Voetbal in Kennemerland ^Beverwijk en Omstreken^) OLD CLOTHES NEW Heemskerk heeft een moderne verpleeg inrichting Maandag 6 Februari 1950 Cycle cross in Beverwijk Zondagmiddag is de derde Cycle Cross van dit jaar gehouden en wel in Beverwijk (Rooswij k) onder leiding van de „Bever- wijkse Renners Club" (B.R.C.), „De Ba taaf" uit Halfweg en „Alkmaria Victrix" uit Alkmaar. Om twaalf uur startten de C Klassers, waarbij D. van de Acker zich onderscheidde. Hij kwam als eerste aan. Daarna vertrokken de A klassers en nau welijks waren de renners verdwenen of de B klassers kregen het sein van vertrek. De uitslagen luiden: A. Klasse: 1. J. Eelsing (B.R.C.) tijd 44.51, •>M. Snijders (Bataaf), 3. A. Vooren (B.R.C.4. F. Stromer (B.R.C.), 5. F. Cor- nelisse (Bataaf), 6. J. Tienstra (Bataaf), 7 J. Kuilman (B.R.C.), 8. J. de Wilde (Alkmaria), 9. W. de La Rie (B.R.C.). B klasse: 1. H. Kuitwaard (B.R.C.). 2. C. Bakker (Bataaf), 3. P. v. d. Sluis (Alk maria), 4. K. Slot (Alkmaria), 5. W. Eel sing (B.R.C.), 6. J. Bruggekamp (B.R.C.), 7 A. Biesterveld (Bataaf) 8. W. Biester- veld (Bataaf), 9. J. v. d. Gracht (Alkma ria) 10. W. Nieuwland (Alkmaria), 11. J. Zoutman (B.R.C.), 12. H. d. Weers (B.R.C.) 13 Schot (Alkmaria), 14. P. Sieveking (B.R.C.), 15. H. Iske (Bataaf), 16. Israël (Alkmaria). C klasse: 1. D. v. d. Acker (B.R.C.), 2. M. de Bruin (Alkmaria), 3. J. Hofland (B.R.C.), 4. J. Belis (Alkmaria), 5. M. Deli (Alkmaria). De J. J. P- Dijksman wisselbeker kwam in het bezit van B.R.C. met het hoogst aan tal punten. 1. Beverwijkse Rennersclub 24 punten, 2. Alkmaria Victrix 12 punten, 3. De Bataaf 9 punten. De voorzitter de heer Vooren reikte de prijzen uit. Ook bij „Turnlust" begon het in een gracht Dat de Beverwijkse gymnastiekvereni ging „Turnlust" over goede gymnasten be schikt was bekend, doch Zaterdagavond in het Kennemer Theater bleek, dat deze turners ook op de toneelplanken geen slecht figuur slaan. Het reeds vele malen te Beverwijk opgevoerd toneelstuk van Wim Dumont „Het begon in een gracht", oogstte ook deze avond weer veel succes en om de belevenissen van Frederik Ka toen, clie er prat op gaat een rijk jong meisje uit het water gered te hebben, wat in werkelijkheid door zijn neef Bob was gedaan, werd dan ook danig gelachen. De rol van Frederik Katoen kreeg een uitste kende vertolking. Zeer vastbesloten, met veel flair werd het dienstmeisje Grietje Bleeker tan tonele gevoerd. Ook de ove rige spelers en speelsters hebben zich ver dienstelijk van hun taak gekweten. Jam mer was dat de rol van Bob iets te „jong" werd gebracht. Het openings woord werd gesproken door de voorzitter, de heer J. v. Leeuwen, die dank bracht aan de ontspanningscommissie voor het voorbereidende werk en tevens een propa gandistisch woord liet horen. Na afloop hebben de leden van Turnlust zich nog enkele uren geamuseerd op een bal dat geleid werd door de heer A. Dors. Propaganda-avond A.R. kiesvereniging De Beverwijkse A.-R. .Kiesvereniging „Nederland ,eh Oranje" hield1 een propa ganda-avond in de Gereformeerde Kerk. De voorzitter, de heer N. Passchier, las een gedeelte uit de Bijbel en sprak een woord ter inleiding, waarbij hij het een voorrecht noemde de secretaresse van het Landelijk Studie-Centrum van vrouwe lijke Anti-Revolutionnairen, mevrouw A. W. Koole-Dekker, te mogen begroeten. Deze dame sprak over „Akker of Woestijn". De juiste plaats die de A.-R. in de politiek moet innemen wordt door haar niet bereikt, aldus spreekster, en dit heeft ze aan zich zelf te wijten, daar de leden niet de nodige werklust tonen. De partij heeft meer mannen als Groen van Prin- sterer en Abraham Kuyper nodig, die het volk ook in hun tijd uit een depressie haalden. Mevrouw Koole bracht vele voor beelden naar voren over de politieke stro mingen en ook het jeugdprobleem werd door haar besproken. Bij de anti-revolutionnairen heeft men tot nu toe de vrouw buiten de politiek ge laten, dit is, volgens spreekster, niet juist, want de vrouw heeft in vele gevallen een zelfde of