VERHUUR pr" speeltuinopzichter Duyn*s KLOKZEEP BIJBELLEZING Woon-winkelhuis Net meisje gevr. meisje gevraagd Nederlandse sierteelt als deviezenbron De geldmiddelen der gemeente US I A-bed rijven in Oostenrijk Autorijschool moit hRWACHT U serviesgoed en bestek Fa Gebr. de Ruyter Van Vader op Zoon Zwanenburg's Kolenhandel hKLOK«ep»^^n Een Horloge Net flink meisje gevr. GRAFMONUMENTEN Bij LI WAFA voorradig Gemeubileerde of gestoffeerde kamer(s) AGENT INCASSEERDER 'Zaterdag 4 Februari 1950 Export bedroeg ruim 91 millioen gulden Van hoe groot belang de export van bloembollen, bloemen en planten is voor Nederlands aeviezenposiüe, blijkt wel uit de jongste opgave van het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten. In 1949 werd aan bloembollen uitgevoerd voor ƒ82.727.657 (tegen 74.470.877 in 1948 aan bloemen f7 851 440 (1948: ƒ3.656.858) en aan plan ten 1.185.198 (1948: ƒ441.359). Voor de Bloembollen is Engeland de voornaamste afnemer met ruim ƒ26 mil lioen. De Verenigde Staten namen voor 21.4 millioen af, en de derde is, merk waardig genoeg wanneer men het aantal inwoners vergelijkt, Zweden met ruim 7 millioen. De export naar de Trizöne van Duitsland bedroeg 6.1 millioen, die naar Frankrijk 6.4 millioen, naar Canada 2.4 millioen en naar België 2.1 millioen. Andere lan den, die voor meer dan een millioen gulden afnamen zijn Italië, Noorwegen, Zwitser land enhet eiland Guernsey, het groot ste van de Kanaaleilanden. Naar Tsjechoslowakije en Oostenrijk werd tezamen voor 1.3 millioen uitge voerd. Van de landen op het Zuidelijke half rond zijn alleen Argentinië met 303.768 en Zuid-Afrika met 219.684 van enige betekenis. Een nieuwe verschijning in de lijst is Israël, dat in 1949 voor 26.177 afnam. Voor de Bloemenexport zijn België en Luxemburg, Duitsland-Trizóne en Enge land, die elk voor meer dan 2 millioen afnamen, de belangrijkste afnemers. Zwe den en Zwitserland bereikten tezamen ruim 1 millioen. De Plantenexport ging hoofdzakelijk naar België en Luxemburg (ƒ249.206) Frankrijk (ƒ290.750) en Zweden (ƒ88.259) Dat de exportstij ging niet alleen terug te voeren is tot monetaire factoren (deva luatie) bewijzen de gewichtscijfers. Want Tunnel onder overweg bij station Ede-Wageningen Binnenkort zal begonnen worden met de aanleg van een tunnel voor voetgangers en fietsers onder de overweg bij het station Ede-Wageningen. De kosten zullen onge veer 200.000 bedragen. De gemeente Ede die het project uitvoert, ontvangt van de Nederlandse Spoorwegen 30.000 en van de A.K.U. 15.000, terwijl uit het provin ciaal wegenfonds van Gelderland waar schijnlijk ƒ77.500 als subsidie ontvangen zal worden. Flikkerlichten voor 27 onbewaakte overwegen Naar de ANWB mededeelt zal thans spoedig een aanvang worden gemaakt met het beveiligen van 27 onbewaakte over wegen. Deze zullen van een automatische flikkerlicht-installatie worden voorzien. Het ligt in de.bedoeling nog dit jaar een tweede groep overwegen samen te stellen, die. voor beveiliging in aanmerking ko men. Hiermede zal dan het voorlopig .vast gestelde aantal van vijftig overwegen zijn bereikt. Dit betekent dat er slechts een begin gemaakt is in de goede richting, daar in Nederland in totaal nog tweeduizend spoor wegovergangen onbewaakt zijn. Ook loonsverhoging voor werknemers beneden 23 jaar? De minister van Sociale Zaken heeft aan de voorzitter