HUIDKLACHTEN 'uropa's mooiste Openluchttheater koestert verwachtingen voor het zomerseizoen DÉBRAL8NE Territoriale scheiding der politie voorgesteld B M B De ministers Lieftinck en Van Maarsseveen blijken zeer tevreden j (April 1950 1 jan(jse belangstelling neemt steeds toe op de avond van de Eerste 5,, ie schijnwerpers in Zeieals Openluchttheater £t ■-*" val voor Helt keer mis de opening van Eter i« September lo4s h Ljgllenfestijn zijn begonnen tup' d" Z°"da9 de narcissen in bloei zijn en hun kien L/eUlle" paren aan die van de toten crocusgroepen die nu leis vootjnarsboden de aandacht öoïoeker trekken. in-amen zeventigduizend ha ie 120.000 bloeiende Solt: cadet aantal durft men nu benen Het aanbrengen van in ae zeventien verlichting slechts een van de vele v die dit jaar tot stand kwamen' /en reeds, dat bovendien een mi gebrachi ui het «en sjwr de spelers, p fcoing is gekomen in - waterplanten op turf ziin an de voet- en seTn? dat er warmwa- de kleed sel van deze verbeteringen Kipt op wenssen van The "st Engelse Jeugdtoneel, dat Voor hel eerst in Bloemen- f en nu op 29 en 30 Juni en op g te zien zal zijn in opvoerin- iïakespeare's „Midzomemacht- Iftin het kader van het Holland fan gegeven. Tot ui de finesses htti Vic beschouwt die voorstel- gis in aardig vacantie-uitstapje. wethouder Van Geluk, die 1 de animator van het Open- L-r raag noemen, liet ons een dat de regisseur vooruit had waarin tot in de finesses werd welke entourage men straks fo De soort van de bomen die e bet gat waarin Puck moet ver- kleur van de poort van The- jet een staaltje erbij kortom Li vergeten. Latting verschilt nogal van de li gangbare, waar de meeste ge- 2 zich aan het Openluchttheater gelegen laten liggen en geen ^aom dit unieke podium te be- [vri buitenland heeft men er be- Bt«1 meer belangstelling voor, Kcheidene artikelen in bladen Knationaliteit reeds bleek, zoals Ld kan worden aan het bezoek ptendige Deputatie van de Pro van Antwerpen" een col- deputeerde Staten bij ons op m Bloemendaal zullen brengen jht op te steken over bouw en fan het theater alvorens tot de van de eigen plannen over te JerJand wordt wellicht nog te Eglt, dat Bloemendaal niet alleen feaar ook Europees gezien het |(celuchttheater bezit. Geen overlading ftjpmma dat men voor dit jaar Km js niet zo overladen als in pfïoveel was dat de propaganda geschillende onderdelen er door raakte. Toch is het even ge bleven en de grootste verbete- wel verkregen door de Open den van de Haarlemse Orkest- niet meer 's avonds doch op liag te geven. ie concert vindt plaats op 16 ||!egenheid van de opening van e Bloemenweek. Wij vermel- iat het Scapinoballet met een een avondvoorstelling voor komt, dat het Ballet der Lage iseeer op het affiche zal prijken, herlands Volkstoneel een opvoe- Isven, dat het Haarlemse politie leen concert zal verzorgen, dat Troep van India dev Prasad uit ooral dat er veel werk van i)ugdprogramma's is gemaakt. Op ^oiiidag 14 Juni komt Meester i&deramusement met een voor- Ra,.Panda" en wie zou onze Wd van de tweede pagina niet 'kade lijve willen zien? en op 'i een compleet kindercircus zijn "iegrasmat verrichten, ifn er reeds vrij veel avonden tóe dagen door gezelschappen, pkerenigingen, congressen en der- lieproken. Iedere maand zal er een ^verschijnen van wat er te doen ptekend propaganda-middel naast Pluizend folders die nu ter ge- pi van het Bloembollenfestijn zijn De entreeprijzen worden zo uitgehouden, dat wil zeggen, dat iMit in slaat zijn de kosten der pa te dekken. Gelukkig maar dat p'-iltheater 'n geregelde bron van teeft uit 't dagelijks bezoek. Er Kvenhonderd jaarkaarten ver- hopvallende daai-bij is dat de »ms uit verver wij derde delen ADVERTENTIE W de eerste keer ^boodschap