IITHES NEW" jjfen veertig duizend „kubiek vo0rruim een halve ton 1 PRIJSVERHOGING 12tt Jaar Speculaties over de haringvangst van 1950 MANTEN „De Bickhar" Visserij-varia J to®» *»SAprill950_ woningen en straatfunderingen hef doel •ID®' OF •nriale Directie van de We- r de Pr0V de Volkshuisvesting in jboii^ Haarlem, is aan de ge- ter overname aangeboden: jfdlic Vel*®"jj puin, ter grootte van 1 jeeveem de watertoren van cnrshavenbedrijf te IJmuiden, jjaatsvissers fl25 'cenP''«sV„ ter grootte van 6200 m3, pa-rtil J?Noordzijde van het Noord- aa" westen van het pontveer, van 4890, gen seeDr Jemengd betonpuin, ter grootte 0pa pr 1400 m3, eveneens gelegen csS iade van het Noordzeekanaal, K van 285,—. yeen dit DUin is, met het oog Sde voortgang van de werk- Jtot uitvoering van het weder- ion gewenst. bestemming ervan kan nog geen beslissing worden genomen, Limöriik gedeelte kan aanstonds ""Luikt voor de bouw van korrel- «iMen te IJmuiden en voor de je fundering van aan te leggen puindiefstallen tegen te gaan i, voorkomen, daUiet storten van «le: in de omgeving van van Hoogovenjubilea Ktgezet «i een „zilveren" veiligheids ei bij het Transportwezen tfeestelijk versierde schaftlokaal taiwafdeling der Hoogovens werd jf Mensinlc, veiligheidsman bij Ispoi'twezen, op hartelijke wijze ter gelegenheid van zijn zilve- ibileum. [gelukwensen der directie mocht de ontvangst nemen bij monde voorzitter der directie, ir. A. H. Housz, welke gelukwensen van de jjiyiee envelop waren vergezeld, jeer J. J- Verzwij veren, chef van de jê vei-voer, gaf- een levendige be ving van de werkzaamheden van de „/er waarbij oplettendheid een eer- eis. De heer Mensink heeft deze 3 een wijze uitgeoefend, zoals beter zou kunnen wensen en Hj het verlangen te kennen gaf om te slappen in de functie van Veilig- heeft de vervulling daarvan wel «org gegeven. Zo'n prima kracht aat men niet gaarne gaan, te- "fffldat een in hef werk doorgewin- jangeerder met een hoge opvatting taak een uitstekende leermeester ganger is voor de jongeren. Voor lijding en werk bracht de heer vfjjveren de jubilaris hulde en dank Jjfórok daarin ook Mevrouw Men ie vervolgens over te gaan tot het ifefci van de geschenken van het !®fonds. Lki van de Kern, de heer J. C. Duin, ie het vieren van een zilveren jubi- M bereiken van een „opgesierde S". Hij achtte dit een bijzonder gelegenheid om dan de wederzijdse kring uit te.spreken, want een 25- ïisustverband betekent een getuig- goede samenwerking tussen patroon, die dus feitelijk bei- gd behoren te worden, leer P. Heilo, veiligheidsman, hield «spraak over de betekenis der kame- lip en de uitstekende wijze waarop ttilaris de kameraadschap hoog was voor spreker aanleiding ge nu hierover uit te wijden. !i) door hem vervaardigd vers be- ten collega, de heer Sj. Tuinstra, dlnde episoden uit het leven van iris, welke voordracht grote bijval .ondervinden. oen voorbeeld voor ieder werd de ts door de chef van het Transport- de heer W. Wiersma, gesteld in artelijke huldigingsrede; spreker diens nauwkeurigheid in het werk 9 welwillendheid in de dagelijkse Dat hij vele vrienden in de af- lieeft gemaakt bewijst wel de op- ran velen, waaronder verscheidene vrije dag of vrije uren hebben be- bij dit jubileum aanwezig te zijn. Wiersma vereerde de jubilaris [föiikbord en het getuigschrift der &happij. Haatste loodjes van het jfennemer damtournooi fe de bezetting der eerste plaats iri erlands damtournooi (eerste klas) langrijke partij tussen De Jong en m remise geëindigd. Plaatste ronde moet nu de IJmuide- tran Straten minstens remise halen 5fH.D.C,-er De la Rie om het karn ap te behalen. ^dagavond wordt in het clublokaal saclub „Kijk Uit" te Haarlem Noord ronde gespeeld. i een dag gereed Reiniging perserij - TELEF. 