Voor Recht! S. W. G. Enquefe over beschikbare bedrijfs ruimte leverf veelzeggende cijfers op Visserij-varia J Steun Wettig Gezag bijeenkomst Jjinsflag 21 Februari 1930 vflSENS MIDDENSTAND IN DE KNEL herverdeling moet oplossing brengen DE VRAAGTEKENS, die de Velsense middenstand moet zetten achter diverse opbouwproblemen zijner gemeente n zijn verwoeste panden zijn legio; L toekomst moet leren in hoeverre de rroötse visie van bouwmeester Dudok in nvereeustemming is te brengen met de drukkeude financiële zorgen, die op vele winkelbedrijven rusten. Maar deze kwestie li»ii gevoeglijk naar een verdere toekomst worden verschoven dan de vraag in hoc- !erre de Velsense zakenmensen, die na dé bevrijd'1^ blij waren met een gesloten huis of een noodwinlcel hun groeiende huisvestingsproblemen het hoofd kunnen blijven bieden. Want dat is op het ogenblik vraag écn. Tris, nu het zakenleven weer bijna nor- 521 js geworden, een tekort aar. opslag- Tuimte voor diegenen wier bedrijf in een inderhaast ingeruimd woonpand moest worden voortgezet, diverse winkels hebben hun voorkomen verloren door de weinig aantrekkelijke gevel waar zij achter ge propt werden en het is in Velsen geen uit zondering als een winkelier een speciale neven-branche, die veel opslag- en étalage ruimte vergt, al helemaal niet meer ex ploiteert. Dat de moeilijkste situaties door {ie middenstand met „crepeergevallen" wordeb aangeduid geeft wellicht een vrij onvoldoende en vaag beeld van de werke lijke stand van zaken, maai- deze omschrij ving is dan' 'altijd nog de bruikbaarste. Enquête aan de gang Inmiddels heeft het gemeentebestuur begrepen dat er op diverse punten ver andering moet komen en het verzocht de „Velser winkeliers- en middenstandscen- cale" «en enquête te houden over de 'uimte waarover elke Velsense winkelier beschikt. De formulieren zijn inmiddels aaneen'groot gedeelte der 750 a 800 mid denstanders verzonden en de eerste ge gevens hébben wel geleerd dat er inder daad vaak sprake is van een „noodtoe- sland"'.' Dat neemt echter niet weg, dat slechts met alle beschikbare gegevens een overzicht is te krijgen zodat het gemeente bestuur volledig op de hoogte is van de middenstand. Het bestuur van de centrale koestert-dan ook de hoop, dat uit de totale Damkampioenschappen van Noordholland Twee IJmuidense paren in de finale In het gebouw van de Haarlemse Kegel bond hebben ver over de honderd, dans paren hun krachten gemeten. Uit de groot ste plaatsen van Noordholland waren zij gèkomèn om aan de kampioenschappen deel te nemen. De jury bestond uit Zuidhollandse pro fessionals. In de A, B en C-klasse gingen de fcerBfèèn van de Anfsterdamse dans school W. van Beek'met. de kampioeiis- prljaithutswa'aTts. De IJihuidense heren B. Zwart en J. Zoontjes met hun partners, leerlingen van de heer J. Stol. werden in de finale ge plaatst, doch moesten daar hun meerderen erkennen. Men is algemeen van mening dat het danspeil aanzienlijk hoger lag dan verle den jaar. Het was een zware wedstrijd waarin net schoonheidselement de boven-, loon voerde en die het uiterste van de deel nemers, vergde. Kenners zijn van mening dat er nog zelden zulk een goede wedstrijd Nederlaag-toumooi vpn „Populair" Het klaverjas-nederlaagtournooi, dat Ó»r de IJmuidense club „Populair" is ge organiseerd leverde voor deze vereniging :egen overwinningen en zes verliespunten co. ..Vespucie" uit Amsterdam mocht van de vijftien deelnemende verenigingen de grootste zege in de wacht slepen: met 2346 punten behaalde deze club dan ook de eerste prijs. „Zandvoort" bracht het met 2138 punten tot de tweede plaats en ver overde tevens de marsenprijs met 18 mar- «n. De-derde nederlaag moesten de IJmui- cenaren van „S.choten" incasseren, clie in totaal 1981 punten en de derde prijs ver overde. Het toumooi is voor de organiserende Vereniging- een alleszins geslaagd evene ment gewordn maar de klap op de vuur pijl wordt toch wel hét verspelen van het miniativur-havenkantoordat de 4e Maart als wisselprijs wordt ingezet. Acht ver