gestuurd! l'D, °rde-Heb gerust vertrouwen 8' »VraaS maar om 't e15 haar gezegd en ze komt typer Radion thuis. Super iVadtSz t0ch ook voor de over- J&iawnf van de barnes 'L aller- wwmge wetenschappelijke on- t-M de "wasexperts aan iSin-.t. v'^eale samenstelling ge- bet «L i resultaat ieder als 't «bittert. Super Hadion *3 witter, en nu zeifs in water. van het land komen. Groningen en Deven ter zijn evenzeer present als Amsterdam en Den Haag, als Haarlem en Velsen. c Door de Kennemer Duinen op de vele schatten aan natuurschoon in dat complex opgetast komen wij nog terug kan men langs de Erebegraafplaats de Zeeweg be reiken en vandaar naar het jongste project van Bloemendaals wethouder van Publieke Werken, het duinmeer achter het helm monument, is maar een stap. Met een paar weken zal het graafwerk daar wel bekeken zijn en dan is er weer een attractie aan de reeds talrijke charmes van de gemeente toegevoegd. Natuurlijk is aan alles gedacht: de afmetingen, honderd bij tachtig meter, maken het houden van internationale schaatswedstrijden mogelijk. Een gedeelte wordt dieper uitgegraven met het oog op eventuele waterpolomatches. Het is te ver wachten, dat er wel een'actieve exploitant zal opdagen die wel iets ziet in een aardig paviljoentje. Intussen is het nog niet zover. Op de zacht glooiende taluds zijn de schelpen lagen uit vroeger eeuwen, die de plaats aangeven waar eens de waterlijn begon, duidelijk te onderscheiden en op het idyl lische eilandje in het meer tekent zich de donkere teelaarde nog af. Maar dat zal niet lang duren, want duinzand wint het van alle andere grondsoorten in een ge stadige penetratie. Achter de „Mauer- muur", een onderdeel van een grimmige Atlantikwall vormt het weggepompte grondwater een schilderachtig vennetje. Maar ook dat zal niet lang meer duren. Zodra er niet meer gepompt wordt, zal de waterspiegel in het meer automatisch op lopen tot een a anderhalve meter in de zomer en tot aanmerkelijk hoger in de andere jaargetijden. zoals puistjes, vetwormpjes en mee- eters die Uw huid aantasten en ont sieren verdwijnen spoedig met het sterk desinfecterende huidgenees middel met „d i e p t e w e r k i n g" I HELDERE VLOEISTOF, GEEN GAAS 1 GEEN PLEISTERS, GEEN VLEKKEN Zuivelexport bracht in 1949 f 557 millioen aan deviezen op Het jaar 1949 is voor de Nederlandse zuivelexport en -afzet een gunstig jaar ge weest. Productie en uitvoer vertoonden een aanzienlijke stijging. De totale devie zen-opbrengst van de uitvoer van zuivel producten was ruim 557 millioen tegen 231 millioen in 1948. Het aandeel van de zuivel-uitvoer in de totale Nederlandse export bedroeg 14.5 (1948: 8.5 1939: 11.9 Het belangrijkste export artikel was boter met40.6 van de totale waarde van de zuiveluitvoer. Hierop vol gen kaas met 28.5 en gecondenseerde melk met 23.2 Een zeer aanzienlijk ge deelte van de zuivelexport was gericht op landen met harde valuta. De totale boterproductie in 1949 was 83.900 ton (1939: 104.000 ton). De uitvoer bedroeg 53.400 ton (1939: 56.410 ton), waarvan 16.600 ton naar Groot-Brittannië, 14.400 ton naar België en Luxemburg, 11.100 ton naar Frankrijk, 3800 ton naar Italië en 3700 ton naar Zwitserland. De kaasproductie bedroeg 128.000 ton. De export bedroeg 62.000 ton (1939: 52.000 ton). De belangrijkste afzetgebieden waren België en Luxemburg met 23.000 ton, Groot-Brittannië met 17.800 ton. Frankrijk met 6900 ton en Duitsland met 5200 ton. De melkpoederproductie bedroeg 28.000 ton. De totale export van melkpoeder was 22.300 ton (1939: 15.800 ton), waarvan 10.500 ton naar België en Luxemburg. Het openluchttheater tijdens de sprookjesachtige verlichting. Eerste en Tweede Paasdag zal deze weer brandendaarna bij gunstig weer iedere Zater- en