der Tweede Kamer medege deeld, dal. overeenkomstig het advies van- de Stichting van de Arbeid het College, van Rijksbemiddelaars ten behoeve van ge huwden beneden de leeftijd van 23 jaar, zomede van-kostwinners beneden die lééf— tijd, wegensbijzondere omstandigheden" dispensatie kan verlenen van de bepaling, dat de loonsverhoging van 5 procent niet wordt toegekend aan werknemers beneden de leeftijd van 23 jaar. Daarbij is in het bijzonder gedacht aan gehuwden met twee of meer kinderen en aan kostwinners, die drie of meer personen te hunnen laste hebben. De minister heeft het College van Rijks- bemiddelaars verzocht met de Stichting van de Arbeid overleg te plegen over de vraag of het geen aanbeveling verdient de dispensatie-mogelijkheid in een alge mener vorm te gieten en daaraan bekend heid te geven, zodat niet voor elk indivi dueel geval afzonderlijk dispensatie be hoeft te worden gevraagd. Burgemeester wil Zandvoort een vliegveld geven Voorshands alleen voor de zweefvliegerij Burgemeester van Fenema heeft het Plan opgevat om in Zandvoort een vlieg veld aan te leggen, zij het dan met die beperking, dat dit voorlopig alleen ten dienste zal staan van de zweefvliegerij. Hij heeft reeds een terrein gevonden in de Waterleiding-duinen, dat door deskun digen uitermate geschikt is bevonden. Dit terrein iigt ten Zuiden van de Dr. C. A. Gerkeslraat. Het is een vlak- stuk grond waar met vrij geringe egalisatie-werk - zaamheden zou kunnen worden volstaan. Eigenlijk is vliegveld nog een iets te" groot woord voor het geprojecteerde ter- rem, want het zou een zogenaamdè „strip" moeten worden, een langgerekt en smal terrein, dat van Oost naar West loopt. Aangezien de windrichting meestal West of Zuid-West is, zou de strip vele dagen m het jaar dienst kunnen doen. De mo gelijkheid bestaat echter om aan het einde van de strip aan de zee-kant nog een stuk te egaliseren, waardóór het veld de vorm van een T zou krijgen. Hiertoe zou echter een diepe duinpan opgevuld moeten wor den. Het gehele plan leek de burgemeester m ieder geval een uitstekend DUW- object. Om niet te hard van stapel le lopen, oordeelde de burgemeester het nuttiger om voorlopig het veld alleen voor zweef vliegers te bestemmen, temeer daar de outillage daarvoor van bescheidener aard is. Er is een groot tekort aan zweefvlieg- velden in ons land, zodat van de zijde der vliegers zeker belangstelling voor dit veld zal bestaan. Het behoeft geen betoog, dat de elegante zweefvliegsport een grote at tractie voor de badplaats zou vormen. Naderhand kan dan mogelijk nog eens worden overgegaan om het veld ook voor de motor-vliegerij open te stellen. Gezien de attracties van internationaal kaliber die Zandvoort reeds kan en in de toekomst ïnogelijk nog meer zal bieden, is een druk yerkeer van sportvliegers helemaal niet ondenkbaar. de export van bloembollen is gestegen van 30.8 millioen kg. in 1948 tot 38.1 millioen kg. in 1949, voor bloemen zijn de cijfers: 1949 7.8 millioen 1948 3.6 millioen en voor planten 1.1 millioen in 1949 tegen 0.4 mil lioen in 1948. Voor de beide laatstgenoemde groepen valt dus ruim een verdubbeling van het kilogewicht te constateren! De openstelling van de Duitse grens voor sierteeltproducten is van groot belang ge weest. Door de lage bloemenprijzen in Duitsland wordt overwogen aan de invoer beperkingen op