Openbare Vergadering dooi. VI NOLIA Q Visserij- taria muuMë SODA GEBRUIKEN JS GULDENS SPAREN Driehuis IJmuiden Velsen 'n Fluweel-matte huid de hele dag... VAN,SM"'G Luidsprekers Hoole en Van Gooi Bureaux [NCFANQI IJmaline Motorolie pin» 11 April 1950 "Volkspartij voor vrijheid en democratie AFDELING VELSEN -nar, 12 APRIL 1950 in het STATIONSKOFFIEHUIS. Bloemendaalse- 9 W°Ej# Santpoort-Station. - AANVANG 20.15 UUR ma', S Mevrouw Mr. 3. M. StoffelsVan Haaften Candidate voor de Provinciale Staten van Noordholland en de PROVINCIALE STATEN.VERKIEZINGEN" dE M. plaatst zich in de volgende bekerronde r\vU in Amsterdam nog öe pekost zich in de volgende Pf'*L plaatsen doordat Nautilus r®. ,'Ler Stelde en door een sterk i mel DEM het scoren trachtte jjiigend SP was glad en zeer Pftmelen i®aar DBM was des" 1 jSooend in de aanval. Nauti- 5iiêde zich krachtig cn bepaalde Sfele uitvallen welke de Bever- verhoede niet de minste moeite Tot aan de rust hield de „ore blank en tot ver in de hielden de Amsterdammers, ïyS kunst en vliegwerk, dapper gelukte het Dekker zUn club '-.te Keven. Bij een onverwachte fï, nautilus, kort voor het einde, Snan Groenland echter zwichten stand gooide Nautilus nog les op de aanval. Maar de defensie 'gild stand en gaf geen kans ,5 zodat het einde met 1—1 kwam. *yx kwam DEM in de volgende Velsen met 41 door Pionier geklopt -a heeft tegen De Pionier een on- wedstrijd gespeeld. Onplezierig i. de weersomstandigheden goed ïl absoluut onmogelijk maakten en :rbyjf binnen de lijnen vooral na de in pretje was. Enkele spelers van «verlieten na rust het veld, waar- L onvolledige Velsen-ploeg een öachtoffer werd van de thuisclub. L Voor de rust was het minder ple- - ie voetballen, maar toen hielden L elkaar vrijwel in evenwicht. Zo- 4 Pionier als Velsen doelpuntte een- iVdsen door Jan Bakkum. Na rust ig pionier de leiding en het spel bij /verslapte. Met regelmatige tussen- voerde de thuisclub de score op tot 'oen de scheidsrechter het eindelijk «Netjes voncl, besloot men er maar eindigen. Besloten werd de wed- 1* uitgespeeld te beschouwen en Listand als eindscore aan te nemen. TerrasvogelsSchagen gestaakt bij 01 reken geleden werd de ontmoe- lëjen-Terrasvogels gestaakt bij de /j, doordat de doelman van Scha- /sa'ortuinlijk was een been te bre- 5evorige Zondag werd deze ontmoe- jeieuw vastgesteld, doch zij vond Oorgang wegens terreinafkeuring, isen zou Terrasvogels-Schagen ge- «"iworden en deze wedstrijd werd saus gestaakt, wederom bij ee» 0-1 (ja-het voordeel van Schagen. te rust bleek een viertal spelers van 2 dermate door de kou bevangen te is scheidsrechter Warmenhoven be- 25 meer te beginnen. Vitesse versloeg A.F.C. ia goede wedstrijd is het Vitesse ge- voor de volgende bekerronde !