Zondagavond. Rapport der commissie - Langemeyer Minderheid wenst een gewestelijke politie onder beheer van de Commissaris der Koningin Het rapport van de Commissie-Lange- meyer over het politievraagstuk is thans verschenen. Het is getekend door acht leden en door het adviserend lid. Een minderheidsrap port is ondertekend door vijf leden. Bij het rapport is nog gevoegd een af zonderlijke nota, ingediend namens vijf leden, die echter daarbij uitdrukkelijk verklaren, dat zij, op grond van de gehou den beraadslagingen uiteindelijk hun stem hebben gegeven aan het rapport der com missie, omdat voor hen beslissend was het huns inziens grote belang van de tot standkoming van een regeling, welke niet slechts bij een meerderheid maar bij een belangrijke meerderheid in den lande in stemming kan vinden. Voorts hebben de leden mr. A. A. L. F. van Dullemen en S. W. Moolenaar elk een afzonderlijk wetsontwerp ingediend, strek kende tot het invoeren van een eenheïds- politie. Het wetsontwerp der commissie formu leert een samenwerking tussen de mi nisters van Justitie en van Binnenlandse Zaken, welke nog nooit in wetsvorm was gegoten. Het rapport behandelt de vraag van de parlementaire verantwoordelijkheid voor de politie. Ook aan het wapen der Koninklijke Maréchaussée wijdt de commissie een be schouwing ten aanzien van de burgerpoli tietaken van het wapen. Herstel van de positie van de vroegere politietroepen wordt niet nodig geacht. Ten aanzien van het gemeentelijke re cherche-apparaat acht de commissie een sterke binding aan de minister van Justi tie wenselijk. De commissie staat voorts een territo riale scheiding van de politie voor, ener zijds in een algemene politie en ander zijds gemeentepolitie in een aantal grotere gemeenten met eigen gemeentepolitie. Aan de positie van het Openbaar Mi nisterie en de burgemeester wijdt de com missie een uitvoerige beschouwing, waar bij zij als struikelblok van de organisatie van de politie als algemene bestuurszorg ziet het vinden van de juiste betrekkingen tot de plaatselijke besturen. De commissie stelt voor, dat er wordt ingesteld een rijkscommissie van advies voor de gemeentepolitie om het aantal ge meenten met gemeentepolitie nader te be palen. Minderheidsvoorstel Een minderheid van vijf leden heeft een ander voorstel gedaan. Zij zien een onge lijkvormigheid tussen de organisatie en taak van het Openbaar Ministerie en de eeuwenoude Nederlandse bestuursinrich ting en bestrijden dat de rechtsstaat bij uitstek zou rusten op de pijler van de justitie. Zowel tegen het Rijkspolitiebesluit van 1935 als tegen de constellatie zoals die tijdens de bezetting en nadien op grond van het Politiebesluit 1945 is ontstaan, ontwikkelen deze leden bezwaren. De minderheid wenst de instelling van een gewestelijke politie, maar niet uit de provinciale kas betaald. Deze gewestelijke politie staat onder beheer van de Com missaris der Koningin waarmede een uit breiding wordt gegeven van de taak, welke de Commissaris der Koningin voor de oorlog ten aanzien van de gemeente- veldwacht had. Volgens de minderheid is het mogelijk de justitiële politietaak enerzijds en de be stuurlijke (plaatselijke) politietaak (hand having van de openbare orde en rust) an derzijds positief te omschrijven en te on derscheiden. Zij stelt voor de verantwoor delijkheid voor de handhaving van de openbare orde en rust geheel in de sfeer van het binnenlands bestuur te houden en uiteindelijk te doen uitmonden bij de mi nister van Binnenlandse Zaken en op grond daarvan de uitvoering van een aan tal op de ordehandhaving betrekking heb bende wetten aan de minister van Bin nenlandse Zaken over te dragen. Organisatorisch staat de minderheid voor, dat er in alle gemeenten of gemeen telijke