beter inzicht dan de man. Men wil nu trachten met dit verouderde gebruik te breken en ook de vrouw de plaats te geven die haar toekomt. Werkzaamheden voor de bakkerij"- tentoonstelling vorderen De voorbereidende werkzaamheden voor de Nationale bakkerij tentoonstelling, die Dinsdag 7 Februari in de veilinghallen van „Kennemerland" te Beverwijk officieel zal worden geopend, zijn in volle gang. De organisatoren, de afdeling Beverwijk van de R.K. Bakkersgezellen bond, „St. Joris" smaken het genoegen dat de beschikbare standruimte geheel is verhuurd. De win kel en ook de bakkersoven waren Zater dagmiddag reeds geheel opgesteld en voor de diverse stands zijn reeds verscheidene machines gearriveerd. Als Dinsdagmiddag de poorten van deze groots opgezette ex positie opengaan kunnen de bezoekers een blik werpen in het heiligdom van de ban ketbakkers en wat daarmede samenhangt. UW COSTUUM, JAPON, JAS desgewenst binnen een dag gereed zonder prijsverhoging Chem. reiniging KONINGSPLEIN 10 - TEL. 4886 voor MAANDAG 6 FEBRUARI Kennemer Theater, 7 en 9 uur: De groene hel. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Het venster. W.B. Theater, 8 uur: De Engel en de ban diet. Corso Theater (Castricum), 8 uur: Het venster. DINSDAG 7 FEBRUARI Kennemer Theater, 7 en 9 uur: De groene hel. tuxor Theater, 7 en 9.15 uur: Het venster. Corso Theater (Castricum), 8 uur: Het venster. Beverwijkse coöperatieve Uitvaartvereniging opgericht In de bovenzaal van Hotel ter Burg is men nu definitief tot de oprichting geko men van de coöperatieve vereniging de „Beverwijks Uitvaartverzorging" U.A. Er bestond flink wat belangstelling voor deze vergadering, die onder voorzitterschap van de heer P. J. Rijken stond. Door de vergadering werden de statuten en huishoudelijk reglementen vastgesteld en men zal zich bij de landelijke organi satie aansluiten. Bij de bestuursverkiezing werden de volgende personen gekozen: P. J. Rijken (voorzitter); F. van Dok, F. van Galen, H. J. v. d. Plas en P. de Vries. Er komen nog twee bestuursleden bij, verte genwoordigers van de Christelijke Bestu renbond. De heren J. Schmohl en Th. W. Reyn- ders Sr. werden tot commissaris gekozen. Namens de Haarlemse Associatie sprak de heer H. Keizer. Daar de Beverwijkse vereniging nog niet over middelen beschikt het benodigde materiaal te kopen, zullen de uitvaarten voorlopig door de Haarlemse Associatie worden verzorgd. Geheelonthouders bijeen In een geheel bezet zaaltje van „Nieuw Leven" heeft de Algemene Nederlandse Geheel Onthouders Bond Zaterdagavond een geslaagde propaganda-avond voor de Beverwijkse afdeling belegd, waar me vrouw Rijken-Wernink het openingswoord sprak. Het programma werd gevuld met declamatie door mevrouw R Willemse- Martinus uit Santpoort en piano-muziek door Tine Rijken, die onder anderen de stemmige Nocturnen van Chopin ten gehore bracht. De bondsvoorzitter de heer J. Rede- ker uit Assen voerde op deze bijeenkomst het woord en hij vroeg zich af wat de mens drijft om geheelonthouder te zijn. Het is volgens spreker moeilijk met een klein aantal mensen steeds weer de stx-ijd tegen het alcoholmisbruik te moeten opnemen. Maar aan de andere kant is deze strijd toch ook zo mooi en dankbaar. Volgens spreker gaat de curve van het drankgebruik nog steeds omhoog en ook zij die matig zijn vergeten zich zelf wel eens een enkele keer. Wanneer de matigen konden besluiten de drank geheel te laten staan dan konden de drankbestrijders een flinke steun krijgen aangezien allen een verantwoordelijk heid dragen voor het lot van hun mede mensen. De geheelonthouders zijn volgens spreker niet bang, om een voorbeeld te zijn voor anderen en vooral voor de jeugd die minder sterk zijn. Om de geheelonthouding in de gehele breedte van ons volk te doen doordringen noemde spreker als allereerste voorwaarde het doorbreken van de „cirkel der drink gewoonte". Spreker besloot, dat zij die naar een be tere maatschappij streven, moetep begin nen bij geheelonthouding. Van autoped tot