0TTGERING r In Beverwijk zijn plannen gesmeed om de volkstuin tot ontwikkeling te brengen geheimen Ml! TAXI! Iel. 556 to 9,151 OXFORD EN VICÏORY- KLEDING SBIpr Visserij- varia 3 Zaierd"; H Maart 1950 oroMemen van deze tijd is iiirlcViPQtprliniiï Sé-v33.1 der vrije tijdsbesteding, j itmP1",, t immers: Hoe redden wij V vraf?i-i waarden in de jacht van de -nconijvc -'epste geheimen van tuur en ^^tgaiig msheid »aï„.alr, us.va-.vc- heeft met zich pi 'XT wérkende mens de be- Wt eekregm over veel vrije factoren hebben het probleem urgent gemaakt. ""S kanten WOTdt Setracht de "ït scheppen om de vrije tijd nut- 3 ILiPtn De passieve recreatie, t te ontspanning gerekend kan tfto* T-p geen bijzondere inspanning buiten beschouwing blijven. In l^inv an recreatie wordt reeds voor- r /tieve recreatie is ook reeds op De,!rrem en door diverse instellin- ■-£: .',nd genomen. Echter is hier al- :er «laats voor nieuwe initiatieven. :-n een'streek als Kennemerland sJrnel groeiende industrie, „tal personen afkomsti heeft in Ttril ^"maanden de vraag gesteld >f^L «jp.nseliik zou zijn in het «W 'iial personen afkomstig uit di- ïflflien bevolking RnS wenselijk "- der vrije tijdsbesteding het volks- bevorderen. Zij zijn tot de con- ^"itnraen, dat. mits er voldoende me- vaD de zijde der volkstuinders ■«nt-volkstuinders komt het moge- een groot complex volkstuinen y'fvplfcultiveren van een stukje grond de duur gemakkelijk een gezins- uispaanin? worden. Tezamen -„.„vorenstaande plannen en gedach- werkelijkheid gebracht worden, ;n aiie volks.tuinders en allen die ridder willen worden hun medewer- tTverlenen. Adspirant-volikstuinders f'en niet bevreesd te zijn. dat ze „niet biillon. kunnen komen". Als allen de LSTdaah, zal het mogelijk zijp •Se deskundige voorlichting te krjj- Ewend'en zullen ongetwijfeld de ervaren volkstuinders de beginnende SirichtenPde initiatiefnemers zich 5a met de uitnodiging om een bijeen- 'a bij te wonen, waarop getracht zal Sffl te komen tot oprichting van een van volkstuinders. Bijeenkomst zal worden gehouden SUsdagavond 15 Maart in de boven- L „et Veilinggebouw ,,'t Centrum", Pgsaaat te Beverwijk. Door een ver- forming bij B.D.C. houdt aan De mindere goden zijn nog niet verslagen 13 ie competitie van de Beverwijkse tencittb, waarvoor Woensdagavond in de jBzaa'l van veilinggebouw ,,'t Centrum" «r een aantal wedstrijden werd ver se!!, blijkt in de hoofdklasse dat oolc C. ielno= een hartig woordje mee wil spre- strijd om de bovenste plaats. Nu presteerde hij het om P. C. Bais te lappa. I Smit kreeg op deze avond van Buis zijn eerste nederlaag te incasseren, aardoor laatstgenoemde zijn goede kans ehoiid'i. De oude rivalen J. A. Oussoren i W. Bakker deelden na een ingewikkelde rif de punten. Aangezien A. C. van Staalduinen in de lïle klasse vorige week het kampioen- iapbehaalde was de strijd in deze klasse itl zo belangrijk meer. De uitslagen luid- 1: H, Engelhart—A. C. van Staalduinen ;H. EngelhartW. de Smit 2-0. Ie de tweede klasse viel de beslissing c de onderste plaatsen welke werden aldoor de heren C. Dam en Bakker Sr. de bovenste regionen hebben alleen W. i Elzen en W. J. van Hattum nog een v. Als echter W. v. d. Elzen volgende a van J. Kabel weet te winnen, is hij laakbaar geworden en eindigt dan als ta een. ir beide gegadigden voor de eerste in de derde klasse respectievelijk eW. Waarts en E. Reinhout Jr. won- court de spanning in deze groep on- cmerd voort. sio'ie