Blue Gillette mesjes weer verkrijgbaar DE TE WEG Voor Al Uw Goederen 13 CENT Streefland N.V. GEBR. H. F. KIMMAN Fm Zwarte Poedels 108 108 GEMEENTE VELSEN Luidsprekers ENGELS Qpet Qiifmpia Qenem&=7Jlatats 't OPKLAPBEODEN PALEIS Woensdag 15 Februari 1950 Parlemenf van de R.I.S. geopend Soekarno zet de regerings. politiek uiteen DJAKARTA, 15 Februari. (ANP). He- denmorgen om 10 uur werd door de daar. toe aangewezen voorlopige vooi zittei Son- ria Daeng Matajang de eerste zitting van het nieuwe Parlement en de Senaat der KIS geopend, die daartoe in een gemeen schappelijke vergadering bijeen waren ^President Soekarno hield een rede van 80 minuten, waarin hij het regeringspro gramma uitvoerig uiteenzette. Over het vraagstuk van de opheffing der deelsta ten zeide hij: -De eisen tot opheffing van deelstaten komen voort uit het volk in de deelstaten zelf. Dit bewijst het bankroet van de politiek van dr. Van Mook. Hoe bitter deze erfenis uit het veleden ook is, de regering zal trachten de volksbeweging, die vroeger door de militaire bezetting werd onderdrukt en die thans vrij naar voren komt, te kanaliseren en langs wet telijke en vreedzame wegen te leiden. De legering doet een beroep op het parle ment om te komen tot een legale oplossing dezer vraagstukken. Interne wanorde en strijd zouden in het buitenland de indruk wekken alsof wij niet in staat zijn, in In donesië een stabiel bestuur te vestigen. De regering zal daarom vasthouden aan de voorlopige constitutie, waarop wij de eed hebben afgelegd en internationale erken ning hebben verkregen. Deze constitutie is echter een voorlopige en de opstelling der definitieve constitutie biedt de gelegen heid de structuur van de staat de grond vesten op de wil van het volk. Op basis van artikel 4 der huidige constitutie is het reeds mogelijk, wettelijke voorzieingen te treffen, teneinde de nodige veranderingen aan te'brengen, echter nadat de verlan gens van het volk op democratische wijze tot uitdrukking zijn gebracht. „Zolang echter de constitutie van kracht blijft en er geen wettelijke voorzieningen zijn ge troffen, zal de regering de rechten der be staande deelstaten handhaven". Dit wil niet zeggen vervolgde de president dat de regering niet gedwon gen kan zijn om in te grijpen in de in terne structuur der deelstaten. Dit ge schiedt echter alleen in gevallen van abso lute noodzaak". Na een lange uiteenzetting over de noodzaak van rationalisatie van het amb tenaren-apparaat, besprak president Soe karno de actie Westerling en verklaarde daarbij: „De regering is vastbesloten om alle onruststokers weg te vagen. De Ma- dioen-affaire heeft de sterkte der rege ring bewezen. Ik ben er dankbaar voor, te kunnen zeggen, dat er een goede sa menwerking bestaat tussen de Nederland se regering en ons, zoals is gebleken uit de gemeenschappelijke verklaring van dr. Hirschfeld en minister-president Moh. Hatta". Geredden van de „Karhula" terug naar hun land De Finnen, die de ramp met de „Karhu la" overleefd hebben, zijn Dinsdagmorgen met een toestel van de Finse luchtvaart maatschappij „Aero" naar