dingen, nemen er aan deel, waarvan «Stormvogels" en „Populair" uit IJmuiden, maar eerstgenoemde club speelt buiten mededinging mee, hoewel er voor haar toj eventuele winst wel degelijk een prijs m het verschiet ligt. Elke vereniging komt uit met 8 koppels elk koppel speelt drie wedstrijden van 15CÖ punten elk. De heren Gerben en Krab furgeren als wedstrijdleiders. Vrouwen bezien de lonen en prijzen De vrouwengroep van cte Partij van de Arbeid zal Woensdagavond in het ge- Wfwtje Wiitemsbeekweg 78 een rede be wateren van de' Iheer Jansen uit Haarlem, ®hen zal inleiden in d;e materie van: tonen en prijzen. «PRACHT EN PRAAL VAN JAVA" Donderdag de' tweede Maart belegt het lelsense Protestantse Interkerkelijk Thuis- eeai contact-avond voor de gerepa- pa-de militairen en hun familieleden in ^gebouw voor Christelijke Belangen. Ds. J" C. Koningsbergen spreekt en voorts wordt de film „Pracht en praal van Java" vetoond. Agenda voor Velsen DINSDAG 21 FEBRUARI: Thalia, 8 uur: Toneelvoorstelling Varia: «Ctfcus Knie". 8 uur: „Home in Oklahoma". WOENSDAG 22 FEBRUARI: Raadhuis, 23 uur: Spreekuur Wet- louder van Onderwijs. Thalia, 8 uur: „Dé man van Colorado". jj6*- 8 uur: „Home in Oklahoma". Patronaat, 8 uur: Chr. Muziekvereniging |"iiheltnina". Medewerking van V.V.IJ.- gegevens in de toekomst een goede ver deling kan voortkomen en dat zelfs de be stuurders van deze gemeente rekening zul len houden met de verlangens en het ad vies uit de middenstand wanneer er een- maal sprake kan zijn van een hergroe pering. Spel kaarten Om slecht een paar kleine aspecten van het probleem te noemen: het Oostelijk deel der Kennemerlaan is rijk aan winkels, die bijna stuk voor stuk. in woonhuizen zijn ondergebracht; door de hele gemeente heen ook in Driehuis en Velsen-Noord komen „crepeergevallen" voor. die om een oplossing schreeuwen. Alles als gevolg van de afbraak en de evacuatie, die ook de. middenstand als een spel kaarten dooreen heeft gegooid „zodat de troeven en de tweetjes nu vaak vlak naast elkaar te recht zijn gekomen", zoals de secretaris der enquête-commissie, de heer J. van Leeu wen, opmerkte. Het bezoek van de Koningin aan Velsen Tijdens de jaarvergadering, die de afde ling IJmuiden van de Christelijk Histori sche Unie houdt in het gebouw van Chris telijke Belangen, zal Donderdagavond de film wórden vertoond van het bezoek dat de Koningin verleden jaar aan Velsen bracht. De leden zullen een korte C.H.-pr.opa- gandaspeech kunnen beluisteren, het vro lijke gedeelte bestaat uit een voordracht. De C.A.O. voor de visserij Naar aanleiding van recente publicaties over de ontwikkeling van de besprekingen over een nieuw arbeidscontract voor de Noordzeevisserij heeft de heer R. Laan sr., voorzitter van de Centrale Bond van Transportarbeiders opgemerkt, dat een mededeling, gedaan door de heer R. Meij- boom, secretaris der' IJmuidense reders vereniging, onjuist zou zijn geweest. Bij navraag is ons thans gebleken, dat de heer Meijboom heeft meegedeeld, „dat beide partijen in de strijd v-oor een .nieuw coL lectief contract hun verlangens hebben in gediend", zodat'er geen sprake van is, dat er overeenstemming werd bereikt over „het" collectief contract; de meningen lie pen te ver uiteen en er is dus geen over eenstemming ontstaan. Het college van Rijksbemiddelaars zal nu zijn oordeel hier over uitspreken. - De heer Meijboom heeft voorts meege deeld, dat uit zijn inlichtingen is gebleken, dat in de loop van Februari de beslissing van het college van Rijksbemiddelaars valt. De heer Laan ontkent dit maar de heer Meijboom handhaaft zijn eerdere uitspraak in deze. Overigens schrijft de heer Laan ons het volgende: „Het kan bekend zijn, dat in de op 1,8. Januarl 1950 gehóuden,.", cöiiférentié ondei; leiding van de Stichting van dë Arbeid, in tegenwoordigheid van het-- college van Rijksbemiddelaars, de redersvereniging bij monde van de heer Pronk, weigerde te voldoen aan het verzoek van de Unie- Verkeer om via een door de Rijksaccoun tantsdienst in te stellen onderzoek, de