te leggen. Voor de bloembollenexport zijn de voor uitzichten in Zweden en Frankrijk, waai de contingenteringsbepal.ingen zijn opge heven, gunstig. In Amerika moet men op passen, aangezien de belanghebbenden daar bij het minste of geringste met de „dumping''-vlag zwaaien. En het Engelse vaktijdschrift „Nurseryman and Seeds man" gaf nog onlangs te kepnen, dat men ook in Engeland graag de invoer onder controle houdt. Hier heeft men echter een verhoging van de invoer in onderlinge overeenstemming weten te bereiken. Haarlem 50 jaar geleden In de afgelopen 50 jaar zijn de bemoeiin gen der gemeenten sterk uitgebreid. Dit komt ook uit in het eindbe'drag der begro ting. Omstreeks 1900 kwamen de eindcijfers van inkomsten en uitgaven niet veel boven de 1.250.000, nu zijn die ruim 27.000.000. Het is waar dat bij de vergelijking ook het inwoner-aantal een rol speelt, maar die stijging (in 1900 teldé Haarlem een kleine 65.000 inwoners, nu zijn er ruim 161.000) staat in geen verhouding tot die van het gemeentelijk budget. Nu bedragen, om een voorbeeld te nemen, alleen de uitgaven voor de politie al 1.850.000, dus 600.000 meer dan 50 jaar geleden het totaal van de ge hele gemeente-begroting! Nu wordt de financiële positie der ge meente voor een belangrijk deel beheerst door de winsten van de gemeentebedrijven. Een halve eeuw geleden was er nog alleen 't Waterleidingbedrijf, het Gas- en het Elec- triciteitsbedrijf moesten nog met de exploi tatie beginnen. De gemeente kreeg toen een groot deel van haar inkomsten uit de plaatselijke directe belasting. Daarin waren 9773 aan slagen. Het beschreven inkomen was 14.100.000, w'at neerkomt op een gemid delde van 1443,De belasting bracht tezamen 303.30Ó,op, per aangeslagene dus 34.Het percentage der heffing was 2.2. In die tijd en dat is nog enkele tien tallen jaren zo gebleven was de inkom stenbelasting de sluitpost der begroting.. De vraag hoe hoog dit percentage moest zijn, was een der belangrijkste onderwerpen van de discussie als de Raad de. begroting be handelde. Maar ook die gedachtenwisseling. vergde niet veel tijd, want de begroting werd in één dag (een morgen- en een mid dagzitting) afgehandeld. Nu maakt de Raad er meestal een 6-daagse van, op deze 6 dagen worden dan 6 middag- en 4 avond vergaderingen gehouden. Toen de nieuwe financiële verhouding tussen rijk en gemeenten werd ingevoerd, Werd de gemeentelijke inkomstenbelasting afgeschaft. De gemeenten kregen toen van het rijk een deel der geïnde belastingen. Nu gaan er allerwege stemmen op om aan de gemeente weer een eigen belastinggebied te geven, omdat men verwacht dat dit de gemeentelijke autonomie bevorderen zal. Ieder zal begrijpen dat het bedrag dat de inwoners thans aan belastingen moeten opbrengen een veelvoud is van hetgeen vroeger opgebracht moest worden. Nu be talen de Haarlemmers alleen aan straat belasting al 750.000,—. dus meer dan het dubbele bedrag der inkomstenbelasting van 1900! Haarlem had 50 jaar geleden slechts een schuld van 4.113.000,Per inwoner dus nog geen 64,In de halve eeuw die daarop volgde is het bedrag der va schulden tot 50.000.000,dus 323, per inwoner gestegen. Maar nu is een groot deel van dit geld belegd in de winstgevende bedrijven. Bij beschikking van de minister van Economische Zaken zijn de prijzen voor het verrichten van verhuizingen vrijgelaten. Regering