Helsinki terug gekeerd. Alleen de beide verstekelingen bevinden zich nog onder de hoede van de Amsterdamse vreemdelingenpolitie. Zij zullen binnenkort per schip of trein naar hun land terugkeren. Nederland eert Mackenzie King Aan "de vroeger Canadese premier, de heei- W. L. Mackenzie King, zal door Prins Bernhard, die de volgende maand een be zoek aan Ottawa zal brengen, de hoogste Nederlandse burgerlijke onderscheiding worden uitgereikt, namelijk het Grootkruis van de Orde van de Nederlandse Leeuw. Dit werd hem verleend wegens „zijn bui tengewone diensten aan de geallieerde zaak gedurende de oorlog", vooral wegens het aandeel, dat Canada heeft gehad in de be vrijding en het herstel van Nederland, toen Mackenzie Kling premier van dat land was. Hendrikdok weer een geheel Het 25.000 ton metende Hendrik-dok van de Amsterdamse Droogdokmaatschap pij, dat in September 1944 door de Duit sers werd verwoest en dat na de bevrij ding in gedeelten aan de oppervlakte van het IJ werd gebracht, is thans één geheel geworden. Gisteren werd de laatste koppeling tot stand gebracht. De werkzaamheden zijn nu zo ver ge vorderd, dat in de tweede helft van de volgende maand weer de grootste schepen kunnen dokken. Als eerste schip is aan de beurt het s.s. „Stad Vlaardingen" van de Halcyon Lijn te Rotterdam, welk schip voor zeer omvangrijke reparaties, die vier of vijf maanden in beslag zullen nemen, naar Amsterdam zal komen. Geen beperkingen voor gerepatrieerde militairen Vriijwillige ziekenfondsverzekering Van de zijde van de Ziekenfondsraad wordt medegedeeld: „Met het oog op de repatriëring van een groot aantal militai ren uit Indonesië is de verwachting ge wettigd, dat vele van deze militairen, voor zover zij niet na hun demobilisatie ver plicht-verzekerd worden, zullen verzoeken tot de vrijwillige verzekering te worden toegelaten. Gelet op de zware offers, welke deze militairen hebben gebracht acht de Zie kenfondsraad het gewenst, dat de betrok kenen, zonder dat beperkende voorwaarden worden gesteld, in de vrijwillige zieken fondsverzekering worden opgenomen. Uiteraard dient hierbij wel de voor de vrijwillige verzekering geldende wei standsgrens in acht te worden genomen". Ruimere interpretatie Voorts deelt de Ziekenfondsraad mee: .Van verschillende zijden is de wens ge uit dat voor een ruimere interpretatie van het begrip gezinslid mede voor de indirect- verplichte verzekering in aanmerking zul len worden gebracht lichamelijk en gees- Jgebrekkige kinderen, die in speciale instituten verblijven als kostscholen en kindertehuizen en dergelijke. De Ziekenfondsraad heeft daarom be- paalcf, dat kinderen onder wie begrepen stief- en pleegkinderen), die wegens de hierboven vermelde omstandigheden niet m gezinsverband met de rechtstreeks-ver- plicht-verzekerde samenwonen, als in vreet-verplicht-verzekerden kunnen wor- aén ingeschreven, mits overigens de wil tot samenwoning van de rechtstreeks-verze kerde en de voor indirecte verzekering in aanmerking komende kinderen aanwezig is. Een soortgelijke maatregel kan niet voor Qe vrijwillige