damesrijwiel Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Maandags tussen 17 en 19 uur en des Zaterdags tussen 15 en 17 uur inlichtingen te krijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: Kettinkje, verschillende shawls, twee vulpenpen, rol behangselpapier, damesrij wiel, autoped, sleutel, kinderschaatsen, ceintuur, handmof, .kinderschortje, oorbel, actetas met boeken, boord van overhemd, verschillende wanten en handschoenen. EXCURSIE VOOR TUINDERS Zaterdagmiddag heeft de Beverwijkse Tuinbouw Studie Club een bezoek ge bracht aan de Mekog te IJmuiden. Met belangstelling nam men hier kennis hoe de kunstmest vervaardigd wordt en de kalksalpeter, waarvan jaarlijks 70.000 ton wordt geproduceerd, werd eveneens in zijn verschillende stadia bekeken. De Me kog zal ook de kalkammonsalpeter gaan maken wanneer de nieuwe fabrieken klaar zijn. Men hoopte hiervan een jaarproductie te bereiken van 175.000 ton. Het gezelschap werd in drie groepen rondgeleid. Accordeonavond van C.A.V. en „Vita Nova" Zaterdagavond werd in de zaal van W. Borst een avond gehouden, verzorgd door de Castricumse Accordeonvereniging C. A. V. en haar Alkmaarse collega „Vita Nova". De avond stond muzikaal op een hoog peil maar de lange pauzes tussen de num mers werkten storend. Een aardig idee bleek de verklaring van verschillende num mer te zijn, zoals van „Op een Perzische Markt" en „In een kloostertuin", alleen kan dit beter door volwassenen dan door kinderen geschieden. De avond werd geopend door de heer J. Bakker, die de weinige aanwezigen een goede muzikale avond beloofde. Toen nam dirigent A. v. d. Wolf het dirigeerstokje op en zette het orkest J. P. Sousa's „El Capi- tan" in, wat het buitengewoon goed afging. Er waren echter nummers, die, hoewel joed uitgevoerd, zich niet lenen voor een accordeon-uitvoering: werken van Ketelbey en het „Copelia Ballet" van Delibes. De eerste twee soiisten van de avond waren de ongeveer 9 jarige dochter van de penningmeester der C.A.V. en een even- oude jongeling, die de Balletmuziek van Montmartre en Espagnol, de Avantimars en de Schatzwalzer ten gehore brachten, wat hen vrij goed afging. Van de overige solisten noemen wij A. Verdwaald en het duo A. Groot en A. Ver dwaald met hun smetteloze vertolkingen van respectievelijk „Vliegende Noten" en „Circus Renz". Santpoort Terrasvogels moet binnenkort verhuizen Een deel van het terrein van Terrasvogels is in andere handen overgegaan en de kans is groot dat de IJmuidenaren er gisteren hun laatste weastriid op hebben gespee De mogelijkheid bestaat, dat men kans ziet de lagere elftallen nog op het over blijvende gedeelte te laten spelen, doch voor het eerste elftal zal elders onderdak gezocht moeten worden. MARKTBERICHTEN 4 Februari 1950 Besommingen IJM 129 Shamrock 6185; SCH 340 730. RO 1 KW 64 1990: KW 48 7420; KW 29 1840; KW 122 6440; KW 108 2105; KW 91 1870: KW 37 7200; KW 22 6475; KW 16 5655; KW 168 6535; KW 170 6100; KW 169 3415. Prijzen Gr. tong 2,352,10 gr.m. tong 2,302,15; kLm. tong 2,15—1,95; kl. tong I 1,92—1,84; kl. tong II 1,46—1.36; tarbot I 2.20—2.03, per kg. Tarbot IV 69—66; gr. schol 47,50—41,50; gr.m. schol 49,5046; kLm. schol 5448,50; kl. schol I 48—31; kl. schol II 32—15,50; schar 25,5016,50; bot 1814; wijting 29—21,50; gr. gul 5240; m. gul 4439, per 50 kg. Kabeljauw 15294, per 125 kg. Castricum SCHEEPVAART IJMUIDEN Zaterdag 4 Februari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Nina Borten van Abadan, Noordkaap van Brussel. Hodder v. Goole. Vulcanus van Antwerpen. Kalö van Rouaan. Mentor van Indonesië. Marva van Hull. Brandaris van Goole. Uni S. van Goole. Magdalena van Vestarvik. Arend M. van Newcastle. Mentor van Lissabon. Vertrokken zijn: Mies naar Wilhelmshafen. Lissekerk naar Genua. Evanger naar Gent. Emergo naar Rotterdam. Le Robuste naar Duinkerken. Bullfinch naar Londen. Oranje- fontein naar Hamburg. Afina naar Bristol. Al do naar Einden. Marne naar Parijs. Zee land 'naar Emden. Berkelstroom naar Huil. Hodder naar Goole. Iris