-i uit te schakelen. Aanvankelijk k strijd gelijk op. Ondanks het b veld en de voortdurende regen Sfcse goed vol. Een kwartier na het :g AFC een vrije schop even bui- Si! strafschopgebied te nemen. De ervoor kreeg een kans, maar het laghard en hoog over. \fcjf minuten radde een tactische manoeuvre van die over de bal heenstapte tot e doelpunt van Vitesse van de F. Zonneveld (01). Talrijke i op het Amsterdamse doel Ègeen resultaat op. sist speelde AFC met de wind in de iisgeen het nadeel had dat de ballen aldoor werden gespeeld. De ploegen met goede schoten, maar ?fe vonden de doelverdedigers op fatsen. Daarna volgde de gelijk- s keurig opgezette aanval werd öfehoede van Vitesse uit positie ge- Sla het was gelijk (11). Het laat- kirtier bleek, dat Vitesse nog over aie uithoudingsvermogen beschikte dninuten voor tijd ontstond een i%mt van middenvoor F. Twisk, ïeenpass van F. Zonneveld geb,ruik ö(l—2). Even later scheen het als- ie zijn voorsprong zou vergroten, Hartog de Amsterdamse doelman ®ad was, maar het zachte schot 2 de modder steken. Kinheim is uitgebekerd r|i opereerde, gesteund door de wind, ^dijk voor het Kinheim-doel, ■ich ondernamen de Velsenaren ballen. H. Prinssen probeerde het 3d gerichte schoten. Onvoldoende 'ïsen van de Amsterdamse doelman woeneveld na 25 minuten een kans aoel, maar het schot was te '1.Kïl kwam WA opzetten. Van een «ffid in de verdediging maakte de JJJw gebruik (1—0). Direct hier- S» VVA een vrije trap, welke de /I !00rzette en de rechtsbinnen hard inschoot (20), Toch weerde zich prima in deze periode en menig hard schot. WA Z/® Keirsgieter de bal van dicht- rwen deze terugspringende buit een Amsterdammer (30). hervatting had Kinheim de storm WA werd teruggedrongen, door H. Prinssen na vijf verdween onhoudbaar goede combi- 3* Werd de stand 4~L Kin~ hLra w?0ec'i^ V°L Net schieten was !Éad purd- Toen na 25 minuten was gebracht, was de van Kinheim gebroken. Van ^verraste 10 minuten voor het l/, doelman met een hard rfci&r)Vleug°l en even voor h./. Amsterdamse midvoor het (6-2). Crematie R. de Waal „Het is mij een behoefte aan de baar van vriend De Waal enige woorden te spreken namens allen, die aan de Hoog ovens verbonden zijn en deel uitmaken van deze gemeenschap", zo sprak ir. A. H. Ingen Housz in de aula van het cremato rium, waar Zaterdag het stoffelijk over schot van Rijk de Waal stond opgebaard. „De Waal", vervolgde spreker, „was de eerste voorzitter van de kern in die ge meenschap, een moeilijke taak omdat directie en arbeiders elkander moesten trachten te vinden." Spreker noemde het een moedige daad om in het grote vraag stuk van strijd of samenwerking de lei ding te nemen. De Waal heeft zijn over tuiging nooit onder stoelen of banken ge stoken, hij is een volbloed socialist ge weest, vervolgde de heer Ingen Housz. Het vele wat in de fabriek tot stand kwam, geschiedde door zijn levende overtuiging, die zowel directie als arbeiders de weg wees. De directie is hem daarvoor uiter mate dankbaar, besloot spreker. Uit naam van de besturen en leden van de afdelingen IJmuiden en Beverwijk van de Metaalbewerkersbond bracht de heer W. van Hattum, secretaris van het hoofdbestuur, de overledene dank voor hetgeen hij in vele functies voor de vak beweging heeft gedaan. De heer H. van Hameien, die de federatie Velsen van de Partij van de Arbeid ver tegenwoordigde, memoreerde wat de over ledene in het belang van de arbeidersbe weging in de gemeente deed. De voorzitter van de Centrale Bond van Transportarbeiders, de heer R. Laan, noemde