Opent Gen. Cronjéstraat 94 "*"2 visbootje, 150 Streefland WANMEER? WAAI?? S. O. LAMPEKAPPEN! ^.koba va" Be,eren »it HooUdorp Hoepla-tent en paling Kort en Bondig kieermakersnaaister Te koop KLOKZEEP WEN 8 Co., BLOEMENDAAl, TEL. 22143 B. M. WISKER S-fyis te koop gevraagd Weening foe"'1 „22 Maart 1950 zal de oude glorie van de a 'jachtstoeten die eens door de -an „Keukenhof" galoppeerden, ^„'pan zal gravin Jacoba van Beye- door een schare ridders, edel- j\ en bedienden uitrijden van de burcht in Sassenheim en zich aan ^fd stellen van het bloemencorso door Sté dat dit evenement organiseert Jade blonde negentienjarige Ina van m uit Hoofddorp een waardige titel- f v00r de befaamde gravin gevon- k jS een actief lid van de rijvereni- Jpitein Van der Wal", waar zij op 'Cs ,Irman" aller bewondering af- f Hierboven een foto van het tweetal, I'-jien wordt van een hofhouding van ■-ames, die in de Nieuw Venneper- 2m verenigd. Twee dagen voor het 'gl .JCeukenhof" reeds getuige kun- rtvan de bekoorlijke en kleurige dan zal Jacoba de bloementen- l met een bezoek vereren. ,i0kvan de verdwenen irlemse schilder Een der verdachten in vrijheid gesteld indagzijn de 45-jarige Amsterdamse iH. C. S. en de 40-jarige betonwer- ï,V„diein arrest waren gesteld onder riiig dat zij betrokken zijn bij de ijjing van de Haarlemse schilders- üD.L. O., wiens lijk Zondagmorgen Jan Gijzenvaart werd opgehaald, 2 Officier van Justitie geleid, jtioord te zijn werd de man op vrije de vrouw is echter vastge- iü-jarige taxi-chauffeur L. T. B., die j&ren de vrouw naar de Jan Gij4- Uheeft gereden, bevindt zich e veri jl* in arrest. Hij zal heden voor de ^verschijnen. Etjj vernamen is er nog geen enkele stsiaanwijzing, dat er misdrijf in het 'jiienmin als van het tegendeel. De omstandigheden laten de moge- si van een ongeval open; de tegen- verklaringen der verdachten die mi Twee mariniers «Indonesië gedood ÏÏJRTA, 21 Maart (Aneta) In cjsving van Malang deed zich Don- itür. incident voor tussen gewapende en vier leden van de Konink- ïarine. De juiste toedracht is nog tod. Noch van de zijde van de ndse Marine, noch van de zijde van Uire gouverneur wenste men inlich- le geveh. Naar verluidt werd een zit leden van de K.M. door vijf be- lii Indonesiërs aangehouden. Vast- dat een onder-officier en een kor- ivan de Marine werden neergescho- De twee anderen slaagden er in te fethten. Kort na het incident werd semaakt, waarna een achtervolging igezet. Hierbij werden enkele Indo- te burgers gedood. Men zou geslaagd te arresteren. iters Götzen en v. d. Brink tóorno ministers Götzen en Van den Brink in Indonesië verblijven hebben president Soekarno bezocht. mannen van de kermis hebben Richter een groot glas oud-bruin be- dat de stukken er af vlogen in •ti. Want daar gaat een kermis ge worden en de opbrengst van deze •Kn stevige robber waard. Er waren J-zanen met dito sigaren en sluike f -T'd een paar centimeter vochtige de genepen lippen. Het waren Vz=ren van het grootste en aller- dat deze aardbodem aan kermis- weet op te brengen, dames en 'aat dat zien. Niet nu, maar deze de kermis van Castricum en Bak- tit Bergen op Zoom komt een ben- de zetbaas is een grof-besnaar- wnmaker die alle buffetvrouwen -6 Nederlandse gelegenheden bij de 4ra kent, en uit Den Haag arriveert »mer een schiettent, beheerd door een ®an wiens droeve blik het leed van •oorschoten poppen heeft verzameld. 