OVERHEMDEN fie zon der sociale afdeling" m hef Hoogovenzonnetie gezet jje<r Theater' f 9.75 I'll. DE KONING Er is geen kans op verlaging voor Engeland en Duitsland water in de wijn doen é/ti£corL- PH. DE KONING VSV heeft een sportieve plicht te vervullen Sporthuis MOOY Visserij-variaj THALIA Vrijdag „17 Maart 1950 Huldiging, receptie en serenade voor jubilaris C.S.K. Blaauw rpiiadc va» de Hoogoven-liarmonie ^e" vonduren besloot voor de heer G. S. In^3* jjrj der Hoogovendirectiestaf en 11 dé sociale afdeling de eerste jubï- een geanimeerde middagreceptie poolse huldiging in het restaurant fn e\valsero-0ost waren evenzovele blij- TiS In waardering voor hetgeen de heer Mn kwart eeuw lang niet alleen siuuff tcu „j ^"hel'bcdrijf maar ook en vooral voor t jt werkers s met hoofd en hand is geweest. i ff. Inyen Housz overhandigt de jiillaris namens de directie een album De stralende zon in de grote overzichts- [tj van het Koogovencomplex symboli- L, deze achting wel zeer kernachtig. Giteren hebben wij nog kunnen melden kjtet gezamenlijk personeel de jubilaris .«Waisenj-Oost verraste met een bui- ijjoordjnotor voor zijn jacht „Zwaantje" pi cadeau door de heer P. J. Rijken overhandigd. Ook de leerlingen, lüeling van het bedrijf bleef niet achter lange rij van sprekers, want namens groep voerde de jonge Oudejans het r»rdop een manier die aller harten won. [c muzikaal intermezzo werd door het ^P. Souverein-G. Barbiers ingelast, de £aA. Demmers en P. Gregouir kwamen sas-n van Hoogovenstaten en de Gie- g met de jubileumstabakspot van tojyenstaten aandragen, de heer F. v. stak als oud-voorzitter der arbei- yern een feestrede af en als plaatsver- KSeira chef van de Sociale Afdeling i de heer P. Verhoog het woord. Drukke receptie hêii groot was de belangstelling in het ïsnbuis, toen de heer Blaauw daar des :hgs recipieerde. Al werd er geen drup- •rank geschonken de stemming was ld en velen kwamen naar de Vel- SRg m Beverwijk om de jubilerende ai, collega of chef de hand ie drukken. ÉS gemeentebestuur was vertegen door cle heer F. J. A. Strijbosch, missaris Weyburg 'en hoofdinspecteur trljzendoorn waren er namens de poli- pater E. van Iersel als aalmoezenier de arbeid in Kennemerland, de direc- fode: Velsense Nijverheidsschool en tal- ai andere prominenten uit bedrijfs- en :rj;:iigsleven maakten hun opwachting ii met bloemstukken overladen ruimte, dagavond komen liet personeel der so- fi afdeling en een groep genodigden in Kennemer Theater bijeen voor een in fos feestavond. Serenade aan zilveren jubilaris Hst slaande trom en wapperende be- Medische verzorging tijdens het weekeinde aiDEü Dokters ispoedgevallen zijn van Zaterdagmiddag Uur tot het spreekuur van Maandagmor- Pn te raadplegen de artsen: D. J. Boos- rjo, Stationsweg 7, telefoon 4340 en P. «rauwer, Wilhelminakade 79, telef. 4507. toor de niet aangesloten doktoren neemt w de arts W. Ant. Oepts, Zeeweg 295, foefoon 4023, Apotheken tódag- en nachtdienst wordt deze week jnrgenomen door Apotheek Ledeboer, fcnemerlaan 10. telefoon 4229 Verloskundigen j spoedgevallen raadplege men tussen ^'«dagavond 6 uur en Zondagavond 11 jr mejuffrouw J, Winter, Evertsenstraat i telefoon 5259. »NOORD EN BEVERWIJK «igsdienst van het Zaterdagmiddag- wekuur af tot aan het eerste spreekuur '•sndag. heeft de arts: M. A. de Ruiter, Schuitstraat 44, telefoon 3553. Verloskundigen «juffrouw A, Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken e" nachtdienst heeft apotheek ^iersina, Geelvinckstraat 112, telefoon «^behalve van Zaterdagavond 18 uur tot JJMagrnorgen 8 uur. vtens het weekeinde neemt waar apo- SpOORT Zeestraat 27' telefoon 382°- {spoedgevallen is de arts D, Mansholt, 23, telefoon 8320, te consul- Zaterdagmiddag tot Maandag- Apotheken santpoortse Apotheek, Bloemendaalse k -b, telefoon 8249. &cx draagt de kroon voor beeld en toon" ^ïnaf ^en t/m Woensdag a.s. Terfy Moore - Ben Johnson in DE MACHTIGE JOE YOUNG Kooit tevoren zag U zo'n film! voor Velsem to, ,™UDAG II MAART bv pUUr-" „De Slangenkuil". ~r,: '-De machtige Joe Young". Hi -ZATE^DAG 18 MAART •It, 9 15 uur: „De Slangenkuil". 