hoofdbesturen een juist inzicht te geven in de omstandigheden, waarom het bedrijf niet meer is uit te oefenen. Deze weigering is nog niet herroepen, althans wij hebben daarvan geen mede deling gekregen. Voorts kan het eveneens bekend zijn, dat de op 24 Februari gehouden vergadering van opvarenden, geleid door de Unie-Ver keer, besloot bereid te zijn de onderhan delingen te heropenen, mits .de reders hun ingediend voorstel terug nemen en als basis der te voeren onderhandelingen de be staande regeling van lonen en andere ar beidsvoorwaarden wordt genomen. Dit is aan de Redersvereniging medege deeld, doch wij hebben daarop geen ant woord ontvangen. Na 18 Januari is over de C.A.O. voor de opvarenden geen enkele onderhandeling gevoerd. Slechts is ons schriftelijk medegedeeld, dat aan de Stichting van de Arbeid door de reders is verzocht partijen opnieuw bijeen te roepen, hetgeen niet plaats heeft ge vonden. Militairen komen huistoe Met het troepentransportschip „Pasteur" dat vermoedelijk Vrijdag 24 Februari in Am sterdam aankomt, komen de volgende plaats genoten mee R. Broeren, Willemsbeekweg 56, IJmuiden- Oost. P. Korf, Koningsplein 4, IJmuiden. J. P. Lammers, Trompstraat 137, IJmuiden- Oost. J. A. Bekkering, Wynoldi Daniëlslaan 3, Santpoort. W. Groen, "Walravenstraat 27, Velsen-Noord en P. A. Gutter, President Steynstraat 17, IJmuiden. De volgende militairen komen met het troepentransportschip „Atlantis" naar huis: M. A. Wolzak, Zeestraat 105, Beverwijk. C. JCessens, Koningsweg 44, Velsen-N. C. F. J. Schellevis, Julianaweg 47. Wijk aan Zee. P. van Til, Stumphiusstraat 33, Beverwijk. W. B. Vader, Alb. Thijmlaan 25, Santpoort. T. A. Hoogland, Bloemend.straatweg 146, Santpoort. J. Blinkhof, Havenkade 43, IJmui den. Men verwacht dit schip op 3 Maart in Amsterdam. Gemeentereiniging neemt afscheid van trouw werker Wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd op 26 Februari zal de heer Chr. Warmenhoven op 27 Februari de gemeentelijke reinigingsdienst verlaten. Van 1916 tot nu toe heeft de heer War- memhoven zijn la-ach ten aan Velsens rein heid gewijd en hierdoor medegewerkt aan de hygiënische vooruitgang in de gemeente. Per 1 Maart zal het personeel van de dienst in een intieme bijeenkomst afscheid van deze gepensionneerde nemen. AANBESTEDING Uitslag van de aanbesteding voor het bou wen van twee aaneengesloten woonhuizen aan de Lijsterlaan te IJmuiden-O., Het plan is ontworpen door de heer Ant. ten Broeke, arch. B. N. A. In geschreven werd door: J. van Beelen. IJmuiden f 35.990; P. Zwart, IJmuiden f35.440; J. Drost. Santpoort f 35.150; W. Tolman en Zn., IJmuiden f 35.100; R. de Boer. IJmuiden f34.695; J. de Waard, IJmuiden f34.110; N.V. Aann. Mij. „Velsen'', IJmuiden f 33.929. De raming van: de architect •wa3tf3S'.950# Watervliet I ongeslagen korfbalkampioen Bussumse D.S.V. ging met 114 ten onder De hoop, dat de korfbalvereniging „Wa tervliet" te Bussum in de wedstrijd tegen D.S.V. het kampioenschap der derde klas se B van de Ned. Korfbalbond zou beha len, is alleszins gerechtvaardigd gebleken. De Bussumse ploeg moest met niet min der dan 114 in de groen-gelen haar meerderen erkennen. Het eindresultaat van deze competitie is voor „Watervliet" fraai. Van de thanself gespeelde wedstrijden werden er negen gewonnen en twee gelijk gespeeld. Onge slagen kampioen dus met 65 doelpunten vóór en 25' tegen. Dit kampioenschap houdt in, dat Watervliet I nu automatisch tweede klasser van de K.N.K.B. is .gewpr-; den, waaruit het verleden jaar degra deerde. De wedstrijd D.S.V. maakte het Watervliet niet ge makkelijk. De Bussummers begonnen erg geestdriftig. Watervliet moest aan het on gelijke veld Wennen, maar toen eenmaal de gang er in zat scoorde Veerbeek uit een doorloopbal op afstand- 01), spoedig gevolgd door een schot van mej. Jansen van onder de paal (02). D.S.V. scoorde nu tegen, maar de Waterviïeters Gieze en mevrouw Broeksma zorgden voor een 41-voorsprong. Vlak voor rust doel puntte D.S.V. (2—4). Na de hervatting vertoonde zich