of gewestelijke politie zal zijn met daarnaast een rijkspolitie (als eigen op sporingsapparaat voor de justitie, tevens belast met parketdienst, executie, politie toezicht te water en op de grote wegen) en de Koninklijke Maréchaussée (bewa king Koninklijk Huis, militaire politiezorg, bescherming staatsgeheimen, grensbewa king en bijstand aan burgerlijke politie). De minderheid berekent, dat aanvaar ding van haar voorstel een aanzienlijke besparing op de kósten van de politie be tekent. De opsporingsbevoegdheid van de gemeente- en gewestelijke politie wil de minderheid in principe tot het gehele land uitbreiden. Tenslotte beveelt de minder heid de invoering van een zekere hiërar chie onder de hulpofficieren van justitie aan. Waarschuwing tegen optimisme ten aanzien van kankerbestrijding Dr. Broek Chisholm, directeur-generaal van de Wereldgezondheidsraad, staat met groot wantrouwen tegenover het overdre ven optimisme als zou de mensheid aan de vooravond staan van de ontdekking van een geneesmiddel tegen de kanker. In een boodschap uitgesproken ter gelegenheid van de werelddag tegen de kanker 1 April) zeide Chisholm: „Het is zeer moei lijk een tussenweg te vinden tussen de ont moediging van de vorige generatie en het overdreven optimisme van het huidig ge slacht. Wij dienen te erkennen", aldus Chisholm, „dat de weg om het kanker- vraagstuk op te lossen lang en moeilijk zal zijn". Sinds 1 April wordt op zeven scholen in verschillende plaatsen in Friesland een proef genomen met het in de Friese taal geven van aanvangsonderwijs. Drie doden bij auto-ongeluk Personenauto botst tegen vrachtauto waarvan achter licht niet brandde Dinsdagavond omstreeks kwart over acht is op de Leeuwarderweg tussen Amsterdam en Purmerenö een personenauto tegen een trailer gebotst. De drie inzittenden van de personenauto kwamen daarbij om het leven. In volle vaart is de personenauto onder de lading geschoten en totaal in elkaar ge drukt. De twee inzittenden, die op de voor bank zat werden vrijwel onmiddellijk gedood. De politie" was genoodzaakt, het wrak van de auto geheel uit elkaar te halen om de derde inzittende (die later aan de bekomen verwondingen overleden is) te kunnen bevrijden. De vrachtwagen was afkomstig uit Soestdijk en op weg naar Vo- lendam. De 19-jarige bestuurder was na het ongeluk zo overstuur, dat de politie hem geen verhoor kon afnemen. De bestuurder van de personenauto was P. W. Hylkema uit Leeuwarden. De beide passagiers bezaten de Italiaanse nationa liteit. Het achterlicht van de vrachtwagen brandde niet,. De chauffeur was juist bezig het te repareren en is door snel op zij te springen aan de dood ontkomen. Minister Stikker benoemd tot voorzitter der O.E.E.S. PARIJS, 4 April. (Reuter). Heden middag is in de bijeenkomst van de mi nisters van 18 Marshall-landen te Parijs mr. D. U. Stikker, de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, gekozen tot voor zitter van de Raad van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking, als opvolger van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Paul van Zeeland. De heer Stikker zal zijn functie van politiek bemiddelaar van de O.E.E.S. eveneens blijven vervullen. In een onderhoud, dat Reuter met mi nister Stikker had, naar aanleiding van diens nieuwe benoeming, heeft laatstge noemde gezegd, dat hij hoopte, dat deze concentratie der functies van politiek be middelaar en voorzitter van de Raad van de O.E.E.S. de doeltreffendheid van de werkzaamheden van de O.E.E.S. zal ver hogen en de procedure voor overleg en samenwerking tussen de ledenstaten zal vereenvoudigen. Hij verklaarde voorts, dat hij van mening was, dat de taak van politiek bemiddelaar alleen op de juiste wijze kon worden ver vuld door