Voetbal in Kennemerland OLD CLOTHES NEW it de gemeente Velsen^ Sm gevaarlijk was. De achterhoede van J#thuisclub moest dikwijls alle zeilen bij- Sten om doelpunten te voorkomen. Waren voorwaartsen der bezoekers beter op Sot geweest, dan zou DEM een kleine ^rsprong hebben kunnen nemen. Nu bleef hei 0-0. boeken bij VAN DÖRP Driehuis Velsen-Noord Beverwijk Castricum JIaandag 27 Februari 1950 Ruime overwinning voor Velsen 4 -jftal van Velsen blijft op de goede rtUan Zondag werd met niet min- ,vegVOOn|o -^ms gewonnen en de der ,0,1 misschien nog hoger zijn geweest, 80016 Velsen het bij deze stand niet ge- c°eg ï*terste helft hadden de Santpoorte- lB het voordeel van de wind en waren nare" he in de aanval. Het doel van herhaaldelijk onder hoge druk. «akkum maakte het eerste doelpunt. JaQ bleef de toon aangeven. De achter- Velsen ;tisch geen kans weg en de hoede s bezoekers droegen een ge- aaova'' kter_ Weder cm was het Bak- yanks ,i de straffe wind kreeg, trok het deze handicap ten aanval. Door 'üfprd het 3-0 en voordat er een kwar- -U "RolrlriOYi rio ctcinri de doelman van WMS het nakijken ^«n met een 2-0 voorsprong werd ge- 63 Toen in de tweede helft Velsen het dtaaiu- 1y*.«i»rr +*>/Oy li»+ onda gespeeld bracht Bakkum de stand 0 WMS was volkomen geslagen, maar r"velsen het toen wat kalmpjes aan ■doen kreeg de thuisclub gelegenheid g'ng" er'in de aanval te komen. De ver ding der bezoekers wist echter wel i met de weinig gevaarlijke aanvallen Jan de thuisclub. Het einde bracht een ver- ^nrGdat 0naast het WMS-terrein tegen Hoïmdia speelde, speelde gelijk. D.E.M. verloor van Helder nEM heeft het in het Noorden van de „Hnrie niet kunnen bolwerken. Tegen jjtsterke Helder, dat de „race" met Velsen - j blijft volhouden, werd met 2-0 ver- E De uitslag bewijst geenszins dat DEM •ak'heeft gespeeld. Integendeel, de ploeg een zeer goede indruk en de Wijke- bben het de Helderse club lastig Vooral in de eerste helft was het «ren hebben het de Helderse club lastij maakt Vooral in de eerste helft was het vrijwel gelijkopgaande strijd, waarbij r. "F)a f n o iT o Tro VI va de rust gaf de strijd aanvankelijk heizelfde soelbeeld als voor de pauze, maar de betere techniek der thuisclub leidde tot S licht overwicht van Helder. Wel hiel ende Wijkenaren geruime tijd stand, maar toen de tweede helft vijf en twintig minu ten oud wes, ontstond het eerste Helderse doelpunt van de voet van Van der Meulen. DEM ga£ zich nog niet ëewonnen en viel enige tijd heftig aan. Het offensief bleef evenwel zonder resultaat en toen Bekhoven er vrij plotseling 2-0 van maakte, was de aardigheid er af. In de resterende tijd be hield de thuisclub de voorsprong en was er voor DEM geen doorkomen meer aan. Het bleef dus bij 2-0. H.R.C. en Terrasvogels waren slecht op dreef Het was een pover spelletje, dat de be zoekers van de ontmoeting Terrasvogels HRC kregen voorgezet. Het was het zuiver ste opportunistische voetbal, dat de ploegen demonstreerden. Van wei-overlegd spel, van goed aangeven, positiespel en van iet voldoen aan al die andere voorwaarden voor goed voetbal was maar bij hoge uit zondering sprake. HRC speelde iets minder slecht dan de thuisclub, maar dat het Hel derse spel een kampioen waardig was, zou den we niet gaarne beweren. Zwak was vooral het spel der Santpoortse voorhoede. Akkerman Jr. was als midvoor totaal ongeschikt en Cobben en Zaal gaven als binnenspelers weinig voldoening. Na de rust ging Röbken midvoor spelen, maar ook hij zag geen kans leven in de brouwerij te brengen. Ter verontschuldiging van de voorhoedespelers kan misschien worden aangevoerd, dat de steun van de vleugel- halves bijzonder slecht was. Met de rust was de stand nog blank. Een- J maal was het doel van Terrasvogels bijna getroffen, toen de Helderse midvoor tegen de paal schoot. Na de hervatting nam HRC- na tien mi nuten op vrij gelukkige wijze door De Vries ce leiding. Een kwartier later schoot de midvoor van HRC de bal van dichtbij op nieuw langs doelman Akkerman Sr., die overigens zijn doel deze middag goed ver dedigd heeft (0-2). V.V.E.O.V.V.O. 2—1 De wedstrijd WEO WO was er een met twee ongelijke speelhelften, de eerste helft werd 40 minuten gespeeld en na de rust 50 minuten. De scheidsrechter had in de eerste (helft vijf minuten te kort laten "pelen, hetgeen hij na rust liet inhalen. WE speelde voor de rust met de wind in de rug, na een goed opgezette aanval doelpuntte W. v. d. Meij reeds na drie mi nuten, De