De Waal een voorbeeld voor ieder die zich socialist noemt, omdat hij was een onbaatzuchtig strijder. De organist Piet Halsema zette hierna „Aan de Strijders" in, waarbij langzaam de met bloemen bedekte kist daalde. Een schoonzoon van de overledene dankte voor de betoonde belangstelling. Loodsdiensten gaven het op Maandagmiddag om vier uur was de windkracht zodanig in sterkte toegenomen, dat de loodsdienst in IJmuiden zijn werk moest staken. Ruim een half uur later, om 16,35 gaf ook de dienst in Hoek van Holland het op. Om kwart over negen hedenmorgen zijn beide loodsdiensten zowel te Hoek van Holland als te IJmuiden weer uitgevaren. Tijdens kerkdienst overleden Bij de aanvang van de Hoogmis op Eerste Paasdag is in de Oud-Katholieke kerk plotseling de 60-jarige heer N. W. uit IJmuiden-Oost overleden. De heer W. was per rijwiel naar het kerkgebouw gegaan en heeft zich door de stormachtige tegenwind blijkbaar te veel ingespannen. Nadat hij slechts kort in de kerk was voelde de heer W. zich niet wel worden. In allerijl werd de heer A. P. Bak ker van het Rode Kruis gewaarschuwd, doch hulp mocht niet meer baten. De verscheidene werd in de pastorie ge bracht, waar het H. Oliesel werd toege diend. MARKTBERICHTEN 8 April 1950 Besommnigen VL 83 3520; RO 1 KW 65 4310; KW 138 1750: KW 67 4190; KW 29 1980; KW 41 1390; KW 28 1230; KW 104 1270; KW 84 1260; IJM 249 300; KW 189 230; KW 77 1100; KW 210 1360; IJM 11 1210; IJM 213 340. Prijzen Heilbot 1,50; tarbot 21,70; gr. tong 2,15 1,90; gr.m. tong 2,051,90; kl.m. tong 1,95 1,80; kl. tong I 1,501,29; kl. tong n 0,78 0,68, per kg. Tongschar 51; kl. schol I 4219; kl. schol II 27,508; schar 15,505,50; kl. schelvis II 19,50; wijting 18,50—8,50; gr. gul 28, p. 50 kg. Kabeljauw 61; gr. wolf 73, per 125 kg. Aanvoer 390 kisten tong en tarbot, 5 kisten tong schar, 15 kisten griet, 850 kisten schol, 380 kisten schar, 30 kisten kabeljauw, 360 kisten wkijting. Totaal 2030 kisten. Brand tussen twee muren Vanmorgen rukte de Velsense brandweer uit voor een ietwat vreemde melding: brand tussen twee muren. In het perceel Frogerstraat 35, dat vroeger als koelhuis gebruikt was, ontstond brand in het zaag sel tussen twee spouwmuren, waarschijn lijk veroorzaakt doordat van buiten af een brandend voorwerp in een gat in de muur was gestopt. De brandweer die voor alle zekerheid met groot materieel uitruk te, heeft enige gaten in de muur gehakt en met één straal het vuur bedwongen. Velser H.B.S. speelt voor de T.B.C.-bestrijding Ten bate van de Vereniging tot bestrij- ding der Tuberculose wordt Donderdag avond, 13 April a.s. in gebouw „Concordia" een toneeluitvoering gegeven. Aan deze uitvoering verleent de toneel club der Velser H.B.S.