heeft onvoldoende controle op „voormalig Duits bezit" WENEN (van de correspondent van het A. N. P.) - De tijdens het Duitse bewind in het Noord-Oosten van Oostenrijk in ex ploitatie genomen olievelden leveren vol doende om het land tot belangrijke expor ten in staat te stellen. De velden- van Zis- tersdorf zijn na die van Roemenië de rijkste, die óp het ogenblikiir Europa - buitep de Sovjet-Unie - geëxploiteerd worden, - Desondanks moet Oostenrijk olie impor- terën omdat de leveringen van Zistersdox-f aan dé binnenlandse markt de behoeften niet ten volle dekken. De discussies naar aanleiding van het Russische beheer van de olierijkdommen hebben in-het b u iten I andsoms - de indruk gewekt alsóf het hier...één economisch ob ject bfj de onderhandelingen over het staatsverdrag gold, waarmee de economie van het land zou staan of vallen. Dit is geenszins het geval, hoe belangrijk de winning 09k is. Bij een volledige bevredi ging van de binnenlandse" behoeften zou de olie-industrie van Zistersdox-f thans een jaarlijkse exportcapaciteit hebben Van 16.5 millioen - dollar. Het geschatte deficit van de Oojstém-ijkse handelsbalans bedraagt in het lopende jaar 279 millioen dollar en bij de tegenslagen,- die de export tengevolge van de West-Europese devaluaties heeft moeten incasseren bestaat er een moge lijkheid, dat het wex-kelijke deficit niet ver van de 50 procent zal blijven. Ook wan neer het staatsverdrag tot stand zou ko men en de oliebedx-ijven, die Russisch eigendom zijn geworden en zullen blijven, onder het Oostenrijkse recht zullen komen te vallen zodat hun export de handelsba lans zal verlichten, dan nog zullen zij slechts een betrekkelijk klein gedeelte van het grote gat kunnen stoppen. USIA-bedrijyeii Hetzelfde kan gezegd worden van de indrukwekkende lijst van driehonderd ondernemingen, die onder de titel van „Duits bezit" door de Russen in beslag zijn genomen. Zij worden thans op een soort exterx-itoriale basis gedreven door het con cern USIA. Deze categorie omvat een bonte schakering van grote en kleine onderne- mingen. Daaronder bevindt zich bijvoor beeld de Osram-fabriek, waardoor dp Rus- sen de productie van gloeilampen voor 45 procent in bezit hebben. De productie van landbouwmachines is voor 30 procent in Russische handen, die van spoorwagens" voor 20 procent, de chemische industrie voor 11 procent, kunstmest 9 procent, schoenen 9 procent, wals-staal 6 procent, papier 3 procent en vrachtauto's 2 procent. De productie van deze USIA-bédrijven onttrekt zich, evenals die van de olievelden, geheel en al aan de controle van de Oosten rijkse markt doch wordt voor het grootste deel voor directe Russische rekening naar het buitenland verkocht. De totale schade, die de Oosteni'ijkse economie ondervindt door de exterritoria liteit v-an een deel van haar productie-ap paraat wordt door de regering geraamd op een bedrag tussen 20 eix 30 millioen dollar per jaar. Daarom rekent zij er op, dat het in het ontwerp--staatsverdrag vast gestelde bedrag van 150 millioen dollar, waarvoor de USIA-bedrijven kunnen wor den teruggekocht, binnen zes jaren kunnen worden gespaard. Ook grondeigendommen, in totaal 160.000 hectaren bouwland en bos, vallen onder deze categox-ie, doch door de verpachting aan Oostenrijkse boei-en, waartoe de Russen enige tijd geleden zijn ovex-gegaan, komt de