kon men voor meer dan een half millioen gulden voor hulp be schikbaar stellen. 1950 is het jubileumjaar! Toch is er geen feestelijke stemming, want de onzegbare medische nood in de tropen- landen, waarmede de vex-eniging dagelijks - geconfronteerd wordt, beneemt wel alle lust om de vlag uit te steken. SIMAVI wil haar jubileum op waardige wijze vieren door in 1950 niet een half mil lioen gulden aan medische hulp te beste den, maar een veelvoud van dit bedrag. Het adres van SIMAVI-kantoor is Sprui» tenboschstraat 6 Haarlem en het gironum mer 128487. Plan voor cultivering van woestijngrond in de Levant De deskundigen van de U.N.O.-commissie voor economisch onderzoek in het Nabije Oosten hebben deze week in een rapport vier proefdemonstratieprojecten aanbevo. len, waarmede aan de volken van het Na bije Oosten aangetoond kan worden, hoe zij hun woestijnen kunnen veranderen in vruchtbai'e velden en hun levensstandaard verhogen. De vooi'gestelde projecten be- tx-effeix hoofdzakelijk bevloeiingswerken. De deskundigen waarschuwen het Jordaan- gebied, Arabisch Palestina, de Libanon en Syrië, dat zij de gebruikelijke traagheid moeten laten vax-en en zeggen, dat er voors hands weinig kans is op belangx-ijke buiten landse particuliere credieten. De commissie wijst er verder op, dat grootscheepse industrialisatieplannen voor de betrokken landen op het ogenblik inopportuum zijn. Voor elk der landen van het Nabije Oos ten stelt de commissie voor, een nationale ontwikkelingsraad in te stellen, die pro jecten moet aanbevelen en voor de uitvoe ring daarvan moet zorgen, alsmede het stichten van een fonds door de regeringen, die vertegenwoordigd zijn in de nieuwe adviescommissie der UNO-commissie voor hulp aan Palestijnse réfugiés. Uit dit fonds zouden toewijzingen gedaan kunnen worden aan het Nabije-Oosten om de voltooiing van de goedgekeurde proef projecten mogelijk te maken. IJmuiden „De Hoop" gaat In het dok Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" is van 28 November tot 23 December in Dieppe geweest. Niet minder dan 306 pa tiënten zijn er behandeld, waarvan acht patiënten werden opgenomen. Twee pa tiënten zijn in Amsterdam aan de wal ge bracht. Alle records zijn dit jaar geslagen. In totaal werd aan 1021 vissers medische hulp verleend tegen in 1948 aan 852. „De Hoop" gaat binnenkort in het droog dok voor de vierjaarlijkse survey. De 29 Jan. hopen mijn ge liefde oudex-s N. HOSSEN en A. J. KOSSEN-AGTER hun 12^, jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog vele jaren in gezondheid gespaax'd mogen blijven is de wens van hun dankbaar zoontje Jacob. Iepenstraat IJm.-O. Heden overleed in de Prins-Hendrikstichting te Egmond aan Zee, na een kortstondig lijden, voor zien van het heilig Sacra ment van de Zalving der zieken, onze lieve moe der, behuwd- en groot moeder MARIJTJE SCHOL wed. van de heer Pieter Zwaan in de ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam: J. P. Zwaan. IJmuiden, 16 Jan. 1950. Alex. Bellstraat 31. De heilige Dienst te ha- rer Uitvaart wordt gehou den in de Oud-Kath. kerk van de H. Engelmundus, Kon. Wilhelminakade, Donderdag 19 Jan. des mox-gens 10.30 uur, ge volgd door de Beaarding, waarna de teraardebestel ling op de Westerbegraaf plaats te IJmuiden te on geveer 12.15 uux\ Mede namens mijn oudex-s betuig ik hiermede mijn hartelijke dank aan familie, buren, vrienden cn kennis sen, voor de vele blijken van belangstelling betoond tij dens mijn terugkeer uit In donesië. WILLEM 'T HART Oosterduinplein 86. IJmuiden-Óost. Voor de overweldigende bewijzen van medeleven met ons 50-JARIG HUWELIJKSFEEST zeggen wij, mede namens onze kinderen hartelijk dank. JOH. PLUG JOH. A. PLUG- VAN DUIN IJmuiden, Havenkade 33. met zeer veel hennepzaad per pond f 0.60. per kg. f 1.15 Gebr. Veeninga, Naturalisten Jacobijnestr. 