1 er mettertijd ook een knikker- vonvachten, want uit Purmerend persoon op een fiets afgevaar- zowel voor Bakkum als voor Cas- 'b w anSeschreven, omdat hij veel spel met de knikers en de tril- sw, waar deze knikkers tegen bot- Ir-j-Ü pun*en te verzamelen. van een Haarlemse Hang- '«Nieuw Venneper eigenaar van j^-wexpress-er was, wee over de W ®enselijke fantasie, een vent -."leghorn". Wij prefereren de ?n het hoofd van Jut, maar ls allang bedorven. Zeventig <tfn,V00L de Castricumse Kermis. KssiJ end om de beste plaats. van A,er een kans, dat die vlieg- TjvJ^Qude kermis thuiskomt. r°ns geven meer om de hoepla- J. F. Regering zal vacantiespreiding bevorderen De ministerraad heeft beslist, dat de regering het streven van het Centraal Werkcomité Vacantie zal steunen, voor zover dit betrekking heeft op het bevor deren van een doeltreffende spreiding van de vacantie. Dit comité heeft, nadat zowel vóór als tijdens de oorlog pogingen werden onder nomen om tot een oplossing van het steeds dringender wordende probleem van de vacantiespreiding te komen, na de oorlog dit vraagstuk opnieuw in studie genomen. Het heeft een actie gevoerd voor de va cantiespreiding bij het onderwijs, alsook bij het bedrijfsleven, welke actie voor het lager onderwijs evenals voor bepaalde takken van het bedrijfsleven bevredigen de resultaten heeft opgeleverd. In 1949 hebben vele gemeente- en schoolbesturen gevolg gegeven aan het verzoek, uitgaande van het Centraal Werkcomité Vacantie, om deel te nemen aan de actie, die ten doel had de begin datums der vacanties in de verschillende sectoren te doen verspringen. De vacantie- week der bouwvakarbeiders werd in dat jaar verschoven van de eerste week van Augustus naar de tweede. In 1950 zal de vacantie der bouwvak arbeiders over drie weken worden ver deeld, waardoor zij samenvalt met die, welke is geadviseerd voor de lagere scholen. Ook in verschillende andere be drijfstakken is deze gang van zaken te verwachten. Het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is trans doende maat regelen te treffen, welke het mogelijk moeten maken het streven van het Cen traal Werkcomité Vacantie in brede kring zoveel mogelijk ingang te doen vinden. Vier De Ruyter-medailles toegekend Bij Koninklijk Besluit is de „De Ruyter medaille" in goud toegekend aan vice-ad- miraal J. M. de Booy, hoofd van de Neder landse missie in West-Duitsland en aan kapitein B. Brouwer, hoofd van de afdeling Zeemanszaken en Veiligheidsvoorschriften van het Directoraat-generaal van Scheep vaart en in zilver aan de heren J. P. Dekker en J. B. Abelskamp, respectievelijk gezag voerder en eerste stuurman bij de Holland- Amerika Lijn. Deze onderscheidingen zijn door de direc teur-generaal van Scheepvaart, mr. J. J. Oyevaar, op het directoraat-generaal te Den Haag uitgereikt. Mr. Oyevaar zeide dat ge zagvoerder Dekker en eerste stuurman Abelskgmp zijn onderscheiden wegens hun moedig'en kundig manoevreren, toen zij, varende op de „Almdijk", assistentie heb ben verleend bij het ongeluk met de Engelse onderzeeboot „Truculent" op de Theems. Door hun radiografische waarschuwingen en hun oplettendheid konden nog vijf op varenden van de „Truculent" worden ge red. Vice-admiraal De Booy is onderschei den wegens zijn grote verdiensten voor de Nederlandse koopvaardij, wier belangen hij eertijds als minister van Scheepvaart en Visserij op uitnemende wijze