IJmuider Courant Haarlems Dagblad Prins-Regenï geeft gracht aan liberaal Devèze De C.V.P. acht zich gepasseerd en spreekt van een „staatsgreep" Weerbericht SM No. 19511 merlaan 154, Telef. Adm. 5437, na 5 uur: 8061 (K 2560), ^jei'. gantp. - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, pjj.gcteur-Hoofdredacteur 15054, Lefoon 10 aanvrage bij de Administratie. „„wen Hoofdredacteur: Robert Peereboom Editie voor Velsen, IJmulden, Santpoort en Omstreken van m <9pcnl)tc ïlaarlcmartjc 4'oiitaut (Ktuto i6<;6) Maandag 27 Maart 1950 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. - Abonnementen per week 33 cent, per kwartaal 4,25. Franco per post 4,75. - Giro rekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. DirectieP. W. Peereboom en Robert Peereboom ;Een nationale oplossing der skwestie of - nieuwe verkiezingen >vè ze; kvlsohe prins-resent lieett Albert dp liberale minister van Defensie nmissionnaire kabinet, opïedrairen regerii'S' te vormen. Minister -beeft de opdracht aangenomen. JL kabinetsformateur verklaar- Tr tijdens een persconferentie, dat Sk de Koningskwestie in na- S opte lossen en dat hij hierbij «en de medewerking te verkrij- n liberalen, katholieken en socia le communisten zullen van de Ljjgen zijn uitgesloten en naar De- trkte, ligt het niet in zijn be- linkse regering te vormen. „Ik hchtcn een drieledige regering te Jzozeide hij, „hoewel mijn voor baat naar een katholiek-liberale .'de drie partijen een formule ge- ''nebben voor de oplossing van de kwestie, zou deze worden voorge- «n Kamer en Senaat. De nieuwe re de debatten leiden en zou, in- ossing werd verworpen, de ver- Srestie stellen. Indien de wet- Kamers hun vertrouwen aan de Zouden onthouden, zouden nieuwe gehouden moeten worden, der journalisten opmerkte, dat r}leekt van „een dolkstoot, die de 'j.fnt zijn broer Koning Leopold '«bracht, door een liberaal tot utiforïTiateur te benoemen", ant- iftde liberale minister: „De Prins- Ijc boven iedere critiek verheven, -tet wettige hoofd van de staat en jziia plicht diegenen te belasten met .'^Dg van een regering, die hij daar- «It acht. Hij heeft hierbij geen jujftij, zelfs niet indien deze de isjieid heeft, te raadplegen". verklaarde verder: „Indien ge- ■eioet worden tussen he't vreselijke arwaadn de CVP België wil storten jtoding der Kamers, dan zal ik mij si® voor het laatste", verklaarde tijdens de perscon- ïog: „Indien de regering, die ik _,en te vormen, er niet in slaagt "teiete'doen accepteren, die neer veen oplossing van de Konings- üe in nationale zin, dan zullen de si* worden ontbonden en zal de natie iliêuwe verkiezingen moeten uit- H" ilitiëke kringen in Brussel is men KÉel, dat Devèze, die bekend staat «■Koningsgezindheid, slechts een Kl-acialistische coalitieregering zal sa vormen, daar de CVP nimmer zal itken aan een formule, die niet in :ite plaats een terugkeer van Koning I van België voorstaat. In CVP- spreekt men zelfs van een staats- iffl men is van oordeel, dat het land igelrecht. naar een ontbinding der en nieuwe verkiezingen gaat. bs van Cauwelaert, de voorzitter van Éisehe Kamer van Afgevaardigden, Wag na afloop der vergadering van atonale partijraad der Christelijke rtij verklaard, dat de CVP de van een homogeen-katholieke re- i| wiste. Prins-Regent moest toen nog een sMormateur aanwijzen. (ra communiqué, dat na de verga derd uitgegeven, verklaarde de na- e partijraad, dat de CVP haar ver- fa slechts kan schenken aan een die onmiddellijk beide Kamers is parlement in gezamenlijke zitting "ralroepen om een einde te maken en de Koning, terug Waals congres: i,Federalisme