het zelfde spelbeeld. Hoewel Watervliet door Veerbeek de voorsprong vergrootte, bleef D.S.V. goed volhouden en scoorde opnieuw tegen (35). D.S.V. kon daarna echter het tempo niet meer volhouden en de bezoekers maakten hiervan gebruik. On der de paal doelpuntte mej'. Van Vught én- Berghuis maakte feilloos van een vrije kans gebruik door een verdëdigingsfout aan de' lijn (37). Met Broeksma c.s. in de aan val bleef Watervliet overwegend sterker en D.S.V. raakte volkomen overspeeld. Tweemaal achtereen trof Broeksma doel (39), waarna een afstandschot van D.S.V. in de Watervliet-korf verdween (49). Onmiddellijk reageerde Veerbeek en ten slotte was het Berghuis die met het elfde doelpunt het vonnis voltrok (411). Uiteraard was er bij de groen-gelen grote opgewektheid, die op de terugreis nog toenam, toen in hotel „Victoria" te Amsterdam voorzitter Hopman de ploeg gelukwenste met het prachtige resultaat en twee kampioenstaarten aanbood. De heer drs. A. Demmers feliciteerde hier namens de vereniging „Hoogoven- staten". In uitbundige stemming is later in de versierde autobus door Beverwijk en om geving getoerd. Zondagavond was de Watervliet-familie in het sportpaviljoen van gelijke naam bijeen om met veel jolijt het kampioens feest te vieren. De heer K. Monnée voor zitter van „S.S.H." en de heer C. Minnes, beheerder van „Watervliet" boden bloe men aan. Watervliet 2 speelde uit met 4—4 gelijk tegen Groen-Geel 2. Velsen-Noord V.G.Z. tafeltennisvereniging doet het-goed - Hét gaat-'goed met de Tafeltennisclub „VGZ" in de competitie al is dan niet iedere wedstrijd een raak schot. De vorige week werden vier wedstrijden gespeeld, waar van er twee met flinke cijfers werden ge wonnen, een in gelijk spel eindigde en de laatste werd verloren. Het eerste VGZ-herenteam slaagde er in een zeer nuttige overwinning op HO TAC uit Beverwijk te behalen en zich daardoor als eerste op de ranglijst te hand haven. Het liet zich in de aanvang van deze ontmoeting niet aanzien, dat VGZ sterker was, want de partijen gingen vrijwel gelijk op. Hotac zag zelfs kans een 2-1 voorsprong te behalen, maar toen was. het ook met de Beverwijkers gedaan. Daar P. Sweeren en B. Wijker van VGZ verloren, was het een prachtig resultaat van F. IJzendoorn, die alle drie partijen in zijn voordeel be sliste en daarmede de 8-2-zege voor VGZ veilig stelde. De VGZ-dames van het eerste team be haalden een nog mooier succes. Prowano uit Bloemendaal werd het slachtoffer. Het sterke spel van de Velsense dames belette de tegenstandsters ook maar één partij te winnen. De volledige zége 10-0 was dus voor VGZ. Het bezoek van VGZ 2 aan HBC te Heemstede kenmerkte zich door een span nend wedstrijdverloop waarbij aan het einde de punten waren verdeeld (5-5). De thuiswedstrijd van dit team, de laat ste in deze competitie, was tegen Rapidity uit Beverwijk. Lang 'bleef' de beslissing onzeker, maar uiteindelijk slaagden de bezoekers er in om de laatste partijen in hun voordeel te beslissen (4-6). „Onder Ons" koos een Carnaval-prinsenpaar De enige maanden geleden opgerichte R.K. Gemengde Zangvereniging „Onder Ons", directeur de heer Lou Tervoort, heeft -Zondagavond per ingelegd met haar Carnavalsfeest. Er was bijzonder veel be langstelling en wat voorzitter A. Mertens uiteraard verheugde voordat de vasten avondviering begon, liet het koor zich horen in „Ave Maria" van Arcadelt, „De molen" en ,,'t Schippertje". Dit viel zeer in de smaak van de aanwezigen. Een mu- ziekclubje uit de leden van „Onder Ons" zorgde voor vrolijke melodieën, welke tot dansen noodden. Onder leiding van de heer A. Boot werden diverse gezelschaps spelen beoefend. Een aardig moment was de verkiezing van dc carnavalprins en zijn gemalin en ook de spraakwaterval onder de leden uitgeschreven werkte mee tot groot .plezier. IJmond handhaafde zich tegen A.H.V. In een zeer snellé en technisch op be hoorlijk peil staande, belangrijke handbal wedstrijd tegen AHV, gelukte het de IJ- mond-heren de beide punten in de wacht te slepen, waarmede de Helderse adelbor sten practisch uitgeschakeld zijn voor de bovenste plaats. IJmond verhoogt hierdoor haar kansen aanzienlijk. De thuisclub was vooral tactisch de beste ploeg, maar in snelheid voerde AHV de bovéntoon. Het spel golfde snel heen en weer, maai de IJmond-verdediging 'bleek voor de adelborsten een groot obstakel. Het was EJ. Scheerman, die met een handige schijn beweging de A.H.V.