naar Hamburg. Zondag 5 Februari kwamen binnen: Nor wich Trader van Goole. Wallonia van Go thenburg. Prins Willem V van Londen. Greb- bestroom van Londen. Wolanda van New castle. Coen van Goole. Goldfinch van Lon den. Surte van Londen. Spaarnestroom van Leith. La Rochelle van Brest. Patria van Hull. Frisian Coast van Newcastle. Canopus van Helsinki. Vertrokken zijn: Westland naar Las Pal- mas. Rijnstroom naar Londen. Terrasvogels was niet best op dreef lil de ontmoeting tegen de Zaanse club Zilvermeeuwen was Terrasvogels niet best op dreef. Het spel der voorhoede hing als droog zand aan elkaar en ook tussen de verdedigende linies klopte het niet bijster. Bovendien zat er geen tempo in het spel der thuisclub en was een Zaankanter in de regel eerder bij de bal dan een Santpoortse speler. Met de rust was de stand nog 0-0, maar reeds in deze eerste helft hadden de bezoekers zich van een solide voorsprong kunnen verzekeren, als hun voorhoede maar beter geschoten had. Ook na de hervatting zagen we bij de Terrasvogels slechts een enkele maal een vleugje van goed spel. In de regel echter hielden de voorhoedespelers de bal te lang bij zich. In de Santpoortse verdediging lieten de spelers de Zilvermeeuwen-buitenspelers te veel vrij spel en dit werd afgestraft met drie doelpunten. De thuisclub slaagde er niet in de eer te redden, zodat Zilvermeeu wen met een 3-0 zege huiswaarts keerde. V.V.E.W.M.S. 4—1 In een matig gespeelde wedstrijd heeft WE verdiend gewonnen. Indien de voor hoede der thuisclub met wat meer overleg had gespeeld, waren de cijfers nog groter geweest. Reeds na twee minuten spelen doelpuntte Jansens met een pracht schot. Hachelijke ogenblikken deden zich voor het doel van WMS voor. zonder dat er doel punten ontstonden. Na rust duurde het nog 25 minuten alvorens Schelvis er 2-0 van maakte. Een enkele kans kreeg WMS, maar er werd slecht geschoten. B. Snijders brak eenmaal door en bracht de stand op 3-0. Van een fout van de verdediging van WMS maakte v. d. Mëy gebruik en zorgde voor het vierde doelpunt. Nadat de wedstrijd onderbroken was voor een ongeval ver kleinde WMS de achterstand. Kinheim verloor in Den Helder Direct zaten de Velsenaren ondanks de Celle tegenwind voor het HRC-doel, doch de aanvallen werden afgeslagen. HRC nam het initiatief en gesteund door de wind kreeg Kinheim een offensief te verduren. De verdediging van Kinheim was er goed in. Na een kwartier ontstond een goede Helderse aanval over rechts en met een onhoudbare draaibal gaf rechtsbinnen De Vries zijn club de leiding (1-0). HRC bleef daarop aanvallen en een enkele uitval van Kinheim had geen succes, hoewel er kan sen waren. Groeneveld raakte geblesseerd en ging in de voorhoede spelen, v. d. Wate ren bezette de backplaats en Kuilenburg de spilplaats. Velsen-Noord „Watervliet" reisde vergeefs Het eerste twaalftal der Korfbalvereni ging „Watervliet", dat één van de laatste wedstrijden voor de competitie met de kans op een spoedig kampioenschap te Bussum moest spelen, heeft. Zaterdagmid dag een vergeefse reis gemaakt. Hoewel D.S.V., de tegenstander, voor deze wedstrijd ook aanwezig was, liet de scheidsrechter verstek gaan en konden de Waterylieters onverrichter zake terugkeren. Na de hervatting trok Kinheim direct ten aanval. Nadat een overwicht van HRC vooral op Keirsgieter was gestrand, gaf Kinheim het laatste half uur de toon aan. In het laatste kwartier, toen spil De Jong van HRC uitviel, had Kinheim nog een kans op een gelijk spel. Hard werd daar voor gewerkt. Van der Wal had bijna suc ces toen hij de bal over de uitlopende Dijkxhoorn plaatste, maar het leer ging juist over de lat. Een hoekschop werd naast gekopt. Dan bracht Keirsgieter nog eenmaal op bijzondere wijze redding en met nog drie minuten spelen opereerden alle Kinheimers voor het Helderse doel. Maar ook dit baatte niet en voor de derde maal leed Kinheim in Den Helder een 1-0 nederlaag. V.V.B. kon het niet bolwerken tegen Vliegende Vogels De wedstrijd tegen Vliegende Vogels te