-vereniging haar medewerking met de opvoering van de Amerikaanse klucht „Mama's kleine jongen" van Charles George. De regie heeft ook dit keer de heer drs. J. D. van Dijck. Er zal na afloop bal zijn op muziek van Roemer's Band. Oranje ZwartV.V.B. werd bij 0-1 gestaakt De stormwind heeft de wedstrijd te Am sterdam tussen Oranje-Zwart en WB be paald tot het spelen van de eerste helft en toen bovendien bleek, dat de regen het veld glad en vet had gemaakt, besliste de scheidsrechter vijf minuten na de hervat ting te staken. Door een vlotte combinatie van de WB-aanval kwam de bal bij Michel, die hard en onhoudbaar inschoot (01). Dit was reeds na drie minuten. Dit was het enige doelpunt. Informatieve bijeenkomst Humanistisch Verbond Men schrijft ons: „Mede als reactie op de geestelijke nood van deze tijd, welke zich onder meer uit in een toenemende vervlakking en een tekort aan verantwoordelijkheidsgevoel, is ruim vier jaar geleden het Humanistisch Ver bond gericht, dat zich richt tot het gehele Nederlandse volk en in het bijzonder tót de buitenkerkelijken. De oprichters werden daarbij geleid door de noodzaak ook al die genen die in de Christelijke kerk geen be vrediging konden vinden, te bezielen door een levensovertuiging die hen zou kunnen behoeden voor een dreigend nihilisme en die hun weer een steunpunt zou kunnen geven in hun levenshouding. Zij meenden die gevonden te hebben in het moderne humanisme en zijn van mening dat, mocht deze poging slagen, een zeer groot belang en niet alleen van het Nederlandse volk daarmee gediend zou zijn. In de vier jaren van zijn bestaan heeft het Verbond op allerlei gebied een grote activiteit ontwikkeld en mede door het feit dat vele vooraanstaande persoonlijkheden hun steun en dikwijls ook hun actieve medewerking aan het werk hebben ge geven, heeft het zich een zekere naam en een zeker prestige verworven. Het huma nistisch verbond meent dat in deze vier jai-en in grote lijnen de basis is gelegd waarop in de toekomst zal moeten worden verdergebouwd. Op grond hiervan is het bestuur van oor deel, dat thans de tijd gekomen is in de eerste plaats hen die op enigerlei wijze verantwoordelijkheid dragen in het maat schappelijke en culturele leven, op de hoogte stellen van wat het Verbond nu eigenlijk wil en hoe het zich voorstelt dit doel in de toekomst te bereiken. Hiertoe belegt het bestuur van de Ge meenschap Velsen op Donderdag 13 April in de R.H.B.S. te Velsen een bijeenkomst waarvoor vertegenwoordigers van het ge meentebestuur, van de grote bedrijven, als mede bestuurders van een aantal plaatse lijke verenigingen zijn uitgenodigd. De voorzitter van deze Gemeenschap zal dan een korte uiteenzetting geven onder het motto „Een eigen tehuis voor anderhalf millioen buitenkerkelijken". Er zal, in over eenstemming met de bedoeling van aeze bijeenkomst, die uitsluitend informatief is, ruimschoots gelegenheid gegeven worden tot het stellen van vragen". Mutaties in Oud-Katholieke parochies De bisschop van Haarlem der Oud-Katho lieke Kerk, mgr. J. v. d. Oord, heeft aan de zeereerwaarde heer A. C. v. d. Poll op zijn verzoek ontslag verleend als pastoor van de Oud-Katholieke gemeente te Kromme nie, als deservitor van de parochie te Alk maar en als lid van de dienstdoende gees telijkheid van het bisdom Haarlem. De thans afgetreden pastoor was vroeger kapelaan te IJmuiden. De bisschop van Haarlem heeft met in gang van dezelfde datum benoemd tot deservitor van de Oud-Katholieke gemeen te te Krommenie pastoor mr. J. W. Key te Haarlem, laatstelijk pastoor te IJmuiden i en tot deservitor