onvermijdelijk'* hield het Waals nationaal con- jf Charleroi een buitengewone ver- Boven het podium, versierd met s hanen, was een spandoek aange- Maarop te lozen stond: „De Koning Vlaamse clericalen: de wel, de el voor de "Walen." ds zaal waren talrijke Liberale, ^®iie en Communistische parie t-ai aanwezig, evenals verschel- «Jfffezen ministers, congres heeft een resolutie goedge- Wn o.m. liet volgende wordt wi! 1 ^aa's nationaal congres stelt vast jijrótemeerderheid van het Waalse Leopold heeft gestemd. Het m tegen de methode welke bij de «ng van de uitslag na de volks- m werd gebruikt en waarbij m hoofd gezien wordt dat in België C' Verscheiden volksgemeen- C "aast elkander leven." ^resolutie wordt verder verklaard, manoeuvres na de volksraad- ^"d jk de wil van de Vlaamse 1 het licht gebracht hebben, Duitsers mo96n gaan zweefvliegen ^viticiale regering van Saksen- b~Aost"^üitsIand) heeft alle „de- en massa-organisa tor mooie sport zweefvliegen Het ministerie van '>Vriif.Ti?-: ien zweefvliegtuigen aan aangeboden, fejd fl W zweefvliegen in geheel ts vier bezettende mogend- Het is nog verboden in De opheffing van het zóne is nooit' offi- hun heerschappij over geheel België te vestigen." Het congres stelt eveneens vast, dat er geen enkel Waals parlementslid van de CVP is dat tot dusver de moed heeft ge had „zich van het Vlaamse clericalisme" los te maken. Het brengt een eresaluut aan cle duizenden stakers en militanten, „die aan hun tegenstanders en aan de wereld duidelijk hebben gemaakt dat het Waalse volk zich aan geen enkel juk wil onderwerpen." „Met hen", zo gaat de resolutie verder, „zal het congres werken aan de stichting van een Wallonië waar de economische en sociale democratie zich zal kunnen ont wikkelen en waar de werkloosheid zal zijn uitgebannen." De resolutie besluit: „Het door het con gres geëiste federalisme is voortaan onver mijdelijk indien men het land wil redden. Op dit beslissend uur nodigt het 'congres degenen, die de verantwoordelijkheid voor het lot van de staat dragen, uit, zijn oproep te horen en er aan gevolg" te geven. De wederopneming van zijn prerogatie ven door de Koning zou het onderwerp uitmaken van een congres dat onmiddel lijk zou worden bijeengeroepen en tot taak zou hebben de houding' van de Waalse beweging opnieuw te overwegen. Wat er ook gebeure, het cohgres zal in zijn- taak niet tekort schieten." Het congres nam eveneens' een motie aan waarin een laatste oproep wordt ge richt tot alle autoriteiten des lands op dit historisch ogenblik voor de toekomst van België, om de stem van Wallonië te horen en te eerbiedigen. De motie verklaart, dat „zo hieraan geen gevolg wordt gegeven alle onmiddellijke en latere verantwoordelijkheden zullen terugvallen op de verdwaasden die zich gereed maken om het land te ver scheuren." Burgemeester van Hamburg bezoekt ons land „Eeuwenoude betrekkingen moeten weer worden aange knoopt" De burgemeester van Hamburg, Max Brauer, is Zondagavond in Amsterdam aangekomen. Hij zal enkele dagen in Ne derland vertoeven op uitnodiging van de coördinatiecommissie voor culturele be trekkingen met Duitsland. De burgemeester verklaarde aan journalisten dat Europa na twee wereldoorlogen in economisch en po litiek opzicht éen moet worden. Alles moet er op gericht zijn de economische en cul turele betrekkingen weer aan té knopen na de liquidatie van de oorlog. De eeuwenoude betrekkingen tussen Hamburg en Neder land moeten weer worden aangeknoopt en het is van het grootste belang, dat de grote havens in Duitsland, Hamburg', Bremen en Emden, in samenwerking, met de grote Noordzeehavens