4886 voor Woensdag 5 april. in uur: »Dr. Jekyll en Mr. Hyde". .PUr;t«Gebroken belofte". ^Gstef S' 8 uur: Paasdeclamato- ^ouSeei'de jeugdverenigingen. «Iruw> 8 uur: Maatschappij tinvL,«gemeen: Aafie Top- '"•L 5 AG 6 APRIL. 'Stille Zaken'/ de puindepóts wordt voortgezet, is het wen selijk om deze opslagplaatsen met een draadafrastering af te zetten. De daaraan verbonden kosten zullen naar raming 800 bedragen. B. en W. stellen de raad voor een crediet te verlenen van in totaal 55.000,om tot de aankoop van het puin en het maken der afrastering te kunnen over gaan. Paaswijding in de Gereformeerde kerk Voor de Paaswijdingsavond, die Dinsdag in de Gereformeerde Kerk aan de Ko ningsweg is gehouden, was, als gewoonlijk, weer een goede belangstelling. Deze keer werd de koorzang alleen ver zorgd door het Gereformeerd Evangeli satie Zangkoor Velsen-Beverwijk en ver leende het Christelijk Kinderkoor „De Zangvogels" dus geen medewerking. Ds. A. C. van Nood las de liturgische gedeelten en ds. A. Schweitzer Jr. medi teerde over het onderwerp: „De drie kruisen". Voor deze bijeenkomst had men de heer A. Kok bereid gevonden te decla meren. In „Paaslam" van Jacob Revius was de heer Kok wat zacht, doch dictie en voordracht waren goed. „Pasen" van A. Steenhoff-Smulders kreeg een te matte vertolking, waardoor de aandacht niet kon worden geboeid, hetgeen in Duco Vorster's „Pasen" echter veel beter waf Het zangkoor, waarin quantitatief de alten en bassen de andere partijen overheersen, liet zich onder strakke leiding van de heer H. Slings horen in „Troost" en „Dochter Sions", beiden van Palmer. Ondanks het verschil in registerkrachten werd een zeer gelijkmatig volume verkregen met goede samenzang. „Gethsémané" van Harm C. de Wolff liet de dirigent wel wat roman tisch zingen. J. M. Haydn's „Op Golgo tha" wist het koor tot een fraaie sympho- nie te maken en de moeilijke zetting in „lek wil van hier" van Bern. Smilde in oud-Nederlandse tekst, ontmoette weinig bezwaren, ,,'t Is Pasen" van Alph. Vran- ken werd harmonieus en beheerst gezon gen, evenals het Danklied van Jos. Haydn. Het Gereformeerd Zangkoor be schikt over prachtig stemmenmateriaal. THALIA IJMUIDEN TEL. 4307 DONDERDAG 6 April a.s. 8 uur optreden van de beroemde telepaath IONGLISTO DE sensatie van de Bonte-Dinsdag- avondtrein. Opzienbarende experimenten! Sensationele voorspellingen!! Entrée: f 1.50 en f 2.00. Kaartverkoop van 11-12.30 uur 's morgens en 's avonds aan de zaal. Telefonisch no. 4307. IJmuidens middenstand bouwt Donderdag 20 April zal in het open baar door architect W. H. J. Hoose mans worden aanbesteed de bouw van 8 winkelpanden gecombineerd met 10 bovenwoningen aan het Kennemer- plein in IJmuiden. Dienst met declamatie en zang In de zaal van het IJmuidense Leger des Heils wordt Vrijdagavond een Liturgische dienst gehouden met declamatie. Het zang koor verleent zijn medewerking. Welkom thuis Met het troepentransportschip „General Stuart Heintzelman" dat vermoedelijk 11 April in Amsterdam zal aankomen varen de volgende militairen uit onze omgeving thuis: C. Vroonland. Wijkerstraatweg 72, Velsen- Noord; J. G. Maarschalk, Hoofdstraat 183, Santpoort; W. Schaap, Oosterwijkstraat 10, Beverwijk; H. J. Geerlofs, IJmuiderstraat- weg 14 E, IJmuiden-Oost; C. Kollenberg, Leo Toepelstraat 2, Castricum. A. T. Veldt, Gasstraat 1, Castricum; O. C. Zorgdrager, v. Linschotenstraat 5, IJmuiden; J. van Gelder, Snelliusstraat 16, IJmuiden; H. Tibboel, Uitendaalstraat 53, Santpoort; B. G. Duine- veld, Overbildweg 17, Santpoort; G. Wienen, Piet Heinstraat 72, IJmuiden. Met de „Groote Beer", die vermoedelijk 13 April te Amsterdam arriveert varen