een in functie zijnde minister, die toegang had tot de vertrouwelijke in lichtingen, zowel van zijn eigen als van andere regeringen alsmede van de uit des kundigen bestaande organisaties van de O.E.E.S. Vraag en antwoord betreffende de benoeming van Joris Diels Het communistische raadslid G. van Praag heeft aan B. en W. van 's Gravenhage enige vragen gesteld met betrekking tot de ver houding tussen Joris Diels en de_ Haagse Comedie, die eindigden met de zinsnede: „Is het niet af te keuren dat iemand, die in België ten gevolge van zijn houding tijdens de bezetting geen gelegenheid krijgt een positie te verwerven, hiertoe in ons land thans wel in staat wordt gesteld?" B. en W. van s Gravenhage delen in hun antwoord hierop mede dat de heer Diels nog niet in de directie van de Haagse Comedie is opgenomen, dat zij geen bemoeienis heb ben met de keuze van een gast-regisseur en dat overigens de kwestie pas aan de orde komt, zodra het bestuur van de Haagse Kunststichting een voorstel tot benoeming van de heer Diels als mede-directeur van de Haagse Comedie heeft ingediend. Koningin Juliana heeft het bescherm vrouwschap aanvaard van de N.G.B. (Neder landse Gidsenbeweging), die 4 Juli haar eerste lustrum zal vieren. phoenix - ruwielenf abriek •leeuwarden (Adv.) 's Morgens onmiddellijk na het ontbijt kunnen de bewoners van Val d'Isère het Koninklijk gezin door de straten zien stappen, met de ski-latten op de schouders, de besneeuwde berghellingen tegemoet. - Op de foto van links naar recfits Koningin Juliana. Prinses Beatrix, Prins Bemhard en Prinses Irene. Terug van de Unie-conferentie „De geest was nog befer dan bij de Benelux-besprekingèn" Magnetiseur uit Maasniel stond terecht Voor het Roermondse kantongerecht stond Dinsdag de magnetiseur H. ,L. uit Maasniel terecht wegens het onbevoegd en zonder noodzaak uitoefenen van de genees kunde. De verdediger, mr. Van Oppen uit Heerlen had zes „patiënten" van L gedag vaard, die verklaarden dat L. veel succes had met zijn optreden. De inspecteur voor de volksgezondheid in Limburg legde daar entegen voor de verdachte bezwarende verklaringen af. Een man met een maag zweer, die volgens L. genezen was, moest na een paar dagen in allerijl naar het zie kenhuis vervoerd worden, waar men hem opereerde. Een ander geval betrof iemand die vol gens L. leed aan „spierpijnen rond de nie ren". Het bleek niertuberculose te zijn. Dan was er een jong meisje, dat aan kin derverlamming had geleden en anatomi sche afwijkingen had, die niemand genezen kan. Toch beloofde L. beterschap en wekte illusies die nooit in vervulling zul'en gaan. De deskundige was van mening dat er magnetiseurs zijn, die onder medische lei ding goed werk zouden .kunnen doen, maar niet ongecontroleerd op patiënten moeten worden losgelaten. De ambtenaar van het O.M. eiste tegen L. 300 boete. De verdediger betoogde dat magnetiseux-s goed werk kunnen doen als het op de juiste wijze geschiedt. Pleiter- had oog voor het gevaar dat er is, maar in dit geval was er volgens hem meer goed dan kwaad. De kantonrechter zal schriftelijk vor.nis wij zen. Het Saargebied wil gaarne in de Raad van Europa Premier Johannes Hoffmann van het Saargebied heeft heden in het Saarlandse parlement verklaard, dat zijn land zal toetreden tot de Raad van Europal Met betrekking tot de uitnodiging om als toegevoegd lid toe te treden, verklaarde Hoffmann: „Wij zijn trots op deze uitno diging, die ons toestaat hand in hand met de andere naties samen te werken". SCHIPHOL, 4 April. Met een ruime vertraging arriveerde vanmiddag om streeks half vier de KLM Constellation „Maastricht" uit Djakarta op Schiphol.Aan boord bevonden zich de ministers Van Maarseveen en Lieftinck, die terugkeer den van de