verzekering worden ge nomen. Dagvaarding tegen Huygen nietig verklaard De Bijzondere Raad van Cassatie, die vanmorgen uitspraak deed in de zaak te gen de vroegere secretaris-generaal van de N.S.B., ir. C. J. H. Huygen, die in beroep was gekomen van het door het Amsterdam se Bijzondere GerecMhof gewezen vonnis van twintig jaar gevangenisstraf, heeft de dagvaarding nietig verklaard. Dit betekent niet dat Huygen in vrijheid zal worden ge steld. De officier van Justitie zal een nieuw bevel lot in hechtenis neming uitvaardigen. Honderdduizend V.P.R.O.-leden Gisteren heeft de Vrijzinnig Protestantse Radio Omroep te Hilversum het honderd duizendste lid ingeschreven. Vrijdagavond zal de V.P.R.O. dit feit memoreren. Mejuffrouw dr. N. A. Bruning, de voorzitster van deze omroepvereniging, zal in de uitzending „Tien voor acht" een en ander meedelen over de plannen van de V.P.R.O. in de komende maanden. De V.P.R.O. staat de gedachte van de Nationale Omroep voor. IJmuiden Feestavond Gas en Water In zaal Demmers aan de Frans Naere- boutstraat geeft de personeelsvereniging Gas en Water Maandag 20 Februari een gevarieerde familie-avond. Er staan tal van attracties op het veelbelovende pro gramma. Tweede concert Velser Accordeon Vereniging De Velser accordeon-vereniging geeft op Maandag 20 Februari in gebouw Flora aan de Zeeweg een herhaling van haar concert van Donderdag 26 Januari. AANBESTEDING Namens de coöperatieve verbruiksvere- niging „Kennemerland" te Beverwijk werd Dinsdag 14 Februari in hötel Ter Burg aan de Breestraat door het Bouwbureau der Nederlandse Verbruikscoöperatie het bouwen van een winkelpand met twee bovenwoningen en twee schuurtjes aan de Wijkerstraatweg te Velsen-Noord aanbe steed. Van de achttien inschrijvers spande de heer S. Leuven te Heemstede met 79.077 de kroon. De laagste inschrijver was de heer H. Lubberink te Soest met 58.975. De gunning is aangehouden. BINNENGEKOMEN EN UITGEVAREN VISSERSSCHEPEN Binnengekomen 14 Februari: IJM 9 Haarlem, rederij de VEM, met vis, vertrokken 30 Januari. IJM 16 Bergen, rederij Petten, met vis, vertrokken 30 Januari: IJM 7, Bloemendaal, rederij Bloemèndaal, met vis, vertrokken 1 Februari. SCH 92 Herman, met vis, vertr. 2 Februari. Naar zee vertrokken 14 Februari: IJM 37 Tübantia. Velsen BURGERLIJKE STAND GEBOREN: F. Visservan Bezooijen, d., van Wasseriaerstraat 58, IJmuiden-O.; H. van Delft—Dijkstra, d., IJmuiderstraatweg 56, "IJmuiden-O.; A. Duijih—Bart, z., Gladiölenstraat 17. .Santpoort; R. G. Klaas-, senvan der End. z„ Kon. Wilhelminakadè' 57, IJmuiden; P. Nieropvan den Brink, z., J. P. Coenstraat 45, IJmuiden; J. Broek— Kuijl, z., Pythagorasstraat 14. IJmuiden-O. E. de Bruijnde Jong, d.. Kanaalstraat 19( IJmuiden; S. A. M. van den Toornvan de Brug, z., Fr. Naereboutstraat 70, IJmuiden- Oost; R. M. BeukemaBos, z.. Kon. Wilhel- minakade 92, IJmuiden; G. van Tongeren Bos, z., Trompstraat 128. IJmuiden-O.; L. R. E. de Bakkervan Damme, z., Irenestraat 13, Terneuzen; M. M. Limburg—Poel, z„ Ha- gelingerweg 129, Santpoort; A. Sneekvan Katwijk, d., Middenduinerweg 