van de Alkmaarse ge meente pastoor D. N. de Rijk te Egmond aan Zee, die tot November 1949 kapelaan te IJmuiden was. Schoolvoetballers beleefden stormachtige dagen Engelmundusschool wint weer In tegenstelling tot de Donderdag ervoor was het weer Zaterdag verre van ideaal voor de Velsense schoolvoetballers. Er stond een harde wind over de velden van „Schoonenberg", die vooral de jeugdige spelers van de lagere scholen voor vrijwel onoplosbare problemen stelde. Zo zagen we een wedstrijd voor de demi-finale der E-afdeling tussen Emmaschool en Ossen- dorpschool, die zich na de rust vrijwel op een vierde deel van het veld en steeds hetzelfde vierde deel afspeelde. Hierin stonden 21 spelers opgesteld. De rest laat zich begrijpen De spelers van de B- en C-afdeling had den uiteraard minder last van de wind en vooral op het nog enigszins in de luwte liggende terrein langs de Driehuizerkerk- weg werden aardige wedstrijden gespeeld. De vier verenigingen, die voor de B-afde ling in 't veld kwamen, waren aardig aan elkaar gewaagd. Met de herkansingsronde mee werden drie wedstrijden gespeeld en twee ervan moesten door middel van straf schoppen worden beslist. De resultaten van deze afdeling waren: Nijverheidsschool 1Creutzbergschool 1. 11 (Creutzbergschool wint). Visserij school 1HBS 2, 31. Nijverheidsschool 1'HBS 2, 22. (Nij verheidsschool wint). Voor de demi-finale zijn nu geplaatst: Nijverheidsschool, Creutzbergschool, ULO (Beverwijk), Visserij school. In de C-afdeling was de verrassing van de dag de nederlaag van de St. Joannes ULO, die de vorige dag met 111 van de Groen van Prinstererschool had gewonnen, tegen HBS 3. De Groen van Prinsterer school was zo onsportief de tweede dag niet op te komen. De uitslagen in de C-afdeling waren: Tussenronde (winnaars). - HBS 3Jo annes ULO 31. Tussenronde (verliezers). - Nijverheids school 3Groen van Prinstererschool 50, (wegens niet opkomen). Vissers verslaan zwijgers Voor de C-afdeling werd slechts één wed strijd gespeeld en wel tussen de Visserij- school 2 en Willem de Zwijgerschool 3 om één plaats in de demi-finale. Deze kamp eindigde in een gelijke stand, 22. Bij het nemen van strafschoppen waren de „vis sers" de baas over de „zwijgers". In de E-afdeling zijn zowel de finalisten van de winnaars- als van de verliezers ronde bekend. De Driehuizer Engelmun dusschool, die we een goede kans op de ti tel geven, schakelde met 61 de Nassau- school uit en de Ossendorpschool, die in twee wedstrijden 21 goals gescoord had, zag thans zijn „tiental" met 10 verliezen. De resultaten in deze afdeling waren: Derde ronde (winnaars). - Engelmun dusschoolNassauschool 61; Ossendorp schoolEmmaschool 01. Derde ronde (verliezers). - Franciscus- school 1Moerbergschool 30; Insinger- schoolJulianaschool 23. Agenda voor Velsen DINSDAG 11 APRIL Thalia. 8 uur: „De Prinses en de piraat". Rex. 8 uur: „Vijf op de huwelijksreis". WOENSDAG 12 APRIL Thalia. 8 uur: „De Prinses en de piraat". Rex. 8 uur: „Vijf op de huwelijksreis". Raadhuis. 