611 915 uur: „De machtige Joe Belangen, 8 uur: Toneelvoor- ierschool „Waarheen". drijfsvlag trok de geüniformeerde Hoog oven-harmonie van het Statenhuis aan de Velserweg over de Schulpweg naar de Koningsweg en de woning van de jubilaris. Gedurende bijna drie kwartier kregen de heer Blaauw, zijn familie en gasten, onder wie de president-directeur ir. A. H. Ingen Housz en andere directieleden van de K. N. H. S. een concert aangeboden, afgewis seld met gelukwens van de Harmonie aan de jubilaris en een dankbaar speechje van de heer Blaauw. Met énige pittige marsen werd deze serenade, die uit de nabijgele gen Da Cosrta-'buurt veel belangstelling trok, besloten, Daarna kreeg ook Velsem- Noord nog een klein presentje. De Harmo nie, welker leden allen waren voorzien van electrische lampjes aan de uniformpet ging namelijk via Stratingplantsoen, Warde- naarstraat, Melklaan en Wijkerstraatweg terug naar Beverwijk. „Heinfje'overwon IJmuiden Kleinkunstavond oogstte ovaties in Thalia Het oordeel over Henriëtte Davids, die Donderdagavond een volle Thalia-zaal tot daverende geestdrift wist te brengen, is allang geveld: zij is de jaren door „Heintje" geweest en zal het blijven tot haar laatste snik. Haar kleinkunst is een genre apart en zal op den duur zelfs de meest verbeten cynicus veroveren, omdat hij „ondanks alles" lachen moet om deze vitale vrouw, die zo feilloos raak met haar publiek weet om te gaan. Dat „ondanks alles" houdt een wereld van bedenkingen in, want haar glimmende avondjurk is net zo ordinair als haar stem en haar sentiment is even goedkoop als haar rechter oorhanger. En toch staat daar een levend mens op de planken met een warm-kloppend hart voor de zorgen en de verdrietelijkheden harer medemensen, met een gaaf instinct voor wat die medemensen nodig hebben om een verlossende lach rond de lippen te toveren. „Heintje" had Donderdagavond last van haar keel, maar dat weerhield haar niet de zweep er over te leggen tot de lach- knallen uit de zaal sprongen. Met Henriëtte Davids als centrale figuur moet het moeilijk zijn voor de figuratie om op te vallen; de gpodwill, die zij al heeft voor het doek gespleten is, moet door de collega's met beleid worden opgebouwd. Vandaar dan ook, dat deze vitale dame rustig een reprimande kan uitdelen als het op het balcon wat al te rumoerig dreigt te worden, waar een ander de kluts kwijt zou raken. Dat de jongste telg uit het geslacht- Bouwmeester als Stoet Haspel met een geplagieerd programma (ene meneer Doe del heeft deze komische sloomheid stukken beter gebracht) succes wist te boeken mag hem dan ook als een aanzienlijke verdien ste worden aangerekend. Dat twee levenslustige meisjes en een buitengewoon goede accompagnateur die overigens ook Henriëtte kundig steunde de handen op elkaar kregen, pleitte even zeer voor deze veelzijdige jongedames, wier talenten zowel op het gebied der balletkunst als der vocale prestaties over vloedig ontwikkeld waren. Overigens paste het programma uitste kend bij Henriëtte: met andere woorden de geestigheden bewogen zich vrij vaak op het befaamde smalle grenspad tussen goede smaak en wat er aan de andere kant te vinden is. Wat wel eens jammer was. J. F. SPULDJESI.YG HEILSLEGER Zaterdag wordt door het IJmuidense Leger des Heils een speldjesdag gehouden. De opbrengst hiervan komt ten goede aan het maatschappelijk werk van het Leger. VANAF