10, Santpoort. Velsen-Noord „Stem des Volks" concerteert voor de eerste maal De eerst in Juni 1948 opgerichte Ge mengde Zangvereniging „Stem des Volks" afdeling BeverwijkVelsen-Noord, diri gent de heer Ben Nuyen, zal Zaterdag avond in de bovenzaal van het Veilingge bouw Kennemerland aan de Breestraat te Beverwijk haar eerste uitvoering geven. Aan dit concert wordt medewerking ver leend door de Arbeiders Mandolineclub „Excelsior" uit IJmuiden-Oost, dirigent de lieer Joh. B. Kok. Het programma vermeldt enige bekende werken van L. v. Beethoven; Jesu dulcis memoria van Kothe; Ave Maria van Arca- delt; Du Hirte Israels van Bortnianski; Trineke van Diamant; 't Rijdertje van Ol- man en wordt besloten met De Nöbel's „Morgenrood". „Excelsior" speelt onder anderen een drietal werken van dirigént Kok, de Con cert-ouverture Benvenuto, de mars Con Brio en Balalaika-Souvenir. Prijsuitreiking aan jonge Plaatwellers Maandagavond waren d<* leerlingen van de BEMETEL-cursus met hun ouders door de directie van de Plaatwellerij uitge nodigd voor een ouderavond met directeur en leraren der Nijverheidsavondschool. In het feestelijk versierdè ontspanningslokaal werden de genodigden welkom geheten door de heer J. P. Rijken, Secretaris dei- Directie. De bedrijfsleider, de heer De Haan, reikte de leerlingen, die de hoogste cijfers voor hun proefwerk behaald hadden, de prijzen uit en de directeur der Plaatwelle rij, de heer J. D. B. Olie, maakte in zijn toespraak een vergelijking tussen de ouder avonden van nu en het contact dat er vroe ger was met de ouders en de school. Vervolgens sprak nog de heer Heykoop, directeur der Nijverheidsavondschool te Beverwijk, waar de leerlingen het theore tisch onderwijs volgen 'gedurende enige avonden per week, die er speciaal op wees, dat met het betonen van een goede wil altijd veel te bereiken valt, doch dat dit dikwijls te wensen overlaat. Prijzen werden uitgereikt voor plaat werken B aan de leerlingen W. G. Duin, G. A. Dekker, H. AKooien; voor plaatwerken A aan J. de Groot, G. Wijngaard en P. Sikkens; voor electrisch lassen aan M. Lans, W. Valkhof, K. Schoemaker en N. Jurriëns; voor draaien aan A. Reitsma, E. J. Rietman, J. Dragstra, H. C. Straatburg. Het Bemetel-diploma ontvingen de leer lingen: B. C. Dekker, Th. J. Mooy, F. L. Morlang, Ch. Otte en J. van der Winden. SCHEEPVAART GROTE VAART Abbedijk, 13 135 m. Nw. Bermudz. Agamemnon, 13 230 m. N. Curagao. Alchiba, pass. 13 Ouessant. Alcor, pass. 13 Abrolhos. Algenib, 13 400 m. Nw. Fayal. Alphacca, verw. 14 te Santos. Amstelveen, 13 370 m. Wnw. Broadhaven (Eire) Arlceldijk, 13 450 m. Ztw. Kp. Race. Alhena, pass. 13 Finisterre. Almdijk, pass. 13 Bermuda. Amsteldijk, pass. 13 Wight. Andi, 13 te Corpus Christi. Annenkerk. pass. 13 Aden. Averdijk, 13 te Antwerpen van Norfolk. Alblasserdijk. 14 te TIamburg Alderamïn 18 te F.'dam verwacht. Almkerk, verw. 15 te Melbourne. Alnatï, 17 Rotterdam verw. Alphard, 16 te Rotterdam verw. Atlantis, pass. 13 Minicoy. Alwaki, 11 te Philadelphia van R'dam. Andijk, 10 te Tampico v. Coatzacoalcos. Averdijk, pass. 13 Vlissingen. Amstélland, 13 te Rio Grandedosul verw. - Amstelstad, 21 te Rotterdam verw. Arendsdijk, 15 te Rio de Janeiro. Arnedijk, 12 100 m. Z.ZW. Ouessant. Averdijk, pass. 12 Lizard. Bloemfontein, 13 140 m. Oost Madeira. Britsum. 