Haarlem is voor WB allerminst gemakke lijk geweest. Hoewel WB in de eerste helft de sterke wind mee had, konden de spelers niet op dreef komen om deze uit te buiten, waarbij bovendien het zeer effectvolle ter rein hen parten speelde. Vliegende Vogels was in deze periode door grotere activiteit en vechtlust ook sterker en maakte hiervan eerst na ruim 20 minuten gebruik. Eén van de goede aanvalscombinaties leverde suc ces op toen de achterhoede van WB te ver opgedrongen was en doelman Van Veelen van dichtbij het nakijken kreeg. Ongeveer tien minuten later herhaalde dit zich, waar door de rust met 2-0 inging. Na de hervatting pakte WB beter aan en er ontstónden verschillende goede com binaties, welke echter strandden op de hechte Haarlemse verdediging. Wat de voorhoede van WB ook probeerde, niets wilde lukken. Velsen versloeg Bloemendaal Met Velsen gaat het de goede kant uit, want in de lastige uitwedstrijd tegen Bloe mendaal werden wederom twee puntjes veroverd. Wel stond het spel niet op een hoog peil. We hebben Velsen wel eens beter zien spelen. De harde wind maakte goed spel vrijwel onmogelijk en het was moei lijk de bal goed onder controle te krijgen. Wel paste Velsen zich beter aan, maar toch wilde het, vooral in de voorhoede, niet be paald vlotten omdat vooral Bakkum be neden zijn kunnen bleef. In de eerste helft ging de strijd overigens gelijk op. Over en weer werden talrijke aanvallen opgezet, rnaar de afwerking liet meestal te wensen over en in laatste in stantie bleken aan beide kanten de ver dedigers goed op dreef te zijn. De blanke stand bij de rust verwonderde dan ook niemand. Na de pauze ging het bij Velsen een tikje beter. Het samenspel vlotte nu wat meer en de aanvallen kregen hierdoor een ge vaarlijker karakter. Wel hield Bloemen daal nog geruime tijd stand, maar doel punten konden toch niet uitblijven. De binnenspelers Kramer en Nijssen hielpen Velsen aan een 20 vporsprong. Hoe de thuisclub hierna ook zwoegde, de achter hoede van Velsen liet zich niet passeren en stelde de alleszins verdiende zege veilig. Daarmee bleef het ongeslagen record on aangetast. O Officiële opening van de nieuwe vleugel van „St Joseph' In de landelijke omgeving van Heemskerk, die volkomen rust waar borgt, is een modern en goed geoutil leerde verpleeginrichting gereed ge komen, die speciaal als kraaminrinch- ting bedoeld is: de nieuwe vleugel van het St. Joseph.-verpleeghuis is Zatex-- terdagmiddag met een keur van vrien- delijke woox-den geopend en het Wit- Gele Kruis kan trots zijn op zijn haast volmaakte aanwinst. Dank zij de offervaardigheid van de Heemskex-ker bevolking bezit deze inrich ting iets, dat in geheel Nederland niet is te vinden. In de vex'loskamer staat name lijk een door dr. Arends te Beverwijk ver vaardigd verlosbed. De officiële opening Moeder-overste Fridulfa straalde Zater dagmiddag van genoegen toen de vele ge nodigden de verpleeginx-ichting betraden om de officiële opening bij te wonen. Onder de aanwezigen bevonden zich onder meer Deken A. Hosman, Pastoor L. van de Nouweland, he'c volledige college van Burgemeester en Wethouders; diverse artsen uit Beverwijk, Heemskerk en Cas- Die van Schipluiden een plaatsje bij Delft dat in iedere Nederlandse littera tuurgeschiedenis staat vermeld omdat de „dichter Poot er het levenslicht aan schouwde hebben het nooit kunnen verkroppen, dat hun molen „De Korpers- hoek" vijf jaar ge leden aan de vraat zucht van de róde haan ten offer viel. Gedurende die tijd hebben zij er onver moeid naar gestreefd de leegte die in het landschap was ont staan weer op te vullen Nu is het oog van het comité dat zich met de wedergeboor te van „De Korpers- hoek" bezighoudt ge vallen op de stoere bovenkrxiier „De jonge Pieter" in Lei- muiden. Het is al lang geleden dat deze reus zijn wieken in ruime banen door de wijde lucht boven de Haarlemmermeer liet stuwen, want zijn eigenaar gaf de voox-- keur aaxi het elec- trische meetbedrijf. Nu zal „De jonge Pieter" steen voor steen en balk