KENNEMERLAAN 24 TEL. 4963 Vrouwen in Rex bijeen „Uit Rusland zullen nooit wapens komen" De taak van de vrouw tegenover de drei ging van de derde wereldoorlog, dit was het thema dat in een volle zaal van het Rex-theater belicht werd door mevrouw A. GelokWalvius uit Amsterdam. De bijeenkomst was georganiseerd door de afdeling IJmuiden van de Nederlandse "Vrouwenbeweging, als nagerecht van de Internationale Vrouwen Vredesdag op 8 Maart. Voor de spreekster het podium betrad werd de film „De verdediging van de vrede" vertoond, een rolprent die betrek king had op het tweede internationaal vrouwencongres in Budapest. Deze avond, zo zei mevrouw Gelok, heeft ten doel de vrouwen zich bewust te doen worden van haar taak als progressief den kend mens. We zijn dankbaar voor de ge zonde kern die in IJmuiden is. Spreekster erkende in de Sovjet-Unie het bolwerk van de vrede en memoreerde de dienstweigering in Schoonhoven. Mevrouw Gelok achtte het een onmoge lijkheid dat er ooit wapens uit Sovjet-Rus land zouden komen, omdat, zo zei zij, „daar niet wordt geproduceerd uit zucht naar winst". De presidente van de afdeling las aan het eind van haar rede een motie voor, waarin de aanwezigen haar verontwaardi ging uitten over de uitwijzing van de dele gatie van het Internationale Comité van Voorstanders van de Vrede uit Nederland, welke delegatie „namens een milliard voor standers van de vrede de opdracht had aan het Nederlandse parlement vredesvoor stellen aan te bieden". Verder werd in de motie in ernst geprotesteerd tegen de ver wijdering van Gerben Wagenaar uit de Tweede Kamer tijdens de behandeling van het wapenverdrag op 1 Maart en tegen de ondertekening van dit verdrag en werd er onder meer de onmiddellijke vrijlating van de Schoonhoven-militairen geëist en am nestie voor alle „Indonesië-weigeraars". De motie werd aangenomen en zal aan de regering worden gezonden. Na de pauze werd het Russische film werk „Mitsjoerin", dat onlangs tijdens het filmfestival in Amsterdam de toets der critiek heeft doorstaan, vertoond. KOLENPRIJS VOOR DE VISSERIJ Onder de vele moeilijkheden, die hun schaduw over het Nederlandse visserijbedrijf werpen, is de onbetaal bare kolenprijs wel een van de meest ernstige. Nu is dit probleem allerminst op te lossen met een loze opmerking alleen, dat de omliggende landen als Engeland en Duitsland profiteren van een veel lager niveau, waarna in de meeste redenaties alle schuld op de Nederlandse overheid geworpen wordt en overgegaan wordt tot de penibele orde van de dag. Engeland en Duitsland hoeven geen ko len te importeren. Vandaar dat er in deze landen het systeem van de „dual pricing" kan bestaan, wat er op neer komt, dat de prijs van de exportkolen vaak belangrijk hoger ligt dan die voor de binnenlandse markt. Dit soort protectionisme van de eigen nijverheid (waarvan op het ogen blik vooral de Duitse visserij gulzig pro fiteert) bepaalt dus mede de prijs, die een importerend land als het onze moet neer tellen voor dat gedeelte van de brandstof, dat de eigen mijnen niet kunnen levei'en. De figuur wordt dus als volgt: een derde gedeelte van de kolenbehoefte moet duur worden ingevoerd waardoor de prijs, die ontstaat na de „menging" belangrijk hoger ligt dan in een land, waar de productie de consumptie dekt. In cijfers: De Nederlandse mijnen leve ren 8Vb a 9 millioen ton, de behoefte is jaarlijks 13lü millioen ton, zodat Duitsland en Engeland met die 4J/2 millioen ton moeten bijspringen. De importprijs ligt ge middeld bij de vijftig gulden, de binnen landse prijs bedraagt ongeveer 36 gulden cle ton, dus wanneer de verbruiker de im portprijs zou moeten betalen en de staat de subsidie op de kolenprijzen voor het be drijfsleven helemaal van de baan schoof zouden de