Tante Els ViVo kruidenier (^Beverwijk en Omstreken^) Ü%I£cotl~ PH. DE KONING Voor POES Frieda Waagmeester j MEISJE Donderdag 2 Februari 1950 Eerste team van „Klaver Twee" zo goed als kampioen De competitie voor de tweede klasse F van de Nederlandse Bridgebond is thans zover gevorderd, dat het eerste team van de Hoogovenstaten bridgeclub „Klaver Twee" zo goed als zeker het kampioen schap in haar bezit heeft. Dit'team heeft thans vijf punten voor sprong op haar naaste concurrent en be hoeft uit de drie resterende wedstrijden slecht twee punten te scoren om de be geerde titel in de wacht te slepen. De onderlinge competitie kenmerkt zich door een goede opkomst der leden. De uitslagen van de Dinsdagavond in het Statenhuis gespeelde wedstrijden luidden: Groep A: 1 heren BosmanEekhout 45 mp.;-2 heren v. d. GeerMinneboo 35 mp.; 3. héren LuttikHaver 34V2 m.p.; 4. heren WorstWegman 34 mp.; 5. heer en mevr. VöUaerts 3iy2 mp.; 6 heren Oosterhout Aalbersberg 28y2 mp.; 7 heren Hendriks Bakker 25 mp.; 8 heer en mevrouw Steen bergen 18]/2 mp. Groep B: 1. heren Kaandorpvan de Hof 37IA mp.; 2 heren SchaapmaGerritse 351,1 mp.; 3. heren HollemanVeenstra 351/, mp.; 4 heren HaverWaterdrinker 35 mp.; 5 heer en mevrouw Van Aalst 31 mp.; 6' dames Hamel—Plooy 27 mp.; 7. mevrouw Groenheer Kamphuis 26 mp.; 8. mevrouw Kamphuis—heer Groen 24y2 mp. „Achter de wolken schijnt toch de zon" Het toneelstuk van K. Spiering en R. Feenstra „Achter de wolken schijnt toch de zon", dat de Beverwijkse toneelvereniging „Kunst Na Arbeid" Woensdagavond in het Kennemer Theater Voor het voetlicht bracht, liet het probleem van een eenvou dig ouderpaar zien, waarvan de kinderen in een ander milieu terechtkomen en zich dan schamen voor hun eenvoudige afkomst. Kruidenier Weyts, de vader, komt door concurentie in moeilijkheden, zeer tot on genoegen van zijn zoon Jan, die het hart erg hoog draagt en bovendien verwacht dat zijn promotie door een eventueel faillisse ment van de vader niet zal doorgaan. Een andere onsympathieke spruit, Karei, hangt de verkwistende branie uit en het komt natuurlijk zo ver zoals elk behoor lijk melodrama betaamd dat de ge vangenis op een kwaad moment al op een kier staat omdat zoonlief een gat heeft wil len stoppen met de opbrengst van een ver duistering. Even natuurlijk komt alles na veel verwikkelingen op zijn pootjes terecht als Jasper de Bont, een kostganger van de kruidenier, die een uitvinding heeft gedaan, het bedrag levert Na een mat begin kwam „Kunst Na Ar beid" er steeds beter in en vooral de rol van kruidenier Weijts kreeg een aanvaard bare vertolking. Ook de overige medewer kers hebben ervoor gezorgd, dat de dona teurs van de organiserende vereniging een genoeglijke avond hebben beleefd. Na afloop van de geslaagde toneelvoor stelling bleef men nog enkele uren gezellig bijeen en op het bal, waarvan de heer A. Dors de leiding had, is prettig gedanst. „Rose Marie" komt later De operette „Rose Marie" die oorspron kelijk door het Hoogovenstaten zangkoor D.Z.T.V. in Februari zou worden opgevoerd, zal thans op Dinsdag 18 en Woensdag 19 April in het K.S.A.