heeft behar tigd. Kapitein Brouwer verwierf de onder scheiding door het belangrijke werk, dat hij gedurende de oorlog en ook daarna voor de koopvaardij heeft verricht. Het is mede aan hem te danken geweest, dat onze han delsschepen in de tweede wereldoorlog konden blijven varen.: Subsidies voor het Holland Festival en Het Nederlandse Ballet B. en W. van Amsterdam stellen de ge meenteraad voor aan de stichting „Hol land-Festival 1950" een subsidie te verle nen van ten hoogste 70.000,en voorts aan de stichting „Het Nederlandse Ballet" (ter voortzetting van het Ballet der Lage Landen gedurende de periode 1 Januari tot 1 September 1950) een subsidie van ten hoogste 10.000, Tien automobilisten kregen hechtenis Zij hadden het borreltje niet laten staan Tien automobilisten die dronken achter het stuur hadden gezeten, moesten Dinsdag voor de Amsterdamse kantonrechter te rechtstaan. Bij de eerste zaak van deze serie tegen een Duits zakenman, die voor het eerst weer in Nederland was en niet had kunnen nalaten allerlei oude relaties te be zoeken en op de goede gezondheid van iedereen te drinken, hield de ambtenaar van het O. M. een uitvoerig requisitoir. Hij zei- de dat het aantal processen-verbaal wegens dronkenschap achter het stuur sterk was gestegen. „Het nodeloos in gevaar brengen van het verkeer omdat men niet het bor reltje wil laten staan en toch auto wil rijden is een bewijs van verregaand egoïsme, dat niet te pardonneren valt." De opgelegde straffen varieerden tussen de twee en vier weken hechtenis met in trekking van het rijbewijs voor de tijd van een jaar. Faillissementen De rechtbank te Haarlem heeft in staat van faillissement verklaard: J. Jacobs, metaalbewerker, wonende te Zandvoort, Swaluestraat 14. Rechter-commis- saris mr. N. Reeling Brouwer. Curator mr. J. H. A. M. van Son, advocaat en procureur te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van: C. J. van den Broeke, timmerman-aannemer, wonende te Haarlem, Beukenstraat 55. Rechter-commissaris mr. C. G. Bijleveld. Curator mr. B. W. Stomps, ad vocaat en procureur te Haarlem. Na gedaan verzet zijn vernietigd de fail lissementen van de Vennootschap onder de firma IJ. M. I., gevestigd te Hoofddorp, gem. Haarlemmermeer, Stationsweg 13 en de ven noten: a. Hendrikus Albertus Johannes Loef, wonende te Amsterdam, Kepplerstraat 59; b. Cornelis Vissers, wonende te Hoofddorp, gem. Haarlemmermeer, Kruisweg 1143; c. Herbert Vissers, wonende te Haarlemmer meer, Venneperstraat 20; d. Bastiaan Vis sers, wonende te Haarlemmermeer, Hoofd weg 1278. Wegens het verbindend worden der enige uitdelingslijst zijn geëindigd de faillissemen ten van: J. A. P. M. van Nieuwenhoven, koopman, wonende te Haarlem, Lucifer straat 34. M. E. R. Rahusen, kantoorbediende, wo nende te Aerdenhout, gem. Bloemendaal, Asterstraat 32. Bij beschikking van de rechtbank werd gehomologeerd het accoord, aangeboden in het faillissement van Hendrik Stinis, firmant van de Vennootschap onder firma Haarlemse Bouwonderneming F. H. J. de Klerk Co. te Haarlem, wonende te Haarlem, Voorhelm straat 32 rd. Rechter-Commissaris mr. N. Reeling Brouwer. Curator mr. Silvain Groen, advocaat en procureur te Haarlem. De heer J. Cöp, de oudste inwoner van Noord-Brabant, zal Dinsdag 28 Maart in het St. Jozefgesticht te Haps zijn 102de ver jaardag vieren. Op het Britse militaire kerkhof te Nederweert, zijn de witte kruisjes