verspeelde C. Romeyn in de vier- ihssetegen C. Duin een kostbaar puntje, irijlC, Klaus en H. Nijman onvervaard bóa gingen op het goede pad, door res- iiitvelijk C. Winkelaar en H. Klein te ?pen, Ook H. Adrichem versloeg C. bhlaar, waardoor laatstgenoemde nog a enkel punt scoorde. Om het damkampioenschap van Beverwijk taials vorig jaar zal de Beverwijkse ®lub ook dit jaar weer de wedstrijden laet persoonlijk damkampioenschap van Rnvijk en omgeving organiseren, taal worden gespeeld in hoofd-, eerste-, en derde klasse en tevens in een toren-afdeling. De wedstrijden worden ;«!din de bovenzaal van veilinggebouw fintrum" en zullen een aanvang nemeti •oensdag 5 April. DENNENSTRAAT 12 Wa voor Beverwijk ZATERDAG 11 MAART 'er Theater 7 en 9.15 uur: Mr. Éel- «re loopt college. ?t? Theater 7 en 9.15 uur: Razzia in pjii -^ater 8 uur: Spionnen aan de J Theater (Castricum) 7.15 en 9.30 u.: drie Caballeros. ZONDAG 12 MAART •«er Theater 2.30, 4.30, 7 en 9.15 u.: Belvedere loopt college. eater 2.15 en 4.30 uur: P Hawaï Ljy 2,30 en 4.30 uur: Come on tePlonneri aan Theems. iiv„, e®tcr (Castricum) 3 en 8 uur: n due Caballeros. kem t6NDAG 13 MAART r mcr Theater 7 en 9.15 uur: Mr. Bel- e loopt college. Rijln, ea'er en 9-15 uur: Razzia in 'J^a*er 3 uur: Spionnen aan de (Castriciun) 8 uur: Vance I usiatioiiia. 2.15 en 4.30 uur: Avontuur uur: Razzia in Berlijn. tegenwoordiger van de Algemene Vereni ging van Volkstuinders te Amsterdam zal een causerie worden gehouden over het volkstuinwerk en zullen lichtbeelden daar op betrekking hébbende vertoond worden. Kamermuziekavond ten bate van het „Witte Kruis" Ten bate van het jubileum-fonds voor de afdeling Beverwijk van de Noordhollandse Vereniging het „Witte Kruis", die op 1 April haar 75-jarig bestaan hoopt te vieren, zal Maandag 13 Maart in het Statenhuis aan de Velserweg een kamermuziekavond worden gehouden. Medewerkenden zijn: mevrouw A. Nooteboom-Kruis, piano; me vrouw B. J. de Graaf-Verdam, viool; de heer J. J. Poolman, fluit en dr. J. Veenen- bog, cello. Uitgevoerd zullen worden: het fluittrio van Bach, het vijfde trio van Beethoven en piano werken van Chopin en Albeniz. Lantaarnpaal sneuvelde en fiets verdween De lantaarnpaal op de hoek van de Vel- serweg en de Vondellaan in Beverwijk heeft het Vrijdag moeten ontgelden toen er een of ander voertuig tegenaan botste. De veroorzaker van de geknakte paal heeft ijlings het hazenpad gekozen. Verder vermeldde het politierapport gistermorgen de diefstal van een fiets, die op de Noordewijkweg stond. Het karretje was niet op slot. FILM OVER BALI Vrijdagavond werd in het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Schans door de plaatselijke zendings-commissie een film avond georganiseerd. De zaal was vrij goed bezet toen de voorzitter de heer D. Bakker een inleiding gaf op de rolprent. Bali is één van de schoonste eilanden van Indo nesië en de bevolking bestaat grotendeels van de landbouw, waaronder de rijstcul tuur een belangrijke plaats inneemt. De film gaf een beeld van het leven op dit eiland, waarbij de aanwezigen onder meer een hanengevecht zagen. Weinig groente en peperdure spinazie Bloemen - vooral tulpen - daalden plotseling in prijs De wintergroente is nu zo goed als van de Beverwijkse markt verdwenen; enkele restanten houden de eer nog op, maar deze zullen spoedig geheel van het toneel ver dwenen zijn. Gelukkig komen er nu vele tuinders met spinazie, waarvoor de prijs