-doelman in de ver keerde hoek deed duiken en zo IJmond de leiding gaf (10). IJmond was in de aanval gevaarlijker en scoorde nog drie maal voor de rust, waartegenover A.H.V. de IJmond-veste slechts eenmaal door boorde (41). Na de hervatting kwam A.H.V. sterk opzetten en IJmond moest alle zeilen bij zetten. De doelpunten kwamen echter aan de andere kant, want door het sterk aan vallende spel verwaarloosde A.H.V. haar verdediging, zodat nog tweemaal kon wor den gescoord. Daarna deed bij IJmond ver moeidheid zich gelden, waarna de adel borsten hun achterstand tot 64 terug konden brengen. De ontmoeting der dameselftallen van Animo I en IJmond I te Zaandam is wegens afkeuring van het terrein niet doorgegaan. K.A.B. gaf een Vastenavondfeest Dc afdeling Velsen-Noord van de Katho lieke Arbeiders Bond gaf Maandag in het gymnastieklokaal der R.K. Meisjesschool aan de Corverslaan voor haar leden een vastenavondfeest, dat door het onbezorgde karakter een aaneenschakeling van plezier is geworden. Na de opening door de heer F. A. Kuypers, voorzitter, wist het show orkest „The Dio's" uit Beverwijk direct de juiste stemming te brengen. Dit ensem ble. dat onder leiding van Ton v. d. Braak steeds meer op de voorgrond gaat treden met goed verzorgde amusementsmuziek, veroverde met één slag de zaal. Maar ook de verschillende onderdelen van het ge zelschap oogstten veel succes. Zo traden op de „Drie Transvalers" en het duo Rina, twee meisjes met accordeon, dat onder andere veel waardering kreeg met het voorspel van de opera La Traviata. Ook het toneel kreeg in dit programma zijn deel door de medewerking van de R.K. Toneel vereniging „Opwaarts". Regisseur J. W. Schoot wist met de kostelijke één-acter „De Troubadour" en de Russische schets „De Tuba" de lachspieren danig los te werken. De voordracht „Levenscarnaval" van een der tonelisten was voor deze bijeen komst een goede greep. Het vastenavond feest bestond verder uit vrolijke gezel schapsspelen onder leiding van Ton v. d. Braak en dansen voor de liefhebbers. Ook Zaterdag was er voor dit feest van bont allerlei een grote belangstelling. Beddebrand Zondagmorgen omstreeks negen uur werd de brandweer gealarmeerd voor .brand, aan de Duinvlietstraat. Toen de vrouw des huizes naar boven girug bemerk te zij tot haar schrik, dat het bed van het dienstmeisje brandde. De heer B. bestreed het vuur onmiddellijk met water en toen de motorspuit arriveerd hoefden de brand weerlieden slechts het smeulende bed en de dekens naar buiten werken. SCHEEPVAART IJMUIDEN Maandag 20 Februari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Stientje Mensinga v. Rotterdam. Bazel van Christiansund. Deo Duce van Kopenhagen. Bierum van Lissabon. Mennon van Port Said, virgo van Abö. Inge borg van Hamburg. Twee Gebroeders van Kopenhagen. Bomma van Oslo. Kote Oldman van Hamburg. Stad Vlaardingen van Vlaar- dingen. Progrcs van Nijköping. Johan van Oldembarnevel't van Indonesië, Hebe van Wismar. Vertrokken zijn: Helena naar Frederiks- ham. Frisian Coast naar Rotterdam, Het volledig programma van de op DONDERDAGAVOND 23 FEBRUARI te houden is thans bekend. 1. Opening door Burgemeester Mr. M. M. Kwint. 2. De machtige film „Verdeel en Heers". 3. 5 Minuten voor een praatje door de heer G. H. Smit, Provinciaal Secretaris S.W.G. 4. Spraakwaterval. 5. De beroemde film „De slag om Engeland''. 