kolen voor de visserij nog eens met een sprong stijgen. Lichtpunt Dit is dus een vrij wanhopige situatie, die in Den Haag zeer zeker als zodanig wordt onderkend. Gelukkig is er een licht punt aan deze figuurlijk en letterlijk zwarte hemel want het wereld-kolentekort begint af te lopen en de monopolistische positie van de exporterende landen wordt gaandeweg zwakker. Voorheen was het voor de Engelsen heel gemakkelijk een hoge exportprijs te vragen en het eigen bedrijf dus in feite te subsidiëren, maar nu de markt verzadigd begint te raken wordt er al water in de wijn gedaan en ook van Amerikaanse zijde wordt druk uitge oefend via de Ó.E.E.C. om dit „dual- price" systeem op te heffen. Stel dus even, dat de dual-price vervalt en dit is geen luchtkasteel dan gaat direct de kolenconcurrentie een woordje meespreken en de kolenprijs zal zich on herroepelijk in dalende lijn gaan bewegen. Stookolie eveneens De stookolieprijs ligt calorisch hoger dan FALCON JASSEN GABARDINE (beige) 115.- KENNEMERLAAN 24 - TELEFOON 4963 VOETBALOVERZICHT VSV speelt Zondag zijn laatste competitie wedstrijd tegen Blauw Wit. Deze ontmoeting is voor de Amsterdammers van het grootste belang, immers zij moeten om zich kampioen te kunnen noemen minstens één punt be halen, enzij legt de IJmuidenaren zware verplichtingen op: Er wordt namelijk van hen gevraagd, ondanks het feit, dat zij geen enkel belang bij het winnen van deze wed strijd hebben, hun sportieve plicht ten op zichte van Hermes-DVS te doen. We achten de roodwitten in staat het tot een gelijk spel te brengen. Als OSV zijn laatste twee wedstrijden tegen ZFC (thuis) en West-Frisia (uit) ver liest en West-Frisia zijn wedstrijd tegen OSV wint, maar tegen Hercules minstens één punt verspeelt, dan.... heeft Storm vogels nog gelegenheid in beslissingswed strijden te tonen, dat het de sterkste is. Eerlijk gezegd, lijkt ons de kans daarop niet groot, maar Stormvogels zal toch goed doen er in de ontmoeting tegen WA rekening mee te houden. In de derde klasse A komen nog tal van clubs voor de onderste twee plaatsen in aan merking, zodat, mede doordat de strijd om de bovenste plaats ook nog niet beslist is, de meeste wedstrijden nog van belang zijn, Vitesse speelt tegen SDW en maakt een goede kans zijn winstpuntenaantal met minstens één te vermeerderen. In Beverwijk wordt de ontmoeting Ken- nemersADO gespeeld. De Heemskerkers bezetten nog steeds de onderste plaats, maar de kans om aan het spelen van degradatie wedstrijden te ontkomen, bestaat nog steeds. De Kennemers echter is bij deze ontmoeting heel wat minder geïnteresseerd en daarom zou het ons niet verwonderen, als er één punt mee naar Heemskerk ging In Beverwijk wordt de plaatstelijke ont moeting gespeeld tussen DEM en WE. De Wijk aan Zeeërs leverden de vorige Zondag een goede prestatie door DCG met 20 te kloppen en nemen thans met zestien punten uit zestien wedstrijden een behoorlijke plaats in. We achten ze in staat ook van DEM te winnen. Velsen krijgt bezoek van KW. De papie ren van „Velsen" zijn na de vorige Zondag door de nederlaag tegen Alkmaarse Boys danig gedaald, hoewel de Santpoorters nog steeds de minste verliespunten hebben. We Vrouwendelegatie naar de Hoogovens Donderdagmiddag heeft een honderdtal vrouwen uit de gemeente Velsen, leden van de Nederlandse Vrouwenbeweging, zich naar de Hoogovens begeven ten einde te protesteren tegen het produceren van oorlogsmateriaal. De directie, die verhin derd was de delegatie te woord te staan, heeft beloofd haar alsnog Zaterdagmorgen om tien uur te zullen ontvangen. vermoeden, dat Velsen er in zal slagen tegen KW weer op de volle buit beslag te leggen. In de vierde klas C voeren WSV en CSV onder toezicht van Assendelft en HSV een vinnige