vervangen door hardstenen platen, waarop de namen der gevallenen en het wapen van het on derdeel, waartoe de gesneuvelde behoorde, zijn aangebracht. Deze platen zijn in Enge land vervaardigd. In Zuidholland is het autonummer HX 50000 uitgereikt, in Noordholland nummer GX 23000. In het 300 jaar oude herenhuis aan de Herengracht 257 te Amsterdam is de fede ratie van middenstands-textielorganisaties Mitex officieel met haar werk begonnen. In het „Textielhuis" zijn ondergebracht de kan toren van St, Willibrordus, Demotex en C. B. T. en tevens die van het toporgaan, de hui dige vakgroep Detex, benevens het bureau Vakopleiding in de Textielhandel. B. en W. van 's-Gravenhage hebben aan de raad een voorstel gedaan betreffende een „1400 woningenplan 1950", dat in totaal 1351 woningen.14 winkelwoningen, 17 dagwinkels en acht bedrijfsruimten omvat. De toeristen uit de Verenigde Staten en Canada brengen hun bezoeken aan Europa ditmaal reeds vroeg in het jaar. Maandag arriveerde de eerste groep Amerikanen en Canadezen, Dinsdag kwam in Hoek van Hol land een groep toeristen uit Californië. ,.Het wordt me te gek, geef me een kans". Deze boodschap liet de 16-jarige scholier E. F. P. uit Den Haag achter, toen hij op 5 Maart van huis wegliep met f425 op zak, weggenomen van zijn inwonende grootmoeder. De jongeman is in Hasselt door de Belgische politie aangehouden en naar Den Haag teruggebracht. Hij had nog f311 en 400 Belgische francs over. De Bijzondere Strafkamer te Amster dam heeft de 52-jarige belastingconsulent J. P. v. d. W. uit Zeist tot een gevangenis straf van 12 jaar veroordeeld. Hij heeft in 1945 in het land van Maas en Waal actief deelgenomen aan het werk der „Deutsche geheime Feldpolizei". HAARLEM EN OMGEVING De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van mejuffrouw A. L. Willink van Bennebroek. ambachtsvrouwe, is nader vastgesteld op Donderdag om drie uur op de Protestantse begraafplaats te Benne broek en geschiedt dus niet op Vrijdag, zo als gemeld is. Het libertair-socïalistisch gemengd koor „Zang Veredelt" geeft op Zaterdagavond 25 Maart een concert in paviljoen Dreef zicht, met medewerking van de liedertafel „Haar lems Zanggenot" en de heren J. J. Poolman en E. van 't Kaar, fluit en piano. Na de pauze treedt het gezelschap „Boru" op met een pro gramma van toneel en muziek. Het Frysk Selskip „Gysbert Japicx" geeft op Donderdag 30 Maart in de Haar lemse Schouwburg een opvoering van het toneelspel „Blau Bloed" van J. Bosga. Op de hoek van de Zandvoortselaan en Herenweg te Heemstede is Dinsdagmiddag om halfvier een uit Zandvoort komende motorrijder met duopasagier tegen een op de Herenweg rijdende autobus gebotst. Beiden werden licht gewond. De bus kreeg een deuk, de motorfiets werd zwaar bescha digd. Het voetbalelftal van de Bloemendaalsa politie speelde Dinsdag de eerste promotie wedstrijd tegen de Rijkspolitie uit Alkmaar en verloor met 10. Een paar jongens hebben gisteren tijdens het spelen, bij de Oostersingelgracht ter hoogte van de Dijkstraat een telmachine uit het water gevist. Het apparaat is bij de Haarlemse recherche gedeponeerd. Het li niet bekend .of de machine gestolen is. De leden van de Provinciale Staten van Noordholland komen op Dinsdagmorgen 25 April in een buitengewone zitting te Haar lem bijeen ter behandeling van het voorstel betreffende „Het nationale Park de Kenne- merduinen". Bekende schakers