inmiddels op liep tot 87 cent per kliö. Spruiten waren heel goed te verkopen, er werd tot 92 cent per kilo voor betaald. Boerekool kon nog vlot verkocht worden, rode- en gele kool profiteerde eveneens van het te kort aan groente en deze soorten liepen in prijs op. Prei is er weinig, maar een ieder lijkt een kistje te willen hebben waardoor de prijs van 4592 cent per kilo werd. Wit lof begint er daarentegen meer te komen, waardoor de prijs terugliep tot rond de 40 cent per kilo. Rabarber kan men heel goed verkopen. Als hoogste prijs werd 67 cent per bosje betaald. Mooi weer was niet welkom Het fraaie voorjaarsweer heeft deze week op de bloemenveiling feitelijk voor een onwelkome verrassing gezorgd. Door het grote aanbod liepen de prijzen namelijk aanmerkelijk terug. De tulpen incasseerden de grootste strop; er kwamen niet veel soorten meer boven de 50 cent per bos uit; het merendeel variëerde van 2145 cent per bos. Groot was het aanbod van nar cissen, welke beter prijs hielden dan de tulpen. Er werd van 1849 cent per bos voor betaald. Dé blauwe druifjes zijn nog steeds ruim vertegenwoordigd met prijzen van 726 cent per bosje. Steeds groter wordt het aanbod van anemonen, waarvoor de prijs variëerde van 4175 cent per bos. Freesia is er weinig, de goede kwaliteit ging vlot van de hand. Amaryllissen brach ten 10 cent per kelk op. Potplanten waren deze week ruim ver tegenwoordigd, maar liepen ook iets tërug in prijs. De eerste irissen zijn er nu ook Vrijdag werden aan de Beverwijkse bloe menveiling de eerste irissen aangeboden. Een kweker uit West-Friesland zorgde voor deze primeur; het was de soort „Wed- gewood". Heemskerk Lezing over het V.V.V.-wezen Donderdagavond houdt de Heemskerkse V.V.V. een vergadering in de concertzaal van café „De Zon". De heer Dinkelberg provinciaal secretaris van de Federatie van de V.V.V. zal een lezing houden over het V.V.V.-wezen. Een en ander zal met lichtbeelden wor den toegelicht. Het kind uit de achterbuurt Het R.-K. Vrouwengilde houdt op Don derdag 16 Maart haar jaarvergadering in de K.S.A. Mejuffrouw Tyborg zal spreken over „de geestelijke vorming van het kind uit de achterbuurt". Castricum Predikbeurten Nederlands Hervormde Gemeente, 10 uur: 'ds. L. Cannegieter. Gereformeerde Kerk, 10 uur en 17 uur: ds. A. G. Cornet. Hervormde Evangelisatievereniging, 10 uur: ds. F. L. van Duykeren, van Amster dam-West. Drievoudige botsing Vrijdagavond om ongeveer halfzeven is een autobus van NACO, die in de richting Alkmaar reed op de grens van Castricum en Heemskerk in botsing gekomen met een vrachtauto, welke uit de richting Castricum l^wam. Ook een juist passerende personenauto werd door de botsende wagens gegrepen. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor, alleen de wagens kwamen er niet zonder kleerscheuren af. „IJmond" speelt de laatste competitiewedstrijd Het wordt Zondag voor de handbalver eniging „IJmond" een belangrijke dag, daar het eerste herenelftal zijn laatste competi tiewedstrijd en daarmee de laatste kans op het kampioenschap tegemoet gaat. Op „Watervliet" komen de Helderse adel borsten (A.H.V.) op bezoek, die uit zeven wedstrijden tien punten behaalden en dus met vier ontmoetingen achterstand op „IJmond" I nog kansen op de bovenste plaats hebben. Indien IJmond deze laatste competitie wedstrijd tegen A.H.V. zou winnen dient, wanneer de grootste concurrent Tonegido de resterende twee ontmoetingen eveneens