Unie-conferentie. Zij werden op het platform verwelkomd door minis ter Van Schaik en talrijke familieleden. De ministers toonden zich zeer tevreden over de resultaten van de conferentie. Minister Van Maarseyeen formuleerde dit met te zeggen: „Wij hadden gedacht, dat deze eerste conferentie een tasten en zoeken zou worden naar de wegen, die moeten worden bewandeld. In tegenstel ling hiermede heeft deze eerste conferen tie zeer belangrijke resultaten opgeleverd. De geest was uitstekend, zoals een der Nederlandse ministers opmerkte, beter nog dan bij de Benelux-conferenties, die toch altijd - bekend staan om de prettige harmonie. Een der oude Indonesische staatsmannen verklaarde dit door te zeg- Snel rijdende auto op de Zeeweg gekanteld Bestuurder liep hersen schudding op Dinsdagavond is op de Zeeweg in Over- veen een auto, waarin twee dames en twee heren zaten, enkele malen gekanteld. De bestuurder liep daarbij een hersenschud ding op en de andere inzittenden kwamen met de schrik vrij. De twintigjarige B. J. van M. uit Haar lem was met een vriend en hun meisjes gaan auto rijden en daarvoor was een auto van een Haarlemse garagehouder gehuurd. Toen zij op de Zeeweg reden mocht de vriend sturen, hoewel hij geen rijbewijs had. Van M. trad daarbij als instructeur op. Op de terugweg ging deze weer achter zit ten en zette er een flinke gang in. Na het uitgaan van de eerste bocht van het strand af begon de wagen te slingeren. Van M. raakte de macht over het stuur kwijt en het gevolg was, dat de auto in de midden beplanting terecht kwam en enkele malen kantelde. De wagen werd totaal vernield. De inzittenden kropen er uit en het bleek, dat Van M. er het ergste aan toe was. Met een passerende auto is het viertal naar het bureau van politie overgebracht. Bij onder- ziek bleek, dat Van M. een hersenschudding had opgelopen. Hij is naar het ziekenhuis Jonannes de Deo vervoerd. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. De anderen hadden schrammen en builen aan gezicht en armen. Na .verbonden te zijn konden zij naar huis gaan. De zwaar beschadigde auto is naar de werf van de gemeente Bloemendaal ge sleept. Het ongeval, dat nog tamelijk goed is afgelopen, is volgens het onderzoek van de politie aan roekeloosheid te wijten. Van M. was wel in het bezit van een militair rijbewijs, maar niet van een officieel rij bewijs. Gekleurde foto's van Haarlem voor Haarlems Bloei vertoond De heer D. J. A. Geluk, voorzitter van Haarlems Bloei deelde Dinsdagavond op een bijeenkomst van leden van deze stichting in hotel „De Leeuwerik" mee, dat de werk zaamheden zich speciaal richten op hc'. elders propaganda maken voor Haarlem. Toch werd het nuttig geacht de leden ook eens wat te vertellen over Haarlem. De gelegen heid daartoe bestond doordat de heren Joh W. B. Beyk en J. A. Dorresteïjn in het bezit zijn van een aantal gekleurde foto's van Haarlem en dezen bereid waren die te ver tonen. De heer Beyk vervult elders in het land spreekbeurten over Haarlem, doch spreekt uiteraard weinig in zijn eigen stad over dit onderwerp. Het was interessant de beelden te volgen en zijn toelichting aan te horen. Uit alle delen van de stad werden foto's op het doek gebracht en werd ook aandacht be steed aan de omstreken. De directeur van Hout en Plantsoenen de heer Dorresteïjn heeft een aantal foto's laten rriaken van de stadskweektuin en van de parken en plantsoenen in alle jaargetijden. De serie heeft hij reeds enkele malen ver toond en steeds was er veel belangstelling. Ook de leden van „Haarlems Bloei" volgden met interesse de beelden. Brand in werkplaats Haarlems brandweer, die 't gisternacht al zo druk had gehad, was gisteren blijkbaar géén rust voorbeschoren, want in de middag wer den de mannen