Amsterdammers lieten zich niet ontmoedigen door deze tegenslag, maar pro beerden herhaalde malen onder leiding van Korndorfer, de vroegere Ajaxspeler, de ge lijkmaker te scoren. Kort voor rust lukte j dit, toen de linksbinnen De Blok passeerde. Na de hervatting speelde WE eerst vijf 1 minuten met de wind in de rug, waarna men wisselde. Vrijburg miste een fraaie kans door voor het lege doel over te schie ten. F, v. d. Meij maakte dan het winnende doelpunt. Met nog enkele minuten te spelen bleef WE de meerdere in deze prettig gespeelde wedstrijd. V.V.B. leverde een goede prestatie De wedstrijd van WB tegen Rivalen te Amsterdam begon een half uur te laat, daar eet veld eerst met zaagsel en zand in orde moest worden gebracht. Desondanks was e' terrein vrijwel onbespeelbaar. De Watie van WB is des te mooier om het •Mende Rivalen een nederlaag toe te bren- iOmpirect na de eerste aanval van Rivalen erkreeg WB een overwicht, maar Zand boekenweek 25 februari—4 maart B'j aankoop van f 3.50 „HET GESCHENK" (Adv.) en Both schoten naast en over en ook de rechtsbinnen zocht het doel vergeefs. Bij èen tegenaanval bracht Van Veelen redding. Een volgende aanval van Rivalen had suc ces, toen de midvoor de bal ver doorspeel de. Wel liep Van Veelen uit, maar de links binnen was eerder bij de bal en deze doel puntte (1-0). Uit een voorzet van Zand schoot v. d. Veldt naast, maar toen Michel even daarna goed voorzette maakte Zand gelijk (1-1). Na de hervatting kreeg de Velsense de fensie het zwaar te verduren, doch zij hield stand. Verschillende hoekschoppen vonden bij Meyer, Arisz en vooral van Veelen geen genade. Een goede pass van De Boer zette Michel om in een doelpunt (1-2). Rivalen werkte hard voor de gelijkmaker, doch dit baatte niet. Zelfs Both en Michel stelden de Rivalen-doelman op de proef en Helder gaf de Amsterdamse voorhoede geen kans. I.E.V. verloor van R.K.A.V.I.C. Het heeft IEV ook in de thuiswedstrijd tegen RKAVIC niet meegezeten, want opnieuw werd verloren, nu met 1-3. De Amsterdammers, die in de eerste helft de wind mee hadden, maakten een heel wat betere indruk dan de gastheren. Dank zij het krachtige verdedigen van IEV kon R.K. AVIC het in deze periode maar tot twee doelpunten brengen. IEV scoorde maar een maal. Na de hervatting pakte IEV wat beter aan en schiep verscheidene kansen. Doch ook nu ontbrak elk behoorlijk verband in de aanval. Van de middenlinie ging echter goed stuwend werk uit. De bal werd boven dien te hoog gespeeld. Schavemaker, Ha- mersma en Leering talmden vaak. Een kwartier voor het einde werd de bal op te grote afstand op Van Tunen teruggespeeld en de Amsterdamse midvoor schoot in (1-t3) Wat IEV ook probeerde om de achter stand in te lopen, het wilde niet gelukken. C.S.V. blijft in de running Met twee invallers voor J. Beurs en J. fömmelaar aanvaardde CSV de reis naar Schellingwoude en slaagde er na een zeer slechte wedstrijd in de punten mee naar Castricum te nemen. Met 3-2 bleef CSV in de meerderheid, waardoor de achterstand op WSV'van één verliespunt niet vergroot werd. Na tien minuten nam CSV de leiding, toen een ver schot van C. Blei onverwacht doel trof. Hoewel CSV steeds sterk in de aanval bleef, was het binnentriö niet bij machte de goede voorzetten van linksbuiten Tiemstra in te schieten. Tien minuten voor de rust maakte G. van 't Hul op schitte rende wijze hei tweede doelpunt voor de Castricummers (0-2). Even later slaagde de middenvoor van Schellingwoude er in na missen van C. Boot de stand op 1-2 te brengen. Invaller H. Sjouw bracht in de tweede helft de stand op 1-3. Schellingwoude bleef aanvallen, maar voorlopig was de achter- UW COSTUUM, JAPON, JAS desgewenst binnen een dag gereed zonder prijsverhoging Chem. reiniging KONINGSPLEIN 10 - TEL. 4886 hoede van CSV meester van het terrein. Na een kwartier trof echter een ver schot van de spil van Schellingwoude doel, toen G. de Heer zijn voeten niet snel genoeg uit de modder kon krijgen. HalfwegDe Kennemers 52 In een boeiende, sportieve en op behoor lijk peil staande wedstrijd slaagde een hard werkend Halfweg er in een 5-2 overwinning te behalen op De Kennemers. De bezoekers hadden vooral na de rust een veldoverwicht maar de verdediging beging de ene fout na de andere. In de eerste helft bezorgde rechts binnen De Graaf de thuisclub een voor sprong. Nadat de doelman Ter Neuzen van Halfweg tweemaal een zeker doelpunt voorkwam, wist de Kennemers door links buiten Janssen en rechtsbuiten