strijd om de bovenste plaats. Daarom is Zondag de ontmoeting tussen CSV en HSV van groot belang. We verwachten een ver deling der punten. De IEV'ers komen er steeds slechter voor te staan. De ontmoeting tegen Rivalen heeft de afgelopen Zondag aangetoond, dat IEV inderdaad niet sterk is. Hoewel ook Oranje Zwart zwak te noemen is. geloven we niet, dat er voor IEV succes is weggelegd. VVB krijgt het „hekkensluitende" BPC op bezoek. We menen veilig te mogen aan nemen, dat VVB op de punten beslag legt. voor SPORTKLEDING SPORTSCHOEISEL en LUXE LEDERWAREN TASMANSTRAAT 24 (v/h Dirk Hartoghdwarsstraat) Onderlinge damcompetitie D.C.IJ. Vooys heeft de leiding In de tweede klasse van de onderlinge damcompetitie van DCIJ heeft Vooys nog één partij te spelen. Van der Steen kan nog hoogstens gelijk komen door zijn twee uit gestelde partijen te winnen. De uitslagen luiden: KoetsierH. Swier 11; DukelJ. van Straten 20; Koppel manMeyer 02; Van der SteenJ. Waal 02; ChampsVan Swijveren 02; Ott Van Beelen 20; LeeuwBinkhorst 20; De BoerVunderink 20; Broek—Van den Bos 20: VooysPost 20. De stand in de tweede klasse is nu als volgt: gesp. gew. gel. verl. pt. Vooys16 10 4 2 24 Ott 16 10 3 3 23 Waal 15 9 3 3 21 Post 15 9 3 3 21 v. d. Steen 14 9 2 3 20 Nieuwenhuizen 15 10 0 5 20 Broek 16 7 4 5 18 v. d. Bos 16 6 2 7 14 Koppelman 9 5 2 2 12 De Boer 13 5 2 6 12 v. Beelen 16 5 2 9 12 Leeuw 14 5 1 8 11 v. Swijveren 12 4 2 6 10 Meyer 13 3 2 8 8 Postma 7 12 4 4 Groen 9036 3 Champs 13 0 1 12 1 Reyendam 7 0 0 7 0 D.C.IJ.'ers streven nu naar winst in Kennemer damtournooi De deze week gespeelde partijen voor het eerste klasse damkampioenschap van Ken nemerland leverden bijna de volle buit voor DCIJ op. J. v. Straten moest met remise tegen Holm genoegen nemen, Voorzitter De Jong en Berghuis speelden remise.'Vooys wist van De la Rie te winnen. Met nog slechts twee te spelen ronden kan het niet anders of één der leden van DCIJ moet de titel winnen. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. pt. Vooys 6 3 3 0 K. de Jong 5 3 2 0 J. v. Straten 5 2 3 0 Berghuis 4 13 0 Hekelaar 5 2 0 3 4 Oud 4 112 Holm 5 0 3 2 3 Leuffen 2 0 1 1 1 De la Rie 4 0 0 4 In de hoofdklasse heeft W. de Jong van damclub Oosterkwartier de leiding. Turnsters van „Velsen" hielden onderlinge wedstrijden De afdeling turners van de R.K. Sportver eniging „Velsen" heeft Donderdagavond in de Adolf van Nassauschool te Santpoort onderlinge wedstrijden gehouden, waar aan turnsters uit IJmuiden en Santpoort deelnamen. De uitslagen waren: Dames seniores, le graad: T. Böhm le pr.; R. v. d. Putte 2e pr.; T. v. Westerop 3e pr. 2e graad: A Nijssen le pr.; W. Boon 2e pr.; A. WillemsFloet 3e pr. Door de geringe verschillen in de behaal de puntenaantallen moest er fel gestreden worden voor de beslissing viel. Kapitein Schnetler nam afscheid van de „Sibajak" „Ik hang mijn pet nog niet aan de kap stok", zei kapitein J. C. Schnetler, gezag voerder van de ..Sibajak", die afscheid nam vaii de Koninklijke Rotterdamse Lloyd, waar hij 37 jaar geleden als vierde stuurman in dienst kwam. Zijn laatste reis was met de „Sibajak", die dezer dagen te Rotterdam aankwam. Kapitein Schnetler wordt nu gezagvoerder op een van de twee Nederlandse weerschepen, de „Cirrus". Het ligt in de bedoeling, dat dit schip behalve het verrichten van meteorologische waar nemingen ook dienst zal doen als redding schip bijvoorbeeld bij vliegtuigongevallen op de route Europa-Amerika. De eerste post van de „Cirrus" zal bij Groenland zijn, waar men gedurende drie weken op een oppervlakte van tien vierkante mijl zal rondkruisen. Voor het werk, dat de kapitein tot nu toe voor het K.N.M.I. heeft verricht, heeft hij van deze instelling een onderscheiding ontvangen. Kapitein Schnetler