weer gealarmeerd voor een brand in de Berkenstraat. Gelukkig bleek het slechts een klein brandje in een timmer manswerkplaats achter het perceel 34 te zijn, waar een partij houtmot vlam had gevat. Met één slang was de brandweer de situatie echter spoedig baas en de werkplaats bleef behouden. De schade bepaalde zich tot de inventaris. gen: „In wezen zijn wij geen vreemde lingen voor elkaar". De belangrijkste besluiten liggen op financieel-economisch terrein. Minister Lieftinck zeide hierover: „Wat het han- delsaccoord betreft, wil ik nadere mede delingen gaarne overlaten aan mijn col lega Van den Brink, die Zaterdag in Ne derland zal komen. Ik stel er echter prijs op te verklaren, dat de leningsovereen komst, die werd gesloten, bewijst, dat de Indonesische regering haar internationale verplichtingen zeer ernstig neemt en in Nederland een oude en vertrouwde ï'élatie ziet, wiens hulp zij gaarne aanvaardt om er bovenop te komen. Het is verheugend, dat de Indonesische regermg begrip toon de voor de grenzen van net Nederlandse vermogen tot hulp en voor het Neder landse betalingsprobleem. De lening is ge koppeld aan het betalings- en handels- accoord. Zij heeft een gezond en zakelijk karakter en is een hervatting van het voor Nederland zo gunstige deviezendrie- hoeksverkeer. Beide landen zullen van de resultaten van deze lening kunnen profi teren. De regeling der pensioenen was zeer moeilijk. Beide partijen hebben het eigen standpunt gehandhaafd. Intussen is eer lijk gestreefd naar een redelijke oplossing waarbij er van is uitgegaan dat de ge- pensionneerden niet de dupe mochten worden. De gevolgen van de recente mo netaire maatregelen in Indonesië waren eveneens onderwerp van bespreking. De Indonesische regering heeft zich daarbij bereid verklaard zekere „hardheden" voor bepaalde groepen van particulieren te verzachten. Wat betreft de 'regeling van de sociale uitkeringen van vóór de souve- reiniteitsoverdracht is besloten het toe komstige Uniehof voor arbitrage in te schakelen. De besteding van de 200 millioen gul den, die Indonesië zal lenen, zal geheel aan de regering van de RIS worden over gelaten. Ten dele zal zij worden gebruikt om verplichtingen te voldoen, ten dele voor aankopen hier te lande." Minister Van Maarseveen deelde nog mede, dat weldra de benoeming van de leden van het Uniehof geschieden zal. De eerste bijeenkomst van dit hof zal in Mei zijn. De datum van de volgende Unie- conferentie die in Nedei'land wox'dt ge houden, is nog niet bepaald. Deze confe rentie zal evenwel in het najaar worden gehouden. De Franse actrice Nicole Riche, die tijdens een voorstelling van ,J<io orchids for miss Blandish" waarin zij de titelrol vervultin négligé uit het Parijse Grand Guignol theater ontvoerd- zou zijn, heeft zich thans in een bos nabij Parijs terug laten vinden. Zij onthulde, dat de ganse ontvoering een reclamestunt van de directeur van het theater was geweest en dat zij „er feestelijk voor bedankte om dit kinderachtige ver stoppertje spelen nog langer vol te houden" Ageodle voor Haarlem WOENSDAG 5 APRIL Palace: „Bud Abbott en Lou Costello zwaaien af", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „The third man", 14 j., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De secretaresse van meneer", alle leeft., 2.30, 7 en 9 uur. City: „De gevangenen van het haaien-eiland", 18 j., 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „,De grote bosbrand", 14 j„ 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Niemand wil mij geloven", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 6 APRIL Gem. Concertgebouw: C. O. V. „Matthaus Passion". Bioscopen: Middag- en avondvoor stellingen.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 5