J. v. d. Sluis een 2-1 voorsprong te nemen. Vlak voor de rust maakte middenvoor Zoeteman met een fraaie kopbal gelijk (2-2). Na de hervatting werd het binnen een kwartier 4-2 voor Halfweg: stopperspil Schaper schoot een indirecte vrije schop in eigen doel en rechtsbinnen De Graaf strafte een fout van doelman Bosman af. Een heftig offensief leverde wel kansen op, maar geen doelpunten. Drie "minuten voor het einde maakte linksbuiten Boel- laard er zelfs 5-2 van. SpaarnevogelsWaterloo 1-1 Dat een op papier zwakkere tegenstander niet onderschat dient te worden, heeft Waterloo ondervonden door in Heemstede maar met een gelijk spel tevreden gesteld te moeten worden. Voor rust ging de strijd gelijk op. J. Schaap zette een voorzet van Romkes in een doelpunt om (0-1). Na de rust was Spaarnevogels voortdu rend sterker en 15 minuten voor het einde maakte de ploeg gelijk, nadat ze kort daar voor een strafschop had gemist. De hard werkende Haarlemmers speelden moedig verder en toen er nog twee minuten te spelen waren, kreeg Spaarnevogels een goede kans, maar doelman Kok keerde het harde schot. De overige uitslagen waren: IEV Waterloo 2 5-2; Waterloo 3DSS 3 4-2; Kinheim adsp.Waterloo adsp. 0-10. Agenda voor Velsen MAANDAG 27 FEBRUARI tot 'a 8 uur: ..Gekroonde slaven". 8 uur: „Omstreden aarde". Th.,- „DINsdAG 28 FEBRUARI ia 8 uur: „Gekroonde slaven". 8 uur: „Omstreden aarde". Velsense tuinders vergaderen De afdeling Velsen van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde belegt Woensdag 1 Maart een ledenvergadering in de koffiekamer van de begraafplaats „Westerveld" in Drie huis. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer H. Korrelboom, adjunct-directeur van de gemeentelijke school- en kindertuinen in Den Haag een causerie houden over „School- en kindertuinen". Het ligt in het voornemen van de maat schappij om in de loop van dit jaar een cursus voor volwassenen te organiseren in materialenkennis en tuintekenen en bloembinden en -schikken. Emigratie-samenkomst in Alkmaar De afdeling Noordholland van de Chris telijke Emigratie Centrale organiseert Donderdag 2 Maart in „Het Wapen van Heemskerk" te Alkmaar een emigratie samenkomst. Tijdens deze vergadering zal de heer P. J. M. de Bruin, adjunct-secre taris van de C.E.C. het woord voeren over Canada. Mr. J. S. Biesheuvel zal spreken over de emigratie-mogelijkheden naar Zuid-Amerika. Er zullen voorts enige films vertoond worden. Burgerlijke stand Velsen Geboren: G. W. de'JongBoomkens, z„ Terrasweg 9, Santpoort. I. MeerhofKeuter d„ P. C. Hooftlaan 7, Driehuis. C. C. Wilbie Nolet, z., Casembrootstraat 49, IJmuiden- Oost. J. MiddelBolt, d„ Woonwagen Hof- geesterweg, Santpoort. J. J. EmckVerwer, z., Laurillardlaan 10, Santpoort. M. J. F. DraïjerDuker, d„ Paradijsweg 8, Zand- voort. A. G. van der PutteGerrits, z„ Planciusstraat 31, IJmuiden-Oost. C. van EliveldSmoor, z„ Alex. Bellstraat 81, IJmuiden. S. C. Smit—Kühn, d„ Ooster straat 8, Velsen-Noord. Th. M. A. H. Let- schert Dommershuysen, z„ Van Tuyll- weg 18, Velsen. J. C. M. BroekKuijpers, d., Meerweidenlaan 32rd„ Velsen-Noord. E. BroekDekker, z., Van Leeuwenstraat 82, IJmuiden. C. BosBakker, z., J. T. Cremer- laan 35, Santpoort. T. H. WesterwalInpijn, d., Bik en Arnoldkade 31zw„ IJmuiden. G. J. SchipperKok, d., Kerkerinklaan 10, Santpoort. Overleden: J. Hof ma, 47 j., echtg. van F. Rijpkema, Van Wassenaerstraat. 54, IJmui- den-Oost. E. C. Croon, 68 j„ ongehuwd, Duinweg 30, Santpoort. A. van 't Veer, 65 j., ongehuwd, Engelmundusstraat 1, IJmuiden - Oost. B. Reijersen, 68 j„ echtg. van M. J. Dijkema, Kluijskenslaan 5, Santpoort. Ondertrouwd: G. J. de Wilde, Kennemer- weg 26, Bloemendaal en B. Beereboom, Passtoorsstraat 18, Santpoort. A. Th. Ver- meij, Ogelwightstraat 2, Velsen-Noord en H. H. Duin, Van Diepenstraat 6, Velsen-N. W. Antopijsen, Geelvinckstraat 73, Velsen- Noord en B. Th. Frenay, Ladderbeekstraat 75, Velsen-Noord. J. Bakker, Passtoors straat 25, Santpoort en A. Mulder, School straat 13, IJmuiden. A. B. Bruijns, Munni- kenweg 93, Beverwijk en H. M. Plokker, Huygensstraat 11, IJmuiden. M. van Bode- gom, Hectorstraat 25, Amsterdam en T. Gutter, Pres. Steynstraat 17, IJmuiden. Toekomstig adres: 3e Oosterparkstraat 108 I Amsterdam. J. G. Hogeland, Da Costalaan 26, Driehuis en G. L. Zuurbier, Corverslaan 79, Velsen-Noord.P. Plokker, Huygensstraat 22, IJmuiden en E. Gravemaker, Stephen- sonplein 17, IJmuiden. G. J. Minekus, Go- delxndestraat 