komen naar Amsterdam De stichting „Internationale schaaktraditie van Amsterdam", opgericht in October van het vorig jaar heeft het plan opgevat van 21 October tot 20 November van dit jaar een internationaal schaaktournooi te houden, dat in de Beurszaal van de Vereniging voor de Effectenhandel te Amsterdam zal worden gehouden, Voor dit tournooi zijn uitgenodigd de wereldkampioen Botwinnik. verder Keres en Smyslov, allen van Sovjet-Rusland, voorts de Zweden Stahlberg en Lundin, de Argentijn Najdorf, de Hongaar Szabo, de Amerikaan Fine en Reshevsky, de Fransen Tartakower en Rossolimo, de Finse meester Böök en de Tsjech Pachmann, terwijl er be sprekingen worden gevoerd om ook de En gelse en de Australische kampioen te laten deelnemen Verder is de nieuwe wereld kampioene. de Russische schaakmeesteres Ludmilla Rudenko, uitgenodigd. Bij deze zestien sterkste schakers van de wereld zul len de beste Nederlandse meesters worden gevoegd, onder anderen dr. Euwe, Van Scheltinga en drie andere Nederlandse spe lers, die door middel van een selectiewed strijd of bij keuze zullen worden- aange wezen. Het tournooi zal enkelvoudig zijn, zodat elke speler 19 partijen heeft te spelen. Als eerste prijs is uitgeloofd een bedrag van 2000, als tweede prijs 1500 en als derde prijs 1000. In totaal zijn er tien geld prijzen. In totaal is een bedrag aan prijzen en honorarium uitgetrokken van ongeveer 16.000. Boisevaiïi, 21 te Manilla verw. jBantam. 20 v. Hamburg n. R'dam. Ceram, 20 v. Madras. Cleodor» (t), 20 v. Singapore te Miri. Colytto, 20 v. Newcastle n. R'dam. Castel Bianco, 20 660 m. ZO. Dondrahead. Cottica, 21 te Trinidad. Congostroom, 20 nog te Konakry. Coolhaven, 15 v. Valencia n. Antwerpen. Delfshaven, 20 dwars Canarische eil. Danae, 20 te Savona v. A'dam. Dulvendijk, 20 390 m. ZW. Flores. Delfland. 19 te A'dam v. Buenos Aires. Etrema (tl, 21 v. Balikpapan te Soerabaja. Ena (t). 21 te Port Said. Edam, 20 830 m. O. Kp Race. Esso Amsterdam t20 700 m. NO. Sombrero eil. Esso Den Haag (t), 20 1100 m. NO. Sombrero SCHEEPVAART Aagtekerk. 21 te Suez. Aalsdijk, 19 Bishop Rock. Aardijk. 20 v. Hamburg n. R'dam. Abbedijk, 21 te Recife. Amstelland. 20 te Las Palmas. Arendskerk. 20 v. Bombay te Cochin. Arendskerk, 20 150 m. NO Recife. Alamak 21 te Basrah v. Khorramshar. Akkrumdijk, 19 te Baltimore v. Philadelphia. Alderamin, 21 v. R'dam n. Marseille. Arkeldijk, 21 te Antwerpen. Averdijk, 21 te New Orleans v. Galveston. Alcyone, 20 160 m. N. Kp. Villano. Alhena, pass. 20 Kp. Santa Maria. Alkaid, 20 120 m. ZW. Ouessant. Alnati, pass. 20 St. Pauls Rocks. Amstelkerk, 20 320 m. N. Las Palmas. Antonia (t), 16 v. Port Swettenham n. Plad.iu. Agatha (t). 14 te Pladju v. Makassar. Alblasserdijk, 20 te Corpuschristi v. Tampico. Alkaid. pass. 20 Finisterre. Alpherat. 20 tenorfolk v. Philadelphia. Bacchus. 17 te New Orleans v. Santiago de Cuba Baam, 21 v. San Antonio n. Antofagasta. Boschfontein 20 te Durban verw. 25 n. East London. Bali. 21 te Semarang v. Soerabaja. Bandjermasin. 20 v. Pontianak n. Singapore. Barendrecht (tl. 20 110 m NW. Kp. St. Vincent Bennekom. 20 450 m. NW. Finisterre. Bloemfontein, 20 110 m. W. Lissabon. eil. Esso Rotterdam (t), 20 670 m. ZW. Fayal. Elsenburgh. 18 te Aalborg v. R'dam. Felipes (t), 20 v. Malta n. Tripoli. Fairsea. pass. 20 Kp. Guardafui. Gaasterkerk. pass. 20 Dakar. General Steward Heintzelman, 20 v. Djakarta n. A'dam. Georgic, 20 275 m. O. Malta. Gordias. 