23 uur: Spreekuur wethou der van onderwijs. Vergeten. In de afgelopen week heb ben vislossers een partij wijting van on geveer 800 kilo vergeten toen de KW 76 aan het lossen was. De vis was dan ook tamelijk goed in het visruim verborgen. De wachtsman vond de vergeten vis die toen de volgende dag maar is verkocht. Droog brood. Nu de minimum-prijs voor kleine schol en schar op 8 per kist van 50 kilo is bepaald, valt het voor de visdrogerijen zeer zwaar om zich aan de gewijzigde omstandigheden aan te passen. Een der beste maanden voor de vraag naar droge vis is Maart, doch voor de gestegen drogevis-prijs zijn bijna geen afnemers te vinden. Het ziet er naar uit dat deze tak van het visserijbedrijf gaat verdwijnen. Vandaag. Bijna alle loggers kwamen Zaterdag binnen voor de Dinsdagmarkt. De aanvoer werd verzorgd door: 42 loggers met 3614 manden, 9 kotters met 465 man den en drie trawlers met 3555. Alzo een totale aanvoer van 7634 manden. De vol gende trawlers losten: de Medan met onge veer 1000 kisten waarvan 580 makreel, 170 schelvis en pipers, 60 gul en kabeljauw, 35 platvis, 60 wijting, 70 stokkebit, 15 haring, 20 diversen; de Mary (van IJsland) met 1520 kisten waarvan 1020 kabeljauw; de Bergen (van Noordzee) met 1025 kisten waarvan 190 schelvis, 150 koolvis, 625 ma kreel, 30 haring, 80 wijting, 25 schelvis, 15 stokkebit. De aanvoeren der loggers be stonden overwegend uit klein goed, schol, schar en wijting en wat tong. Voor Woensdag. Maandag kwam bin nen de Norma Maria (van de Noordzee) Het schip blijft overliggen voor de Woens- dagmarkt. De vangst bestaat uit 320 kisten. Verder neemt men aan dat wederom enige loggers met het oog op de slechte weers omstandigheden zullen blijven liggen voor de Woensdagmarkt. Verwacht: (loggers) KW 9 (naar zee 30-3), KW 15 (n. zee 4-4), KW 85 (n. zee 1-4), KW 85 (naar zee 1-4), KW 122 (naar zee 5-4), RO 9 (naar zee 4-4); (trawlers Noordzee): Flamingo (n. zee 31-3), Bloe- mendaal (n. zee 31-3), Haarlem (n. zee 27-3), Zwarte Zee (n. zee 30-3); trawlers IJsland: Vios (n. zee 25-3), Assan Reis (n. zee 24-3), Schoorl (n. zee 25-3). De moge lijkheid is niet uitgesloten dat laatstge noemde trawlers eerst volgende week komen. De Joh. Polderman is Zaterdag weer naar zee vertrokken, nadat er dag en nacht gewerkt is om het schip op tijd klaar te krijgen. Blijven liggen. De „Mach'iel" KW 33 is de vorige week voor reparatie blijven liggen. Binnengesleept. De KW 166 is wegens een defect aan de motor Zaterdag door de KW 147 binnen gebracht. Na tien jaar de vrijheid. Per 15 April zullen de prijzen in Engeland worden vrij gegeven. Dit brengt met zich dat de klein handel (na ongeveer 10 jaar) zelf weer zal moeten inkopen. In hoeverre een en ander zijn invloed op,de buitenlandse markt en afzet zal doen gelden, wordt intussen met belangstelling en vrees tegemoet gezien. SCHEEPVAART Aagtedijk. 7 te Houston v. Corpus Christi. Aalsdijk, 7 te Norfolk v. Baltimore. Amsteldijk, 7 te Boston v. New York. Arnedijk, 7 te New Orleans v. Mobil-". Albireo, 7 v. Antwerpen n. Hamburg. Alehiba, 7 te R'dam v. Casablanca. Alcor. 7 90 m. W.ZW. eil. Palma. Alwaki, 7 100 m. N.NO. Fort Aleze. Alderamin, 7 verw. Port Said. Axeldijk, 8 te Antwerpen. Alcyone. 7 190 m. O.NO. Santa Marta. Alkaid, 8 te Antwerpen v. Hamburg. Bennekom. 