13, Bussum en J. van Slooten, Warmenhovenstraat 17, IJmuiden. Gehuwd: W. J. den OtterE» Slotboom, Baanstraat 3, Beverwijk. H. J. Engelhart C. C. Dobber, D. Hartoghstraat 48, IJmui den. W. van der LindenM. M. Molenaars, Kievitlaan 14, IJmuiden-Oost. A. Bikkel A. Kolders, Kinheim weg 51, Bloemendaal. J. BroekW. Keur, Voltastraat 10, IJrnui- den. Cabaretavond V.A.R.A. In het Patronaatsgebouw zal Donderdag 2 Maart eeri feestavond van de afdeling IJmuiden van cle V.A.R.A. gehouden wor den. Opgevoerd zal worden de revue „Zo klopt het". Medewerkenden zijn Max van Praag, Aart Boenders' Wailalan Hawaiïans, mr. Swips, Clem Clements, Wassia Krims- by, Julia de Gruyter en Tonny Bakkenes. GESLAAGD De dames J. Gjaltema, J. Baltus en M. Oepkes behaalden dezer dagen in Am sterdam het diploma coupeuse. Voor costu- mière slaagden de dames: G. van der Zwan, mevr. Van Zomeren, S. de Pachter, Lies de Vries, A. van Loo en T. Kint. SPORT VEREENT Sport Vereent IJmuiden nam deel aan de turn wedstrijden van de Culturele Sport bond te Rotterdam. De uitslag van de wedstrijden was voor de IJmuidenaren niet ongunstig. Van de zes groepen wonnen er drie een vaan met twee tweede en een derde prijs. Nellie van Dijk had het hoogste aantal punten van de derde graad. MARKTBERICHTEN IJM 29 Shamrock 7995. KW 122 7930; KW 6 7533; KW 64 4377; KW 65 6197; KW 147 2120; KW 169 4f" KW 89 5800: KW 85 7850; SCH 133 6575. KW 21 1390; IJM 11 2418; IJM 130 1616; IJM 52 117. Visaanvoer 650 kisten tarbot, tong eri heilbot, 5 kisten poontjes, 40 kisten schelvis, 460 kisten wij ting, 1180 kisten schol, 270 kisten schar, 140 kisten bot, 120 kisten kabeljauw, 110 kisten koolvis, 10 kisten leng, 230 kisten makreel, 475 kisten haring, 50 kisten diversen. Totaal 3740 kisten. Een trawler besomde f22690. Prijzen Heilbot 2,402,20; gr. tong 2,30210; gr.m. tong 2,302,15; kl.m. tong 2,20-1,95; kl. tong I 1,701,56; kl. tong II 1,211,15; tarbot I 2,251,85 p. kg. tarbot II 92; tarbot IV 70-55; schartong' 1918; gr. schol 5750,50; gr.m. schol 56,5050,50; kl.m. schol 6252; kl. schol I 47—27; kl. schol II 31—7; schar 14—5; bot 126; makreel 32,5016,50; v. haring 2618; gr. gul 50,50—36; midd. gul 40—34; kl. gul 29—22,50; kl. koolvis 19,50—16; kl. haai 14,50; ham 62; poon 22; gr. schelvis 59; gr.m. schelvis 6362; kl.m. schelvis 58—57,50; kl. schelvis I 4942,50; kl. schelvis II 3532. per 50 kg. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zaterdag 25 Febrtiari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Cornelia B. van Rotterdam. Strijpe van Goole. Womo van Rotterdam. Loosdrecht van Rotterdam. Unie K. van Goole. Sophie van Wismar. Antaris van Goole. Ashgate van Castro Udales. Hodder van Goole. Rosa Smith van Stockholm. Prinses Marijke van Blyth. Elpo van "Fowey. Amsteldiep van Galveston. Hanseat van Drake. Vertrokken ztfn: Bomma naar Oslo. Iris naar Gothenburg. Arcturus naar Stavanger. Unie K naar Rotterdam. Goldfinch naar Lon den. Strijpe naar Rotterdam. Coen naar Hamburg. Regeja naar Londen. Spaarne- stroom naar Grangemouth. Surtc naar Lon den. Berkelstroom naar Huil. Roelf naar Starkenborg. Eben Haëzer naar Londen. Zondag 26 Februari kwamen binnen: Tauri van Rotterdam. Eemstroom van Bristol. Horst van Goole. Brittgol van Rou- aan. Hoogland van Thijne. Bore van Wismar. Henny de Weerd van Thyne. Roebiah van Soerabaja. Prinsegracht van NorrkÖping. Globe van Goole. Grebbestroom van Lon den. Eemland van Buenos Aires. Frisian Coast van Newcastle. Vertrokken zijn: Muiderkerk naar Ant werpen. Rijnstroom naar Londen. Stientje Mensinga naar Port Said. Breda naar Ham burg. Womo naar Stockholm. Cornelia B naar Warington. Pasteur naar Cherbourg. Loosdrecht naar Marseille. Lingestroom naar Antwerpen. Rijnland naar Buenos Aires. Ashgate naar Duinkerken „Kijk Uit I" ontvangt „Het Oude Slot" De schaakclub „Kijk Uit" ziet met span ning uit naar het resultaat van de komen de wedstrijd „Kijk Uit" I —„Het Oude Slot". Deze ontmoeting is voor de IJmui- der schaakclub van groot belang, daar het haar laatste kans is om het kampioen schap van haar afdeling te behalen. Daar echter H.O.S.C. II haar laatste wedstrijd met flinke cijfers heeft gewon nen. is het voor „Kijk Uit" noodzakelijk „Het Oude Slot" minstens met 82 te verslaan. De wedstrijd wordt Donderdag avond gespeeld in het clublokaal van „Kijk Uit" hotel Kennemerhof. Voorts speelt „Kijk Uit" a.s. Zaterdag 4 Maart te Beverwijk een massakamp tegen H.O.S.C. om de „Niekerkenbeker". De