Amsterdam, Rotterdam en Antwerpen, bloeien. Zinloze concurren tie, aldus de burgemeester,zou ons allen ruïneren". Donderdagochtend zal de burgemeester terugkerén naar Duitsland. Maandagoch tend is hij in Den Haag door minister-pre sident dr. Drees ontvangen. Dinsdag be zoekt hij Rotterdam en Woensdag Am sterdam. Brits minister van Oorlog beticht van pro-communistische verklaringen Een conservatieve afgevaardigde, miss Irene Ward, heeft in het Britse Lagerhuis een motie tegen de minister van Oorlog Strachey, ingediend, aldus de „Daily Tele graph". In deze motie wordt het Lagerhuis ver zocht de „pro-communistische verkla ringen in overweging te nemen, die her haaldelijk door Strachey zijn afgelegd". Tevens wordt „metverontwaardiging en bezorgdheid vastgesteld dat de eerste mi nister het gepast heèft geoordeeld zo iemand te benoemen in de belangrijke functie, welke Strachey thans bekleedt". Tsjechische vliegers koersten onder dwang naar Duitsland Van de 85 passagiers willen er 58 terug Thans blijkt dat slechts een klein aan tal van de 85 inzittenden der clrie Tsje chische vliegtuigen die Vrijdag in de Ame rikaanse zóne van Duitsland daalden, politieke vluchtelingen is. De onvrijwillige bezoekers het com plot was gesmeed door zeven man Tsje chisch luchtvaartpersoneel en twintig passagiers hebben onmiddellijk ver zocht naar Tsjechoslowakije te worden teruggebracht. Tot hen behoort ook de president van de Tsjechische luchtvaart- maatschappij, Leopold Turner. Josef Klesnil, eerste piloot van een der toestellen, vertelde dat hij gedurende vrij wel de gehele vlucht van Brno de lopen van twee pistolen in zijn nek had gehad. Hij bevestigde dat de bestuurders van alle drie vliegtuigen gedwongen waren geworden naar Er ding te koersen. De vliegtuigen hadden alle Praag' tot eindbe stemming en waren van verschillende vliegvelden vertrokken. De Tsjechische consul, dr. Ernst Steiner, heeft aan de Amerikaanse luchtmacht verzocht een van de drie vliegtuigen vrij te geven, om 58 passagiers en leden der bemanningen, die tegen hun wil naar Er- ding zijn gevlogen, naar huis te brengen. De Amerikaanse luchtmacht, die nog steeds de zeven bemanningsleden en twin tig passagiers ondervraagt die de ontsnap ping uit Tsjechoslowakije gearrangeerd hebben, verklaart nog geen besluit over het verzoek van de consul uit München te hebben genomen. Men heeft echter beloofd dat de. 58 on vrijwillige bezoekers begin van deze week naar huis mogen terugkeren. De andere 27 hebben in West-Duitsland asyl verzocht als politieke vluchtelingen. (United Press) Weer vliegende schijven Thans boven de Middel landse Zee Een Egyptische piloot meldde Zondag dat hij tijdens een vlucht boven de Middel landse Zee vliegende schotels had waarge nomen. Capitein £li Basiouni van de Egyptische luchtvaartmaatschappij verklaarde dat hij om dertien minuten voor half acht vliegen de schotels had gezien, die met grote snel heid door het luchtruim suisden op twaalf honderd voet boven de Middellandse Zee en 35 mijl ten Zuid-Westen van Haifa. „Het was bet vreemdste schouwspel dat ik ooit in mijn leven heb gezien", vertelde de kapitein. „Ik zag drie zilverkleurige schijven, die zich met. grote .snelheid op ongeveer een mijl afstand van mijn toestel voortbewogen. De schijven vlogen in een driehoeksopstelling ongeveer loodrecht op de baan van mijn toestel. Het leek wel of iedere schotel een lange zilveren staart had, maar dat moet gezichtsbedrog' geweest zijn, veroorzaakt door de ongelofelijke snelheid waarmede de schijven zich voortbewogen. We konden de formatie ongeveer vijf tot- acht seconden