wint, tegen dit elftal een beslissingswed strijd om het kampioenschap te worden gespeeld. Voor IJmond hangt dus veel van de strijd tegen A.H.V, af. IJmond I komt uit met: J. Böhm; K. Sluis en L. Aptroot; R. Rill, J. Joosten en R. de Waal; B. Hofman, H. Nabben, K. Sauer, F. Sauer en P. Scheerman. Het eerste IJmond-dameselftal, dat nu uit 9 wedstrijden 12 punten bezit, gaat Zondag de strijd tegen de Beverwijk-dames aan de St. Aagtendijk aanbinden. Deze hebben nu zes punten uit negen wedstrij den. Velsen „Mercurius" bepleit verenigd Europa Vrijdagavond kwam de afdeling Castri cum van de Algemene Nederlandse Bond van Handels- en Kantoorbedienden en Handelsreizigers „Mercurius" in hotel H. H. Meyer te Castricum bijeen. Voorzitter G. A. Bohlander opende deze eerste bijeenkomst van „Mercurius", waar bij hij memoreerde dat de afdeling thans 22 leden telt. Hierna werden de films „People Next- dooi-s" en „Borderweave" vertoond, die door de Britse Ambassade beschikbaar waren gesteld. De eerste, een propaganda film voor een Verenigd Europa, waarbij de grote conferenties in de jaren 1945 tot 1950 alle de révue passeerden en zelfs de Olympische Spelen 1948 op het doek ver schenen, liet niet na indruk te maken. „Borderweave" was een leerzame kleu renfilm over d.e fabricage van wollen stof fen in Schotland. Hierna nam bondssecretaris H. J. Meyer het woord over het ontstaan en het werk van deze vakvereniging. Volgens hem hebben allen mede te werken aan een verenigd Europa, ook de vakvereniging, die zich dan dus op poli tiek terrein moet gaan bewegen De heer Meyer memoreerde hoe Castri cum in een moeilijke positie verkeert, daar de leden over allerlei plaatsen verstrooid wonen. Na de pauze werden verschillende vra genstellers naar aanleiding van de lezing van de heer H. J. Meyer door de spreker beantwoord en ging men over tot de ver toning van de films „Down to the Sea", die de bevrachting van schepen behandelde en de kleurenfilm „Steel" over het Britse Hoogovenbedrijf. Doktoren en verpleegsters op Zondag Dr. A. de Jongh, Julianastraat 1, tele- foon 534. Zr. De Wildt, Torenstraat 29, telefoon 501. Opstelling Vitesse Zondag ontvangt Vitesse aan de Oude Haarlemmerweg DIO uit Haarlem met: K. Zonneveld, doel; N. van Velzen en W. de Wildt, achter; T. Tromp, T. Hollenberg en J. Tool, midden; F. Zonneveld, A. Valk, H. Eickhof, J. Glorie en N. van Weenen, Wat de tuinders kregen De veiling „Ons Belang" betaalde 10 Maart de volgende prijzen: spruiten 56- I.27, spruiten B 26-48, witlof I 36-43, witlof II 24-34, boerekool 31, prei II 44, prei I 46-77, peen III 12-20, alles per kg. C.S.V. speelt oefenwedstrijd In verband met de eventuele promotie wedstrijden speelt CSV Zondag een vriend schappelijke wedstrijd tegen een der laatst- geplaatste clubs uit de 3e klasse B van district I, GVO uit Krommenie. CSV ver schijnt met de opstelling: G. de Heer, doel; J. de Beurs en C. Boot, achter; F. v. d. Klashorst, C. Blei en A. Dokter, midden; G. van 't Hul, N. Beumer, H. Jacobs, J. Kim- melaar en J. Gras. Velsen-Noord Gemeenteklei is geen gemeengoed Enige bewoners van Velsen-Noord heb ben zich klei toegeëigend die door de ge meentelijke plantsoendienst was bestemd om dit stadsdeel te. helpen verfraaien. De politie maakt bekend, dat zij op het weghalen van deze materie streng zal toe zien en zo nodig de daders verbaliseren. De voetbalopstellingen voor. „Noord" Always ForwardKinheim; Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Groeneveld; C. de Boer, J. H. v. d. Wateren en W. An- tonisse; J. v. d. Linden, H. Prinssen, E. v. d. Wal, C. Luntz en A. Prinssen. I.