vo rige ontmoeting won H.O.S.C., zodat de „Kijk Uit"-ers wel alles in het werk zul len stellen om deze beker weer in hun bezit te krijgen. „Kijk Uit" zal met de volgende spelers aantreden tegen „Het Oude Slot": 1. P. Lanser, 2. G. L. de Haas, 3. R. Visser, 4. J. A. Stals, 5. J. Hillecamp, 6. C. Pronin, 7. A. Kistemaker, 8. P. de Boer, 9. P, scheurkogel, 10. M. Lanser. Reserves zijn: J. M. Heykoop en J. Verlaak. Advocaat Westerman's uitvaart Zaterdag werd in het crematorium te Velsen het stoffelijk overschot van de op zo tragische wijze om het leven gekomen Haagse advocaat mr. dr. W. M. Westerman verast. Velen waren gekomen om de overledene de laatste eer te bewijzen en tal van bloem stukken waren de tastbare bewijzen dat men de verscheidene gevoelens van waar dering had toegedragen. In de aula hebben onder meer het woord gevoerd: de heer J. G. L. Berlott, directeur van de N.V. Haagse drukkerij en uitgevers maatschappij, waarvan mr. Westerman commissaris was. Jnr. O. C. A. van Lidth de Jeude ver tolkte de gevoelens van de „Vereniging Nederland in den Vreemde". Namens directie en commissarissen van de Borsumij sprak de heer J. W. Schlim- mer. De schrijver Jan Ubink vertegenwoor digde het Haags genootschap voor Geeste lijke Vorming. De as van 4e overledene wordt in het familiegraf op de begraafplaats Westerveld bijgezet. „Da Costa"-buurt was bijeen De buurtvereniging Da Costa heeft eer ingelegd met#haar Zaterdag in het Kenne- mer Theater gehouden cabaretavond. De talrijke aanwezigen hebben volop genoten van het amusementsorkest, de „Velno's", van toneelsketches, goede conférence, hu mor en van het welhaast onvermijdelijke „bal na". De heer D. J. Slotboom, voorzitter, noem de in zijn openingswoord de heer J. W. L. Scherpenhuizen, voorzitter van „Velsen- Noord Vooruit" de grote stuwkracht voor de plaatselijke belangen van dit gemeente- deel. De baten van de tombola komen ten goede aan de zomerreizen van de „Da Costa"-kinderen. Na ingeleid te zijn door de conféren cier Kostja van Katwijk, kregen „The Velno's" onder leiding van de heer B. Kuhfus gelegenheid hun muzikale kwali teiten te demonstreren. Dit was een kolfje naar de hand van de jongeren, die swing en jazz blijkbaar meer waarderen dan de ouderen. Het rumoer was er dan ook naar. De eerste saxophonist en eerste trompettist leverden als solisten goede prestaties in Ellington's „Caravan" en in „Jumping at the woodside". Kostja van Katwijk debiteerde verschil lende geestigheden. De klucht „Er ligt 'n zwarte vrouw op uw huis" van P. van Molenbeke, gespeeld door leden van de toneelgroep miste jam mer genoeg de vaart om er een goed slui tend geheel van te maken, waarbij boven dien de rolkermis te wensen liet. Even was er een wanklank door het ergerlijk optreden van enige jongelui, die het de uitvoerenden lastig maakten. Zij werden met enige moeite uit de zaal ver wijderd. Een bal onder leiding van de heer R. Martens en met muziek van „The Rhytm Boys" besloot de avond. □mond won twee wedstrijden De handbalvereniging „IJmond" heeft de vrije Zondag gebruikt voor het spelen van een drietal vriendschappelijke wedstrijden tegen het Haaiiemse „Rapiditas". „Op Watervliet" ontmoetten elkander eerst de beide eerste dameselftallen van de ge noemde clubs. De Rapiditas-aanval was in de eerste helft gevaarlijk door beter spel. Bij IJmond wilde het nog niet erg vlotten en zo konden de bezoeksters een 20 voorsprong nemen. Na de hervatting kwam IJmond ex- beter in Rapiditas verwaarloosde haar ver dediging enigszins en het beter verzorgde aanvalsspel en veldw.erk van IJmond resul teerden in vier doelpunten. Even voor het einde werd nog een keer tegen gescoord, zodat IJmond met 43 won. Het tweede IJmond-dameselftal speelde daarna tegen een combinatie van Rapiditas 1 en 2. Twee wedstx-ijden achtereen was voor enkele Haarlemse dames te veel van het goede en daar de IJmond-verdediging in goede vorm was, kon Rapiditas weinig kwaad stichten. De Haarlemse dames waren het meest in de aanval, haar verdediging bleek niet de sterkste zijde en de IJmond- voorhoede kan dan ook vele gevaarlijke aanvallen opzetten. IJmond scoorde in de eerste speelhelf twee keer en na de rust zorgde Dini Marckelbach voor het derde doelpunt (30). De IJmond-heren van het tweede brachten een bezoek aan Haarlem, waar zij Rapidi tas 2 op het gladde veld goed partij gaven. Zij moesten voor de grotere routine van Rapiditas. 