6. De verrassingen! Aan wie vallen.zij ten deel? Een en ander wordt door muziek opgeluisterd. TOEGANG VRIJ AANVANG 8 UUR Zége van Waterloo op Concordia Waterloo heeft in de competitie van de Haarlemse Voetbalbond Concordia de eerste nederlaag toegebracht. De IJmuidenaren waren goed op dreef en speelden voor rust beter dan de thuisclub- J. Buding gaf zijn club de leiding. In de tweede helft was Con cordia beter op dreef en het duurde niet lang of de stand wah gelijk. Waterloo ver plaatste het spel en Bom zorgde voor een voorsprong door twee maal achtereen te doelpunten. Concordia gaf de strijd nog niet op. Nadat een doelpunt was afgekeurd werd de stand op 23 gebracht. Een der achter spelers van Waterloo werkte aan dit doel punt mee. De overige uitslagen waren: VVE 3Wa terloo 2 4J3; Spaarndam 2Waterloo 3 42; VSV adspirantenWaterloo adspiranten 22. Jubileum zuster Benes Men verzoekt ons mee te delen dat Zuster Benes, die Donderdag haar zilveren jubileum als t.b.c.-zuster in Velsen viert, die dag van 2; tot 5 uur haar woning kan de Zeeweg 334 openstelt voor allen die haar geluk willen wensen. Beverwijk De Heemsteedse jeugdrijvereniging „En Avant" kwam Zaterdagmiddag in de let terlijke zin van het woord „opdraven" om zich aan de nieuwe burgemeester van Heemstede voor te stellen. Nadat de bur gemeester de ruiterstoet had geinspecteeerdc onderhielden hij en zijn echtgenote zich nog even met de technische adviseur van „En Avant", de heer G. A. M. van der Meer Met de Reisvereniging naar Indonesië Voor leden en instroducés van de afdeling Beverwijk van de Nederlandase Reisvereni ging zal op Woensdag 1 Maart in de boven zaal van het veilinggebouw „Kennemerland" een Indonesië-avond worden gehouden. De heer J. W. van Eek van de afdeling Cultureel Contact van met Ministerie van Overzeese Gebiedsdelen zal zijn hoorders inleiden in leven en gewoonten van de onderscheidene volken van Indonesië. Groenteprijzen in „Kennemerland" Op de laatstgehouden groenteveiling wer den de volgende prijzen genoteerd: Spruiten (geschoond) 601,10:0 spruiten (ongeschoond) 2060; prei 5090; witlof I 5055;:waspeen 3847; rabarber 45 per bos; boergkool 3462; groene kool 1632; gele kool 2025; rode kool 613; breekpeen 617; uien 4042: kroten 67; knolselderij 20—35; sjalotten 2332; schorseneren 5862. Santpoort-station INLEIDING Over het onderwerp „De internationale verhouding in het Midden-Oosten van Europa", zal de heer I. Spetter een inlei ding houden op de huishoudelijke verga dering van de Partij van de Arbeid, die Woensdagavond gehouden wordt in het gebouw „De Toorts". Aanvoer en prijzen. Op de Maandag- markt vielen de prijzen weer tegen. De tongen, vooral de grovere soorten, waren, aanmerkelijk goedkoper dan Zaterdag. Hoewel de aanvoer sterk was verminderd door de weersomstandigheden, brachten dë genoemde soorten ruim 30 c. per kg. minder op dan Zaterdag. Voor gr. en grm. tong werd gemiddeld 2.05 betaald tegen 2,702,60 Zaterdag. De prijzen van de kleine tongen 2 lagen op hetzelfde niveau, n.l. ƒ1,18 tot ƒ1,22 per kg. Ook de prijzen van de kleinere soorten schol liepen vooral bij de latere afslagen aanmerkelijk terug. Werd aanvankelijk nog 22,tot 23,1 betaald, later werd slechts 16,— tot 18,— genoteerd. De aanvoer van grove sclio'l was zeer beperkt. De meeste kustloggers haddén een gemid delde aanvoer van slechts 10 tot 20 kisten grove schol. De meeste grove schol werd weer door de handel afgenomen voor ex port op Frankrijk. Ook tongen werden voor Frankrijk en Engeland uit de markt genomen. Mooie partij heilbot. Een mooie partij heilbot werd aangevoerd door de trawler Medati. Niet minder dan 800 kg. van deze fijne vissoort werd in de afslag gezet. Ook was er nog een bijzonder exemplaar bij van ruim 70 kg.; dit beestje bracht 122.50 op. De prijzen van de heilbot va rieerden van de 175,tot 2,25 per kg. De haring welke door de trawlers werd aangevoerd en in hoofdzaak werd afge nomen door de rokerijen, bracht gemid deld 17,— tot ƒ19,— per kist op. De .Medan wist ondanks de mindere kwaliteit van verschillende soorten vis een besom ming van 23000 gld. te noteren. Besommingen. De trawlers Allan Water en Alkmaar besomden respectieve lijk 17.000 en 15.000. Enkele Noord- loggers noteerden ruim 7000. De week- loggers varieerden van de 2000 