-gebouw te Beverwijk voor het voetlicht worden gebracht. Tot regisseur is gekozen de heer Vóórhaar uit Alkmaar, die over een behoorlijke dosis er varing op dit gebied beschikt. „Levenspeil en levenskans" Voor de afdeling Beverwijk van de Partij van de Arbeid heeft mr. ir. B. W. Have- man uit Den Haag Woensdagavond in het gebouw van de „Harmonie" een interes sante causei-ie gehouden over het onder werp „Levenspeil en levenskans". Spreker gaf allereerste een overzicht van de economische situatie in Nederland en deelde daarbij mede dat slechts 75 procent van de invoer door export gedekt wordt. Voor de oorlog was dit totaal anders en bracht de handelsvloot 200 millioen gulden op, die tezamen met de winsten uit Indo nesië de handelsbalans in evenwicht hiel den. Een van de grootste oorzaken van het tekort op de betalingsbalans noemde spre ker de schade aan het productie-apparaat door de laatste oorlog, hoewel reeds een duidelijke verbetering merkbaar is. Als over enkele jaren de Marshall-hulp op houdt, zal ons land zich „moeten redden" zonder financiële hulp. Een eerste voor waarde hiervoor is: verhoging der produc tie. Ook zal per jaar minstens 15 tot 20.000 man moeten emigreren wil Nederland het huidige levenspeil handhaven. Spreker be sloot zijn uiteenzetting met erop te wijzen dat Nederland nog steeds een tekort aan vakbekwame arbeiders heeft, wat vooral ontstaat om dat de meeste jongens te vroeg een baas moeten zoeken. Desnoods zal hier moeten worden ingegrepen en spreker dacht dat verandering mogelijk was door het beschikbaar stellen van premies. Van de rondvraag werd een druk gebruik ge maakt. Vooraf sprak de voorzitter de heer B. v. d. Vlies het openingswoord. Lezing ten bate van het Witte Kruis Om tot een passend cadeau voor de Noordhollandse veren. „Het Witte Kruis" te komen, die 1 April haar 75-jarig jubileum viert, wordt op Donderdag 23 Februari in het veilinggebouw „Kennemerland" aan de Breestraat een lezing georganiseerd. Dr. A. Melchior uit Haarlem zal dan een cau serie houden over „Mijn reis door Centraal Afrika" waarbij tevens een film zal wor den vertoond. Voor het zelfde doel zullen spoedig nog meer avonden georganiseerd worden. Mevrouw Schrieke spreekt over Amerika Voor de afdeling Beverwijk van de Partij van de Arbeid zal mevrouw Schrieke op Vrijdag 24 Februari een lezing houden over „Mijn reis door Amerika". Deze lezing welke in het gebouw van de „Harmonie" gehouden wordt, zal worden verduidelijkt met-lichtbeelden. Ageedla voor Beverwijk DONDERDAG 2 FEBRUARI: K.S.A.-gebouw, 8 uur: Non-stop cabaret avond „Het Masker". VRIJDAG 3 FEBRUARI: Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: De groene hel. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Het Ven- stes. W.B. Theater, 8 uur: „Onbekend". „Turnlust" laat het alweer in een gracht beginnen De Beverwijkse gymnastiekvereniging „Turnlust" zal op Zaterdag 4 Februari in het Kennemer Theater haar jaarlijkse con tact avond houden. Opgevoerd zal worden „Het begon in een gracht" van Wim Du- mont. Schakers achter de borden Bij de wintercompetitie van de Bever wijkse Bridgeclub „Weenink" heeft Ph. Bak ker nog steeds de leiding. Ook Dinsdagavond won hij zijn partij welke op de clubavond in het „Witte Kruis" badhuis werd gespeeld, tegen H. Numan. De gedetailleerde uitslagen luidden: Afdeling I: C. NijmanH. Nijman 'L-; K. SlingsH. v. t Hoff 10; J. Meyer Jr. N. Molenaar 01; J, C. MeyenA. Peekei