2 echter zwichten en verloren de ontmoeting met 31. „Leven, ziekte en dood" De laatste gemeente-avond der Doops gezinde gemeente wordt Woensdag 1 Maart in het kerkgebouw aan de Meerstraat ge houden. Dr. A. J. van Leusen uit Velsen zal spre ken over: „Leven, ziekte en dood". „leugd verzet zich" De MULO scholiex-envereniging „Sla mat" zal ook dit jaar weer met een toneel stuk voor het voetlicht komen. Op Donder dag 9 Maart zullen zij in het Kennemer Theater te Beverwijk het toneelstuk „Jeugd verzet zich" opvoeren Wielersport in Beverwijk De Beverwijkse Renners Club, organiseer de Zondag een wegwedstrijd over 60 km. De uitslagen luiden: Klasse A: 1, Hofland, 1 uur 59 min.; 2. E. Koeman, 1 uur 59 min. 2 sec.; 3. J Bruggen- kamp. 2 uur 3 min.; 4. H. Kuitwaard 2 uur 23 m.; 5. W. Eelsing 2 uur 23 min. 1 sec. Klasse B: 1. J. Hofland 1 uur 2 min.; 2. J. Zoutman 1 min. 22 min.; 3. H. de Weers 1 uur 56 min. Klasse C: (25 km.): 1. D. de Ruiter, 53 min.; 2. L. Coops 56 min. 19 sec.; 3. J Groot 57 min. Sieveking, W. de La Rie en F. Stromer moesten als gevolg van een lekke band de strijd opgeven. Aanrijding Vondellaan Op de hoek Vondellaan-Velserweg in Beverwijk werd Zaterdagmiddag een dame die haar zesjarig dochtertje achter op de fiets had, aangei'eden door een personen auto komende uit de richting Velsen, Het meisje werd vaix de bagagedrager geslin gerd doch liep geen letsel op. De dame kwam er minder goed af. Met een ver stuikte enkel en een bult op het vooxdxoofd werd zij door de automobilist naar huis ge bracht. Groslijst K.V.P. Voor de a.s. verkiezing van de Provin ciale Staten kieskring Zaandam wex-d bo vengenoemde groslijst samengesteld. Er wex'den 249 stemmen uitgebracht, waar van 162 op het politiek advies en 48 op de vrije lijst, 39 stemmen waren ongeldig. Gezellige avond C.S.V. Zaterdag zal de Castricummer sportver eniging C.S.V. in de zaal van L. Eggers te Castricum een gezellige avond geven voor haai' leden en dona-teui-s. Opgevoerd zal worden de non-sioprevue „De Verrassing". Na afloop is er baL De aanvang is bepaald op acht uur. C.S.V.-Revue Ter viering van haar twintigjarig be staan zal C.S.V. op 15 April een revue ge ven welke geheel door eigen leden opge voerd zal worden. De regie is in handen van de heer Mienes. VOETBALUITSLAGEN CSV 2Alkmaarse Boys 4 4—3; CSV adsp. AEgmondia adsp. A 20. MUZIKALE HULDE VAN DIU Zondagmiddag gaf het fanfarecorps DIU een muzikale hulde voor de woning van de heer N. Vervoort wiens zoon Zaterdag met de „Pasteur" uit Indonesië was teruggekeerd. Russisch departement van Marine gesticht De Russische regering heeft een depai'- tement van marine gesticht, zo meld't radio Moskou. Admiraal Joemasjef, de huidige opper bevelhebber van de Russische vloot, is tot minister van Marine benoemd. Marinezaken hadden tot dusver onder het departement van Defensie geressor teerd. SCHEEPVAART Abbekerk,, 24 v. Marseille. Aldabi, 24 400 m. Z. Bahia. Aldebaran. pass. 24 Bermuda. Alkaid, 24 te Santos. Alphard, pass. 24 Madeira. Annenkerk., 25 te Cochin. Arnedijk, 24 v. R'dam te Hamburg. Alwaki, 24 v. Trinidad. Aardijk, 24 720 m. W.ZW. Flores. Alblasserdijk. 24 410 m. W.t.Z. Finisterre. Amsteldiep. pass. 24 Portland. Almdijk, 24 v. Tampico te Corpus Christi. Amstëldijk. 24 v. New York te Boston. Andijk, 23 v. Moble te New Orleans. Amstelveen, 24 280 m. O.t.Z. Bermuda. Axeldijk, 24 190 m. N.NW. Flores. Bantam, pass. 24 Algiers. Boschfontein, 24 rede Tanga. Bali, 24 v. Pladju n. Makassar. Blltar. 24 700 m. W. v. Sabang. Beverwijk, 24 65 m. N. Finisterre. Blommersdijk, 24 390 m. Z. Kp. Guardafui. Boi8sevain. 24 220 m. N. Comoro eil. Boskoop. 24 v. Aruba n. Curasao. Bernisse, 24 v. Swansea n. R'dam. Beta, 24 v. Antw. n. Rostock. Birmingham, 23 v. Goole te Harlingen. Brinda, 24 v. Rorrrre n. Holding-. Britsum, 26 1 u. Hoek v. Holland verw. Barendrecht (t), 24 1050 m. Z.ZW. Kp. de Goede Hoop. Bonaire, 24 850 m. W.t.Z. eil. Palma. Britsum, pass. 24 Lizard: Ceronia (t), 24 v. Colombo n. Mena el Ahmadi. Colytto, 24 v. Ceuta n. Melilla. Celebes. 24 360 m. W. Sabang. Ceram. 25 v. Suez. Cornelia, 24 v. R'dam n. IJmuiden. Corona, 24 v. Belfast n. Plymouth. Crescendo, 24 v. Port Talbot n. A'dam. Dellshaven, pass. 24 Wight. Dacapo, 24 v, Greenock n. Manchester. Dorlnda. 25 v. Stralsund te Harwich. Deni, 25 v. Kopenhagen n. Esbjerg. Delft, 24 180 m. ZO. San Miguel. Duivendrecht (t), 24 75 m. W. Scllly. Eemland. pass. 24 Ouessant. Edam, 24 675 m. W. Bischop Rock. Enggano, 24 110 m. ZW. Ouessant. Esso Den Haag (t), 24 240 m. N.W. Finisterre. Friesland, 24 180 m. ZO. Kreta. Ferocia, 24 v. Grangemouth n. R'dam. Groote Beer, 24 240 m. O.ZO. Malta. Grootekerk, pass. 24 Straat Messina. Gordias, pass. 24 Kp.