thuis: A. F. Broek, IJmuiderstraatweg 135, IJmui den; C. J. Hoek, Hoogeweg 105, Uitgeest; A. J. Kint, de Ruyterdwarsstraat 4, IJmuiden- Oost; P. A. Pruissers, Oosterduinweg 54, IJmuiden-Oost; W. A. Smits, Eikenstraat 34, IJmuiden-Oost; W. J. Groot, Burg. Mooy- straat 32, Castricum; M, L. Boudri, Ceder straat 29, IJmuiden-Oost; M. H. Dekker, Elzenstraat 21, IJmuiden-Oost; N. J. Wete^ ring, Bloemhofstraat 9, Beverwijk; J. H. Lancel, Iepenstraat 22, IJmuiden-Oost; W. A. Kraayeveld, Wijkerstraatweg 270 A, Velsen- Noord; J. Th. Admiraal, Veenstraat 16, Castricum; J. H. v. Tunen, Heemskerkerweg 28, Beverwijk; K. Struik, Zanderstraat 40, IJmuiden-Oost; D. S. de Vries, Tasmanstraat 18, IJmuiden; J. Morsch, Rijksstraatweg 170 A, Heemskerk. J luMleum* Asmabiedliiig Van 31 Maart8 April bieden wij U aan als Jubileum Geschenk voor elke f 10.die U bij ons besteedt: 1 prachtige zakdoek (verkoopwaarde f 0.95) Bovendien: 10% korting op zelfbinders 10% korting op hoeden JA. de Jioninq KENNEMERLAAN 24 TELEFOON 4963 „Steunt het Witte Kruis" Grootste sociale instelling vraagt om hulp De afdeling Velsen van de Noordholland se vereniging „Het Witte Kruis" houdt Woensdag 12 April haar „Witte Kruisjes dag". De zeer nuttige sociale arbeid van deze instelling is in de gehele gemeente over bekend. Wil het Witte Kruis zijn taak ech ter naar behoren vervullen, dan is de hulp van de bevolking moreel en finantieel zeker nodig.. Het is niet overdreven, wanneer er op gewezen wordt, dat het een ramp voor Velsen zou betekenen als door finantiële nood de werkzaamheden zouden worden ingekrompen. Dit mag volstrekt niet ge beuren. Veel meer dient aan uitbreiding van de verschillende takken van dienst te worden gewerkt, nu de bevolkingsaanwas snel toeneemt. De vereniging doet daarom een beroep op de inwoners van Velsen om de collecte op 12 April te steunen. Nog nimmer heeft het bestuur tever- .geefs een beroep gedaan op de vrouwen in de gemeente om zich op te geyen als col- lectante. Men is ervan overtuigd dat ook ditmaal veie haar vrije tijd willen be schikbaar stellen. Men kan zich aan onderstaande adres sen opgeven: Voor IJmuiden bij Mevrouw S. de Vries Spee, Wilhélminakade 78 en aan het Witte Kruisgebouw, Kennemerlaan 125; Voor IJmuiden-Oost bij Mevrouw A. DeelderFaber, Zeeweg 285 en Zuster T. de Beurs, Lijsterlaan 21; Voor Velsen-Dorp bij Mevrouw H, BrinkVan Zaanen, Driehuizerkerkweg 7; Voor Velsen-Noord bij Mevrouw A. ten WoldeVan Heijst, Geelcinckstraat 90 en Mevrouw E. J. de ZwarteLokker, Van Valkenburgstraat 2; Voor Driehuis bij Mevrouw H. Lokhorst Van der Plas, Spieghellaan 23 en Mevr. J. BergsmaVan der Plas, Hofdijklaan 15; Voor Santpoort-Dorp bij Mevrouw G. SandersMinnes, Kerkweg 122; Voor Santpoort-Station bij Mevrouw C. Bronsvan Waarde, Wijnoldy Daniëls- laan 4. Slopen en herbouwen Bij onderhandse aanbesteding is aan de Grondruil in Velsen-Noord Het college van burgemeester en wet houders acht het gewenst om een aan de Wijkerstraatweg te Velsen (Noord) gelegen perceel grond, ter oppervlakte van onge veer 63 m2, te ruilen tegen een stuk grond ter oppervlakte van ongeveer 21 m2, waar van eigenaresse is de N.V. Bierbrouwerij en Azijnmakerij „De Gekroonde Valk" v/h Van Vollenhoven en Co., in liquidatie, te Amsterdam, daar door deze ruiling beide percelen beter geschikt worden voor be bouwing. De genoemde N.V. is bereid hieraan haar medewerking te verlenen onder voorwaar de, dat de ruiling geschiedt met gesloten beursen, de gemeente op haar kosten zorgt voor een erfafscheiding op de nieuwe eigendomsgrens en de aan de ruiling ver bonden kosten door de gemeente worden gedragen en betaald. B. en W- stellen de raad voor in het be lang van de