H, NijmanPh. Bakker 01; C. Koo- men—C. Nijman 10. Afdeling II: A. Tervoort—J. Muijs 1—0; J. Vessevelt—J. Reinhout 1—0; J. v. d. Does—L. P. Siebers afgebr. Afdeling III: G. H. de KoterM. Metselaar 10; J. Meyer Sr.A. Priester 01; A. de Vries—M. v. Leeuwen 1—0: C. Molenaars— R. Meijer 10; K. de VriesJ. v. Marion 0—1. Prijsnotering Veiling „Kennemerland" Spruiten (geschoond) 70—80; spruiten (ongeschoond) 50—60; prei 89—1,33; witlof 3240; boerekool 2045; rodekool 614; knollen 732; schorseneren 5458; kroten 57; groenekool 1015. „Wat zagen wij in China" De C.P.N. de Waarheid, afdeling' Bever wijk, zal op Woensdag 15 Februari in het Kennemer Theater een openbare vergade ring beleggen. De heer B. Blokzijl zal dan spreken over het onderwerp „Wat zagen wij in China". Ook mevrouw Lips-Odinot, voorzitster van de N.V.B. zal op deze avond spreken. LEDENVERGADERING „RODE KRUIS". Op Maandag 13 Februari zal het Neder landse Rode Kruis afdeling Beverwijk in het polikliniekgebouw aan de Beecksang- laan een algemene ledenvergadering beleg gen. De agenda vermeldt onder andere: vaststelling begroting 1950, rekening en verantwoording en jaarverslag over 1949. FALCON-JASSEN Egypt, katoen f 75- KENNEMERLAAN 24 TEL. 4963 „De straf van de oude heks" - De geheelonthouders kinderclub „Kin der Geluk" heeft twee kinder-operettenln studie genomen. Voor de kinderen van de kleine afdeling „Als de kinderen slagen" van Brans Buys en voor de grote afdeling „De straf van de oude heks" in vier be drijven van Pater Servatius, een fantastisch toverspel. Castricum Tweede gymnastiekuitvoering van „Vitesse" In café de Vriendschap traden Woensdag avond de jeugdige leden van de R.K. gym nastiekvereniging „Vitesse" voor het voet licht om familieleden en belangstellenden te laten zien. wat na langdurige en ingespan nen oefening bereikt kan worden. De ver richtingen van de jóngens en meisjes van 612 jaar waren over twee en twintig num mers verdeeld. Bij de oefeningen op paard, rek en evenwichtsbalk leverden verschei dene kleintjes aardig werk, Volksdansjes en: vrije oefeningen werden succesvol begeleid'-, door een kleine accordeoniste en met de schetsjes „Zilveren draden tussen het goud"-' en „de Schoenmaker" oogstten de jeugdige acteurtjes veel succes. „PROFESSOR" KOEHOF KOMT. Het clubhuis van de biljartvereniging „Ons Genoegen" zal 4 Februari „professor" Koehof de gelegenheid geven zijn prestaties op het biljart te tonen. MARKTOVERZICHT Spruiten 46—1,23; sjalotten 19: witlof 44; uien 30; boerekool 321»; peen 3 7,40; peen 4 Velsen Aanbesteding rioleringen en wegenaanleg Burgemeester en wethouders van Velsen hebben Woensdagmorgen ten kantore van het bedrijf openbare werken het aanleggen van wegen en rioleringen tussen de Zee weg en de Engelmundusstraat te IJmui-, den-Oost aanbesteed. Er waren zeven in schrijvers. De laagste inschrijver was de N.V. Keenel uit Amsterdam met 31713 en een eventuele vermindering van 1780. De hoogste inschrijver was de N.V. Aannemers bedrijf, voorheen H. de Baart uit Amster- dan met 49.525 en een eventuele vermin dering van 4220. IJmuiden Havenarbeiders wensen garantieloon voor lossen De Unie Verkeer belegde Woensdag avond in het gebouw van de Centrale Bond aan de Trawlerkade een vergadering voor de havenarbeiders, tijdens