zien. We zagen de schotels ongeveer op een mijl afstand en naar schat ting hadden zij een middellijn van dertig centimeter. Dat betekent dat ze in werke lijkheid ongeveer de grootte van een vlieg tuig moeten hebben". Basiouni kon geen antwoord geven op de vraag hoe zij bestuurd werden. „Wan neer ze door piloten bestuurd werden, is het mij een raadsel hoe zij met zo'n snel heid zo precies de afstand onderling kon den bewaren en wanneer ze met radar be stuurd werden, is het mij een raadsel hoe zij netjes over de wolkenbank heen konden vliegen die zij net op hun weg ontmoetten. (United Press) Adenauer stelt voorwaarden BONN (United Press). - De West-Duitse kanselier dr. Konrad Adenauer verklaarde tegenover United Press, dat West-Duits land drie voorwaarden stelt voor de toe treding tot de Raad van Europa. Wanneer deze voorwaarden aanvaard worden, zeide Adenauer,, mag men het fiat van het West-Duitse parlement verwachten. De voorwaarden in kwestie, welke schrif telijk aan de drie Hoge Commissarissen zijn voorgelegd, zijn de volgende: 1. Formele uitnodiging aan West-Duits land om tot de Raad van Europa toe te treden van de drie Westelijke Hoge Com missarissen. 2. De formele belofte dat het Saarge- bied slechts tijdelijk in de Raad wordt op genomen. 3. Toestemming aan de federale repu bliek om een waarnemer te zenden naar de zittingen van de Raad van Ministers, waar in West-Duitsland nog niet zou worden op genomen. Mr. Van Kleffens waarschijnlijk naar Lissabon (Van onze parlementaire redacteur) In verband met het reeds verschenen bericht over het heengaan van mr. E. N. van Kleffens als ambassadeur te Washing ton kan ik nog het volgende vermelden. Reeds ongeveer een viertal maanden geleden had mr. Van Kleffens te bevoeg- der plaatse kenbaar gemaakt dat het hem wel aangenaam zou zijn, indien hij te ge legener tijd de post in Washington zou kunnen verlaten, vooral in verband met de omstandigheid dat vóór de gezond heidstoestand van zijn vrouw het klimaat daar ongeschikt is. Aan de andere kant wenste mr. Van Kleffens geenszins dat er te zijnen behoeve elders een post zou worden vrijgemaakt. Nu zich echter de gelegenheid voordoet om aan zijn wens, thans een rustiger standplaats te krijgen, tegemoet te komen, staat het wel vast dat mr. Van Kleffens Washington zal ver laten. Ik heb goede reden om te verwachten dat hij mettertijd tot gezant te Lissabon benoemd zal worden, aangezien de tegen woordige functionnaris daar voor een andere post bestemd is. Verkiezingen in Joegoslavië BELGRADO. 27 Maart (Reuter). In Joego-Slavië zijn Zondag cle verkiezingen voor het tweede parlement na de oorlog begonnen. De eerste uitslagen, welke door racho- Beigrado werden bekend gemaakt, vormen een aanwijzing, dat het Volksfront, dat maarschalk Tito steunt en acht milliocn aanhangers heeft, cle verwachte geweldige meerderheid, zal verkrijgen. Deze uitslagen duiden er tevens op dat het Volksfront een groter percentage der stemmen op zich zal verenigen dan de 84 bij de verkiezingen van 1945. Er zijn ongeveer tien millïoen kiesgerech tigden. Vliegboot verongelukt bij landing te Johore SINGAPORE (United Press). Zondag landde een Sunderland vliegboot op de rede van Johore. Toen cle- vliegboot het water raakte deed zich echter aan boord van het toestel een heftige ontploffing voor waarna het vliegtuig meteen zonk. Van de bemanning worden nog twee piloten vermist. Negen andere leden van de bemanning werden gewond. Drie van hen liepen ernstige verwondingen op. Hef woord is aan Otto Weiss: Reeds in zo menige partij trad een splitsing in omdat twee harer leiders