voor balk worden afgebroken om in Schipluiden in nieuwe luister te her rijzen. Maar er zijn er in Leimuiden die zijn wiekslag smartelijk zullen missen. Koop en vei'koop. De botter IJM 212 eigenaar Visser is verkocht aan enige Kat- wijkse vissers. De HD 18 is vex-kocht naar Urk. Schip per J. Broek uit IJmuiden heeft inmiddels een andere kotter. Vuf week-trawlloggers en negen log gers die een reis van 12 dagen hebbende- maakt, waren aan de Zaterdagmarkt om te lossen. De Petronella (SCH 314) loste 10 kisten vis. De reis van deze Scheveningse logger moest ontijdig worden al'gebx-oken. Terug. Begunstigd door het fraaie weer verlieten Zaterdagmiddag de zwaar be laden loggers KW 42 en 43 de vissershaven om een lading pekelharing af te leveren in. de Fx-anse haven Boulogne. In de nacht van Zaterdag op Zondag kwam storm uit het Zuid-Westen opzetten en de schippers van de Rijnmond I en II besloten weer naar de veilige vissershaven terug te keren. Eén Scheveningse, twee IJmuider en 26 loggers der Katwijkse loggervloot losten aan de Maandagmarkt. De motox'trawler Allan Water had 600 kisten xondvis mee- gebi-acht. In de afgelopen week heeft de hal- politie een zak kolen in beslag genomen, welke van de trawlervloot afkomstig was. Tegen de betrekken verdachte is proces- vex-baal opgemaakt. Aan de Dinsdagmarkt lost de Thorina (IJM 33). Voor de Woensdag- of Donder- dagmarkt lossen de Johannes Polderman exx Limburgia. De Batavia (IJM 99) lost in de voorweek. De vangsten zijn door het slechte weer zeer schraal. Door motorpech kwam de Ui'ker kotter UK 217 Zaterdagmiddag te laat aan de sardijn-afslag. De vangst van zes kisten is tot Maandagmorgen voor de eerste afslag in het ijs gezet. De sardijn werd Zaterdag voor 15 per 40 kg verkocht. Verandering. De schipper van de op gelegde Cornelis (IJM 15) gaat met de grote trawler Abraham (SCH 92) varen. Maandag gaat de Abraham door de ring in Rotterdam. Sorteren. De laatste weken wordt ter wille van de export naar Engeland de gx-ote schol op vooroorlogse wijze gesor teerd in grote, grootmiddel, kleinmiddel, grote handschol en klein handschol. De prijs per kist van 50 kilo was Zaterdag' van 50 tot 42. De kleine handschol (lichter dan een pond) bracht 30 op. tricum, kraamverzorgsters en vex-pleegsters, besturen van diverse verenigingen en or ganisaties in Heemskerk en de zustertjes van „Sancta Maria" uit Beverwijk, een vertakking van het Wit-Gele Kruis daar. Pastoor L. van de Nouweland zeide als eerste spreker, dat, als hij op dokters advies de polsslag van de aanwezigen zou gaan ondei-zoeken, hij tot de ontdekking zou komen dat hier iets groots ging ge beuren. Reeds meer dan 20 jaar werken de zusters als wijkverpleegsters in Heems kerk, maar nooit zullen zij gedroomd heb ben, dat hun wens tot werkelijkheid zou worden: een eigen baby- en kraaminrich ting. Na enige toepasselijke woorden tot de architect de heer C. Molenaar en de aan nemer de heer C. Nelis gericht te hebben, besloot de pastoor zijn redè met de wens dat Gods onmisbare zegen zou rusten op het werk van de zusters. Deken H. Slosman sprak xxamens de geestelijkheid uit Beverwijk en feliciteex*de de zusters met hun aanwinst. Dankwoorden namens de Heemskerk sprak bux-gemeester H. Nielen voor het vele werk dat in de afgelopen twintig jaar door de eei*waarde zusters voor de gemeente is gedaan. Hij belichtte het werk, waarmee de zusters eerst zo pover zijn begonnen en dat nu uitgebreid is tot iets groots. Nadat de architect C. Molenaar en de aannemer C. Nelis nog enige woorden had den gesproken, werd door de aanwezigen het gebouw bezichtigd en allen waren het er over eens dat hier een prachtig stuk werk van naastenliefde door de zusters wordt verricht dat aller waardex-ing ver dient. „Kink in de kabel" De toneelvereniging „De Lunette" is al tijd nog al gelukkig met de keuze harer toneelstukken. Zo kwam zij Zondagavond voor het voetlicht in de concex-tzaal van café „De Zon" met een lachsucces „Kink in de Kabel" voor een zaal die tot de laat