welke informa tieve bijeenkomst de nieuv/e loon- en arbeidsvoorwaarden werden besproken. Uit een grote meerderheidvan stemmen bleek dat de havenarbeiders een garantie loon voor het lossen voorstonden en het eens waren met de politiek die door de Unie Verkeer met betrekking tot dit on derwerp wordt gevoerd. De technische uit voering van dit vraagstuk zal nog nader besproken moeten worden, waarna met de reders nog overleg zal worden gepleegd. Ongeval in Walserij-West Woensdagmiddag geraakte de kraanhulp. J. v. d. Linden uit-Alkmaar in de nieuwe hal van de Walserij-West der Hoogovens door onachtzaam lopen voor een auto kraan uit, bekneld onder het voorwiel daarvan. Met gebroken rechteronderbeen is hij in het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk opgenomen. De zaak-Menfen Gedeeltelijke schade vergoeding verleend Naar wij vernemen heeft de heer P. N. Meuten tuit Aerdenhout, die gedurende en kele jaren in een groot proces was gewik keld,- omdat men hem ervan verdacht in Polen gedurende de oorlog ten voordele van de Duitsers werkzaam te zijn geweest, thans van de Nederlandse Staat een scha devergoeding gekregen voor een deel van detijdens zijn gevangenschap uit zijn woning verdwenen goederen en wegens onrechtmatige behandeling. De thans gegeven schadevergoeding be treft voor een deel de kunstschatten, die de heer Menten in het najaar 1945 als ver mist bij de politie aangaf, en die volgens zijn opgave een waarde van ruim drie millioen zouden hebben. De heer Menten heeft evenwel nog an dere schade-claims op de Staat lopen. Grote civiele vordering wordt voorbereid Bovendien bereiden zijn verdedigers een grote civiele vordering voor op de Neder landse vroegere eigenaars van de te Kra kow in Polen gevestigde rijstpellerij die Menten in het begin van de oorlog heeft bestierd. Zijn beleid aldaar vormde een van de punten van de aanklacht in zijn proces die niet bewezen zijn verklaard. Wij vernamen dat uit Polen enige getuigen zullen overkomen die ten gunste van Men ten kunnen getuigen. De verdediging acht het lang niet uitgesloten, dat deze getuigen zoveel nieuwe feiten naar voren zuilen brengen, dat een revisie van het proces, dat immers met de veroordeling van Menten tot acht maanden gevangenisstraf wegens hulp aan de vijand eindigde, mogelijk wordt. De civiele vordering zal een van de grootste zijn die ooit in Nederland is in gesteld. Zij beloopt niet minder dan twee millioen 900.000 gulden. De mogelijkheid bestaat zo deelde een der advocaten van Menten, mr. R. K. P. Kalbfleisch, ons mede dat partijen een schikking zullen treffen. Bijbel van Paul Kruger in Nederland Toen Paul Kruger in 1864 commandant- generaal van de Zuid-Afrikaanse republiek werd kreeg hij een Nederlandse Staten bijbel, gedrukt bij Hendrick en Jacob Keur te Dordrecht en uitgegeven in 1686, ten 'geschenke. In 1902 werd deze bijbel door énige manschappen van de „First Sherwood Foresters" gevonden bij Rustenburg (Transvaal) en naar Engeland gezonden, Hij bevond zich sindsdien in de bibliotheek van Lord Harmsworth in Londen. Toen Lord Harmsworth stierf werd de bibliO' theek verkocht. Een Amsterdamse anti quair heeft de bijbel gekocht. Het boek is nog in goede staat. Op de binnenkant van de schutbladen staan tal rijke notities