É.V.-Rivalen; I.E.V.: W. van Tunen; J. v. d. Vlies en W. Michel; J. Wittebrood, S. Slotemaker en P. v. d. Berghe; J. Scha- vemaker, Th. Koek, H. Zonneveld, A. Lee ring en J. Hamersma. Onverwachte manoeuvre Op het Pontplein reed een motorrijwiel tegen een vrachtauto op. De vrachtauto week uit naar links, op welke manoeuvre de -bestuurder van de motor niet was be dacht. Het ongeval liep overigens goed af met een kleine verwonding aan de linker voet van de motorrijder. Wie verloor zijn regenjas? In de week van 3 tot 10 Maart werden de volgende voorwerpen in de gemeente gevonden: Want, autoped, klein model portefeuille, regenjas, alpino, paar wantjes, ceintuur, huissleutel, klein model pedaal, pet, liniaal, paar gymschoenen, springtouw, padvin- dersriem, handschoen, stropdas, shawl, schoentje, bal, portemonnaie, partij dui- venringen, vulpotlood, kruiwagen, tasje, dop van benzinetank, voetenzak, gevloch ten koordje, konijntje van stof, paar schoê- nen, kruideniersboekje, pop, hond, arm- bond, riem, muts, sleuteltje aan een ketting, jongesjasje, doos meubelwas, sandaaltje, hondenmand. Elke werkdag tussen 11 en 12 en tussen 16 en 17 uur kan men inlichtingen krijgen betreffende het verlorene in kamer 4 van het hoofdbureau, uitgezonderd op Zater dagmiddag. Santpoort OOK SANTPOORT's DERDE TIENTAL IS KAMPIOEN De schaakclub „Santpoort" vierde het 12X>-jarig bestaan en in zijn openings woord op de speciale vergadering kon de voorzitter de heer A. Schweitzer de verheugende mededeling doen dat ook het derde tiental kampioen van zijn afdeling is geworden. Een gróeps-gongwedstrijd bleek bij alle deelnemers in de smaak te vallen. In de pauze, heeft de heer J. Nas de aanwezigen vergast op een serie goocheltrucs. Het resultaat van de groepswedstrijd was, dat de groep Vosman-Houterman-v. Dongen de eerste prijs verwierf met 5 punten uit 5 partijen. De groep Pels-Zui- derduyn-Visse (reserve Meunier) behaalde de tweede prijs met 4 punten. Aan het slot van de avond werd nog een hersengymnastiekwedstrijd gehouden. Op 16 Maart gaat de strijd om de be kers weer verder. Het ligt tevens in de bedoeling elke 14 dagen een kleine cau serie over het schaakspel in zijn onder delen te geven, zoals opening, middenspel en eindspel. IJmuiden De Jump II is kampioen Het tweede team van de IJmuidense bridgeclub „De Jump" heeft na een beslis singswedstrijd tegen H.B.C. 3 de overwin ning behaald, waardoor de IJmuidena- ren het afdelingskampioenschap van de tweede klasse hebben veroverd. De wed strijd werd na grote spanning met 2825 gewonnen. De winnende teams waren Moot-Born en KuiperDe Jong. Verleden jaar behaalde de Jump II ongeslagen het afdelingskampioensohap. Oplossing voor „grot" huisvuil Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling der Velsense gemeentereiniging, de huisvrouwen tegemoet te komen bij de moeilijkheden, die het „grove" huisvuil heeft opgeleverd nadat de uniforme em mers werden ingevoerd en bepaald moest worden, dat grote stukken huisvuil niet langer door de ophaalwagens geaccepteerd kunnen worden. Van 15 Maart tot 31 Mei zal nu echter op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag dit grove vuil wel worden op gehaald. De elftallen voor Zondag ZFCStormvogels. Het elftal van Stormvogels is als