ste plaats bezet was. Met élaix heeft „De Lunette" zich over de moeilijkheid weten te werken en het stuk over de oude we duwnaar die een badende jonge dame het leven „redde" en haar tx-ouwbelofte daar voor als beloning ontving, tot een goed einde gebracht. De heer J. Skulenisky speelde de rol van deze „redder met ware doodsverachting" op vlotte wijze en mevrouw A. Bruins- Pekel was de charmante zwemster, die tenslotte bij haar oude liefde terug keerde. Mevrouw N. van de Ontenaar-Wilgenburg was als haar moeder volkomen op haar plaats en de twee vrienden van de weduw naar hebben het publiek wel het meeste vermaakt, waarnaast ook dr. Walter Mö- ring (N. v. d. Outenaar) die als dierenarts meer interesse voor de jonge dochter dan voor het zieke hondje koesterde een kos telijk stukje spel leverde. De avond werd besloten met een gezellig bal. IJmuiden Geen ijsgang meer op IJselmeer Hedenmorgen om half acht zijn de eer ste drie schepen sinds de verkeersstrem ming op het IJselmeer, als gevolg van de ijsgang, in de Oranjesluizen te Amsterdam geschut. De schepen waren afkomstig van Nijkei'k. Concert en cabaret door de Hoogoven-harmonie Een zo uitgebreid programma, dat men al vroegtijdig moest beginnen, heeft de Hoogoven Harmonie aan de talloze belang stellenden in de grote Patronaatszaal voox-- gezet: het deel voor de pauze gewijd aan serieuze muziek, daarna een compleet ca baretprogramma met circa tien medewer kende groepen met maar liefst veeiüen nummers. Alles voor en door personeel der Koninklijke Nederlandse Hoogovens. De gastvrouwe, het harmonie-corps on der leiding van Jan v. d. Peet maakte met de uitgevoerde werken een zeer goede in druk. Het corps ontwikkelde een warme harmonieklank, men musiceeixle met aan dacht voor dirigent en muziek en het sa menspel viel met name in de tutti te loven. Ook de solo-instrumenten, die een kans geboden werd, volbrachten hun muzikale taak naar behoren. Behoudens een foutie- ve inzet in het Andante van Batiste heeft gemeente de hobo deze avond uitgeblonken. Ik denk - -- - aan de Suite Oriëntale met zijn vele kan sen en aan de Gouden Bruiloft-suite van Delhaye, die echt een pai-adepaardje van de H.O.-Harmonie is geworden en steeds perfecter gaat klinken. In Popy's populaire suite viel mij ook het vlotte spel op van de solo-klarinet, van de beschaafd klinkende saxen en tuba's, van de hoorn met zijn sonore toon en van het enfant terrible van elk orkest: de es- klarinet. Het klein koper blies in het vier de deel de signalen nog te zeer zonder zelf vertrouwen, maar haalde toch de eind streep zonder ongelukken. Zodat de diri gent, die ook met de pittige uitvoering van de Franse wals van Ganne veel eer inleg de, met tevredenheid aan het musiceren van zijn orkest kan terugdenken. Het cabaretgedeelte was inderdaad, zo als geannonceerd wex-d: non-stop. Er zat tempo in, een eerste vereiste trouwens als men het publiek wil blijven pakken. Van het uitgebreide programma noem ik onder meer de accordéonniste Ria, een vir tuose op haar trekpiano, die een knappe imitatie uitvoei-de. Maar ook The Rianel- ly's met hun jodelliedjes, het kostelijke stel dat zich De Plankeniers noemde en het Masker-showorkest The Dio's met hun aanvoerder Ton v. d. Braak. De zingende matx-oos, de Bietentrekkers, de zingende Transvalex-s, ze trokken in bonte rij aan de vele bezoekers van deze Hoogoven-avond voorbij. Ze behoorden eigenlijk ieder afzonderlijk een pluim op de hoed gestoken te krijgen: het zouden echter te veel pluimen worden. A. J. VAN DER WEIJDEN HARRY MEIJER IN FLORA De R.K. Transportarbeidersbond „St. Bonifacius" afdeling IJmuiden organiseert voor haar leden een feestavond op Dinsdag 14 Februari in de zaal Flora aan de Zee weg. Medewerking wordt verleend door het bekende radio-cabaret-gezelschap van Harry Meijer uit Haarlem. Feestavond Umuider Harmonie De IJmuider Harmonie, die Oorspronke lijk voor deze maand andere plannen koes terde, had ditmaal een feestavond gearraxi- geerd, die uitstekend bezocht