zal al£ gezagvoerder op de „Sibajak" worden opgevolgd door kapitein C. C. Goedewaagen uit Den Haag. de kolenprijs: dat wil dus zeggen, dat de warmte uit kolen altijd nog goedkoper is dan die uit olie afgezien dus even van de bijkomende voordelen van de oliestook. De olieprijs is echter bepaald door een of ficiële koers. Wanneer evenwel de kolen prijs zakt, moet de olieprijs wel mee en ook deze materie hangt dus af van een verdere economische vrijmaking van Europa. Promotiewedstrijd van Strawberries Voor het eerste dameselftal wordt het Zondag een zeer belangrijke dag. De dames van TOGO beschikken over een sterk elftal, waartegen alleen suces te behalen is als er hard gewerkt wordt. Vlot het samenspel daarbij tussen de linies, dan behoeven de speelsters van Schoonenberg niet kansloos de wedstrijd in te gaan. Er wordt een vol ledige competitie gespeeld, zodat er bij de returnwedstrijd de gelegenheid bestaat om een eventuele nederlaag weer ongedaan te maken. Vooral het bezoek aan de derde vereniging in deze competitie. Kieviten uit Wassenaar, belooft voor de Velsense dames straks een zware opgave te worden. De overige elftallen zijn, op de reserves na, uitgespeeld. De dames hebben daai-om van de gelegenheid willen gebruik maken om een onderlinge wedstrijd te spelen tus sen het tweede en derde elftal. Strawberries IV wacht in spanning af wat BDHC VI en Alliance III zullen doen. Waarschijnlijk ein digen de drie verenigingen gelijk op de ranglijst. De beslissingswedstrijden zullen moeten uitmaken, welk elftal naar de vierde klas KNHB promoveert. Het eerste herenelftal brengt een bezoek aan Ijsvogels en mag op geduchte tegen stand van de hoofdstedelijke hockeyers rekenen. Waaarschijnlijk zullen de Velsena- ren met een kleine overwinning genoegen moeten nemen. Mocht de vorige week Eeeh- trop Strawberries III dankbaar zijn, dat zij het ongeslagen Zandvoort II een nederlaag toebrachten, dit keer konden de rollen wel weer eens omgekeerd worden als zij zelf in de Velsenaren hun meerderen moesten er kennen. Voor het zover komt, zal de Straw- berries-achterhoede eerst menige aanval van de gastheren moeten afslaan. De voorhoede mag dan wel in staat geacht worden voor het winnende doelpunt te zorgen. Ever Swift—Strawberries V doet een uit slag vermoeden, die voor de spelers uit O verveen het meeste reden tot juichen zal geven. Strawberries I verschijnt om 12 uur als het volgt in het veld: Doel: Mej. H. de Haas. Achter: Mevr. L. Dopheide, mevr. B. v. d. Hof. Midden: Mej. E. Wamsteker, mej. J. Bek- ker, mej. A. Tinkelenberg. Voor: Mej. G. Nijssen, mej. R. Brunink, mej. G. Müller, mej. H. Graper, mej. J. Roos. Reserves: Mej. A. Verlaak en mej. K. Schols. Thuisstomend met de „Georgic" Met het in charter varende troepen transportschip „Georgic" (vermoedelijke aankomst te Rotterdam 27 Maart) komen de volgende Kennemers naar huis: N. W. Gij zen. Torenstraat 87, Castricum; E. Zonne veld, Hogevoort 22. Castricum: M. Zijl, Duinweg 20, Wijk aan Zee; F. W. Sas. Jac. Catsstraat 41. Castricum; J. A. Borgart, Middenhavenstraat 39, IJmuiden; J. A. Baltus, Mient 81, Castricum: G. Doods, Sifriedstraat 22, Castricum; N. Wernke, Hob- bestraat 29, Beverwijk; H. J. v. d. Einde, Wüstelaan 77. Santpoort: A. Hamerpagt, Corverslaan 94. Vclsen-Noord: J. B. Duin, Gr. Houtweg 186, Beverwijk: J. v. d. Kolk, Kanaalweg 52. Beverwijk; W. J. Geys, Alk- maarseweg 137. Beverwijk; j. Schuttevaer, Kuikensweg 149, Beverwijk. MARKTBERICHTEN 16 Maart 1950 Besommingen RO 9 3734. Een trawler besomde f 10.700. Aanvoer 10 kisten tarbot en tong, 10 kisten schar- tong, 20 kisten koolvis. 35 kisten kabeljauw, 125 kisten wijting. 5 kisten poon, 140 kisten schelvis. 