21 v. Bourgas te Samos. Groote Beer, 21 v. Soerabaja te Djakarta. Gadila (t), pass. 20 Straat Ormuz. Gooiland, 20 te Antwerpen. Ganymedes, 19 v. Adam n. West-Indië. Hilversum, pass. 20 St. Johns eil. Heemskerk, 20 v. Port Swettenhain. Heelsum, 20 800 m. W.ZW. Flores. Hoogkerk. 22 verw. te Yokohama. Hydra. 20 300 m. ZW. Fayal. Hector, 19 v. A'dam n. Italië. Helena, 19 v. A'dam n. West-Indië. Hcstia, 20 verw. te Cartagena v. Porto Limon. Java. 20 pass. Point de Galle. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 20 Malta. Jaarstroom, 21 te Telagos verw. Joost v. d. Vondel. 20 360 m. N. Bermuda. Jupiter. 20 N. Derna. Jobshaven, 11 v. Libreville n. Lapallice. Koningshaven. 16 te Casablanca v. Rouaan. Kota Baroe. 20 110 m. N.t-O. Finisterre. Klipfontein, 20 te A'dam v. Beira. Laagkerk, 20 pass. Malta. Laertes, pass. 20 Kp. de Gata. Laurenskerk, 21 te Bombay. Limburg. 20 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Loppersum, 20 v. Gibraltar n. Genua. Lutterkerk. 21 v. Calcutta te Madras. Leerdam. 20 v. N. York via Antw. n. R'dam. Luna, 20 te Oran v. Alexandrië. Lombok, 20 verw. te Soerabaja v. Kohsichang. Linge, 19 150 m. Z. Kp. Verde. Langlee Scott, 20 te Genua. Loosdrecht, 20 te Aden. Lemsterkerk, 20 35 m. N.W. Kp. Villano. Melampus, 18 v. Djakarta n. Cheribon. Mentor, pass. 20 Finisterre. Meerkerk, pass. 20 Soeotra. Maas, 20 400 m. O.tN. Martinique. Maashaven, 20 100 m. O. Montevideo. Maasland. 20 100 m. NW. Kp. Blanco. Mapia. 20 anker Kohsamui v. Panarukan. Marken, 20 nog rede Bahrein. Mitra (t). 20 240 m. W.NW. Madeira. Molenkerk, 20 220 m. O.t.N. Malta. Mijdrecht (t), pass. 20 Dungeness. Madoera, 20 v. Aden. Noordwijk, pass. 21 St. Vincent. Noordam. 20 330 m. Z.t.O. Kp. Race. Ondina (t), 20 v. Miri n. Suez. Ovula (t). 21 v. Muntok n. Singapore. Ossendrecht, pass. 20 Gibraltar. Papendrecht (t). 20 te Plymouth v. Hamble. Phrontis, pass. 20 Gibraltar. Poelau Laut. 20 v. Djakarta n. Sorong. Prins Frederik Hendrik, 20 bij Kp, St. Vincent. Paula (l), 20 v. Singapore n. Bangkok. Prins Willem II. 20 te Baltimore v, Havanna. Prins Willem IV. 19 v. Curasao n. Barran^uilla, Prins Willem V, 19 v. Pt. au Prince n. Cape Haitien. Prins Joh. Willem Friso, 20 620 m. O.ZO. Kp, Race. Prins Willem v. Oranje, 20 60 m. N. Texel. Prins Willem in, 21 te Tripolis verw. Rondo, 20 v. Port Swettenham n. Belawan. Rottl, 20 v. Djibouti. Radja, 18 te Los Angeles. Randkerk. 20 145 m. ZW. Rijn, 21 verw. te Freetown. Salawati, pass. 20 Algiers. Samarinda, 16 v. Vancouver n. San Francisco. Sarangan, 20 v. Djakarta n. Soerabaja. Schie. 18 v. Mobile n. Houston. Singkep. 15 v. Honoloeloe. Sibigo, pass. 20 Hi gr. Kanaal. Somersetshire, pass. 20 Soeotra. Stuyvesant, 21 te Laguaira v. Curacao. Salland. 20 v. A'dam te Bremen. Sigli, 20 v. Moulmein n. Belawan. Sloterdijk, 20 250 m. Z.ZW. Kp. Race. Soestdijk. 19 490 m. W. Flores. Stad Breda, 21 verw. te Tanga v. Dar es Salaam Stad Haarlem, pass. 20 Toulon. Sumatra. 21 v. Pladju te Soerabaja verw. Stanvac Djirak (t), 17 v. Slngap. n. Palembang. Sommelsdijk, 19 v. Aden. Stad Alkmaar, pass. 20 Gibraltar. Tabinta, pass. 20 Kp. Guardafui. Tarakan, 20 v. Belawan n. Colombo. Taria (t), 20 150 m. W. Macassar. Tegelberg, 16 v. Rio de Janeiro n Hongkong. Tibia (t), 20 v. Rio de Janeiro n. Para. Tjibesar 18 te Kobe v. Yokohama. Tjipanas, 20 v. Brisbane n. Singapore. Ternate, pass. 20 18 u. Perim. Tero, 20 100 m. N. St. Vincent. Titus. 