van Paul Kruger. Op het achterschutblad vindt men ook het door zijn zoon Pieter geschreven familieregister. Tussen de bladen bevinden zich enkele aan Paul Kruger gerichte brieven, bene vens een deel van een oude, in Zuid Afrika gedrukte, Nederlandse schoolgrammatica, .Hierin staat een vertelling over een ge vecht met een leeuw en men neemt aan, dat Paul Kruger dit verhaal heeft bewaard, Omdat hij zelf zoals ih een van zijn 'bibgraphieën vermeld is"—-een' dergelijk avontuur h'èeft belëéfd. bv - v Aan ir. H. L. Swart te Haarlem is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoofd ingenieur van de rijkswaterstaat. Het hoekje van IJMUIDEN, 2 Februari Beste kinderen Maar net op het nippertje ben ik klaar gekomen met het uitzoeken van de prijswinnaars in de December-Januari- wedstrijd, of om het voor jullie huise lijker te zeggen: de Luilekkerland- wedstrijd. Die is ander wel een succes geworden! Ik heb er, precies geteld, 63 kaartjes op gekregen. Veel mooie, maar ook veel slordige, die er direct al afvielen, omdat ze niet haalden bij de prijswinnaars. WILGENROOS ging met de eerste prijs strijken. Haar te kening zullen jullie volgende week in het Kindexhoekje kunnen bewonderen. Een uitstekende tweede werd ZILVER SCHOON, wier oplossing elders in ons hoekje wordt besproken; de derde prijs gaat naar de onbekende, die het wapen „Eten en slapen" in de rechterbovenhoek plaatste (even je naam opgeven, die stond niet op de tekening!) en de vierde prijs is voor KINKHOORN, waarvan ik in onze „wedstrijdbabbeltje" nog wel het een en ander zal vertellen. Zodat ik nu dus naar de briefjes kan gaan. Allereerst is hier ALPENKONIN GINNETJE, die me voorstelt om haar (lange) naam voortaan maar af te korten. Niks hoor, ik vind hem voluit veel aardiger. Ja, ik heb je gemist onder de inzenders, maar ik ben blij, dat je niet „vals wou spelen" door het een ander op te laten knappen. Dus jij hebt je schaatspret al ruimschoots binnengehaald. De nare dingen van het ijs zijn er altijd, meiske, waar veel mensen met een klein stukje tevreden moeten zijn. Het gaat nu eenmaal nog wel eens hard en het ijs geeft ook niet mee. ZANDKLOKJE is ook weer op het appèl. Was het „ongetekende kunstwerk" van jou, misschien? Ik ben werkelijk jaloers op je postpapier, maar niet op je rapport Hoewel, die ene onvoldoende is er om op te halen. Zul je goed op de goudvisjes pas sen? Ze kunnen zo aardig zijn, als je ze maar goed verzorgt met wat waterplanten, vooral niet te veel voer en flink wat ruimte. Het mooie postpapier van Zandklokje kan SJORS VAN DE REBELLENCLUB minder bekoren, merk ik. Ja, jö, die vrouwen heb ben soms een vreemde smaak! Je zult wel niet telkens op de ijsbaan hebben gereden, het ijs op de vaarten in onze omgeving is ook sterk genoeg geworden.Ik had je wel eens willen zien stuiven met je handen op je rug. MARIANNEKE vertelt over het onderwerp van de dag: het ijs, maar ze ver langt ook naar sneeuw. Terwijl ik dit schrijf, ziet het er wel naar uit, maar Don derdag kan het wel dooien en dan zijn er ook weer heel wat mensen tevreden ge maakt. Want er wordt al kou geleden door kunnen betalen en mijn moeder zei altijd: „kou is erger dan honger". GEÖRGE FORMBY laat geen verstek gaan deze keer; de vorige week viel hij uit als gevolg van