30 kisten schar, 30 kisten schol, 10 kisten bot, 40 kisten makreel, 135 kisten haring. Totaal 590 kisten. Prijzen Tarbot 1,95; heilbot 2,20—1,90; kl.m. tong 1,90; kl. tong I 1.10—1,01; kl. tong H 0,92- 0,80, per kg. Makreel 19—8,10; haring 15—11,50; wijting 17,5012,50; poontjes 10; gr. schelvis 48; md. schelvis 56,5052; kl.md. schelvis 5853,50 kl. schelvis 52,5047; braad schelvis 3315; kl. schol I 47—44; kl schol II 23,50—17; schar 19—11,50: bot 19—16: gr. gul 42—32; md. gul 3528; kl. gul 2619; koolvis I 20. per 50 kg. Kabeljauw 8178; koolvis 4237; leng 68. per 125 kg. SCHEEPVAART IJMUIDEN Donderdag 16 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Hercules van Hamburg; Breda van Antwerpen. American Counselen van Antwerpen. Falcon van Londen. City of Antwerp van Antwerpen. Wilhelmina van Hamburg. Havik van Sjoreheim. Arend N. van Newcastle. Banka van Newcastle. Hoge- land van Newcastle. Surte van Londen. Martha van Caen. Libelle van Rotterdam. Zaanstroom van Londen. Goldfinch van Londen. Anna van Hamburg. Vertrokken zijn: Bonneville naar Oslo. Erra naar Antwerpen. Falcon naar Harlin- gen. Berend N. naar Emden. Springdale naar Londen. Hr. Ms. Mariner naar Noordzee. Egina naar Helsingfors. Stad Maastricht naar Rotterdam. Vatnajokull naar Napels. Inge borg naar Hamburg. Merel naar Hamburg. Expres naar Parijs. Eemstroom n. Plymouth. Regeja naar Houston. Egret naar Man chester. Goed afgelopen. Tijdens het haring- lossen van cle Zweedse kotter Nilde (GG 34) brak de los-hefboom. Wonder boven wonder bleven de mannen in het ruim voor ongelukken gespaard. Alleen de Hol landse winchman kreeg een gedeelte van de hefboom tegen het hoofd maar kwam er overigens met de schrik af. Aanvoer en prijzen. Enkele kotters en eén trawler vormden cle aanvoer voor de Donderdagmarkt. De prijzen vooral van de kleine platvissoorten waren weer ge stegen. in vergelijking tot de Woensdag- markt. Dit is te begrijpen: door het slech tere v/eer werd er minder aangevoerd. Ook de rondvis lag iets hoger dan Woensdag. Loggers, die komen. De volgende veertiendaagse loggers kunnen nog worden verwacht: Katwijk 9 (n. zee 6-3); Katwijk 15 (n. zee 7-3); Katwijk 29 (n. zee 8-3); Katwijk 37 (n. zee 7-3): Katwijk 41 (n. zee 6-3); Katwijk 48 (n. zee 6-3); Katwijk 64 (n. zee 6-3); Katwijk 69 (n. zee 10-3); Katwijk 89 (n. zee 6-3); Katwijk 110 (n. zee 7-3); Katwijk 151 (n. zee 8-3): Katwijk 159 (n. zee 7-3); Katwijk 122 en Katwijk 76 van de Westkust. Weer naar zee. De KW 85 (Huberdina- Gijsbertha) heeft vandaag na anderhalve week weer zee gekozen. Voor dc Vrijdagmarkt. Het ziet er naar uit dat er Vrijdag weinig aanvoer zal zijn. De kotters kozen eerst later in de week zee, en de weersomstandigheden hebben de vangst nadelig beïnvloed. Ock de log gers hadden mindere vangsten. De ge vraagde scholsoorten bleven achterwege en derhalve werd er minder geëxporteerd op Engeland. Een beetje rust kan echter geen kwaad. De aanvoer van de afgelopen weken wekt bewondering voor de handel, die de toevloed toch maar wist weg te werken. Belangrijke partijen werden weliswaar ge fileerd en ingevroren, maar gezien de al gemene tendenz der betaalde prijzen, blijkt clat de IJmuidense handelaars niet voor een kleintje vervaard zijn. En IJmuiden is nog altijd de best betalende markt; dat is de afgelopen weken weer eens duidelijk ge bleken. Met ingang van 1 April zullen ook de kleine kustvissers zich aansluiten bij de opvangregeling voor verse vis. Na 1 April zal dus alle aangevoerde vis beneden de 8,worden „opgehouden" en aan de vis- meelfabrieken worden verkocht. Velsen V.Z.V. krijgt een zware Zaterdagavond Zaterdagavond spelen het eerste dames- en het eerste en tweede herenzevental van VZV in Haarlem tegen de dames van HPC 1 en het eerste en tweede zevental van DWR. De dames zullen