volgt: Kraak; v. d. Oever, Broekhuizen; Goedhart, Snoeks sr., Snoeks jr.; Deulinig, Venus, Meyer, De Boer, Van Opbergen. Ajax 3Stormvogels 2. De blauw-witten komen uit met: Hamers jr.; Van Vliet, Hemken; Schuit, Zwemmer, Glas; Luppens, Hamers, Smit, Visschoonmaker, Holman. Haarlem 3aStormvogels 3. Tegen de Haarlem-veteranen komt Stormvogels 3 als volgs uit: Venus; Twisk, De Vries; Borst, Lampers, Van de Linden; Van der Steen, Van Duyn, Reekers, De Boer, Blink- hof. APGSTerrasvogels. De Vogels hebben hun elftal sterk gewijzigd. Ze komen als volgt uit: Akkerman sr.; Dortmundt, Ak kerman jr.; Bus, Röbken, Cobben; Van Dun, Siegerist, Bunschoten, Goedhart, Wijnen. Alkm. BoysVelsen. De opstelling van Velsen voor deze uitwedstrijd is: Demmers; Kuipers, Tromp; Tromp, v. Bugnum, Maar schalk; Kramer, Stet, Bakkum, Hogendijk, Wijker. OM EEN PLAATS IN DE HOOFDKLASSE De op Donderdag gespeelde beslissings wedstrijd om het kampioenschap van de eerste klasse C van de Nederlandse Bridge Bond tussen Boekenroode I en Politie IJmuiden I werd door laatstgenoemd team met 6133 gewonnen. Door deze overwin ning zal de politie moeten kampen voor een plaats in de hoofdklasse. MARKTBERICHTEN 10 Maart 1950 Besommingen KW 22 3600; IJM 226 375; IJM 316 1340. Aanvoer 180 kisten tarbot en tong, 25 kisten poon, 80 kisten koolvis, 320 kisten wijting, 30 kis ten bot, 125 kisten schar, 370 kisten schol, 30 kisten kabeljauw, 60 kisten schelvis, 900 kisten makreel. 500 kisten haring, 20 kisten diversen. Totaal 264Ö kisten. Een trawler besomde f25.500. Prijzen Heilbot 2.552,15; gr. tong 1,951,90; gr.m tong 2—1,90; kl.m. tong 1,90—1,70 kl. tong i 0,99—0,88; kl. tong II 0.64—0,56; tarbot I 2,051,70, per kg, Tarbot IV 34; gr. schol 43; gr.m, schol 47; kl.m. schol 5045; kl. schol I 36—22; kl. schol II 22,508; kl. heilbot 86; schartong 28; schar 126,50; bot 108; v. haring 23 19; makreel 358; gr. schelvis 4542; gr.m. schelvis 5045,50; kl.m. schelvis 52,50—50,50; kl. schelvis I 454,50; kl. schelvis II 27,50— 18; wijting 24,50—6,10; gr. gul 44; m. gul 34,50—27; kl. gul 25,50—22,50; kl. koolvis 22.5021,50; ham 63; kl, haai 1716; poontjes 8,608, per 50 kg. Kabeljauw 90; gr. koolvis 41—36, p. 125 kg. Voor (met garantie voor kreukvrij binnenwerk) Gerard van Praag TELEFOON 5501—4491 Vraagt zichtzending (Adv.) Laatste drie Vem trawlers naar zee. Van de drie trawlers van De Vem, die nog opgelegd waren is Vrijdag de Sumatra (IJ.M. 62) ter visserij in de IJslandse wa teren vertrokken. De Catharina Duyvis (IJ.M. 60) zal Woensdag zee kiezen, even eens naar IJsland en de Mary (IJ.M. 61) gaat Maandag naar Rotterdam om te de magnetiseren om daarna ook in de vaart gebracht te worden. Dit schip zal evenwel de visserij op de Noordzee gaan beoefenen. Aanvoer - prijzen. De Vrijdagmarkt bood aanvoer van enige kotters, van de „Haarlem" met 1700 k en de K.W. 22 met 250 k. platvis. De opvangregeling deed dienst voor de kleine soorten, schol en wijting. Ook tongen I noteerden ruim 90 cents, welke prijs dus nog steeds een da lende lijn vertoont. De grove soorten tong varieren van 1,90 tot 1,95. De „Haar lem" kreeg voor de kleine makreel 10, de grove soorten déden 30. Ze waren zeer gewild. Haring noteerde ƒ15ƒ18. De „Haarlem" maakte 25.500 voor een reis van 11 dagen, Minder goed maakte het de K.W. 22 die voor ruim 190 kisten 3400 besomde na 12 dagen. Warmlopen. De K.W. 122 die Vrij dagmiddag naar zee ging moest ter hoogte van Egmond