tot de 3000. De K.W. 44 ligt momenteel voor de grote keuring te Woubrugge. Na het plaatsen van enige nieuwe platen en een verlenging zal de logger voor de nieuwe haringteelt klaar zijn. Weer naar zee. De Claes Compaen, de Petten en de Polderman zijn wederom naar de visserij vertrokken. Te verwachten aanvoer. Voor deze week worden verwacht voor de Woens- dagmarkt de trawler_ de Hoop en de Noordlogger K.W. 76. Verder voor Don derdag of Vrijdag de Thorina. Omtrent de vangsten is nog niéts 'bekend. Uitvoer. Naar wij vernemen ligt de uitvoer van gerookte bokking naar Grie kenland geheel stil. Het contingent is sinds vorige week uitgeput en er schijnt nog geen nieuw contingent te zijn ver leend. Toch varen. De schipper van de trawler Robert William, welke des zomers aan de vleetvisserij deelneemt, is met zijn gehele bemanning overgestapt op een Scheveningse logger, n.l. de Schev. 33. Binnenblijvers. Gezien de slechte weersomstandigheden en de slechte weer berichten zijn slechts de grotere schepen naar zee vertrokken. De kustloggers blij ven wachten tot de wind wat is afgeno men. Behouden binnen. Na een lange reis van 15 dagen is de snurrevaad-kotter IJm. 27 behouden binnengekomen. Van de kot- tervloöt was schipper v; d. Iieyde de eerste die to gaan „snurren". Over het note'dopj'e werd 'men in IJ muiden wat on gerust toen het wat érg lang uitbleef. De vangst v/as kabeljauw en wat schelvis, die aan de Maandagmarkt werden gelost. Ongeluk met dodelijke afloop bij de Kijkduintrappen Deugdige fietsrijder merkte de trappen te laat op Zondagmiddag was de vijftienjarige Am sterdammer W. F. J. M. R. met zijn vriendje op de fiets naar O verveen gegaan. Zij reden de Hoge Duin en Daalseweg op en toen R. de Kijkduintrappen, welke de verbinding met de Midden Duin en Daalse weg vormt, naderde, reed hij het voetpad op. Waarschijnlijk heeft hij gedacht, dat hij verder kon rijden en heeft te laat be merkt, dat er trappen waren. Terwijl hij nog op zijn fiets zat is hij van de trap ge vallen. Hij kwam op het tweede plateau terecht. Met een schedclbasisfractuur is de jongen naar het ziekenhuis Joannes de Deo overgebracht, waar hij in de loop van de avond is overleden. Het vriendje is ook het voetpad opge reden, doch hij zag bijtijds het gevaar. Zijn kameraad heeft hij echter niet zien vallen. SCHEEPVAART Agamemnon. 20 v. Punta Cardon n. Plata. Akkrumdijk, pass. 19 Portland. Alamak, 18 rede Rastanura. Alchiba, pass. 18 Balearen. Aldabi,. 19 500 m. Z. Santos. Alderamin, 19 v. Buenos Aires te Rdam. Algorab. pass. 19 Beaehyhcad. Alhena. pass. 20 Kp. St. Vincent. Alphard, pass. 20 Ouessant. Amstelland, 18 v. Porto Alegre (uitr.). Amsteldiep, 25 in Holland verw. Amstelstad. 21 v. Galveston te R dam. Arendskerk, pass. 20 Kp. St. Vincent. Arnedijk,, 19 v. Antw. te R'dam. Ary Scheffer. 18 te Bilbao n. Bordeaux. Atlas, 17 te Gothenburg n. A'dam. Bantam. 20 v. Port Said. Bennekom, 20 v. Antofagasta n. Pisco. Bengkalis, 19 te Basrah v. Khorramshar. Beverwijk, 20 te Setubal v. Sete. Bierum, 20 te A'dam v. Lissabon. Bloemfontein. 19 te Antw. v. Southampton. Blijdenciijk, 19 te Hamburg v. R'dam. Boissevaln, 21 te Mombassa, Breda, 19 te Antw. n. A'dam. Camphuys, 18 tec: Semarang. Ceram, pass. 19 Messina. Cleodora (t), 20 v. Gibraltar n Port Said. Congostroom, pass. 19 Cuxhaven. Coolhaven, 19-v. Brest te Antwerpen. Corilla (t), pass. 19 Madeira. Coltica, pass. 20 Ouessant. Cumulus. 22 te R'dam verw. Carmelfjcll. 19 te R'dam n. Lissabon. Drente. 19 anker Ganges. Denbighshire. 17 v. Aden n. A'dam. Daje Bohmer. 19 Finisterre gepass. n. Tanger. Delft, nass. 20 Lizard. Deo Duce, 20 te A'dam v. Kopenhagen. Dorsetshire, pass. 20 Finisterre. Draco, 19 te A'dam v. Hamburg. Edam, 18 350 m. O. Kp. Race. Eemland, 18 verw. te Las Palmas. Ena (t), v. Punta Cardon n. Gibraltar. Entre Rios. 18 v. Rio de Janeiro (ultr.). Enggano, 18 te A'dam n. Genua. Erinna (t), verw. 20 te Miri v. Pladju. F.trema (t), 20 te Miri v. Calcutta. Gordias, pass. 20 Kp. de Gata. Gooiland. 