hetzelfde wilden. Onder grote belangstelling zijn Zondag in Zutfen twee enkelsporige bruggen over de IJsel verwijderd en werd een dubbelspofige brug ingevaren: een karwei, daluiterste zorgvuldigheid en groot vakmanschap vereist. De foto geeft het moment, weer, waarop de dubbelsporige brug haar plaats van bestemming bereikt heeft. Links de voetbrug. Gedurende zes weken zal op het ..Rockefeller Centrein het hartje van New York temidden van een weelde van veelkleurige tulpen een echte Nederlandse „wip- watermolenlustig zijn wieken laten draaien. Deze als inform'atie- centrum bedoelde mo len, die op initiatief van de Algemene Neder landse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer is geplaatst, werd door de Nederlandse ambassa deur in de Verenigde staten mr. E. N. van Kleffensin werking gesteld. Op de foto in de middelste groep van links naar rechts: Me vrouw E. N. van Klef fens, de echtgenote van onze ambassadeur; Nel son A. Rockefeller, pre sident van Rockefeller Centre Inc., en mr. E. N. van Kleffens temidden van cle paren, die geza- melijk een Nederlandse klompendans uitvoeren. Vele Haarlemmers gedupeerd door zwervende student „Kunt U mij ook twaalf gulden lenen? Mijn hotelrekening is wat hoger uitgeval len dan ik had verwacht en ik moet nog naar Kerkrade, om vandaar naar mijn standplaats op Timor, waar ik missie-arts ben, te worden gezonden." Met dit verzoek heeft de zwervende 29-jarige H. J. K., eens medisch student, heel wat rooms-katholieke Haarlemmers de dupe van een oplichting laten worden, Er klopte niets van dit verhaal, want K., die zich bij voorkeur „Dr. de Kuyper" liet noemen, was niet alleen geen arts, doch had bovendien geen hotelrekening, die hem inderdaad door een Haarlemse hotelhouder voor genoten logies en maal tijden was gepresenteerd, betaald. De Haarlemse politie kon niet veel anders doen dan de opsporing van „Dr. de Kuyper" verzoeken, want tegen de tijd dat de slachtoffers zich bij de recherche vervoegden, zat K. alweer ergens anders met een mooi verhaal. In Goes bijvoorbeeld vertelde hij zelfs dat hij zich als opvolger van een korte lings overleden collega wilde vestigen en als oogarts van Prinses Marijke was op getreden, hetgeen een grote stroom Zeeuwse ooglijders naar het centrum van Zuid-Beveland ten gevolge had. In de pers werd aan zijn persoon enige aandacht ge schonken, maar dat vond zelfs K. te ge waagd worden, zodat hij ijlings de wijk nam, met achterlating van een flinke schuld bij zijn pensionhoudster en bij een boekhandelaar bij wie. hij allerlei vak litteratuur hacl gekocht. Vervolgens kwamen ook uit Den Haag, Amsterdam, Zwolle, Apeldoorn en Gro ningen berichten over zijn activiteit, maar toen hij .tenslotte in Nijmegen hetzelfde spelletje wilde spelen, liep hij tegen de lamp. Hij werd door de plaatselijke politie aangehouden en ingesloten. Besprekingen ever Amerikaanse reis van Coneertgebouw.orkest hervat Mr. J. W. de Jong Schouwenburg, vice- voorzitter van de raad van bestuur van het Concertgebouw te Amsterdam, is Zon dagmorgen van een drie-daags verblijf in New York op het vliegveld Schiphol teruggekeerd. Hoewel op de voorgrond plaatsend dat zijn bezoek een persoonlijke aangelegenheid had gegolden, verklaarde hij de gelegenheid te hebben benut om na te gaan welke moeilijkheden de voorge nomen tournée van het Concertgebouw orkest hadden verijdeld en te pogen ieder misverstand uit de -weg te ruimen. Hij meende dat zijn missie een succes mocht worden genoemd en zal aan directie en bestuur van het Concertgebouw verslag van zijn besprekingen uitbrengen. De Nederlandse consul-generaal