volkshuisvesting tot de boven omschreven grondruiling te besluiten. MARKTBERICHTEN HD 87 5580; KW 54 1785; KW 163 1790; KW 76 5180; KW 122 4975; KW 72 1295. Een VEM-trawler besomde f25.700. Aanvoer 90 kisten tarbot en tong, 5 kisten heilbot, 30 kisten schartong, 700 kisten schelvis, 16.0 kisten wijting, 240 kisten schol, 50 kisten schar, 60 kisten poon, 40 kisten wolf, 800 kisten kabeljauw, 240 kisten koolvis, 10 kisten makreel. Totaal 2435 kisten. Prijzen Gr. tong 21,90; midd. tong 1^951,85; kl.m. tong 1.851,80; kl. tong I 1,44—1,42; kl. tong II 0,84—0,79; Heilbot 2,251,65; tarbot I 1,701,55, alles per kg. Tarbot II 7470; tarbot III 67; tongschar 5452; makreel 1611.10; gr. schol 54—47; midd. schol 5450; zetschol 5652; kl .schol I 4730; kl. schol II 21,5011; schar 1817; wijting 2112,50; ham 44; kl. wolf 35—28; Poontjes 1712; gr. schelvis 23,5013; midd. schelvis 29.5022,50; kl.m. schelvis 3122,50; kl. schelvis 3129,50; braadschelvis 30.50 25; gr. gul 3224; midd. gul 2918; kl. gul 17—10,50, per 50 kg Kabeljauw 102—47; wolf 73—58, per 125 kg. SCHEEPVAART IJMUIDEN Dinsdag 4 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Sado van Haugesund; Ibis van Newcastle. Halle van Kopenhagen. Joma van Norrköping. Ardea van Bremen. Tora Elise van Rotterdam. Dagni van Gothenburg. „Tussen hoop en vrees" In het blad „The Fishing News" heeft de wetenschappelijke staf van het Schotse Home Department een aantal voorspellin gen gepubliceerd omtrent de haringvisserij in 1950. Voorspellingen blijken echter altijd ge vaarlijk, daar de zomervisserij bij Shet land en langs de Oost- en Noord-Öostkust van Schotland door verschillende inge wikkelde factoren wordt beïnvloed. De periode Mei-Juni heeft echter doorgaans op beide plaatsen ongeveer dezelfde op brengst. Van begin Juli af hangen de resultaten van de Shetland-visserij grotendeels af van de sterkte van de plaatselijke stand van de in de herfst paaiende haring. Dit is ha ring van vier jaar en ouder. De laatste belangrijke bijdragen tot de visstand zijn geleverd door het broed van 1941 en 1942. De goede vangsten van 1946 en 1947 wa ren hiervan het gevolg. Het verlies door natuurlijke sterfte en bevissing is echter veel groter geweest dan de aanvulling van het broed van 1943 en 1944 en zo zullen de resultaten voor dit jaar dan ook nog lang niet als „goed" worden verzekerd. Zoals bij Shetland bestaat de haring populatie voor de Schotse kust in Mei en Juni uit drie verschillende typen haring. Twee hiervan hebben gewoonlijk de gron den waar met de vleet wordt gevist in midden Juli verlaten en daarna, zo meldt het blad, wordt de visserij grotendeels in stand gehouden door de haring die in het najaar op deze plaats paait. Vroeg in het seizoen is dit hoofdzakelijk drie of vier Strawberries uitgeschakeld voor de bekerwedstrijden Het eerste dameselftal bond de strijd aan tegen BDHC. De Bloemendaalse dames ver schenen met enkele invalsters en deVelsense dames werden in de gelegenheid gesteld het doel van de tegenpartij vele malen te be lagen. Door gebrek aan schotvaardigheid wisten zij het echter slechts tot één doel punt te brengen van mej. G. Nijssen, terwijl BDHC twee maal uit een korte hoekslag' doelpuntte. In het tournooi om de Kennemerlandbeljer werd later wel van Alkmaar gewonnen (31), doch BDHC II versperde de weg naar de finale (21). HBS wist tenslotte door een 10 overwinning op de Bloemendaalse dames de lauwertak voor een jaai» in bezit te nemen. De reserves kwamen in Heemstede uit in de B-afdeling van dit tournooi. Strawberries II sloeg geen slecht figuur, doch de lauwerkrans ging naar het Bé ver wij kse DEM. De heren moesten op Crailo in Be Fair hun meterdere erkennen. De Velsenaren boden goed