13 350 m. Otz. Bermuda. Blitar, 13 te Djeddah. Breda, pass. 13 Flores. Bonaire, 13 van Dover. Celebes, 13 te Belawan. Cheshire pass. 13 Gibraltar. Clavella (t), 13 600 m. W.NW. Minicoy. Coryda, 14 verw. te Curagao. Colytto, 13 100 m. Zw. Ouessant. Corilla (t) 13 1400 m. Wzw eil. Palma. Cottica, 13 610 m. Zw. Fayal. Castor, 13 v. Curagao n. Santago de Cuba. Cistula (t), 12 te Tyne v. R'dam. Cronenburgh. 12 pass. Lizard. Clavella (t). 12 840 m. W.NW. Minicoy. Cottica, 12 1000 m. Z.W. Azoren Delfshaven, 13 van St. Vincent kv. Delft, 13 van Antwerpen naar Adam. Dorsetshire, 14 pass. Malta. Duivendijk. 13 te Vancouver van R'dam. Eemdijk, 13 90 m. W. Ouessant. Elje, 12 v. Preston naar Dundrum. Elma, pass. 13 Kielholtenau naar Antw. Empire Brent, 13 380 m. O,ZO Malta. Esso Rotterdam, (t) 13 180 m. W. Ouessant. Eendracht, 13 285 m. Ztw. Panama. Eemdijk, 12 180 W.ZW. Ouessant. Farmsum, pass. 13 Finisterre. Friesland. 13 v. Southamton. Fiduci'a, 12 v. Antw. n. Garston. Glory, 11 van Emden naar Boness. Grootekerk, pass. 13 Ouessant. Hera, 13 v. Maracaibo n. Barranquilla. Hugo de Groot. 13 375 m. W. Walvisoaai. Hydra, 13 420 m. Wzw. Ouessant. Helder. 12 v. Dalaverry naar Callao. Hoop, 12 te Lysekill van Gothenburg. Hermes. 12 v. Montevideo n. Buenos Aires. Hoogkerk. 13 v. Suez naar Aden. Helicon, 14 v. Laguaica naar Guanta. Hersilia, 13 v. Barbaros n. Trinidad. Joost v. d. Vondel, 13 v. Narvik n. Baltimore. Jupiter, 13 te Gibraltar n. Tunis. Joh. v. Oldenbarnevelt. 13 340 m. O.ZO. Malta. Japara, bass. 13 Kp. Bougaroni. Jadoba. Odense Londen pass. 11 Kiel. Kota Inten, 13 van R'dam te Djakarta. Kelbergen, pass. 14 Ouessant. Kongsborg. 13 v. R'dam te Hamburg. Laagkerk. 13 te Khorramshar. Laurenskerk, 13 v. Hamburg n. Antw. Loosdrecht, 13 v. Antw. te Hamburg. Leerdam. 13 390 m. Zo. Kp, Race. Lieve Vrouwekerk, verw. 14 te Dubai. Laertes, 13 v. Soerabaja n. Djakarta. Leersum, 13 v. Conakry verw. te Freetown Lucita, (t), 13 van Hamble naar Heysham. Leuvekerk, 13 210 O.NO. Ras Fartak. Lutterkerk, 13 in Rode Zee th. v. Djeddah. Lemsterkerk, 13 te Antwerpen. Leopoldskerk, 13 te Genua Martini, 11 te Ballina. Marwa, 12 te Kopenhagen van Banders. Maaskërk, 13 van Dakar naar Plymouth. Madoera, 13 van Soerabaja naar Probolinggo. Maivina, (t), 14 te Bombay van Singapore. Marken. 5 Maart te Port Said verw. Mataram. 13 van Antwerpen te Londen. Merwede, 13 te Accra. Mirza, (t), 13 van Pladju naar Miri. Mentor, 13 130 m. Ntw. Finisterre. Nieuw Amsterdam, 14 v. Cirstobal n Balboa. Nieuw Holland, 13 v, Djakarta ng. Singapore. Noordam, 13 v. R'dam te New York verw. Noordwijk, 14 té Londen van Toulon. Oranje. 13 verw. te Colombo. Prins Alexander, 13 380 m. No. Flores. Prins Willem van Oranje. 