productie hiervan thans in hoofdzaak op de Oostenrijkse markt. Grote invloed De betekenis van de Russische invloed in een deel van de Oostenrijkse economie wordt evenwel door de regering van veel grotere omvang geacht dan uit de boven genoemde cijfers blijkt. De exterritoriale status van de bezettingsmacht leidt tot ge bruiken, die het staatsbudget uit het even wicht brengen, illegaal ingevoerde sigax-et- ten en sterke dranken verschijnen, buiten controle der regering om, in onuitputtelijke hoeveelheden op de markt en doen de staatsmonopolies onberekenbare schade. De" staatsregie advertecx-t thans: „Rookt alleen regie-sigaretten, dan laat u de fa brieksschoorstenen x-oken", maar alom wordt illegaal gerookt en naar de minister van financiën, dr. Max-garetha, ons mede deelde, betalen de USIA-bedrijven soms zelfs een gedeelte van de arbeidslonen in sigaretten. Het is een'publiek geheim in Oostenrijk, dat deze wilde importen ertoe moeten dienen, die USIA-bedrijven, die uitsluitend exporteren, van de nódige Schillingen te voorzien. Bovendien beschikt de overheid niet over middelen om de on der Sovjet-beheer staande bedrijven te verplichten hun volle schulden aan be lastinggelden en sociale lasten te voldoen. Door deze" omstandigheden ziet de Oos- tenx-ijkse regering" zieh voor het feit - ge plaatst, dat de bezettingsmacht' één indirec te invloed heeft verworven die de directe wellicht in betekenis nog overtreft. Die invloed reikt via de USIA-bedrijven ook in de politieke sfeer, ofschoon zij daar tot nog 'toe minder'ingrijpend is'gebleken:; De Vertrouwcns.liedexï onder de "'arbeiders zijn' communisten; en vele der grotere bedrijven hebben een uit communisten bestaande „Werkschutz". Van enigszins groterè om vang is deze bewakingsdienst slechts in de Zisterdorfer olievelden, waar zij uit. 400 man bestaat. Het is evenwel duidelijk, dat de Sovjet-bezetting, indien zij inderdaad het plan zou hebben de politieke duim schroeven in haar zóne sterkér aan te draaien, daarbij wan haar directe greep op leen. belangrijk aantal ibedrïjyëri gebruik kan maken. Plannen voor een „woontuin" in Haarlem-Noord Tijdelijke wijk van houten huizen B. en W. van Haax'lem hebben een onder zoek ingesteld naar de mogelijkheid om te kunnen voldoen aan de verzoeken om be schikbaarstelling vgn grond voor het plaat sen van houten of andere tijdelijke wonin gen. Zij menen een oplossing te hebben gevonden in het inrichten van een zg. woontuin. Het daaiwoor in aanmei'king komende terrein is gelegen tussen de Von- delweg en de Noorderbegraafplaats. Het terrein biedt plaats voor 31 wonin gen, elk perceel is gemiddeld plm. 250 m2 groot en er is bovendien ruimte gereser veerd' voor een zandspeelplaats. Langs de woningen zijn paden geprojecteerd, ter bx-eedte van vier meter met een aansluiting naar de Vondelweg. Het gehele complex zal worden omgeven door een vijf meter brede gordel van groen. De paden en de percelen onderling zullen worden afge scheiden met eenvoudige afrasteringen en ligustex'hagen. Om de ruimtewerking te verbeteren en de te plaatsen woningen enigszins aan het oog te onttrekken dient oximiddellijk naast de paden een boombe planting te worden aangebracht. De ver harding van de wegbaan zal bestaan uit oude klinkers tussen opsluitbanden van beton. De kosten, vex'bonden aan de aan leg, worden geraamd op 24.500.Hierbij is niet gerekend op de aanleg van een rio lering; elke bewoner zal een beerput en een stapelput moeten maken. Aangenomen Tmoet worden, dat de woontuin over acht jaren moet worden ontruimd ten behoeve van de uitbreiding van de begraafplaats; de huur van de grond moet daarom worden bepaald op 145.per jaar per perceel. B. en W. voegen hieraan nog toe, dat zal worden nagegaan of de uitvoering als D-U.W.