tegenstand doch wisten slechts een maal de Bussumse verdediging te pas seren dóór Brunink. De uiterst snelle aan val van Be Fair met de gebroekers Thole op de buitenplaatsen wist doelman Hollmarm drie keer te passeren. Strawberries III wist eveneens de volgende bekerronde niet te bereiken, want BMHC V bleef in Bloemendaal met 10 baas in eigen omgeving. Doelman Wensink stak weer in zijn beste vorm en voorkwam enkele zeker schijnende doelpunten. HIC IVStrawberries V eindigde in een gelijk spel (11). Favorietenparade Onder de titel „Favorieten parade" or ganiseert het Hoogovenstaten Amusements orkest „The Velno's" onder leiding van Barend Kuhfus op Zaterdag 8 April in het Kennemer Theater te Beverwijk een uit voering, waaraan naast dit orkest de be- bekende radioconférencier Kost ja van Kat wijk en „The Western four" hun mede werking verlenen. jaar oude vis, maar in eind Juli en Augustus komen hier grotere en oudere volwassen vissen uit het Noorden en Noord-Oosten bij. Langs de kust en in de mondingen van de Forth en Tay zit op het ogenblik een groot aantal haringen van de sterke jaarklasse 1947. Deze vis zal deze zomer worden gevangen en er kan derhalve worden verwacht dat er een merkbare verbetering zal zijn, vergeleken bij de vangst van 1949 in dit gebied van Eyemouth tot Peterhead en waarschijnlijk ook in de Moray Firth. Men verwacht echter een hoog percentage kleine vis. Voor verbetering van de visserij in de- Firth of Forth zijn nog geen aanwijzingen. SCHEEPVAART Santpoort Avond voor de ouden van dagen Onder auspiciën vair het Velsense Comité voor ontspanning van ouden van dagen wordt Donderdag 20 April een avond ge organiseerd in café „De Weijman", waar het ensemble „Musicorda" uit Haarlem zal optreden. De Santpoortse U.V.V. heeft op zich genomen om voor een verrassing te zorgen. Beroep Door de Gereformeerde Kerk te Sant poort-dorp is een beroep uitgebracht op ds. M. J. W. C. Kluis, legerpredikant in Utrecht. Banketbakkerij DRIEHUIZERKERKWEG 70 Bel voor Uw Paaslekkernijen even. 4128 (Adv.) Wist U dat nog niet? Voor GOUDGELE PATATES FRITES OOSTERDUINWEG 31 - TELEFOON 5681 (Adv.) Kuilvisserij op het IJselnieer begint. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft in het belang van de uitoefening van de visserij bepaald, dat de gesloten tijd voor de visserij op het IJselmeer met de dwarskuil, de kwakkuil en het aalkornet twee weken vroeger zal eindigen. Met ingang van 17 April zal der halve het aaikuilseizoen op het IJselmeer kunnen aanvangen. Fileren. Dinsdag hebben visknechts handen vol werk gehad om de „opgehou den" kabeljauw van de Simon de Danser te fileren. De vis wordt ingevroren om in schrale tijden te worden verkocht. Ook filets. Ook de vis die van de Tho- rina werd opgehouden, werd verwerkt tot filets. Op het kantje af. Een hachelijk avon tuur is de bemanning van de nieuwe Hel- derse kotter Pietertje (HD 87) overkomen tijdens de laatste reis. Toen de Pietertje nabij het beruchte mij nenveld in de „Duitse Bocht" aan het vis sen was, werd een ontploffing onder water waargenomen. Het net raakte onklaar en met spanning werd het scheep gehaald. Een mijn had één der visborden finaal stukge slagen en de schipper besloot de gevaarlijke visgronden te verlaten om ver in de „Noord" op schelvis te gaan vissen. Jammerlijk. Een trawler en zes log gers verzorgden de Dinsdagaanvoer. De prijzen lagen op eenzelfde niveau als Maan dag en dus kon niet worden voorkomen dat de mooie IJslandse kabeljauw van de Tho- rina weer gedeeltelijk moest worden opge houden. Jumbo's noteerden van 13 tot 16 gulden. De besomming voor de Thorina be droeg voor 1700 kisten ruim 25.000. De platvisprijzen blijven ongewijzigd. Grove