werd, zodat de Florazaal tot de laatste stoel was bezet. Het eerst was het jeugdorkest aan de beurt om enige proeven van bekwaamheid af te leggen. Het is verheugend voor allen die het met het plaatselijk muziekleven goed menen dat dit orkest al 21 leden telt, die de meest gevarieerde instrumenten be spelen. Het is daar werkelijk niet zo als in vele andere jeugdcorpsen waar alleen kla- rinet en saxafoon in trek zijn. Hier zaten piepjonge tubablazers naast klein koper, baritons, trombones, enzovoorts en ze blie zen dat het een lieve lust was. Wegens langdurige ziekte van dirigent Jan Groot (deze avond voor het éérst vfëer aan de directie-lessenaar) had de heer Van de Bx-aber alles zo goed mogelijk ingestu deerd. Hij heeft alle eer van zijn werk: de wals klonk alleraardigst, het trio tuba's, het duet van bariton en trombone zowel als het klarinettenkwintet mochten gehoord worden. De dei-tien meest gevorderden had men daartoe uitverkoren en zij toonden veelbelovende toekomstige blazers voor het grote corps te zijn. Het gezamenlijk musi ceren was werkelijk al heel aardig. Na het jeugdorkest was het woord aan een trio ai-tisten, dat zich op originele wijze aankondigden. Het gevarieerde humoris tische programma viel bijzonder bij het goedlachse publiek in de smaak. Een ge animeerd bal heeft leden en donateurs der Harmonie nog lang bijeen gehouden. A. J. VAN DER WEIJDEN Burgerlijke stand Velsen Geboren: C. M. ButterMuntendam, d., Hagelingerweg 351, Santpoort. J. W. Maar schalkVink, z., Hagelingerweg 36, Sant poort. J. RemmersGroen, z., Bestevaer straat 9, IJmuiden-Oost. M. E. G. NL Lou- manKunst, z., Stationsweg 9, Velsen. T. Hof erKoedijk, d., De Lumeijstraat 14, IJmuiden-Oost. G. van PolanenDe Waard d., Conradstraat lrd., IJmuiden. Th. C. van den OeverWinkler, z., Acaciastraat 31, IJmuiden-Oost. M. D. KoningstemDe Kruijff, d„ Van Leeuwenstraat 59, IJmui den. J. Crombeen-Hijnen, d„ Genieweg 30, Velsen. Overleden: B. W. Wortelboer, 5 mnd., zoon van J. J. J. Wortelboer en B. M. L. Weimar, Ir. Krijgerstraat 17, Velsen-Noord. J. E. van Leeuwen, 35 j., echtg. van A. Hoek Edisonplein 5, IJmuiden. H. F. Smit, 81 j., weduwn. van A. Blokker, Krommeweg 25, Soest. Ondertrouwd: J. J. Schoorl, Eendra cht- straat 1, Velsen-N. en M. B. van der Kooi, Eendrachtstraat 28, Velsen-N. M. van der Duin, Schoutenstraat 15, IJmuiden en E. Schouten, D. Hartoghstraat 52. IJmuiden. W. J. den Otter, Baanstraat 3, Beverwijk en E. Slotboom. Van Valkenburgstraat 3, Velsen-N. F. J. F. Erenst, Snelliusstraat 43, IJmuiden en C. Varkevisser, Marconistraat 12, IJmuiden. G. Boonstra, Kruidberger- weg 29, Santpoort en P. D. Kroonstuivei-, id. G. P. van Deudekom, Frogerstraat 20rd. IJmuiden en H. A. Zwart, Enschedéstraat 40, IJmuiden. W. J. P. C. Roderkerke, O. Ill A. Lienden en A. B. L. Bouterse, Ahorn straat 1, IJmuiden-O. G. Kramer, Tuinders hofje 9, IJmuiden-O. en M. H. Nordbei-g, id. P. van den Berg, Alex. Bellstraat 33, IJmui den en H. K. M. Ott, Pres. Steijnstraat 62, IJmuiden. W. van der Vaart, Cederstraat 50 IJmuiden-O. en C. M. van Zoest, Vondel laan 13. Beverwijk. M. Bakkex-, Passtoors- straat 25. Santpoort en IJ. Kalb, Vesderen- derlaan 1, Bloemendaal. A. Leering. Ka stanjestraat 12, IJmuiden-O. en A. C. L. Swart, De Lumeystraat 15, IJmuiden-O. H. van de Kamer, Kex-kstraat 26, Bevex-wijk en C. M. Brantjes, Wijkerstraatweg 128, Velsen-N. Gehuwd: J. P. GroeneveldJ. Th. C. W. van de Scheur, Cederstraat 27, Haarlem. J. H. WarnezG. M. Vooijs. J. BlokR. Boontjes. Tuindersstraat 71, IJmuiden-O. J. A. SchellingsA. E. Smit. M. van Ba- vinckhovenC. Th. Smit. W. de JongJ. D. Drijver, Oosterduinplein 66. IJmuiden-O R. VenemaA. Koster. B'dstraat 19, Rot terdam. A. WesterwalR Bijlsma, Ensche déstraat 29, IJmuiden. Agenda voor Velsen MAANDAG 6 FEBRUARI: Thalia, uur: „Op de planken", Rex, 8 uur; „De Saint neemt vacantie". DINSDAG 7 FEBRUARI: Thalia, 8 uur: „Op de planken". Rex, 8 uur: „De Saint neemt vacantie".

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3