-werk kan geschieden en of de ter mijn binnen welke het wenselijk is de woontuin aan te leggen, een dergelijke uit- voei'ing zal gedogen. Bovendien zullen zij. vóórdat met de uitvoering wordt begon nen, onderzoeken of er voldoende gegadig den kunnen worden gevonden om de uit gaaf verantwoord te achten. Indien de woontuin tot stand komt, zullen ook nog leidingen voor water, electriciteit en even tueel gas moeten worden aangelegd. Ook de aanleg van een éénvoudige electx-ische straatverlichting zal dan nodig zijn. Omdat o.p de omschreven wijze mogelijk weer enigermate kan worden tegemoetge komen aan het ontstellende tekort aan woongelegenheid, stellen B. en W. de raad voox-, een bedrag vaxi ƒ24.500.voor dit doel ter beschikking te stellen. Amerikaanse marine in de Stille Oceaan wordt versterkt De Amerikaanse mai'inestrijdkraehten in de Stille Oceaan zullen versterkt worden, aldus heeft de chef van de Amerikaanse max'inestaf, admiraal Forrest Sherman, te Tokio verklaard. „Wij zullen minstens twee vliegdeksche pen hebben en enige reorganisaties uitvoe ren. waax'door wij kruisers in het Weste lijk deel van de Stille Oceaan zullen heb ben. Enige torpètobootj agers zullen even eens worden overgebracht, welke dan zul len worden onttrokken aan de Atlantische vloot", zo voegde hij er aan toe. De Amerikaanse stafchefs, onder leiding va-h generaal Omar. Bi'adley,, inspecteerden depmarine-basis Yokosoeka, nabij Yokoha ma, welke volgens waarnemers zal wor den gemaakt tot een belangrijke basis in het Noordelijk deel van de Stille Oceaan. Generaal Bradley verklaarde, dat de stafchefs niets wisten van een voorgestelde militaire alliantie tussen dè V. S. en Japan, welke zou worden gekoppeld aan het vre desverdrag. ,,Er zal over Japans defensie worden, be slist op de vredesconferentie en daarna moet; het zelf -zorg dragen voor zijn verde diging", aldus Bradley. De heer en mevrouw G. J. TIMMERMANS- HENNEVELT geven met grote vreugde en dankbaai'heid kennis van de geboorte van hun zoon RONALD GERARD. Driehuis, 3 Febr. 1950. P. C. Hooftlaan 50. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter BERENDINA KLAZINA G. Polanen-de Waard J. Polanen Conradstr. 1, IJmuiden. Op 12 Febr. a.s. hopen onze geliefde ouders TH. OUDENDIJK en M. J. C. OUDENDIJK- v. d. POL hun 30 jarige echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen. Receptie van 23.30 uur. Velsen, Meervlietstraat 62. Hiermede betuig ik ook na mens mijn ouders mijn harte lijke dank aan familie, buren en kepnissen voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij mijn thuis komst uit Indonesië, H. VAN SCHOOTEN Stationsweg 78, Velsen. Wij betuigen langs deze weg onze hartelijke dank voor de belangstelling die wij moch ten ontvangen bij ons 30 ja rig huwelijksfeest en het hu welijk van onze dochter. Mede namens de kinderen M Voovs-v. Beelen. A. Vooys IJmuiden, J. P. Coenstr. 