10-18. Tel. 13265 Is het niet veel beter even te kijken wat voor huishoudzeep U krijgt? dat toch! Waarom zou U met minder kwaliteit of minder ge wicht genoegen nemen? Als er «KLOKzeep" op staat is U zeker, dat U de beste huishoudzeep heeft. Die. slinkt langzaam en schuimt heerlijk vlug. per dubbel stuk Whs met scheelt U stukken Heden TELEFONISCH AANGESLOTEN onder LEVENSMIDDELENBEDRIJF van Kompasstraat 72 IJmuiden in IJmuiden te koop gevr. Brieven met omschrijving IJ 394 bur. van dit blad. Adverteert in dit blad Voor vrachtauto met tank wagen, ervaren CHAUF FEUR gevraagd. Br. L 819 bur. van dit blad. Gevraagd: flinke WERK STER voor 1 dag p. week, liefst Do. of Vrij. Da Costa- laan 49. Driehuis. PARTIJ TE KOOP Kon. Wilhelminakade 1, IJmuiden. Net meisje, 21 jaar, zoekt BETREKKING van 's mor gens 9-3 uur, omtrek Velsen- Driehuis. Brieven L 821 bur. van dit blad. BIJVERDIENSTE gez. door nét jong echtp. Vrouw ook genegen 's avonds op te pas sen. Brieven L 818 bur. vap dit blad. MEUBELFABRIEK Levert aan solide personen Huisk., Slaapk., Salons. Bed den. Karpetten, enz. Tegen de laagste prijzen op gemak kelijke betalingsconditie. Geen financieringsinstituut. Brieven no. 4721. REPARATIE van electro-mo- toren en apparaten, snel en billijk met garantie ..Volta'" Tiberiusplein. p. a. Zwem bad IJmuiden-Óost tel. 4230. Vrouw met gr. zoon vraagt INWONING, is genegen huis werk te verrichten. Brieven L 820 bur. van dit blad. VERLOREN Zondagavond, groen geruite ceintuur met vergulde gesp. Tegen belo ning terug te bezoi-gen Edi- sonstraat 18, IJmuiden. Ontvangen: KNIPPATRO NEN voor dames en kinder goed a f 1.25. Manu^acturen- handel G. v. Beusekom, K. Wilhelmstraat 16. KAPOK MATRAS en BED DEN DRIED. MAKEN, bij vullen en opnieuw overtrek ken met linnen tijk, gestr. en gebl. Firma A. v. 't Hoff, Ro- merkerkweg 47, Beverwijk. WONINGRUIL. Mooi klein benedenhuis v.kamer, a.ka- mer. gr. keuken, gx\ plaats. Huur f 3.50 vrij water, voor iets groter. Annastr. 1 zw. WONINGRUIL. Mooi boven huis, bevatt. 2 kam. met stookgelegenheid, sl.kam. gang, gr. keuken, veranda, alles aan de, straat. Hele gx\ zolder, huur f 4.75. De Ruy- terstr. 98 rd., IJmuiden-O. Wij hebben voor u de echte Henkels Tweelingsmessen, ,Zico" Platen en messen. Dicks aanzet stalen. Roest vrije uitbeenders.. Winkelmachincliandcl Dames- en Herenkleding naar maat met of zonder bijleve ring van stof en fournituren. Prima coupe en afwerking. Tevens keren en repareren van al Uw kleding Kleermakerij Kreulen, Zaanenlaan 171, Tel. 25587 SPAARNE 78. Tel. 14653. Turfmolm 40 ct. p. gr. pak. Gebr. Veeninga, Jacobijnestr. Tel. 13265 TAPIJTEN-DEKENS Voortzetting verkoop fa- briekspartij Karpetten m. weeffoutjes: Bouclé, imi tatie Perzen, Wiltons f 29. f 49, f 62.50, f 134.95; enige' prachtige M. Smyrna's f 195.50; loper-coupons v.a. f 1.75 p. mtx\; wollen dekens f 14.85; damast bedstellen f 48; coupons gordijnstoffen. Verkoop van 10-5 uur TAPIJT- HANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijverheid. Jansstraat 85 (bij de Gr. Markt), Haarlem. Fa. W. F. CLAUS betallt voor huishoudlompen 20 cent per kg. Bakenessergracht 4551 Tel 11436 Gevraagd voor hele dagen voor de huishouding. Bakker Winkel Wijkerstraatweg 182. Velsen- Noord WONINGRUIL. Woning, huur f 4 ruilen voor gr. huis Luidenstraat 29, IJm.-O, Te koop: een TRAPNAAI- MACH. Adres: J. P. Coen- straat 63, IJm. Te koop: pr.nieuwe velours JAS, gr. maat. Adres te be vragen bur. van dit blad. Te koop: POSTZEGELAL BUM. 500 postzegels Holland Indië. Huygcnsstr. 43. IJm. Te koop: KOZIJN MET RUI TEN en grote deur f 10. Po pelstraat 11. Gevraagd: prima beddenmaker H, de Graaff, Gr. Houtstr. 103 Haarlem. Gemakkelijke betaling en. lage prijzen voor meubelen, bedden, haarden enz. v. VEEN, Zijlweg 26-28, Hrl. Velieman koopt! Alle soorten goede meu belen, tapijten, kristal, Saksische Porseleinen Groepen (ook defect), etc., voor hoge prijzen. TEL. 14637. - ZIJLSTR. 62. OVERAL TE ONTBIEDEN Wij ontvingen rechtstreeks van de fabriek een (met kleine foutjes) waaronder emmers, pannen, ver gieten, zeepbakjes, schalen, potlepels, schuimlepels, afwasteiltjes, zeepbakjes, melkkokei's, enz. welke wij voor belachelijk lage prijzen van de hand doen. met onze snelglanzende terpentijn- was (tegen houtworm) Specialiteit in beste bezems! Alle soorten borstels. Zeemlappen tegen nog onverhoogde prijzen. De beste sponsen ter wereld. Superieure eau de cologne per maatje. Alle mogelijke schoonmaakartikelen. voor alle huishoudelijke artikelen Winkelbedrijf vraagt voor spoedige indiensttreding administratief onderlegd. Brieven onder no. 4726. BENZINESTATION GARAGE DEN HOUT kan nog plaatsen een tussen 20-30 jaar voor dienst op Zon- en Feestdagen. Bij toerbeurt van 815 en 1522 uur. Spoed gewenst. Gevraagd voor direct BAKKERIJ VREMAN, Esdoornstraat 32, IJmuiden-Oost. N.V. HERA te IJmuiden vraagt voor haar Machinefabriek- Scheepsreparatiebedrijf

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 4