de terugreis weer aanvaarden wegens een „warmloper". Nieuws van IJsland. De „Thorina" is Vrijdagavond gaan thuisstomen voor de Woensdagmarkt: de vangst is als volgt: 25 stokkebit, 50 wijting, 300 koolvis, 500 schelvis, 900 kabeljauw en 25 diversen; totaal dus 1800 kisten. De „Herman" moest nog 150 mijl afleggen. De „Arend" en andere schepen hebben de laatste da gen niet kunnen vissen wegens een sterke Noord-Westenwind. Terug van Amsterdam. De „Medan" keerde Vrijdagavond terug uit Amsterdam en gaat Zaterdag weer naar zee. Bries. De „Kralingen" (J.M. 316) die Vrijdagmorgen naar zee wilde gaan, keer de vanwege de sterke „bries" in de pier maar terug. Weinig schol. In de afgelopen dagen zijn de scholvangsten aanmerkelijk terug gelopen. Grove schol is er zelfs erg weinig. Een en ander zal zijn invloed op de prijzen wel weer doen gelden. - Proefvaart nieuwe sleepboot. De sleepdienst van Visser heeft een nieuv/e sleepboot in de vaart gebracht. Alhoewel het scheepje nog niet geheel is afgewerkt, heeft men Vrijdag toch al een proefvaart ondernomen. Behoudens enige ldeïne her zieningen aan de koppeling schijnt de 150 pk. Kromhoutdiesel waarmede Vissers aanwinst is uitgerust goed te vol doen. Ze is gebouwd op een Groningse helling. Voor de Maandagmarkt. De „Ber gen" is thuisstomende voor de Maandag- markt. De vangst bestaat uit ruim 1150 k.: 550 makreel, 110 haring, 130 schelvis en pipers; 80 wijting, 130 radio, 100 koolvis en gul. Ook de „Abraham" komt Maandag binnen. Verder wordt de bekende vloot van kustschepen en Noordloggers ver wacht. Reparatie. De K.W. 47 kwam reeds Vrijdagmiddag binnen en benutte deze tijd voor reparatie aan de galgen. De K.W. 39 is het weekend in de haven blijven liggen om te repareren evenals de K.W. 85. [GROTE HOUTSTRAAT 5A, »TEL 10771 AMSTERDAMSEVAART 28-32. TEL 11561 Dépöt: LOTTGERING, Driehuizerkerkweg Driehuis (Adv.) UITGEVAREN VISSERIJ VAARTUIGEN Trawlvisserij Noordzee Dinsdag 28 Februari: stoomtrawler Bergen IJM 16; Tubantia IJM 37; Zwarte Zee IJM 94; Abraham SCH 91. Motorlogger Sumatra KW 86. v Woensdag 1 Maart: stoomtrawler Norma Maria IJM 6. Motorlogger Jo VL 61; Adjowico RO 9. Donderdag 2 Maart: stoomtrawler Viking- bank IJM 183. Motorlogger Volharding KW 65; Wilhel- mina III KW 147; Bruinvis RO 1. Vrijdag 3 Maart: «stoomtrawler Limburgia IJM 54; Bloemendaal IJM 71. Motorlogger Martenshoek IJM 183. Zaterdag 4 Maart: motorlogger Frank SCH 46. Maandag 6 Maart: motortrawler Shamrock IJM 129. Motorlogger Heemstede IJM 53; Gorredijk IJM 75; Verwachting IJM 204; Hubertha Ge- rarda KW 9; Dirk KW 19; Margaretha en Maria KW 23; Cornelis KW 24; De Verwach ting KW 28: Aafke Jacoba KW 41; Cornelis Marinus KW 48: Jan KW 50: Annie KW 54; Floris KW 59; Elizabeth KW 64; Noordster KW 67; Zeezwaluw KW 83; Jan KW 84; Wil- lempje KW 89; Alida KW 91; De Vrouw Dirkje KW 104; Jacoba KW 107; Gebroeders KW 108; Petronella KW 125; Borneo KW 127; Katwijk III KW 161; De Vier Gezusters KW 162; Gebroeders KW 166; Aleida KW 169; Zeemeeuw KW 170; Geertruida Jacoba SCH 35. Dinsdag 7 Maart: stoomtrawler Clacs Compaen IJM 41; Petten IJM 49. Motortrawler Medan IJM 57 naar Am sterdam. Motorlogger Wiron III IJM 221; Vertrou wen KW 6; Rijnmond IV KW 15; Machiel KW 33; Nederland VI KW 37; Rijnmond V KW 110; Bali KW 129; Java KW 159. Woensdag 8 Maart: motorlogger Margrie- tha Maria KW 29; Wilhelmina II KW 138; Vooruit KW 151; Eendracht KW 168. Donderdag 9 Maart: motortrawler