scholsoor-ten welke weinig worden aange voerd "brachten 52 tot 56 op. Kleine schol variërend naar kwaliteit en grootte deed van 11 tot 13. Een mooie besom ming maakte de kotter van Slot de HD 87 (ruim 5500). Woensdagmarkt. Voor de Woensdag- markt zijn aanwezig: De Polderman met- li 00 kisten waarvan: 350 schelvis, 800 ka beljauw en 50 diversen. De IJM 221 met 225 kisten waarvan 100 kisten schelvis, de IJM 34 met 400 kisten waarvan 80 schel vis en 240 stuks kabeljauw. De Java KW 159 met 100 kisten schelvis, 50 manden plat vis en 150 diversen, totaal 300 manden. Verder kunnen nog worden verwacht de KW 127 welke voor dokking binnenkomt, de KW 37 en de KW 41. Pech heeft de KW 9, die voor repara tie aan de motor enige dagen binnen moet blijven. Los die tros. Aangelokt door het mooie weer trokken Dinsdag eerst de loggers en daarna alle kotters naar zee om nog een klein weekje te vissen. Maandag ging verder weer naar zee de IJM 54, Dinsdag de IJM 62 en de Tubantia. Aan de ketting'. De in de haringhaven liggende Poolse logger Delfin 2, toebeho rende aan de rederij Delfin te Gdynia, welke reeds van af December daar ligt te wachten, is op last van de rederij N. Parle- vliet te Katwijk aan Zee met het oog op financiële moeilijkheden aan de ketting ge legd. Snurrevaad. Er is Woensdag weer eens een snurrevader aan de afslag geweest, n.l. de IJM 27, die reeds eerder binnen was. Lekke ketel. De Catharina Duyvis is thuisstomende van IJsland voor de Donder dagmarkt. Het schip heeft een lekke ketel. Loggers. De volgende loggers komen dézer dagen binnen: KW 6 (n. zee 28-3) KW 7 (n. zee 24-3), KW 65 (n. zee 27-3) KW 86 (n. zee 27-3), KW 83 (n. zee 27-3), KW 124 n. zee 27-3) en KW 151 (n. zee 27-3). aannemersfirma P. Meyex- en Co te Wijk Canopus van Helsingfors. Sambre van Lon- aan Zee door de Woningstichting „Aurora: opdracht gegeven tot het slopen en her bouwen van de winkelpanden Wijker straatweg 271 en 273. Deze panden zullen straks één geheel gaan vormen met de inmiddels reeds uit gebreide naastgelegen winkelruimte van „Aurora", die mede door het optrekken van een derde verdieping als toonka- merruimte ingericht geheel gemoderni seerd is. den. Eva van Abö. Seaham van Goqle. Vertrokken zijn: Daui'o naar West-Indië. Jessig Maerslc naar Rotterdam. Anne naar Rotterdam. Amstelkei'k naar Hambux-g. Fenna naar Londen. Borneo naar Scheve- ningen. Peter naar Emden. Eems naar Rot terdam. Kate Ritscher naar Hamburg. Heel- sum naar Bremen. Nijenburgh naar Stock holm, Bullfinch naar Londen. Atchelsehief naar Curagao. Patria naar Londen. Wormo naar Rotterdam. Jans naar Londen. Echo n. Dublin. Horst naar In de Fuhropschool te Haarlem heeft de secretaris van het Indische Jeugdcentrum de millioenste Maandagcent in ontvangst genomen. Het Indische Jeugdcentrum ontvangt van de leerlingen van 200 scholen door geheel Nederland iedere Maandag één cent voor de T.B.C.-bestrijding in Indonesië. Van de nu binnengekomen millioen centen zijn een compleet ingerichte Röntgen-inslallatie en 33.000 PAS-tabletten voor de Emmakliniek van Dr. Gerlach in Medan gekocht, die eerstdaags zullen worden verscheept. Foto: De 6-jarige Marijke Jones van de eerste klas overhandigt de secretaris van het Indische Jeugdcentrum, de heer W. Galjaard, de millioenste cent. Abbedijk. 3 v. Buenos Aires n. Rosario. Akkrumdijk, pass. 3 Landsend. Alamak, 3 v, Abadan n. Bushire. Alcinous, pass. 3 Sabang n. Colombo Alcor, 4 te St. Vincent. Alhena. 4 te Las Palmas. Almkerk, 3 te Brisbane v. Sydney. Alpherat. 4 te Havanna v. Galveston. Amsteldvik, 3 te New York v. R'dam. Amstedveen, 4 v. New Orleans na Nederland. Ariadne. 4 v. Le Havre n. R'dam. Arkeldijk, 4 te Havanna. Araedijk, 3 v. Houston n, Mobile. Atlas. 