het ijsvermaak Ik neem het je geen moment kwalijk: profiteer er maar van! Jammer dat de pret Dinsdag zo in het water viel. Toen moest het maar uit zijn ook, want het ijs was toch al be dorven! Of ik schaatsen kan, vraagt RESEDA. Nou, om helemaal eerlijk te zijn: niet al te best. Ik ben een echte geldwolf want ik verzamel doorlopend dubbeltjes.. Blaren op je voeten kun je het beste voor komen door wat talkpoeder in je sokken te strooien maar als ze er eenmaal zijn, moe ten ze doorgeprikt worden en dan jodium er in druppelen. Niet voor kleinzerige mensjes! Ook al zo „rozig" van het rijden? Ja kindje, dat slaapt prima na zo'n ijsdag. KABOUTER WIPPIE is ook nog lang niet schaatsensmoe, merk ik, maar het weer heeft er nu toch een stokje voor gestoken. Dat baantje van „Schoonenberg" was an ders ideaal, lekker beschut en niet te groot. Jongelui, we zijn aan het eind van ons rijtje. Ik hoop voor jullie, dat Koning Winter nog eens op bezoek komt, maar we hebben dit toch maar heerlijk binnen! Tot de volgende keer! Op het laatste moment komt BLAUW- DRUIFJE nog op bezoek. Is de „ijsbult" op je voorhoofd al weer over? Je zult nu niet weer zo gauw de kans krijgen te vallen, althans niet op schaatsen vermoed ik zo. Houd je er rekening mee, dat jute sterk verschiet, zodat de kussens uit de zon ge houden moeten worden? TANTE ELS. Wedstrijdbabbeltje Onze ruimte laat niet toedat ik alle ■prijswinnaars in de krant afdruk, maar hun ideeën waren vaak zo aardig, dat ze een hoekje apart krijgen voor een korte bespreking. Het kaartje van Wilgenroosje zien jullie volgende week. De inzending van Zil verschoon telt eveneens heel veel grappige namen. Ik zal jullie er wat over vertellen. Haar Luilekkerland ligt tussen Tove- naarsland, Kabouterland, Elfenland, Hek-, senland, Sprookjesland en Reuzenland in en wordt in het Noorden begrensd door de Zoute-drop-zee, waar de eilanden Knak worst en Zalmerika in liggen. De steden- en andere delen van de aangrenzende lan den dragen toepasselijke namen (ik zie hij voorbeeld het wonderoliemeer in Heksen- land) en de hoofdstad van Luilekkerland zelf, Stropia, ligt aan een diepe baai, "de. Chocoladebaai, waar de Anijsrivier in uit mondt, die van het Mocca-ijs-gebergte stroomt. Haar zijrivieren zijn onder meer de Honingstroom, het Dropjeswater en de de mensen, die de dure steenkolen niet Eau de Colognebeek (dat smaakt anders niet bepaald lekker, hoor) en verder komt de reiziger langs goede (besuikerde) wegen door steden als Roomsoésa, Spekstad, Krentia en Appelflappus. ■Natuurlijk omgeeft het Rijstebrijgebergte dit uitgestrekte gebied, net als bij onze on bekende prijswinnaar (es), die haar Luilek kerland echter onderverdeelt in vier heer lijke eilanden: eiland pannekoeka, fondant eiland, speeleiland en slagroomeiland. Het water zou je in de mond lopen! De melkzee en de chocoladeoceaan om geven deze smakelijke gebieden, die bij voorbeeld een „Moccapunt" (schiereiland op het grootste van de vier) en een ka- neeltoren bezitten. Verder kun je je dik eten in Kaasstad en dan een duik nemen in het Warmwaterzwembad om als je kou vat. naar de droppenterp te wandelen, waar je een heerlijk uitzicht hebt op olie- bollenstad. Nu nog even naar Kinkhoorn, die zijn kaart door de Anijs- en de IJsrivier liet