7 v. Hamburg n. Antwerpen. Blommersdijk 7 480 m. W.ZW. Scilly. Boschfontein 7 270 m. Kp. Palmas. Boskoop. 7 440 m. N.O. Martinique. Bali, 7 280 m. W. Minicoy. Blitar, 7 60 m. N.NO. Oostpunt Madura. Cuanza, 7 pass. Natuna eil. Cistula (t). 7 60 m. Z. Rasmadraka. Corilla (t), 7 220 m. Z.O. Carimata eil. Dalerdijk, 7 te Seattle v. Vancouver. Domburgh, 7 te R'dam v. Casablanca. Duivendrecht (t), 7 190 m. O.NO. Kp. Frio. Duivendijk, 8 verw. te R'dam v. Bremen. Eendracht, 7 140 m. N. Burlings. Esso Amsterdam (t), 7 230 m, W. Flores. Esso Den Haag (t), 7 860 m. W.t.Z. eil Palma. Esso Rotterdam (t), 7 170 m. W.t.Z. Scilly. Enggano. 8 nog te Bandarshapoer. Felipes (t). 7 pass. Dahlac eil. Farmsum. 7 60 m. NO. Karmo. Gordias. 8 te A'dam v. Constanza. Gadila (t). 7 250 m. Z.O. Kreta. Hestia, 7 100 m. N. Fayal. Jagersfontein. 7 240 m Z. Dakar. Joost v. d. Vondel, 7 160 m. W. Lissabon. Kola Agoeng, 7 520 m. W.N.W. Minicoy. Lucita (t), 7 anker Heysham v. Avonmouth. Lissekerk, 8 nog te Khorramshar. Macoma (t), 7 pass. Torrestraat. Mentor, 8 v. A'dam n. Levant. Mitra (t), pass. 7 Brothers. Maas 7 140 m. O. Crooked eil. Maashaven, 7 140 m. W.t.N. Burlings. Mariekerk, 7 80 m. N. Minorca. Modjokerkto, 7 nog te Taruna. Murena (t)„ 7 v. Miri n. Pladju. Mijdrecht (t). 7 275 m. Z.t.W. Teneriffe. Nieuw Holland. 7 te Melbourne. Noordam, 7 360 m. Z.ZO. Kp. Race. Prins Willem V, 8 te A'dam v. Jamaica. Prins Frederik Hendrik. 8 te R'dam v. Hamburg Prins Joh. W. Friso. 7 425 m. NO. Flores. Rondo, pass. 7 Kp. Elba Rotti, 7 te Soengeigcrong v. Djakarta. Rotula (t), 7 dwars Lissabon. Rempang. 7 190 m. O. Dondrahead. Salland, 7 v. A'dam n. Buenos Aires- Singkep, 7 v. Singapore n. Madras. Sloterdijk, 7 dwars Port Soedan. Sunetta (t), 7 dwars Port Soedan. Siaoe, 8 te Padang v. Bengkulen. Siberoet, 7 v. Kroe n. Djakarta. Silindoeng, 7 te Palembang v. Singapore. Saparoea, 7 80 m. Z.ZO. Minicoy. Tjibodas, 7 bij Madura Straat. Tjibesar, 7 te Cheribon v. Soerabaja. Van Riebeeck, 7 v. Belawan, 8 verw. Singapore. Volendam, 7 700 m. W. Scilly. Vrijburgh, 7 v. Bordeaux n. Casablanca. Westerdam, 10 12 u. verw. te R'dam v. N. York. Westerdam, 7 700 m. W. Ouessant. Willem Barendsz, 7 600 m. N.t.O. St. Helena, Winsum, 7 630 m. O.t.Z. Bermuda. Waingapoe, 7 v. Djakarta n. Semarang. Wickenburgh, 6 v. Casablanca n. R'dam. Zuiderkruis, 7 60 m. N. Cheribon. KLEINE VAART Ary Scheffer, 8 v. Bordeaux n. A'dam. Caland, 7 te Nantes. Crescendo. 6 v. Par n. Calais. Constant, 7 le Grange Mouth. Elisabeth Vermaas. 7 te Delfzijl. Gaasterland. 7 v. Leith n. R'dam. Hast I. 7 te Irvine. Haskerkland, 7 v. Goole te Harlingen. Heemskerk. 7 te Grangemouth. Ibis. 8 v. A'dam n. Londen. Lies. 7 te Fowey. Matar, 7 te Port Lyautey. Mizar, 7 te Fedala. Mulan, 8 v A'dam n. R'dam. Rapid, 7 n. Parijs v. R'dam. Sainbre, 6 v. A'dam n. Parijs. Servus, 7 v. Antwerpen n. Irvine. Tromp, 7 y. Grangemouth n. Honfleur, Virgo, 7 v. Rieme n. Falkenberg. Zwerver, 7 te Drogheda v. Antwerpen. SLEEPBEDRIJF Humber, met 3 bakken 6 14' 44" N. 42' 14" O. Noordzee, met 2 hoppers en sleepboot 6 14' N. 42' 50" O. Poolzee. met 2 bakken 7 1' 35" N. 91' 40" O. Rode