2 te Genua. Aagtekerk, pass. 3 Finisterre. Alchiba, 3 60 m, ZW. Oporto. Alderamin, 3 100 m. ZO. F.lba. Aletta (t), 3 v. Pladju n. Manggar. Alkaid, 3 op de Elbe. Alphacca, 3 360 m. N. Monapassa'ge. Andijk, 3 v. Hamburg n. R'dam. Armilla (t). 4. te Bangkok n. Singapore. Averdijk, 3 810 m. W.ZW. Scillv. Alcyone. 3 220 m. NO. Sahia. Andijk, 4 18 u. verw. te R'dam v. Hamburg. Baarn. 3 v. Manta n. Buenavontura. Bali. pass. 3 Sabang. Borneo, 3 anker Pinang. Black Eagle, 31 te Hampton Roads v. N. York. Black Falcon. 31 v. New York n. Philadelphia. Baud, 5 verw. te Saerabaja v. Makassar. Blitar, 3 nog rede Donggala. Bloemfontein, 3 120 m. N.O. Kp. St. Martin. Bontekoe. 3 v. Soerabaja n. Makassar. Boschfontein. 3 500 m. O. St. Helena. Boskoop, 3 780 m. Z.ZW. Fayal. Blommersdijk, pass. 4 Vlissingen v, Antw. Castel Bianco, pass. 3 Kp. Bon. Ceronia (t), 3 te Stanlow v. Menaelahmadi. Cistula (t), 3 v, Abadan n. Piraeus. Coryda (t), 3 v. Napels n. Alexandrië. Cronenburgh,, 3 te Casablanca v. Bordeaux. Cumulus, weerschip 4 pass. Dover v. station n. Rotterdam. Clavella (t), 3 1050 m. O.ZO. Kp. Leeuwin. Cleodora (t), 3 500 m. N.NW. Brisbane. Corilla (t). 4 v. Colombo te Singapore verw. Duivendrecht, pass. 3 Kp. St. Maria. Drente, 2 pass. Honoloeloe. Dalerdijk, 3 v. Victoria. Delfshaven, 4 te Santos. Douro, 3 v. A'dam n. Trinidad. Eemland, pass. 3 Kp. Verd. eil, Enggano, 3 te Koweit v. Damman. Edam, 2 te New York v. Baltimore. Esso Amsterdam (t) 3 640 m. N.NO. Sombrero eil. Esso Den Haag (t), 3 150 m. Z. Kp. St, Vincent. Esso Rotterdam (t), 3 320 m. W.t.N. Flores. Eendracht, 4 20 m. v. Wight n. Piraeus. Ena (t), 3 500 in. N.NW. Perim. Felipes (t), 3 v. Suez. Fairsea. 3 pass. Ouessant. Garoet, pass. 3 Daedalus. General Stewart. Heintzelman, 3 anker Suez. Groote Beer, 3 te Suez. Goya, 8 verw. Hoek v. I-Tolland. Grootekerk, 4 v. Dar es Salaam n. Port Said. Gaasterkerk, 3 te Hamburg v. A'dam. Gouwe, 3 180 m. N.NW. Finisterre, Hersilia, pass. 3 Ouessant. Hilversum, 3 v. Barcelona n. Boulogne. Helicon, 1 te New York v. Jacmel. Hercules, 3 v. Lissabon n. Gibraltar. Hermes, 2 te Maracaibo v. Laguaira. Hydra, 3 v. Laguaira n. Puerto Cabello, 4 verw. Haarlem, 3 900 m W.ZW. Flores. Hector, 3 60 m. O. Minorca. Hecuba, 3 120 m. O.NO. Caracas. Helena, 3 1100 m. ZW. Fayal. Ittersum, pass. 3 Kp. Tenex. Jaarstroom, 4 te Takoradi. Japara, 3 v. Banjuwangi n. Soerabaja. Jobshaven, 3 v. Las Palmas. Johan v. Oldenbarnevelt, 3 270 m. O.ZO. Don- draliead, Jacob Cats, 3 150 m. N. Doggersbank, Java, 3 nog rede Pinang, Keilehaven, 3 v. Congoue n. Port GentiL ICota Inten, pass. 3 Algiers. Karsik, 4 te Singapore v. Djakarta. Kota Baroe, 3 80 m. NW. Messina. Kelbergen, 5 verw. v. Savona n. Casablanca, Koningshaven, 1 v. Swansea, 2 terug te Swansea Leopoldskerk, 3 pass. Ibiza n. Marseille. Lindekerk, pass. 3 Malta. Lawak, 3 te Bahrein v. Koweit. Lemsterkerk, 3 te Port Said. Loppersum, 3 v. Bona n. Capelle a. d. IJsel. Lissekerk. 4 verw. te Khorramshan v. Basrah. Luna, 4 20 m. N.O. Borkum. Maa's, 3 te Povt au Prince v. Punta Cardon. Maaskerk, 4 te Bordeaux. Macuba (t), pass. 3 Ouessant. Malea. (t), pass. 3 Socotra. Mariekerk, 3 te Genua. Mataram, 3 v. Cheribon n. Semarang. Meerkerk, 3 v. Port Swettenham n. Singapore. Merwede. 4 te Lobito v. Lucira. .Molenkerk, 4 te Cochin. Mijdrecht (t). pass. 3 Finisterre. Mapia, 1 te Djakarta. Manoeran, 30 te Portland v. Tacoma. Melampus, 31 te Makassar v. Balikpapan. Mitra (t), pass. 4 Kreta. Maashaven, 3 400 m. N.tO. St. Vincent, Macoma (t), 3 800 m, ZO. Torrestraat. Murena (t), 3 550 O.ZO. Hainan. Myonia (t), 3 in Celebes Zee. Nelly, pass. 31 Thursday eil. Nigerstroom, .pass. 3 Finisterre. Noordam, 3 300 m. W. Ouessant. Nieuw Amsterdam, 7 v. verw. Southampton. Noordwijk, Pass. 4 Dungeness. Oranje Fontein. 