- Matapan. Gooiland, 24 v, Montevideo. Hecuba, pass. 24 Mëêslria'. Hecuba, pass. 24 Dover. Heemskerk, 24 120 m. O. Formosa. Hoogkerk, 24 300 m. W, Sabang. Hugo de Groot, 25 verw. Dakar. Hera, 24 v. Barahona n. Azua. Herselia, 24 te Demerara. Haskerland. 25 v. Leith n. R'dam. Hast, 25 v. Hamburg n. IJmuiden. Hoogland, 23 v. Rotterdam op de Tyne. Haarlem, 24 720 m. 0J40. Bermuda. Heelsum, 24 380 m. Flores. Hestia, pass. 24 Martinique. Ibis, 25 v. Ostende n. Londen. Jaarstroom, pass. 24 Dungeness. Japara, pass. 24 Guardafui. Jacob Cats, 25 v. Manchester n. Narvik. Joost v. d. Vondel, pass. 25 Azoren. Karsik, 24 v. Djakarta n. Palembang. Limburg, 23 v. N. Orleans verv.\ 13 Kaapstad. Laagkerk, 24 nog te Basrah. Langkoeas, 24 v. Semarang n. Soerabaja. Lekkerkerk, 25 te Karachi. Lieve Vrouwekerk, 25 verw. Aden. Lindekerk, 24 nog te Bandshapur. Loppersum, pass. 24 Finisterre. Lucita (t), 24 Hamble te Heysham voor anker. Loenerkerk, 24 te Genua. Leuvehaven. 24 v. Gothenburg te Malmo. Leerdam, 25 te Antwerpen. Linge, 24 v. Caen te Rouaan. Marken, pass. 24 Kp. de Gata. Mataram, 24 12 u. v. R'dam n. Djakarta. Mlrza, ft). 24 te Singapore gereed voor dok. Mitra (t). pass. 24 Azoren. Murena (l). 24 v. Fahaheel n. Yokohama. Mapia. 24 v. Cheribon te Semarang. Maris Stella, 25 v. Partington n. Cork. Maaskerk. 24 220 m. O.NO. Madeira. Mijdrecht (t). 24 610 m. W.NW. Kp. Frio. Mizar. 24 v. Nantes n. Casablanca. NUmegen. 24 v. Huelva n. A'dam. Noordwljk, pass. 24 Ouessant. Nestor, 24 te Burriana v. Istanboel. Njord, 24 v. Antwerpen te Peterhead. Nigerstroom, 24 190 m. ZO. Madeira. Noordam. 24 280 m. W. Scilly. Omala (t). 23 verw. te Calcutta dan Miri/Pladju Ondina (t). ass. 24 Poelaup Laut. Oranie, pass. 24 Algiers. Overijsel, 24 v. Belawan. Ovula (t). 24 v. Pladju te Miri. Ophir. 25 te Soerabaja. Orestes. 24 te Curacao v. Puerto Cabello, Orion, 24 te Tunis v. Messina. Oranje, 25 v. Bremen n. R'dam. Oranfontein, 2 160 m. W.NW. Freetown. Voor de Dinsdagmarkt lost de „Her- main" (SCH 92), schipper Korbee, haring, koolvis, wijting en wat schelvis. Voor de Woensdagmarkt „Bloemendaal" met ka beljauw. De „Viking Bank" (IJM 183) lost ook in het begin dezer week. De grootste visaanvoer concentreerde zich om het weekend. Zaterdag was de vis aanvoer van schepen zo groot dat één log ger moest wachten op de tweede losbeurt. Voor de eerste losbeurt aan de Maandag- markt was het reeds Zatex-dagmiddag een gedrang; met drie trawlers Abraham. Tu- bantia en Bergen, twee loggers uitVlaar- dingen, drie Scheveningers, vier Katwij- ker loggers en de Gorredijk IJM 75, allen Noordloggers, was de eerste losbeurt vol geboekt. Voor de tweede beurt lagen nog 23 week trawlloggers en de trawler Zwarte Zee IJM 94 te wachten. Naar de D.U.W. De reserve havenar beiders en visknechts, die tijdelijk een overbruggings-uitkering hebben ontvan gen, gaan heden in de D.U.W. werken. Aanvoer en prijzen. De aanvoer van Zaterdag bestond uit ruim 4000 mand-en vis, waarvan 2500 manden platvis. Mede door de aanvoer van 30 kotters, waax'door de meeste aanvoer overwegend uit kleine schol en schar bestond, waren de „onder- kant"-prijzen zeer laag. Wijting noteerde f 11 per kist; kleine schol en schar f 10; bot f 9.50 per kist. Grove scholsoorten va rieerden van f 52 tot f 55. Voor de Maandagmarkt. Voor de Maandagmax-kt zijn aanwezig de trawlers SCH 91 met 1500 kisten rondvis, IJM 37 met 510 kisten en een vijftal Noordloggers met 900 kisten, en verder 15 kotters met 850 manden benevens 30 kustloggers met 3000 kisten platvis. Voor de Dinsdagmarkt. De „Bergen" v/elke Zondag laat binnenkwam zal zijn I vangst 855 kisten, Dinsdag verkopen. Dit zelfde geldt voor de „Zwarte Zee" welke 800 stuks ijskabeljauw en 400 stijve idem aanvoert. Verder lieeft zich nog gemeld de „Vikingbank" met 740 kisten en 700 stuks kabeljauw. Pech had de „Nederland VI" (KW 37) die bii het vissen in de „Noord" een gedeelte van zijn vistuig verspeelde. Met één visweek en aanvoer van 80 manden moest de thuisreis aanvaard woi'den. „Noorse haring". De Zweedse kotter T 201 voerde heden een partij haring aan. De ruim 1600 kisten zijn in hoofdzaak al gemeen voor de rokerijen. Op sleep naar België. De O 174 arri veerde om de Belgische logger Z 446 welke in het begin