113. zonder chauffeur GARAGE STORMVOGELS Kalvcrstraat IJmuiden-O. Tel. 4806 door de heer S. NIEMI3ER van Alphen aan de Rijn op DINSDAG 7 FEBRUARI, 8 uur, Willemsbeekweg 78, IJmuiden-Oost. ENGLISHTAILOR FOR LADIES AND GENTLEMEN BARTELJORISSTRAAT 34 HAARLEM-TEL. 202 95 WIJ VERHUREN: (glas, porselein, aardewerk) Tafels, stoelen, bedden en ledikanten TROMPSTRAAT 35 - TELEFOON 4273 - IJMUIDEN-O. Een goede traditie moet U in ere houden. Dus ook U voor Uw brandstoffen SCHAEPMANLAAN 7 DRIEHUIS - TEL. 5404 LEEUWERIKLAAN 35 IJMUIDEN-OOST Kijkt Uvoor de aardigheid nu eens wat voor huishoudzeep U in huis hebt. Misschien be merkt U dan wel, dat U NIET de beste heeft ontvangen. Wellicht ziet U dan, dat U géén KLOKzeep heeft, En dat is toch zeker op het moment de allerfijnste huishoudzeep Zuiver gewicht - zuivere zeep! Vraag dus KLOKzeep! 't Scheelt U stukken! W "I III I Was met 't scheelt U stukken! een cadeau voor- uw leven Het 'is dus zorg, 'hiervoor naar een oud en vertrouwd adres té gaan. Wij zijn in staat u een prachtig 15 steens Zwitsers Anker Horloge te leveren, met volle garantie. Fa. R. de Boer TROMPSTRAAT 16—18 Tel. 4938. DAMESHOEDEN VERVORMEN Vlotte modellen Goedkoop envlug klaar WORTMAN BREESTRAAT 162 Beverwijk. Zuivere klanken uit de hele wereld in uw huls kamer met een prima radiotoestel Radio vanaf f 105.—. Radiotafels vanaf f 34.50. Tevens hebben wij: Wasmachines f 198.—; Stofzuigers vanaf f 94.—; Electr. strijkbouten l 12.—; Electr. kachels vanaf f 14.75; Electr. scheerapparaten f 39.—. Verder alle verlicht lngs- en electra-artikelen. Wij ontvingen een pracht sortering HUISKAMER LAMPEN tegen zeer billijke prijzen. FA. PRUIS Willem Barendazstraat 21 - Tel. 572S - IJmuiden met opgave lasten. Brieven IJ 410 bur. van dit blad. v. d. e. n! in kl. gez. Werk ster aamv. Mevr. Boerlage, Stationsweg 88. Velsen. Tel. K 2550—4969. Net vriendelijk van 8.30-4.30 uur. f 20 p. w. Wesselingh, Stumphiusstr. 30, Beverwijk. voor de huishouding voor dag of dag en nacht. Mevr. Wortman, Breestraat 162, Beverwijk. STEENHOUWER» NUIJEN CASEMBROOTSTRAAT 4 - IJMUIDEN BURG. ENSCHEDéLAAN 20 - SANTPOORT en by de koster R.K. Kerk Driehuls ERRES wasmachines zelf aanlopend 217.50 Castellum oliebad J 310. Wasmachine met el. wringers 468.— tot 545.— Wringers van 35.tot 56.75 Wringerbokken - Riemen - Onderdelen STOFZUIGERS van 72.— tot 195.— HOOVER WASMACHINES komende week verkrijgbaar BETALING TE REGELEN VELSERDUINWEG 173 - TElïfeFOON 4402 Jong echtpaar (man goede betrekking) vraagt te huur met keuken of kookgelegenheid in .Velsen, Bloemendaal of Haarlem. Brieven IJ 409 bureau van dit blad. Buurt- en Speeltuin Vereniging D. S. S. IXmuiden-West roept sollicitanten op voor de betrekking van met ingang van 15 Maart. .Bewoners van IJmuiden-West genieten de voorkeur. Liefst iemand met klein pensioen. Sollicitaties te richten aan het secretariaat, De Wet straat 8. GroÉe Levens- annex Varia-Verzekerings-Mij. te Am sterdam, vraagt voor haar afdeling te IJMUIDEN een werkzame en betrouwbare Condities: vast salaris en provisie, welke op bepaalde normen worden verhoogd. Soc. regeling en ouderdoms voorziening (pensioen). Voorwaarden: leeftijd beneden 33 jaar. Geneeskundig onderzoek vereist. Borgstelling f 5000.—. Moet te IJmuiden woonachtig zijn. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder no. IJ 411.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3