3 te Durban v. Beira. Orion, 3 te Malta. Odysseus, 3 v. Valencia. Omala (t), 6 Mnilla te Miri verw. Ondina (t), 3 740 m. O. Aden. Ovula (t), 3 pass. Sabang. Folyphemus, 3 v. Djakarta n. Singapore. Prins Maurits, 4 te Antwerpen. Prins Willem IV, 1 Port au Prince n. Puerto Plata. Prins Alexander, 2 te St. John v. R'dam. Pygmalion, 3 v. Curagao n. Havanna. Rempang, 3 720 m. W.NW. Minicoy. Papendrecht (t), 3 130 m. ZW. Ouessant Poseidon. 3 140 m. Z.t.W, Mona eil Prins Joh. W. Friso, 3 410 m. Z.t.O. Kp. Race. Prin W. v. Oranje, 3 270 m. W.NW. Finisterre. Raki, 3 te Djakarta. Roebiah, 3 te Antwerpen. Rondo, 4 te Djibouti. Rijnkerk, 3 pass. n. Genua. Radja, 31 v. Portland n. Pugetsound. Rotti, 3 v. Singapore n. Djakarta. Randkerlc, 4 te Hamburg v. Bremen. Saragan, 3 v. Kentar n. Singapore. Sarpedon, 4 te Paramaribo v. Trinidad. Stad Maastricht, 3 te Savona. Straat Soenda, 3 v. Singap., 7 Hongkong verw. Salatiga, 31 v. Los Angeles n. San Francisco. Samarinda, 31 te San Francisco. Schie, 4 v. Curagao n. Rruba. Schiedijk, 4 v. Makassar n. Soerabaja. Sloterdijk, 3 te Port Said, Soestdijk, 4 v. Baltimore n. Mobile. Stad Alkmaar, 4 te Port Said. Stuyvesant, 4 te Trinidad v. Aruoa, Slamat. 5 verw. te Bahrein. Stad Breda. 3 20 m. ZO. Mogadiscio. Stad Haarlem, 6 verw te R'dam v. Huelva. Stanvac Djirak (t). v. Singapore n. Palembang Straat Malakka, pass. 3 Cambodia Point. Sunetta (t). 3 300 m. O. Aden. Tarakan, 4 te Port Soedan, Tabian, 31 te New York v. Philadelphia. Trajanus, 30 v. New York n. Caracol. Titus, 3 te Istanboel v. Thesaloniki. Triton, 3 v. Puerto Plata n. Philadelphia 7 verw. Tabinta, 5 verw. te Soerabaja v. Djakarta. Tibia, 3 170 m. N. Paramaribo. Tiba, 3 rede Buenos Aires. TJikampek. 4 verw. te Buenos Aires v. Penang. Tjibodas, 3 900 m. O.ZO. Christmas eil. Tjitjalengka, 3 500 m. Z. Hongkong. Veendam, 4 te Southampton. Venus. 4 te Bona v. Alexandrië. Volendam, 3 v. R'dam n. Halifax en New York. Van 't Hoff, 4 12 u. v. Beighcastle n. Dublin. Woensdrecht, 3 te Purfleet v Hull. Waterland, 3 360 m. N.NO. St. Paulsrocks. Westland, 3 240 m. NO. Rio Grande. Willem Barendsz, 3 300 m. W.ZW. Kp. Frio. Wickenburgh, 2 te Casablanca v. R'dam. Zuiderkruis, 3 v. Djakarta n. R'dam. KLEINE VAART Bree Helle 4 v. A'dam te Goole verw. Barends. 3 v. Boness n. Borwiek. Bernina, 3 te Rouaan. Blue Boy, 3 v. Maassluis n. Boston. Claes Compaen, 4 te Brunsbuttel verw. Cornelia, 1 v. Duinkerken n. Bilbao. Corona, 3 v. Duinkerken n. Bilbao. Daeapo, 4 v. Leixoes n. Glassondock. Dorinda. 4 v. Great Yarmouth n. Londen. Gruno, 3 v. Bremen n. R'datn, Hartel, 3 v. R'dam te Hamburg. Hast I. 3 v. Vlissingen n. Irvine. Hast V. 4 v. Barry n. R'dam. Helvetia, 1 v. Erith (Theems) n. Newcastle, Hoogeland, 4 v. R'dam n. Hamburg. Henk, 3 te Londen. Houtman. 3 v. Cherbourgh n. Par. Haskerland, 3 v. Harlingen te Leith. Ibis, 3 v Newcastle te A'dam. Ingeborg, 4 6 u. v. Hamburg n. Hull. T.euvehaven, 3 te Gothenburg. Uaris Stella, 3 v. Boness n. Grimsby. Matadi Palm, 3 v. Hamburg n. Vlaardingen. VTatar, n 4 te Port Lyautey. Heike, 4 v. Oporto n R'dam. YCerak, vertrekt 8 v, Marseille lirfak. 3 v. Hamburg n. Ésbjerg. Mizar, 4 v. Saffi n. Nantes. Mies, 3 v. Rouaan te Londen. Monica, 3 v, Kastrup n. Brunsbuttelkoog. Marne, 3 v. Rouaan n. Parijs. Nassauhaven, 3 te Frederikshaven. Nelly. 6 verw. te R'dam. Nieuwehaven, 30 v. Liverpool le Duinkerken. Nettie, 3 v. Swansea n. R'dam. Noord, 3 v. Gonvreville n. R'dam. Nijenburgh, 3 te A'dam Oranje, 3 te R'dam v. Bremen. Otto Bosker, 3 v. Honfleur te Londen. Olse, 2 te Parijs- Casablanca.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 9