13 20 m. N Scilly. Pygmalion, 13 verw. te Laguaira. Paula, (t), 13 van Pladju ng. te Lokanson. Phrontis, 13 vpn IJmuiden naar Hamburg. Polydorus, 1-1 te* Colombo. Papendrecht (t), pass. 13 Port Soedan. Prins Willem II. pass. 13 Ouessant, Pasteur, 13 300 O. Guardafui. Prins Willem III 13 van Cyprus Rempang. 13 330 O ZO Malta. Rondo, 13 260 m. Zzw. Cambodja Point. Rijnkerk. 13 215 m. Oost Malta. Roebiah, 13 150 -m. N.NW. -Perim.- Ridderkcrk 13 te Suez. Rufina (tl, 12 van Curagao naar Pi. au Prince. Radja, 12 ie Colombo v. Calcutta. Spurt Nykobing, naar Cork pass, 11 Kiel Stinetje Menzinga. It van Halmstad n. Aden. Sarangan, 13 15 u. van Port Said. Schiedljk. 13 640 m" ë\v'. Bermuda. Stad Alkmaar, 13 315m. Zzw. Ouessant. Stad Haarlem. 14 Kp. Palos. Samarinda. 13 v. Manilla n. Los Angeles. Sibajak, 13 in Str. Soenda. Soestdijk.12 van Kantang. Stad Schiedam, 14 te Gibraltar. Sumatra, pass J 3 Point de Galle. Salland, 13 te Bahia. Sunetta (tl, papss. 12 Kreta. Schie, 14 te Mobile v Port au Prince. Slamat, 14 te New Orleans v. Port Arthur. Sloterdijk, 14 v. Boston n. Halifax. Straat Soenda. 14 te Santoe. Stuyvesant, 14 te Madeira-. - Sunetta (t), 13 210 m. Oo Malta. Triton. 13 té Dominca "vanGranada. Tabinta, pass. 13 Kaap de. Gata. Tavakan, 13 van Belawan. Tegelberg, 13 v. East London n. Pt. Elizabeth. Tjimenteng. 13 van Durban. Tiba. 13 100 m. Zw. Kp. Blanco (z). Tjibadak, 13 270 mi Ozo. Cambodja Point. 2 Gebroders. 12 te Aalborg van Duinkerken. Utrecht, '14 te Lorenzo Marques v. East London Valerius, 13 120 m. Oost Hainan. Volendam, 13 60 m. West Timor. Van Riebeeck. 13 v. Singapore n. Djakarta. Van Ostade, 13 670 m. No. Sombrero eil. Weltevreden verw. 15 te Penang. Waterman, 13 v. Suez naar Aden Westland, 13 300 m. No. Porto Praya. Willem Ruys, 13 240 m. Zo. Port Soedan. Winterswijk, pass. 14 Gibraltar. Waterland, 13 van Santos. Winsum, 13 170 m. Win. San Miguel. Woensdrecht, v.o. ass. 13 Flores. Zuiderkruis, 13 90 m. Oost Bougaroni. Zonnewijk, v.o. 13 630 m. Zw. FayaL Zeeman, 10 te Madras. Zijpenberg, pass. 14 Gibraltar. KLEINE VAART Bernina, 13 te Parijs. Biïnda. 13 van Hamburg te Boness. Carpo, pass. 13 Beachyhead. Daviena Goedkoop, 13 naar Teignmouth. Duiveland, 13 te Leith van R'dam. Escaut, 12 te Boulogne. Gaasterland, 13 v. Leith naar Blyyth. Java, 13 van Swansea naar Liverpool. Leny. 13 te Flekkefjord v, Faxeladeplatz. Leuvehaven. 14 v. Cuxhaven naar R'dam. Maris Stella, 11 van Southamton te Poolc. Matar. 1L v. Marseille te Casablanca. Merak, 9 v. Marseille n .Casablanca. Mizar, 12 te Saffi v. Bordeaux. Nassauhaven. pass. 14 Brunsbuttel. Séaham 13 van Harlingen te Goole. ZEESLEEPVAART Ebro. met 2 bakken 13 v. IJm. n. Hoek v. Holl. Humber, ppass. 12 Vigo. Poolzee, 10 te Colombo. Rode Zee, met zuiger 13 v. R'dam 13 4811 40" Thames, met Eemdijk Horta, R'dam 13 48, 40" N. "7' W. Tyyne. met 2 corvetten Savana-Kiel 13 41' 04" N. 25' 46" W. De heer en mevrouw B. H. SMEENK-v. KATWIJK geven met dankbaarheid en vreugde kennis van de ge boorte van hun dochter CATHARINA AÜGUSTINA HENRIëTTE Santpoort. 