20 v. Algiers. Tjibodas. 21 v. Adelaide n. Fremantle. Talisse. 20 420 m. W. Finisterre. Temate, 20 Djibouti. Tiberius. 20 v. Trinidad n. Cape Haitien. Triton, 21 v. Port of Spain te Paramaribo. Telamon. 19 v. Aruba n. New York. Utrecht, 20 te Recife v. Victoria. Venus. 21 v. Venetië te Famagusta. Volendam, pass. 20 Finisterre. Van Riebeeck. 20 v. Soerabaja te Probolinggo. Van 't Hoff. 19 450 m. NO. Bermuda. Valerius, 16 te Yokohama v. Shimizu. Willem Ruys, pass. 20 16 u. Kp. Guardafui. Wieldrecht (t), 20 pass. Soemba eil. Weltevreden, 20 nog rede Menado. Westerdam, 20 375 m. W.t.Z. Scilly. Willem Barendsz, 20 nog 1100 m. n. Kaapstad v. vangstgebieden. Waal, 20 v. Curacao n. Aruba. Waterman, pass. 20 Gibraltar. Winterswijk, 19 v. R'dam n. Sete. Zwijndrecht, 20 v. Livorno n. Casablanca. Zonnewijk, 20 200 m. W. Ouessant. Zeeland ssm19 op de Thames v. Blyth. Zuiderkruis, 20 v. Suez. Zijpenberg, 19 te Genua v. Huil. kleine VAART Audacia, 18 v. Bremen te Wilhelmshaven. Barends, 18 v. Antw. n. Rouaan. Bemina. pass. 19 Kiel n. Kopenhagen. Brem. 19 te Antwerpen. Batavier III, 18 v. R'dam n. Stockholm. Birmingham, 18 v. Harlingen n. Goole. Brinda, 18 v. Newcastle n. A'dam. Bernisse, 19 v. R'dam te Cardiff. Carpo, 20 v. Fowey te IJmuiden. Constant. 20 v. Grangemouth te Delft. Confid. pass. 18 Brunsbuttel n. Kopenhagen. Corona, 19 v. Middlexbro n. Duinkerken. Claes Compaen, 18 v. Newport te Swansea. Dacapo, 19 v. Glassondock n. Manchester. Depa, 18 v. Macduff n. Blyth. Dorinda, 19 v. Odense n. Great Yarmouth. Echo. 19 te IJmuiden. Erdstaal, 13 v. Beyrouth n. Port Said. Escaut, 18 v. Bordeaux n. R'dam. Express, 18 v. R'dam n. Parijs. Ferocia, 19 v. St. Brieuc n. Bordeaux. Franka. 19 v. Emden te Newcastle. Flandria, 19 te Gravesend. Glashaven, 20 tè Hamburg. Houtman, 18 v. Rouaan n. Garston. Haskerland, 18 v. Harlingen n. Leith. Hoogland, pass 19 Holtenau n. Kopenhagen. Hartel. 20 v. Hamburg te R'dam verw. Ibis, 18 te Yarmouth. June. 19 te Limmerick schuilend. Kortenaer, 19 te Dieppe. Leuvekerk, 19 te R'dam. Mies, 17 te Londen Marietje Bohmer, 19 v. Lissabon te Cadiz verw. Mercurius, 19 v. Sheerness te Vlaardingen. Meike, 19 te R'dam v. Lissabon. Monica, 18 v. Londen n. Drammen. Nassauhaven. pass. 19 Kiel n. Malmo. Njord. 18 v. Galway n. Workington. Norma, 18 v. Delfzijl te Boness, Nieubaal, 18 v. Famagusta n. Rotterdam. Rose Marie, 18 te Londen. ■Rapid, 20 te R'dam. Silvretta,17 te Waterford. Sleepboot Poolzee 18 te Soerabaja. Sinus. 19 v, Wilhelmshaven te Blyth. Sir Jules, 19 v. Londen te Mauritius. Soemba, 18 v. Duinkerken te Belfast. Speedwell. 20 v. Passa.ies te Glasgow verw. Spes, 17 v. Bilbao te Passajes. Strijpe, 19 v. R'dam te Llanelly. Tromp. 19 te Swansea. Tyro, 19 pass. Lizard n. Dublin. Trompenburgh, 18 te Hamburg. Vrede. 19 v. Teignmouth n. Borgestad. Veenenburgh, 18 v. IJmuiden n. Middlesbro. Wiebe. 18 te Londen. Walenburgh. 18 v. R'dam n Kingslynn. Zeemeeuw. 19 v. Odense te Kiel. Op 7 April herdenken onze lieve ouders en grootouders A. GISIN A. C. H. GISIN-BOOY het feit dat zij voor 40 jaar in het huwelijk traden. Wij hopen dat zij nog lang in ons midden mogen zijn A. Over-Gisin J. F. Over J. F. Gisin A. Gisin-Visser Ankie Rudy v. Leeuwenstraat 32 rood. Heden overleed na een kortstondig doch smarte lijk lijden mijn innig ge liefde dochter A. M. STARREVELD- SMIT Wed. J. M. Smit-Kraak. Achterpad 2, Uitgeest. als U huishoudzeep koopt? yïir. Weet u dat wij nog steeds goede prijzen betalen voor uw huishoud, en industrie naaimachines, merk of defect geen bezwaar. Fa. M. C. Hoole en A. v. Gooi Rijksstraatweg 250, H.