19 v. Buenos Aires n. Montevideo, Grootebeer, pass. 20 Kp. St. Vincent. Grootekerk. 19 te Genua van Marseille. Glengyle, 17 Dover gepass. n. R'dam. Gordias, 19 v. Gibraltar n. Izmidt. Hector, 18 anker Kujik. Hecuba, 19 v. A'dam te R'dam. Fersiha. verw. 20 t.e Paramaribo v. Trinidad. Haarlem. 18 v. Petit Goave -n. Antw. Hector, 19 v. Fetliye n. Kiuluk. Hecuba, 19 te R'dam n. Antw. Hercules. 18 te Izmir n. Gibraltar. Hera. 17 v. Cartagena n. Curayao. lndrapoera. 20 te Soerabaja v. Banjuwangi- Iris, 19 te Hamburg n. Bremen. Java 18 v. A'dam n. Antwerpen Jobshaven. 20 v. Pointe Nome n. Foit GenUl. Joost v. d. Vondel, pass. 20 Seilly. Laagkerk. 20 te Basrah v, Khorramshar. Laertes, verw. 19 te Singapore. Langkoeas, 20 v. Djakarta n. Cheribon, Jupiter, 1.3 v. Alexandrie te R. dam. Jupiter, 19 te R'dam v. Gibraltar. Laurenskerk. 20 v. R.dam n. Calcutta. Leerdam 20 te Antwerpen. Lieve Vrouwckerk, 20 v. Muscat. Lindekerk, 18 t.e Bandardhapour. Linge, 19 v. Libreville te Ouestreham sluizen. n. Caen. Lissekerk. pass. 13 Messina. Lombok, 18 rede Belawah v. Kaapstad. Lucita (t). pass 20 Landsend. Luna, 18 v. Hoek v. Holland. Loppersum, 18 te Safi v. Spzia. Luna, 18 v. R'dam n. Gibraltar. Mariekerk, 20 verw. lbo v. Beira. Meerkerk. 20 ie Antwerpen v. Hamburg. Merwede, 19 nog anker Lome. Modjokerto. 20 rede Semarang v. Cheribon. Manuela (tl, 13 30 m. ZO. Lizard. Memnon, 20 te A'dam v. Soerabaja. Mentor. 19 te Malta n. Piraeus. Midas. 19 v. Aliante n. Cartagena. Mitra (t), pass 20 Landsend. Nieuw Holland, 20 v. Singapore n. Penang. Nijmegen. 19 te Huelva v. Genua. Nestor. 18 v. Istanboel n. Burnana. Ophir, 18 te Bali. Odvsseus. 19 te Catania h. Palermo, Oranje, 20 te Suez. Orion, 18 v. Candia n. Catania. Pasteur, verw. 24 te A'dam v. Djakarta. Plancius, 18 v. Singapore n. Muntok. Prins Maurits, 18 v. R'dam n. St. John. Prins Willem v. Oranje, pass. 20 Kp. St. Marj^ Prins Willem II, 18 v. R'dam n. Galveston. Prins Willem III. ID verw. Tunis v. Izmir. Polydorus, 17 v. Cochin n. N. York. Poseidon. 20 te Turkseil. v. New York. Randkerk, 20 te Walvisbaai verw. Rempang, pass. 18 Finisterre. Reynlersz. 20 te Makassar v. Ambon. Ridderkerk, 20 te Genua verw. Riouw, 19 v. Belawan. Roebian, pass. 20 Kp. Bon. Rondo. 20 v. Kohsichang n. Bandon. Rufina iti. 17 v. Port au Prince n. Trinidad. Raki, 19 v. Karachi n. Bombay. Rotti, 19 van N. Orleans n. Baltimore. Salland. pass. 20 St. Paulsrock. Sandenburgh. 18 v. R'dam n. Bordeaux. Schiedijk, pass. 20 Algiers. Sibcroet, 19 v. Djakarta n. Colombo. Sinabang. verw 19 te Soerabaja v. Kalianget. Sigh, 18 v. Tjilatjap n. Djakarta. Stad Haarlem, pass. 13 Kp. St Vincent, Stad Dordrecht, 20 fe Gibraltar. Stad Maastricht. 21 tc Bagnoli v. R'dam. Straat Malakka. 19 v. Hongkong n. Kobe. Stad Breda, 19 te Durban van East London. Salawati. 20 te Belawan n. Suez. Sumatra, 19 v. Penang n. Port Swettenham. Snigerborg, 18 Gibraltar gepass. n. Algiers. Stentor, pass. 20 Kp. de Gata. Stuvvesant, 20 te Antwerpen. Triton, verw 19 te J'acmel v. Curasao. Tabian. 17 te Boston n .N. York. Tarakan, 20 v. Djakarta. Tawali, 20 v. Vitoria. Titus, pass. 20 Ouessant. Van Riebeeck, 18 v. Djakarta n. Soerabaja. Venus, verw. 19 AlexandriB v. Triest. Wieldrecht (tj. 20 v. Tandjong Uban n. Sydney Wiilem Buys, pass. 20 Kaap Roca. Winterswijk, ass. lo Ouessant. Woensdrecht (t), 13 v. Avonmouth n. Stanlow. Zeeland. 18 v. Blyth n. Aarhuus. Zijpenberg, pass. 20 Ouessant. KLEINE! VAART Breehelle, 19 v. Kingsiynn to R'dam. Brem, 19 v. Lissabon te R'dam. Diana, 18 v. R'dam n. Sas van Gent. Frans, 18 v. R'dam n. Londen. Hagno, 19 v. R'dam n. Dublin. Haskerland, 19 v. Kynslynn te R'dam. Hoogland, 18 v. New Castle te R'dam. Lucas Bols I, 18 v. R'dam n, Rostock. Oranje, 18 v. Flam burg te R'dam. Rian, 19 v. Antwerpen te R'dam. Spes, 18 v. R'dam n. Hamburg. Strijpe, 18 v. R'dam n. Hull. Vesta, 13 v. R.dam n. Alloa. Wim (Bosnia), 18 v. Londen te R'dam. Zeehond. 19 v. d. Tyno te R'dam. Sleepboot Noordholland, '17 te Milfordhaven.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3