13 Febr. 1950. Middenduinerweg 10. In plaats van kaarten Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje BERTUS E. G. Gravemaker-Tol H. Gravemaker Willy IJmuiden-O., 14 Febr. 1950. v. d. Helststraat 9. Ondergetekende betuigt ook namens familie zijn harte lijke dank aan buren, vrien den en bekenden voor de ontvangst hem bij zijn thuis komst uit Indonesië betoond. P. BARENTSEN Piet Heinstraat 64, IJmuiden-Oost. zwart en bruinbonle Spa niels, Terriertje. WARMOESSTRAAT 2. Tel. 17254. 100 gr. Trekwerlc of 100 gr. pepermuntkussen of 100 gr. Winterdrups of 100 gr. Zwarte ballen of 100 gr. Gekleurde ballen of 100 gr. pepermuntbrokjes o.f 100 "gr. Drop-pastilles:, f bij .aankoop van 100 GRAM THEE a 95, 90, 86 en 78 cent. De bekende merken TUINDERSSTRAAT 45 IJmuiden-O. Tel. 4918. LAAT UW HOND! Plukken, Scheren, Wassen enz. in een spec.zaak. Billijk tarief Alle Hondensportart., voëder, enz. Dofs City Kennel WARMOESSTRAAT 2 Tel. 17254. Direct van particulier te koop: Standard Vanguard 1949 24.000 K.M. met org. air conditiën en antenne. Als nieuw, wegens aansch. Amerik. wagen. Br. no. 494a. KENNEMERLAAN HEDEN VERKOOP: Manch. Mouwvesten Manch. Broeken in alle maten Overalls blauw 48-58 Overalls khaki 48-54 Plusfours leeftijd van 716 jaar. Kantoorjassen maten 4860. Khaki krimpvrij. Regenjassen dubb. lin nen voor Dames en Heren Effen Overhemden 2 brd., beige, bleu. grijs Effen Overhemden v. brd. f 8.50. Linnen voor Lakens en Slopen 140 cm. br. pracht kwaliteit Wafeldoeken 60 x 100 c.m. Witte Baddoeken 60 x 100 cm. Iets voor uw uitzet. Stukgoederen vindt u bij ons in vele soort. Alsmede Japon-, Rok en Blousestoffen. In PANTALONS nog steeds de grootste sortering J. H. MEIJER IJmuiden. Tel. 4826 KENNEMERLAAN SPREEKUUR Bekend gemaakt wordt dat de Wethouder meer in het bijzonder belast met Sociale Zaken. Personeelsaangele genheden, schoolvoeding en -kleding en de woonverde- ling de heer F. J. A. Strij- bosch op Donderd. 16 Febr. aanstaande GEEN SPREEKUUR heeft. MUZIEKLESSEN, piano en viool. Lies Dekker, gedipl. lerares. IJmuiderstraatweg 167, IJmuiden. Tel. 4196. NET MEISJE gevr. v. hele dagen. Adres Jan - Kostelijk- laan 8, Velsen. Mevr. Kruysdijk. Hyacinten straat 61. Santpoort, vraagt nette WERKSTËR voor Don derdagmiddag. Aanmelden 18.30 uur. JONGEDAME gevr. goed kunnende pianospelen, om Gymnastiek Verg. te bege leiden. Da Costalaan Driehuis. COSTUUMNAAISTER b. z a. ook voor keerwerk. Tus- senbeeksweg 10. MEISJE b. z. a. voor winkel- werk onversch. welke bran che. In bezit v. diploma Valc- bekw. Kruideniers, 4 j. erva ring. Adres bur. v, d. blad. B. 2: a. ivERKSTËR) 2Mach tenden of middagen. Adres bur. v. d. blad. COUPEUSE kan enig werk tot zich nemen. Remmers- waal, Dirk Hartoghdwars- straat 4. BIJVERDIENSTE aangebo den voor personen met goed handschrift. Br. L 902 bur. v. d. blad. Profiteert van deze aan bieding: old finish FAU- TEUILSTEL, dikke balpoten met bronzen nagels afgezet f 210 (nieuw) Te zien Truder Badhuisstr. 32 R., bij Sport- fondsenbad. Tel. 14228. H'lem VERLOREN: Dinsdag 7 Febr. bruine glacé handschoen, om- gev. Kennemerlaan. Tegen bel. terug te bez. Pres. Kru- gerstraat 71. Net sportief meisje 23 jaar, P.G zoekt leuke VRIENDIN. Brieven L 903 bur. v. d. blad Gevraagd 1 of 2 ongemeub. KAMERS met kookgelegen heid. Brieven L 904 bur. van dit blad. Gevraagd door jonge vrouw ZIT-SLAAPKAMER. liefst omg. IJmuiden. Br. L 905 bur. van dit blad Ruilen WOONHUIS kamer en suite, 3 sl.lc. Huurprijs f 6, voor woonhuis IJm.