der vorige week met een ge broken koppeling binnenkwam, op sleep touw naar een Belgische thuishaven te nemen. Haring voor Engeland. De KW 43 welke Zaterdagmorgen binnenkwam, is Zaterdagavond met een ladixig steurharing naar Engeland vertrokken. Koppige sproeiers. De RO 9 welke reeds enige dagen binnen was, wilde Za terdagmorgen weer naar zee gaan, doch moest wegens een defect aan de sproeiers zijn vertrek voor geruime tijd uitstellen. Naar Polen. De Poolse logger „Delfin II" zal morgen een lading haring uit de bunker naar Polen brengen. Binnenkomst vertraagd. De thuissto- mende Poolse trawler „Deltra" heeft een mankement aan de schroef, waardoor de aankomst enige dagen is vertraagd. Export Israel. De Israëlische regel ing zal invoervergunningen afgeven voor 40.000 aam gezouten haring en 10.000 aan bevroi-en vis. De termijn loopt af op 1 Augustus 1950. Paula (t), 23 te Port Swettenham v. Pladju. Perna (t). ?T verw. Algiers. Prins Joh. Willem Friso, pass. 24 Ouessant. Prins W. v. Oranje 24 v. Malaga te, Barcelona. Prins Willem III, pass. 24 Gibraltar. Papendrecht (t), 24 80 m. O.NO. Bahremeil. Poelau Laut, pass. 24 Maladiven. Polyphemus, 24 v. Makassar te Ballkpapan. Prins Maurits, 24 500 m. N.O. Flores. Prins Philip Willem, 24 635 m. W.t.Z. Scüly. Prins Willem II, 24 360 m. O.NO. Flores. Prins Willem IV. pass. 24 Dover. Radja, 24 v. Singapore n. Manilla en Vancouver Raki 24 v. Bombay n. Madras. Randkerk, 24 v. Walvisbaai n. Antwerpen. Ridderkerk pass. 24 Gibraltar. Reynievsz, 24 v. Makassar n. Soerabaja. Riouw, pas. 24 Mlnicoy. Rufina (t), 24 v. Trinidad n. Jamaica. Rika, 25 v. Goole te Grimsby. Roebiah. 24 120 m. N.t.W. Finisterre. Salawati, pass. 24 Sabang. Schiedijk. 25 te Fort Said. Somersetshire, 23 v. Adelaide n. Djakarta. Sommelsdijk. 24 te Kantang. Stad Maastricht, 24 v. Bagnoli n. Bona. Stanvac Djirak (t), 23 te Pt. Swettenham van Singapore. Saldja (t), 24 nog rede Muntok. Sarangan, 24 120 m. Z.ZW. Kp. Comorin. Sinabang, 24 v. Djakarta n. Belawan. Soestdijk, pass. 24 Kp. Comorin. Swartenhondt. 24 v. Parepare n. Dongala. Sibajak, 24 12 u. 300 m. W. Minicoy. Stentor, 24 v. Patras. Seaham, 23 v. Goole te Harlingen. Strijpe, 25 v. Goole te Adam. Spurt. 25 v. Cork te Milfordhaven verw. Stad Arnhem, 24 v. R'dam n. Sfax en Tunis. Stad Schiedam, 26 16 u. Hoek v. Holland verw. Salland, 24 170 m. NO. Puerto Praya. Soemba, 24 v. Ostende n. Portsmouth. Sibigo, 24 120 m. O. Kp. Bougaroni. Streefkerk,, 24 310 m. ZW. Kp. Lopez. Tosarl. 24 18 u. v. Fremantle 2 18 u. verw. Melbourne. Ternate, 24 v. Penang n. Belawan. Tibia (t), 28 verw. Curacao dan Savanna. Tjitjalengka, 23 v. Soerabaja n. Semarang. Tero, 24 v, Rosario te Buenos Aires. Tiba, 24 7.45 u. te Santos. Tegelberg. 24 700 m. O. Rio Grande. Ternate, 25 te Belawan. Tankhaven II (t), 24 v. T;|. Uban n. Palembang Tasman, 25 v. Djakarta te Soerabaja. Tjikampek, 24 300 m. O.ZO, Dondrahead. Trompenburgh, 24 v. Hamburg n. R'dam. Van Ostade, 24 v. Carupano te Laguaira. Van Riemdijk, 25 te Singapore. Volendam, pass. 12 u. NW. punt Siberut ell. Vulcanus, 24 v. Gibraltar n. Genua. Venus, 25 v. Roscofi' n. Portsmouth. Virgo, 25 v. Vlaardingen n. Waterford. Vivo, 24 v. Hamburg n. Boness. Veendam, 24 240 m. W.NW. Bermuda. Woensdrecht (t). 24 v. Heysham te Belfast. Wieldrecht ft) 24 1100 m. N.NW. Kp. Leeuwin. Waterman. 24 200 m. W. Pagai Mentawei eil. Westerdam, 24 275 m. O.ZO. Kp. Race. IJsel, 24 v. Curasao n. Maracaibo. Zeeland, 24 v. Kohslchang n. Djakarta. Zeeman, 24 v. Calcutta n. Makassar. KLEINE VAART. Actief. 24 v. Aalborg te Karlskrona. Batavier III, 24 v. Paskalavik n. Karlshamn. Elisabeth, 24 v. R'dam te Le Havre. Evertsen. 23 v. Londen n. Middlesbro. Frisia. 24 v. .R'dam n. Reiikjavik. Julia, 25 pass. Brunsbuttel n. R'dam. Lies, 25 v. Port Rivals te Londen. HaFF,e^a' 5s v- Port de Bouc n. Lamailleraye. Matthew, 24 v. Brest n. Londen. Mulan, 24 bijleggen Kiel. Nettie. 23 v. Middlesbro n. Avonmouth. Orion, pass. Kiel n. Naestvled. Silvretta, 24 te Kopenhagen. Agenda voor Beverwijk MAANDAG 27 FEBRUARI Kennemer Theater, 7 en 9 uur: Het on stuimige blondje. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Tulsa. W. B. Theater, 8 uur: Het lied van Berna- dette. Corso Theater (Castricum) 8 uur: Fietsen dieven. DINSDAG 28 FEBRUARI Kennemer Theater, 7 en 9 uur: Het on stuimige blondje. Luxor Theater, 7 en 9.15 ur: Tulsa. Corso Theater (Castricum): Fietsendieven.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3