Zee, met baggermolen en bok 6 13' 13" N. 55' 23" O. Schelde, met bak en sleepboot 6 33' 24" N. 9' 08" W. Thames, met zuiger en bak 6 26' 23" N. 13' 35" O. Zwarte Zee, met barggermolen en zuiger üj2 '".J;;- Gevr.: een keurig MEISJE, voor bediening ijssalon. Bak kerij Manten. Driehuizer- kerkweg 70, Driehui 3. VERLOREN door militair, portemonnaie met enig geld en verlofpas. Zeer gedupeerd Verzoeke terugbezorging of bericht aan Sold. J. Los, Pr. Krugerstraat 69. Timmerman met pl.m. f 5000 zoekt opname in een zaak als COMPAGNON. Br L 1058 bur. van dit blad. WONINGRUIL, Goed onder houden huis in de Bloemstr. huur f 5 p. w. voor huis met achtertuin, liefst IJm.-O. Br. L 1066 bur. van dit blad. WONINGRUIL Gevraagd in Driehuis of Santp huis met tuin. Aangeb. in 'A'dam 2e etage, omg. Valeriusplein 5 kam., keuken, hall, huur f 37.50 p. m. Brieven L 1057 bur. van dit blad. WONINGRUIL. Gr. bov.huis pracht uitzicht op N sluis, enz. huur f 3.65 p. w, voor huis met tuin, liefst IJm.-Cb TE KOOP: wringerbok éh stel gasbouten, samen f 7.50, Zeeweg 296. Te koop: nieuwe BROED- KOOI, ook gesch. voor ka mervolière, groot 180 x 80 x 50 cm. Brieven L 1059 bur, v. d. blad, Te koop Gazelle HERENRIJ WIEL, als nieuw. Stations weg 107, Velsen. Te koop: 2 pers LEDIKANT met spiraal f 4?.50. Stations weg 107, Velsen. TE KOOP: een eiken ton m. kraan, 2 bijenkasten met on derdelen. was, enz. Nachte gaallaan 15, IJmuiden-O. Te koop een pluche VLOER KLEED. Adres te vernemen bur. v. d. blad. TE KOOP: 2 p. werkschoe nen m 41, 1 p. nw. voetbal schoenen, 1 luidspreker voor Radio-Centrale. Hofdijklaan 21 a, Driehuis. In ruil aangeb. goedkoop BOVENHUIS in Oud-IJmui- den voor vrij huis. Brieven L 1050 bur. van dit blad. Te koop gevraagd: een groot model JONGENSFIETS. Spoed. R W. Smits, Kerke- rinklaan 27, Santpoort-Dorp. TE KOOP: 3 p. d. schoenen, 38 w.o. 1 p. Forma Natura 1 p. ho. d. schoenen m. 39, en 1 p kamerpantoffels. Meeu wenlaan 47. Bent Ueen Ka naalzwemmer Mocht het zo wezen, dan probeert U het maar gerust met onze waterdichte horloges. Die zijn goed, be trouwbaar, accuraat en shock-proof. Dat is ook wat waard, 't Silver Stoep- k e raadt U goed. Telefoon 20049 Te koop: WEEGBRUG met schuifgew. tot 100 kg. (weeg. vermogen 700 kg.) prijs f 60. Te zien: Velse^duinweg 336, IJmuiden. Te koop aangeb.: tailleur DAMESMANTEL, zw. fant. stof m. 42 f 20. v Galenstr. 22 kopen hele of gedeeltelijke Inboedels. Taxatie vryblU- vend, U belt no. 22787 of zendt briefkaart Rijksstraat weg 250, Haarlem-N. in staal of hout VERMANDE ZONEN Afd. van N.V.Drukkerij SINJEWEL IJMUIDEN Toonkamer: Kanaalstr. 43 TeL 4163—5235 Ook Uw Behanger verwerkt het graag! HAARLEM: Zijlatraat 96a Tel. 12199 DAMESHOEDEN Enorme keuze. Lage grijzen. Aparte garnering. WORTMAN BREESTRAAT 162 hoek Peperstr. Beverwijk- i KIPPEN- A 'll!}lCitLuA-pAöclLUX 1 DOPJE VOOR 4 BORDEN OF 6 KOPPEN Levering uitsluitend direct aan verbruikers, hoge visco siteit. S.A. 1.2.3.4.5.6. HANDELSHUIS SERVAAS, Velserduinweg 205, IJmuiden Tijdelijk van f 1.40 voor f 0.70 per liter. Dat noem ik nog eens voordelig schoonmaken.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3