Allan Water IJM 34. Motorlogger Marie VL 71. Vrijdag 10 Maart: stoomtrawler De Hoop IJM 73; Tzonne SCH 93. Motortrawler Batavia IJM 99. Motorlogger Cornelis VL 93. Trawlvissery westkust van Engeland Maandag 27 Februari: motortrawler Ex celsior III KW 76. Motorlogger De Vrouw Jacoba KW 122, Trawlvisserij IJsland Donderdag 23 Februari: motortrawler Tho rina IJM 33. Woensdag 1 Maart: motortrawler De Arend KW 7. Vrijdag 3 Maart: stoomtrawler Vios I UM 24. Dinsdag 7 Maart: stoomtrawler Herman SCH 92. Woensdag 8 Maart, motor tra wier Alkmaar IJM 31. Vrijdag 10 Maart: stoomtrawler Sumatra IJM 62. SCHEEPVAART IJMUIDEN Vrijdag 10 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Globe van M'bro. Roelf van Hamburg. Berkelstroom v. Hull. Helena van Antwerpen. Cornelis van Londen. Ca- prino van Ödda. Kieldiep van Oosterhout. Tyr van Bordeaux. Ittersum van Houston. Seaham van Antwerpen. Salland van Ant werpen. Zeester van Rotterdam. Haarlem v. Bremen. Cormoran van Greengore. Rosla- gen van Hamburg. Hestor van Newcastle. Strabo van Vigo. Rempang van Antwerpen. Vertrokken zijn: Entre Rios naar Ham burg. Theodore naar Oxelosund. Sigvard n. Malmö. Stad Alkmaar naar Antwerpen. Bomma naar Oslo. Jantje Eppina naar Hiiis- hals. Zeester naar Bolbeck. In Spé naar Ronneby. Grada naar Rostock. Libelle naar Hamburg. Voor Zaterdag. Reeds Zaterdagmor gen waren er enkele (meest veertiendaag se) loggers aan de markt, namelijk de K.W. 47, 70, 16 en de Sch. 9. „Wet zonder recht" (Thalia). De navrante sfeer van de strafgevangenis in het Amerikaanse plaatsje Westgate heeft haar rauwe neerslag gevonden in een sug gestieve film, die onder supervisie van re gisseur Jules Dassin krachtig appelleert aan de sympathie, die verborgen is in elk mensenhart voor de naamloze bewoners van de betraliede steenklompen. Deze ge vangenis is een broeinest van intrige tegen de normale vrijheidsdrang van haar bewo ners, die tenslotte uitbarst in een groot tumult, waarbij de rebellerende partij vol gens beproefd Amerikaans recept het on derspit moet delven. Met een geladen in tensiteit is dit gegeven behandeld: vooral de vrouwelijke hoofdrollen verlenen dit boeiende verhaal een bekoring, die een be zoek aan Thalia in het begin der nieuwe speelweek voor de liefhebber aanbevelens waard doet zijn. Van Maandag af dobbert een Slaven schip over het linnen venster: een van die historische verhalen, waar de Hollywood- industrie een smakelijke sensatie-saus over goot en Wallace Beeren de gelegenheid in kreeg zijn robuste talenten te tonen. J. F. Inbrekers op pad Donderdagavond heeft een onbekend ge bleven individu, zo meldt de politie, door vernieling van een glas-in-loodraam ge poogd in een huis iri de Meeuwenlaan bin nen te dringen. Het komt de laatste tijd nogal vaak vo.or, zowel overdag als bij nacht, dat getracht wordt huizen binnen te komen en datgene mee te nemen wat van waarde is. Het ver dient aanbeveling in dergelijke gevallen onmiddellijk de politie te waarschuwen. Agenda voor Velsen ZATERDAG 11 MAART Thalia 7 en 9.15 uur: „Wet zonder recht". Rex 6.45 en 9.15 uur: „Noodlottige lading". ZONDAG 12 MAART Thalia 3 uur: „Onder Cassidy's banier". Thalia 7 en 9.15 uur: „Wet zonder recht". Rex 3, 6.45 en 9.15 u.: ..Noodlottige lading". MAANDAG 13 MAART Raadhuis 1012 uur: Spreekuur Burge meester. Thalia 8 uur: „Slavenschip". Rex 8 uur: „Noodlottige lading".

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 7