te New- York, de heer Cnoop Koopmans, deelde aan een verslaggever van het ANPmede dat de onderhandelingen door beide par tijen in goed vertrouwen zijn hervat. Men zal van beide zijden concessies moeten doen, doch de kansen' dat de tournée nog dit jaar op de oorspronkelijke vastgestelde datum zal kunnen beginnen, zijn aanzien lijk gestegen. Nederland erkent communistisch China 's-GRAVENHAGE (A.N.P.). De Ne derlandse regering heeft heden door be middeling van de ambassade-secretaris dr. J. Vixseboxse' te Peking een nota doen overhandigen aan de centrale regering van de Chinese volksrepubliek, waarin de Ne derlandse regering te kennen geeft, dat tot de jure erkenning van de centrale regering van de Chinese volksrepubliek met ingang van 27 Maart 1950 is overgegaan. De heerN. A. J. de Voogd, tijdelijk zaak gelastigde te Nanking, zal zo spoedig mo gelijk naar Peking vertrekken, teneinde voorlopig de leiding van de post op zich te nemen. De ambassadeur der Chinese nationalisti sche regering in Den 1-Iaag is door de Ne derlandse regering terzake ingelicht, waar bij is medegedeeld,, dat- deze erkenning van het regime Mao Tse-Toeng impliceert, dat de de jure erkenning van de nationalistische regering van China door Nederland is in getrokken. Velsen heeft zijn directeur van Openbare Werken terug Ir. D. N. Dammers vanmorgen „ingeleid" Unie-conferentie te Djakarta geopend Zaterdag is td Djakarta de eerste Unie conferentie voor ministers geopend in tegenwoordigheid van cle leden van het corps diplomatique, vele ministers en andere autoriteiten der R.I.S., hoge amb tenaren. luitenant-generaal Buurman van Vreeden, vice-admiraal Kist en autoritei ten van het Hoge Commissariaat. Drs. Hatta sprak het openingswoord, waarin hij onder andere zeide: „Ik ben er van overtuigd dat de sfeer van vertrou wen, die tijdens de Ronde Tafel-confe rentie heerste, hier zal worden terug gevonden. De samenwerking van twee souvereine staten kan alleen duurzaam zijn, indien deze beide landen tot voordeel strekt. Vervolgens sprak minister Van Maarse- veen. Hij zeide: „Ik kan mij voorstellen, dat sommige vraagstukken niet aanstonds zullen worden opgelost. Wanneer wij er in slagen om voor problemen in beginsel een zekere oplossing te vinden, die voor beide aanvaardbaar is, clan kan. dit ons met voldoening vervullen." Hierna werd op voorstel van minister Van Maarseveen, de Indonesische premier, drs. Hatta, tot voorzitter benoemd. Minis ter van Maarseveen werd tot vice-voorzit- ter benoemd. Voorts werd in besloten vergadering de agenda vastgesteld. De agenda der conferentie is als volgt samengesteld: Vaststelling van het regle ment van orde en een instructie voor het unie-secretariaat, maatregelen voor het functioneren van het uniehof, regeling voor de rechtsgang van het uniehof, het vaststellen van regelen voor wederzijdse gerechtelijke bijstand, de kwestie Nieuw- Guinea, uitwerking van cle samenwerking op financieel-economisch gebied, bespre kingen over een handelsaccoord tussen Nederland en Indonesië, het treffen ener regeling terzake van door Nederland ver leende garanties, een generale scheep vaartovereenkomst, overleg in zaken van deviezen-technische aard, de betaling van de pensioenen van gewezen overheids personeel van Indonesië, de gevolgen van de recente monetaire ontwikkeling, ver krijging van het lidmaatschap door de R.I.S. van de Inter-allied Reparation Agency", van de Far Eastern Commission" en de „Allied Council for Japan", de Ne derlandse ambtenaren in dienst der R.I.S., cle instelling ener gemengde culturele commissie, regeling van de taak en samenstelling