-N. U belt 22787 of zendt brief kaart en wij komen. Te koop aangeb. Pr. Oregon compl. met klap- en schut- zeïl en zetstokken. Brieven IJ 531 bur. v. d blad. gram Zuurtjes 20 cetlt Margarine 30 ct. 250 gram V/, kilo Soda 24 cent 1 doos Burgvvas van 56 voor 50 cent BIJ TUINDERSSTRAAT 45 IJmuiden-O. Tel. 4918 Damesmantels en mantel- cosluums naar maat, prima stoffen, nieuwe voorjaars dessins Kleermakerij KREULEN Zaanenlaan 171, Haarlem. Tel. 23587. S. Oudhuizen Accountant Belastingconsulent. LEEUWERIKLAAN 30 IJmuiden.-O. Tel. 5757 Administraties Controle Belastingzaken. Adverteert in dit BEDSTELLEN, DEKENS Deze week verkoop wol len dekens met kleine foutjes, alleen voor in richtingen en particulie ren (niet voor de handel) gr. maten f 14,85, f 19.50, damast bedstellen 3-dlg. f 48. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V. Gebouw de Nijverheid, Jansstraat 85, (bij Gr. Markt), Haarlem. WEDUWE middelb. leeft. z. k. m. net persoon. Br. IJ 532 bur. van dit blad. Voor terstond gevr flinke Kleermakerij Kreulen. Zaa nenlaan 171, Haarlem. Tel. no. 23587. 300 binnendeuren met en zonder glas alle maten, zo goed als ntv. vanaf f 4.Kozijnen diverse maten vanaf f 3.50, Aanrcchtkast- deuren f 1.50, glazen hang-keukenkasten, zo goed als nieuw, spot prijzen. 't bekende Halletje SPAARNE 40 b. d. Damstraat Tel. 21379 Op het gewicht. En op de naam. Er moet „Klokzeep" op staan. Vooral tegenwoordig. Dan hebt U heus de béste huishoudzeep. Klok zeep slinkt namelijk heel langzaam en geeft juist heel vlug een rijk schuim.' Dus KLOKzeep vragen! Goed onthouden! KLOKzeep! per dubbel sluk De Klok m t maakt ook het be- kende Sneeuwwit Zeeppoeder) (Ris met 'f scheelt U stukken OO03OOOOOÜ0OOOÜOOOOOOOOOGOQOOOOOOOGOO' O WiKïüRS RUDENDE WINKEL Het voordeligst adres q O Prima wringers f 34.50 O g 4 stukken Adelaarzeep f 0.45 q q Closetborsielbakken slechts f 0.65 q q Witkwasten in alle prijzen! O 9 Wij ruimen enkele wasketels en teilen S H voor lage prijzen op g Ó00300000000000000000000000000000000Ö' Villa a- d. Duindoornlaan te Bentveld Centrale verwarming en oliestookinstallatle door Grote sortering kappen. Zowel in zijde als perca aparte modellen. Reclame!!! Kronen S arms mei kapjes geheel compleet f 22.50 Ruime keus In slaapkamerverlichting. Slaapkamerschaal compleet f 3.75. Alle merken STOFZUIGERS f 2-50 per week Pracht RADIO'S, merk Reska, met visserijband. BETALING IN OVERLEG Kappen en kronen gratis geplaatst, ook in nieuw bouw. WIJK AAN ZEEëRWEG 45 - TELEFOON 4262 direct of later te aanvaarden, in Santpoort of omgeving. Liefst alleenstaand met flinke tuin. Geen bezwaar indien tegenw. bew. voorlopig blijven wonen. Uitv. inl. onder no. IJ 522 'bureau van dit blad. Een handelszaak kan niet buiten reclame, dat Is een erkend feit. De beste reclame is: adverteren. Het beste adverteren doet men in dit blad. Be weilfrekende MeémgspeeiaUsi J. van Dam VRI3DAG 24 MAART des middags om 2 uur HAARLEM-NOORD Wij zien het bezoek van Koning Klant gaarne tegemoet. Als openingsreclame bij aankoop van een cos- tuum, een bijpassende DAS CADEAUI

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3