waarschijnlijk wel in staat zijn op de beide punten beslag te leggen. Het eerste herenzevental gaat een zware strijd tegemoet; de supporters kunnen slechts hopen, dat het in staat is een pun tje mee naar IJmuiden terug te nemen. In Velsen eindigde de wedstrijd VZV 1 bWR 1 indertijd in een gelijk spel. Voor het tweede herenzevental zal de strijd wel te zwaar blijken te zijn; DWR 2 zal wel met de volle winst gaan strijken. Velsen-Noord Film voor „Watervliet"-jeugd De kinderen van leden der buurtvereni ging „Watervliet" zullen Zaterdag 25 Maart in het clubgebouw „Kindervreugd" aan de Doodweg een filmmiddag aangeboden krijgen. (Het theater met de beste films) Vertoont Vrijdag 8 uur, Zaterdag en Zondag 7 en 9.15 uur HET OPZIENBARENDE FILMWERK DE SLANGENKUIL (The snake pit) met OLIVIA DE HAVILLAND De dramatische geschiedenis van een geesteszieke, waarachtig - ontroerend - aangrijpend - fel. Alléén toegang boven 18 jaar Maandag, Dinsdag, Woensdag 8 uur en Zondag matinée 3 uur DE MARX-BROTHERS in hun nieuwste Lach-succes GO WEST (Op naar het Westen) Grandioze dwaasheden en daverende onzin maken deze film tot een koste- lijk amusement voor iedereen! Verwacht: „DE DERDE MAN" (The Third Man) Heemskerk Heemskerk kan op korte termijn vreemdelingenmagneet worden De Vereniging voor Vreemdelingenver keer voor Midden-Kennemerland, afdeling Heemskerk, hield Donderdagavond in café Dam een opbare vergadering, bij welke ge legenheid de heer J. J. Dinkelberg, direc teur van de Federatie van VW's in Noord- holland, een causerie hield over het VW werk. Voor een goed ontwikkelde plaats, voor zien van een goed recreatie-oord, aldus spreker, levert het VW-werk alleen maar voordelen op. Door het trekken van vreem delingen zal de plaats grote welvaart toe vloeien. Met cijfers toonde de heer Dinkel berg aan hoezeer het verlangen om naar het buitenland te trekken bij de mensen is gegroeid. Alleen uit Amerika zullen dit jaar 400.000 mensen naar Europa komen. Heemskerk kan zich zelfs op korte ter mijn ontplooien als vreemdelingenmagneet, niet alleen door zijn natuurschoon, maar ock door de rijkdom aan historische ge bouwen. Het ontbreken van hotels en pen sions zal de plaats geen afbreuk doen, meende de heer Dinkelberg. In korte trek ken belichtte hij hierna nog de werking van het VVV-wezen, waarna de gestelde vragen op afdoende wijze beantwoord wer den. Tot slot werden nog enige VW-films vertoond. R.K. Vrouwenbond groeit gestadig In het Marquette-Theater hield de R.K, Vrouwenbond, afdeling Heemskerk, zijn jaarvergadering, waarbij is komen vast te staan dat het ledenaantal met 71 was ge slegen, zodat de bond thans 400 leden in Heemskerk bezit. De penningmeesteresse deelde mee, dat de kas sloot met een batig saldo van 124,12 De presidente vroeg aan de aanwezigen haar medewerking te verlenen bij het ver vaardigen van kledingstukken, welke met Kerstmis onder de armen zullen worden verdeeld. Ook staat op het programma om een kook-, naai- en moèdercursus te organi seren. In de bestuursvacature werd mevrouw A. TuynStengs benoemd. Tot slot van de avond hield mejuffrouw J. Tyborg een korte lezing over de geeste lijke vorming van het kind uit de achter buurten, welke met grote aandacht werd gevolgd. Castricum Maandag Raadsvergadering Maandag zal de Castricumse gemeente raad voor de tweede maal in deze maand vergaderen. De tien punten omvattende agenda houdt o.m. in het voorstel om een lening aan te gaan tot dekking van de kosten van de Finse school, een voorstel tot verlening van een crediet aan de woning bouwvereniging „St. Jozef" om de wonin gen aan de Mient en Hoogevoort te ver beteren en een voorstel het auto-vergun ningsrecht te wijzigen.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 7