doorsnijden. Snoepdam is de hoofdstad van het land, maar er komt ook een Kauwgum- stad en een Zuurtjesdam in voor, evenals een Nougatgebergte en een Foscomeer. In de Limonadezee wordt een bezoek aan het Kippeneiland (hoofdplaats Eistad) warm aanbevolen, hoewel de Jamstad evenmin een te versmaden oord lijkt te zijn. Ziezo, jullie hebt nu zo ongeveer gezien waar de fantasie van onze neven en nich ten toe kan leiden. Wist je dat in de grotten van Han (België) onderaardse holen van vijf kilome ter lengte zijn? dat „duivelsnaaigaren" de naam is van diverse woekerplanten, die zich om andere gewassen slingeren, zo sterk, dat je ze haast niet uit de war kunt krijgen? Je hebt er „rin- gelwikke, „akkerklokje" en „was- kruid" onder. Australië 103.000.000 schapen heeft ,en „maar" 7.500.000 inwoners? De nieuwe opgave Onze Februari-wedstrijd wordt echter .iets heel anders, want er zijn velen onder mijn groepje, die geen kaas van tekenen hebben gegeten (om nog even in stijl te blijven). Voor hen, maar natuurlijk ook voor alle anderen, heb ik de volgende opgave: Denk je in, dat je plotseling een machine ontdekt, die bij een druk op de knop alles te voorschijn bracht, wat je graag wilde. Wat zou je denken, dat *r uit die ma chine kwam en wat zou je er verder mee doen? Het beste antwoord (en vooral: het „verstandigste" antwoord) wordt weer met een prijs beloond. Pieker er maar eens over en schrijf me gauw je oplossing. Motto: „Ik zou zo graag" (naam vermelden!). Voor jonge hersens Goede oplossers van het laatste week- raadsel waren GEORGE FORMBY, die ze alle twee en BLAUWDRUIFJE, die raad sel 6 tot een goed einde bracht. Uit a kwam STANDAARD en de oplossing van b was SCHAATS. Voel de donzige zachtheid van wol, als 't uit LUX komtl dichts '30 et' fltoo r p j)icht en luchtig trt^ hcl zuivere door 'r weefsel van tctc stoffen. Heerlijk soepel wordt wollen goed; -» ,e lijden.Bïby IK kleertjes bltjven zarht als dons'. veiV'9 *ater veilig in LUX De kwaliteit van Je Nationaal Scheermesjes Is reeds ten top gevoerd; daaraan is niets meer te verbeteren. Wij hebben thans de verpakking van de 0.10 m.m. mesjes ter hand genomen om een passend kleed te Vèfkrijgen voor een io superieur product. De winkelier zal dus in de komende maanden oude; zowel als nieuwe verpakking in voorraad kunnen hebben van beide verpakkingen Is echter de kwaliteit uniform; het allerbeste! NATIONAAL SCHEERMESJES STANDAARD O.l O m.m. 50 «t. par pakja van 10 NATIONAAL DE LUXE 0.08 m.m. ONVERANDERDE VERPAJCKING 0.6 5*3 P E R PAKJE VAN lO.STU'KS A M E FA FABRIEKEN N.V. A P E'LCwÜ-ÖR N N-EE O 6 Turfmolm 40 ct. p gr. pak. Gebr. Veeninga, Jacobijnestr. Tel. 13265 NAAR DE VOOR 250gr. Marie-biskwie 35 ct 3 stukkenHH-zeep 65 ct (1 stuk voor 23 cent) Alleen bij de Vivo Kruideniers DIEPENDAAL REMBRANDTLAAN 9 BRAKENHOFF KENNEMERLAAN 27 IJmuiden. Medisch gediplomeerd Schoonheidsspecialiste Gezichts- en hoofdmassage Maquillage - Maskers - Ontharing Manicure - Gelaats-huldkunde BEHANDELING AAN HUIS NA AFSPRAAK DUIN EN KRUIDBERGERWEG 16 DRIEHUIS-WESTERVELD TEGENOVER HALTE TELEFOON 4757 (K 2550) Wasserij te Haarlem vraagt per 1 Maart voor kantoorwerkzaamheden. Brieven no. 4844. MELK EN PUUR Trompstraat 94, ICmuiden-Oost

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3