-O. of West. Brieven L 906 bur. van dit blad. WONINGRUIL. Aangeboden een middenstandswoning in Driehuis tegen een woning in IJmuiden-Oost, bij voork. nieuwbouw. Brieven L 901 bur. van dit blad Te koop gevraagd: goede AUTOPED op luchtbanden. Dirk Hartoghdwarsstr. 14. Te koop: d. bl. MANTEL m. 40 voor kl. pers. f 20. Zee weg 368, Driehuis, 's Avonds na 7 uur. Te koop: grote VISBAK- OVEN v gas. Kennemerlaan no. Te koop: DISTRIBUTIE- LUIDSPREKER en een hon- denmand. Trompstraat 209. IJmuiden-O. Te koop: z. g. a. n. groene DAMESMANTEL m. 42 f 30. Willemsbeekweg 13. Te koop: BED, kan opge klapt worden Adres bur. v. d. blad. Te koop: z. g. a. n. v. Delft's KINDERWAGEN. Tevens nieuw babygóed.' Pres, Kru- gerstraat 25. Te koop z. g; a..:n, opvouw bare REISWIEG. Adres v. Poptaplantsoen 1 zw. IJm. Te koop: in g. st. z. gr. BOX met vloer. v. Wassenaerstr. TE KOOP: nieuw divankleed Kelim terra, mét grijze rand, en gebloemd wandkleed. Adres bur. van dit blad. TUINPARASOLS #Laat nu reeds voor het komende seizoen uw Tuin parasol, indien deze reparatie behoeft, tijdig herstel len bij: SCHOTH GROTE HOUTSTRAAT 47 HAARLEM TELEFOON 18036 Ook het opnieuw overtrekken geschiedt door ons vakkundig! Opleiding Engelse handelscorrespondentie, praktijkexamen, akte Engels L.O. etc. Ook conversatie, literatuur, gramma tica, bijwerken leerlingen. Mej. J. POOL, lerares Engels M.O. Bloemendaalscstraatwcg 40, Santpoort (5 min. van station) MODEL 1950 met stuurversnelling prijs 5150,wordt door aanvangende Maart a.s. in ruime mate geleverd. Dientengevolge kunnen wij alle geplaatste orders op korte termijn uitvoeren. Nieuwe orders met redelijke leverings termijn kunnen wij weder aanvaarden. WAGENWEG 8.10 TELEFOON 13850 Dealer v. Haarlem, Overveen, Bloemendaal, Santpoort, Driehuis, Houtrakpolder, c.a. Éénpersoons opklapbed met ombouw f 57.—, 2-pers. opklap- bed met ombouw f 68.— Eerste klas. 15 Jaar garantie. Kapokbedstellen. verende matrassen, wollen dekens enz. Monsterkamers ORIONWEG 8 H.-N. TELEFOON 23932 VOOR ONS IS VARENDE grote partij „PATONS TURKEY RUG WOOL", de door Smyrna-kenners zeer begeerde Engelse Smyrna-tapijtwol in rijke kleur-schakering van de wereld-vermaarde fa. Patons Baldwin Ltd. Gegarandeerde regelmatige na- levering. HET SMYRNA-HUIS „LABOR" RIJKSSTRAATWEG 127 - TELEFOON 24642 Een handelszaak kan niet buiten reclame, dat is een erkend feit. De beste reclame is: adverteren. Het beste adverteren doet men in dit blad. Voor geld of goede woorden is geen beter mesje te krijgen dan Blue Gillette: zo goed - ze gaan langer mee zo scherp - ze snijden de baard glad af zo beroemd - ze hebben van een baard-dragende een glad geschoren wereld gemaakt: Thin Gillette mesjes eveneens a f 1.75 per 10 Een „goeie morgenbegint al met Gillette J

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3