van de militaire missie. Boodschap van Koningin Juliana aan de Unie-conferentie 's-GRAVENHAGE, (A.N.P.) Hare Majesteit de Koningin heeft Zaterdag als hoofd van de Nederlands-Indonesische Unie cle volgende boodschap gezonden ter gelegenheid van cle opening van de mi nisterconferentie te Djakarta: „Aan de vooravond van de eerste mi- nister-conferentie der Nederlands-Indo nesische Unie zend ik beide delegaties mijn beste wensen voor sterkte en voor een vastberaden wil de goede oplossin gen te vinden in het belang vanbeide volken en in het bijzonder ten aanzien van de moeilijkheden van de groeiende Indonesische staat. De moeilijkheden van het ogenblik zijn ongetwijfeld groot en er is veel, dat tijd zal vragen, alvorens het zich langs goede banen ontwikkeld zal hebben. Toch zie ik onverminderd talrijke mo gelijkheden voor een bevredigende gang van zaken. Moge het de gezamenlijke delegatie gegeven zijn door wijsheid dc goede wegen aan te geven". In antwoord op deze boodschap heeft, drs. Hatta als voorzitter der conferentie geantwoord met een woord van danlc voor de wensen van Hare Majesteit. Hij ver volgde: „Uwe Majesteit houde Hoogstde- zelve ervan overtuigd, dat in het besef van het uitermate grote belang van het welsla gen dezer besprekingen, ook voor het heil en het welvaren van de gehele wereld, wij allen tezamen zowel als ieder afzonderlijk, naar beste weten en met de meest oprechte bedoelingen zullen bijdragen tot het berei ken van het gestelde en zo noodzakelijk te bereiken doel". NEDERLANDS SCHIP BIJ STOCKHOLM LEKGESTOTEN Zaterdag is het 200 ton metende" Neder landse s.s. „Friesland" in cle buurt van Stockholm aan de grond gelopen. Het schip, dat een lek in de voorsteven kreeg, kreeg assistentie van een bergingsschip. De uit vijf leden bestaande bemanning loopt geen gevaar. In de Baffinstraat te Amsterdam is een 7-jarig meisje bij het tollen met haar linker oog in de stok van het zweepje gevallen. Het kind is in het Wilhelminagasthui's over leden. Ir. D. N. Dammers Vanmorgen .hebben gemeentebestuur en het personeel van:Openbare Werken in Velsenir. _D., N. Dammers, de vroegere dii;ecteur van dat bedrijf, voor de tweede keer ingehaaldde heer Dammers werd door de militaire, dienst in Indonesië drie jaar aan zijn functie onttrokken, Wethouder W. F. Visser heeft 'bij deze gelegenheid op „Velserbeek" -de vorderingen der wederop bouw gememoreerd en hij maakte het per soneel van O. W. het compliment, dat het geducht heeft aangepakt. Ook de heer F. D. Raad mail heette de directeur welkom en zegde de volledige medewerking van ambtenaren en werklieden toe. Tenslotte sprak opzichter J. de Waal. In eenkort onderhoud met ir. Dammers vertelde deze ons, dat hij nog „op toeren" moet komen, maar dat hem wel is gebleken wat trouwens ook in Indonesië geen ge heim is gebleven dat er met vaart is gewerkt in Velsen; meermalen is de Neder landse wederopbouw de autoriteiten daar als voorbeeld voorgehouden. KOUDE NACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt te 10 uur: Over het algemeen weinig bewolking met in de nanacht hier en daar nevel of mist en op vele plaatsen lichte, op enkele plaatsen zware nachtvorst. Overdag ongeveer dezelfde tempera tuur als vandaag. Zwakke tot matige meest- Noord-Oostelijke wind. 28 Maart: Zon op 6.26 uur. onder 19.06 uur Maan op 11.44 uur. onder 4.39 uur Hoog en laag «vat«-r in Um-iideo Maandag 27 Maart: Hoog water.: 9.16 en 21.59 uur. Laag water: 4.24 en 17.02 uur. Dinsdag 28 Maart: Hoog water: 10-39 en 23,32 uur. Laag water: 5.32 en 18.30 uur.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 1